FILMS voor deze week: STADSNIEUWS Hoe Zeist geteisterd werd tfc/sinda HULP BLIJFT NOODIG Handelsschool Oud-Amersfoort (343) KANTOOR OUDERS! Examens Borende Kiespijn Goede voorbereiding noodzakelijk A.Z. P.C. Heeren winnen Uit Stads Resolutie boeken 1770(119) t"N J Qrand-Théatre City-Theater 3e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZAIERJJAG 13 JULI 1940 Voortvarend werk van het Brokkenhuiscomité De meeste aanvragen afgehandeld "P* ENIGEN tijd geleden hebben we reeds een overzicht gegeven van het vele goede werk, door het Brokkenhuis-comité in deze dagen verricht ten bate van hen, die door de tijdsomstandigheden huis en in boedel verloren zagen gaan. Dagen lang zijn talrijke stadgenooten in de weer geweest om een organisatie te bouwen, die zoo snel en zoo afdoen de mogelijk leniging in dien nood kon brengen. En het heeft aan re sultaten niet ontbroken. Velen heb ben dankbaar gebruik gemaakt van den bijstand, die 6pontaan werd ge boden. Natuurlijk heeft het eenigen tijd ge duurd vóórdat dit alles op bevredigen de wijze geregeld kon worden. Maar gezien de moeilnkhedcn, die daartoe overwonnen moesten worden, kan' zeker gezegd worden: de zaken hebben een vlot verloop gehad! Dit was ook een vereischte en daarom stemt het tot vreugde, dat wij dit hier kunnen schrijven. Thans kan dan gezegd worden, dat men met de afhandeling van de Amers- foortsche aanvragen als we ons niet vergissen, dan waren het er ruim veer tig gereed is gekomen. Ook de ver zoeken uit omliggende plaatsen werden met evenveel voortvarendheid ter hand genomen en ook daar is de hulp gebo den, die zoo dringend noodzakelijk was. Zooals bekend zal zijn, werkte het Brokkenhuis-comité in het verband van de Grebbe-commissie. Dit wil niet zeg gen, dat het werk zich uitsluitend ge richt heeft tot degenen, die in de be trokken streek woonachtig waren: óók een viertal families, afkomstig uit Bot terdam, werden, toen zij zich in onze stad kwamen vestigen, van huisraad en kleeding voorzien. Maar nu de direct noodzakelijke hulp geboden is, beteekent dit geens zins, dat het comité hiermee zijn werkzaamheden gereed acht. Inte gendeel: Z'i zet denzelfden arbeid voort en houdt zich nog gaarne aan bevolen voor giften, welke het ge stelde doel bevorderen. Men moet immers in aanmerking nemen, dat de behoefte aan deze hulp niet be gint en ophoudt bij Amersfoort en omgeving. Iedere gave kan haar weg nog vinden naar andere plaat sen, waar men minder fortuinlijk was dan Amersfoort. En daarom wordt hulp, in welken vorm dan ook, nog gaarne ingewacht. Heel Nederland is in deze dagen één allen dienen wij elkaar te steunen: in deze overtuiging dient ieder, die nog iet6 te missen heeft, het oog gericht te houden op het Brokkenhuis, waar velen gereed staan om met raad en daad hulp te bieden, waar deze ook noodig mag zijn. Vermeld moet trouwens worden, dat er op het oogenblik, ook in gezinnen, die reeds aan het eerst-noodige gehol pen zijn, nog wel behoefte bestaat aan het een en ander, dat toevallig niet in zoo ruime mate voorhanden was. We bedoelen bijvoorbeeld: Teilen, emmers, inmaakpotten. kasten hier is nog goed werk te doen! Koffiemolens waren er ook vrij weinig, maar men heeft misschien gedacht, dat er in dezen tijd juist naar een koffiemolen niet al te veel vraag zal zijnf?). Voorts zouden een paar bedden bij voorkeur twee-per- soons! uitstekend gebruikt kunnen worden. Is er misschien iemand, die een overcompleet van deze attributen heeft...? Het adres van het Brokken huis is nog steeds: Appelmarkt 14. STAFMUZIEK SPEELDE IN „HEBRON" Gisteravond gaf de Stafmuziek van het 5e R.I. onder leiding van den kapel meester H. J. A. Bokhove