N.S.B.-Statenleden van Drenthe komen niet ter zitting Een verordening betreffende inkwartieringsvergoeding VAN GEELKERKEN OVER ..NIEUW NEDERLAND" MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET Radio-Programma's Vergoeding voor gevorderde verpleging VERGADERING in Concertgebouw te Amsterdam Uitbreiding van Amsterdamsch politiecorps 133 Reichspfeiinige 1 gulden RAm VET EN RAUWE REUZEL NIET ONDER DISTRIBUTIE GEEN UITZONDERINGEN „Democratisch stelsel is uitgeleefd" Naar Nationale Concentratie De beperking van het aantal zelfkarners SI EU WSBERICHTEN: 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 JULI 1940 BINNENLAND 's-G R A V EN 11 AGE, 1? Juli - In het verordeningenblad is opgeno men een verordening van den rijks commissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied betreffende de betaling van vergoeding terzake van inkwartiering bij particulieren en in hotels of pensions. Hierin wordt liet volgende bepaald: Voor de inkwartiering aan de hand van een inkwartieringsbiljet ten be hoeve van de Duitsche weermacht, vanaf 29 Mei 1910 te 12 uur, moeten in Nederland de volgende vergoedingen betaald worden: Voor generaals, stafofficieren en amb tenaren der weermacht met overeenko- menden rang ƒ1.50. Voor alle overige officieren, ambte naren der weermacht en onderofficieren met „portepee" f 1.00. Voor onderofficieren, met bed 0.50. Voor onderofficieren zonder bed 0.30. oor manschappen, met bed ƒ0.20. Voor manschappen zonder bed 0.10. Voor burgerpersonen, die op een of andere wijze bij de Duitsche weermacht werkzaam zijn, worden door het plaat selijke commando inkwartieringsbiljet ten uitgereikt in overeenstemming met hun bezoldiging. Deze moeten als in kwartieringsbiljetten voor soldaten worden behandeld. Bij het, bij uitzondering, vorderen van verpleging, wordt de vergoeding telkens met fÖ.OO verhoogd. Bij gedeel telijke verpleging moet voor ontbijt een zesde, voor middageten drie zestle en voor het avondeten twee zesde van de ze vergoeding betaald worden. De vergoeding bedraagt voor 1 paard f0.10. 1 kantoor 0.30. 1 wacht- of arrestantenkamer ƒ0.10. Bij beperkte inkwartiering moet een evenredige vergoeding worden betaald. In twijfelgevallen mag echter niet meer dan 0.05 per dag en per man betaald worden. Inkwartiering in hotels en pensions Bij inkwartiering in hotels of pen sions moet worden uitgegaan van de gewone hotelkamerprijzen en moet van deze prijzen de volgende korting wor den afgetrokken. Bij een minimumprijs van de kamer tot en met 1 gulden, wordt de gewoüe prijs per bed uitbetaald. Bij een mininmumprijs van de ka mers van 1 tot en met 2 gulden be draagt de korting 25 procent, met mini mumvergoedingen van 1 gulden voor een kamer met 1 bed en 1.50 gulden voor een kamer met 2 bedden. Bij een minimumprijs van de kamer van 2 tot en met 3 gulden is de korting 30 procent met minimumvergoeding van resp. 1.-50 en 2.25 gulden. Bij een minimumprijs van de kamer van 3 tot en met 5 gulden wordt 40 procent gekort, terwijl de minimum- vergoedingen gesteld zijn op resp. 2.10 en 3.15 gulden. Bij een minimumprijs van de kamer van meer dan 5 gulden wordt de helft gekort. De minimum vergoedingen voor deze kamers bedragen resp. 2.80 en 4.25 gulden. Verpleging moet door de kwartierne mers met inachtneming der gewone prijzen contant betaald worden. In plaats van fooien moet een toeslag van 10 procent van de vergoeding be taald worden. Worden gehouwen, ruimten of terrei nen, die rechtstreeks gebruikt worden of ter beschikking staan voor doelein den van den Nederlandschen staat, voor