NIEU LAATSTE PERICHTEN Rotterdam zal een zeer merkwaardige stad worden HIED J Luchtaanvallen op Lngelsche havens en vliegvelden De hervatting van de kustvaart Transport van Eenvoudiger menu's in restaurants en pensions WAT BEHOUDEN BLEEF EEN ONAANGENAME ONTDEKKING Een brandbom in de huiskamer! Eervol ontslag uit den zeedienst AUTO VLOOG VAN DEN DIJK Het Duitsche legerbericht Lord Lothian: ,,EngeJand is de Maginotlinie der Ver. Staten'' De Italiaansclie pers over de rede van Haliiax Paniekstemming in Gibraltar Radio-Programma's Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 23 JULI 1940 PER FLESCH f2.40 J O U Vlo TEL. 3450 PER LITER f 2.90 UTR. STR. 17 OP HET GEBIED VAN HISTORISCHE BOUWWERKEN ZAL MEN ER WEINIG OLDS MEER AANTREFFEN A LS straks het als een Phoenix uit haar assche herrezen Rotterdam •*1 zich aanmeldt in de rijen der groote stedendan belooft de Maas stad een zeer merkwaardige wereldstad te worden, n.l. een waar men zoo goed als niets ouds aantreft. R otterdam was toch reeds niet rijk gezegend met bouwwerken en kunstwaarden uit oude tijden van wer kelijk groote beteekenis Nu de ramp van den veertienden Mei juist den oude stadsdriehoek heeft getroffen is vrijwel alleswat er op dit gebied bestond, verloren gegaan. In dit verband mag het als een bui tengewoon gelukkige omstandigheid beschouwd worden, dat een der belangrijkste standbeelden van ons land, het bronzen Erasmus-beeld van Hendrick de Keyserdat dateert uit het jaar 1622, geheel onge schonden behouden is gebleven. Vreemd stond het daar midden op het Groote Marktplein, omringd door ruïnes en woestenijen. Thans heeft het een veiliger verblijfplaats gekregen op de binnenplaats van hef Museum Boymans waar het solide in kratten en zandzakken is ver pakt. Geen der Rotterdamsche standbeelden is verloren gegaan of zelfs ook maar beschadigd. Behalve dat van Erasmus hebben deze beelden echter geen groote beteekenis, al mag dat van Van Hogen- dorp, een werkstuk van Seisniet onverdienstelijk genoemd worden. Nieuwe organisaties in voorbereiding 's-GRAVENHAGE. 23 Juli. In ver- uand met de hervatting van de vaart op de Uostzee mei kustvaartuigen deelt het Rijksbureau Zeescheepvaart het vol gende mede: liet uitvaren van schepen is zonder vergunning van het Rijksbureau Zee scheepvaart niet toegestaan. 'Deze ver gunning kan onder bepaalde voorwaar den worden verleend. Tot deze voor waarden behoort dal de reeder of kam tein-eigénaar aangesloten is hetzij bij den hond van werkgevers in liet kust vaartbedrijf in Rotterdam, hetzij bij het bureau van dc centrale Groninger kust vaart-organisatie. Deze laatste organisa tie wordt eerstdaags opgericht; intus schen kan meri zich voorloopig aan sluiten door inschrijving hij het Rijks bureau Zeescheepvaart, dat gevestigd is Rezuidenhout 30. 's-Gravenhage. De bevrachting der kustvaartuigen in uitgaande zoowel als in thuiskomende richting geschiedt centraal bij het Rijks bureau Zeescheepvaart, c.q. bij het Cen- traal-brvrachtingsbureau voor de kust vaart. De oprichting van dit bureau ver keert eveneens in vergevorderden staat van voorbereiding. Het ligt niet in de be doeling de scheops- en vrachtmakclaars uit te schakelen. Van de totstandkoming van de cen trale Groninger kustvaart-organisatie en het Centraal-bevrachtingsbureau voor de kustvaart zal binnenkort