Een rad icaal vernietigingsplan voor Roemeensche petroleumindustrie Britsche machthebbers zijn niet tot heter inzicht gekomen Engeland zal den strijd voortzetten Nieuwe publicaties van Fransche documenten Een nieuwe Engelsche propaganda-campagne Een uitgebreide missie van deskundigen had zeer uitgebreide voor zorgen getroffen Afsluiting van de Donau De Japansche blokkade Her -oriënteering in Denemarken BULLITT BRENGT RAPPORT UIT „De Engelschen hebben er geen voor stelling van, wat voortzetting van den strijd beteekent De keuze van Churchill Duitsche pers over het afwijzen van Hitler's aanbod Zweedseh schip beschoten door Engelschen Halifax antwoordt: Britsche torpedojager tot zinken gebracht Kabinet Konoye geïnstalleerd Fransche dank Ie BLAD PAG 2 AMER5FOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 23 JULI 1940 BERLIJN, 22 Juli. (D.N B.). Het ministerie van buitenlandsche zaken publiceert uit het zesde Duifsche wit hoek zeven nieuwe documenten uit de geheime politieke documenten van den gcneralen staf. Document no. 30 is een bericht van den speciaal gevolmachtigde van de Fransche regeering. Leon Wenger, van 1 October 1939. Hel bericht meldt, dat alle voorbereidingen voor de radicale vernietiging van de Roemeensche petro leumindustrie getroffen zijn. In het be richt wordt o.a. gezegd: ALGEMEEXE OVERWEGINGEN Het onderwerp van de speciale op dracht, waarmede Wenger door den mi nister voor openbare werken is belast, is het opstellen van een programma voor de eventueele vernieling der hoorplaat sen. raffinaderijen, voorraden en trans porten alsmede eventueel de organisatie van de middelen en wegen tot het uit voeren van deze opdracht. Deze onder neming, heeft evenals het door de ge allieerden in 1916 verlangde, ten doel. te verhinderen dat Duitschland het groot ste gedeelte van de olievoorraden krijgt die liet uit Roemenië kan betrekken en dat voor een zoo lang mogelijke periode Opgemerkt moet worden, dat rlc iaar lijksche productie van Roemenië zes millioen ton bedraagt, d.w.z. ongevcei het drievoudige van de hoeveelheid, die in 1916 werd geproduceerd. Met binnen landsche verbruik bedraagt ongeveei een kwart der productie, dus ongeveer 1.5 millioen ton. Wanneer de transport middelen hiertoe hestonden. zou een uit voer van i.5 millioen ton mogelijk zijn. Er moet echter nog meer verwoest worden want hot Roemeensche verbruik zou on der Duitsche heerschappij met de helft kunnen worden verminderd en het ver nielingsplan moet. voor zoover mogelijk volledig zijn. PERSONEEL EN ORGANISATIE Wenger is op 16 September in Boeka rest aangekomen in gezelschap van ka pitein Pierre Angot. llii heelt zich den zelfden dag in verbinding gesteld met den Fransehen ambassadeur, met den ambassaderaad Spitmuller, handelsatta ché Sarret en den militairen attaché, ge neraal Delhomme. Reeds vanaf de eerste bespreking is het wegens den omvang van de opdracht en wegens de noodza kelijkheid, do methoden te gebruiken die vereischt worden voor het personeel en de verdeeling der industrie, noodza kelijk gebleken, dat Wenger de heeren Coulon, de Montlebert. de Panafieu, Ma ralier, Chauchois, Bouvier en Delage in de aangelegenheid betrok. Bovendien heeft de Fransche minister van oorlog de heeren Boncenne en Chapeket ter be schikking gesteld van Wenger. die latei zijn aangekomen. Deze medewerkers zijn allen Franschen en wel ingenieurs der petroleummaatschappiien. Zii ziin in den rang van officier aangesteld. Iedere ingenieur is specialist op een be paald gebied van de petroleumwinning Op 18 September heeft ambassadeur Thierry. Wenger voorgesteld aan den Britschen gezant, Sir Reginald Hoare. dit contact kwam te gemakkelijker tot stand, omdat zich onder het gezant- schapspcrsoneel en onder de Engelsche ingenieurs verscheidene personen be vonden, die twintig iaar geleden met Wenger hebben samengewerkt bii het taxeeren van de in 1916 gelaste vernie lingen. Wenger is in contact gekomen met kolonel Cubbins, majoor Watson en den heer Masterson