De Laatste Bus Italiaansche opmarsch in Britsch Somaliland 1 De luchtaanval op Haifa De arrestatie van Houde MYRA. HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET Rumoer in den Amerikaanschen Senaat Mutaties in lïet Duitsche rijk De Italiaansche verliezen DE HAVENSTAD ZEILA DOOR DE ITALIANEN BEZET FUEHRER BEZOEKT Dr. KRUPP KINDERHOEKJE Cecil Freeman Cregg Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1940 VAN DE SYRISCHE GRENS, 7 Aug. (D.N.B.). - De Italiaansche troepen hebben vandaag, volgens hier ontvangen radioberichten, in Britsch Somaliland de havenstad Zeila ingenomen. In deze berichten die uit Aden afkomstig zijn, wordt gezegd, dat de Italianen in drie kolonnes, op een afstand van 100 k.m. van elkaar, concentrisch op rukten naar Berbera. dat de hoofdstad en de grootste haven des lands is. De Engelsche gemotoriseerde cavalerie, die een tegenaanval deed, werd met zware verliezen teruggeslagen en zocht, voor zoover dat nog mogelijk was, een goed heenkomen. Voor een deel zouden de Ita liaansche kolonnes reeds de helft van den afstand tusschen de grens en Berbera hebben afgelegd. De eerste kolonne heeft reeds Zeila bereikt, dat slechts 25 km. van de grens van Fransch Somaliland ligt en 50 km. van Dzjiboeti. De diplomatieke redacteur van Stefani schrijft: „Vóór Italië aan den oorlog deelnam, had de Britsche propa ganda herhaaldelijk verzekerd, dat het verlies van Abessinië het eet- ste gevolg van een Italiaansche tusschenkomst zou zijn. Doch de Engelsche voorspellingen waren onjuist, ook wat de koloniale kwesties betrof. Italië heeft geen vierkanten meter van zijn rijk ver loren. Integendeel, juist Engeland heeft aan de koloniale fronten Ver liezen geleden. Tot dusverre heeft het Kassala en Mojale aan de Ita lianen moeten afstaan. Thans ma ken de Engelschen melding van een sterken Italiaanschen druk te gen Britsch Somaliland. Men wil het publiek blijkbaar op nieuwe be treurenswaardige verliezen voor bereiden. Op den weg naar Zeila zijn de Engelsche strijdkrachten reeds verslagen. Intusschen verneemt men uit welinge lichte bron. dat in de streek van Hadra maut. aan de Zuidkust van het Arahi sche schiereiland, talrijke stammen in opstand zijn gekomen tegen de Britsche tyrannie. Dit verhindert het Britsche commando het. garnizoen van Aden te gebruiken voor versterking der troepen in Somaliland. die zich in een moeilijke situatie, bevinden." LONDEN. 7 Auk. (D.N.B.). Het of- ficieele legerbericht bevestigt, dat de Italiaansche troepen Zeila aan de golf van Aden hebben veroverd. Officieel wordt gemeld, dat de Italiaansche troepen in Britsch- Somaliland hedenochtend vroeg ook Odweina en Hargeisa hebben veroverd. Bommen op Haifa Een speciale correspondent van Stefa ni meldt de volgende bijzonderheden over den laatsten Italiaansche luchtaan val op Haifa. De Italiaansche formaties, vertrokken van de bases in de Aecreische zee. waren nauwelijks boven Haifa gekomen, of er brak een buitengewoon hevig afweer- vuur los, hetgeen den indruk wekte dat liet Britsche. commando talrijke batte rijen van middelmatig en zwaar kaliher rondom de belangrijkste militaire zones van Haifa geconcentreerd had. In weerwil van het afweervuur en van het slechte zicht, wierpen de Italiaansche vliegtuigen verscheide ne bommen op alle aangewezen ob jecten. Opslagplaatsen en havenwer ken werden rechtstreeks getroffen en vlogen in brand, waardoor groo- te verwoestingen werden aangericht. De Italiaansche vliegtuigen keerden zonder verliezen op hun bases terug. De laatste berichten uit Haifa beves tigden. dat de schade, aangericht door de vroegere Italiaansche bombardemen ten. buitengewoon groot is. Alle reser voirs raakten in brand en het viy.ii woedde voort, tot alle petroleum ver brand was. De