in den tuin van „Hebron" voor de verpleegden en het personeel een concert. Gezien het hartelijk applaus na ieder nummer van het gevarieerd programma, werd dit concert op hoogen prijs gesteld. Na afloop dankte Ds. Nauta den ka pelmeester met eenige woorden voor het gebodene. juist op tijd! Een 18-jarig meisje is gistermorgen gekleed te water gesprongen om een 8- jarigen jongen, die bij de noodbrug over de beek in Plantsoen West in het water gevallen was, te redden. temperatuur van het water De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 69 gr. F. 20V* gr. C. fruit- en groenten veiling AMERSFOORT. 12 Juli Druiven 3742; perziken 2590: meloenen 23 27; roode bessen 512; kruisbessen 78; frambozen 16—18; aardbeien 3548; to maten 613; stamboonen 1522; snij boonen 15—35; aardappelen 3250; sel- dpry 5—14; bieten 20—38: doperwten S 22; peulen 2526; wortelen 5S, andij vie 1022: tuinbooncn 5—7; sla 1536; Postelein 3—5; look li—16; peterselie 6—9; komkommers 3066; Uien 80: bloemkool 414; spinazie 8—10; rabar her 50—52. Onze stadgenoot de heer C. W. A. Haersolte slaagde aan de Rijksuniversi- teit te Leiden voor het Candidaatsexa- men Rechten. Voor het semi-artsexamen slaagde te Utrecht onze stadgenoot, de heer L. J. Leffertstra. EINDEXAMEN R.H.B.S. Hei eindexamen B. van de R.H.B.S. werd behaald door de heeren J. L. C. de Ligny, J. de Wey, J. M. Weber, G. de Leeuw, en Tjio Tek Beng. (Allen groep V.) Afgewezen: drie. DUIDELIJK komen op bijgaande foto's de gevolgen van het En- gelsche bombardement op Zeist tot uiting. Sommige huizen werden totaal vernield, andere kregen groote schade door scheuren en luchtdruk. Aan het einde van den cursus 1939— 1940 zijn bevorderd van de Gemeente lijke Middelbare Handelsdagschool met 4-jarigen cursus alhier: Naar de 2e klasse: H. A. C. Baum- bach, W. A. Boog, J. F. Budding, H. J. Derksen, D. Duinsbergen, J. S. C. Eweg, J. W. Floor, H. N. de Haan, W. F. de Haan, B. Hendriks, K. de Hoog, B. Hot- tinga, H. van Houdt, G. Jonkman, A. Klomp, J. Kropveld, H. Maat, J. H. Pe ters, G. Petersen, M. van Plateringen, F. Schep, C. Schimmel, G. J. Schüssler, Maria P. Stillebroer, F. J. Toebes, Es ther R. van Tijn, H. Vleming, J. Vonke- man, N. W. dc Wit, E. Wolfswinkel. Naar de 3e klasse: H. van Amerom, W. van Boek, J. C. Bout, S. H. H. Bruins- ma, J. C. R. Edelenbosch, W. C. Eggen- kamp, H. J. v. d. Esch, F. Fennema, G. van Gel-der, E. W. H. Kaizer, A. J. Ka merbeek, H. ten Kate, G. Kroeze, J. Meinten, B. W. Pijpers, S. Sfreddo, D. Verkerk, J. van Willigenburg, W. H. van Amerongen, A. van Ark, Willemp- jc Baas, W. G. v. d. Bovenkamp, A. W. J. van Dorssen, H. L. J. Eweg, A J. de Goederen, H. E. v. d. Ham, A. van Ha- selen, H. den Hengst, W. van Heneke- ler, Sia Holsteyn, Berendje Knevel, Jo hanna C. C. Kraavkamp, Maria W. Lock, B. H. Methorst, A. Nieuwland, P. Schrijver. Petronella H. Snabel, Lena M. Stillebroer, Alida G. Tulp, J. Veen- meldt direct Uw kinderen, die ontspanning noodig hebben, aan bij den burgemeester voor een vacantie in het schitteren de Salzkammergut. Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of ca chet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poe ders per 6tuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes*' Doos 10 en 50 ct. N.V. Pharmaceutische Fabriek A. Mijnhardt, Zeist. kamp, N. Waalewijn, G. van Wouden berg. Naai* de 4e klasse: C. J. de Boer, E. J. Bosch, H. Broekhuizen, G. Brüning, J. Dijkgraaf, A. Greshof, H. G. W. Hertel, P. Heij, H. C. A. de Jong, W. .1. Kool etra, D. Luttikhuisen, E. A. van Maanen, L. R. Muller, A. Ruitenbeek, J. C. Ruts, J. J. Schüssler, J. A. C. Spoel, W. Stol, R. Trappel, J. A. Velthuysen, J