mededee- ling in de pers worden gedaan. geïnterneerden O Naar liet Alg. Hbld. verneemt is bin nen afzienbaren tijd in hotels, restau rants en pensions een vereenvoudiging van de menu's ie verwachten.Op dit gelued zal het Rijksbureau voor hotel-, café-restaurant- en pensionbedrijf richt lijnen geven, waarbij het zich door des kundigen zal laten voorlichten. Eenvoudiger menu's bestaan reeds ge- ruimen tijd in Duitsrhland en zijn ook in Engeland en Frankrijk ingevoerd. A NDERS staat het met de schade aan de bouwwerken. Het oude Rotterdam telde eenige gebouwen van zeer bijzon dere waarde. Gelukkig is het uit histo risch oogpunt allerbelangrijkste gebouw, het Schielandshuis. gespaard geblevenDe voorgevel van dit gebouw, dat helaas door latere restauraties nogal verklungeldis. kan gerust als uniek voor ons land be schouwd worden Het Schielandshuis is thans, evenais de Delftsche Poort en de St. Laurenskerk, onder persoonlijke be- bescherming van Adolf Hitler komen te staan. Ook rle Delftsche Poort is er vrij goed afgekomen. Zooals men weet was men juist doende deze poort circa 70 meter te verplaatsen, omdat zij het verkeer op het Hofplein in den weg ötond. Men was met deze werkzaamheden zoo ver gevorderd, dat. de poort reeds weer voor iets meer dan de helft stond. Nu zijn er wel wat afschilferingen, beschadigin gen aan de steenen, die nog op den grond uitgestald lagen, alsmede aan het beeldhouwwerk, maar een zeer bevre digende restauratie zal toch wel moge lijk zijn. Van den inhoud van de Groote Kerk heeft men gelukkig een en ander kun nen be<houdcn. Zon zijn de praalgraven van Witte Comelisz. de With. Korte- naer en Van Brakel, hoewel gehavend naar het Museum Boymans overge bracht. Voorts beeft men enkele doelen van de prachtige hekwerken kunnen redden, waaronder vooral het smeed ijzeren hek rond het graf van Jan van -Driolenburg een bijzonder exemplaar is. Een sfad kan opgebouwd worden mooi opgebouwd worden zelfs, maar verloren historische cultuurwaarden zijn niet te "herstellen. Zoo zal Rotter dam een merkwaardige stad worden Het aantal huizen dateerend van lan ger her dan 13X0. is er met twee cijfers te schrijven! Het behoeft geen betoog, dat deze thans meer dan ooit zuinig be waard zullen worden! Wat aan kunstwaarden behouden is gebleven, is overgebracht naar bet fraaie museum Boymans. dat z,ich mede een kind van dezen hid beeft getoond on zijn cultureeion arbeid met volle kracht voortzet. Den eersten dag der opening kwamen er slechts 25 bezoekers, maar spoedig herstelde de publieke belang stelling zich en bevredigde de Rotter damsche bevolking baar behoefte aan cultuur en recreatie hier eenigszin-s. Gebrek aan recreatie mogelijkheden J? R bestaat overigens een vrii nijpend gebrek aan recreatie-mogelukhedcn in de Maasstad- Cafd's treft men alleen m de buitenwijken, wat dan meest"! kleine matig geoutilleerde bedrijven zün Alle schouwburgen ziin verloren gee aan dc Groote Schouwburg was ook al een ar tistiek bouwwerk van den Rottcrdam- schen bouwmeester Verheul van de bioscopen er clerhts zeven cesnaard gebleven die gedurende de weekends maar al te vaak het bordje ..uitverkocht' Voor dr deuren moeten hanrrn an stads- WandeVwrn- ?