Rede van Ir. Mussert in Amicitia HOF 7 AMERSFOORT Britsche piloot geholpen EXAMENS EEN VULPEN Gemeenschapszin, eerbied voor den arbeid en een toekomst voor iedereen De N.S B. wenscht: GROOT-NEDERLAND Het parlementarisme Na den strijd in Frankrijk s er iets van U bij? Wielrijders J Kapelaan Nieberding herdacht Voor wederopbouw Een automatisch wonder Open lucht con cert G. G. Veenendaal Üqsnida Bonnen, die nu geldig zijn Minderwaardig LEDENVERGADERING 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 JULI 1940 Er mag geen onvruchtbare verdeeldheid zijn rpR zijn zeer veel menschen, die ■L-/ zeggen: „het is heel erg in Ne derland". Inderdaad: het is heel erg. Ons land bezet door Duitschland, onze vloot onder Engelsche vlag, en vreemde oogen, die loeren op onze koloniën. Wij kunnen tegen Enge land zeggen: Dank l', gij hebt ons vèr gebracht Maar dit zou sar casme zijn. Toch zei men, tot vlak voor den oorlog: „Het is dik in orde. Volk van Nederland, gij kunt gerust zijn, want wij hebben sterke vrienden." Dit zei men na Oostenrijk, na Tsje- cho Slowakije, na Polen, na Noorwe gen, na Denemarken. En nu zijn er nog, die van Engeland droomen Met deze woorden ving de leider der N.S.B., lr. A. A. Mussert, gisteravond in Amicitia zijn rede aan. Hij sprak tot een aandachtig gehoor, dat her haaldelijk zijn woorden met een applaus beantwoordde. „Wij beleven thans," zoo sprak Mus sert, „de geboorte van een nieuwen tijd." Men zegt, dat dit volk geloovig is, maar het ziet niet, dat hoogere mach ten aan het werk zijn, die het looze ge bouw van maatschappelijke fouten om ver werpen en een waarachtig socialis me willen brengen op deze wereld: Een socialisme naar den aard van ieder volk. En dat be teekent: liefde voor volk en vaderland. Er zijn honderdduizenden in Neder land zoó gebonden aan hun dagelijk- schen sleur, dat zij hun land niet verder hebben leeren kennen dan van den gang van thuis haar de fabriek. Zulken kunnen hun volk en land niet liefheb ben, want zij kennen het niet eens. Ons nationalisme is: kèn uw va derland. Ons socialisme zegt: laat ieder de kans, zijn land te leeren kennen. Dit Nederland dat zooveel goede eigenschappen van geest en hart en handen heeft getoond in tal van eeuwen, heeft fuimere grenzen dan velen denken: Onze grenzen loopen daar, waar onze gesproken taal op houdt. Wij dienen daarom het oog gericht te houden op een Groot-Ne derland. Dit zij ons ideaal of het verwezenlijkt zal worden, weet ik niet. Het zal van Hitier afhangen. Laten wij er op hopen. Ons volk heeft goede kwaliteiten, maar het is besmeurd door een korst van politieke vuilheid. Weekt die laag los, dan gaat dif land een betere toe komst tegemoet. Dan kunnen wij in het Nieuwe Europa grooter worden dan ooit. Wij hebben dit Nieuwe Europa voorzien, en het maakte ons tot het zwarte schaap. Wij zagen de kernen van het nieuwe glinsteren in Duitschland en Italië. Wij consta teerden, dat de democratie één keer heil wilde zeggen: „Heil Selassie." En de slaperigheid van Holland bleek wel, dat het niet wilde weten, dat Mussolini Abessinië veroverde om een imperium op te bouwen, precies zooals Nederland eens een wereldrijk stichtte. Wij hebben Colijn mee gemaakt. Hij „won" het in 1937. Had hij het niet ge wonnen, dan waren wij als bondgenoot op de eerstkomende vredesconferentie er heel wat beter aan toe geweest, dan thans. Maar Nederland stond met den rug naar het Oosten. Dit volk moet 180 graden draaien: h e t gelaat naar het Oosten, "aar den Germaanschen stam. En nooit meer ooi- log tusschen broedervolken. De historische roeping van dezen tijd vraagt om een wezenlijke band tusschen Europa's broedervolken. Eén Europa van Germaansche en