Standplaatsen en rayons van schade-enquêtecommissies Teleurstellend resultaat van de zomerzegel-actie Eervol ontslag uit het leger Bevorderingen IN DE PROVINCIES UTRECHT. ZUID-HOLLAND EN GELDERLAND Meubelfabriek door brand verwoest EEN NIEUWE CAMPAGNE Amsterdam krijgt weer garnalen Gebruik van rijtuig- paarden SPORTMATERIEEL VOOR VLUCHTELINGEN Pootgoedvoorziening voor 1941 in gevaar JONGETJE VERDRONKEN Radio-Programma's NIEUWSBERICHTEN: 3e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 JULI 1940 s-GRAY ENHAGE, 13 Juli. De met ingang van 18 Juli 1940 in de provincie^ Zuid-Holland, Gelderland en Utrecht te vestigen stand plaatsen van schade-enquêtecommissies en de rayons van die commis sies zijn o.m. als volgt vastgesteld. Standplaats van de schade-enquêtecom missie ter inspectie In kolom 2 bedoelde gemeenten Leiden (briefadres-, Breestraat 40) 's-G ravenhage (briefadres: Zuidbin nensingel 212/216) Wageningen (briefadres voorl.: Nudestraat 1113) Harder wyk (briefadres: Stations laan 126) Amersfoort (briefadres; Prins Hendriklaan 5) Zeist (briefadres: Wouden- bergêcheweg 42) Het gebied van de in de eerste kolom bedoelde commissie wordt gevormd door de gomeenten welke voor de aanslagrege ling van dc belastin gen naar inkomen en vermogen behooron tot de in deze kolom genoemde inspecties Alphen a. d. Rijn db. Alphen a. d. Rijn, Nieuwkoop, Nicuwveen Ter Aar, Zevenhoven, Benthuizen. Boskoop. Hazersu oude, Koudekerk. Gouda, Berkenwoude, Haaatrecht, Moerkapel le. Stolwijk. Waddinxveen, Zevenhuizen, Schoonhoven, Ammerstol, Bergambacht, Jaarsveld, Vlis, Willige-Langerak. Bodegraven, Gouderak, Moordrecht, Oudewa. ter. Réeuwyk, Zwammerdam. Woerden, Waarder, Barwoutswaarder, Riet veld. Linschoten, Hekendorp, Langeruigewei- de, Papekop, Montfoort, Willeskop, Hoenkoop Snelrewaard, Polsbroek, Veldhuizen, Kame. rik, Zegveld. Ede (zonder Bennekom), Renkum, Scherpen- zeel. Renswoude, Rhenen, Veenendaal, Barneveld, Ede voor zooveel betreft Bennekom, Wage. ningen. Elburg, Hattem, Heerde, Hoevelaken, N\j- kerk, Oldebroek. Harderwijk, Ermelo, Putten, Doornspijk. Amersfoort, Woudenberg, Bunschoten, Drie- bergen-Rijsenburg, Hoogland) Leusden, Stou- tenburg. VARSSEVELD 12 Juli - In den af cjeloopen nacht, omstreeks twee uur ont dekte een nachtwaker te Varsseveld gemeente Wisch. dat brand was utipe- broken in de meubelfabriek van de fir ma gebrs. Rutgers. Ijlings werd de ge meentelijke brandweer gealarmeerl die spoedig ter plaatse was. doch tegen de geweldige vuurzee 7.00 goed als niets kon uitrichten en derhalve moest aan zien, dat de geheele fabriek met inven taris in de vlammen opging. Men slaagde er in de belendende per- reeion voor bef vuur te behoeden. Om Irent de oorzaak van den brand is nog niets bekend Tijdens den brand was do burgemeester van Wisch op het terrein aanwezig. Voor zoover bekend is de fabriek ver zekerd. Door dezen brand worden onge veer 4b man personeel werkloos. Gouda reg. Woerden db. Wageningen reg. Wageningen db Harderwijk reg. Harderwijk db Amersfoort db Amersfoort reg. Zeist db De overige gemeenten in de prov. Utrecht. Utrecht db met uitzondering van Linschoten, Montfoort, Utrecht reg. le afd.) Willeskop, Hoenkoop, Snelrewaard, Polsbroek, Utrecht reg. 2e afd.) Veldhuizen, Kamerik, Zegveld, Veenendaal cn Baarn db. Rhenen. Breukelen db. Belanghebbenden kunnen van 25 Juli 1940 af de formulieren voor het opgeven van de door oorlogsgeweld geleden schade bu de bovengenoemde 6chade-enquête-commissie aan vragen. db inspectie der directe belastingen reg. inspectie der registratie en domeinen. 