ï>n on het oogeniik niet erg aanlokkelijk. Zoo zijn bet de randgemeenten, die In de behoefte aan recreatie moeten voorzien, in welk verband vooral Hi lie porsherg goede b°urtcn maakt met ziin fraaie Be-rrsche plassen, zijn Plaswijk park en ziin T.ommerr ik complex waar hof Rotterdamsch philharmonisch Or kest onder lejdin" van ziin eminenten dirigent Fduard Flinse, bet verlies van leer veel instrumenten en muziek ten De St. Laurenskerk te Rotterdam in vroegere glorie Foto Lichtbeelden-instituut, Amsterdam) Schele Hoofdpijn Veilig en vlug als geen ander helpt hierbji altijd een poeder of cachet van Mjjnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Miinhardtjes" Doos 10 en 50 ct N V Pharmaceutische Fa briek A. Mu'nhardt, Zeist. snijt, al weer con cert >ert en waar Theo Moens, de populaire conferencier van de vroeger zoo vermaarde dancing Pschorr de danslustigen rond zich ver- eenigt. Juist dezer dagen is Rotterdam weer een belangrijk recreatie oord rijker ge worden: de nieuwe diergaarde, een waai biologisch en botanisch lustoord is ge deeltelijk voor het publiek opengesteld Men treft, hier mooia voorbeelden van moderne architectuur ook hieraan heeft Rotterdam met het uitbranden van het Bijenkorfgehcuw verloren maar bovenal uitingen van liefde voor de natuur Geen enge ho'tken, geen ma rionetten van dieren maar een leven fier dieren in een omgeving, waar zij zich vrij gevoelen, waar zij kunnen springen, draven en ravotten en waar dus ook 'bet publiek leerzame uren kan doorbrengen Vooral onder de huidige omstandigheden verdient deze diergaar de zeer zeker aller belangstelling en waai' bet hier een instelling betreft, die van pen zeer breeden opzet getuigt, inae de Maasstad zich geljkkig prijzen mei dit nieuwe, in een dringende behoefte voorziend recreatie-oord, dat volgens moderne opvattingen binnen bet bereid lief van breede lagen van de bevolking Dit blijkt uit de ponulairp en uitgebrei de voorlichting; dit blijkt ook uit de laag gestelde entree-prijzen en uit de opzet der restaurants, waarin or.dèr meer het fooienstelsel is afgeschaft. ROTTERDAMMER. Blouse en rok van zwemster gestolen AMSTERDAM, 23 Juli Gister avond kwam een meisje in het Am- stel parkbad tot de onaangename ont dekking. dat in den tijd, dat zij zwom, haar blouse en rok gestolen waren. De politie werd erin gemengd en hoewel zij den dader niet onmid dellijk kon vinden wist-zij toch een oplossing te vinden voor de netelige positie waarin het .meisje was ko men te verkeeren. Getooid met den uniformbroek van een der agenten, welke de verdwenen rok verving, kon het meisje althans weer naar huis terugkeeren. Des dienders rok bewees dus goede diensten. Amsterdamsche jongen bracht gevonden voorwerpmee naar huis Na de verschillende waarschuwingen van den Luchtbeschermingsdienst blijkt bet nog noodig menschen, maar vooral kinderen, te waarschuwen eventueele voonverpen, die zij vinden, en waarvan zij niet weten, wat het precies is, niet aan te raken, aldus de Telegraaf. Een Amsterdamsche jongen, die Officier moet zich verantwoorden 's-GRAVENHAGE, 23 Juli. De af- weerdiërist van de N.S.B deelt mede, dat, naar hij van den auditeur-militair te 's-Gravenhage verneemt, de officier, commandant van liet transport geïnter neerden van Wassenaar naar Amster dam, waarbij de N.S.B.