inkwartiering gevorderd, dan worden geen vergoedingen betaald. Vordering van inkwar tiering Wanneer inkwartiering gevorderd wordt, reikt het bevoegde plaatse lijke commando, of als zoo n instan tie ontbreekt, de commandant van het betreffende onderdeel, aan den kwartiernemer een inkwartierings biljet uit. Met inkwartieringsbiljet moet aan den kwartiergever worden afgegeven. Na de vordering van het kwartier ver meldt de kwartiememer op het inkwar tieringsbiljet de juistheid van de vor dering (duur. met of zonder verpleging, enz.). De kwartiergever levert het inkwar tieringsbiljet bij den bevoegden burge meester in. De gemeente is verplicht het bedrag te vergoeden, dat den kwar tiergever toekomt wegens gevorderd kwartier. De door de gemeenten uitgegeven kwartiergelden worden door het be voegde plaatselijke commando op ver toon van de gezamenlijke inkwartie ringsbiljetten maandelijks vergoed. Is geen bevestiging van de vordering van het kwartier aanwezig, dan is de burgemeester, in overeenstemming met het plaatselijk commando of met den commandant van het onderdeel, ver plicht om bovengenoemde vergoedingen, na' vaststelling van hetgeen de kwar tiergever gepresteerd heeft, uit te beta len. Over de vergoedingen en de rechtma tigheid van de betaling daarvan heslist uiteindelijk de hoofdintentdant (chef- intendant), toegevoegd aan den weer- machtbevelhebber in Nederland, nadat hij de belanghebbenden heeft gehoord. Inkwartieringen ten behoeve van de Duitsche weermacht van vóór 29 Mei 1040 worden niet vergoed. CONCENTRATIE DER VOETBAL SPORT 's-GRAVENHAGE, 17 Juli. De secretaris-generaal van het departe ment van onderwijs, kunsten en we tenschappen deelt ons mede, dat er. geen reden is om te twijfelen aan het tijdig gereed komen van de na tionale organisatie der voetbalsport. AMSTERDAM, 17 Juli. In de groo- te zaal van het Concertgebouw is van avond door de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland een openbare vergadering gehouden, waarin de plaatsvervangend leider der beweging, de heer C .van Geelkerken, gesproken heeft over het onderwerp: „Nieuw Ne derland en de nieuwe orde". De ver gadering was druk bezocljj. De zaal was geheel uitverkocht. De heer van Geelkerken begon zijn rede met te zeggen, dat thans de be langstelling voor de N.S.B. groeiende is. Het gaat er bij de N.S.B. om het Ne- derlandsche volk een waardige plaats in de rij der Europeesche volkeren te geven. De liefde voor bet volk en voor het vaderland is de reden geweest, wel ke geleid heeft tot de oprichting van onze bewreging en geen druk, boe zwaar ook, heeft haar groei kunnen verhinde ren. Zij heeft stand gehouden. In ons land vierde de regel: ieder voor zich en God voor ons allen hoogtij. Ons volk is niet lamlendig. Het volk kan niet kapot en gaat niet kapot. Het moet zich echter houden aan den regel: een volk dat leeft bouwt aan zijn toe komst. De geesteshouding van ons volk wat te danken aan de democratie, wel ke zich uitte in een verdeeld en ziek partijstelsel. Het volk werd verscheurd. De bezetting van het Duitsche leger, welke door ons niet is gewenscht, is de schuld der democratie. In de democra tie was maar één ding. dat belangrijk was, dat was het kapitalisme. Dat ken de slechts één belang: het kapitaal. Daaraan waren de behoeften van de be volking aldus spreker onderwor pen. De leiders der democratie hebben thans het volk achter gelaten en zijn naar Engeland gevlucht. Zij zullen nooit terugkomen Toen de democratie vast liep bleef haar nog slechts den oorlog over, waar mede zii de opmarsch van het