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. - Het gaat uiet naar wensch met den ver koop van zomerzegels, en, indien hierin geen verandering komt ten goede, zal bet resultaat dit jaar verre achterstaan bij die van vorige jaren, aldus verklaarde men ons van de zijde van het comité. De actie voor de zomerpostzegels heeft dit jaar wel zeer le lijden onder de hui dige omstandigheden*!. De asluvang. wel ke was bepaald op 11 Mei, werd dooi het uitbreken van den oorlog uitge steld, doch ook daarna waren er zoo veel andere kwesties, die de aandacht van het publiek in beslag namen, dal de zomerpostzegels op den achtergrond raakten. Een dankbaar terrein van vo rige jaren, Rotterdam, waar altijd een vrij hooge opbrengst werd verkregen, is dit jaar voor de zomerzegels verloren. Een ander nadeel is. dat de firma's, die frankeering bij abonnement toepasten, dit jaar zeer weinig of niets doen. Te dien aanzien bestond veelal een rege ling, welke hierop neerkwam, dat deze firma's bij de uitbetaling van de ver schuldigde bedragen hiervoor zomer postzegels vroegen. Zij betaalden dan den toeslag daarop, die zij weer terug kregen bij de levering van de gestem pelde vellen postzegels. Zooals gezegd, ook op dit punt blijft de opbrengsi verre achter bij vorige jaren. Het comité heeft thans weer een ver nieuwde actie ingezet om den verkoop te stimuleeren, gesteund door de plaat selijke pröpaganda-comité's. In verband hiermede is de verkoop verlengd tot 31 October a.s. Het comité heeft zeer goede verwach tingen van deze actie, daar den laatsten tijd is gebleken, dat de vraag stijgend is. Zoo is b.v. bij het comité een aan vraag binnengekomen \an een leeraar voor ongeveer 500 series, terwijl ook van de zijde van den postzegelbandel diver se aanvragen, vooral voor gestempelde zegels zijn binnengekomen. Maar tot dusver is de opbrengst echter ver ach tergebleven bij vorige jaren, met als uitzondering Deventer, vanwaar het propaganda-comité berichtte dat de op brengst reeds hooger is dan bet vorig jaar. Het comité 'beeft echter de hoop niet opgegeven dat bet niet bij deze uitzondering zal blijven. Daarvoor wordt gerekend on de medewerking van het Nederlandsche volk. Als bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat het comité beschikt over een 500-tal propagandaboekjes, waarin een volledige serie zegels van dit jaar zijn geplakt. Deze boekjes wa ren bestemd voor den verkoon op de postzegebentoonstelling van ,.De Phi latelist", welke zou worden gehouden ernstig VERKEERSONGELUK MARKELO bij MARKELO, 13 Juli. Op den Lochemschenweg, onder de gemeente Markelo, is gosteavond een ernstig ver keersongeluk gebeurd. Een auto, reed met groote vaart bij de kromming van den weg tegen een boom. De gevolgen waren heel ernstig. De auto word groo- tendeels vernield, een der inzittenden werd gedood. op 12 en 13 Mei j.l. Deze tentoonstelling is door den oorlog niet doorgegaan, doch de hoekjes waren reeds op pag. 2 van den omslag gestempeld met het speciale, stempel dat voor deze tentoon stelling was vervaardigd. De boekjes met dit bijzondere stempel zullen zeker een begeerd object zijn voor de verza melaars. Het comité is voornemens deze boekjes t.z.t. tegen een nader vast te stellen prijs te verkoopen. Zoo gaat de nieuwe actie met onver moeide kracht in onder de bekende leuze: „Houdt U aan den zomerzegel, voor zomerpost een zomerzegel." IJmuider visschers naar Scheveningen 's-GRAVENHAGE. 13 Juli. He- denochtenr zijn van IJ muiden vertrok ken 11 kustvisschers-vaartuigen, welke vanmiddag ongeveer tusschen 1 en 2 uur te Scheveningen zullen aankomen cn met ngiang van Manadag van Sche veningen uit aan de kustvisscherij zul len gaan deelnemen. Van deze schepen zal een gedeelte op versche zeevisch visschen de overige op garnalen. De garnalen van deze scheen zullen ge kookt worden aangevoerd en zijn in hoofdzaak bestemd voor Amstaerdam. De Amsterdammers, die tot heden ver stoken waren van den aanvoer van gar nalen, zullen dus. indien de weersom standigheden niet egenwerken. Dins dagochtend a.s. wder deze visch kunnen verki.igen. Het is bekend, dat het Am- steradmsche publied deze visch gaarne in levenden staat koon en die dus zelf kookt cn Pelt. De huidige omstandig heden mak enhet ecter onmogelijk, de garnalen in voldoend levenden staat aan bet publiek te Amsterdam te leve ren. Deze garnalen, welke aan boord worden gekookt, doen, wat kwaliteit betreft, in geen geval onder voor die. welke levend worden geleverd en daar na door bet publiek zelf gekookt 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. Door het hoofdbestuur der Nederlandsche vep- eeniging tot bescherming van dieren i3 de aandacht van dc Burgemeesters van de daarvoor in aanmerking komende ge meenten gevraagd voor de riituigpaar- den, die in deze dagen hun arbeid onder dikwijls