LAATSTE BERICHTEN Eischen van Washington zijn ingewilligd EEN DRUKKE ZONDAG IN SALZBURG Gev/ijzigde situatie Algemeene ordening Volgende week: TEXTIELKAARTEN ENGELSCHE BOMMEN GOTHIEK brengt thans cok Zitkamer- en MYRA. HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET De conferentie te Havanna Het ltaliaansche Jeger bericht SPANNING IN ZUIDAFRIKA De Führer ontvangt de Slowaaksche en Bulgaarsche staatslieden Oairckeninsstahel voor Reichskreditkassenscheme in guldens en omgekeerd NIEUWE GRONDWET VOOR LETLAND De verschillende distributie- perioden zullen voor alle artikelen even lang worden OP EINDHOVEN DE ROEMEENSCHE STAATSLIEDEN IN ROME Salon ameublementen in ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5584 Doodelijk verkeers ongeluk MARKTBERICHTEN KINDERHOEKJE Ie BLAD PAG 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JULI 1949 HAVANNA, 29 Juli. (D.N.B.). Slechts met korte pauzen heeft Zondag de onder leiding van Huil staande commissie der pan-Ame- rikaansche conferentie vergaderd om den definitieven tekst der re solutie over de Europeesche bezit tingen in Amerika op te stellen. Op verlangen van Argentinië en Gua temala zullen de Falklandeilanden en Belize (Britsch Honduras) niet in het mandaatsstelsel worden opgenomen. L)h commissie voor neutraliteitskwesties verwierp het voorstel van tTruguav. do rechtszóne van drie tot 45 zeemijlen uit te breiden. Er ontstond in het geheel geen debat over het door Cuba inge diende maar door andere landen wel dra verworpen voorstel, de in Ameri kaanscbe havens te requireeren voo' legde schepen te requireeren voor bet inter Amerikaansohe scheepvaartver keer. De delegatie van Guatemala heeft een verderen stap ondernomen om duidelijk te maken, dat zij afwijzend staat tegen over een opnemen van Belize in het trusteesysteem. Zii heeft een officieel-? resolutie ingediend, waarbij zij eischte, dat die door het bureau der conferen tie zou worden gepubliceerd. De resolu tie werd vcnvezen naar de commissie onder leiding van staatssecretaris Huil. De resolutie schetst nogmaals de voor geschiedenis van bet conflict tusschen Guatemala en Engeland om Belize en constateert, dat in geval in de heer schappij, die Engeland nog steeds over Belize opeischt en in stand houdt, wij ziging mocht komen. Guatemala het be stuur over het eehierl op zich zal nemen om dan de aangelegenheid voor een scheidsgerecht te brengen. Gewijzigde situatie De situatie en de conferentie is, naar de Havannapost meldt, eens klaps aanzienlijk gewijzigd. Ar gentinië heeft zijn verzet tegen het plan tot invoering van een mandaat opgegeven en zich tot een compromis bereid verklaard. Nadat blijkbaar rechtstreeks invloed was uitgeoefend op den Argentijnschen minister van buitenlandsche zaken, Cantilo. gaf deze den delegatieleider Melop instructie tot de onder leiding van Huil slaande commissie, waarmede Argentinië tol dusver niets te maken had willen hebben, toe te treden en op de voorstellen van Hull in te gaan. In de krincen der Noord-Amerikaan- 8che delegatie bevestigt men. dat op alle punten, die Hull in ziin Maandag gehou den rede heeft genoemd, overeenstem ming is bereikt. De commissies werken thans aan de definitieve fomiuleerinc van de afspraken, die vandaag aan de voltallige conferentie ter. onderteekening zullen worden voorgelegd. Dinsdag wordt dan de plechtige slotzitting ge houden. Dinsdag vertrekt de Noord- Amerikaapsche delegatie. Ofschoon de definitieve accoorden nog Piet vastgelegd zijn. is bekend gewor den, dat alle economische vraagstuk ken venvezen ziin naar de inter Ameri- kaansche commissie, welke permanent te Washington zetelt. Alle kwesties be- trpffende de neutraliteit zullen aan de juristencommissie te Rio de Janeiro worden voorgelegd. Met de door deze commissie uitgewerkte