HET GOUD UIT DE GOOT DE RIJKDOM VAN DEN VUILNISBAK U vergist zich! FILMS voor deze week: Oud Amersfoort (346) Ook in onze stad wordt het huisvuil productief gemaakt SCHILLENBOEREN IN 'T GELID Men maakt iets uit niets Lorren en beenen De schatten van het riool Schillenboeren worden officieel Iets... uit 'f niefs Brand te Leusden Verkiezing K.v.K. Crescendo! „Mijnhardtjes" De Neder landsche Pijnstillers 2s'10c' Uit Stads Resolutie- boeken 1771 (122) Medische Hulp 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1940 SIAUSMEUWi LORRENvodden, beenenoude metalen, aardappelschillen, groen- tenafval en rioolwaterziedaar de attributen, waarmee men millioennair zou kunnen worden. Misschien zelfs wel milliardair. Want er sluimert goud in de oude lekke schoenen, die U achteloos pleegt weg te werpen. Er kleeft kapitaal aan dat leege tandpasta tubetje, dat zijn weg naar de vuilnisbak vindt. En wanneer U alle op één dag verschenen kranten en tijdschriften van deze wereld eens ten eigen bate mocht aanwenden, dan verdiende U op dien eenen dag genoeg voor uw heele leven. We hebben vroeger kapitalen en kapitalen verspild in den verbran dingsoven van den gemeentelijken reinigingsdienst. En we hebben er zelfs nooit bij gedacht. Na 191S, toen de „lorren en beenen van het huisvuil jaarlijks opnieuw verpacht werden, is er heel wat minder geld over de balk gegooid. Toen gingen de leege petroleumblikken, de oude jassen, de onbruikbare bottines-van-meneer en heel de vuilnisbakken- inhoud naar den lorrenhandelaar, die uit welbegrepen eigenbelang er wel voor zorgde, dat hem zoo weinig mogelijk ontging. Maar daarvóór is de verbrandingsoven de groote verbrasser geweest, die maar niets anders deed dan nieuwe kapitalen in zijn gapende muil te vermalen Zij reinigen het rioolwater, totdat het afgevoerd kan worden (stankvrij) naar de Eera. Dan is er slib en waardeloos zand achtergebleven. Maar het slib is zoo goed als goud. Het wordt gemengd door afval-van-groenten en door de laatste resten van ander huisvuil. Dan laat men het een tijdje liggen, bewerkt het nog wat en dan heeft men de compost, waarmee, doode velden lot vruchtbaar le\en worden gewekt. Maar over dat slib zijn we nog niet uitgepraat. Het heeft ook nog iets te maken inet uw gaskraantje. Het volgende zal aantoonen, dat men niet te min ever deze vettige substantie, waar een ordentelijk mensch trouwens toch geen vijf cent voor over zou hebben, moet denken. Het slib wordt „uitgerot" bij een temperatuur van 30 graden. Het geeft op die manier in Amers foort 19 tot 20 kubieke meter moe rasgas per uur af, hetgeen per dag een hoeveelheid van 450 kubieke meter beteekent. Ook dit gas heeft waarde. Over een dag of veertien zal men zoover zijn, dat het niet meer verloren gaat. Via een lang buizennet zal het dan vervoerd Romantisch leeft de inhoud der vuilnisbakken HET mooiste was, dat onze gemeente werkelijk niet alleen stond, maar dat iedereen het zoo deed. Het gebeurde in het heele land en over heel de wereld. We waren allemaal verspilzuchtig. Het was de beste manier om niet al te rijk te worden, in ieder geval. In sommige landen, die zonder dit toch «al niet al te rijk waren wegens het ontbreken van bepaalde grondstoffen, is men begonnen, hieraan een eind te maken. Het betee- kende zeer zeker het begin van een nieuw economisch stelsel. Misschien zal de geschiedschrijver van de toekomst vaststellen, dat het tevens de aanvang van een nieuw historisch tijdperk heeft beteekend. In ieder geval ie. het resul taat geweest, dat men tegenwoordig vrij wel nergens roekeloos met het goud uit de goot en den rijkdom van de vuilnis bak omschiet. Ons land is zuiniger ge worden. Ook Amersfoort brengt de nieu we leer over de geheime schatten van het. huisafval in de practijk. Wc hadden