STADSNIEUWS GESLOTEN Afhalen der Textielkaarten Amersfoort krijgt ruimte Politie- Varia r' w Wandelvrienden waren op het verkeerde pad dgsuwta Gemeente uitgebreid met gedeelten van Soest en Hoogland Is er iets van U bij? Men kome op tijd! Over trottoirband gevallen DAT KOST GELD "X Bonnen, die nu geldig zijn Wegens inventarisatie Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Aug. ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5584 Zomerpostzegels MAAR HET WAS ZOO ERG NIET Rijtijden-besluit overtreden Examens Gestoofde paling GLASTRA'S VISCHHANDEL Radio-Programma's Ze BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD s DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1940 ONZE stad wordt met ingang van 1 September a.s. aan de Noor delijke zijde vrij helangrijk uitgebreid. Dan worden namelijk, blijkens een in de Staatscourant van gisteren 7 Augustus, opgenomen beschikking van den secretaris-generaal van het departement van binncnlandsche zaken, die daartoe is gemachtigd op grond van de verordening no. 79 van den Rijkscommissaris voor het bezette gebied, aan de gemeente Amersfoort toegevoegd: a. van de gemeente Soest een gedeelte rijksweg met omgeving ten Noord-Oosten van het sportterrein Birkhoven ter lengte van ruim 2 km. en een breedte van ongeveer 750 m. ten Zuiden van de Eem, met inbegrip van het aansluitende gedeelte van deze rivier, b. van de gemeente Hoogland een gedeelte ten Noorden van de Eem en verder Oostwaarts zoowel ten Noorden als ten Zuiden van deze rivier, tot ongeveer 850 m. ten Oosten van de spoorlijn naar Zwolle en Zuidelijk van het kruispunt dezer lijn met de spoorlijn naar Apeldoorn, tot een lengte van ongeveer 3,2 km. en ten breedte van gemiddeld ongeveer 400 m., eveneens met inbegrip van de Eem, voor zoover deze door dit gebied loopt. Naar wij vernemen, is bovenomschreven uitbreiding in over- eenstemming met de plannen, welke ons gemeentebestuur had en waaromtrent gedurende geruimen tijd met Gedeputeerde Staten be sprekingen zijn gevoerd. Het stemt tot vreugde, dat deze uitbreidings plannen zoo spoedig hun beslag gekregen hebben. Naar aanleiding van het bovenstaan de kunnen wij nog het volgende mede- deelen. Op Vrijdag 9 September 1938 werd len stad huize een openbare vergade ring gehouden door de Commissie uit de Ingezetenen, bedoeld in art. 15S. Ie lid. dor Gemeentewet. Tor behandeling kwam een brief van Gedeputeerde Sta ten betreffende grenswijziging Amers foortSoest en Hoogland. In het voornemen van Gedeputeerde Staten van Utrecht lag een voorstel bij de Regeering aanhangig te maken voor een uitbreiding van 'de gemeente Amersfoort met gedeelten van Soest en Hoogland. Het door Gedeputeerde Sta ten samengestelde voorontwerp van wet was ontstaan naar aanleiding van een door B. en W. van Amersfoort ge daan verzoek en omvatte voor de grens tusschen Amersfoort en Soest het ge deelte, thans behoorende tot Soest, ge legen langs de Eem, ongeveer vanaf den Reinigingsdienst tot. een lijn. door getrokken van den Middenhoefschen- weg, ongeveer rechthoekig op de Eem. Voor de grens tusschen Amersfoort en Hoogland betrof het een gedeelte i'an Hoogland gelegen tusschen de Eem an een nieuwe grens, loopendc vanaf de Eem, ongeveer langs de Schans, '5 M. ten Noorden van het nieuwe ka naal en zoo evenwijdig langs het ka naal tot den spoorweg naar Nijkerk en verder aansluitende op de bestaande grens. In de daarop volgende Raadsverga dering van Dinsdag 13 September 1938 kwam het uitbreiciingsvoorslel weder om ter sprake. Gediscussieerd werd toen ook over de bezwaren welke van de zijde van Soest en Hoogland naar vo ren gebracht werden. Wethouder Noordewier (S.D.). pleit te sterk voor de uitbreiding zoowel in de richting van Soest als van Hoog land. Volgens hem diende niet ingegaan te worden op het voorstel van Hoogland, om de grenswijziging