-era Von Lützow. Roest en Wolters werden doodgeschoten, naar den krijgsraad ia verwezen, we gens het doen plegen, subsidiair het uit lokken van doodslag, meer subsidiair wegens dood door schuld. De afwéërdienet deelt nader hierom trent mede. dat een groot aantal geïn terneerde N.S.B'ers op Zondag 12 Mei 1910 le Wassenaar in een trein werden geladen, om van daar naar Amsterdam te worden gevoerd. Vrouwen en man nen werden op hardvochtige wijze be handeld De treinreis duurde ten ge volge van allerlei omstandigheden niet minder dan 12 uren. De instructies wa ren door den betrokken commandant zoo streng gegeven, dat o.m. niemand zijn plaats in de overvolle coupés mocht verlaten. Ondanks den langen duur van te treinreis werd hieraan niets veran derd. Toen de heer W. von Lützow, noodgedwongen, zich van zijn plaats wilde verwijderen, werden er schoten op hem gelost, clie hem en twee andere N. S.B.'ers doodden. Ook in de andere coupé's was de toe stand verschrikkelijk. Te Amsterdam werden onder velerlei beleedigingen de vrouwen en mannen uit den trein ge rukt, in verhuiswagens gesmeten en naar de intemeeringsplaats getranspor teerd. Dc afweerdienst stelde vast, dat onder de vele transporten van geïnterneerden, welke in die dagen plaats vonden, bet transport van Wassenaar naar Amster dam het meest onmenschelijke is ge- w eest. 's-GRAVEN'HAGE, 23 Juli. Bij be- sluit van den generaal-majoor N. T. Car- slens, daartoe gemachtigd door den be velhebber van de Duitsche wéermacht in Nederland is met ingang van 20 Juli 1010 eervol ontslag uit den zeedienst ver leend' le. Wegens langdurigen dienst aan den hoofdofficier van den marinesloom- vaartclienst der le klasse D. W. Kwak, de hoofdofficieren van den marinesloom- vaartdienst der 2e klasse J. N. Kramer en J. Kooijman, de hoofdofficieren van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse ti tulair B. Zietse en J. C. van Pappelendam en aan de officieren van den marine- stoomvaarkiienst der le klasse H. J. Ta- kens, H. Riemers en C. L. H. Vincken. 2e. Wegens bet eindigen van de bui tengewone omstandigheden, waarvoor hij weder in dienst werd gesteld, aan den hoofdofficier van den marinestoomvaart, dienst der le klasse J. H. KImgen. VREESWIJK, 22 Juli. Van avond is op den Rijksweg een auto geslipt en in een sloot gevlogen, rnet het gevolg, dat twee inzitten den eruit geslingerd werden en een van hen een sergeant-majoor ernstig werd gewond. De auto kwam uit Utrecht en ging met groote snelheid in de richting Via- nen. Waarschijnlijk is de wragen bij de Lekbrug geslipt. Hij vloog links van den weg den dijk af en kwam onderstebo ven in een sloot terecht welke langs een parallelweg loopt. De eene inzitten de een tweede luitenant kwam op den berm terecht en had geen merkbare kwetsuren opgeloopen. Do sergeant-ma joor kwam onder den wagen terecht en kon slechts na veel moeite worden be vrijd. Doktoren uit Vreeswijk en Vianen. die met de plaatselijke politie aanwe zig waren, verleenden de eerste hulp. Later arriveerden twee ziekenauto's van den Utrechtschen G.G.D. die de heide militairen naar het militair hospitaal vervoerd. Aangezien daar echter geen plaats meer was zijn de gewonden ten slotte naar het. Diaconesscnhuis overge bracht. De sergeant-majoor de 48-ja- rige H. bleek een schedelbasisfrac- tuur te hebben opgeloopen. De andere inzittende, ds tweede luitenant H., 32 jaar oud, is vermoedelijk met den schrik vrij gekomen. BEJAARDE DAME VALT VAN EEN TRAPJE 'S-GRAVENHAGE, 23 Juli. Gister