DRIE STROOMENDEN IN ENGELAND Baltische staten bij de Sovjet-Unie Een geslaagde luchtaanval op Malta Zal Engeland ingaan op Hitler's aanbod? LUCHTAANVALLEN OP NEWCASTLE De Britsche pers wijst Hitler's aanbod af Hitier ontving Ciano Nieuw gekozen volksvertegenwoordigers nemen beslissende maatregelen Het Italiaansche legerbericht Italiaansche kruiser vergaan KINDERHOEKJE MYRA. HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZVVARTVOET Italiaansch overzicht der situatie De Italiaansche pers over de rede van den Fuehrer Het Duitsche legerbericht Haven- en lankinstallaties en fabrieken in Engeland gebombardeerd Vele Engelsche vliegtuigen neergehaald Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JULI 1S40 Voorstanders van doorvechten tot het uiterste, tegenover voorstanders van onderhandelingen en zelfs van beëindigen van den strijd LLOYD GEORGE OP DEN VOORGROND X J OLGENS een Stefanibericht uit San Sebastian verluidt uit ach tenswaardige bron, dat Lloyd George, na de rede van Hitier te hebben gelezen, om een audiëntie bij den koning heeft verzocht en van de regeering het bijeenroepen van het parlement in een geheime zitting zou hebben verlangd. Stefam merkt hierbij op, dat er niet aan te twijfelen valt, dat in Londen achter de parlementaire schermen een grooten politieken slag tusschen drie stroomingen wordt geleverd. De eene strooming, die niet op de rede van Hitier wil antwoorden, wordt door Churchill gepersonifieerd. Een andere strooming, die naar getal het sterkste is, staat gunstig tegenover een informeeren bij de spilmogcndheden naar de vredesvoorwaarden. De derde strooming, die van het volk uitgaat, wenscht een einde aan den oorlog. EVENALS de bladen van Za terdag wijzen de Engelsche Zondagsbladen Hitiers vredesop roep van de hand. De Observer schrijft, dat Hitiers Rijksdagrede „niet het geringste spoor van een werkelijk vredesaanbod" bevat. De Sunday Times tracht het voor zijn lezers te doen voorkomen, alsof de groote rede van den Führer evenals op den 6den Octo ber 1939 een „rede van de Duit- sche zwakte" vormt. Ten aanzien, van de uit Engeland ko mende stemmen betreffende de rede van den Führer verklaart men in bevoegde kringen te Berlijn dat deze stemmen niet kunnen worden beschouwd als die van het volk De haast, waarmede in Londen getracht wordt te antwoorden op het beroep van den Führer. bewijst, dat het niet gaaf om antwoorden, die door verantwoordelijkheidsgevoel wor den ingegeven. Deze stemmen kwamen vooral uit de leidende Engelsche laag en uit de pers. Zij moeten als „armzalig" gekenmerkt worden. Zeer interessant zijn de berichten, die Beuter nog Vrijdag uit verschillende (hoofdsteden zoogenaamd uit toonaange vende en politieke kringen bijeenge bracht heeft. Daarin komt het voorne men om invloed uit te oefenen op het Engelsche volk zoo sterk tot uitdruk king. dat men ze terstond kan begrijpen als op bestelling geleverd. In zijn Zondag gehouden radiotoe spraak lot de Ilaliaansche weermacht heeft de bekende directeur van de „Tele- grafo". Ansaldo. vol lof gesproken over de groote rede van den Führer. Hij stel de in de eerste plaats vast. dat de En gelsche radio en de Engelsche pers de rede verdraaid hebben, waarna hij ver volgde: De leidende mannen in Enge land. die hun zonen naar Canada hehben gestuurd, hebben slechts de bedoeling, de dingen voor hen. die niet naar Cana da vertrekken kunnen in een catastrophe te doen eindigen. De bommen, die eiken nacht Engeland cn zijn steunpunten be reiken. zijn het beste middel, aldus An saldo. om in Engeland noe een beetje gezond versland te doen rijpen. De correspondent van het weekblad Colliers. Frank Oervasi. die met de Dixie Clipper uit Lissabon in do Ver. Staten is aangekomen, verklaarde, dat Engeland zonder eenige kans tegenover een Duitschen aanval staat en tot geen succes belovenden tegenstand