rdalfabriek bestaat een kwart eeuw STADSNIEUWS ets over de productie „Ervaringen bij luchtbombardementen" Kees Hartvelt Maatregelen, die noodig zijn liegenvangers twee millioen per maand EEN MOOIE GIFT! v.j WIE IS ZIJN FIETS KWIJT? Burgerlijke Stand DE BONNEN VAN DEZE WEEK 30 Met f 200,- er van door De praktijk leermeester! Bauke Boersmaf BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 16 JULI 1940 zijn bedrijf zoo volmaakt en onafhanke lijk mogelijk op dit gebied wil maken. Hier staan do metaal-smeltovens, de gietvormen, de wals, waarmede de geg< ten loodstukken na een bedekking met tin, tot lange reepen geperst worden; de tubenpers, die van do eerst geponste schijfjes metaal een blanke tube peest de machines voor hot lakken der tuben aan binnen- en buitenzijde: de moffel- oven en tenslotte het technische wonder: de druksnelpers, die vier verschillende kleuren tegelijk op den buitenkant van de tuben drukt. Interessant en ingenieus zijn do machines in clo vliegenvangerfa- briek, de afdeeling Vlido. Men zou aan zoo'n eonvoudigen vliegenvan ger in een huiskamer of keuken niet kunnen raden, welk een bewerking en hoeveel handen er voor noodig Kantoor en fabriek van de N.V. Mijvoor Wasverwerking te Amersfoort T ET is vandaag een kwart eeuw geleden, dat het bedrijf van de ■*- huidige N.V. Maatschappij voor Wasverwerking zijn werkzaara- den begon. Toenmaals een schuchtere intrede in de grootc maat- happij, is het fabriekje uitgegroeid tot een veelomvattend, grootsch drijf, dat zijn product en later zijn producten naar alle kanten be- endheid heeft gegeven en in den lande en wel in het bijzonder in de ishoudelijke wereld een waardigen, veelbeteckencndcn naam verwor- n heeft. Het feit, dat deze Nederlandschc industrie, in zoo korten panne tijds tot een machtig fabriekswezen uitgegroeid, onder leiding an den heer J. Wolbers, het 25-jarig bestaan herdenken kan, heeft len niet opgemerkt voorbij willen laten gaan. Betoon van festiviteit ordt in verband met de tijdsomstandigheden achterwege gelaten. Jaarentegen heeft men de pers op een conferentie bijeengeroepen en er bezichtiging van de fabriek en kantoren rondgeleid, teneinde langs ezen weg het publiek een indruk te geven van al hetgeen in de afge- oopen 25 jaren door noesten arbeid tot stand is gebracht in dienst n de Nederlandsche huisvrouwen. DE eerste doos Erdal werd op 29 April 1915 in de fabriek te Hil- ersum vervaardigd. Dit zou men het nofficieele beginpunt kunnen noe- ion, want de feitelijke officieele op- ichting had op 16 Juli van dat jaar ilaats. Terwijl de fabriek zelf in de ooische hoofdstad gevestigd was, werd et kantoor in Amsterdam gehouden. In 927 kwam hierin verandering, doordat ok de fabriek naar de Omval te Am ster- am werd overgebracht. Een jaar later csloot men daar tot eon fusie tusschen c Erdalfabriok en de N.V. Ncderland- che Fabriek van Wasproductcn „Do taster. Als directeur der vereenigde odrljven trad de huidige Erdal directeur, e heer J. Wolbers, op, toentertijd direc- eur van „De Amstel". ■Sedertdien ging het de onderneming in 11e opzichten naar wensch. In 1930 zag io dochtermaatschappij N.V. Tana Mij. iet licht, in 1935 gevolgd door een soort- telijko, Tana S.A. te Brussel, nadat reeds Irie jaren tevoren een kantoor ter laatse was opgericht. In hot najaar van 1935 richtte men een .ndero dochtermaatschappij op, de N.V. Cosmetische Fabriek Prodenta. welke in 1938 te Brussel haar volgelinge kreeg. De maand Juni van 1936 werd ledenkwaardigzoowel voor het indrijf als ook voor de stad Amersfoort. In dat tijdvak werden abriek en kantoor in de Eemstad aanbesteed. Bij deze verhuizings plannen is het niet geblevenelf baanden nadien had de officieele opening plaats van een modern en tactisch gebouwencomplex. In de fabriek |IJ een bezichtiging van het bedrijf vraagt