natio- naal-sncialisme trachtte tegen te hou den. Het nationaalsorialisme verfoeit den oorlog, want hij vertraagt den op bouw. Een werkelijke revolutie kan niet door praten verkregen worden. Wil men den staat veroveren, dan moet eerst de straat ingenomen worden. Het volk leeft in de straat. Daar moet dus de volksbeweging beginnen en dat gaat niet altijd even zachtzinnig. De N.S.B. heeft thans de straat en zal ook den staat veroveren. De N.S.B. is revo lutionair, d.w.z. innerlijk vrij, los van partijbelangen, vooroordeelen en klas senstrijd, en daardoor in staat met het volk een nieuw leven te beginnen. Men bestreed ons met te zeggen: De N.S.B. is niet Nederlandsch. Men heeft systematisch haat tegen de N.S.B. aan gewakkerd. Er zijn in de negen jaren, dat deze partij bestaat, fouten gemaakt. Men verweet ons Goering een klok te hebben aangeboden. Mussert deed dit als dank voor de bescherming welke wij thans genieten tegen onze bondge- nooten, die nacht na nacht ons land aanvallen. Het oude heeft afgedaan, aldus spre ker. Het nieuwe Europa wordt natio- naal-socialistisch Deze eeuw is de eeuw van Duitsch- land. Het zal nooit dulden, dat ons jand een uitvalspoort voor de democra tie blijft. Als straks de Duitsche solda ten door Londen marcheeren zal ieder een weten, dat het oude heeft afgedaan, en nooit weer terug zal komen. Respecteert dit volk zich zelf, dan zal het de eereschuld te dragen hebben om Europa van Duinkerken tot Delfzijl te beschermen tegen Brittanniè. Spreker herinnerde aan de gebondenheid van Nederland en Zuid-Afrika. Wij zullen niet vergeten, dat Engeland met de Boeren geen genade heeft gehad. Enge land zal straks ook geen genade krijgen De vorming van de nationaal-socialis- tische volksstaat zette spreker vervol gens uiteen. Wij zullen onze woede te gen de gevluchte joden niet koelen op de achtergeblevenen. De joodsche in vloed zal echter worden uitgeschakeld. Het Nederlandsche volk is Germaansch. Slechts de Germaansche invloed zal gelden. Een Joodsche gemeenschap zal moeten worden gevormd. Een felle aanval deed spreker op de politieke pers. Met is aldus de heer van Geelkerken om helsch te wor den, dat thans, nu Europa in brand staat, alleen maar gepraat wordt zoo als uit krantenartikelen, welke spreker citeerde, blijkt. Men begrijpt de nieuwe orde nog totaal niet. Onze soldaten en matrozen hebben gevochten. Niet de N.S.B. heeft landverraad gepleegd, doch de officieren, die hun soldaten in de steek lieten. Ons werd voorgehouden, dat ons volk rustte op vier zuilen, de R.K.. de protestanten, de moderne en de neutrale. Deze zuilen zijn rot gebleken. De heer van Geelkerken besloot zijn rede met de democratie nogmaals hef tig te hekelen. Driehonderd agenten zullen uit gedemobiliseerde mariniers worden gerecruteerd AMSTERDAM. 17 Juli. Naar wij vernemen zal het Amsterdam- sclie politiecorps met tien inspec teurs en driehonderd agenten wor den uitgebreid. Voor het Amster- damsche politiecorps is deze uit breiding zeer verheugend. De laat ste jaren is wegens bezuinigingen vrijwel geen nieuw personeel aan gesteld, zoodal men op het hoofd bureau slechts met uitesrt zorg vuldig beleid in staat was de stad voldoende te beveiligen en de justi- tieele taak naar behooren te ver vullen. Zooals bekend bestaan er in Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Amers foort commissies, welke belast zijn met bet onderbrengen van gedemobiliseer de beroepsmilitairen in niet militaire overheids functies. Deze militairen zijn uiteraard voorbestemd om in politie corpsen te worden genomen. Zoo werd bet corps