middag is de 74-jarige mevr. v. d. B. woonachtig in de Adelheidstraat alhier, ii< de H. B. S. aan de derde v. d. Bosch- straaf, waar zij distributiekaarten ging balen van een trapje gevalleu. Zij be kwam f en hersenschudding cn is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. I-Iaar toestand liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien, doch hedenochtend is mevr. v. d. B. aan de ge\olgen over leden. dezer dagen ergens buiten in een weiland een voorwerp vond. dat. veel op een bom geleek, nam dit projectiel mee naar huis. Hij wilde het als souvenir bewaren cn had het reeds in de woning een mooi plaatsje gegeven, toen zijn vader het voorwerp zag en de politie waar schuwde. Toen men epn deskundige liet komen bleek dat men te doen had met een on- ontplofte brandbom! BERLIJN, 23 Juli. (D.N.B Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Een van onze klei ne duikbooten heeft scheepsruim- te der vijandelijke koopvaardij met een inhoud van 18.000 br. reg. ton tot zinken gebracht. De schepen voeren in krachtig beveiligde con- vooien. Het luchtwapen heeft verkennin gen ondernomen boven Engeland en Schotland. Op 22 Juli en in den nacht van 22 op 23 Juli vielen groe pen gevechtsvliegtuigen havenin stallaties, v"ogvelden. luchtafweer batterijen cn schijnwerpers van den vijand aan. Vooral de havens Pem broke met zijn pctrolcumopslag- plaatsen, Chatham, Sheerness, Edin burgh en Aberdeen, benevens vlieg velden in de streek van Portsmouth en aan het Bristolkanaal werden met bommen bestookt. In het Kanaal en aan de Oostkust van Engeland zijn drie koopvaardijsche pen door inslaande bommen bescha digd. Vijandelijke vliegtuigen hebben ook in den nacht van 22 op 23 Juli hun aan vallen op niet-militaire doelen in Noord en West-Duitschland voortgezet. Daar bij zijn in een dorp de kerk cn eonige huizen beschadigd. Een vijandelijk vliegtuig werd door luchtafweergeschut neergehaald, een Duitsch vliegtuig wordt vermist. Achteraf wordt bekend dat bij den aanval in den nacht van 20 o- 21 Juli op YVilhelmshafen nog twee vijandelij ke vliegtuigen zijn neergeschoten. Daar mede is het aantql der, bij dezen aanval door het luchtafweergeschut der marine neergehaalde vliegtuigen tot zes geste gen. WASHINGTON, 23 Juli (D.N.B.). In een radiorede heeft de Britsche ambassadeur te Washington, Lord Lothian, Engeland aangeduid als de Maginotlinie van Amerika. Hij verklaarde, dat „indien Engeland twee jaar kan stand houden, Ame rika tijd zal hebben om te bewape nen. En dan is het vooruitzicht op de eindoverwinning en op de red ding van de vrijheid zeker Engeland heeft dringend behoefte aan torpedoboot jagers en aan bewapende molojdorpedobooten. Wanneer er hier van 100 worden geleverd kan dat mis schien de overwinning beteekencn en den nederlaag afwenden. Lord Lothian schilderde een donker toekomstbeeld voor de. Vereenigde Staten, indien En geland den nederlaag lijdt. Voorts ver klaarde Lord Lothian nog, dat Enge land met de Vereenigde Staten een overeenkomst zal sluiten over de West- Indische bezittingen op hetzelfde oogen- blik, dat, het gevaar bestaat, dat deze in vijandelijke handen zouden kunnen vallen. MILAAN, 23 Juli (D.N.B.). ne ra diorede van Lord Halifax wordt dooi de Noord-Italiaansche pers behandeld, waarbij de bladen er op wijzen, dat de Britsche oorlogswaan den