ongunstige omstandig heden moeten verrichten. Reeds eenigen tijd geleden heeft dat hoofdbestuur een aantal raadgevingen aan gebruikers van trekpaarden verspreid, welke afzonder lijk bij liet verzoek waren gevoegd, da; als volgt luidt: Met het oog op het thans veelvuldig gebruik van paarden en rijtuigen voor personenvervoer, veroorlooft zich het hoofdbestuur van de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. - In Den Maag worden momenteel vluchtelingen verpleegd uit de getroffen gebieden, waaronder zich vele voetballers bevin den. Teneinde deze bezig te houden zal de Middenweek-competitie van den H, V.B. voor deze voetballers wedstrijden organiseeren. Een ernstig bezwaar hiervoor is, dat de betrokkenen niet de beschikking hebben over materiaal, zooals schoenen, shirts, broekjes, enz. Hiervoor wordt thans een beroep gedaan op de vele voetballers in Nederland die wellicht daarvoor iets willen afstam. Het adres van den secretaris is K. •Tungschlaeger, Allard Piersonlaan 28, Den Haag. Eenige waardevolle wenken voor landbouwers De Rijkslandbouwconsulent voor Utrecht en Z.-O. Noord-Holland, dr. C. K. van Daalen deelt mede: Tengevolge van de bladluizenplaag van 1939 zijn de virusziekten in de aardap pelen'dit jaar zoo sterk ontwikkeld, dat men geen enkel prima gewas ziet. Al thans van de late soorten, die voor den landbouw van overwegende beteekenis zijn. De vroege aardappelen als Bintje, waren rijp vóór de sterke vermeerdering van de bladluizen en hebben weinig of althans veel minder geleden. Gewassen, verkregen uit vroeg ge rooid, met A goedgekeurd pootgoed, ver- tooncn zooveel bladrol e.d., dat het de vraag is of ze in klasse B kunnen ko men en blijven. Het in 1939 op den ge wonen tijd gerooide pootgoed laat ons heelemaal in den steek. Zoo vonden we bij de eerste keuring, uitgaande van den N.A.K., gewassen afkomstig van met A goedgekeurde Zecuvvsche blauwe, die 36 bladrol vertoonden. Bevelanders A met 18—20 zieke, Souvenir A met 38%50% bladrol en krinkel. Hieruit volgt, dat in 1910 slechts weinig velden waard zullen zijn, goedgekeurd te wor den. Aangezien het ongekeurde pootgoed in 1941 buitengewoon slecht zal zijn. zullen landbouwers, die velden hebben met niet al te zieke gewassen, -verstandig doen zelf pootgoed te winnen. Dit kan het beste geschieden, door de gezonde plan ten en wel bij voorkeur die. welke door gezonde planten omgeven zijn. te rooien, zoodra de knollen behoorlijk zijn ge vormd. Dit is bii de Eigenheimers nu reeds het geval en de Bevelanders vol gen zeer spoedig. Het is gebleken dat vroeg gerooide poters een veel gezonder gewas opleveren dan laat gerooide, om dat de laatste veel langer hebben bloot- geslaan aan de kans op infectie. Zoo vond dr. Oortwijn Botjes, dat de planten, welke verkregen waren van pollen, die on 19 Juli. 5 Augustus, 27 September en 10 October waren gerooid, resp. 0, 19, 96 en 82 bladrol vertoonden. De knollen van dp vvocg gerooide plan ten werden on een koele, luchtige plaats in het licht, bewaard Het boste brengt men ze direct in de bekende poterbakjes, waardoor aan deze eiscben het gemak kelijkst kan worden voldaan cn plaatst ze in den kelder voor het open raam of op de deel. On deze wijze is de moo<;fe kans, dat de landbouwers, die voor 1941 geen goed gekeurd pootgoed kunnen bemachtigen in bet komende jaar althans een rede- liik gewas kunnen verbouwen. Wie zich nader van de verschillende ziekten in bet aardaopelgevvas op dp hoogte willen stallen doen eoed. zich mededeoline po. 6 van dop Plantepzipk- tenkop^i^ep Dienct te Wp<»oruprpn aan to cr'iaffen. De prijs bedraagt franco p.p. n,4o. VLEKZIEKTE TE -s-GRAVENZANDE 's-GRAVENZANDE, 13 Juli. - Te 's-Gravcnzande is onder de varkens de besmettelijke vlekziekte geconstateerd. De ziekte heeft een ernstig karakter en een 10-al varkiyts is er dan ook reeds aan bezweken. wellicht ten overvloede de aan dacht te vestigen op de wenschelijkheid om bet gebruik van paarden en vervoer middelen voor dit doel afhankelijk te stellen van een gemeentelijke vergun ning cn hieraan bepaalde voorwaarden te verbinden, aan welke de paarden zoo wel als de vervoermiddelen hebben te voldoen. De ervaring beeft n.l. geleerd, dat