petroleummaatschappl moest den toevloed van olie uit de pijp leiding van Mosoel stopzetten om dei brand te beperken. Ook de raffinade rijen te Haifa werden vernield, hetgeen' een ernstige belemmering voor het Brit sche commando beteekende. omdat men daar mengsels voor de luchtmacht en het leger in Egypte en den Soedan ver vaardigde. De strijd in Libye De bijzondere correspondent van Ste fani meldt, dat gisteren Italiaansche bommenwerpers de havenwerken en vliegvelden van den vijand te Solium aan de Egyptische Middellandsche zee kust met bommen hebben aangevallen. Ook andere luchtbases werden met sue ces bestookt. Een Italiaansch jachtvlieg tuig had een gevecht met een viermoto rig Engelsch toestel, dat na een hard- nekkigen striid kon worden neergescho ten en in zee viel. De uit acht personen bestaande Engelsche bemanning werd door een Italiaansch oorlogschip gered en gevangen genomen. Einde van de politieke vrijheid in Canada? BOSTON. 7 Aug. (D.N.B.) De arrestatie van den burgemeester van Montreal, Houde, heeft niet al leen in Canada, maar ook in de Ver- eenigde Staten opzien verwekt. Deze arrestatie wordt beschouwd als een aanwijzing, dat het einde van de politieke vrijheid van Cana da voor de deur staat. In de kringen der Fransch-Cana- deezen heeft het overbrengen van Houde naar een concentratiekamp het verzet tegen de algemeene dienstplicht alleen nog maar doen toenemen. Sedert het verdwijnen van Frankrijk uit de rijen der oorlogvoerende mogend heden is de afkeer Aan de Fransch-Ca- nadeezen tegen de voortzetting van den oorlog voortdurend toegenomen. De po gingen van generaal de Gaulle om in Canada een vruchtbaren bodem te vin den voor de voortzetting van den oorlog zijn, naar men hier zegt, gedoemd te Bij den zeventigsten verjaardag van den bekenden wapen fabrikant ESSEN. 7 Aug. (D.N.B.) - De Fuehrer heeft hedenochtend een be zoek gebracht aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach in diens vilia Huegel in Essen, ten einde den lei der van de grootste Duitsche wa pensmidse persoonlijk zijn geluk- wenschen niet zijn zeventigsten ver jaardag over te brengen. Daarbij- overhandigde de Fuehrer aan dr Krupp von Bohlen und Halhneh als bliik van waardeering voot zijn verdiensten jegens volk en rijk h-t gouden eereteeken der N.S.D.A.P Rijksminister dr. Funk bracht den jubilaris de groeten en gelukwenst hen over van de rijksregeering en overhan digde hem in opdracht van den Fuehrer als blijk' van erkenning van zijn ver diensten voor het Duitsche bedrijfsleven het adelaarsschild van het ruk met het opschrift „Aan den Duitschen ecooomi- schen leider". Na zijn bezoek aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach bezichtigde de Fuehrer een reeks werkplaatsen dei Kruppfabrieken. Overal, waar men den Dr. G. Krupp von Bohlen und Halbach Fuehrer herkende, werd hij door de ar beiders der fabrieken en door de bevol king der stad Essen stormachtig toege juicht, In opdracht van rijksleider dr. Lev, die zich in Opper-Silezië bevindt, D aan dr. Krupp een oorkonde overhandigd, waarbii dr. Krupp wordt benoemd tot „pionier van den arbeid" en die door rijkskanselier Hitier persoonlijk gotec- kend is. Hiermede heeft de Fuehrer als bekro ning van het op de prestatie berustende nationaal-socialistisehe systeem de onder scheiding Pionier van den arbeid" inge steld. ter waardecring van de verdiensten van den volksgenoot, die in het tot stand brengen van een modelbcdrijf het groot ste aandeel heeft. Deze verklaring heeft dr. Ley afgelegd in een onderhoud met de pers over het begrip „Pionier van den ar beid". DE SOVJET-UNIE EN ENGELAND LONDEN, 7 Aug. (D.N.B). Op een vraag, in het Lagerhuis gesteld, naar den huidigen stand van zaken bij de Engelsch-SoA jet-Russische economische