F. de Vries, J. W. K. van Wandelen, P. H. A. de Wilde. R. Winkelman; Eüse E. Bor gen, Aaltje v d. Bunt, J. van Dijk. Jo hanna A. Grummels. Anna H. Ileilij- gers, Aleida J. ten Hoeve, D. J. de Ja ger, Maria v. d. Klashorst, J. G. Klum- pe naar, H. J. Knoop, C. M. van Lunte- ren, A. S. Mantel, Willemina S. Mul der, W. Rooseboom, P. Ros, G. Th. Rut- teman, Johanna A. Schimmel, Hendrika W. Schreuder, P. H. Ulehake, H. B. J. Veerbeek, A. G. Versteeg. P. van Vier- bergen, Maria Vis, Heintje Volp. burgerlijke stand Overleden:, Cornelia Catharina van Kreel, oud 44 jaar, ongehuwd. gevonden voorwerpen Donkerblauwe kinderportemonnaie; bos touw; stamkaart; vulpen; zwarte portemonnaie; blauwe deken; 2 grijze dekens; handballetje; klein hondje; bril met gouden montuur; \oetbal; groo te bruine damestaseh; donkerblauwe dameshandschoen: blauwe damestaseh met inh.; zilverbon; ring met 5 sleutels; bruinlederen tasch met boter en eieren; bovengebit; (huissleutel; nikkelen da- De Avond-Vierdaagsche De S.G.W.C. deelt mede, dat ge bleken i6 dat verschillende deelne mers deze Avond-Vierdaagsche wel eenigszins onderschatten. Hoewel de afstanden niet groot zijn, zullen vele deelnemers overdag hun werkzaamheden hebben, wat zeer zeker van invloed zal zijn. Een goede voorbereiding is dus wel ge- wenscht. Men zorge voor een paar goede schoenen, hoe ouder des te beter, met flinke zolen er onder. Voorts een paar dikke wollen sok ken, ongestopt en minstens een paar maal gewasschep. Aan te bevelen is het de voeten voor het wandelen met talk te bestrijken. Onder de talrijke inschrijvers ontdek ten wij ook den heer W. Vogt, directeur van de A.V.R.O. Voorts komen er tal van vereenigingen en groepen voor, die \oor het eerst de wandelsport beoefe nen. Het dames-zevental verloor met 42 van Woestduin I In Doorn speelde gisteravond voor de competitie het tweede heeren zevental van de A.Z. P.C. en het dameszeven tal resp. tegen Woestduin I en het eerste team van de Woestduin-dames. Aan de heeren van A.Z. P.C. geluk te het na een spannenden strijd, waarin zeven doelpunten gescoord werden, de zege mee naar huis te nemen. Onze stadgenooten scoorden van de zeven doelpunten vier doelpunten, waarvan W. van Haselen er één voor zijn reke ning nam en de middenvoor drie. De 13 overwinning was volkomen ver diend. De scheidsrechter was niet voor zijn taak berekend. De A.Z. P.C.-dames, die in het be- mesarmbandhorloge; blauw beursje; fleschje met kwik; nikkelen iheeren- polshorloge; huissleutel; bos sleutels; blauw vestje met naam; padvinders- schop; kersenmandfoxterrier; gabar dine regenjas; hondenhalsband; rijwiel- belastingmerk; roze portemonnaie; blauw kindertaschje; gouden armband; wit laag kinderschoentje; huissleutel met ring; sleuteltje van rijwielslot; dop van rarliateur; kleine bruinlederen handkoffer; heerenrijwiel; ontstekings pal ronen, Jongenszakmes; bril; bruin lederen damestaseh; 7 roze anjers; da mesarmband met kettingsluiting; witte tennisschoen. ]\/t EER MALEN schreven we ■t -* reeds over veeziekte. Minstens 16 ia ar lang heerste deze plaag in ons land. Hofdiik zegt er in zijn Geschiedenis des Nederlanscn Volks van. dat dc runderziekte weder sinds 1766 heerste in Holland, vanwaar zc naar Friesland. Groningen en elders oversloeg. In een enkel jaar 1 April 1769 tot 31 Maart 1770 stierven in Holland meer dan 160.000 runderen, welk ge tal twee jaar later tot 300.000 was geklommen. De plaag bleef er tot 1776 woeden met veel kwaadaardigheid. De Hoge Re gering loofde een zeer hoge prijs uit op de ontdekking van een afdoend geneesmiddel: de prijs kon niet worden uitge keerd. Van I77S tot 17S2 stier ven. alleen in Noord- en