door onervaren koetsiers wrakke paarden, ongeschikte rijtuigen en ondoelmatige icspanning worden gebezigd, terwijl dikwijls ook de stalling der paarden veel te vvenschen laat. Behalve gevaar voor personen, die van dit vervoer gebruik maken, kunnen misstanden op dit ge bied ook nadeel en in vele gevallen zelfs kwelling voor de dieren opleveren. lt IERONDER volgen de besluiten van 1 den generaal-majoor N. T. Car- stens, waarbij bij, daartoe gemachtigd door den Bevelhebber van de Duitsche Weermacht in Nederland, eervol onl slag verleent aan verschillende opper hoofd- en subalterne officieren van de land- en zeemacht en waarbij tevens cadetten-vaandrig bevorderd zijn tot tweede luitenant. Eervol ontslag uit den militairen dienst, ter zake van langdurigen dienst is. ingaande 15 Juli, verleend aan: a. op het daartoe door hen gedaan ver zoek: ftan de generaal-majoors J. Harberts, van het wapen der artillerie en A. A van Njj- natten, van het wapen der infanterie; aan dc kolonels M. de Jong cn H. C. van der Bjjl, beiden van het wapen der infante rie, zoomede aan den majoor-titulair A. M M. van Baak, van het wapen der infanterie; b. aan den gcnerfial-majoor W. F A. Hackstroh, van het wapen der infanterie; aan den generaal-majoor H. D S. Hassel- man. van het wapen der artillerie; aan den .generaal-majoor A. Numans, van het dienstvak der intendance; aan den generaal-majoor F. A. Vaillant, van het wapen der genie; aan den kolonel J. T. Heins, van het wa pen der infanterie; aan den kolonel F. B. A J. Jansen, van het wapen der infanterie; aan den kolonel G. J. Potgieser, van het dienstvak der Intendance; aan den kolonel G. Berghujjs, van het dienstvak der militaire administratie; aan den kolonel H. F. H. C. C. A. von Freytag Drabbe, van het wapen der artille rie; aan den kolonel A. M M. van Loon, van het wapen der Infanterie; aan den kolonel J. Veenbaas, van het wa pen der infanterie; aan de luitenant-kolonels J. W. H. Hamil ton of Silvertonhlll. H. S. Bloeme, P. Dingo- manse, J. K. Lammets. H. D. Scherpenhuyzen cn W F. Hennink, allen van het wapen der infanterie; aan den luitenant-kolonel A. Cramwinckcl, van het wapen der artillerie; aan den luitenant-kolonel W. Weisfeit, van het dienstvak der militaire administratie aan den dirigecrend-officier van gezond heid der tweede klasse G. H. Nord. van den geneeskundigen dienst der landmacht; aan den dirigeerend-paardenarts, met den titulairen rang van luitenant-kolonel, A. Kuipers, van den militairen vetorinairen dienst; aan de majoors A. Kloeke, W. G. M. Gail- lard, W. F. Weber, H. G A. Reimers en J. W. L. Versteegh, allen van het wapon der infanterie; aan den majoor J. Wabcke, van het dienst vak der militaire administratie; aan den majoors van den materieeldienst J. C. A. Siliacus en J. Tack, beiden van het wapen der artillerie; aan den kapitein, plaatseljjk-adjudant F. L. E Maurenbrecher, van den plaatseljjkcn staf, aan den kapitein T. J. A. Boers, van het wapen der infanterie; en voorts aan de majoors H. P. de Heer, van het wapen der infanterie en J. E. Feen- stra, van het wapen der cavalerie (op het daartoe door hen gedaan verzoek). Een eervol ontslag is verder verleend, in gaande 15 Juli: aan den reserve-luitenant-generaal J. van Andel, van den staf der artilerie; aan de reserve-generaal-majoors H. de long. van den staf der infanterie, inspecteu» van den vrywilligen landstorm, en J H. Fruyt van Hertog, van den staf der infan terie; aan de reserve-kolonels K. L. Rozendaal, van den generalen staf, C. E. W. baron van Voorst tot Voorst, van den staf der infan terie, en jhr. K. F. Queries van Ufford, van den staf der artillerie; aan de reserve-luitcnant-kolonels, J. W. C. ten Have, van het dienstvak der intendance, W J M. Linden, van het regiment jagers J. Covers, van den staf der infanterie, jhr. W. A. E. Snoeck, van den staf der Vdo di visie, N. Gerlach, van den staf der IVde di visie. J. H. W. Bruins, van den staf der VIdo divisie, J. P. de Borst, van den staf der in fanterie, J de Vries, van het 1ste regiment infanterie, G H. Labouchère, van het 1ste regiment huzaren, J. L. van Ricmsdyk, van den staf der 1ste divisie, en J. H. Wester- veld. van het wapen der