daarover een onderhoud met den direc teur van den gemeentelijken reinigings dienst, den heer H. Beenhakker. Het is een interessant verhaal ge worden. Hij deed hier en daar een paar grepen uit de levensgeschiede nis van de aardappelschil en ont hulde het een en ander uit het ro mantisch bestvaan van den vuilnis- bakkeninhoud. Want romantisch is- het, die verborgen rijkdom... haaêt net zoo romantisch als die straat arme bloemenmeisjes van de film, die honger lijden, terwijl er toch 6teevast een rijkaard om haar hand zal dingen. Maar dat is een andere story, die wel wat met verborgen rijkdom, maar weinig met vuilnis bakken te maken heeft. We stappen er dus van af. Terug naar den heer Beenhakker! WE vernamen dan, zooals we reeds zeiden, dat lompen, beenen, meta len en oud papier reeds twee en twintig jaar achter elkaar en ieder, jaar op nieuw verpacht werden bij aanbeste ding. Wanneer zoon grauwe vuilniswa gen het terrein aan de Nijverheidstraat oprijdt, staan de mannetjes al klaar om het waardevolle voor hun opdrachtge ver er uit te zoeken. De resten blijven ter beschikking van de gemeente-reini ging, die er nog heel wat mee doet. Wist u, dat men met deze resten heele terreinen heeft opgehoogd? Er dijken mee heeft versterkt, moerassige velden droog gemaakt, onvruchtbaren heide grond gecultiveerd...? Ga maar eens kijken op bepaalde gebieden van Den Treek of fiets eens naar Hooglander veen Dit is niet alles. Bij lange na niet. Men maakt er ook compost mee, wal een vakterm is voor een bepaald soort mest, waar de boeren vooral in dezen tijd van gebrek aan kunstmest hun voordeel mee kunnen doen. Maar vóór die compost gereed is, moet er heel wat gebeurd zijn met... het rioolwater. OOK het rioolwater voert in zijn vie zige bezinksel rijkdommen mep. Er staan op dat terrein aan de Nij verheidstraat geweldige machines, met enorme zuheringsinsta,llaties en zware pompen, die met hun metalen hersens veel meer werk veel nauwkeuriger doen dan duizend menschen tezamen. worden naar de gasfabriek, waar het na eenige laatste verwerkingen geschikt wordt verklaard voor 'icht- gas.. Men ziet: het was een ver gissing, te denken, dat afval geen waarde zou hebben \\7 E hebben het nu gehad over meta- len, lorren, beenen, papier en riool water. Laten we ook eens een keer kij ken naar wat er gebeurt met aardappel schillen en groentenafval. Totnogtoe verdwenen de schillen óf in de vuilnis bakken óf rnet den schillenboer. Die schillenboer was een particulier onder nemertje. dat z'n eigen vee er mee voed de of het verkocht aan andere boeren Met ingang van 19 Augustus zal zijn branche een groote verandering onder gaan. Men krijgt dan namelijk het ..In stituut der Erkende Schillenboeren". Men heeft begrepen, dat zijn werk niet nauwkeurig genoeg kan geschie den. Een ordening was noodig. De ge meentereinigingsdienst heeft toen een vergadering belegd met een paar bona fide vertegenwoordigers van de kaste der schillenboeren. Deze wezen op ver zoek de collega's, die onze stad bewerk ten, aan. Men kwam toen tot een totaal van dertien respectabele en in het vak wel doorkneede schillenboeren. Deze club van dertien zal in den vervolge onze stad stelselmatig bewerken. We zagen een kaart, die in dertien wijken is verdeeld: de dertien domeinen van de dertien schillenboeren Met ingang van 19 Augustus i6 het dan ook verboden, het nuttige groentenafval (hiertoe behooren niet de resten van e-la, andijvie, rabarber en bieten, want die zijn voor veevoeder ongeschikt) met. den vuilnisman mee te geven. Twee maal per week maakt de schillenboer zijn verplichte ronde door z'n wijk. Hem kan men alles meegeven. Hij zorgt wel voor de verdere distributie, deze thans offi cieel geworden schillenman, die voorzien is van een machtiging van B. en W. Indien van