Zuid holland weder 396000 stuks vee. Vlaanderen bevrijdde zich in 1771 van de ziekte door snelle afmaking. Hierbij kwamen nog velerlei andere rampen, overstromin gen. misgewas, doodgeslagen handel. Hoge priizen en diepe armoe waren de gevolgen. Tc Dordrecht werden meer don 1-100 huisgezinnen bedeeld Ook onze Stadsresolulics spreken ervan. Zo zegt die van 15 Oc tober 1770. .Ter vergaderinge voorgebragt en in consideratie genomen zijnde de armoede, welke onder de sobere gemeyn- te. zoo door duurte der groe nen en andere levensmiddelen als wel bijzonder door de stij gende prjis en slegt gewas van aerdappelen, gedurende de aen- staende Winter te vrcescn staat, mitsgaders de gevolgen die daer uit voor de borgerlijke vciligheidt te dugten zullen zijn. heeft, de Raadt nae se rialise deliberation goet gevon den den Hecrc Cameracr te doen informeren off niet in an dere districten, al waer den Oogst der aardappelen meer abundant is gevallen, een zee- kere quantitcit voor modicque prijs te bekomen zoude zijn en dan behoorlijke provisie voor de stadt op te doen en daermee de arme gemeente- op een voet. als hij meest convenabel vermeint. te gemoet te komen en te verligten." We zien. dat de veiligheid der borgerij meer voorop stond dan de sociale voorziening. Boven dien moest het zijn tegen een matige prijs. Ook de personen, waar krank zinnigen waren gcconfineerd opgeslotenkregen 4 maan den lang een wekelijkse toeslag van twee gulden. WAT VOORBARIG Stadhouder Willem V was ge huwd met Frederika Sophia Wilhelmina, dochter van den tateren koning van Pruissen. In Juni 1770 verkeerde de Prinses in blijde verwachting en ook de Staten van Utrecht verzochten om als getuigen bij de Doop te mogen staan (Natuurlijk zou daar een grote pillegift bijge voegd worden). De Prins meende echter dit aanbod voorlopig niet te mogen aannemen. Met deze offerte moest gewacht worden tot het kind geboren was „dewijl ik liet ongeluk hebbe gehad om in het voorlede jaar te experi menteren, hoe seer, niettegen staande de allcrgcgrondste hoop cn de beste apparitie. de saa- ken in een ogenblik kunnen ver anderen en desclve hoop in een ogenblik des tijds door de Wille Gods. aan dewelke men sig onderwerpen moet. kan worden vernietigt." We zullen spoedig wel tegen komen. dal de Staten als getui gen zijn opgetreden, want ge boren werd prinses Frederika Louisa Wilhelmina. later ge huwd met den erfprins van Bruns wijk. In 1772 arriveerde prins Wil lem Fredcrik. de latere koning Willem I. Weer twee laar la ter deed Willem George Frede- rik kiekeboe in ons Tra nendal. Hii stierf in 1799. WIJ ER OOK WAT VAN In de nummers 106 en 110 werd gesproken van de grap met de aanslibbing achter het oostelijk hoofd aan de Eemmond. Amersfoort had aanmerkelijke sommen besteed voor verbete ring en het leggen van die vangdam. maar de aangelan den maakten toen aanspraak op de aangeslibde gronden. We wendden ons tot de Provincie om recht te verkrijgenDeze gaf de raad het te vinden met die aangelanden. En zo ge schiedde het en niemand dacht anders, als dat het geval was afgelopen. Maar mis hoor. wij zei ven hadden slapende honden wakker gemaakt. Bij ons be roep op de Stalen was aange voerd, dat deze eigenlijk eige naar waren der gronden, al was van dat recht tot dusver nooit gebruik gemaakt. Eigenaar om dat het aanslibbing was uit zee. Dit hadden de Heren Staten in hun oor geknoopt. Ze lieten ons eerst de zaak in het ge rede brengen met de aangelan den en toen klopten ze zei ven aan om vergoeding, dus snijden aan beide kantenWe kregen .een recognitie aan de Provincie laarlijks van 5 gld. 5 siuiv. voor de reeds aangewon nen en door de Stad aange kochte