artillerie; aan de reserve-luitenant-kolonels voor spe ciale diensten P. J. Hamelberg, van de ar- telleriemeetafdecling en S. Prins, van het vrijwillig landstormkorps motordienst; aan den, als zoodanig tjidelyk benoemden, reserve-luitenant-kolonel J. H. Sonne, van het wapen 'der infanterie; aan den reserve-luitenant-kolonel-titulair C. van den Nieuwenhuizen, van den staf der infanterie, stationscommandant; aan de reserve-majoors A. J. M. Thb'ssen, van het 15de regiment infanterie en L. S. Snoek, van het dienstvak der militaire admi nistratie; aan den reserve-maioor voor speciale dien sten T. F. M. Schaepman, van den generalen staf, op non-activiteit, lid van de Tweede Kamer. ir. W. Cool, van den generalen staf en J. W. Brand, van het vrijwillig landstorm korps motordienst; aan den, als zoodanig tijdelyk benoemden, reserve-majoor F. A van Breen. van hot wapen der genie; aan den reserve-majoor-titulair mr. J. Garrer. van den staf der infanterie, stations commandant; aan den reserve-kapitein J. L. Jansen, van het 2de regiment artillerie; aan de reserve-kapiteins vc^>r speciale dien sten P. J. C. Castelcijn en M. van Dongen, beiden van het vrijwillig landstormkorps luchtwachtdienst, en aan den, als zoodanig tydelyk benoemden, reserve-kapitein T. J. Lagerwerff, van het wapen der infanterie. Voorts is een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst: a Op het daartoe door hem gedaan ver zoek. aan den luitenant-kolonel P. C. J- Tis- sot van Patot, van het dienstvak der militai re administratie. b. Aan den luitenant-generaal H A. C- Fabius. van het wapen der cavalerie; aan den kolonel G. L. M. H. Higly cn den kapi tein D Crok beiden van het wapen der ar tillerie; aan den generaal-majoor W. N Bec king, van het wapen der genie, en aan den kolonel J. F. H. Israël, van het dienstvak der militaire administratie. Met 15 Juli is voorts eervol ontslag ver leend aan den reserve-eerstc-luitenant voor algemeenen dienst T- Wiersma; aan den reserve-majoor A- H. Goldberg, van he't 4de regiment infanterie; aan de reserve-kapiteins J. L. Hcrtogs. van het 14de roeiment infanterie; G J. Kloos, van het 1ste regiment infanterie; G. G Buitenhuis, van het 18de regiment infante, rie, en F. van der Wyk, van het wapen dei infanterie aan de reserve-luitenants G. P- C. van lm erzeel, van het 22ste regiment infanterie; R. L Catz, van het 4de regiment infanterie: G. A. J. de Both, van het 3de regiment in fanterie; C. C. van Niekerk, van het 9de regiment infanterie; W. J. dc Wit, van het egiment jagers; O. M. Volgenant, van het 22ste regiment infanterie; L. Blom van het lste regiment infanterie; G. L. C. K. Was senaar. van het 19de regiment infanterie; mr. F M. E. Haan, van het 13e regiment in fanterie en H. Laban, van het 12de regiment infanterie; aan de reserve-tweede-luitenant W. D. Kok van het 17de regiment infanterie: aan den, als zoodanig tydelyk benoemden. reserve-majoor J. C. M. Chabot, van het wq. pen der infanterie; aan den reserve.ritmeester jhr A. M- C. Mollerus, van het lste regiment huzaren; aan do reserve-kapiteins G. F. A. Somers, van het 8ste regiment artillerie: N. Korswa. gen, \an het 5de regiment artillerie, en mr, E. D. M Koning, van het 9de regiment artil lerie; aan de reserve.eerste-luitenants mr, J. van der Ven, van het 7do regiment artillerie; mr B. A. van Schaik, van het 5de regiment artillerie, en D. J. Wolhoff, van het 5de re giment artillerie; aan de reserve-kapiteins J. M. Ridderik- hoff, van het 2de regiment genietroepen, en ir. P. Keyzcr van het 2de regiment genie, troepen aan den reserve.eerste-luitenant R. J Brettschncider, van het wapen der militaire luchtvaart; aan den reserve-majoor der militaire ad. ministratie A. C. van Oorschot, van het 18de regiment infanterie; aan den reserve-officier van gezondheid der eerste klasse R. Obbink, van den genees, kundigen dienst der landmaaht; aan de reserve-officieren van gezondheid der tweede klasse J. J. F. Brugman, J. Gol, G. G- Bergink en dr. R. K. Dykhuizcn, allen van den geneeskundigen dienst der land. macht; aan den reserve.officicr-tandarts der 2de klasse C. E. J. Lceflang, en aan den reserve-kapitein voor speciale diensten G. Key, van het vrijwillig