marechaussee van 1400 tot 4.000 man uitgebreid, de rijksveld- wacht van circa 1300 tot 2.000 terwijl ook de politie te Den Haag overging lot een belangrijke uitbreiding van het corps. Thans is ook Amsterdam aan de beurt. Tien officiereu en driehonderd minderen, hoofdzakelijk mariniers zullen een jaar lang opgeleid wor den voor den politiedienst. Geduren de hun opleidingstijd zullen zij in groot verband blijven en op vaste posten geplaatst worden, vanwaar zij in troepen naar elk deel der stad kunnen worden gedirigeerd. Gedurende hun opleidingstijd zullen zij terdege moeten studeeren, want na een jaar moeten de oud-militairen een examen afleggen ter verkrijging van het polilicdiploma, dat is vastgesteld door de vier politiebonden in ons land. De eischen blijven de zelfde als die voor gewone Candida ten voor het poli- tiediplorna. Slechts indien het diploma is behaald, volgt een vaste aanstelling. De tien officieeren worden aangesteld in don rang van inspecteur. Het probleem der legering van deze driehonderd man dient nog te worden opgelost, doch de hoofdstedelijke poli- tie-autoriteiten hopen, dat zij de be schikking zuller krijgen over de ma- riners-kazerne. 's-GRAVENHAGE, 17 Juli. Bij verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied is met ingang van heden de koers voor het omrekenen van Rijks kreditkasbiljetten tot guldens als volgt vastgesteld: 1 gulden 133 Reichspfennige. ONDERNEMERSOVEREENKOMST VOOR DE PAPIERZAKKEN- INDUSTRïE 's-GRAVENHAGE. 17 Juli. De se cretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt bekend, dat hij aan de vaste commissie uit den eco- nomischen raad ex artikel S van de on- dernemersovereenkomstenwet 1935 heeft verzocht hem van advies te willen die nen inzake een door een aantal papie- renzakkenfabrikanten ingediend ver zoek tot algemeen verbindendverklaring van een ondernemersovereenkomst voor de papierenzakkenindustrie. Deze over eenkomst houdt in een afzetquoterege- ling, een prijsregeling en een regeling der leverings- en betalingsvoorwaarden voor papierenzakken. KINDERHOEKJE 2/5. ..Dat zullen we je betaald zetten, le hebt Myra la ten ontsnappen." brullen de booze Zwartvoeters en pakken den verschrikten Harlekijn beet. „Ik woon hier om ver jaagde menschen verder te helpen, en dat mag niemand weten, gilt het kaboutertje terug. 216. ..Dan is het Ie slecht gelukt je plannen geheim te houden, mannetje." brommen de Zwartvoeters. ,,Kom. ver tel op. waar zijn je gasten heen gereisd?" „Ik zeg het niet" antwoordt Harlekijn en hij houdt zijn mond stijf dicht. Van de zijde van het Centraal Distributiekantoor bevestigt men aan het Vaderland, dat rauw vet en rauwe reuzel niet onder de dis tributieregeling vallen. De artike len zijn geheel vrij. Volgens het vleeschbesluit, bchoorende bij de Warenwet, worden rauw vet en rauwe reuzel gerekend tot de cate gorie „vleesch". Over deze kwestie was oorspron kelijk geen definitieve uitspraak te krijgen. Kennelijk hadden de Ne derlandsche autoriteiten daar een goede bedoeling mee. Thans is er geen bezwaar. Alle huismoeders zullen deze mededeeling met groo- te vreugde begroeten, want zij be- teekent, dat de boter, die ons toe gemeten wordt, niet voor het vleesch naar de keuken behoeft. Wapenverbod geldt voor iedereen 's-GRAVENHAGE, 17 Juli. In Duitsche bevoegde kringen is men geenszins ingenomen met afzon derlijke acties, welke op eigen houtje worden ondernomen door groepen, die blijkbaar van elk ver antwoordelijkheidsgevoel en boven dien van eiken schijn van autori teit zijn gespeend. Van genoemde zijde vestigt men