VOOR HET KIND lE 1*1*1 li - M imkc-fseésé De geschiedenis van de munt In het bloeiende h<~>renveld! m iddici/v/amoou bod Spoorwegdieven berecht Geen handel in buitenlandsche fondsen Vluchtelingen te GEDRAAGT U CORRECT EN WAARDIG Landmijn ontploft rA W BRIEFWISSELING RUILHANDEL 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD Achttien verdachten door de Rott. rechtbank ver oordeeld ROTTERDAM, 11 Juli De Recht bank deed heden uitspraak in de zaak tegen achttien dieven en he lers, die op Donderdag 27 Juni te recht geslaan hebben, beschuldigd van diefstal en heling van goederen, ontvreemd aan de vrachtgoederen stations RotterdamFeiicnoord en Maas der Nederlandsche Spoorwe gen. De Rechtbank veroordeelde: L. K.. 23 iaar. gewezen beslet Ier bij van Gend en Loos, wegens diefstal van goederen, wel ke bij in depot gaf bij den hoofdheler der bende, tot een gevangenisstraf van een iaar met aftrek van preventieve hechtenis. Wegens heling werden veroordeeld: A. H. W., 30 iaar, werkloos, tot een ge vangenisstraf van een iaar met aftrek. J. T. W.. 31 jaar kipermaker, lot een gevangenisstraf van een iaar rn acht maanden met aftiek, T M. S.. 4? iaar, schocnwinkelier, tot een gevangenisstraf van een iaar en acht maanden met af trek. E. J. T.. 43 jaar. radiomonteur, tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. J. M.. 16 iaar. radiohande lajr. lot f 500.— boete of vijftig dagen hechtenis en drie maanden gevangenis straf voorwaardelijk met drie iaar proef tijd. H. J. v. d L.. loodgieter, tot f 100.— boete subs, tien dagen hechtenis en drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar J. B., 33 iaar, chauffeur, tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek. J F. B. 2! iaar. vroeger expeditieknecht bii van Gend en Loos. zes maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan vier maan den voorwaardelijk met aftrek. Joh. v. d. V., 47 iaar. vroeger koetsier bii van Gend en Loos. tot /es maanden gevan- gxisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie iaar. A. T 33 iaar. grond werker, tot acht maanden gevangenis straf, J. de W., 52 jaar rijwielhersteller, tot zes maanden gevangenisstraf met af- trek. waarvan vier maanden voorwaar delijk, C. T., 43 iaar, los-vverkman. tot vier maanden gevangenisstraf, voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. J. T H. N.. 42 iaar radiohandelaar. H P. 43 jaar. rijwielhandelaar en N. L., 43 jaar. koopman werden vrijgesproken Breda teruggekeerd BREDA, 11 Juli. Vanmiddag zijn vijf autobussen met Nederlandsche vluchtelingen uit Frankrijk te Breda aangekomen. Zij waren Woensdagoch tend uit Parijs vertrokken. De meesten van deze vluchtelingen zijn ingekwar tierd geweest in het kasteel Lessac. On der de ongeveer honderd teruggekeerden bevonden zich ongeveer dertig Breda- naars. de anderen waren afkomstig uit verschillende plaatsen in Nederland. On derwee waren nog een aantal Nederlan ders. die afkomstig waren oit Brussel enAntwerpen, in hun oude woonplaats achtergebleven. De reis van Parijs naar Breda is vlot verloonen. Bij aankomst te Breda wer den allen aan een geneeskundig onder zoek onderworpen, waarbij bleek, dat allen zich in goeden welstand bevonden GROOTE -.RAND TZ PIJNACKER PÏJXACKER, 11 Juli. Vanavond om kwart over zes brak brand uit in de kapitale boerderij „Uilenburg" van den landbouwer N. Duindam aan den Noorderweg te Delfgauw. Het vuur ont stond door wegstuivende vonken van een aardappelsloominstallatie. waar door een hooiberg in vlam raakte. De brand breidde zich zeer snel uit en tastte weldra de eeheele boerderij aan. Ook ppn aan de overzijde van den weg staande hooiberg van den landbouwer Verbeek werd een prooi der vlammen De brandweer van Pijnacker bestreed het vuur. geassisteerd door de Delffsche brandweer. Tn totaal werd niet twaalf stralen water gegeven De boerderij van Duindam ging