in staat is. Ieder, die eenmaal een Duitschen bomaanval heeft medegemaakt, moet biervan overtuigd zijn. Er bestaat geen land. dat aan dergelijke aanvallen lan gen tegenstand kan bieden. Ook bij de beste bewapening kan men van Enge land een tegenstand van hoogstens een of twee maanden verwachten. Zooals de zaak op het oogenblik staat, is iedere tegenstand nutteloos. De New Vork Herald Tribune steunt de opvatting der Eneelsclie bladen, dat het vredesaanbod van Hitler moet wor den afgewezen. Het blad schrijft, dat Engeland stellig niet zal ingaan op „lokmiddeltjes" zoolaner bet niet over wonnen is. Voorts erkent het blad, dat Hitiers opsomming van alle Duitsche overwinningen hoogst indrukwekkend is geweest. Sedert de triumfen van een Romeinsch keizer heeft geen veldheer zich meer kunnen beroemen op zoo veel overweldigende overwinningen Deze op somming moet de Duitsche harten mot trots en de vijanden van Duitschland met schrik vervullen. TELEGRAMWISSELING MUSSOLINI-HITLER BERLIJN, 21 Juli. (D.N.B.) Musso- lini heeft aan den Fuehrer het vol gende telegram gezonden: „De woor den van uwe groote rijksdagrede zijn regelrecht tot het hart van het Italiaansche volk gegaan. Ik dank U en ik zeg U opnieuw, dat hel Ita liaansche volk, wat ook komen mag. met het uwe zal marcheeren tot aan het einde, d.w.z. tot de overwinning. De Fuehrer heeft hierop het volgende telegram van dank gezonden: „Ik dank U. Duce. voor uw vriendschappelijk te legram. Vereend in onze wereldbeschou wing en verbonden in dc kracht van onze wapens, zullen het fascistische Italië en het nat ionaal-socialistische Duitschland de vrijheid voor onze vol ken zegevierend veroveren." BERLIJN. 21 luli Van semi- officieele Duitsche zijde wordt ver nomen. dat rle Ilaliaansche minister van huitenlanrische zaken Graaf Ciano. Zaterdagmiddag in aanwe zigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribhen- trop door den Führer in de rijks kanselarij is ontvangen De Italiaansche minister van buiten landsche zaken graaf Ciano heeft Zater dagavond deel genomen aan een feest maal dat te zijner cere door de Itali aansche amhassade gegeven is. Onder dp gasten bevonden zich behalve graaf Ciano en alle leden van zijn staf 1e rijksminister van buitenlandsche zaken Von Rihbentrop. de chef van de Duit sche politie Himmler de rijksminister van financicn eraaf Schwerin von Krosiek dc rijksminister van voedsel voorziening. Darre. de staatssecretaris van buitenlandsche zaken Von Wei* zaecker de onderstaatssecretai issen Wnprman en Gans de Duitsche amhas sadeur te Rome. Von Mackenscn. dc stadscommandant van Berlijn ge neraal Seifert. de chef van het protocol, Von Doernhere. de leider van de persaf- deeling van het ministerie van buiten landsche zaken, geheimrat Schmidt, ge zant Luther geheimrat Rintelen en bur gemeester Steeg. IN de drie Baltische landen, Litauen, Estland en Letland, zijn Zon dag op hetzelfde tijdstip de nieuw gekozen volksvertegenwoordi gingen bijeen gekomen om beslissende maatregelen voor hun landen te treffen. Het resultaat van de besprekingen is, dat de drie landen aansluiting gezocht hebben bij de Sovjet Unie. In politieke kringen te Moskou neemt men aan, dat de opperste Sovjet der Sovjet-Unie, die formeel over het opnemen der drie Oost- zeestaten als bondsrepublieken in het verband der Sovjet-Unie te beslissen heeft, een dezer dagen te Moskou bijeen zal worden geroepen. Omtrent de besprekingen meldt hot D.N.B. het volgende: Te Kaunas is de vergadering van het nieuwe Litausche parlement om 12 uur in het slaatstheater geopend. Aanwezig hierbij waren de leden der regccring, hooge vertegenwoordigers van de Sov jet-Unie met den plaatsvervangcnden volkscommissaris van buitenlandsche zaken Dekanosow aan het hoofd, het diplomatieke corps en talrijke genoo- digden. In een rede. welke een uur duur de. heeft minister-president