er dan ook onze aandacht op. dat de Duitsche auto riteiten niet zullen dulden, dat met het verbod van het houden en dra gen van wapenen, hetwelk in de eerste dagen der bezetting is afge kondigd. door wie ook de hand wordt gelicht. Op dit verbod kent de overheid geen uitzonderingen, het moet over de geheole lijn en tegenover iedereen worden toege past. ASSEN, ï7 Juli. Gisteren werd de eerste zitting van de Provinciale Sta ten van Drenthe gehouden onder lei ding van den Commissaris der Konin- ging, rnr. dr. R. H baron de Vos van Steen wijk. Na opening deelde de voorzitter mede, dat bericht van verhindering was inge komen van de heeren Dieters, Boesjes en Toxopeus (N.SB.). De heer E. R. Aukema uit Roden werd na onderzoek van zijn geloofsbrieven, als lid van de Staten bcéedigd. De heer Aukema heeft zitting voor de A.R. partij in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer K. Ger- rits, thans burgemeester van Onstwed de. De benoeming van een buitenge woon lid van Ged. Staten werd uitge steld tot de volgende vergadering. De verschillende stukken werden voor kennisgeving aangenomen of naar de afdeelingen gezonden. De tweede zo- merzitting werd vastgesteld op Dinsdag 30 Juli om tien uur. Over de mededeeling der N.S.B.-Sta- tenlcden wordt nader gemeld: De frac tieleider van de N.S.B. in de staten de heer G. Dietors Jr. heeft 11 Juli het vol gende shrijven gericht aan den Com missaris der Koningin in Drenthe: „Ondergeteekende, fractieleider van de N.S.B.-Statenleden, deelt U hierbij mede, dat zij de eerste zitting der Staten van Drenthe, welke zal worden gehouden op 16 Juli 1910 des voormiddags te 11.30 uur, niet zullen bijwonen. Als reden wordt opgegeven, dat de te behandelen onderwerpen, waarover de Provinciale Staten van Drenthe ook weer in deze zitting dienen te beslissen, vraagstukken zijn van dien aard, waarover het meerendeel der Statenleden niet kan oordeelen. omdat hun hiervoor de practische kennis ten eenenmale ontbreekt. In een democratisch ge ordende samenleving, aldus het schrijven, is dat geen beletsel ge weest, integendeel. In dat stelsel geldt immer het aantal, niet de des kundigheid. Gezien het feit, dat het democratische stelsel hier als uitgeleefd kan worden beschouwd, zullen wij aan dit spel niet meer meedoen. Wij zullen echter terug komen, wanneer in Drenthe een instan tie wordt geinstalleerd, waarin man nen zitting hebben, die deskundig zijn voor hun taak en die naar eer en ge weten ook de verantwoordelijkheid wenschen te dragen. Dan eerst kunnen de belangen van onze provincie behar tigt worden zooals het behoort en waarop het Drentsch volk recht heeft." 's-GRAVENHAGE, 17 Juli. Ter aanvulling van zijn verklaringen on langs over het vraagstuk van de na tionale concentratie afgelegd, heeft de persreferent van het rijkscommissa riaat de heer Janke vandaag in pers conferentie nog eenige beschouwingen aan dit onderwerp gewijd. Er is de laatste dagen, zoo zeide de heer Janke. zeer veel gesproken en ge schreven over nationale concentratie. Er is zeer veel drukinkt aan gewijd, zooveel zelfs, dat het van het goede teveel is geworden. Er bestaat over dit onderwerp ondanks de vele heschou- wingen. welke er over gehouden zijn, toch veel onduidelijkheid en venvar- ring. De weg, die naar nationale con centratie leiden moet, wordt nog niet helder onderscheiden. Ook is er te veel concurrentie tusschen de verschillende concentratiepogingen, zoodat men ge neigd is te zeggen, dat er eens wat concentratie in de concentratiebewe gingen moest komen. Het belangrijkste in deze materie