betrekkingen heeft onderstaatssecreta ris Butler verklaard, dat de Britsche ambassadeur te Moskou richtlijnen heeft ont\angen voor een handelsverdrag, zoo als de regeering zich dat voorstelt en dat de ambassadeur daarover thans met het volkscommissariaat voor den bui- tenlandschen handel besprekingen zal openen. mislukken. De overwegende meerder heid van de Fransch-Canadeezen is van een conservatieve gezindheid en heeft sterke sympathieën voor de regeering van Petain. In Canada staan, volgens de volkstelling van 1931 bijna 3 millioen Canadeezen van Fransche afkomst te gen ongeveer 4,1 millioen Canadeezen \an Britsche of Schotsche afkomst. 251. Huilend en snikkend wordt Zwartvoet weggeleid. Nu moet Puntmuts voorkomen. Hij smeekt den koning om genade en betooft, dal hij weer een goede kabouter wil worden. De koning gelooft hem echter niet en kijkt in de lucht. 252. Een poosje later zitten Zwarlvoel en Puntmuts in een andere gevangenis, waaruit ze onmogelijk kunnen vluchten. Den heelen nacht huilen zij van berouw. Opeens roept Zwart voet: „Waar is mijn zwarte baard?" „Hij is wit geworden," schreeuwt de verschrikte Puntmuts. Het afstaan van Noord-Ameri- kaansche oorlogsschepen aan oorlogvoerende landen is onwettig WASHINGTON, 7 Aug. (D.N.B.) In den Senaat is het tot roerige tooneelen gekomen, toen de demo craat Holt verklaarde, dat het ont werp tat invoering van den militai ren dienstplicht eind Mei door een advocatenfirma is uitgewerkt na talrijke besprekingen in de pluto cratische „Harvardclub". Als geestelijke vaders van het ont werp noemde de spreker onder meer den minister van oorlog, Stimson, diens plaatsvervanger Patterson, den vrciege- ren directeur van de begrooting Dou glas. den directeur-generaal van de New York Times, Ochs*Adler, die „zijn Britsche beleggingen door Amerika? n- sche soldaten wil beschermen", den bri gadegeneraal Crowell, die gedurende den wereldoorlog plaatsvervangend mi nister ^van oorlog was en eenige voor aanstaande personen uit vliegtuigin dustrie en verzekeringsbedrijf. Holts beweringen werden door Min- ton, een aanhanger der regeering, be antwoord met persoonlijke aanvallen. De .dichtbezette tribunes namen aan het debat deel en Lieten zich ook door de aanmaningen van den voorzitter niet het zwijgen opleggen. Het voorstel van Pershing In een hoofdartikel constateert de Law Journal, zoo meldt het D.N.B uit New York, dat volgens een be paling uit 1817 het afstaan van Xoord-Amerikaansche oorlogssche pen aan oorlogvoerende landen on wettig is en dat dit ook geldt voor de vijftig „verouderde" torpedoboot- jagers, welke generaal Pershing aan Engeland zou willen geven. Nog in Juni, aldus het tijdschrift, is door deze wet de verkoop van 20 mo- tortorpedobooten aan Engeland veihin- derd, ofschoon toen betoogd werd flat de minister van marine gemachtigd is, ongeschikte of verouderde oorlogbo dems na vervanging door moderne van de hand te doen. De genoemde wet laat een uitbreiding van het begrip „ver ouderd" niet ote. Het voorstel van Pershing zou derhalve pas uitvoerbaar worden na wijziging van de wet. Ten slotte verklaart de Law Journal, dat het o\erdragen a an Amerikaansche oor logsschepen aan een oorlogvoerende mo gendheid volgens het volkenrecht al* oorlogshandeling beschouwd kan gor den. Het burgerlijk bestuur in Elzas-Lotharingen en Luxemburg BERLIJN. 