land. stormkorps vaartuigendienst. Aan de gepensionneerde luitenant.gene. raals S. G- N. Nauta Pieter en W. F. Sillivis, zoomede aan den gepensionneerden luitenant generaal J. H. Carstens is een eervol ontslag verleend uit hun betrekking van onderschei denlijk commandant van den luchtverdedi gingskring Rotterdam's-Gravcnhage, oom. mandant van don luchtverdedigingskring UtrechtSoesterberg en commandant van den luchtverdedigingskring Amsterdam. Met ingang van 15 Juli is op verzoek een eervol ontslag verleend aan den kolonel L. H. Kraak, van het wapen der infanterie. Eervol ontslag met 15 Juli is voorts ver- leend aan den luitenant-kolonel J. W Bos, commandant van ihct 17de regiment infante rie, en aan den adjudant in buitengewonen dienst van Hare Majesteit dc Koningin, den ritmeester jhr. C. E J. M. Verheyen," \an het wapen der cavalerie, op non-activiteit Op verzoek een eervol ontslag verleend: aan de reserve-kolonels dr. J. dc Jong cn dr. G. J- dc Groot, beiden van den staf der infanterie; aan den reserve-luitcnant-kolonels H. C Honig van den staf der VlIIste divisie en W. baron van Itersum, van den staf der Vilde divisie; aan de reserve-majoors H. P. Meyer en A Hillen, onderscheidenl'yk van het lste re giment infanterie en het 5de regiment infan terie; aan de reserve-kapiteins N. W. Spaarkogel van het 5de regiment infanterie; K. Kricgs. man, van het 12de regiment infanterie; E G. Tobi, van het 2de regiment infanterie; L. A. van den Berg, van het 11de regiment in. fanterie; K. H. E. Ladestcin, van het regi. ment grenadiers en mr R. C. Sloos, van het 17de regiment Infanterie; aan den reserve-eerste-luitenant T H Prins, van het regiment grenadiers; aan den, als zoodanig tydelyk benoemden reserve-gcneraal-majoor G. Dames, van het wapen der infanterie; aan den reserve-ritmeester mr. H. S. Gold. schmidt van de luchtvaartbrigade: aan den rcserve-luitenant-kolonel S. Schil derman, van den staf der Vilde divisie; Aan den reserve-kapitein mr. O. A. van der Meer, van het 3de regiment artillerie; aan den reserve-ecrste-luitenants J. H. Schreuder, van het 7de regiment artillerie, S. H. M Schutz, van het lste regiment ar tillerie en G. A. Bax. van het 3de regiment artillerie; aan den, als zoodanig tydcllik benoemden reserve-kolonel J. Dornaar, van het wapen der artillerie; aan de reserve-kapiteins T. Horcnsma, van het 2de regiment genietroepen en P. C. Tolk, van het 2de regiment genietroepen cn aan den reserve-dirigeerend-officier van gezond heid der 3de klasse H. T. van Heuveln, van den geneeskundigen dienst der landmacht. Voorts ia, met ingang van 15 Juni aan de kapiteins ter zee R. P van de Wetering, bij genaamd De Roo-. en K. van Aller, aan den hoofdofficier van administratie der lste klas J. Rotgans en den hoofdofficier van den marine-stoomvaartdienst der 2de klasse-titu lair G. M Fey, eervol ontslag uit den zee dienst verleend. By besluit van den generaal-majoor N. T. Carstens. daartoe gemachtigd door den be velhebber van de Duitsche weermacht in Nederland, zijn voorts bevorderd tot kapitein ter zee de kapitein-luitenant ter zee W. H. Hoog cn tot luitenant ter zee der 2de klasse de luitenant tor zee der 3de klasse J. C. A. Silliacus, toorts benoemd tot officier van administratie der derde klasse de adel borsten der eerste afdeeling voor de admi nistratie H. W. Tapper, K. Th, Bremcr en B. J. van Tongerloo. Met ingang van 15 Juli zyn benoemd en aangesteld tot tweede-luitenant: by het wapen der inf., de cadetten- vaandrig H. K. Stokla, H. Huisken. J. H. Jan sen, G. T. A. Donkersloot, E. P. W. Elstak, H. Oljans, A. R. N. J. Cornuit, G. Mensink, M Horchner, A. A. Winter, A. J. Vermee. ren. G. J. Biilsma, G. A. Verwoerd, P. Swart. W. Brouwer, L. G. Bregman, A. van der Zan- de. H. Wins, N. J. Rol, C. Hartcveld, H. A. P. Frederiks, J. J. van den Boom, W. A. van der Lee, W. A. Kampinga. H. II. Kesscls. G. N. Tack. II. J. van der Kam, M. F. van Ameydc, J. H.Bos, W. Reycnga, H. Rensink, W. J. C. Buitstra, R. J. N. Kooy, J. P. Philippa, J. C. Reeser, J. W. Wallinga, W. P. L G. Vlugt, J. Moraal, J. van Loozcn, J. W. van der Boon, H. 