geheel verloren, die van erheek kon behouden blijven. Eerst om kwart over negen was men den brand meester. LANDBOUWER SCHOOT OP KINDEREN ZWOLLE, 11 Juli. De rechtbank heeft een landbouwer uit Staphorst wegens het toebrengen van zwaar licha melijk letsel veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek van zijn tijd der preventieve hechtenis. De landho -wer was 16 April onder den invloed van sterken drank van de markt teruggekeerd. Door het plagen van eenige kinderen wond hij zich dus danig op dat hij uit zijn huis op hen schoot. Een jongen werd geraakt en deze mopt thans een oog missen. Op de rechtszitting on 2" Juni bleek, dat hij door zijn dronkenschap niet meer wist, wat hii had gedaan. De officier van iu«tit'ip. mr. J. C. van Ha«selt, had een gevangenisstraf van zes maanden eeeischt. OPBRENGST COLLECTE TE AMSTERDAM AMSTERDAM. 11 Juli. De eindtel- linc van de opbrengst der op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Juli gehouden collecte bedroeg f 103.806.41, in welk hpdrag niet ie- bpgrepen de tegenwaarde van vreem de munt. geschonken obligaties, enz. Bus no. 1 van burgemeester dr. W. de Vlugt hevotfe aan bankbiljetten, goud-, zilver- pn koper ge'd f 4.797.59,/2 en aan chèquês f 17.821.87 DE NATIONALE COLLECTE TE GORINCHEM GORTNCHEM. 11 Juli. De nationale collecte heeft alhier 10.000 opge bracht. Oproep van Amsterdams burgemeester De burgemeester van Amsterdam heelt de volgende oproep tot de bur gerij gericht: Amsterdam is een bezette stud Dit feit brengt voor ons allen ver plichtingen mede Zoowel voor u. als voor mij. Toch heb ik den indruk, dat met iedereen van den ernst van den toe stand voldoende doordrongen is. Sommigen gedragen zich ten minste niet op een wijze, welke aan de wer kelijkheid beantwoordt. Ik denk bon de herhaolde waarschu wingen aan wielrijders, de verkeersre gels stipt in acht te nemen. Wal is het resultaat? Dat er nog steeds rot mijn leedwezen medeburgers zijn. die deze waarschuwingen in den wind slaan Het onvermijdelijk gevolg is. dat strenge voorbeelden worden ge steld. die men weWcht niet had ver wacht. Ik vertrouw dat niemand dit zal wenschen Mij althans zou zulks zeer spiiten. Sr is nog iets anders dat mil met zorg vervult Het is mij nl gebleken dat niet iedereen zich tegenover de Duitsche bezet ring correct en waar dig gedraagt. Sen dergelijke houding leidt ongetwijfeld tot zeer ernstige moe'jjjkhcden Men bedenke dat hier mede de belangen van de geheele Amsterdamsche bevolking bemoeid ziin. Hopen wij niet allen, dat de gere gelde gang in onze zaken en in onze samenleving zooveel mogelijk gehand haafd bfiift? Welnu, dit eesclvedt niet van zelf. maar is alleen bereikbaar, als wij allen eendrachtig daartoe samen werken Ik doe hiertoe een dringend beroep on allen en vertrouw gaarne, dat men dit persoonlijk terdege zal verstaan. 's-GRAVENHAGE, 11 Juli. - De waarnemend secretaris-gene raal, waarnemend hoofd van het departement van financiën heeft in een beschikking van heden be paald, dat de handel in buiten landsche fondsen verboden is. Als buitenlandsche fondsen worden aangemerkt die effecten, welke ingevolge de deviezenver- ordening 1940 art. 2 lid 2 als bui- tenlandsch zijn aan te merken. Artikel 2 van de deviezen verordening 1940 luidt als volgt: Lid 1. Voor de toepassing van deze verorde ning en de krachtens deze verordening gegeven bepalingen worden als buiten- landsch aangemerkt: Betaalmiddelen, voor zoover zij in het bezette Nederlandsche eebied de hoedanigheid van wettig betaalmiddel bezitten. b. Geldswaardige papieren, effecten en vorderingen, voor zoover zij binnen het bezette Nederlandsche gebied be taalbaar zijn en de schuldenaar ingeze tene is. Andere onlichamelijke zaken, voor zoover de daaruit voortvloeiende vorde ringen uitsluitend jegens ingezetenen kunnen worden geldend gemaakt. Lid 2. Alle andere betaalmiddelen, gelds waardige papieren, effecten, vorderin gen en andere onlichamelijke zaken worden voor de toepassing van deze verordening en krachtens deze verorde ning gegeven bepalingen als buiten- landsch aangemerkt. Lid 3. Het deviezeninstituut kan met bin dende kracht beslissen, of waarden, als bedoeld in het eerste en tweede lid als binnenlandsch of als bnitenlandsch zijn aan te merken. Drie dooden HULST. 