Pa- leckis, die tevens de functie van staatspresident uitoefent, een terug blik gegeven op de afgeloopcn 20 jaar. waarin Litauen onafhankelijk is geweest. In aansluiting hierop ontwierp hij teen beeld van de acti viteit der nieuwe regeering. Met het vroegere regiem rekende hij af in scherpe bewoordingen. Hij wees op de noodzakelijkheid een nieuwe grondwet aan te nemen en wel de democratische grondwet van de Sov jet-Unie. De plaatsvervangende minister-presi dent. de minister van buitenlandsche zaken Kreve-Mickevicius verklaarde, dat de regeering aftrad. De Sejm sprak daarop echter in de regeering haar ver trouwen uit en verzocht haar in functie te blijven, totdat op grond van de nieu we wetgeving, een nieuwe regeering zal zijn gevormd. Nadat dc formaliteiten waren vervuld werd de agenda opge steld. Hierop werden de volgende pun ten geplaatst: (1) Het aannemen van een nieuwe grondwet. (2) Het toetreden tot de Sovjet-Unie. (3) De regeling van het agrarische vraagstuk. (4) De onteigening van groote ban ken en fabrieken. Nadat deze agenda was aangenomen werd de vergadering verdaagd voor een rustpoos. Dagelijks zullen twee vergade ringen worden gehouden, een 's och tends en een 's middags. Nadat de vergadering van de Sejm weer was geopend heeft de minister van binnenlandsche zaken Gidvila een uitvoerige verklaring afgelegd. Hierbij is Litauen uitgeroe pen tot socialistische radenrepu bliek en is de Sovjetgrondwet on middellijk ingevoerd. Deze verkla ring is om halfvier met algemcene stemmen aangenomen. Nader wordt gemeld: In liet verdere verloop van dc vergadering van het Li tausche parlement is ook 't tweede punt der agenda: aansluiting van Litauen bij de Sovjet-Unie, om halfzes, nadat ver schillende redevoeringen waren gehou den, afgehandeld. De minister van justi tie. Pakarklis, zette in een uitvoerige verklaring de voordeelen voor Litauen uiteen van zulk een aansluiting. In het slot van zijn rede stelde hij vast, dat nu ook de Sovjet-grondwet door de Sejm voor Litauen is aangenomen, dc ont worpen aansluiting van Litauen bij de Sovct-Unie wettelijk moet worden vast gelegd. Daarom stelde de minister aan dc Sejm voor aan den oppersten raad van volkscommissarissen der Sovjet- Unie tc verzoeken Litauen als zelfstan dige socialistische Sovjetrepubliek op te nemen in de Sovjet-Unie. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men. Daarop werd dc vergadering tot Maandag verdaagd. Uit Riga meldt het D.X.B.: In tegen woordigheid van het diplomatieke corps cn van eenige buitengewone afgevaar digden der Sovjetregcering heeft het nieuw gekozen parlement van Letland besloten Letland tot een Sovjetrepubliek om te vormen en aan te sluiten bij de Sovjet-Unie. Een verzoek daartoe is tc Moskou ingediend, 's Avonds werden te Riga groote demonstraties en optochten gebonden, waarbij voor de Sovjet-Unie werd gedemonstreerd. Uit Reval wordt gemeld: Ook in de Kamer van Estland, die hedenmiddag ERGENS IN ITALIË, 21 Juli. Ste- fani). Het 42ste legerbericht van het Italiaansche algemeen hoofdkwar tier luidt als volgt: „Onze vliegtui gen hebben bij een nachtelijk bom bardement van geringe hoogte een torpedofabriek op Malta doeltref fend met bommen bestookt, waar door geweldige branden ontstonden. Al onze vliegtuigen keerden behou den op hun basis terug. In Noord-Afrika werd een Britsch vliegtuig neergehaald en de bemanning, bestaande uit drie personen, gevangen genomen. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen doeltreffende bombardemen ten uitgevoerd op de vlicgtuigbasis van Buna (Kenya), op dc vlootbasis van Berbera en op de vijandelijke stellingen in het gebied van Kurmuk. in dc Engelsch-Egvptische Soedan. Een van onze vliegtuigen keerde niet terug." Het Italiaansche leger bericht van Zaterdag Legerbericht nr. 41 van het Italiaan sche hoofdkwartier luidde als volgt: „Bij het eiland Kandia is gisteren bij het aanbreken van den dag een gevecht van drie uur geleverd tusschen onze lichte kruisers „Giovanni dalle Bande Ncre" cn „Bartolomco Collconi" grool r>000 ton. en een Engelsche formatie, bestaande uil twee kruisers van 7000 ton van type „Sydney", benevens vier torpedoboot ja gers. Ondanks het duidelijke overwicht van de vijandelijke strijdkrachten hon den onze kruisers den strijd aan, waar- hij zij den vijand ernstige verliezen toe brachten. Dc kruiser Bartolomco Collc oni" werd op een vitaal punt getroffen en tot bewegingloosheid gedoemd. Hii ging dapper strijdende ten onder. Men gelooft, dat een deel der bemanning ge red is. Onze bombardementsformaties hebben de vijandelijkt vlootstnidkrachten aan gevallen en herhaaldelijk met bommen bestookt, waarbij de kruisers herhaalde lijk getroffen werden. Een vijandelijk «chip vloog in brand en zonk. Al onze vliegtuigen keerden naar hun basis te rug. 221 Zc blijven den hcelcn nacht onder de brug zitten, om dat ze bang zijn. dat de agent hen vinden zal Ineens kriigt Peter zoo'n honger dat Myra het waagt in de richting van de stad te loopen. Daar ontmoet ze een meisle aan wie zij brood voor Peter vraaet. 222 Het meisje begrijpt haar niet en neemt haar mee naar huis Ze liceft een strenge vader die licelemual niet van elfjes houdt. Hu begriipt Af.vr- ook niet. Tot schrik van zijn dochtertje zegt hii opeens: Jk ra dit kleine we zentje aan de menschep verknopen. bijeen is gekomen, is het toetreden van Estland tot de Sovjet-Unie, op voorstel van den afgevaardigde Jalak, met alge meene stemmen op de agenda geplaatst. De vergadering werd. behalve door de regeering. ook bijgewoond door talrijke diplomatieke vertegenwoordigers, waar onder de gezanten van de Sovjet-Unie, Duitschland, Italië, Frankrijk en Enge land. Na een uitvoerige gedachtenwis- seling, waarhij ook de minister van buitenlandsche zaken het woord voer de, werd met algemeene stemmen het voorstel aangenomen om een con1 missie van 9 personen te benoemen, welke het vraagstuk van de staatsinrichting van Estland zal behandelen. Vervolgens werd de vergadering verdaagd tot 7 uur ROME, 21 Juli. (Stefani.) De Zater dag verschenen Relazioni Internationali bevat een hoofdartikel onder het op schrift: „De nieuwe phase", waarin o.m gezegd wordt: De huidige politieke en militaire toestand \an den Europce- schcn oorlog, die een bcslisscnden slag zal toebrengen aan dc leidende klassen in Groot-Briftannië, kan als volgt wor den samengevat: (1) Dc Duitsche actie tegen Engeland is practisch reeds gaande door de voortdurende vliegtuigbomhardementen, waaraan het Engelsche eiland wordt onderworpen door do Duitsche lucht macht. Het voorspel voltrok zich in de lucht, de ontscheping van Duitsche troe pen op het eiland is nog slechts een kwestie van dagen. Churchill staat aan den vooravond van de ontruiming van Londen. Londen zal capituloeren cn red den wat gered kan worden, of de lei ders van Londen zullen moeten emigree- ren naar een ander continent. Canada, evenals ieder ander dominion of iedere andere kolonie, kan ccn oord van ballingschap zijn, maar geen vitaal centrum van het Empire, vanwaar be velen uitgaan. Europa heeft steeds lei dende functies gehad in de wereld. Een in ballingschap zijnde Europeeschc re gccring is geliquideerd. Ook is het mo gelijk, dat het Britsche volk. verraden door zijn regeerders, zich zou kunnen gereed maken om de liarde Europeesclie werkelijkheid te erkennen. (2) Italië belieersclit met zijn vloot- en Iurhfoperaties de Middcllandsche. Zee in de lucht en op het water. Te land, in Oost-Afrika en Noord-Afrika nemen de operaties een uitgestrekter omvang aan en het initiatief is voortdurend in han den van Italië. De viinlo centra van het Britsclie rijk in de Middellandsche Zee zijn voorbestemd tot ineenstorting te