van Latijnsche broedernatie's. Er zal komen een waarachtig socialis me, waardig aan een Domela Nieuweil- huys en een Troelstra. Een socialisme zonder klassenstrijd, zonder uitbuiting: Het is een onrecht, dat men 30, 40 jaar lang een arbeider kan zijn op een an ders land en op zijn 70ste jaar moet zeggen: ik heb nog geen vierkante meter grond, die van mij is. Het socialisme eischt gemeenschapszin Dat bcteekent recht voor ieder, die zijn plicht vervult. Dat beteekent eerbied voor den arbeid. Dat beteekent. dat liet er niet toe doet in welke woning men geboren is, maar wat men doet voor zijn volk. De maatstaf zij: karakter en be kwaamheid. Socialisme is: het leidersbeginsel toe passen op een ieder, die daarvoor in aanmerking komt. Geen volk mag dit beginsel verwaarloozen. Wanneer de kanker van het kapita lisme weggesneden wordt uit onze sa menleving, gedreven uit onze kerken, dan zal een nieuwe geestelijke sfeer kunnen ontbloeien, waarin het goed is Ie ademen, want het is een waar woord, dat zegt: Van brood alleen kan de mensch niet leven. Maar daarvoor is noodig, dat dit volk Nationaal Socialistisch wordt. Anders zal het niet meer vrij, maar een kolonie zijn. Wie tegen de N.S.B. is, is tegen het Nationaal Socialisme. Wie tegen het Nationaal Socialis me is, is tegen de toekomst van zijn volk. Wie tegen de toekomst van zijn volk is, is een vijand van zijn volk. Jhr. De Blocq van Scheltinga spreekt. Voor de heer Mussert zijn rede hield, werd het woord gevoerd door jhr. De Blocq van Scheltinga. Deze ving zijn speech aan rnet er op te wijzen, hoe vreemd het eigenlijk is, dat nu nog velen vragen: Wat wil toch die N.S.B. Hoe komt het, zoo vroeg hij zich af, dat wij na negen jaren arbeid nog niet zijn doorgedrongen tot in alle geledin gen des volks? Om hierop antwoord te geven ging hij terug in de historie: De oorlog van '14 tot '18 kwam, en ging aan een Ne derland voorbij, dat er alleen maar aan verdiende en niet leed. Nederland was even rustig gebleven en nog zatter ge worden. In dien tpd van slaperigheid kwam het verdrag van Versailles tot stand en de fictie „Volkenbond", die moest suggereeren dat er nooit meer oorlog zou komen. In Holland geloofde men dat wèl: en kwam er geen oorlog meer, dan ook geen leger meer! In 1931 kwam de N.S.B. onder leiding van Mussert naar voren. Zij bond den strijd aan tegen het par lementarisme, dat een kar^uit de modder wil halen met vele paarden, die ieder hun eigen richting uit trekken. Er mag geen hopelooze, onvruchtbare verdeeldheid zijn, zegt de N.S.B. Het parlementarisme met zijn be lachelijke „de helft plus één-sys teem" was ten doode gedoemd. En met dit stelsel diende ook te ver dwijnen de baantjesjagerij, met de politiek als rijpaard naar het doel: het burgemeestersambt bijvoor beeld. Het Nationaal Socialisme ziet een Groot Nederland, van den Dollard tot Duinkerken, met een stamverwant, on afhankelijk Züid-Afrika en een groot koloniaal rijk een Nederland, dat niet gedoemd is om ten onder to gaan, maar een nieuwe groote toekomst voor zich heeft. Spreker wijdde een terugblik aan hetgeen de N.S.B. in de jaren van haar strijd heeft moeten ondergaan aan sociale uitstooting, aan ter reur en aan politieke miskenning. „Het zijn deze factoren geweest, die ons hard hebben gemaakt, grimmig en vastbesloten", zoo sprak hij. Hij stipte periodes aan van belachelijk-making. van leugen en van betichting van landverraad:. Zij die verantwoordelijk waren voor de slachting van 10 tot 14 Mei zijn niet meer hier en wij kunnen ze helaas niet meer ter verantwoor ding roepen maar z ij zijn de verraders van ons volk. De oorlog was na 4 dagen afgeloopen. Wij hebben dat niet gewild. Maar de