voorslellcn is in beginsel instemming betuigd. De defini tieve besluiten ziin echter nog onbekend. Washington heeft alles, waarop liet bijzonder priis stelde, doorgezet, in de eerste plaats het instellen van een com missie van vijf naties, die moet nagaan, of de souvereiniteit van een der Euro peesche bezittingen in gevaar is ge bracht. Is dit het geval, dan zal een uit vertegenwoordigers van drie naties be staande mandaatscommissie het bestuur over de „in gevaar verkeerende" kolo nie overnemen. Ten tweede werd overeengekomen, dat elke natie maatregelen zal nemen om misbruik van diplomatieke en consulai re immuniteit voor propagandistische doeleinden te. verhinderen. Wanneer Washington deze eischen heeft kunnen doorzetten, komt dit alleen hierdoor, dat alle Spaansch- Amerikaansche staten tengevolge van de belemmeringen in den af zet in ernstige economische en fi- nancieele moeiliikheden verkeeren en Washington bereid was, deze moeilijkheden met gebruikmaking van vele honderden millioenen dol lars weg te nemen of hen althans door de moeilijkste overgangstijden te helpen. Perscommentaar In de New York World Telegram be schuldigt de publicist Flynn de regee- ring der Vereen. Staten er van, dat zij niet Latijnsch Amerika, maar Engeland steunt met het plan tot vorming van een kartel en dergelijke economische plan nen. Onder het mom van grooten, wei- willenden broer aanvaarden de Ver- eenigdc Staten de verplichting zich bezig te houden met de ernstige econo mische problemen, waarvoor Zuid-Amo- rika thans en Voor nog talrijke jaren geplaatst is Maar reeds een oppervlak kige bpstudeering loont, dat de Vereenig- de Staten zich niet te veel zorg maken over de problemen betreffende de inter nationale politiek. De A.B C.-landen en de andere naties van Latijnsch Ameri ka. die trachten hun waren te verkoopen aan de eenige klanten, die in aanmer king komen, vooral aan de spilmogend. heclcn, stuiten hier op den weerstand van Engeland. De Vereenigde Staten, die economisch met Engeland verbon den zijn, doen alles wat zij kunnen, om de Engelsche blokkade te steunen door den uitvoer van Zuid-Amerika te ver sperren." ERGENS IN ITALIË, 29 Juli (Ste- fani). Legerbericht no. 50 van het ltaliaansche hoofdkwartier luidt als volgt. Over de grens san Cvrenaica hebben onze luchtformaties door bombarde menten van groot en klein kaliber vijandelijke formaties van geblindeer de auto's achtervolgd en daarbij tal rijke ernstig getroffen. Tijdens lucht gevechten werden twee vijandelijke toestellen \an liet type Blenheim neer geschoten. Twee van onze toestellen zijn niet op hun basis teruggekeerd. LISSABON. 29 Juli- D.N.BDe spanning tusschen Boersche en Engel sche kringen neemt, volgens de laat ste berichten uit Zuid-Afrika, steeds concretere vormen aan In verband hiermede werden in het belangrijkste Zuid-Afrikaansche vlootsteunpunt Sl- monstown sterke Britsche vlootcenhe- den geconcentreerd, die groote afdee- lingcn mariniers aan land zetten. Alle belangrijke knooppunten en verkeers- centra der stad staan onder militaire bewaking om nieuwe betoogingen te verhinderen. Er zijn talrijke arresta ties verricht. In het binnenland, vooral in de zuiver Boersche districten heerscht een beslist opstandige stem ming. Met verbazende openlijkheid kee- ren zich Boersche bladen legen verde re deelneming van Zuid-Afrika aan den oorlog. Steeds weer wordt er in deze bladen op gewezen, dat de intre de der Unie in dezen oorlog geschied is met schending van de grondwet, daar het parlement door Smuts Is over rompeld en geen formeel besluit heeft kunnen nemen. Voortdurend komt het tot groote en kleine demonstraties en betoogingen. SALZBURG. 