7 Aug. (D.N.B.) Kracht- tens twee decreten van den Führer zal het geheele burgerlijke bestuur in Elzas-Lotharingen en Luxemburg in het vervolg niet meer in handen van militaire autoriteiten zijn. maar in die van chefs der burgerlijke ad ministratie. die ^onmiddellijk onder den Führer ressorteeren. De uit oefening der militaire gezagsrechten blijft bij de militaire autoriteiten be rusten. De Führer heeft voor Lotharingen den rijksstadhouder en gouwleider Josef Buerckel, voor den Elzas den rijksstad houder en gouwleider Robert Wagner, voor Luxemburg gouwleider Gustav Simon tot chef van het burgerlijk be stuur benoemd. Hii heeft tegelijkertijd gouwleider Buerckel op diens verzoek ontheven van de functie van rijksstad houder en gouwleider te Weenen met het voorbehoud, dat Buerckel elders als rijksstadhouder benoemd kan worden. Tot rijksstadhouder en gouwleider in Weenen is rijksleider Baldur von Schi- rach benoemd. Hij is ontheven van zijn functies van rijksieugdleider der N. S. D. A. P. en jeugdleider van het Duit sche rijk. Met handhaving in zijn func tie van rijksleider voor de jeugdoplei ding der N.S.D.A.P. is von Schirach te vens door den Führer belast met de in spectie der geheele Hitler-jeugd, niet al leen wat de partij doch ook wat den staat betreft. Tot rijksieugdleider der N.S.D.A.P. en tot jeugdleider van het Duitsche rijk heeft de Führer der „obergebietsführer" Arthur Axmann benoemd. De „stadsfuehrer" Hartmann Lauterbacher is benoemd tot plaatsver vangend gouwleider. 100voor de couranten nORDEN'S Evaporated Milk" in Amerika zal ge durende 1940 uitsluitend in 105 dagbladen adverieeren. In 1939 werd hoofdzakelijk van een ander reclame-middel ge bruik gemaakt. Men koos nu kranten, omdat men overtuigd is, dat deze wijze van adver ieeren meer succes zal hebben. In de maand Juli ERGENS IN ITALIë, 7 Au?. (Ste fani). Het hoofdkwartier publi- ceert de verliezen der marine in Juli. De lijst bevat de namen van 130 gewonden. 99 riooden en 69 ver misten. Tevens worden de verliezen van de luchtmacht in Juli gepubli ceerd: 109 gewonden. 89 dooden en 62 vermisten. In Oost-Afrika hebben leger en fascistische militie gedu rende de maand Juli 31 dooden ver loren. In verband met de beweringen van het Britsche ministerie voor de inlich tingen, dat Engeland onkwetsbaar en onoverwinnelijk is, wijst de Tevere op de nuchtere taal der getallen in de Ita liaansche legerberichten. Daaruit blijkt, dat het Italiaansche luchtwapen en de luchtafweer tot dusverre 285 vijandelijke vliegtuigen hebben neergeschoten of op den grond vernield terwijl de Italiaan sche verliezen beperkt bleven tol 45 vliegtuigen. Wat de verliezen ter zee betreft, heeft Engeland sedert het begin van den oorlog een kruiser, zeven torpe dobooten en elf duikbooten verloren. Voorts zijn de slagschepen Hood en twee van het type Warspite, twree \liegtuig- moederSchepen, acht kruisers, drie tor- pedoboofen en twee duikbooten zwaar beschadigd. Daarbij komt het verlies van vier tankschepen en een vracht schip. De Italiaansche verliezen daarentegen bedroegen slechts een lichte kruiser, drie torpedobooten, zeven duikbooten en een mijnenveger. DALADIER IN FRANKRIJK GENEVE, 7 Aug. (D.N.B.). De Eclai- reur de Nice meldt, dat de vroegere mi nister-president Daladier Zondag met zijn zoon uit Algiers te Marseille is aan gekomen. Toen hii aan land ging, wer den vijandige kreten gehoord. De beide Dala/liers namen met een vriend onmid dellijk plaats in een auto, die. begeleid door een politie-auto. naar Orange reed. w-aar Daladier naar men zegt. nadere in structies van de Fransche regeering af Avacht. ÉLKE 6CANDENDE 5IGAAB 15 in BOSbCNEN &GANDGEVAAQ. NEDE5L- HEl0€Mr - 'QWO W feuilleton door 33) „Ja, inspecteur. We hebben verschil lende opdrachten van den heer Robin son uitgevoerd Ik heb dien heer nooit gezien, maar hij stuurt altijd het geld voor de aankoopen in cash vooruit en daarna zenden wij hem de gekochte stukken. Wij hebben een klPin tegoed op zijn rekening als gevolg van te veel gezonden geld bij vorige tran=acties Het is mopilijk het iuiste bedrag te be rekenen. wanneer men zulke stukken moet koopen „Hoe staat hij met u