gronden achter voor noemd hoofd en 5 stuivers per mergen (6l7 HA.) jaarlijks voor verdere aanwassen. De Staten zouden als wederdienst de Stad bevestigen en handha ven in geruste possessie cn on gestoorde beheringe van de jegenwoordige en toekomende aanwassen. EN HANDELSOPLEIDING TYPEN-«TIN O BOEKH-TALEN NAMfXCOAAESA Arnh.w. 22 Tel. 45S3 gin van de week twee overwinningen op hun naam brachten, moesten in Doorn tegen Woestduin de vlag strij ken. De thuisclub won met 4—2. Voor de twee tegenpunten zorgde mej. Truus v. Berkel. tennistournooi tennispark „volta-pascal" Evenals vorige jaren organiseert het tennispark „Volta-Pascal", een tennis- tournooi, dat op Zaterdag, 3 Augustus aanvangt. ELKE BRANDENDE SIGAAR 15 IN B055CHEN BRAND6EVM2. NEPEQL- p MEI06M? GRAND TFIé&TRE. Van Vrydag 12 tffl. Donderdag 18 Juli, vertooning van do folm „Percy neemt vacantie". Voorstellingen: Zondag 1 45. 4U0 6.15 en 8.30 uur doorloopend Andere dagen 8 uur. Zaterdags 6 cn 8.15 uur. Zater dag- en Woensdagmiddag 2.30 uur matlnée CITY THEATER. Van Vrjidag 12 t m. Maandag 15 Juli, vertooning van do film „Zes van de marine". Voorstellingen: Vrijdag en Maandag vanaf 8 uur. Zaterdag matinée om 2.30 uur en 's avonds om 6.15 cn 8.30 uur doorl. Zondag doorloopend vanaf 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. REMBRANDT-TtfflATER. Vriidng tmu Maandag vertooning van „De Rebel" cn „Het Roovcrsnest". OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., BELLAM Y-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6. STERHUTS, Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes lederen avond geopend des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingol. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 1012 on 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrjjon toegang) GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling. 's-PRTNSENHOF. 16 Juli. Lezing over er varingen, opgedaan bij luchtbombarde menten 'door den heer H. Poolman. 7.15 uur nam. V__. Hans Albers vangt krabben in .Percy neemt Vacantie." (Grand Théatre) 't Is wat moois. HEUNKS tPercy neemt Vacantie HANS ALBERS is ongetwijfeld een veelzijdig filmspeler. Voor welke situatie hij zich ook geplaatst ziet, of het nu leeglooper, bankier, chauffeur, gezant of charmeur is, vooral in deze laatste hoedanig heid toont hij zich een meester! steeds weet hij zich uit de verwik kelingen te redden en voert hij den boventoon met een flair, welke be wondering afdwingt. Hij is de man, die geknipt is voor eiken rol, die niet al te diep op den ernst van het leven ingaat. Een éclatant voorbeeld daarvan is wel het ietwat moderne sprookje, dat onder den titel „Percy neemt vacantie" deze week in het Grand Théatre draait. Hans Albers start hierin als de olie magnaat, die genoeg krijgt van zijn ver wende dochter Ingrid en bevrijd wil zijn van het gechicaneer van zijn voor- naamsten aandeelhouder en de onder danigheid van zijn personeel. Opeens is hij spoorloos verdwenen. Sensatio- neele persartikelen vervolgen den vluchteling, de Petterson-aandeelen kelderen met vaart en brengen het voortbestaan van het olie-concern in gevaar. Percy ondergaat meerdere gedaante verwisselingen. Hu maakt kennis met een slechten vriend, duikt onder in de lagere regionen van de maatschappij en warrelt weer omhoog als eerzaam kell- ner Gaston. In zijn derde metamorphose zien we hem als de keurig uitgedoste chauffeur Iwan van een Russische zan geres, uit welken toestand gemakkelijk den rol van een exotisch gedelegeerde van den Volkenbond geboren wordt. Zijn ervaren oog blijkt inmiddels te gevoelig te zijn geworden voor de charme, van de zangeres, die ook niet