genover het Italiaansche initiatief te land, ter zee en in de lucht. (3) In de Balkanlanden lieeft zich, vooral na de recente besprekingen in Beilijn en Münchcn, een ontspanning voorgedaan cn een nieuwe orienteering is reeds zichtbaar in zekere landen. Er bestaan echter nog hier en daar hou dingen ten opzichte van de spil en in het bijzonder jegens Ttalië, die men niet vriendschappelijk zou kunnen noemen. In het bijzonder is dat het geval in Zuid-Slaviö. Dat zou kunnen doen den ken aan politieke toegeeflijkheid in hoo ge sferen. Het ligt voor de hand. dat het in het belang is van deze landen nf van dit land zich de nieuwe Europee schc orde te „realiseeren". De spil Ro me—Berlijn is niet bereid fe dulden, dat in zekere zones een mentaliteit cn gees- tesgesteldhcid, die hun tijd gehad heb ben. blijven leven. (4) Men spreekt den laatstcn tijd veel over rle nieuwe Euroneesche orde. In dit verband moet herhaald worden, dat deze nieuwe Europeesclie orde uitslui tend voort zal komen uit den wil van Mussolini on Hitler, na rle overwinning Het is goerl, dat men weet. dat er in bef land thans slechts één doel bestaat: de algeheele en volstrekte overwinning. Daarna zal men kunnen denken aan wederopbouw. BRITSCH AMBASSADEUR TE ANKARA IN BOEKAREST BOEKAREST. 21 Juli. (D.N.B.). - Curentu! moldf, dat de Britsche ambas sadeur te Ankara, Sir Knafchbull Hu- gessen. alhier is aangekomen en zijn intrek heeft genomen in rle woning van den Britschcn gezant te Boekarest. BULLITT t, NEW YYORK AAN- GEKOMEN NEW YORK. 21 Juli. (D.N.B.) De Amerikaanschc ambassadeur te Pa rijs, Bullitt, en ex-keizerin Zita van Oostenrijk zijn met het Clippervlieg tuig van Lissabon Zaterdag te New York aangekomen. Er waren bui tengewone politiemaatregelen genomen Dertig agenten waren bij de aankomst aanwezig. ROME, 21 Juli (DNB) De Italiaansche bladen houden zich uitvoerig bezig met de rede van den Feuhrer en met de tot dusverre uit Engeland ontvangen reac ties. Men kent weliswaar de officieele reac tie van Engeland op de rede van den Fuehrer nog niet, doch men kan, aldus schrijft de Popoio di Roma, uit de uitla tingen in de Londenschen radio cn pers concludecren, dat de regeering-Churchill haar houding hardnekkig en met starre ontoegeeflijkheid wil doorzetten. In het democratische Engeland kan de regee ring der plutocraten in den tegenwoor- digcn tragischen toestand een poliliek voeren, die in algeheele tegenstelling staat tot dc wenschen van de meerder heid van het volk. Welke beteekenis. zoo vraagt de Mes- sagcro, heeft Ihans nog een verlenging van den uitsluitend door Engeland ge- wilden oorlog, nu de positie van Duitschland en Italië steeds machtiger en de spilmogcndheden absoluut onover- vinnclijk zijn geworden? Op grond van den tegonwoordigen toestand nog van oorlog te spreken, zoo schrijft het blad verder, is eenvoudig misdadig, temeer daar er bij niemand, cn ook niet bij Engeland twijfel kan bestaan over den afloop van het conflict. Wanneer het Engelsche volk in volle vrijheid zou kunnen beslissen, dan zou dit het einde van den oorlog beteekenen. Het Engelsche volk is echter niet vrij en do duistere krachten onthouden het ie dere kennis der waarheid. In ieder go- val zijn dc verantwoordelijkheden duide lijk vastgesteld en wanneer het verstand en de matiging in Londen niet de over hand krijgen, moeten de wapens beslis sen. De Corricre de la Sera schrijft o.m.: Di* Fuehrer heeft nog eenmaal bewijs gegeven van dat diepe gevoel van men- schoJijkhcid, dat hem bezielt. Terwijl hij de overwinning reeds binnen het bereik zijner handen heeft, heeft hij nogmaal* een beroep gedaan op het verstand van Engeland. Het Is niet oen verzoek otn vrede, want de zegevierende snilmo- crcndhcden hebben minder dan ooit noo- dig iets van iemand te vragen, maar een beroep op den goeden wil der Brit sche ministers om hun volk de