in verbinding?" „Per brief. Hij moet internationale stukken hahben, aan toondrr. gemak kelijk te verhandelen en „Mag ik de correspondentie eens zien?" ..Zeker." Zijn hellen werd verbluffend snel be- antAvoord en een paar seconden later gaf de hoer Davis den inspecteur het dossier van den heer Robinson. Er was maar één brief van den heer Robinson zelf en de andere panieren Avaren dupli ca ten van de knonnota'c en van de brie ven. w aarmpp de effecten verzi nden waren, en kAvitanlies. namens den heer Robinson geteekend. De brief luidde als volgt: Messr. Davis Camper down, commissionnairs 1 Horsestreet, Poplar Mijne Heeren. Hierhij zend ik u 500 in bank biljetten voor den aankoop van ge makkelijk te verhandelen stukken. Avel- ke ik in de toekomst, zoo noodig, direct kan verzilveren. Ik laat de keus aan u over, maar zou schuldbrieven prefe- reeren. Zij moeten echter onherroepe lijk aan toonder zijn Hoogachtend. T. Robinson. Inspecteur Higgins zag echter maar éen aaoord: het verkeerd gespelde „on herroepelijk"! En •hij dacht onmiddel lijk aan het briefje, dat van Henri Hamper afkomstig heette te zijn en Avaarin deze aan de politie zijn' dood aankondigde In dit briefje, Avaardoor Scotland Yard voor het eerst met dit mysterie in aanraking kAvam, Avas de zelfde fout gemaakt. 1 Horsestreet. Poplar, bleek een pen sion. Na de lunch keerde inspecteur Hig gins naar Scotland Yard terug en aan zijn lessenaar gezeten, overzag hij de situatie Het leek nu vrij vast te staan, dat die geheimzinnige „stem" de leider van de bende Avas. Avaarvan zooAvel de vermoor de man op de bus als Henri Hamper tot voor kort leden AAaren, of zoo al niet leden, dan hadden zij toch kortelings tot de bende in relatie gestaan. En beiden waren zij een onnatuurkjken dood ge storven. De man op de bus, door den dorps agent herkend als Raymond, Avas uit een huis langs de X 87-route doodgeschoten, en de duimafdruk van den geheimzin- nigen leider was in zoo'n huis gevon- den. Toevallig, maar... Henri Hamper, officieel een zelfmoor denaar, was aan konlgasvergiftiging ge storven, maar niet in zijn kamer in Bir kenhead Mansions, en in de asch van den oven in het groote huis Avas een stukje rubberslang gevonden. Heel op merkelijk, maar Tenvijl de inspecteur jacht maakte op de auto van de bende, was hem moed- Avillig een verkeerde richting geAvezen door een man in de uniform van een politie-acent en een dergelijk man had Henri Hamper dien Zondagavond naar huis gebracht.... Raymond Avas van achteren in den nek geschoten en er Avas bij het groote huis een schietbaan... „En „onherroepelijk" bij tAvee gele genheden verkeerd gespeld! De reden, Avaarom de heer Robinson zoo'n afkeer had van andere dan zeer gangbare stukken, was duidelijk. Hij gaf die zelf klaar en helder Aveer. want hei was liepl Avaarschijnlijk, dat hij op dit oogenblik reeds bezig Avas de stukken „vlug" -te verzilveren. Inspecteur Hig gins greep naar de telefoon om In dat Aviel een spaak te steken en het beurs- bestuur te verzoeken om den verkoop van bepaalde stukken me» bepaalde nummers te hlokkeeren. Dit gedaan hebbende, ging hij' andermaal op zijn gemak zitten. Hii Avcrd echter bijna onmiddellijk ge stoord door Mercier. die met het in het huisie gevonden notitieboekje verscheen „Hierop is niets te vinden, inspecteur." „Natuurlijk niet!" Nu Higgins er over nadacht herinnerde hii zich. dat de pseudo-agent handschoenen gpdragen had. „Ik heb een algemeen arrestatie-ver zoek aan alle bureaux rondgezonden van Sudd, Sanderson en Heckenstein, meneer, met de officieele foto's. Wij zul len ze Avel gauAV hebben, denk ik. Naar de beschrijving te oordeelen, moet die Sanderson te groot zijn om zioh gemak kelijk te verbergen. En avc hebben ein delijk ook eens een gelukje