vooral de blikdrukkerij de indacht. Alle blikverpakkingen, recla- rne-blikplaten enz. worden daar vervaar, digd. Welk een belangrijke taak voor deze afdeeling weggelegd is. blijkt wel lil het feit, dat de, drukkerij een capaci teit van liefst 20.000 bladen druks per dag heeft, hetgeen neerkomt op een ge middelde van 140.000 doozen. Een kijkje iö de blikemballagcfabriek, doet ons Tonnis maken met het monotoon lawaai Van ingenieuze machines, die voor de tavaardiging van 100.000 doozen per dag z?rgen. En al die doozen worden voor tan van het practische blikopenertje. dat zwarte handen voorkomt! Waar het hart van de Erdalfabriek dopt, treedt men in het smelthuis. Groo. ksmeltketels met een gezamenlijken in- o°nd van 14000 K.G. staan daar opge beld en voeren de verschillende waspro- ducten via een buizenstelsel naar de ftattafels in de grootc giet hal. Eén van die transportkoeltafels .heeft een capaci teit van 50.000 stuks per dac. Nu we toch aan het cijferen zijn: de Erdalin kachel- Pasta-transportband verwerkt er 25000 sinks per dag, dc tubentransportband 20.000 en de „diversen"-transportband, daaraan o.m. Bidder Poetsextract wordt verwerkt, 10.000 per dag. Een totale dagproductie dus van ruim lOQ000 stuks of ruim 25 millioen stuks Pc jaar. Be nieuwste afdeeling van Erdal, een volledig ingerichte Tubefabriek, laat tan, hoe weloverwogen de heer Wolbers De heer J. Wolbers, directeur van N-V. Mij. voor Wasverwerking. zijn geweest, om zijn aantrekkelijk heid voor lastige insecten in het le ven te roepen. Vliegensvlug en ma chinaal worden uit oen strook spe ciaal papier de kartonnen kokertjes rollend geplakt, nadat het papier eerst nog de drukpers is gepasseerd voor het aanbrengen van den tekst. Een bodempje komt aan het koker tje, de lijmband met het koordje komt er nog in, het dopie met de punaise er nog óp en zoo worden op de meest rationeelë wijze ruim twee millioen vliegenvangers per maand gefabriceerd! Aan de hand van het bovenstaande kan men zich eenigszins een beeld vor men van hetgeen zich in dit fabrieksge bouw van staal en glas aan de Brabant- schestraat afspeelt. Een driehonderd menschcn, manlijke en vrouwelijke krachten, vinden er hun dagelijkschcn arbeid en helpen mede aan den vorde ren opbouw van dit eens op kleinen voei begonnen bedrijf. liet laboratorium, waar grondstoffen en eindproducten geregeld onderzocht worden, draagt bij tot ErdaTs reputatie. Aangezien dc aanvoer van grondstoffen nagenoeg stil staat, is het de taak van de chemici thans reeds naar de juiste vervangingsmiddelen te zoeken, voor het geval tenslotte tot het gebruik daarvan do tijd gekomen mocht zijn. Zooals wij boven reeds vermeldden wordt geenerlei festiviteit in verband met dit jubileum betracht. De heer J. Wolbers, directeur van do Erdalfabriek, heeft gemeend in plaats daarvan een hetere daad in liet belang van onze ge meenschap te verrichten door een bedrag van ƒ5000 ter beschikking te stellen van den nalionalcn wederopbouw. Een derde daarvan komt ten goede van het Natio naai Hulpcomité Amersfoort, waarmede dus door de oorlogsdagen getroffen Amersfoorters geholpen worden, terwijl tweederde van deze mooie gift voor het grootc Nationale Comité is. De Directie van de Erdalfabrickcn stelt f 5000 ter beschikking van het Nationaal Hulpcomité JX/f ENIGEEN leeft in de vcronder- 1 J stelling, dat de nationale inzame ling ten behoeve van de door den oor log getroffen personen thans, nu de collecte is gehouden, ten einde is. Dit is te betreuren, want het zal tengevolge hebben, dat geen bijdragen meer wor den overgemaakt aan de Commissie. En deze acht haar taak nog geenszins be ëindigd. Wel is waar is het resultaat te Amersfoort bevredigend, maar het moet toch ieder duidelijk wezen, dat er zoo ontzettend veel noodig is, dat er van een beëindiging der inzamelingsactie vooreerst nog geen sprake kan zijn. Ge lukkig zijn er ook nog stadgenooten, die er evenzoo over denken. Een dame ver heugde de Commissie nog met een gift van f 500.en ook kwamen nog tal van kleinere bijdragen binnen, zoodat het totaal op Maandag 15 Juli was gestegen tot f 23.594. En dien dag was voor de Commissie met recht een vreugdedag, want van dc Directie der Erdal-fabric- ken kwam de mededceling, dat ter be schikking van dc Inzamelings-Commis- sie werd gesteld een bedrag van vijf duizend gulden (f 5000.ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der Er dal- fabrieken. Nu de tijdsomstandigheden minder geëigend zijn voor een feeste lijke herdenking heeft dc Directie door deze buitengewone gift het zilveren feest der Erdal-fabrieken op een hoog plan geplaatst, waarvoor velen een ge voel van eerbied cn zeer zeker van grootc dankbaarheid zullen koesteren. De nationale inzameling te Amersfoort staat nu op f 28.594 en de Plaatselijke Commissie meent, dat dc f 30.000 wel bereikt kunnen worden. Wie helpt daar aan mede? Het gironummer is 28S60 van de Ned. Middenstandsbank te Amersfoort. Elke storting of overschrij ving s.v.p. met de vermelding „Herstel Commissie". De commissaris van politie ver zoekt ons mee te deelen, dat op het bureau lijst en ter inzage liggen van vermiste rijwielen, die in andere ge meenten gevonden zijn. Deze lijsten kunnen worden ingezien van 8 uur v.m. tot 9 uur n.m. Zij, die het num mer van hun verloren fiets weten, doen goed dit gegeven te vermelden. GEBOREN: Flora Julia( d. van Hermanus Brouwer en Lubertha Lucia van Berkum; Albertus Daniël, z van Cornelia Hendrik van der Vlugt en Maria Hendrika Cornelia Smink; Petor Lambortus Johannes, z. van Peter Hendriks en Jannetje Koops; Gerrit George, z. van Gorrit George van Nieuwcn- hulzen en Jenneke van Amersfoort; Wouter, z. van Everfc van Essen en Maria Elisnboth Hoveling. OVERLEDEN: Hcndrikus Voskuilen, oud 74 jaar. echtgenoot van Richarda Gu'sbertha van Schothorst; Wilhelmus Faber, oud 32 jaar, echtgenoot van Francina Maria Catha- rina Krot, gesneuveld op 10 Mei 1940 te Loosduincn, gem. 's-Gravenhage. Benoemd tot directeur van de Orkestvereeniging Amersfoort NAAR wij vernemen is tot di recteur van de Orkestvereeni ging Amersfoort benoemd, de heer Kees Hartvelt te Utrecht. Den vroegoren directeur van de Orkestvereeniging, den heer W. Meijer, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Do heer Harttelt heeft reeds eenige repetities van het orkest ge leid. Kees Hartvelt heeft te Utrecht zijn opleiding gehad bij Wagenaar, Aver- kamp, Hendrik Rijnbergen en Veer man. en heeft later nog voor zijn viool studie veel geprofileerd van dc studie bij Hermann Schcrchcn in Kónigsbcrg. Langen tijd beeft hij in het U.S.O. ge werkt onder Evert Cornelis, aan wlen hij voor zijn latere dirigentonpraktijk veel te danken heeft. In ongeveer 1920 richtte hij het IlarlvelIkwartet op. waarmee hij tallooze concerten heeft gegeven in binnen- en buiteuland (Pa rijs, Düsseldorf, etc.). Dit kwartet speelde graag werk van Hollandschc componisten (Pijpor o.a.) speciaal op hun buitenlandscho programma's. Hij richtte mede het Utr. Kamerorkest op, waarmee Hartvelt meer dan één novi teit hier te lande introduceerde. Wij denken aan Les Noccs (voor koor, or kest cn vier piano's), van Strawinsky, aan Rcnard (Vos) in do vertaling van KEES HARTVELT Nijhoff door denzelfden componist, en een Symphonic voor blaasinstrumen ten, eveneens van Strawinsky; voorts aan Création du Monde, Trois Rag- caprices en Actualité's van Milhaud. Steeds meer breidde zijn dirigenten- werkzaamheid zich uit. Ilij leidde meermalen Nederlandsche orkesten, maar trad ook voor buitenlandsche en sembles op, cn bracht in Weenen ('33) en Parijs ('35) voor een goed deel wer ken van Nederlandsche componisten