ontzet ting van den oorlog te besparen. Wanneer zijn beroep niet wordt ge hoord valt de gehcele verantwoordelijk heid voor dc komende gebeurtenissen op de oligarchie, die onder den dekmantel der democratie dc regccring van het Britsche rijk ovcrhecrscht. Voor de Itali anen echter hebben de woorden van Hit- Ier nog een intiemere beteekenis, daar dc Fuehrer voor de gehcele wereld de buitengewone groote waarde van de Ita liaansche vriendschap heeft bekrach tigd. Zelden, wellicht nog nooit in de histo rie. aldus de Stampa, heeft een overwin naar op zoo'n wijze gesproken en zoo'n edelmoedigheid en gematigdheid be tracht. Deze verhooeen de moreele waar de van zijn overwinning nne ontzaglijk en tooncn dc wereld, dat Hitier niet al leen heeft overwonnen door do kracht van zijn wapens, maar dat hii die over winning ook waardig is geweest. liet gevaar ligt nogmaals hierin, dat het edelmoedige aanbod van Adolf Hitler in de meening van de oorlogsopruiers rondom Churchill, de vrucht is van zwakheid of angst. Engeland heeft nu de keur tusschen dc volledige vernietiging van ziin imperiaal bezit en de mogelijkheid om datgene te redden, wat gered kan worden. DE FRANSCHE PERS GAAT OP DEN OUDEN VOET VOORT MADRID. 21 Juli (D.N.B.). De cor respondent van het blad A.B.C. in Frankrijk schrijft: Het blijkt steeds duidelijker, dat de Fransche pers nog geheel in het oude vaarwater zeilt. Het verbod van de bladen Populaire en Oeuvre heeft wel namen doen verdwij nen, niet echter den ouden geest. Do vrijmetselarij bloeit verder. Zoolang de Fransche pers niet breekt met haar oude mentaliteit van corruptie en frivo liteit, kan van een nationale revolutie in Frankrijk niet gesproken worden. ERNSTIGE TREINBOTSING BIJ GENUA MILAAN. 21 Juli (D.N.B In het station San Quirico bii Gennua zijn twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen, waarbij twee perso nen van het treinpersoneel werden ge dood. De stationschef van San Quirieo is gearresteerd. BERLIJN, 21 Juli. (D.N.B.), - Het opperbevel van de weermacht deelt mede: Duitsche gevechts vliegtuigen vielen op 20 Juli cn in den nacht van 20 op 21 Juli vlieg velden, haven- en tankinstallaties in Zuid- en midden-Engeland, als mede industrieele bedrijven bij Newcastle aan. Door de neerge worpen bommen ontstonden bran den en ontploffingen. Bij aanvallen op convooien wer den een vijandelijke kruiser en twee torpedojagers getroffen en zwaar beschadigd. Hierbij schoten onze ja gers tijdens luchtgevechten boven het Kanaal acht vijandelijke vlieg tuigen neer. Een ander vijandelijk vliegtuig werd bij Rotterdam neergeschoten. In den loop van den nacht wierpen Britsche vliegtuigen wederom bommen op Noord, en West-Duitschland cn N e- d e r I a n d. De aangerichte materieele schade is onbelangrijk Verscheidene bommen vielen in een kleine Noord- Duitsche stad, waardoor zeven hurgers gedood werden. BÜ deze nachtelijke aan vallen gelukte het negen vijandelijke vliegtuigen neer te schieten, waarvan zeven door do luchtdoelartillerie, en twee door nacht jagers. Bij den aanval op Wilhelmshafen wer den vijandelijke vliegers door den ster ken afweer tot vroegtijdig omkeeren ge dwongen. Vier van deze vliegtuigen wer den door de luchtdoelartillerie der oor logsmarine neergehaald. De totale ver liezen van den vijand bedroegen giste ren 22 vliegtuigen. Vijf eigen vliegtuigen worden vermist. REVOLUTIE IN MEXICO? HAVANNA. 21 Juli (D.N.B.) - Generaal Amazan de candidaat voor het Mexicaansche presidentschap, die echter door den candidaat der regeeringspartij Camacho is versla gen. is tot algemeene verbazing in Cuba aangekomen, teneinde, naar verluidt, aan de conferentie van Amorikaansche ministers van bui tenlandsche zaken voor te stellen, Camacho niet te erkennen, daar an ders in Mexico een revolutie zou uitbreken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2