11 Juli. Vanmiddag omstreek.- 5 uur waren bii de Neder landSCh-Relgische grens in de nabij hpid van Philipine Belgische ar beiders en militairen, onder leiding van Duitsche militairen, bezig mpf het opruimen van landmijnen. Tij dens de werkzaamheden is een dezer mijnen ontploft, Drie Belgen, een korporaal, pen gendarme en een arbeider werden gedood: Een Duitsche ondprofficier en drie Bel gische arbeiders werden gekwetst, een van hen levensgevaarlijk. INSIGNE OPBOUWDIENST Volgen - Het Vaderland is het insigne an den Opbouwdienst thans vastge steld. Hp! wordt gedragen op de ge wone militaire uniform en vvej op de rpch termouw. Het zal bestaan uit een schop, de let ters O. D. (van Opbouwdienst) en daar omheen een driehoek. Een sprookje door Cerrie Koenraads RUBRIEK VAN OOM BOB Het was middag. De zon scheen over de straten, de huizen en over 't land. Een zacht windje bewoog de halmen heen en weer Vlak aan de rand van het korenveld stond een hos riddersporen en de don kerblauwe bloempjes keken nieuwsgie rig de wereld in. Niet ver van de hos riddersporen stond*een vnurroode klap roos. Dat \ond de ridderspoor een prachtbloem. Hij zou best goede vriend jes met hem willen worden. Maar de rode bloem keek hem altijd zo hoog hartig aan als hij door de wind naar voren hoog Dat maakte de ridderspoor erg treurig ITu had nog nooit over iets verdriet gehad en nu had hij 't over die klaproos die geen vriendschap met hem wilde sluiten. En hij had nog wel gehoopt dat hij een schaar van vrienden zou krijgen, want er groeiden steeds meer van die mooie rode bloemen. De ridderspoor stond al een paar jaar op deze plek en altijd hadden de an dere bloemen met hem vriendschap ge sloten. Maar als die klaproos geen xrienden wenste, wel, dan zou hij zich niet opdringen en de bloem gewoon over 't hoofd zien, dat nam hij zich vast voor. Dus deed de ridderspoor alle moge lijke moeite om naar de andere, kant te huigen, waar een hele familie ko renbloemen bloeide. Deze bloempjes waren niet zo trots als de klaproos, ze lachten vriendelijk tegen de ridder spoor en werden al gauw goede maat jes met hem. Hoogmoedig en trots stond de klap roos tussen de veldbloemen en zei hij zichzelf: „Wat een geklets! De hele dag kletsen ze maar, ik zal zorgen, dat ik zulke lui uit de weg blijf! Ik wou dat ik ergens anders groeide!" Toen de anderen dat hoorden en be gonnen te lachen, strekte de klaproos zich nog meer uit en toonde duidelijk haar verachting. En hoe meer knoppen er open sprongen en hoe meer rode bloemen hij kreeg, hoe trotser en hoog moediger hij werd. Een distel, die een eindje verder stond, waagde het op zekeren keer natuurlijk niet exprestoen de wind hem deed buigen, met z'n stekels de bloemen van de klaproos aan te raken en er een bloemblad af te rukken. „Een schandaal! Dat wil m'n bloem bladeren er af rukken, omdat ik me niet met jullie onkruid bemoei!" riep de klaproos woedend en wierp de dis tel, die nederig om vergiffenis vroeg, een boze blik to p. Maar de distel was niet bang voor de klaproos en zei moe dig: „Ik heb 't niet expres gedaan en er is niet veel gebeurd ook. Wat zul je wel zeggen als eerstdaags de land man met ziin zeis komt en ons allebei wegmaait! Dan liggen al je mooie bloe men op ons, distels en dan moet je evengoed verwelken als wij!" „O", zei de klaproos, „mij zal de land man niet wegmaaien. Hij zal me veel te mooi vinden en me rustig laten staan!" Je kunt wel zien. dat