en heeft deze heeren voorgesteld aan de heeren Angot en Coulon. Het arbeidsproces bestond in het opstellen van een of liever gezegd twee programma's door de Franschen en in de contröle en eventueele critiek daarop door dc Engelschen. Om doeltreffend te zijn, moet een ver nieling der petroleumindustrie, voor zoover mogelijk, zich tot alle deelen van de industrie uitstrekken, nl. productie, transportwezen, voorraden en raffinee ring. Het rapport van Norton Griffith van 21 Januari 1917, het Duitsche rapport oyer de vernieling van 1916 en de conclusies van dc Engelsch-Fransche commissie van 1919 tot 1921 toonen aan. dat een ge improviseerde vernieling niet geheel en al doeltreffend kan zijn. Overigens geeft de gebruikelijke uitdrukking „dc petro- leumbronnen verbranden" slechts een gering gedeelte van liet programma weer. Vernield moeten worden de in stallaties voor het horen, de productie, voor het vervoer en voor het raffinee- ren. Op grond van deze overweging hebben wij een tweeledig programma opgesteld ten eerste: een programma voor snel le vernieling, dat in 21 uur ten uitvoer kan worden gelegd (met een arbeidstijd van tien uur per dag) en wel met de ter plaatse beschikbare middelen. Dit plan omvat slechts dc belangrijkste voorter reinen, (80 pet. der productie! alle raf finaderijen. pompstations en de voorra den. Tot dit programma behoort even eens de eventueele vernieling van bc paalde opslagplaatsen. liet opent het vooruitzicht, dat tie petroleumindustrie voor minstens zes maanden voor 75 pet van de productie is uitgeschakeld. Ten tweede: een svstematisch programma eischt voor ziin ton uitvoerlegging er" termiin van 1ion dagen tol een maand, hierdoor kan de productie voor 90 pet worden getroffen, de belangrijkste op slagplaatsen kunnen gespaard blijven en een betere vernieling van de trans portmiddelen kan bereikt worden Bit dit programma behoort ook het gebruik van ontplofbare stoffen. Ter voorberei ding zijn reeds eenige maatregelen ge nomen voor het aanleggen van een net van modderstroomen, waardoor de boor putten „gedood" kunnen worden, voor dat men ze vernielt. Bij beide methoden moet voor alles het njateiiaal worden vernield. Een brand is slechts de vol tooiing en voleinding \an het vernie lingswerk. Document nr. 31 Het document nr. 31, uit hetzesde Duitsche Witboek, is een telegram van den Franschen ambassadeur in Boeka rest. Thierry, aan het Fransche ministe rie van buitenlandsche zaken van 28 September 1939. Met telegram heeft den volgenden in houd: „Volgens mijn meening hebben wij ei een beslissend belang bij. zonder verwijl een afsluiting van de Donau te bewerk stelligen, zoodat de binnenscheepvaart tusschen Roemenië en Duitschland vol ledig wordt onderbroken I-Iet heeft den schijn, dat het verkeer na een periode van teruggang dat ver oorzaakt wordt door de door den oorlog teweeggebrachte veranderingen, zich sterker zal ontwikkelen dan tot dusver re het geval is geweest. In het bijzonder verneem ik, dat de Duitschers van plan zouden zijn een gedeelte van hun Rijn- vloot naar de Donau te sturen, ten ein de zoodoende het gebrek aan schepen op te heffen, dat tegenwoordig in het Roe meensche deel van de Donau op te mer ken is. In dit geval zou de toestand, die ik in mijn telegram n. 1077 heb uiteen gezet. een aanzienlijke verandering on dergaan. Het is niet te ontkennen, dat de onderbreking van het verkeer op de Donau voor ons een voordeel beteckent. daar deze onderbreking minstens het zelfde resultaat heeft als een vernieling der pctroleumbronncn, want zii zou te gelijkertijd het vervoer van petroleum en graan stilleggen. Dit vervoer omvat meer clan 80 pet van den Roemecnschen uitvoer van deze producten naar het Rijk. De opera tie zou op betrekkelijk eenvoudige wip ten uitvoer kunnen worden gelegd. Ik ben in staat opdracht te geven tot alle handelingen, die voor de tenuitvoer legging nuttig ziin. SJANGHAI, 22 Juli (D.N.B.). Japan- sche mariniers hebben vandaag Tsjen- hai ontruimd, nadat de