Duitschers stonden hier en wij haddén te aanvaarden. Maar wij hadden ook een houding te bepalen. En het ic géén houding, de aandacht Ie trekken met anjer-demonstraties of met het schrijven van boekjes over „Op de grens van twee werelden", a la Colijn. Vandaag is nu de Nederlandsche Unie naar voren gekomen onder De Quay, Linthorst Homan en Einthoven. Op zichzelf is het misschien geen slechte combinatie, maar zij zal het ware socialisme op nationalen grond slag niet brengen. Het gaat bij hen niet om het Nederlandsche volk, het gaat bij hen om kleinere zaken. En zoo zijn er meer pogingen, die schipbreuk zullen lijden. De eenige organisatie, die volgens mij straks leiding zal geven, is de Na tionaal Socialistische Beweging, onder leiding van ir. Mussert. Deze beweging heeft na een negenjarigen strijd een or ganisatie opgebouwd, waaruit thans personen als Rost van Tonningen, als Woudenberg en Kerkmeester naar vo ren komen om leidende functies in te nemen. Dit zijn motieven, die allen wijzen naar één middelpunt: de Natio naal Socialistische Beweging: Er zal geen vrij Nederland zijn, zonder de N.S.B.! i Op het politiebureau alhier zijn als gevonden voorwerpen genoteerd: Een bruine dameshandschoen, een grijze regenjas, een damestaschje m. in houd, een kosteloos belastingmerk, een armbandje, een beige regenjas, een roeiboot, 2 journaal-cahiers, 2 koffersleu- teltjcs. een fluweelen ceintuur, een kin dei portemonnaic m. inh., een grijze dameshandschoen, een armband, een damespolshorloge, een Schotsche herder een grijs geruite ceintuur, een heeren- rijwicl, een bruin zadcldekje, een kin- derportemonnaie m. inh., een pak ver- lofkaartcn, een sleuteltje van rijwiel- slot, een zwarte tascli inh. o.a. een trom mei boschbessen, een huissleutel, een zeil van een auto, een foxterrier, een belastingmerk, een damesparapluie, een een paraplu ie, een belastingmerk, een padvindersnem, een vulpenhouder, een sleutel aan horlogeketting, een mil. te lefoontoestel, een doos inh. een jasje, een spoorkaartje (retour), een blauwe ceintuur van regenjas, een belasting merk, een huissleutel, een klein bruin hondje, een pak babygoed in papier, een rubberlaars, een hecrcnrijwicl, een cy- pcrsche kal. het is Uw laatste kans! f~\ P verzoek van de politie brengen wij den wielrijders nogmaals on der het oog. dat het ten strengste ver boden is. om zonder licht te rijden ge durende het tijdvak van een hall uur na zonderondergang en een half uur vóór zonsopgang. De voorgeschreven verlichting moét toegepast zijn. Tot nu toe werden velen gewaar schuwd en slechts enkelen geverbali seerd in geval van overtreding van bovenstaande. Ingaande volgende week kun men er echter zeker van zijn. dat niet meer gewaarschuwd wordt, maar uitsluitend geverbaliseerd. Men weet dus nu. waar men aan toe is! SCHILDERIJEN KEUZE UIT RUIM 500 WERKEN KUNSTHANDEL VEENENDAAL Herdenkingsrede van pas toor Spitsen In de groote zaal van St. Joseph had gisteren een herdenkingsavond plaats, waarop kapelaan J. C. H. E. Nicberding als priester en adviseur van de R.K. Werkliedenvereeniging is herdacht. Op het podium prijkte een vergroot portret van den overledene, aan de ver- eeniging geschonken door zijn broeder, geflankeerd door de in rouw gestoken vaandels der vakafdeelingen. De leden getuigden door een gioote opkomst van hun sympathie voor den overleden ad viseur. De bijeenkomst werd bijgewoond door een broeder van den overledene, uit Den Haag en door de kapelaans van de parochie van O.L. Vrouw, Van Leeu wen en v. d. Anker. Dc herdenkingsrede werd uitgespro ken door pastoor Spitsen. Na een kort openingswoord van den heer J. v. d. Linden kreeg pastoor Spitsen het woord Deze avond