gehad me neer." „Dat is heerlijk". antAvoordde Higgins droog. „Ja. Ave hebben uw auto gevonden." „Waar heb je het in vredesnaam over?" Higgins kende maar al te goed briga dier Mercier's voorliefde voor ellenlange verhalen en meestal irriteerde hem zulks bovenmate. Mercier opende het boekje en las: „57936 XX". „Heb je hem?" vroeg Higgins einde lijk geïnteresseerd. „Waar?" „Voor Moorgate station „Arrestaties?" „Kén." „Wie?" „Bobby Bunter." Het Avas een half uur later, toen In specteur Higgins in de cel geleld Averd, Avaarin Bobby Bunter tijdelijk Avas op gesloten. Hii kAvam daar niet in strikt officieele kwaliteit, maar dank zij de medewerking van de stedelijke politie, welke buiten de jurisdictie van Scotlan? Yard staat. Hij en Bobbv hadden elkaar al eerder ontmoet, officieel. ..Hallo, Bohhy!" „Hallo, Cuthbert. ouAve jongen. Daar ▼ijn we dan Aveer." Dc gevangene Avas in een best humeur en grinnikte vriendelijk tegen den in *pectpur I-lii was ongeveer even oud als Higgins, maar zag er jonger uit. Hij was een Avillig slachtoffer van de mis daad, Avant hij kende geen moreele be zwaren, noch schaamde hij zich ook maar in het minst voor zijn misdragin gen. Hij nam de ups en doAvns van het leven zeer philosophisch, zooals hij al les nam, Avaarop hij zijn handen maar knn leggen. Er volgde een stilte, terwijl inspecteur Higgins den gevangene onderzoekend opnam, die dit geenszins kAvalfJk scheen te nemen, want opgewekt vroeg hij: „En. ben ik veel veranderd?" „Bobby, je bent onverbeterlijk. En toch spijt het me verdraaid voor je. dat weet je." „Hou op, Cuthbert. kereld, wees niet zoo zAvaar op de hand!" „Ik meen het Het is'niets voor Jou om je met zoo'n stel op te houden." Gedurende één seconde viel het vroo- lijke masker van Bobby's gelaat. Dan zei hij: „Niet vlsschen. Cuthbert. Niet vis schen!" En na een pauze eing hij ver der: „Hoe lang. ehkennen wij el kaar nu al?" „Een heele tijd. Bobby." De ander dacht even na voordat bij vervolgde: „Ja, het WA9 in 1912. denk ik, dat je mij inpikte voor het gappen van een karretje, niet?" „Zoo ongeveer, Avaarom?" „Heb je ooit gemerkt, dat ik ooit iets mpt een bende te maken heh gehad?" „Neen. ik kan niet zeggpn, dat het anders is. Je werkte altijd in ie eentje Bohbv." „Waarom dan dat medelijden? Waar om denk je dan. dat lk met dien rege' gebroken heb?" „Alleen... eh... maar A'lsschen. Bobby." „Wel. ie bent eerlijk, dat'moet ik zeg gen. Nog nooit van mijn leven ben ik zoo vlug na het bedrijven van de eh —misdaad gepakt. Ik heb je meestal voor je geld laten Averken, maar profi ciat, kerel, van harte gefeliciteerrtl" Inspecteur Higgins bleef ZAvijgen om. dat hij daardoor meer te weten kwam dan door pen ondervraging, Avaarop de antAvoorden ongetwïjfeld onbetrouAA'baar en onjuist zouden zijn. De ander ver volgde luchtig: „Daar stond de auto, voor de Man sions en vroeg eenvoudig om meege nomen te Avorden. Ik kreeg een aan drang. Cuthbert, man, een geweldigen aandrang. En, helaas, ik viel." Een overdreven zucht volgde. Higgins schudde langzaam het hoofd, terwijl hij de verklaring van den ander aanhoorde. „Bobby, wat bon je toch een kAvast!" „Niet Avaar? En loch Aveet je heel goecl, dat de menschen, die hun Avagens onbeheerd laten staan en daardoor zwakke broeders, zooals ik, in de ver leiding brengen, even goed verantAVOor- delijk zijn". Hij ZAveeg even en zei dan: „Een citaat van Cooper of Goldsmith of iemand anders." „De Avagen stond dus voor de Man sions, hè?" „Ja, onbeheerd, met draaienden mo tor. Nu vraag ik je als man tegenover man „Welke Mansions?" vroeg inspecteur Higgins terloops. De vraag klonk echter een beetje te onverschillig, Avant Bob bv Ava9 plotseling op zijn hoede. (Wordt vervólgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2