Chineesche stel lingen, van waaruit de Japansche blok- Uademaatregelen werden gestoord, door artillerievuur vernietigd waren. De wegen, waarlangs aan het Tsjoen- kingregime voorraden werden geleverd via de havens aan de kust van Foekien, zijn volledig afgesneden door Japansche vlootst rijd krach ten Alle belangrijke ba ses langs de kust der genoemde provin cie worden thans door de Japansche vloot beheerscht. Rede van Deenschen minister voor openbare werken KOPENHAGEN, 22 Juli (D.N.B.). - De nieuwe Deensclie minister voor ver keer en openbare werken, Gunnar Lar sen, heeft voor de arbeiders van een Kopenliaagscbe machinefabriek en ijzer gieterij een redevoering uitgesproken over de noodzakelijkheid en doelmatig heid van een heroriënteering der Deen- sche huishouding. Hij begon met te wijzen op den toe stand, die groote veranderingen op eco nomiscli gebied onvermijdelijk noodza kelijk maakt, waarna hij uiteenzette, dat de samenwerking met Duitschland voor zekere takken van bet economische leven in Denemarken groote mogelijk heden en betere voorwaarden biedt. In hot bijzonder is dat het geval voor den Deenschen landbouw. In dit verband is het wenschclijk te werken in de rich ting van een stuiten van den trek van het land naar de stad en op een om- keeren van dezen stroom. Wat de toekomstperspectieven van de Deensrhe industrie betreft: het is moei lijk op het oogenblik daarover iets be paalds te zeggen Mogelijk moeten ook hier groote wijzigingen aangebracht worden tengevolge van de nauwere eco nomische samenwerking met een zoo krachtig ontwikkeld industrieland als Duitschland. In ieder geval is spr. er van overtuigd, dat met dc Deensche in dustrie ook van Duitsche zijde vergaand rekening zal worden gehouden. Onder alle omstandigheden echter moet een wijziging in het economische leven plaats vinden. Evenzeer is bet. noodza kelijk de Deensche sociale en politieke toestanden aldus te vormen, dat de best mogelijke samenwerking met Duitsch land in de toekomst wordt gewaarborgd WASHINGTON, 22 Juli (D.N.B.). - Roosevelt heeft gisteravond langdurige besprekingen gevoerd met ambassadeur Bullitt, die uit Frankrijk is terugge keerd en die den president voor den duur van drie dagen heeft begeleid naar Rooscvclts buitenverblijf in Hyde Park Men vermoedt, dat de besprekingen tus schen Roosevelt en Bullitt hoofdzakelijk draaien om de erkenning van de regee ring-Pétain door de Vercenigde Stalen. Uit welingelichte bron te Washington verluidt, dat Bullitt zal pogen Roosevelt te overtuigen van de noodzakelijkheid de goede betrekkingen met Frankrijk te handhaven. Ook het departement van staat wil volgens de „New York Times" alles nalaten waardoor de betrekkingen tot de regeering-Pétain vertroebeld zou den kunnen worden zooals bijv. door het aftreden of terugroepen van Bullitt, De betrekkingen tusschen de regee ringen van de Vereenigcle Staten en Frankrijk zijn, naar ambassadeur Bul litt volgens Associated Press later hoeft verklaard, nog precies dezelfde als tij dens het vroegere regime. De kwestie van de erkenning der regeering-Pétain is niet aan de orde, aangezien de be trekkingen niet afgebroken zijn. BERLIJN, 22 Juli. (D.N.B.) In ver band rnet de officieele Engelsche reactie op de rede van den Führer. schrijven de avondbladen, dat men in Londen een „regelrecht veldloclilsplan" schijnt te hebben uitgewerkt. De Nachtausbabe somt van de nieuwe propagandistische campagne van Downingstreet de volgen de zes punten op: 1. De eerste ministers van de do minions hebben aanwijzing ontvan gen. voordat Churchill spreekt, ra diotoespraken te houden, opdat Churchill in zijn rede zich beroepen kan op hun redevoeringen als zoo genaamde meening der Britsche be volking in de dominions. 2. In de aanwijzingen slaat als eerste punt het bevel, steeds opnieuw te bewe ren, dat Engeland over een krachtig leger beschikt. Alle toespelingen op het gevaar van Duitsche luchtaanvallen ou Engeland zijn verboden. 