heeft een ernstig karakter, aldus spreker, omdat we een ernstig ver lies geleden Hiehben met het overlijden van kapelaan Nieberding. Het was direct na de evacuaitiewcck. Kapelaan Nieberding ziek, geopereerd, dood. Het ging zoo razend vlug dat we het niet beseffen konden. Toen hij vier jaar geleden in Amersfoort kwam en bpnoemd werd tot adviseur van de R.K. Werkliedenvereeniging, riep hij uit: Goddank, die menschen ken ik. Hij. als gevoelsmensch, kende het leven van den werkman, de vreugden, de nooden. In de vreugde deelde hij gaarne en dan klonk zün gulle lach. ITij kende echter ook dc nooden en zorgen, wist wat liet was. wachtda.gen, geringe uitkeering. En dan kon hij vlijmscherp uitschieten tegen het geld en kapitaal. Zijn grootheid was zijn priesterschap, niet uit hoogmoed, doch in nederige er kenning van zijn uitverkiezing. Zijn meeslcepend woord zal U vaak getroffen hebben. Tïij sprak vlot en op velerlei terrein. Zijn ideaal, het pastoorschap, heeft hij niet mogen bereiken. Hij snreekt echter duidelijk nog tot U in zijn dood. dat het leven kort is en rlat we eiken dag bereid moeten zijn. Dit, adviseur, is uw laatste les en we hpbben deze begrepen en hopen op den dag van vereeniging tesamen met v God, aldus eindigde spreker. De heer J. v. rl. Linden sloot de bijeen komst met eeniee persoonlijke ervarin gen mede te doelen. Spreker dankte don heer Nieberding voor de ontvangen foto. De Plaatselijke Commissie, wel ke belast was met 'de inzameling ten behoeve van dc door den oor log getroffen personen, heeft op verzoek van Burgemeester en Wet houders een bedrag van f 9825,80 ter beschikking gesteld van de Com missie voor den Wederopbouw (voorzit)er wethouder Noordewier) Het restant zal worden afgedra gen aan het Nationaal Hulpcomité. Driemaal de waarde voor het geld EDER menschelijk wezen maakt in zijn leven wel eens een foutje. Zoo'n stapje naast het afgebakende pad. of wel het goede spoor, kan kleine en groote gevol gen hebben. Soms groeit hel uit tot een enorme blunder, waarvan aan de heele wereld kond gedaan wordt, in een ander geval is het van weinig beteekenenden aard en gaat het den doofpot in. Zoo'n doofpotgeschiedenis volgt hier. Zij speelde zich gistermiddag af op het Stationsplein bij de automatiek voor postzegels. Een eerwaardig burger heeft daar, in het bijzijn van twee agenten van politie, zijn post betrokken. Er is iets bijzonders ontdekt. Wanneer een medeburger aange- loopen komt, fluistert eerstgenoemde hem toe, da tiiij in dezen tijd van malaise wat kan verdienen. De ander, die een kennis blijkt te zijn, doet ongcloovig, maar met onwillig. Hij hoort immers, dat hij voor elk koperstukje, dat hij in de automaat werpt, het ruim drievoudige in waarde terugkrijgt. Het deed denken aan den kunstenaar uit vervlogen lijden, die van dubbeltjes kwartjes kon maken. Zoo ge dacht, zoo gedaan. Drie centen verdwenen in de gleuf en twee postzegels van ander halve cent zouden cr in een handomdraai uit moeten komen. Het wonder geschiedde, dat er twee postzegels van vijf eenten uitkwamen De politie zorgde ervoor, dat het bij dit grapje bleef en er niet de kans bestond, dat er plotseling een .liefhebber" van een liecl groot aantal anderhalvecenlspost- zegcls zou komen opdagen. Het postkantoor werd gewaarschuwd en bij ontsluiting van het automatische won der bleek, dat er een rol van vijfccnlspost- zegels ingedraaid was. Boven zeiden we reeds, dat het maar een klein foutje was. Er waren slechts zes postzegels van den nieuwen rol gerold. Een dubbeltje kwam retour, zoodat de schade maar twintig cent beliep. Het had echter ook anders kunnen zijn, want een rol telt duizend postzegels en niet iedereen is zoo