gemeentewege, in over leg met den voedselcommissaris, verkoopprijzen voor het afval woor den vastgesteld, dienen deze door den vergunninghouder 6tipt in acht te worden genomen. MEN ziet, dat ook de aardappelschil niet aan den invloed der tijdsom standigheden ontkomt. Dit kan heele- maal geen kwaad, deze ordening. We zouden icderen stadgenoot op het hart willen drukken, er zoo goed mogelijk De te Berlijn gestationneerde militaire attache's uit 22 landen, hebben dezer da gen een bezoek gebracht aan de Fran sche slagvelden. MEVROUW, Mejuffrouw Zoo-en-Zoo: Ik vóel iets van Uw zorgen. Wanneer U vraagt: wat doet m'n kind? Wat doet-ie mi? Wat morgen? Ik vóel dien klop in 't moederhart In de vueantie-dagen. Ze zijn weer vrij... waar zitten ze...? Ik vóel en hóór 't U vragen Stelt U gerust: 't kind ként Uw angst. Het wéét wat dat beteekent En als U meent: hij spookt iets uit". Hun hebt u mis gerekend Een flinke jongen voetbalt niet Op straat of op een pleintje, Hij kijkt met vriendjes heusch wel uit tiaar een geschikt terreintje. Uw knaap of wel: Uw dochtertje Ifecft zich reeds voorgenomen Ik blijf van plant en dieren af, 'k Beschadig ook geen boomen. Staat hier en daar een woning leeg, Ban zeggen de kornuiten: Kom, jongens, geen baldadigheid En laat de ruiten ruiten! Wordt er een fietstochtje gemaakt. Dan fietsen ze wel veilig: Tenslotte zijn aan ieder kind Verkecrsvoorschriften heilig. MEVROUW. Mefuffrouw Zoo-enZoo: Uw meisje en Uw jongen Zijn heusch van Uw vacantie-zorg In deze muand doordrongen Ze gaan wel naar de Rubensstraat En Bokkcduinen spelen. Waar ze van alles zullen doen. Behalvezich vervelen. De bordjes zijn in dit verband Bij onze jeugd „verhangen" Wélk kind wil in vacantie-tijd Een standje nog ontvangen?! Nadruk verboden.) PHI LI A. aan mee te werken. Economisch han delen is vooral thans aller belang, het is een gemeenschapszaak! Lorren, vodden, beunen, oude metalen, aardappelschillen, groentenafval en rioolwaterze zijn zoo waardeloos niet als men dacht. In werkelijkheid sluimeren er kapitalen in. Men moet ze er alleen maar uithalen. Want wat een achtelöoze hand weggooit, vraagt slechts om de hand van een expertheeft die er eenmaal doorheen getast, dan is de eerste steen gelegd in een bedrijf, dat uit het (schijnbare) niets, iets maakt! In de opslagplaats van de Coöp. Handelsver- eeniging In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in de opslagplaats van de Coöperatieve Handelsvereni ging Leusden en Omgeving, welke gelegen is aan de vroegere halte Leusden. Een halve wagon stroo en turfmolm gingen verloren, tevens ging een loods in vlammen op. Ook een hoeveelheid natte turf viel ten offer aan het vuur. Naar men ons mededeelde, wordt de schade door verzekering gedekt. Om trent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Bevreemding heeft het gewekt, dat de brand begon»- nen is in de turfmolm, een substantie, welke zich daar niet gemakkelijk voor leent. Wij vestigen de aandacht op de me- dedeeling van den voorzitter van het hoofdstembureau der Kamer van Koophandel, voorkomende in een ad vertentie in dit blad, dat op 14 Augus tus tusschen 9 en 16 uur ten kantore van de K. v. K., alhier, candidaatlijsten kunnen worden ingeleverd voor de ver vulling van de. vacature-Venver, af- <leeling Kleinbedrijf. Wielrijders zijn niet bang en zeker niet voor waarschuwingen wegens het rijden zonder licht. Zij willen aan den lijve ervaren wat er gebeurt, als zij het niet doen. En zoo konden we Dinsdag en Woensdag schrijven, dat er 12 bekeu ringen waren uitgedeeld. Donderdag steeg dat cijfer tot 13 en ny mogen we vermelden, dat er 15 -lichtloozen waren. In stijgende lijn dus. Maar eigenaardig is die hardlcersch- heid toch! 12 st. 50 ct, Tti eigen beheer In 17 IS was afgeschaft, als gevolg van