te laten loopen door het hart van de Eem en het ka naal. Daarvan zou slechts narigheid te verwachten zijn. Het voorstel werd tenslotte met algc- meene stemmen aangenomen, waarbij B en W. gemachtigd werden de ver schillende 'discussiepunten onder de aandacht van Gedeputeerde Staten te brengen. Op het politiebureau zijn door de eigenaars terug te bekomen: rood lederen portemonnaie, transport- rijwiel met mand, damesportemonnaie rn. inh„ bajo.net, airdale terrier, mond harmonica, pakje, inh. zeil, jonge haan, ioperen kruisje, fototoestel in etui en riem, broodbonnen, 2 bankbiljetten, wit babyschoentje, huissleutel, dames zomermantel, zwarte vulpen, schoffel, ta&ch met patronen, heerenoverjas, boodschappentasch, zwartlederen por- lemonnaie ni. inh., voethal, bruine fox- terrier, een paar glacé heerenhand schoenen, 5 Rijks Distributiebonnen, heerenrijwiel. parapluie, autoband met Wiel, zwarte bond, oorbel, gaspennin- gen, heerenrijvviel, zwarte dameshoed, nng met sleutels en fluit sclioolrap- Pnri, steunkaart „Herwonnen Levens kracht", bruin damesmanteltje, zwarte v'i!pen, bol. sajet met breipennen, kin derjurkje, bankbiljet, damesi ij wiel, badmantel, badpak, 3 badhanddoeken, 1 paar sportkousen en 1 zakkarn sleu th ie ..Yale" zilverbon, muntstuk ring met 5 sleutels, pak kranten, donker blauwe leeren ceintuur, oorlogszak- boekje, portemonnaie m. inh., huis sleutel. Voor het afhalen van de textielkaarten TT RljWEL dagelijks kan men in ons blad advertenties lezen van den distributie- dienst omtrent het afhalen van de textiel kaarten. Het blijkt nu, dat vele ingezete nen aan dezen oproep niet tijdig voldoen en het afhalen van deze kaarten uitstellen. Daardoor bemoeiliikt men het toch al in gewikkelde werk van den distributiedienst in hooge mate. Men slelle niet uit en men ga tiidig zijn kaarten halenTijd van afhalen en nummer van distributiekaart worden in de annon ces duidelijk omschrevenZij. die in gebre ke bicven, dienen zich zoo spoedig moge- luk te melden en zij. die krachtens het nummer van hun distributiekaart, nog niet behoefden te komen, worden verzocht goe de nota van de komende aankondigingen te nemen. In dit verband verwijzen wij wederom naar een desbetreffende advertentie op de ze pagina. Wielrijder loopt een bloed uitstorting op Een inwoner van Achterveld is van nacht tengevolge van de duisternis van zijn fiets gevallen. Hij reed over den Utrechtscheweg, doch kwam ter hoog te van de Vondellaan in aanraking met den trottoirband. Hierdoor verloor hij het evenwicht en sloeg tegen den grond. Later heeft een dokter hem op het politiebureau onderzocht. Hij bleek een bloeduitstorting aan het. onderbeen te hebben opgeloopen. Na verbonden te zijn, kon hij op eigen kracht zijn weg vervolgen. Slecht verduisterd Tegen een bewoner van de Krorn- mestraat, wiens licht zeer onvol doende verduisterd was, is proces verbaal opgemaakt. Dat kon hem wel eens vijftig gulden kostenl Er is gisteren weer het gebruikelijke aantal processen verbaal opgemaakt wegens kleine verkeerszonden. Er wa ren wielrijders, die geen verandering van richting aangaven, wier licht niet afdjoende verduisterd was, die met z'n drieën reden enz. enz. De politie heeft ook met de porto foon gewerkt. Zij deelde verschillende waarschuwingen uit. en in één geval, toen de gewaarschuwde fietser r.a 200 meter al weer vergeten was, wat hem zoo juist werd meegpdeeld, werd een „porfofonisch proces verbaal"' opge maakt. Een tienjarig knaapje, dat van zijn fiPts gevallen was. heeft zich gister middag op het politiebureau laten ver binden. Men bracht hem naar buis en raadde de oudere; aan, er even een dokter bij te halen. Een slager, die de Arbeidswet met voeten trad, is bekeurd. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's Rad bedroeg hedenmorgen TO gr. F. is 21 gr. C. Broodbons 91 tot en met 100 brood- bonboekle) geldig van 5 Aug. tot en met II Aug. (niet gebnnkte lot i"> met 15 Augustus) rechtgevcnde op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Bons 01 t.m. 04 (boterkaart)2XI* ons boter Bons 01 en 02 (vetkaart): 2*1* ons margarine gesmolten vet of boter: Bons 03 en 04 (vètkaart): 2XB ons boter 4egcn reductie van 10 cent oer 2ll* ons. Alles t m 23 Augustus a.s. Bon 60: een kilo suiker tot en met 30 Augustus Bon 53 l/i pond koffie of l/a ons thee tot en met 30 Augustus. Bon 90: l/« pond tarwebloem, of tarwemeel ol boekweltmcel of rogge meel. of roggebloem ol zelfriizend bakmeel tot en met 9 Augustus. Bon 95: pond rijst ol rijstemeel tot en met 11 Aug. a.s Bon 100: pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met II Augustus. Bon 105: I ons maïzena of gries- meel of puddingpoeder tot en met U September. Bon 110: I ons macaroni of vermi celli ol spaghetti tot en met 11 Sep tember. Petroleumzegel Periode 3Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 11 Augustus (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). UITKNIPPEN EN RFWAREN.'I Fabrieken te NIJKERTL In de week van 1117 Augustus te dezer stede verkrijgbaar IN aansluiting op den oproep, welke eenigen tijd geleden namens het Cen traal Comité voor Zomerpostzegels, in de dagbladen verscheen, deelt het Amersfoortsche Comité voor de Zomer postzegels thans mede, dat de volgende week, van 11—17 Augustus wederom hier ter etede zomerpostzegels verkrijg baar zullen worden gee-teld, behalve aan de loketten van het postkantoor en de hijkantoren, ook aan twee stands, bij den winkel van Vroom en Dreesmann en in het hoofdpostkantoor. Een groot belang is gelegen in bet welslagen van dezen verkoop; de opbrengst zal dit jaar worden aan gewend ter leniging van oorlogsnoocl op sociaal en cultureel gebied. Op beide gebieden kan de bijdrage, welke verkregen wordt uit de opbrengst van den verkoop van Zomerpostzegels in dezen tijd minder dan ooit gemist worden. Waar de directeur der firma Vroom Dreesmann en de directeur van hel hoofdpostkantoor benevens zoovele da mes spontaan hunne medewerking toe zegden, kan het Amersfoortsche publiek niet. achterwege blijven zijn faam van gaarne te helpen, waar de omstandig heden dit vragen, door een succesvolle verkoop van de Zomerpostzegels te be vestigen. Het Comité te Amersfoort doet der halve een dringend beroep op allen, in de komende week uitsluitend Zomer postzegels te koopen. Namens het Comité te Amersfoort, Mr. P. J. Rogaar, voorzitter. Mr. J. H. Maschhaupt, secretaris- penningmeester. VRIJDAG, 9 Augustus '40 voor-middags van 9 tot 12.30 Distributiestamkaarten] genummerd 16001 t/m 18000 VRIJDAG, 9 Augustus '40 na-middags van 2 tot 5,30 DistributicstamkaartenJ genummerd 18001 t/m 20000 ZATERDAQ, 10 Augustus '40, VOor-middag3 van 9 tot 12,30 DistributiestamkaartenJ genummerd 20001 t/m 22000 ZATERDAG, 10 Augustus 40 na-middags van 2 tot 5,30 Distributiestamkaarten' genummerd 22001 t/m 24000. KANTONGERECHT FRLIT- EN GROENTEVEILING AMERSFOORT. 7 Aug. Pruimen S—14. Meloenen 1227. Suikerperen 46. Druiven 1722. Appelen 5—15. Perziken 34—160. To maten 4ö73. Ronde bessen 57. Stamboc- nen 615. Komkommers 3045. Roode kool i. Sla 10—20. Bieten 12—30. Spinazie 3- fi. Wortelen 43. Andijvie IS24. Spitskool 34. Postelein 310. Gvoenckool 58. Bloem 513. Tuinboonen 58. Capucjjncrs 15—26. Snjjboonen 13—20. Pronkers 1113 Stokboonen 20—22. Magnetiseur werd vrij gesproken t^vE heer R., een van onze plaatse- lijke kanlongerechl-verslagge- vers en de meest blozende onder hen, stond voor het hekje en sprak met den kantonrechter. Natuurlijk stond hij daar niet als verdachte. Hij trad op als gemachtigde, een blij moedige gemachtigde, deze collega. Ten dage van de Avondvierdaag- sche werden mej. L. en een andere heer R. geverbaliseerd wegens fiet sen op een verboden weg. Zij waren daar om de