eerlijk, als de dame, die het eerst rolde en van haar weder waardigheid melding aan de politie maak te. Om vergissing te voorkomen, dc goede rol zit allang weer op de goede plaats In plaats van op den Hof is gister avond op het Lieve Vrouwe Kerkhof door het muziekkorps van de hier ge legérde Dintsche troepen een openlucht- concert gegeven. Een tiental nummers, gelijk aange kondigd in ons blad van Dinsdag j 1 werd ten gehoore gebracht. In het vlot uitgevoerde m&rschprogramma dat ge opend werd met „Einzug der Gladiato ren" waren ook eenige bekende pot pourri's opgenomen, terwijl vooral de trompetsolo in Ncssler's „Die Post im Walde" het goed deed. De zachtere muziek kwam niet zoo goed tot haar recht doordat niet steeds voldoende stilte betracht werd, een euvel, dat zich meer bij openluchtcon- certcn pleegt voor te doen. Bovenin Parijs belsaat groote be langstelling voor de dagelijksche con certen, die een muziekcorps van het luchtwapenop dc Place de l'Opèra geeft. Onder: de Duitsche piotiniers zijn overal in de weer om vernielde verbindingen te herstellen. Over het AisncOise kanaal is reeds weer verkeer mogelijk. Deutsches Kriegsgerichl Tuchthuisstraffen van drie en twee jaar. Eén arbeider werd vrijgesproken /'T.ISTERMORGEN is voor het Deutsche Kricgsgericht de zaak tegen zes boscharbcidcrs behandeld uit Zeist en omgeving, die er van verdacht werden op Donderdag 27 Juni j.l. een Engelschen vliegenier te hebben geholpen, nadat ei kort tc voren eén luchtgevecht tusschen Britsche en Duitsche vliegtuigen was ge leverd De piloot was er in geslaagd met een valscherm uit zim brandende toestel te springen. Een van de arbeiders, S. ge- hectcn, nam den vliegenier mee naar zijn huis, gaf hem burgerklecren en wat geld en raadde hem toen aan, zich uit de voeten te maken. Nadat nog gebleken is, dat de vliegenier in Den Hélder te recht was gekomen, heeft men nooit meer iets van hem gehoord. De auditeur-militair wees er gisteren in zijn uitvoerig requisitoir op, dat in Duitschland zeker de doodstraf op een dergelijk misdrijf zou volgen. Hij wilde echter volstaan met tegen dc Nederland sche arbeiders S. en H. respectievelijk tien en acht jaar te eischen. De andere verdachten hoorden ieder twee jaar te gen zich eischen. liet Kriegsgericht veroordeelde den hoofdschuldige S. tot drie jaar tucht huis, terwijl vier anderen ieder twee jaar kregen. Eén van de zes werd vrijgesproken, daar niet vaststaat, dat hij inderdaad meegewerkt heeft aan de ontsnapping. Volgens de Duitsche wetgeving kan men niet lager straffen, zei de president, die voorts verklaarde te begrijpen, dat de arbeiders in spontaneïteit gehandeld hebben. MARKTBERICHT AMERSFOORT, 26 Juli. Hoender- eieren 4.30 tot 5.Eendeneieren 3.tot f 3 50 per 100 stuks. Kippen 0.60 tot 1.20, lianen 0.80 tot 1.10, Jongehanen f 0.40 tot 0.60, Tammer konijnen 1.50 tot 2.25 per stuk. Zeugen drachtige, f 110 tot liO, Big gen 18 tot f 24, Zeugen guste .f 80 tot f 00 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 180.000 stuks hocdereieren, 500 stuks eenden eieren, 2 zengen drachtige, 70 biggen, 2 zeugen guste. Te Delft slaagde voor het ingenieurs- examen van werktuigkundig ingenieui onze stadgenoot, de lieer J. Ingerman. Voor het candidaatsexamen voor bouwkundig ingenieur slaagde te Delft onze stadgenoot de heer G. Pothoven. Te Delft slaagde voor het ingenieurs diploma onze stadgenoot, de heer K. Roozendaal. DIEFSTAL VAN POSTZEGELS Bij de politie is aangifte gedaan, dat ten nadeele van een bewoner van de Frederik van Blankenheymstraat een groot aantal bestempelde, Hollandsche en buitcnlandsche postzegels ontvreemd HARDLEERSCH Twee wielrijders, die inplaats van op het fietspad op den Llrechtschewcg re den, werden geverbaliseerd. Een van beide liet zich tevens nog voorttrekken door een auto! Hardleersch noemt men-zooiets. en ge vaarlijk. HET MOOISTE GESCHENK VOOR SCHOLIEREN: BOEKHANDEL LANGESTRAAT 33. TEL. 3232. GRAND-THéAtre. Van Vrijdag 26 Juli t.m. Donderdag 1 Augustus, vertooning van de film „Een aneisjc regeert". Voorstellingen: Zondag 1.45, 4.0U, 6.15 en 8.30 uur doorloopend Andere dagen 5 uur Zaterdags 6 en 8.15 uur. 