je pas nieuw bent. Vraag maar aan de andere bloe men, die zullen allemaal kunnen ver tellen dat de mooiste bloemen wegge maaid worden. Dacht je dat de boer klaprozen in zijn veld wilde hebben? Er zijn er veel te veel en hij vindt jullie net zulk onkruid als wij! Ik sta hier al vijf jaar en ieder jaar heb ik gezien dat alle planten die hier aan de rand staan werden weggemaaid, tot de grond toe. Ik zelf ook. Maar ik krertg elke keer weer nieuwe bladeren en bloemen, die elke keer weer gemaaid werden. En voor jou zullen ze geen uit zondering maken!" Dat geloofde de klaproos niet en hij schiok toen de ridderspoor plotseling zei: ..Ja ja, opscheppcrtje. we gaan met z'n allen naar de vuilnishoop en daar zullen we verwelken rn verrotten. Dan kun je ons niet uit de weg gaan. want clan liggen we onder of op jou." Nu werd de klaproos echt bang. Met angst en beven zag hij de dag dat de landman zou komen, tegemoet. En ja, twee dagen later kwamen de knechten en meidon en begonnen alles wat aan de rand van 't korenveld stond, weer te maaien. Ontzet zag de klaproos hoe de korenbloempjes onder de zeis vielen, nog een paar minuten dan zou bet mes bij hem zijn In z'n doodsangst klampte hij zich aan de ridderspoor vast en riep- „O lie ve vriend, kun ie me niet helpen? Ik groei helemaal aan de rand van liet veld en als je jouw stencel op de mijne legt en tot op de grond buigt, kan de zeis mijn bloemen niet meer raken!" „Och. ben ik in eens een lieve vriend geworden, trotskop! Nu ie in gevaar bent. vraag ie me of ik je leven wil red den. Maar ik zal je laten zien. dat ik beter hen dan iii en zal je stengel naar beneden buigen." Maar op dat ogenblik kwam er een hoz.e windvlaag die de stengel van de ridderspoor en de stengel van de klap roos naar de andere kant hoog. Daar drong het koude staal van dc zeis al door zijn lichaam en de rode bloemen vielen op de grond. Boven op hen vielen de riddersporen en de distel en daarboven de bolderik Stervend drukte de klaproos zich tegen dp ridder spoor aan en zei; .,Tk dank je omdat ie me wilde helpen en ik hoop dal je m'n hoogmoed zult vergeven!" Dat deed de ridderspoor en zo stierven ze vredig. Beste nichten en neven! Deze week mocht ik van veel familieleden horen, dat ze over zy'n, of dat een broer of een zus voor een examen slaagde. Dat zfjn allemaal heel prettige mededelingen, en ik feliciteer jullie natuurlijk hartelijk! Nu staan we weer aan of in liet begin van de z:mervacantic. Dat zal dus wel een pret tige tjjd wordenmaar dat verneem ik wel uit jullie brieven, of nóg beter! uit de opstellen. Maar enfin: daar praten we nog wel eens over. Nu komst eerst de Viooltje. Wat leuk, dat de meesjes jongen in hun nestkastje hebben. Geef je ze nu een extra handje voer? Of zoeken de ouden het zelf wel op? 't Is werkelijk te hopen, dat je het eerste uitvliegen van de vogeltjes meemaakt. Dat is altijd zoo'n aar. dig schouwspel. Dat hondje van jullie .schjjnt helemaal niet op ratten gesteld. Het zijn dan ook geen prettige gasten, om onder je kolenhok te hebben Schryf je me eens, hoe het met de mees jes gaat? Een prettige tyd in Zwolle hoor! Michael Strogoff. Heeft flat speelse hondje de krant soms weggemaakt9 lk heb eens een terrier gekend, die vreselijk verzot op krantenpapier was. Vooral de hoofdartikelen lustte hii graagheus waar. zulke terriers heb je. Dat was prettig: je broer geslaagd en jij over. Gefeliciteerd er mee! In ieder geval heb je nu den tijd om uit te rusten tot 3 Septemberik zou bijna jaloers worden. Buitenkind. Wil je je Opa be danken voor z'n sigarenbandjesHet waren cr inderdaad „een hele boel". Een mooi gezicht is dat, wanneer de pronkers boven de stokken uitstaan. Echt iets voor een bui tenkind als jij. In mijn tuin staan op 't ogenblik alleen bloemen, maar ik denk, dat de tuinman er in 't vervolg ook maar wat eetbaars tussen moet