als Dioponbrock, Wagonaar, van An- rooy, Landró, Badings, Feldorhoff. Vijf jaar geleden nam hij do leiding op zich van een ensemble van werkloozc musici, dat den naam kreeg Gooisch Symphonie-orkest.,waaraan hij zich met groote toewijding en veel idealis me gaf en dat al menige interessante zijn De volgende bonnen deze week geldig Broodbonnen 61 tot en met 70 uit het broodbonnenboek- je, geldig van 15 Juli tot en met 21 Juli. en niet gebruikte tot en met 25 Juli. Verder zijn tot en met 18 Juli nog geldig de niet gebruikte bonnen van de serie 51 tot en met 60; Bonnen 67 en 6S uit het al gemeen distributiebonboekje- op eiken bon 2Vs ons boter of margarine of vet, geldig tot en met 28 Juli; Bon 90 uit het algemeen dis tributiebonboekje: een half pond tarwebloem of tarwe meel, of bockweitmccl, of rog gebloem, of roggemeel, of zelfrijzend bakmeel. Geldig tot cn met 9 Augustus. Op bon 75 is eveneens een half pond van één van deze pro ducten te verkrijgen; deze bon is geldig tot en met 26 Juli; Bon 85 uit het algemeen distributieboekje: een half pond koffie of een half ons thee, geldig tot en met 2 Augustus; Bon 80 uit het algemeen distributieboekje: een kilo suiker, geldig tot en met 25 Juli; Petroleumzegel Periode III: geldig voor 2 liter petroleum tot en met 28 Juli. Zooals be kend alleen voor diegenen, die vergunning hebben tot ver bruik van petroleum. uitvoering bracht. O-a. werkte het en kele maanden geleden mee aan do of ficieele. opening van de Boekenweek in Den Haag, waar werken van An'dries- sen en jPaap werden uitgevoerd. O/schoon Kees Hartvelt de leiding van de Orkestvereeniging Amersfoort op zich genomen heeft cn dit ensem ble zeker van zijn onverdroten stuw kracht en moedig initiatief dankbaar zal profiteeren in September be ginnen 'de definitieve werkzaamheden blijft hij de directie van het Gooisch Symphonie-orkest behouden. EN HANDELSOPLE8DING TYPEN- STENO BOEKM.-TALCN NAND.CCARESP •W Ai nn.w. 22 Tol. 4..S2 |i fflW-U M n Een zeventienjarige jongeman uit. Apeldoorn, die het ouderlijk huis verliet met medeneming van ruim ƒ200,wel ke aan zijn vader behoorden, is te dezer stede aangehouden en naar de plaats van inwoning teruggevoerd. Lezing van den heer H. Poolman voor de Ver. Luchtbescher ming in 's Prinsenhof DOOR de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming heeft gisteravond de heer H. Pool man uit Den Haag in 's Prinsenhof een lezing gehouden over „Erva ringen, opgedaan bij de luchtbom bardementen in Nederland in Mei J.L" De heer Poolman hield zijn betoog naar aanleiding van de bevindingen, die de heer Koremans, adjunct-inspec teur van de Luchtbescherming te den Haag, bij zijn bezoeken aan gebombar deerde steden in Nederland opgedaan heeft. Zoo is in de praktijk gebleken, welke organisatorische fouten er al of niet kleefden aan de maatregelen, welke de vereeniging voor Luchtbescherming hier in ons land vóór het uitbreken van den oorlog getroffon heeft. De algemee- ne indruk is, dat men tot 10 Mei niet al te serieus te werk gegaan is. Het ge volg daarvan was, dat heel veel slacht offers gevallen zijn. Spreker waar schuwde ervoor, dat men nu zou den ken, dat het afgeloopen was. fntegen deel, nog dagelijks nemen de gevaren toe. Zoo vinden dagelijks bombardemen ten van Engelsche zijde en luchtgevech ten plaats. Spreker schilderde de gevolgen van luchtbombardementen, in het bijzonder die op Rotterdam. Met cijfers en voor beelden illustreerde hij een cn ander. Gebleken is, dat Rotterdam gebombar deerd is met brisantbommen van gemid deld 50 tot 100 K.G. en enkele zwaar dere types. Groote branden zijn in deze (ha venstad uitgobroken, waarvan er vele voorkomen hadden kunnen worden, wanneer men water bij de hand gehad had. Een ieder moet, ook nu nog, steeds eenige emmers water gereed hebben, om de uitwer king van