hoogstcn graad van waanzin heeft bereikt en Engeland zich op weg heeft begeven naar zijn eigen vernietiging. De Corriere Delia Sera schrijft: „De Britsche minister van buitenlandsche zaken gebruikt met het woord „een op rechtvaardigheid gegrondvcslcn vrede'' de door Mussolini het eei*6t uitgespro ken uitdrukking, maar geeft er een be teekenis aan, die met den waren vrede en rle ware rechtvaardigheid niets heeft uit te staan. Het is thans duidelijk, dat de angst de leidende Britsche staats lieden blind heeft, gemaakt." De Popoio rLItalia schrijft ironisch: ...Met zijn „zesde colonne" mobiliseert Lord Halifax het Leger des Heils om de Duitsche legers tot staan te bren gen." De Gazetta del Popoio constateert; „De Britsche machthebbers zullen spoe dig genoeg berouwen, dat zij geen ge- boor hebben gegeven aan de woorden van Hitier". De Stampa vraagt, of er dan niets vooi- de Engelsch en veranderd is sedert 3 September? Hebben zij dan niet ge merkt, dat zij van het vasteland zijn af- gesnerlen en in rle Middellandsche zee zijn ingekapseld? De Regime Fascista schrijft: „Het is misdadige waanzin le beweren, dat de volkeren van Europa niets anders wen- schen dan de. overwinning van Grno1- Brittannië. De waarheid zal doorbre ken en het Engelsche volk zal een tra gisch ontwaken beleven! ALGECIRAS, 23 Juli (D.N.B Het scheepvaartverkeer van Gibraltar nam bij het uitbreken van den oorlog een ontzaglijken vlucht. Er waren dagen, dat er op de reede honderd en tachtig schepen werden geteld, die zich moes ten onderwerpen aan do Britsche con trole. Sedert de deelneming van Italië aan den oorlog is het verkeer geheel op gehouden. N oor de zakenlieden in Gibraltar be- teekonclen de Britsche controlemaat regelen, die voor vele schepen een tijd verlies van dagen en weken uitmaak, ten, een goede verdienste. Zij verkoch ten niet alleen alle levensmiddelen, maar zelfs frisch waler voor sterk op gedreven prijzen. Bij het. eerste evacuatiebevel der Engelsche autoriteiten werden alle resteeremle voorraden tegen af- braakprijzen verkocht. Door den te rugkeer der vluchtelingen uit Franseh-Marokko ontstond een groot gebrek aan producten van levensbelang. Na het tweede ontrui mingsbevel, dat voor 1 Augustus ten uitvoer moet zijn gelegd, trach ten thans rle zakenlieden kramp achtig door middel van adverten ties hun vorderingen binnen te krij gen. Dit is des te moeilijker, daar een paniekstemming zich van de bevolking heeft meester gemaakt en de schulde naars door gebrek aan vertrouwen in de uiteindelijke Engelsche overwinning er den voorkeur aan geven al hun be schikbare contanten zelf mee te nemen, zonder in tc gaan op de aanlokkelijke kortingen. Alle winkels van koloniale waren in Gibraltar zijn sedert, Dinsdag door gebrek aan goederen gesloten. In Tanger is gisteren het s.s. „Gebel Dcrsa" aangekomen met nog 300 geeva- cueerdcn uit Gibraltar. Aan talrijke vluchtelingen werd ontscheping gewei gerd, aangezien hun passen niet in orde waren. Zn moesten derhalve naar Gi braltar terugkeeren. Aan de Spaansch Marokkaansche kust komen eveneens talrijke booten en barkassen aan met vluchtelingen uit Gibraltar, die geen ver gunning hebben orn liet land binnen te reizen cn die zich derhalve naar Tanger begeven, waar zij door de autoriteiten onder bewaking worden gesteld. BIJ HET SPELEN MET EEN GEWEER PATROON GEWOND AMERSFOORT, 23 Juli. Eenige jon gens vonden in een bosch nabij de Beetslann alhier een geweerpatroon. Zij gingen er zoo onvoorzichtig mee om, dat liet projectiel ontplofte. Eon der jon gens zal vermoedelijk een hand moeten missen WOENSDAG, 24 Juli JAARSVELD, 414,4 m. VARA-Uitzen- ding. 8-00 Berichten ANP, gram muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Declamatie. 