zetten. Er gaat niet? boven groenten uit eigen tuin. zegt men wel eens, maar de groenteboer is het er hele maal niet mee eens. Boefje. Dat is een hele geschiede nis met die doos! Jü vertelde jouw bele venissen. maar je kende ze nog niet eens al lemaal. Deze week namelijk ontving ik een briefkaart van een dame. die mij schreef, dat jü als je er nog behoefte aan had een groote of kleinere ronde Drostedoos bü haar kon gaan halen... Maar nu Bruinoogje je al uit de nood heeft geholpen, zal je er geen meer nodig hebben, denk ik. Enfin: mocht je tóch willen, dan kan je het adres even komen halen op de krant. Amuseer je in Hocnderloo! 1. Zilveren Aeginetische munt. 2. Gouden Lydische munt De geschiedenis van de munt is al heel oud. Natuurlijk zagen de munten die ze heel vroeger gebruikten cr heel anders uit dan onze geldstukken van tegenwoordig. Heel zeker weten we het nietmaar waarschijnlijk ken den de Chinezen. 2000 jaar v. Chr. al metalen munten. Zeker is het dat de Romeinen metalen munten hadden. De oudste munten, die wij hebben gevonden, werden door een paar Grie ken geslagen. Het zijn hele kunst werken, ofschoon ze in die tijd wei nig hulpmiddelen voor het munten- slaan hadden. Het is vreemd, dat later, toen ze er veel meer van wisten, de munten minder mooi waren. In Griekenland bestonden toen ver schillende 6taatjcs, die ieder hun ei gen munt hadden. Op die munten kwamen de verschillende wapens van die staatjes voor. Op de munt van Rhodos stond b.v. een roos, op die van Athene een oliekruik en op een derde, een schildpad. Deze afbeeldingen \va ren aan één kant van de munt die meestal een beetje uitgehold is, ge slagen. Eerst stond er op de andere kant niets. Langzamerhand vond de kunstenaar echter dat ook de ande re kant voor versiering geschikt was. Dus graveerde hij daar ook een beel tenis op, meestal de beschermgodin van de stad. Vooral de munten van de stad Sy racuse op Sicilië zijn buitengewoon mooi bewerkt. Op de voorkant staat een heel mooi uitgevoerd vierspan, het „wapen" van de stad. op de ach terkant van de oudste munten staat niets. Later verschijnt op de achter kant van de munt een kop, die een beetje op een Egyptische kop lijkt, maar zo slecht uitgevoerd, dat het haast niet te geloven is, dat de voor kant door den zelfden kunstenaar gemaakt is. Misschien is hel ook niet dezelfde man geweest; misschien heeft een willekeurig iemand 't gedaan, om de munt „mooier" te maken. Maar de achterkant werd steeds mooier. Op 't laatst deed hij niet voor de voorkant onder. Op de mooiste Syracuse munten zien we dan het Munt met kop van Alexander de Grote, onder Lysimachos van Thracie geslagen vierspan op de voorkant en, op de achterkant, inplaats van de mislukte kop, een prachtige kop van de godin. De munters van Syracuse zijn door hun werk beroemd geworden, vooral Frenetos en Simon zijn bekend. We hebben nog een munt, waarvoor zij allebei het stempel hebben gemaakt, toen ze aan een wedstrijd deelnamen. De gewoonte om op een munt de kop van het staatshoofd te zetten, schijnt uit Azië te stammen. In de tijd van keizer Artaxerxes staat er op de munten een koninklijke knielende fi guur die een speer weg werpt. Dit verklaart het gezegde van een over wonnen veldheer dat hij door 30.000 boogschutters overwonnen werd. Hij bedoelde daarmee de 30.000 Perzische goudstukken, die de Perzen aan de Grieken hadden betaald, om hem te verraden. Later kwam de kop van den koning op de munten en de Mace- doniërs waren de eersten die de naam van hun koning in hun munten gra veerden. Oud werktuig: om munten te slaan, stempel en munten uit Antiochie Nufje. Je zult Zondag wel een pret tige dag hebben, als je moeder jarig is. Sta je dan ook altyd een paar uur vroeger op? Een klein meisje, dat ik goed ken. doel dat altü'd, want ze zegt, dat het feest dan langer duurt. En gelijk heeft ze. Ik zal eens