3. In deze aanwijzingen staat verder het bevel de Engelsche „vrijheid" te ver heerlijken. Hoe de „Britsche vrijheid" er in werkelijkheid uitziet, vertellen dan Smuts en Garvin geheel openlijk, waar bij zij melding maken van den Volken bond. 4 De Vereenigde Stalen moeten bii de verdere oorlogsonhiuing bijzonder in he: oog worden gebonden, omdat men in Londen er nauwkeurig van op de hoog te is. dat de stemmen der Joodsche New Yorksche bladen niet de meening in de. Vereenigde Staten weergeven en (iat de toestand van Engeland in Washington en New York veel ernstiger beoordeeld wordt, dan men in Londen mag toegeven. 5. De neutrale correspondenten in Londen hebben van Duff Cooper een aanwijzing ontvangen, dat er in En geland kringen zijn, die het gaarne gezien zouden hebben, (lat in de rede van den Führer een „schetsmatige aanduiding van den inhoud der vre desvoorwaarden" vervat geweest zou zijn. Klaarblijkelijk moeten deze in drukken van neutrale corresponden ten alleen er toe dienen, bij het her plaatsen in de Engelsche bladen het Engelsche volk onmondig te maken. 6. De meest dwaze bewering, die Churrhill verzon, is de plotseling in de Engelsche bladen en ook in berichten van neutrale correspondenten opduiken de bewering, dat zich in Engeland een „revolutie" voltrekt. Churchill's streven Het plan van de Britsche oorlogsop- hilsers, aldus schrijft de Nachtausgahe. toont, volgens de gevolgtrekkingen, die men thans kan maken, bet ondubbelzin nige streven van Churrhill, om zonder hel Lagerhuis en bet Hoogerhuis te vra gen. zonder elke medewerking van het F.ngelsrjie volk, daarentegen op den grondslag van een geweldige verval- sching van de openbare meerling in En- BERLIJN, 22 Juli. (D.N.B.). De ontvangst, die de grootmoedige, door hooge menschclijkheid ingegeven uiteenzettingen van den Führer in Engeland hebben gevonden, vormt slechts een bevestiging van de lichtvaardigheid en onverantwoordelijkheid, waarmede sedert iaren Britsche regeeringen haar volk langs een steeds fataler baan hebben laten afglijden, zoo schrijft vandaag de Deutsche Diploma tisch Politische Korrespondenz. In plaats van gebruik te maken van dc bijna onwaarschijnlijke gelegenheid, die zich steeds weer heeft voorgedaan in rie tot verzoening bereide, ia vriend schappelijke houding van het Duitsche volk, heeft de Engelsche politiek zich verstout de vriendenhand van hel naar boven strevende Rijk af te wijzen en voorbereidingen te treffen om hel over al omlaag te drukken. Dat de hulpvolkeren van Engeland op het Europecsche vasteland bij de uit voering van de hun gestelde taken in eengestort ziin, trekken de Engelsche lastgevers zich klaarblijkelijk weinig aan. Dc tallooze dwalingen en vergissin gen hebben derhalve op geenerlei wijze de Britsche machthebbers tot inzicht ge bracht. \17IE onscurpuleus genoeg is geweest om in voortdurende herhalingen het eene volk na het andere voor zijn doeleinden in het verderf te storten, zal ten slotte ook zijn eigen volk opofferen aan zijn egoïstisch drijven, vooral wanneer hij thans reeds maatrege len treft om zich tijdig in veilig heid te brengen. Duitschland en zijn bondgenooten zijn echter niet van zins den volkeren verder het recht op vrede en opbouw te doen ontzeggen door een kliek van af brekende avonturiers, die zich al lang geplaatst hebben buiten de Europeesche gemeenschap. STOCKHOLM, 22 Juli (D.N.B.). Dp Zweedsche vischtreiler Mats is Zater dagmiddag, naar thans bekend wordt, tijdens het visschen in het Skagerrak door een vliegtuig, klaarblijkelijk een Engelseh toestel, met machinegeweer- vuur fel beschoten. Verder is een bom naar het schip geworpen, die op onge veer 30 M. afstand in zee viel en het schip, evenals een tweeden treiler die achter de Mats voer. aanzienlijk bescha digde. Ook dit tweede schip werd dooi het vliegtuig ouder rrii trail leur vuur ge nomen. Kort daaron doken twee Duit sche machines op, die het naar het Oos ten wegvliegende toestel achtervolgden LUCHTAANVAL OP ZUID-ENGEL- SCHE HAVEN LONDEN, 22 Juli (Reuter). Giste ren verschenen