29 Juli (D.N.B.) De SJowaakscho president, dr. Tiso, is Zondagochtend op uitnoodiging van de rijksregeering in Salzburg aangeko men. Hij werd in opdracht van den Fïihrere ontvangen door den rijksmi nister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Kort voor de aankomst van dr. Tisco was de Slowaaksche premier, dr. Tuka, in gezelschap van Sano Mach, voor een kort bezoek in Salzburg gearriveerd- Officieel wordt verder medeged^e.d. De Führer heeft Zondagmiddag in te genwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken den Slo waakschen staatspresident, dr Joseph Tiso, minister-president dr. Tuka "u den heer Sano Mach ontvangen. De besprekingen, die in het teeken stonden van de bijzondere, tusschen Duitschland en Slowakije bestaande nauwe betrekkingen, zijn gevoerd in een geest van hartelijkheid en vriend- schapp-lijke verstandhouding. Nadat de rijksminister van buiten landsehe zaken, von Ribbentrop, ter eere van de Slowaaksche gasten in Ho tel „Oosterreichischer hof" een recep tie had gehouden, zijn dr. Ti»o dr. Tuka en Sano Mach met een specialen trein weer uit Salzburg vertrokken. Von Ribbentrop vergezelde dr. Tiso en dr. Tuka naar het station, waar hij hartelijk afscheid nam van de gasten uit het bevriende Slowakije. Ook de Bulgaarsche ministerpresi dent professor Filoff en de Bulgaar sche minister van buitenlandsche za ken Popoff zijn Zondag te Salzburg aangekomen. De rijksminister van bui tenlandsche zaken, von Ribbentrop, verwelkomde de Bulgaarsche staats lieden op het station, waar ook verte genwoordigers van staat, partij en weermacht voor de ontvangst aanwe zig waren. De Führer heeft daarna in tegen woordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop de Bulgaarschen staatslieden ontvan gen. De bespreking, waarbij de gezant n (Geldig van 17 Juli 1940 af) Reichskreditkassenschelne in guldens Guldens in Reiehskreditkassenseheine R.M. 0.01 0,005 R.M. 0,60 0,45 0,005 R.M. 0.01 0,50 R.M. 0.665 0.02 „0,015 0,70 0.525 „0,01 0.016 0,60 o.so 0.03 0.025 0,80 0.60 0,02 0,025 0,70 0,93 0.04 0,03 0,90 0.675 0,03 0.04 0,80 1,06 0.05 0,04 n 1.— 0,75 „0.04 0.055 0.90 1,20 0,06 0.045 2,— 1.50 0,05 0,07 1.— 1,33 0.07 0.055 3,— 2.25 0,06 0,08 2.— 2,66 0,08 „0.06 u— 3.01 „0,07 0,09 3.— 3,99 0,09 „0.07 5,— 3,76 0,08 0,105 4,— 5.32 0,10 „0.075 6, h 4,51 „0.09 0,12 5,— 6,65 o.ll 0,085 7,— 5.26 „0.10 0,135 6,— 7,98 0,12 n,09 8.— 6.01 „0.11 0,145 7,— 9,31 H 0.13 „0.10 9. i, 6,77 „0,12 0,16 8,— 10,64 0.14 0,105 10.— 7.52 „0.13 0,175 9,— 11,97 0.15 „0,115 20.— 15.04 „0.14 4.185 10,— 13,30 t» 0.16 „0.12 30,— 22,56 „0.15 0,20 20,— 26,60 0.17 „0,13 40.— 30.07 „0,16 0.215 30,— 39.90 0.18 0.135 50,— 37.59 „0 17 0,225 40.— 53,20 0.19 „0.145 60,— 45.11 „0,18 0.24 50, 66,50 m 0.20 0.16 70.— 52.63 „0 19 0,25 60,— 79,80 w 0,30 „0,225 80, 60,15 „0.20 0,27 70,— 93,10 0,40 0,30 9n,— 67.67 P.30 0.40 80,— 106.40 0,50 „0,375 100.— 75,19 „0,40 0,53 90,— 119.70 100,— 133,— Opmerking; 1 gulden 1.33 R.M. te Berlijn, Draganoff, en de Duitsche gezant te Solia, von Richthofen, aanwe zig waren, verliep, in den hartelijken geest der traditioneele vriendschap, die tusschen Bulgarije en het Duitsche rijk sedert de wapenbroederschap van den wereldoorlog onveranderd bestaat. Het onderhout heelt langer dan twee uur geduurd. Nadat de Bulgaarsche staatslieden alt? gasten van den Führer de thee hadden gebruikt, werden zij door mi nister von Ribbentrop naar hun auto gebracht, waarmede zij naar hun hotel te Salzburg terugkeerden. Vandaar aanvaardden zij de terugreis. In het succesvolle verloop \an de diepgaande besprekingen, welke te München, Salzburg en Rome met de verantwoordelijke staatslieden eener reeks van landen van Zuidoost-Europa gevoerd zijn, ziet de Deutsche Diplo- matisch-Poiiiische Korrcspondenz een waarborg, dat dit eeuwenlang door strijd en onrust bijzonder geteisterde deel van het vasteland niet aan zijn oude lot zal worden overgelaten. De