brandbommen tegen te gaan. Spreker wees op de groote verantwoordelijkheid van de funo tionnarissen van de Luchtbescher- mingsvereeniging. Zij moeten op hun post blijven en zorgen, dat de organisatie in hun wijk tot in do perfectie geregeld is. Ook liet de heer Poolman zich uit over do loopgraven. In het algemeen zijn deze in. vele gemeenten doeltreffend gebleken. Al waren zij niet afdoende, toch waren wij daarmede op den goeden weg, aldus spreker. In Rotterdam hebben de schuilkelders voldaan, behalve bij voltreffers. Ver- sdhillendc mcnschen, die in schuilkel ders in hun huizon waren, zijn omgeko men, omdat de meeste vnn deze schuil kelders niet geregistreerd waren. Zoo doende werden zij niet spoedig genoog bevrijd door hen, die na den aanval de eerste hulp verleenden. Een eerste ver- eischte is dus, dat een ieder, die thuis een schuilkelder heeft, deze opgeeft aan de Luchtbescherming. Ook moet zoo'n particulier© schuilkelder van te voren gecontroleerd zijn door bevoegden. Het gebeurt wel, dat burgers bij een bom bardement in hun kelder kruipen Is deze niet deugdelijk en ©en gewone kelder is dat zeker niet dan wordt het uw eigen graf, aldus spreker. Verder waarschuwde hij er tegen, om zich tijdens luchtgevechten op straat te begeven. Velen kunnen hun nieuwsgie righeid in zoo'n geval niet bedwingen, gaan naar buiten of voor de ramen staan. Dagelijks blijkt en is gebleken, hoe levensgevaarlijk dat is. Bovendien moet or in voldoende mate slangenmateriaal zijn. In Rot terdam kon men de branden niet be strijden, omdat de waterleidingen ge sprongen waren, maar ook omdat er niet genoeg slangen waren. Ook brandweerpersoneel moet or in grooten getale zijn met do noodige remplacanten. Daarbij dient de brandweer zooveel mogelijk gede centraliseerd te zijn, teneinde op verschillende plaatsen tegelijk te gelijk te kunnen optreden. Voor de volle honderd procent moet op elkaar gerekend worden. Het moet niet een 6lappe vrijwilli- gerskwèstie zijn, er dient, aldus spreker, een luchtbeschermings- dicnstplicht te zijn. Aanbeveling verdient het, dat de schuilloopgraven overdekt zijn. Zij moe ten nauwkeurig geregistreerd zijn cn in iederen sc.huilloopgraaf en kelder moet een lawaaimakend voorwerp zijn, om de helpers te kunnen waarschuwen. Wat betreft de ruiten, deze moeten op de voorgeschreven Wijze beplakt zijn met stroken gegomd papier op een on- dcrlingep afstand van 12 c.M. In do praktijk is gebleken, dat goed beplakte ruiten niet versplinteren. Doot men het half of lieelemaal niet of met behulp van stijfsel, dan is liet onvermijdelijk gevolg dat do inwoners door glasscher ven verwond worden. De praktijk heeft dat reeds vel© keeren uitgewezen. Spreke gaf tenslotte nog -een laat ste dringend© waarschuwing. Bij bombardementen i6 gebleken, dat vel© menschen in hun angst geen kans meer zagen om nog iets van waarde uit hun brandend of gebom bardeerd huis tte redden. Men doet er daarom goed aan, 's avonds voor het naar bed gaan een koffertje met kleeren klaar t© zetten, met waardevolle papieren, stamkaarten, broodbonnen etc. Dat hoeft men da delijk bij de hand en men loopt la ter niet zonder iets op straat, zoo als dat meermalen gebeurd is na een bombardement, Is men de eeni ge, wiens huis vernield is, dan vindt men wel ergens hulp, maar meestal zijn er veel meer tegelijk, die in een dergelijken toestand verkeeren. Daarom doet men het beste, om tij dig van tevoren d© noodige maat regelen te treffen. De afdeelingsvoorzitter, de heer J. Sfeinebach, die ook den spreker ingeleid had. zeide den heer Poolman hartelijk dank voor zijn hoogst belangwekkende lezing. Hij hoopte, dat zijn woorden ter harte zouden genomen worden. Spreker dankte de aanwezigen voor hun be langstelling. in het bijzonder burge meester van Randwijck. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 12 t.m. Donderdag IS Juli, vertooning van de folm „Percy neemt vacantie". Voorstellingen r Zoning 1 *1 f>4UU. 6.15 on 8.30 uur doorloopond Andere dagen 8 uur. Zaterdags 6 en 8.15 uur Zater dag- en Woensdagmiddag 2 30 uur matinóe CITY THEATER. Van Dinsdag 16 t.m. Donderdag 18 Juli vertooning van de film ,,De vrouw, die gij begeert". Voorstellingen: 'a avonds vanaf 8 uur n.m.. 's Woensdags matinéc om 2.30 uur. REMBRANDT-TlnTJATER. Vrydng t.m. Maandag vertooning van „De Re-hol" en „ITet Rooversnest". Op 17 April 1900 werd hij tot stadsomroeper benoemd In den ouderdom van S3 jaar is te do zer stodo overleden onzo stadsomroeper Bauke Boersma. Met hem is een oud on op en top Amersfoortor heengegaan. Toen hij op Zondag 3 April 1938 den tachtigjarigon. leeftijd bereikto, schreven wij aan clcn vooravond van zijn verjaardag: „Do ouderen onder ons zullen hot zich nog goed herinneren hoe lui met. kordate passen de stadsstraten doorkruiste, plot seling halt hield, drie fermo slagen op een bekken gaf en dan met luide stem riop: „Aan do vischmarkt is aangeko men Cen partij versche scholNauw gezet vervulde stadsomroeper Bauke Boersma zijn plicht. Geen woord to veel, geen woord te weinig. Regen noch wind, vorst noch sneeuw konden hem deren. Ook niet de spottende blikken van de straatjeugd, welke hem bii voorkeur placht te volgen op zijn rondegang, ten einde het laatste nieuws te vernemen ert na te bauwen," BAUKE BOERSMA t. y Hii vertelde ons toen, dat de krant hent verdreven had. Vroeger had hii daar geen last van. Toen kwam de krant maar een paar keer in dc week uit. Later kregen we hot dagblad cn loen was het" goede van het omroepen af. In 1895 kwam hij naar Amersfoort cn sedertdien heeft hij vrijwel onafgebroken omgeroe pen. Langzaam maar zeker heeft de wij zer van de klok, welke gelijken trecl houdt met modorno begrippen en eischen, hem achteruit geschoven. Den laatsten lijd, dus voor zijn tachtigsten verjaardag, kwam hij nog maar weinig meer op het pad. liet meest speet hot Boersma, dat or geen vischmarkt meer was. Dig had hii nog best en wat graag willen doen. Boersma, die op 17 April 1900 tot stadsomroeper benoemd werd, riep van alles om. Particulier werk. visch, aangiften voor de militie .en wat dies meer zij. 's Nachts was hij ook veel in de weer, want van zijn vak was lui eigenlijk schoenmaker, alhoewel dat niet zooveel opleverde. Spraakzaam als hii was. vertelde hij ons over zijn wederwaardigheden, waar van veel toen niet in de krant mocht... Boersma heeft' in zpn leven heel wat gcloopen. En toch is dat alles den ouden Bauke niet in de boenen gaan zitten. Dagelijks liep hii nog eenige uren cn al bracht de tijd grijze haren met zich, toch mocht de tachtigjarige er nog we zen en kon hij nog doen wat hij wilde. Over het omroepen zelf hebben we loen niet verder mot hem willen spreken. Dat. zouden wc hom niet moer zien doen. De moderne tijd had zijn beroep verdre ven. Nu is de oude Boersma voor altijd heengegaan. In de harten van onze oude Amersfoorters zal hii editor een plaats blijven innemon. De teraardebestelling geschiedt Don derdag 18 Juli op Rusthof, des namiu- dags 1 uur. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 70 gr. F. '21 gr. C. FFRUIT- EN GROENTEN VEILING Tomaten 712, perziken 22120, zwarte bessen 1225, roode bessen 512, druiven 3516, Yellow IS, frambozen 1628, kruis bessen 1011, Wcst-'Frieschc handpeer 8, morellen 152-2, meloenen 2127, kersen 1719, staniboonen 1620, snüboonen 19— 29. sla 1334, seldery 8 12, peterselie 7 -andijvie U23, bieten 1",36, look 15 19, wortelen 78, rabarber 51—60. uien 8—9 bloemkool 512, doperwten 821 postelein 35, komkommers 3662, tuin'ooonen 47, peulen 1728, groene kool S9, spinazie •111, roode kool 7, aardappelen 3254.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5