boven een haven in Zuid-Engeland plotseling Duitsche bom menwerpers. Er werden zeventien vijan delijke vliegtuigen geteld, die talrijke bommen lieten vallen. HAILE SELASSIE TE KHARTOEM LISSABON, 22 Juli (D.N.B.). De „Daily Telegraph" en de „Daily Mail" melden uit Cairo, dat Haile Selassie te Khartoem is aangekomen om „actief te gen Italië op te treden." LONDEN, 22 Juli. (D.N.B.). In zijn radiorede heeft Lord Halifax het beroep van den Führer op het gezond verstand als een dreigement bestempeld. Engeland ziet, zoo vervolgde hij, zooals ook Roosevelt en Smuts reeds gezegd hadden, Europa als „een vrije vereeniging van onafhankelijke staten". In elk deel van Groot-Brittannië heerscht een onwrikbare geest van vastberadenheid. Engeland zal den strijd voort zetten, „ook wanneer het ons alles zou kunnen kosten." Engeland heeft den oorlog nooit gewild. Het wenscht ook niet, dat de oorlog langer dan noodzakelijk voortgezet wordt. Engeland wenscht zijn eigen leven te kunnen leven. „Wij willen een godsdienst cn een ver eering van God zooals het ons belieft. Alle volken van het Britsche gemeenebest zullen nooit de nieuwe wereld van Hitler aanvaarden." NA zalvende woorden over „dc onein dig groole menschelijke tragedie" die een Duitsche overwinning zou be- teekenen, beweerde Halifax, dat de vol keren bidden, dat de Duitsche aanvallen op de verdedigingswerken van Enge land stranden. „Zii zien reikhalzend uit naar den dag, dat wij een uitval uit onze vesting doen en Hiller slag voor slag terugge ven. Wij zullen hen zeker niet teleurstel len. En dan zal de dag der eindafreke ning komen." Vervolgens sprak Halifax over de Ver eenigde Staten, waarvan hii beweerde. geland en de Dominions met een zoo genaamde opdracht van het Britsche we reldrijk het laatste appèl van den Führer van de hand te wijzen, indien hij zich daarvoor sterk genoeg geloolt. Het vrecselijke lot, dat over hei Engel sche volk komt, laat Churchill en zijn opdrachtgevers totaal onverschillig. Het Hamburger Fremdenblatt merkt op, dat liet volk in Engeland onmondig is gemaakt. Churchill doet echter alsof h ij het volk van Engeland is. De geheelè niet-Britsche wereld heeft begrepen, dat de keus, die Churchill doet. den onder gang van het Britsche rijk bezegelen moet. Tegen den onmiskenbaren stand van zaken, wordt thans de geheele propagaii da van een kabinet gericht, dat met het beroep op het wereldgeweten door den staatsman Adolf Hitler reeds een poli fieke nederlaag van den eersten rang bad geleden, nog voordat de veldheer Adolf Hitler besloten heeft het bevel tot het laatsle tafereel van de door Eng° land gewilde tragedip te geven. Dc Deutsche Allgemeine Zeilunu schrijft: Alle tot dusverre uit Engeland gehoorde uitlatingen bevestigen, dat de Engelschen er geen juiste voorstelling van hebben, wat een voortzetting van den strijd eigenlijk beteekent. Een volk. dat zich door oorlogszuchligen van de ceup illusie in de andere laat iagen en ondanks alle ervaringen met deze illu sies ongedaan niet ontwaakt, biedt voor rle hui ten werf ld een ti-purig schouw spel. Het nieuwe Eurona is sterk genoeg, om ook het gat on te vullen, dat ont staat door r]p uitgelokte uitschakeling \an de Engelsche macht. dat zii voor de Engelsche overwinning even hartstochtelijk bidden. Hij twijfel de er niet aan, dat „de rede van den ko ning. toen hij met Kerstmis zeide, dat wij onze hand in de hand Gods willen leggen, tot in hun ziel is doorgedrongen als in de onze Tenslotte nopmde Hali fax den Engelsrhrn oorlog een „kruis tocht voor het Christendom". LONDEN, 22 Juli (Reuter). De Britsche admiraliteit deelt mede: De secretaris van de admiraliteit moet tot zijn leedwezen mededeelen. dat de torpedojager „Brazen" gezon ken is. De bodem werd door vijande lijke luchtstrijdkrachten beschadigd pn zonk, toen men hem naar het dok wilde sleepen. Menschenlevens zijn niet te be treuren. Het schip werd in 1030 ge bouwd, had een waterverplaatsing van 1360 ton en een bezetting van 138 man. HITLER EERT GENERAAL BIETL BERLI'.l N 22 Juli (D..J.P.) - De Fuehrer heeft den generaal der infan terie Dipll, „den held van Narvik", persoonlijk het eikenloof van het rid rierkruis van het IJzeren Kruis over handigd. DE FRANSCHE POSTVERBINDING MET HET BUITENLAND YTCHY. 