in vloed van die mogendheden, die in di! gebied slechts een geschikt terrein hadden gezien om vandaar een cen trum van verzet, ja een aanvalsbasis tegen de opkomende mogendheden van de as te ziin. is daar verdwenen. Na de ineenstorting van Frankrijk is ook Engelands politieke invloed in het Zuid-Oosten van Europa uitgeschakeld Duitschland en Italië hebben geen an der belang dan in het geheeie Donau- bekken zoodanige toestanden te schep pen, dat een eendrachtige samenleving van al zijn volkeren gewaarborgd en daardoor pas het gebruik van zijn werkelijke klachten ten gunste van op bloei en welvaart mogelijk wordt. Niet hartstocht maar verstand, en gerechtig heid moeten de richtsnoer zijn die aan deze vooruitstrevende volke-en den weg uit afgunst en tweedracht naar eendracht en samenwerking toonen Duitschland en Italië zijn krachlens de verantwoording die zij voor Europa willen dragen ervan overtuigd dat slechts langs dezen weg de solidariteit tusschen volkeren tot stand gebracht en beveiligd kan wor&en weikei wel begrepen belangen slechts kunnen lig gen in een bereidwillige organisatie en algemeene o'"denlng. RIGA. 29 Juli (D.N.B.) De grondwetscommissie van het Let- landsche parlement heeft de nieuwe grondwet der Sovjet republiek Let land in eerste lezing aangenomen. In het Letlandsche leger zijn reeds 73 politieke commissarissen werkzaam. Zij worden volgens de plannen door een commissaris van het Sovjet-Russische leger geschoold. De regeering heeft een verordening uitgevaardigd, krachtens welke de Let landsche schepen, die op het oogenblik in buitenlandsche wateren varen, slechts met vergunning der regeering havens mogen binnenloopen of verlaten. In hei hijzonder mogen zii niet zonder toe slemming Engelsche en Amerikaansche havens aandoen. Economische noodzaak wordt als motief voor dezen maatregel opgegev en. De minister-president, die thans te vens als president der republiek fun geert, heeft den Letlandschen gezant te Londen, Sarin, van zijn functie onthe ven. BINNENLAND 's-GRAVENHAGE, 29 Juli. Omtrent eenige actueele distnbutievraagstukken hebben wij vandaag in een persconfe tentie uit den mond van den heer S. de Hoo, den dagelijkschen leider van het centrale distributiekantoor, eenige bij zonderheden vernomen. De uitdeeling van boter en vetkaarten is op eenige stagnaties na in alle plaat sen van het land vlot verloonen. De eer ste indruk is, dat de verhouding tus schen het aantal margar;nekaarten en liet aantal boterkaarten' overeenstemt met de voorstellen, welke men daar te voren van had. Ongeveer de helft der be volking komt voor boterkaarten in aan merking. Een gewone vraag is. hoe de regeling is voor de winkeliers, die reductiebon nen voor de afle\'ering van boter op mar. garinekaarten in ontvangst hebben ge nomen. Deze winkeliers moeten naar het plaatselijk distributiekantoor gaan waar zij een bestelbiljet krijgen en tevens een chèque, waarop zij bij een betaalkantooi van de Nederlandsche Middenstands- bank of van een andere bank al naai gelang de plaatselijke regeling is geld kunnen krijgen voor de verleende re ductie. De plaatselijke distributiekanto ren geven dus inlichtingen over het be- taalkantoor, waar men zich met ziin chèque moet melden. De boterverstrekking op het algemee ne distributieboekje in de afgeloopen twee weken, welke immers een over gangstijd waren, is overal ordelijk en zonder moeilijkheden verloopen. Iets nieuws van de laatste dagen is de uitreiking van nieuwe broodkaarten, welke iets practischer zijn ingedeeld dan de vorige, omdat de mogelijkheid bestaat vier bonnen ineens (dat is dus zooveel als voor een half broodje noodig is) af te scheuren. Een nieuwigheid ook is het halve rantsoen voor de zeer kleine kinderen. Deze kinderen krijgen een toe slagkaart voor rijst en voor