oproeren, het verpachten der be lastingen, der Middelen, zooals men zei. Het bleek spoedig een wassen neus. want het verpach ten ging later lustig voort. Het was zo gemakkelijk voor de Overheid. Dc regelen waren voor de heffing vastgesteld en de pachter had verder voor al les te zorgen. Die had buiten zijn pachtsom binnen te halen de te maken kosten plus zijn verdiensten, want daarom was liet begonnen. In 1770 kreeg men zowaar een bevlieging. Eigen be heer. dan werden ongerechtig heden vermeden en zou, naar men hoopte, meer in het laadje van de Overheid terecht komen. Het laar 1770 bood gelegenheid om in twee zaken het nieuwe sy steem te gaan beoefenen. Voor beide zaken was de conccssie- tifd verstreken en werd dm ver lenging verzocht. Dus nu over die tweee zaken. De Bank van Lening De firma Jonas en Benjamin Cohen pakte alles aan, zoals hier reeds meermalen werd ver teld, waarmee te verdienen viel. huizen- en pakhuizenkoop, zil- versmelterijbedrukken van ka toentjes, mcelleverantie aan oor logvoerende legers. En dit alles als bijzaak, want het grote bleef de teelt van en de handel in de tabak. Benjamin werkte na de dood van vader Jonas in dezelfde geest voortniets was hem te groot, niets was hem te klein Zo vinden we hem omstreeks 1750 als borg van neef Jacob Cohen, pachter van de Amers- foortse lommerd tegen f^SSO 's jaars- Ome Jan was gevestigd in het gebouw Muurhuizen, tlians Leeszaal. Later treedt Benjamin zelf op als lommerdiwtider. na tuurlijk het werk latende doen door ondergeschikten. Ook weer gold f SS0 jaarliiks als re cog nitie ten bate van het Stadskin derhuis. In 1770 raakté het contract op zijn eind. en Weer werd 4 'war verlenging aangevraagd. Maar nu liep het mis. De Gecommit teerden tot de Lommerd deden (le Stcderaad weten, dat hun een plan was voorgelegd om liet lommerdbedrf door de Stad zelve te doen geschieden. Slechts nodig waren een bankhouder of cassier plus een klerk. Het zoii ten voordele ziin van de Stad of ondersteuning van het Stadskin- derhuis. Dit nieuwe plan zou een notabele vermindering brengen van dc interesse der beleningen, iuzonderlieydt van de kleine panden, weer hoge interessen thans tot overgroot beswaar en drukkende last voor de klijne lemeente loopende zijn. Ja, als cr eerst f SS0 voor de Stad af moest, kon Cohen niet goedkoop zijn- Hij moest toch zelve ook aan de zaak verdie nen. Waarvoor was hij anders lommerdhouder? Benjamin Co- hen kreeg bericht, dat men zijn wens voor verlenging niet kan accorderen. Vermoedelijk volgende week vertellen we van de opzet der echte Stadslommcrd. Het tweede geval betreft de visa f slag plus weer tal el cn gal- dcrij. Door weertafel menen wc te moeten verstaan de staan plaatsen. afgedekt door het dek van liet afslagliuis. hetzelfde wat nog troont op het L'cve Vrou wekerkhof. De galerij zal ziin het gedeelte nog binnen de hek ken, maar zonder de dakbe- sclwtting. Dit afslaghuisje is van dezelfde bouw als de overkap ping van de Beurs voor de Gro te Kerk, Hofzijde. Ze zullen wel gelijktijdig zijn gebouwd., dus in 100S. Eertijds was de vismarkt op het pleintje bij de Korte gracht. Het werd daar Oude vismarkt, toen in 1846 dc markt is overgebracht naar het Lieve vrouwekerkhof. In 1770 was ook voor Rijk Cruyff de pacht van visa!slag, weertafel cn gal de rij afgelopen; ook zijn verzoek om verlen ging tegen f 311 per jaar werd niet geaccordeerdMaurits Bot ter zou voortaan de zaak be heren tegen 20 ten honderd. Voorheen bedroeg de pacht f 550. maar slegte behandelinge als kwaade praeticoues cn inge slopen abusen hadden aanvoer ders afkerig gemaakt. Er was gekomen manquement van ge- noegsame vis en hooge priis. Voortaan zou verboden zijn het geven cn nemen van eenige nu gewoone presenten ofte ook het scheppen van Ga maat. Pa- Eng en