is, dat niet voldoende begrepen wordt,, dat een concentratiebeweging tevens een vernieuwingsbeweging moet zijn. In veel hoofden'hecrscht hieromtrent mis verstand. Er is een geneigdheid om reëele feiten te ontwijken en een afkeer om den vverkelijken toestand onder oogen te zien. Het is verkeerd te probee- ren over de vaststaande feitelijkheden heen te praten. Men moet niet trachten ontwikkelingen, welke haar loop geno men hebben, op papier of in redevoe ringen ongedaan te maken. Dit zou. be- teokenen, dat. men de klok terug wilde zetten. En zulk een poging zou bij voor baat tot. mislukking zijn gedoemd. Het is wel onvermijdelijk, dat lieden, d.ie meenen bewegingen te kunnen organi- seeren, waarin langs omwegen of onder ander etiket oude idealen worden nage streefd, zich op een doodloopenden weg bevinden. De praktische resultaten, lot nu toe door dergelijke concentratiebe wegingen bereikt, strekken wel tot be wijs van het voorgaande. Men kan vast stellen, dat de nationale concentratie, waarop breede kringen in het volk blijk baar hebben gehoopt en waarnaar zij verlangend uitgezien hebben, daarom niet tot stand gekomen is, omdat de initiatiefnemers geprobeerd hebben reëele feiten te omzeilen. Een nationale concentratie zal uit het gedaohtenleven van het Nederlandsche volk zelf moeten voortkomen en zal door Nederlanders tot stand moeten worden gebracht. Toch is het niet over bodig, zoo zeide de heer Janke, dat van deze zijde nu en dan een duidelijk woord wordt gesproken om te voorkomen, dat zekere lieden domheden begaan. Nog maals, een nationale concentratie is niet te bereiken door vast te houden aan ver ouderde begrippen. Dit geldt ook voor den staatsvorm. Het is niet in het he ling van het Nederlandsche volk dat men over het vraagstuk van staatsvorm en monarchie lange debatten houdt of dat men zelfs pogingen tot nationale concentratie van deze punten afhanke lijk 6telt. Men moet niet vasthouden aan theoretische voorkeuren, als de feitelijke toestand een verwerkelijking daarvan toch volkomen uitsluit. Beter is het, dat men, afziende van dergelijke theore tische punten en uitgaande van de fei ten, het welzijn van het volk voorop stelt. Want dit alleen kan leidend be ginsel bij een concentratie ziin. Intusschen blijft men van Duitsche zijde een afwachtende houding aanne men. Wellicht is de tijd nog te kort ge weest om de geesten te doen rijpen. Alleen zij, die melk in eigen bedrijf moeten verwerken, hebben recht op vergunning 's-GRAVENHAGE. 17 Juli. De se cretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt in verband met de aan kondiging, clat het aantal zelfkarners sterk beperkt zal worden en dat aan degenen, die niet in het bezit zijn van een karn vergunning, het bereiden van boter niet is toegestaan, bekend, dat zij. die genoodzaakt zijn de op hun bedrijf ontvangen melk tot boter te venverken en hun melk niet aan een fabriek kun nen leveren, in het algemeen voor een karn vergunning in aanmerking zullen komen. Indien voor 18 Juli a.s. geen aan vraagformulier voor een karnvergun- ning is ontvangen, dienen belangheb benden dit formulier zoo spoedig moge lijk bij de afdeeling zuivelcontrole der Nederlandsche zuivelcentrale in hun provincie aan te vragen. Deze bedrijven kunnen, in afwach ting van de door de Nederlandsche zui- VRIJDAG 19 JULI JAARSVELD, 414-4 M. VARA-Uitzej ding 8.00 Berichten ANP; 8.15 Orgelspel; S.ij Gram muzie' 10-15 Declamatie: 10.40 Gras muziek; 11.10 Declamatie; 11.30 Orgelspel 12 00 Berichten; 12 05 VAR A-orkest(12.45- I.00 Berichten ANP); 2.00 „La Traviata' opera (gr.pl.); -1.00 Gram-muziek met toelici ting; 4.30 Gram-muziek; 5.00 Voor de kia. deren; 5 30 Orgelspel; 6-00 De Rambler; 6 30 VPRO: Cyclus „Groote mannen in bt wogen tyden"; 6.45 Zang met pianobegelci ding en gram.muziek; 7-00 Beridhten; 7.0j Voor de kinderen; 7 30 De Golfbrekers; 74t Tuinbouwpraatje; 8.00 Berichten ANP; S-15 Gram.muziek; 8 30 Bont programma; 9ó| VARA.orkest; 10 1510.30 Berichten ANP, KOOTWIJK. 