havermout en. gort, met welke voedingemiddelen de kleintjes schadeloos wordch gesteld voor de inkrimping van hun broodrant soen. Rijst, havermout en gort kinder meel is in hoofdzaak riistemeel ziin juist voor de kinderen zeer belangrijke stoffen. De nieuwe broodkaarten moe ten deze week uitgedeeld zijn. Als de plaatselijke distributiediensten dit werk achter den rug hebben wacht hun weer een nieuwe taak, want in den loop van de volgen de week staat de uitreiking van de textielkaarten op het program. Voorts weet men dat het rantsoen roggebrood tot 125 gram verhoogd iö- Inderdaad was er aanvankelijk te wei nig roggebrood verkrijgbaar. Dat is nu verbeterd, hetgeen niet alleen verheu gend is voor degenen die graag rogge brood lusten, doch ook voor de volks voeding. Roggebrood is een gezond voedsel, vooral als het niet te versch wordt gegeten en in economisch op zicht is het toe te juichen, als het ver bruik van de binnenlandsche rogge wordt gestimuleerd. Het eten van rog gebrood is min of meer een vaderland- sche daad geworden. Dan is er nog een prettig nieuw tje-voor de huisvrouwen, die im mers heel wat moeite hebben om de verschillende distributieperioden in het oog te houden, omdat voor elk artikel dat in distributie komt een andere distributieperiode is vastge steld. Dat zal nu heter worden, want men gaat de distributie voor de ver schillende artikel en synchronise ren, m.a.w. men zal voor alle artike len nu even lange distrihutieperin- den gaan maken, die op denzelfden dag zullen aanvangen en eindigen. In deze vacantietijd is het een veel gesteld probleem hoe de vacantiegan- gers die niet in hun woonplaats vertoe ven aan nieuw-uitgereikte kaarten moeten komen. Het antwoord is zeer eenvoudig. Natuurlijk is iedereen gewa pend met zijn stamkaart, en daarmede kan men, ook buiten zijn woonplaats in de plaats van zijn vacantiegeneugten nieuwe broodkaarten enz. verkr^en. Het centrale distributiekantoor zorgt voor de rest. 's-GRAVENHAGE, 29 Juli. - Ook in den afgeloopen nacht is ons land niet gespaard gebleven voor Engelsche bommen, die ook dezen keer het leven en den eigen dom der Nederlandsche bevolking niet hebben ontzien. Het ergste is Eindhoven en omgeving getroffen, waar vanochtend in alle vroegte een Engelsch vliegtuig een zestig tal brandbommen heeft uitge strooid, welke grootendeels buiten de stad neerkwamen, doch voor een deel ook de slapende burgers in hun huizen verrasten. Twee huizen zijn verwoest en een aan tal anrlere huizen is beschadigd. Het valt te betreuren, dat dit bombardement aan twee vrouwen en twee kinderen 'het leven heeft gekost en dat twee personen zwaar zijn gewond. De luchtbescheiyningsbrandweer en de gemeentelijke brandweer van Eindho ven hebben uitbreiding \an de branden weten te voorkomen. Ook op andere plaatsen vielen bom men, zooals to Alkmaar. Schade werd niet of weinig aangericht. „Reorganisatie van Zuid-Oost- Europa op hechten grondslag" ROME, 29 Juli (Stefani) De minister-president van Roemenië, Gigurtu en de minister van buiten landsche zaken Manoilescu zijn Zondagmorgen te Rome aangeko men. Zij werden op het station verwelkomd door graaf Ciano als vertegenwoordiger van Mussolini en andere vooraanstaan de personen. Na een eerecompagnie te hebben geïnspecteerd, begaven de gas ten zich naar hun hotel, onderweg dooi de bevolking luide toegejuicht. Des mid dags begaven de Roemeensche staatslie den zich naar het ministerie van buiten landsche zaken. Daar heeft de Duce de Roemeensche ministers ontvangen, in tegenwoordigheid van Ciano, waarmede de Roemeensche gasten reeds in den middag een onderhoud van anderhalf uur hadden gehad. Des avonds werd in de Roemeensche legatie een maaltijd aangeboden ter eere van den graaf Ciano, waaraan behalve de Roemeensche staatslieden en de Roemeensche