onge\oeïig wil zijn voor zijn attenties. Tenslotte zien we Percy en zijn doch ter met verloofde en ook de zangeres bijeen in een Grand Hotel, alwaar Per cy de sluier oplicht van zijn geheimzin nige verdwijning. Zijn alleenspraak is interessant, alles was door hem samen met een vriend in scène gezet, om den lastigen aandeelhouder uit het concern te werken. Die opzet is schitterend ge slaagd. Percy kan weer als de mach tige John Percival Petterson tot de oude wereld terugkeeren. Dat hij daarbij niet alleen terugkeert, is natuurlijk toe te schrijven aan het karakter van dit moderne sprookje, dat overigens als elk oud sprookje is. Men ziet, een aardig gegeven, dat den lichten kant des levens raakt en ietwat den spot drijft met alle ernst. Kostelijke scènes wij denken hierbij aan den krabben vangst komen er in voor, dank zij ook het slagvaardige tegen spel \an Hilde Weissner als de Rus sische zangeres. Een film, die prettig en vlot gespeeld wordt en onderhou dend is, een ontspanningsfilm van heel goede soort! Het voorprogramma brengt o.m. een tweetal aardige showfilmpjes. Zes van de Marine WIJ raken hier verzeild in het gen re der lachfilms, cn „Zet. van de marine" is zeker niet een van de minste. Integendeel: eén gulle lach neemt bezit van het publiek, wan neer het kennis maakt met de merkwaardige belevenissen van „The crazy gang", de zes clowns, die door een toevallige handteeke- ning, in alle onschuld neergezet, zich eensklaps ingedeeld zien bij de oorlogsvloot. Zij krijgen voortdurend uitbrandors, vooral daar hun knoopen nooit goed ge noeg gepoetst zijn. Eén van hen, Alfred, besluit het eens een keer heel fraai te doen. En dan ontwikkelt de knoop zich tot „de" knoophet is een koperen, maar lang geen ordinaireeen knoop met een stamboom, die teruggaat tot de wonderlamp van wijlen Aladdin. Het kan dan ook niet anders of, al poetsen de, moet hij geest verschijningen op roepen, en weldra verrijst uit het graf de slaaf van den grooten Alladin. Al fred schrikt en zegt, niet zoo heel oot moedig: „ik mag de gestreepte pip krijgen Wanneer dc geest verdwijnt, ziet Al fred er uit als een zebra, waardoor do heele vloot, de admiraal incluis, op stelten komt te staan. Het kon wel eens een nieuwe besmettelijke ziekte zijn! Maar dan door een toe\al komt Alfred tenslotte precies op de hoogte van de mystieke macht van zijn knoop... hij hoeft hem slechts wat op te poetsen, en dan staat Alladin's slaaf al voor hem, bereid tot iederen dienst. Dit mag Alfred wel. Hij laat zich eerst ont-streepen, en dan krijgt de geest van den elaaf het druk. Hij moet bier laten aanrukken, voor de gezelligheid ook een paar meisjes, en de zes "van de marine worden hoe langer hoe veeleischender. Tenslotte zorgt de slaaf, familiair „Jellybags" geheeten, ook voor wat klein-geld, uit de Bank of England. Maar dan nadert ook het einde: Jelly bags moet rondom de villa, die zij ter loops kochten, een jachtpartij in elkaar zetten. Het wordt een mengelmoes van Oostersche praal en van moderne na- ieve sportiviteit. Toevallig geeft één van de zes een fooitje van een paar duizend gulden weg, en dc politie her kent het nummer... Dan raken zij zóó in het nauw, dat Alfred, ten einde raad. Jellvbags zijn vrijheid hergeeft, op voorwaarde, dat allen weer terug mogen gaan tot daar waar de historie begon.... En aldus geschiedde! Het voorprogramma geeft ook dit maal w-eer het gebruikelijke nieuws. Er is een aarig filmpje bij, waarin een druk meneertje probeert een ring, die de slanke hand van zijn vrouw tooit, weg te manneuvreeren. Hetgeen slechts ten deelc, en dan nog maar tijdelijk, gelukt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7