't Sas, A. Blokland. J. A. Blonk, J. M. Methorst, J. H. Becht, J. Heller, F. J. L. in den Bosch, J. C. L. Baercnds, J. van Golen, E. C. de Poorter, P. de Vries. D. Robyns, C. M. de Weerd, L. F. W. Dnlmyn, G. N. Nan- ninga. J. A. Havelaar, E. M. A. Burcksen, J. W. Eggink, T. Post, J. A. van Heyl, J. R- Zuure. II. C. Vel. K. F. de Wyk, R. H. de Lang, H. A. Ludwig, H. A. van Daalen, N. C. van der Sluys, A. Wolting, W. K. Kroon, H. Klooster, J. Meuldyk, F. E. Meijnderts, W. H. Staphorst, L. Vogelcsang. A Pot, L. L. Mul der en J. Vrieling, zoomede M. Nutters, G. H. M. van der Waals, A. van der Veen, J. H. Knoop. J. C. Timmermans, P. A. Ravelli, L. ■T. E. M. Poublon, C. Westland, C. J. Witjens, F. Stumpff. K. J. Schrck, J. J. le Roy, C. L. Kist, C. de Gooyer, T. W. van Welsem, L. de Hartog, H L Dorst, J. F. MerkeBtein. W. J. Heer. B. J. Claasen, W. E. C. van Baaien, A. J. dc Blinde, C. H Roos, W. G. T, Gryzen, O. van Lingen, J. Streef, W. M. Kooy, F. J. an der Schraaf. J. P. Speekenbrink, A. P R. Gortmans, R. van Aarem, J. F. de Roo, J. W A. Smit, F. C. van Vollenhoven, Raden Saleh Sadeli, A. van Riel, W. Ridder, V. A. G. Kemmerling, L. E. C. van Leer, C. H Teeu- wissen, N. Bouman, H J. Menting. O. L. Dry- ber. J. E. Stryd, O. Westra en G. Hommes, allen van het derde studiejaar \an de Ko ninklijke Militaire Academie; b. by het wapen der cavalerie, de cadet ten-vaandrig jhr. W. H. de Savornin Lohman, R. Lagerwerff, R. J E. M. van Zinnicq Berg- mann, J. P. van den Rent, E. A. Laurillard. N. J. Broertjes, F. B Kliinstra en A. L. Wen- delaar, zoomode G. W. Boxman. P. C. Kragt cn E. C. Monterie. allen Mn het derde studie jaar van de Koninklijke Militaire Academie, by het wapen der artillerie, de cadet- Kolff, J A. A Wynckes. T E. C. Verhaart, G. W. Keja, H. E. von Brucken Fock, J. A. Klosters. H. J. van der Marck, D. Mantz, H. E. van Rencsse, T. A. van Zanten, J. van der Lee. D. Lely, J. L. Quanjer. R. C Reuhl, M. Schilthuis, C. de Groot, J. Koedam, W. F. Burlage, J. F. van Pocteren, P. J. de Ru'ytcr, H. Rikkcrs. K. W. D. Gratama, E. F. Tref fers, G. T. S. Pape, A. A. van der Sluis. H. Hoftyzcr, A. C. L. dc Klerrk, E. van Herwaar den, jhr. J. A. L. Hocufft. J. D, Hcijbrock. II. A. Sandbergen, R. vnn der Beck, P. A. Viëlor. J. H. Carstens, J, C. E. van Apeldoorn en W. II. van Haorsma Buma, zoomede G. II. Meier. J. S. Bodmer, J. R. Kievits, W. F. B. Proper, F. L. Andcla, A. L. Bruinier. S. II. L. Westra, P. Knoester, R. S. T. Gerding, A. T. Voorneman. II. R. Mac Gillavry, A. H. L. Schimpf. F, Penris en C. Navis. «Hen van het derde studiejaar van dc Koninklykc Mi litaire Academie; d. by het wapen der genie, de cadctlen. vaandrig L. Breure, G. G. van Tol, K. Mo- hach, F. C. de Boer en J. Sneep, zoomede W. A. Pückel. C. A. de Vries, J de Geus, A. P. T. Luteyn, B. F. Portier en J. H Helle, allen \an het derde studiejaar van de Koninklijke Militaire Academie; e. by het dienstvak der militaire admi. nistrntie, de cadetten-vaandrig J. G. Visser, E. Friskus. D. H. Overdyking, J. j. Hout kamp, L. Peereboom, J. Worst en W. Huize- bos. zoomede F. G. C. van der Post, allen van het derde studiejaar van do Koninklykc Mili taire Academie. LEIDEN, 12 Juli. Hedenmorgen om streeks half tien is uit een sloot nabij de Toussainlkade het lijkje opgehaald van het bijna 3-jarig zoontje van de fa milie P. uit de Tollensstraat. Het ventje had ongeveer 20 minuten tevoren de ouderlijke woning verlaten om op straat met vriendjes te gaan spelen. Kort daarna is hij, zonder dat iemand het bemerkte, te water geraakt. Pogingen om door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wek ken, mochten helaas niet baten. ZONDAG 14 JULI JAARSVELD. 414-4 M. R.U0 NCRV, 10.30 VPRO. 12 00 AVRO, 5.00 NCRV, 7.00—10.30 AVRO. 8-00 Berichten ANP; 8 10 Gewyde muziek (gr.pl.); 8 30 Morgenwijding; 9.30 Gewijde muziek (gr-pl,); 10 30 Evangelisch-Luthcrscho kerkdienst; 1L40 Voor de kinderen; 1200 Da Capo-orkest; 12-30 Gram.muziek; 12.45 BcricJhtcn ANP, eventueel gram.muziek; 1 00 De Vagebonden cn solisten; 2.00 Boekbe spreking; 2 20 Trioconeert; 3.00 Gevarieerd concert en gram.muziek4.55 Sportnieuws ANP; 5 00 Gram.muziek; 5-30 Prediking; 6.30 Gevyde muziek (gr-pl.); 7.00 Gram.mu ziek; 7.30 Reportage; 8 00 Berichten ANP; 8-15 Gram.muziek; 8-45 Bram Kwist's tok- kelorkest; 9.10 Residentie-orkest; 9 45 Ra. diotooneel; 10.05 Gram.muzie'k; 10.1510-30 Berichten ANP cn sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending. 