gezant verscheidene Ita- laansche en Roemeensche persoonlijkhe den aanzaten. Om 23 uur zijn Gigurtu en Manoilescu weder naar Boekarest teruggekeerd. Zij werden op hun reis door Joegoslavië 111 alle grootere plaat sen door vertegenwoordigers der auto riteiten begroet. Te Subotiea (Maria- Theresianonel) verklaarde de minister president Gigurtu: „Ik ben van nature optimist en geloof het ook in de toe komst te kunnen zijn". Het hezoek der Roemeensche staats lieden aan Rome kenmerkt het ltaliaan sche blad Tribuna als de voortzetting van de besprekingen, welke te Salzburg met Gigurtu en Manoilescu ffevoerd zijn. Deze samenkomst, schrijft h^t blad, heeft de reorganisatie van Zuidoost- Europa on een hechten grondslag ten doel. Italië, dat eerst door zijn non- belligerentie en thans door zijn intrede in den oorlog met de plannen der wes telijke mogendheden overeenstemmende uitbreiding van het conflict tot Zuid- ost-Eurona heeft verhinderd, strijdt ook thans zijde aan zijde met Duitschland. Fabrieken te NIJKERK. DUITSCHE GEWONDEN UIT FRANK RIJK TERUG BERLIJN, 28 Juli (D.N.B.). Naar zoojuist bekend wordt, zijn opnieuw Duitsche gewonde krijgsgevangenen uit Montpellier in roodckruisvliegtui- gen te Mannheim aangekomen en naar het lazaret overgebracht. Een klein deel van de vroegere Duitsche krijgsgevan genen bevindt zich nog in een der laza retten van het onbezette gebied, waar zij, totdat zij vervoerd kunnen worden, door een roode kruis zuster verpleegd worden. KONING CAROL ONTVANGT BERLIJNSCHEN GEZANT BOEKAREST, 29 Juli (D.N.B De koning heeft den Roemeenschen ge zant te Berlijn, Alexandru Romal, die per trein uit Salzburg rechtstreeks naar Boekarest was gereisd, ontvangen. OMTREK Met steenen beladen vracht auto slipte nabij Ede HARSKAMP, 27 Juli. Heden middaj omstreeks halftwaalf reed, een vrachtauto beladen met steenen te Wekerom nabij Ede over den rijksweg. Bij het inhalen van een anderen vrachtwagen slipte de zwaar beladen auto in de berm van den weg. De chauffeur M. verloor hierbij de macht over het stuur, waarna de wagen met een grooten klap tegen een langs den weg staan de paal botste. De 50-jarige A K. uit Harskamp, die naast den chauffeur in de cabine zat, werd onder de zware steenmassa bedol ven. Zwaar gewond werd hij opgenomen en overleed na enkele oogonblikken nan de bekomen verwondingen. De politie heeft het lijk in beslag genomen en stelt een onderzoek in naar de oorzaak. AMSTERDAM, 29 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 483 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 8698, 2e kw. 748-1, 3e kw. 6070 ct., per K.G. Blachtgcwicht. 50 melk- en kalfkoeien 220 300 per stuk. 76 vette kalveren: 2c kw. 58--60, 3e kw. 4656 ct. per K.G. levend- gewicht. 89 nuchtere kalveren 916, 54 schapen 2545, 21 lammeren 1418, per stuk. Marktoverzicht: Slachtrundcrcn ruime aanvoer, handel stug. prijzen hooger voor de eerste kwaliteit. Melkkoeien matige aan voer, zeer stugge handel, hoogere priizen. Vette kalveren matige aanvoer, stugge han del. oploopende prijzen. Nuchtere kalveren matige aanvoer, stugge handel, prijzen hoo ger. Schapen en lammeren matige aanvoer, stugge handel, hoogere prijzen, vooral voor vette 9chapen. 233. Midden in den nacht, als allen in diepe rust zijn. komen er twee ventjes op het gebouw af. Het zijn de hooze Zwart- voeten, die gemerkt hebben, dat Peter en Myra in dat huis gevlucht zijn. Hoe ze dat te weten zijn gekomen, is hun ge heim. 234. De kabouters loopen om het huis heen en zien een raam open staan Ze klimmen lanzs de regenpijp omhoog en zien in een groote zaal. waar veel kinderbcdies staan. „Vlug, vlug, ik geloof dat ik in een van die bedden Peter zie liggen," fluistert een van hen en ze wippen de slaapzaal binnen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3