diergelijke. Dit zal wel ziin het weg "rooien uit de aan geroerde manden vis. Ook zou mm proberen door nog andere middelen meer toe voer van vis te bekomen. HEUNKS Kirsten Heiberg en Gustav Froehlich in de Ufa-film Douanepost III" (Grand Theatre) Qrand-Thédtre City-Theater „Douanepost nr. Ill „Test-Piloot" P\OUANEPOST nr. III rakelt een reeds veel omstreden kwestie op, het al ol niet verbieden van liet gebruik van alcohol. Een antwoord op dit probleem wordt niet gegeven. Wel wordt de ver keerde uitwerking van een algeheel al coholverbod belicht. Er wordt meer ge dronken, het aantal ongelukkon cn mis daden stijgt onrustbarend. Dc smokke larij tiert welig en dc kwaliteit van do heimelijk ingevoerde spiritualiën is zoo inferieur, dat gevaarlijke ziekten niet denkbeeldig zijn. Aan dc politie is de taak opgedragen liet smokkelen van alcohol tegen t« gaan, en met alle middelen te bestrijden. Een dergelijke strijd speelt zich meestal niet in de onderste regionen van do maatschappij af, integendeel, men krijgt niet heeren van oppervlakkig keurige manieren en zeden te doen, die zich op houden in rijke appartementen en met een gerust geweten aan dc touwtjes van dc misdaad trekken. Die kopstukken wil Arne Kolk, een dapper douane-politiebeambte, op hee- terdaad betrappen. Hij cijfert alle geva ren weg en hij wil zijn broer, die een ontdekking in de goede richting met den dood moest bekoopen, wreken. Arne wordt een trouw bezoeker van egn.jn.tiem theesalon met_een alcoholisch bijsmaakje. Men waant hem verloren, vooral, wanneer hij in dc verleidelijke vangarmen van de zangeres Kaja dreigt verstrikt te raken.-Kaja is een typisch fi guurtje, niet zoo slecht, als zij wel schijnt. Haar broer is een der beruchte kopstukken, zij weet eigenlijk niet beter, dan dat zij meehelpen moet. Daarom opent Kaja haar meest lieftalligen aan val op ieder nieuw slachtoffer, in dit geval Arne, die een ervaren smokkelaar schijnt te worden. Zijn vroegere collega's mogen hem niet meer kennen. Maar wie stuurt dc anonieme brieven, die zoo juist met de waarheid kloppen, aan de politie en wie brengt tenslotte de politie op het spoor van den mysterieuscn dranksmok kelaar nummer één? De nitgestooten Arne. En wie is die nummer één? Nim mer had de anti-alcohol verccniging kunnen verwachten, dat haar voorzitter een dubbele visie op het leven had! Toegegeven, dat de heele ensceneering wat ver gezocht is, het mag toch niet verheeld worden, dat een drankverbod inderdaad met de grootste corruptie sa men kan gaan. En de film heeft daaruit profijt getrokken, want het verloop van het verhaal is er des tc interessanter om. Het slot is vol spanning. Dr. Talvor- son moet zwaar hoeten op een bran dend vaartuig, in het aangezicht van zijn zoon, die tengevolge van alcohol- vergiftiging blind geworden is; de ge heimzinnige mr. Fields blijkt een Anie- rikaansch, criminalist te zijn; Arne wordt in eere hersteld en krijgt zijn verloofde voorgoed En waarom zou de politie niet als klinkende finale per boot langs het zie kenhuis, waar de pas gepromoveerde held genezing en vertroosting deelachtig wordt, defileeren? Gustav Froehlich is ons sympathiek als Arne, zoowel in zijn spel als in ziin streven. Dr Talvorson (Walter Franck) is een gevaarlijk tegenspeler, terwijl Kirsten Heiberg een knappe vertolking geeft van de zangeres Kaja, dc geraffi neerde verbindingsschakel tusschen on der- cn bovenwereld. En wat anders dan goeds te zeggen van den gemoedelijken mr. Fields (Aubert Waschcr)* die zoo naief leek te doen, maar in werkelijk heid volkomen meester van de situatie was Deze figuur staat los van dc rest en valt daardoor 't meest op Een kundig geregisseerde film, ietwat te systematisch van opzet en toch door spekt met verrassingen en variaties, welke hun stempel weten