11-1511.30 n m. Berichten. 7-00 Öcrichten (Duitsch); 7.15 Berichten (Engolsch); 7.30 Wy beginnen den dRg; 7.45 Gewyde muziek (gr pi (8.00—8.16 Be richten ANP); 9.30 Beriohten (Vlaamsch); 9 45 Gram.muziek; (11.1511.30 Berichten Enge'lsch; 11-3011.45 BerldhtenVlaamsch) 12.00 John Kristel en zyn Troubadours; (12.3012.45 RerichtenDuitsch; 12.451.00 Berichten ANP); 1.46 Gram.muziek; (2.00 2.15 BerichtenDuitsch); 3-15 Berichten (Engclsoh); 3.30 Pianovoordracht, gram-mu- ziek, „De Meesterzangers" en fluitduo; 5.00 Berichten (Duitsch); 5.15 Gram.muziek; 5.45 Musiquette; 6-15 Berichten (Engolsch); 6.30 Rococo-octet7 00 Reportage; 7.20 Gram- muziek; 8.00 Berichten (Duitsch); 8-15 Be. richten ANP; S.30 Berichten (Engelsch); 8.45 Berichten (Vlaamsch); 9.00 KRO-Groot- Amusementsorkcst en solist; 9.15 Berichten (Engelsch); 9.30 KRO-Groot-Amuscmentsor. kest; 9-40 Wy sluiten don dag; 9.45 Berich ten (Vlaamsch); 1000 Berichten (Duitsch); 10 15—10.25 Berichten ANP; 11.15—11.80 Be. richten (Engelsch). MAANDAG 15 JULI JAARSVELD, 414.4 M. VARA-Uitzen. ding. 8.00 Berichten ANP; 8.15 Orgelspel; 845 Gram-muziek; 10.00 VPRO: Morgenwijding; 10.15 Declamatie; 10.35 Fantasia; 11.00 Bont programma (opn.); 12.00 Berichten; 12 05 VARA-orkest (12.451.00 Berichten ANP); 2.U0 Declamatie; 2.30 Esmeralda, solist en gram.muziek; 3-30 Orgelspel; 4 00 Pianovoor. dracht; -1.30 Gram-muziek; 5 00 Voor de kin. deren; 5.30 VARA.orkest; (6.006-10 Repor. tage); 6.40 „Vlaanderen's aandeel in den bouw van een Nederlandsche cultuur", le. zing; 7.00 Berichten; 7.05 Felicitaties; 7.10 Dc Ramblers; 7-30 Groningsche uitzending; 8.00 Beridhten ANP; 8.15 Puzzle.uitzending; 8-30 Bont programma; 9.00 Radiotooneel; 9-30 Bont programma; 10.1510.30 Berich ten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitzending. 11.1511 30 n m. Berichten. 7.00 Berichten (Duitsch); 7.16 Berichten (Engelsch); 7.30 Gram.muziek; 8.00 Berich ten ANP; 8 10 Schriftlezing, meditatie; 8 25 Gewyde muziek (gr.pl.); 8.35 Gram-muziek; 9.30 Berichten (Vlaamsch); 9.45 Zang, viool piano en gram-muziek; 11.00 Gram-muziek; (11.1511.30 BerichtenEngelsch; 1130 11-45 BeridhtenVlaamsch); 12.30 Berichten (Duitsch); 12.45 Berichten ANP; 1.00 Cc. lesta-ensemble en gram.muziek; 2.00 Berich ten (Duitsch); 2-15 Quintolia en gram mu ziek; 3-00 Gram.muziek; 3.15 Berichten (En. gelsch); 3.30 Haarlem's trio en gram-muziek; 5 00 Berichten (Duitsch); 5.15 Gram.muziek; 5.40 Zang met pianobegeleiding en gram.mu. ziek; 6 15 Berichten (Engelsch); 6-30 NCRV. Harmonie.orkest en gram.muziek; (7.007.05 Berichten); 7 30 Reportage of muziek; 8.00 Berichten (Duitsch); 8.15 Beridhten ANP; 8.30 Berichten (Engelsch); 8-45 Berichten (Vlaamsch); 9.00 Gram.muziek; 9-15 Berich ten (Engelsch); 9 30 Gewyde muziek (opn.); 9 45 Berichten (Vlaamsch); 10 00 Berichten (Duitsch); 10.15—10.30 Beridhten ANP en sluiting; 11.1511-30 Berichten (Engelsch). De uitzendtijden va., de nieuwsberichten in het Nedcrlandsch Fransch en Engelsch, op den zender Kootw'y'k. 1875 M. zyn als volgt 8.U0— 8.15 nieuwsberichten van het A NP. 9.00— 9 16 berichten in het Fransch. 11 15—1130 berichten in het Engelsch. 12 8012.45 berichten in het Duitsch. 12 45—18.00 nieuwsberichten van het A N P 13 4514.00 berichten in het Fransch. 14 0014.15 berichten in het Duitsch 15.15—15 30 berichten in het Fransch 17.0017.15 berichten in het Duitsch 18.15—18.30 berichten in het Engelsch 20.0020 15 berichten in het Duitsch '20 1520 30 berichten in het Engelsch 20 3020.45 nieuwsberichten van het A Kt 21.152130 berichten in het Engelsch 22.0022 15 berichten in het Duitsch. 22.15—22 30 nieuwsberichten van het A.N.P. '22.30—23 15 goen uitzending. 23 1523 30 berichten in het Fransch Tot nader order zullen de zender» Jaars veld en Kootwyk om 22 30 na de nieuwsbe richten van hot A N P,, sluiten behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwyk om 23.15 terugkomt met ba ten-vaandrig J. Wabeke, H. Bresters, C. richten in het Fransch,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 9