1875 M- NCRV-Uitzcnd II.1511.30 n-m. Berichten 7-00 Berichten (Duitsch); 7.15 Berichte! (Engelsch): 7 30 Gram.muziek; 8 00 Bericl ten ANP; 8.10 Schriftlezing, meditatie; 8-25 Gewijde muziek (gr pi.); 8 35 Gram.muziek; 0.30 Berichten (Vlaamsch); 0.45 Canzonetti sextet cn gram-muziek; 11 15 Berichten (Ea, gelstfh); 11.30 Berichten (Vlaamsch); 11.li Gram.muziek; 12.30 Berichten (Duitsch); 12.45 Berichten ANP; 1.00 Vocale rluette; met pianobegeleiding en gram.muziek; 1.45 Gram muziek: 2.00 Berichten (Duitsch)'; 2 13 Altviool en piano (2-352.55 Gram muziek); 3.15 Berichten (Engelsch); 3 30 Pianokwar. tet „Die Haghe" en gram-muziek; 4.40 Gram, muziek (5.005 15 BerichtenDuitsch); 5 4! Amsterdamsch .salonorkest (6 156.30 Bc. richten—Engelsclh; ca. 7 00 Berichten); 7-36 Reportage of 'muziek; S.00 Berichte! (Duitsch); 8 15 Berichten ANP; 8 30 Be. richten (Engelsch)845 Berichten (VI.); 9.00 Gram.muziek; 0.15 "Berichten (Engelsch) 9.30 Gewijde muziek (gr-pb); 945 Berichte: (Vlaamsch); 10.00 Berichten (Duitsoh)|_ 10 1510 30 Berichten ANP en sluiting; 11.11 11-30 Berichten (Engelsch). De uitzendttiden va,, de nieuwsberichtefl in het Nederlandsch. Pransch en Engelschj op den zender Kootwijk. 1875 BI. zjjn all volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A.N,P| 9.009.15 berichten in hot Fransch. 11.1511.30 berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten In het Duitsch. 12.4513.00 nieuwsberichten van het A.N.P, 13.4514.00 berichten in het Fransch. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515.30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten- in het Duitsch. 18.1518.30 berichten in het Engelsch. 20.00£0.15 berichten in het Duitsch. 20.1520.30 berichten in het Engelsch. 20.3020.45 nieuwsberichten van het A.NJ\ 21.1521-30 berichten in het Engelsch. 22 0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A.N.P, 22.3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaar* veld en Kootwijk om 22.30. na de nieuwsbe richten van het A N.P.. sluiten, behalve dat| zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch. velcentrale hieromtrent te nemen be slissing, met cle bereiding van boter voorloopig dóórgaan. De bedrijven, die wel in staat zijn hun melk aan een fabriek te leveren, ko men niet voor een karnvergunning in aanmerking en dienen dus terstond de daarvoor vereischte maatregelen te tref fen. Onder fabriek wordt in dit verband verstaan ieder bedrijf, dat voor fabriek- matige verwerking van melk is ing* richt. VONDEL'S „ADAM IN BALLING SCHAP BIJ „HET VOETLICHT" AMSTERDAM. 17 Juli. In de door bet gezelschap „Het Voetlicht" geprojec teerde openluchtvoorstellingen van Von del's „Adam in Ballingschap" in bet Vondelpark zullen medewerken: Albeit van Dalsum, Johan Schmidz, TIans van Meerten, Paul Storm. Louis van Gaste ren, Carel Bricls, Willy Haak, Loudi Nijhoff, Nell Knoop. De rol van Belia! zal door Jan Musch vervuld worden, De data. waarop de voorstellingen gege ven zullen worden, zullen later bekend worden gemaakt. Hooi-iijd Vondelpark, natuur in Neerlands hoofdstad het Amsterdamsche een stukje ongerepte

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6