's Middags matineé om 2.30 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 26 Juli t.m. Donderdag 1 Augustus vertooning van de film „Manege". Voorstellingen: Zondag 1.45, 4.00, 6.15 uur en 8 30 uur doorloopend. Zatterdag 6 en 8.15 uur. Andere avonden 8 uur. De's midegs matineé om 2.30 uur. REM BRANDT-THEATER. Vertooning van de film „Slavenjaoht"; tot cn met Maan dag. STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes lederen avond geopend, des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 10—12 en 1—4 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., BELLAM Y-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6. BILTHOVEN 26 Juli. Openluchtconcert van „H. J. Hegeraath" en „De Stem des Volks". DE WAPENROEM. 29 Juli Algcmoene ledenvergadering van V.V.V. 8.15 uur namiddag. Brood bons 71 tot en met 80 (brood- 1 bonboekje) geldig van 22 Juli tot en j met 28 Juli a.s. (niet gebruikte tot en met 1 Augustus) rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Voorts zijn de niet ge bruikte bons van de serie 61 tot en met 70 nu nog geldig tot en met 25 Juli. Bons 67 en 68 (algemeen distribu- tiebonboekfe)Op eiken bon 21/ons boter of margarine of vet tot en met 28 Juli a.s. Bon 66: een kilo suiker tot en met 23 Augustus. Bon 85: */j pond koffie of l/t ons thee tot en met 2 Augustus. Bon 90: pond tarwebloem, of larwemeel, of boekweilmeel of rogge meel. of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot en met 9 Augustus. Op bon 75 kan men tot en met 26 Juli een dier producten ook nog bekomen tot een gewicht van een halt pond. Bon 95: '/j pond rijst of rijstemeel van 22 Juli lot en met 11 Aug. a.s. Bon 100: ll* pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten van 22 Juli tot en met 11 Augustus. Bon 105: 1 ons maïzena of gries- mccl of puddingpoeder van 22 Juli tot en met 11 September. Bon 110: 1 ons macaroni of ver mi- ccllic of spaghetti van 22 Juli tot en met 11 September. Pclroleumzegel Periode 3Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 11 Augustus (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). UITKNIPPEN EN BEWAREN v.y Diefstal in een gedeeltelijk afgebrand huis aan de Seringstraat Er zijn helaas nog altijd menschen, die de gelegenheid niet voorbij laten gaan, om misbruik te maken van het ongeluk van anderen. Dat heeft de heer K. in de Scringstraat dezer dagen ondervonden* Toen zijn woning tengevolge van het luchtbombardement gedeeltelijk uit brandde, werd hem door verschillende personen de behulpzame hand geboden. Daarna kwam hij tot de ontdekking, dat men tevens uit zijn woning een pone- monnaie, inhoudende ongeveer drie gul den en een aantal gasmunten. ontvreemd had. Van bovenstaande is bij de politie aan gifte gedaan. Een uitgebreid onderzoek is gaande om den schuldige te vinden. Van de vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs n de ledenvergadering van de ver eeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs werden tot bestuursle den herbenoemd de heeren mr. L. Sta dig en A. R. v. Houdt. In de plaats van den heer W. v. d. Poel. die bedankte, werd ds. J. Drcnth, Christelijk Geref. predikant te dezer stede gekozen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5