10,30 Pianovoordracht 11,00 Declamatie. 11 20 Orgelsp '".00 Berichten. 12,05 Esme ralda en soliste. 12.45 Berichten ANP. 1»00 Gramofonnmuziek. 1,30 VARA-Harmonie-or. kest (opn 2,00 Gram muziek. 2.45 Orgel en zang. 3,00 Voor de kinderen. 5.15 Berichten ANP. 5,30 Gram.muziek 6,00 De Ramblers. 6 40 Boekbespreking; 7.00 Vragen van den dag (ANP); 7 20 Volkszang; 7 40 Felicita ties; 7-45 Puzzle.uitzending; 8 00 Beridhten ANP; 8-15 Declamatie; 8.30 Rariiotooneel 9,00 Bont programma; 10.00 VARA-strijkor- kest (opn-); 10.1510.30 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzen- ding. 7.00 Berichten (DuitsclO7 15 Berichten (Engelsch); 7.30 Gram.muziek (Om 8.00 Be richten ANPï; 9 00 Omroeporkest en solist (opn); 9.30 Berichten (Vlaamsch); 9.45 Gram-muziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Ge wijde muziek (gr.pl.); 10.30 De Twilight Se renades (opn); 1115 Berichten (Engelsch) 1130 Berichten (Vlaamscih); 1145 Altviool,, niano en klarinet; 12.30 Berichten (Duitsch) 12 45 Berichten ANP, eventueel gram.muziek; 1.00 AVRO-Aeolian.orkest en soliste; 2-00 Berichten (Duitsch); 2.15 Omroeporkest; 3.15 Berichten (Engelsch); 3-30 Gram.mu ziek; 4v30 AVRO.dansorkest5 00 Berichten (Duitsch); 5.15 Berichten ANr; 5,30 Gram- muziek; 6.15 Berichten (Engelsdh); 6.30 Onderwijsfonds Scheepv.: Taalles en cause rie „De waterwegen van West-Europa"; 7.00 Vragen van den dag (ANP); 7.20 AVRO. Amusementsorkest8.00 Berichten (Duitsch) 8-15 Berichten ANP; 8 30 Berichten (En gelsch); 8-45 Berichten (Vlaamsch); 9.00 De vrooliike vijf (9,159 30 BerichtenEn. rclsch); 9-15 Berichten (Vlaamsöh); 10.00 Berichten (Duitsch); 10.1510.30 Berichten ANP cn sluiting; 10 30—10-45; 11.1511.30 en 0 15O-CO Berichten (Engelsch); 1 00 1.15 Berichten (Vlaamsch); 1.151-30 Be richten (Engelsch). N1EIJ IVoBERICHTEN: De uitzendtijden va,, de nieuwsberichten in het Nederlandsch. Franseh en Engelsch. op den zender Kootwijk. 1875 M. zun al» volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A N.P. 9.(109 15 berichten in het Franseh. 11 15.11 30 berichten in het Engelsch. 12 30—12 45 berichten in het Duitsch 12 4513.00 nieuwsberichten van het A N.P 13 4514 00 berichten in het Franseh. 14 0014.15 berichten in het Duitsch. 15 15—15 3D berichten in het Franseh. 17.0017.15 berichten in het Duitsch 18.15—18.30 berichten in hot Engelsch -'0.0020 15 berichten in het Duitsch. 20.15—20.30 berichten in het Engelsch 10.3020 45 nieuwsberichten van het A N.P .'1 15—21 30 berichten in het Engelsch 12 00—22.15 berichten in het Duitsch 22.1522 30 nieuwsberichten van het A.N.P 12 3023 15 geen uitzending 23 1523 30 berichten in het Franseh lot nailer order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22 30 na de nieuwsbe richten van het A N P. sluiten, behalve dat. zooals uit .bovenstaande opgave bliikt do zender Kootwijk om 23 15 terugkomt met be richten in het Franseh.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3