kijken, of er nog bonnen zijn, want die jü vraagt beginnen schaars te wor den. Juffrouw Snip. Moet ik nu werke lijk voor je duimen? Ik geloof niet, dat dit de manier is om over te gaan, om je de waarheid te zeggen. Maar ik wens je in ieder geval succes, ook zonder duimen. Wat prettig, dat je een paar dagen naar Hilversum kunt gaan. Als nu de logeerparty in Den Haag ook maar doorgaat! Drie weken is een hele tyd maar ze zullen wel ora zy'n voor je er erg in hebt. P i n g u i n. Zo, ben jü zo'n athleet? Dan zal je wel een flinke kerel worden. Sport is gezond voor je body, vooral wan neer je in de buitenlucht oefent. Als je trouwens zoals jü „geslaagd" bent, heb je ook wel recht op een verzetje. Nu heb je nog de tUd. straks komt er een periode van hard werken. Reken daar maar op. Schriif je me eens hoe de sportdag van dc padvinders is geweest? Bruinoogje. Alweer een nichtje, dat in deze examentijd reden heeft om feest te vieren. Op die manier kry'g ik een vrolijke familie. En daar ben ik bl'ü om. Stel je eens voor, dat al mü'n nichten en neven met bleke gezichten en trillende knieën thuis moesten komen vertellen, dat ze niet over waren... brrr, ik moet er niet aan denken. Kan je al behoorlük tennissen? In mü'n jeugd en dat is lang geleden placht ik die sport ook te beoefenen. Madeliefje. Ik dacht wel, dat dat boek in je smaak zou vallen Het is werke lijk heel leuk. Troost je maar. want de tüd van „rips" is nu zo goed als voorbij. Dan komen er dagen van vrü'heid, en dan zal je wel plezier hebben. Die sportdag is zeker wel fün geweest, hè? Je zult wel flink in de weer geweest zyn. Die eene bon zal ik weer bii de andere voegen. Daar heeft een ander familielid vel wat aan. Leergraag. Verhuizen is zaker iets, dat je vooral niet te vaak moet doen. Het duurt altü'd een paar weken voor Je weer helemaal op orde bent. Neen, je Oom Bob bly'ft maar liever hok vast. Dat is tenminste rustig. Die kleine Vergeet.mü-n:et moet je dan maar de groeten van me doen. Zodra ze het zelf kan, verwacht ik een mooie brief van haar, die ze zelf geschreven heeft! Tot die tijd schry'f jü maar dubbel lange brieven... Raffles. Wat een prachtig „officieel" papier heb jü! Het is maar goed, dat je heel groot en duidelyk schrüft, want anders had je bepaald een vrye middag nodig om die lange vellen vol te schrüven. Heb je. dat leewater gekregen met voet ballen, of ben je gevallen? Denk er om, hoor Raffles, dat je voorzichtig bent met zo'n knie, want dat kun alleen maar goed wor den door rust. Het beste er mee, grote on bekende. DE OPLOSSING Het eerste raadsel luidde: „Blaffende honden büten niet", met de woorden: neen, Bobbie, handel, dennen, fyn, Toto, of. Het tweede: rust, unie. Sien, tent. Viooltje w3s de gelukkige en de prijs ligt op de bekende tüd gereed. DE RAADSELS X (i) i. x (5) X (2) X (6) X (3) X (7) X (O x (8) X (9) De gevraagde negen woorden bestaan ieder uit 4 letters. De eerste letter van ieder woord vormt tezamen een bekend spreekwoord, waarmee men luie menschen wel eens toespreekt. (1) opening in een huis (2) een plaats in Noord-Brabant. (3) woning voor dieren (4) lichaamsdeel (5) bloem. (6) fruit (7) tegenovergestelde van begin. (8) meisjesnaam (9) stug of hardnekkig v x x X X X (1) (2) (3) Co) (6) Op He kruisjesrü komt een badplaat, la Zuid-Holland te staan (1) Een dier (2) jongensnaam. (3) opdracht. (4) niet koud (5) metaal (6) bergplaats. Raffles kan D.E bonnen of Kwatta- soldaatjes komen halen. Leergraag. Ik zal eens küken of «r nog K. en G. bonnen zy'n. Madeliefje vraagt of er nog „Apen en Hoefdieren" zijn. Kom maar eens kyken hoor. Ik denk van wel. Bruinoogje krijgt haar Droste bon nen, evenals Pinguïn. Boefje krygt haar Droste- of boekon- bonnen. Nufje. Voor jou zyn er nog wel wat Standaard- of 'ooekenbonncn. Tot volgende week, OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8