22 Juli (Reuter). Medege deeld wordt, dat de postdienst tusschen het bezette gehied van Frankrijk en Zwit serland. Algiers. Marokko, Syrië en Indo- China is hervat. TOKIO. 22 Juli. (D.N.B.). - Konoye is om 7 uur naar het kei zerlijk paleis gegaan en heeft den keizer de lijst van ministers voor gelegd welke door den soverein is goedgekeurd. Om 8 u. is Konoye door den keizer in de Fenixzaal van het keizerlijk paleis geïnstal leerd als minister-president. Hier bij was de minister van marine in het aftredende kabinet, vice-admi- raal Yosjida, die in het nieuwe ka binet dezelfde portefeuille houdt, aanwezig. De installatie van de andere leden van het nieuwe kabinet volgde om 9 uur. De portefeuille van landbouw en boscliwezen wordt tiidelijk waargeno men door Konove en zal worden over gedragen aan Tadaatsoe Isiigoere. die Dinsdag per vliegtuig uit Mantsjoekwo wordt verwacht. Naokai Moerase. die onder-minister voor handel en industrie was in het eerste kabinet Konove. is be noemd tot directeur van het wetgevend bureau, terwijl Rokoezo Takebe. die vice voorzitter is geweest van het nationale bureau voor ontwerpen, is benoemd tot directeur-generaal van den raad der re geering van Mantsjoekwo. in welke functie hij Nackai Hosjino opvolgt, die toetreedt tot het kabinet Konove als mi nister zonder portefeuille. De Japansche minister van oorlog, Tojo. heeft hedenavond verklaard, dat met het oog op den ernstigen toestand, het Japansche front en het vaderland in den waarsten zin van het woord in ge lijke mate gemobiliseerd moeten wor den. Er moeten onmiddellijk doeltref fende diplomatieke stappen worden on dernomen. ten einde in overeenstem ming met de tegenwoordige positie d*r wereld het conflict met China te beëin digen. Groote waardeering voor het werk van de Volks welvaart PARIJS, 22 Juli (D.N.B.). Dc Dernières Nouvelles de Paris publi ceert een dankbetuiging van de moe ders, vrouwen, kinderen en werkloozeti van het achttiende arrondissement te Parijs aan de N.S.V., de Nationaal Socialistische Volkswelvaart. Hierin wordt o.m. gezegd: „De moeders, vrouwen en kinderen der gemobiliseer- den, de nooddruftigen cn werkloozcn van het achttiende arrondissement te Parijs zeggen dank aan de voortreffe lijke organisatie der N.S.V. voor de uitstekende warme soep, het brood cn de kaas. Wij zijn diep getroffen door deze zorgen en zullen ze nooit verge ten." „ONTBERINGSBUDGET" VAN 3,5 MILLIOEN LISSABON, 22 Juli (D.N.B.). Het „ontberingsbudgetzal, naar uit Londen wordt gemeld, Vrijdag bij bet Engelsche parlement worden ingediend. De oorlog- uilgaven hebben thans een hoogie van 3,5 millioen pond bereikt. Dit is het drie voudige van de belastinggelden. De in komsten-, weelde-, tabak- cn vermake lijkheidsbelastingen zullen nog verder worden verhoogd. Verder zal een omzet belasting worden ingevoerd. De Engel sche bladen schrijven, dat nog nadere, drastische maatregelen zijn te verwach ten. BOTSINGEN TUSSCHEN JODEN EN ARABIEREN ROME, 22 Juli (D.N.B.). Naar de Messagero meldt, hebben zich in de om geving van Jaffa botsingen tusschen Jo den en Arabieren voorgedaan. De Ara bieren vielen de Joodsche arbeiders in de sinaasappelenplantages aan. Op ver schillende plaatsen werden kanalen en waterleidingen beschadigd, zoodat een groot deel der plantages van water ver stoken is. CORBIN NAAR ZUID-AMERIKA LONDEN, 22 Juli (D.N.B.) De ge wezen Fransche ambassadeur in Enge land, Corbin, heeft zich op een Britsch passagiersschip ingescheept naar Zuid- Am erika. ESTLANDSCHE PRESIDENT NIET AFGETREDEN RE VAL, 22 Juli. (D.N.B). In strnd met hetgeen eerst werd gemeld, wordt thans officieel tegengesproken, dat d® president van Estland is afgetreden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2