te drukken. Profil li laat ons in het voorprogram ma een fraaie reeks beelden van het eigen land zien, terwijl dc Ufa ons en vooral fle aquariumliefhebbers laat genieten van een kleurenrijke siervis- schen-wereld. In de vacantie-matinée's op Maandag-, Dinsdag- en Donderdagmiddag draait de film „Tarantella", met Jeanette Mc. Do nald en Allen Jones in de hoofdrollen. De regisseur, Robert Leonard, toont zich hierin een onderhoudend vertel ler De lichte kost, welke hij ons voor zet, navertellen, zou heel eenvoudig zijn, maar dan'zouden wij. tekort doen aan dc verrassende var iaties, die op dit sim pele thema .bedacht zijn en ertoe mede werken, de spanning van de spion nage- gcschiedenis gaande te houden. Een al Icrnardigst nummer is wel de ezelsere nade. gezongen door Allen Jones met begeleiding van blokfluitmuziek dooi een jongetje, dat als een faun voor de voortsjokkende muilezels uithuppelt. Jeanette Mc. Donald zingt eenige nummers in deze film o a. „Love is like firefly" en „Sympathy." AMERIKA is een jong land en do aviatiek een jonge sport. Dit geeft aan deze bijzondere film Test-piloot een typische onbevangenheid, die het werk zoo bijzonder aantrekkelijk maakt. Het is niet alleen de uiterlijke kant van do interessante vliegwereld, die ons hier boeit, het zijn do menschen zelf, die ons treffen en met wier problemen we gaan meeleven. Beter dan de Europeescho film weet dc Amerikaanscho ons Ie boei en door een verrassend frisschc dialoog. Zooals deze menschen praten, zoo frank, vrij cn eerlijk, gaan ze ons boeien cn worden hun problemen belangrijk voor ons. Vele beroepen hebben hun drama tiek, de luchtvaart is een beroep, riskant als geen ander. Vooral liet vak van den invlieger, zooals deze film dat belicht, Clark Gable en zijn vrouw slaan de luchtrace gade in de film Test-Piloot (City Theater) Drie menschen zijn hier geteekend, drie kameraden van verschillende waar dij. De invlieger, arrogant cn zelfverzen kerd, zooals hij zijn beroep past. Hard cn met weinig hart. Veroveraar en char meur. De verstandigé vrouw, die zoo dom is in hem den prins barer droomen te zien cn die deelgenoot wordt aan dit leven vol risico. Die de moeilijke taak krijgt vliegersvrouw te zijn en moet leven onder den ban van de woorden? Nog leeft hijnog leeft hijmet de zekerheid dat eens het lot van zoo> velen vóór hem den geliefden man zal treffen. Als derde de mecanicien, de trouwe vriend, die als geen de risico's kent, die de vrouw begrijpt en haar steunt in dit al even riskante huwelijk. liet samenspel van deze drie is zoo licht, zoo juist op elkaar afgestemd, dat dit de film meer bcteckenis geeft, dan men van een dergelijke vliegfilm ver wachten zou. Het spel van Spencer Tracy vooral als de mecanicien Gun- qer is een voortdurend genot. Evenzeer het geestige spel van Myrna Lov als Ann, de vliegersvrouw. Clark Gable is zeer geschikt voor den rol van den op- pervlakkigen charmeur, die maar nau welijks merkt hoeveel vrouw en vriend van hem houden en die behoort tot de menschen, die steeds als vanzelfspre kend nemen en nimmer geven. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's Bad bedroeg hedenmorgen 68 gr. F. is 20 gr. C. Het diploma werd behaald door den heer J. C. van Boetzelaer. Zondag hebben dienst de volgende ge- neesheeren: Dr. Lubsen, Snouckaertlaan 12; tel. 4426. Dr. Meijer, Utrechtscheweg 84; tel, 6882. Hulp wordt alleen verstrekt voor ziek tegevallen, die medische hulp dringend noodig hebben. Zondag heeft dienst de apotheek v. d. Bovenkamp, Utrechtschestrnal 45-a, tel. 3358 en Vermeerapotheek, Venneer- straat 124, tel. 5335. Zondag hebben dienet de vroedvrou wen: mei Perk, H. van Viarwlenslraat 2, telef. 50S6. Mej. Vernhout, Soesterweg 232, telef. 3374.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5