wandelaars te verzorgen. Dat kan men toch ook loopende doen, zei de kantonrechter, die klaar blijkelijk optimistisch denkt over wandelmarschen. Dit wilde de gemachtigde niet be twisten. Maar de beide verdachten bewogen zich zoodanig tusschen de wandelaars, die zij als ware troetel kinderen beschouwden, dat ze onmo gelijk het bordje met „Verboden voor rijwielen" hadden kunnen op merken. „Daarom vond ik het een buitengewoon onsympathiek geval," aldus gemachtigde. De kantonrechter begreep niet," dat hij het zoo onsympathiek vond: „U had er toch niets mee te ma ken?" Pardon Edelachtbare, ik was een van de leiders bij deze wandel marschen Toen begreep rle kantonrechter er iets meer van. En de dialoog tusschen mr. Muller Massis en gemachtigde sloeg een heel andPre richting in. Was de verzorgster een sympathie ke dame Een buitengewoon aardige dame, zeide de hepr R. zonder blikken of blo zen. Enfintoen was het eind van 't liedje, dat de gemachtigde tegen ieder der verdachten een geldboete van vijf tig cents hoorde eischen. Die kunnen wel uit de wan del kas betaald worden, meende de kantonrech ter. Daar schrok de wandelminnende col lega een heetje van. „Ik zou U willen herinneren aan een vonnis van drie we ken geleden, toen U een schuldig \erkla- ring zonder toekenning van straf eisch- te", zei hij. Maar deze vlieger ging niet op. nade- maal destijds sprake was van een gansch andere kwestie, tiet kan niet anders of pen uitgave Tan f1zal nauwkeurig geadministreerd dienen te worden door den boekhouder van de Avondvierdaag- sche. Zes gevallen De heer W. L., exploitant van een taxi-bedrijf, meldde zich vervolgen en hij had niet minder dan ze9 dagvaar dingen in z'n zak. Z'n zes chauffeurs hadden ieder op een dag respectieveliik werktijden gemaakt van 13V2 uur, I0V2 uur, 17 uur, 15V2 uur, 11 uur en WA/o uur. U ziet: dat was niet mis, Verdachte erkende de feiten volmon dig. Maar het leek er wel op, alsof hij wilde zeggen, dut het maar een onge lukje was. Een theatervoorstelling had ernstige vertraging verzorgd... in ieder geval waren zijn chauffeurs heclcmaal niet oververmoeid geweest. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie. mr. Albarda, wilde er reke ning mee houden, dat verdachte'b be drijf door de tijdsomstandigheden vrij wel geheel stil ligt. Er schijnt nog maar eon van cle zes chauffeurs in zijn dienst te werken, cle andere hebben elders an der werk gevonden. Maar bovendien wilde mr. Albarda er rekening meé houden, dat dit zeer waarschijnlijk niet de ecnige overtreding van dien aard uit verdachte's leven is De processen ver baal lieten zulks doorschemeren: „Voor 't gemak" li ad men zes ge\ allen van één dag geverbaliseerd... het had ook an ders gekund. Aanvankelijk was het mr. Albarda'fi bedoeling creweest, een hooge boete te eischen. Nu hem hekend was gewor den. dat het hpdrijf van den hper L. nagenoeg stil ligt, luidde zijn eisch minder. Een waarschuwing voor de toekomst diende echter gegeven te wor den zes geldboeten van f 10—. Voor een waarschuwing vond ver dachte. het nog éen flink bedrag. Mr. Muller Massis maakte er zes maal zes gulden van, zijnde 36. Gemachtigde kon we^ naar huis gaan De heer H. had moeten verschijnen wegens het ongedekt vervoeren van meel. Hij liet verstek gaan, doch had zooiets als een gemachtigde gezonden. Die verklaarde evenwel, dat hij van niets wisten daarop zeide mr. Mul ler Massis, dat hij zijnentwegen wel weer naar huis kon gaan... De ver dachte werd veroordeeld tot een boete van 10 of vijf dagen. De magnetiseur, die verleden week in slotzitting werd gehoord wegens verdenking van onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde, werd, naar heden op het kantongerecht ver klaard werd, vrijgesproken. Politieke demonsiraties te Baarn Twee leden der W.A. van de N.S.B, uit Baarn hadden zich' voor het volgen de te verantwoorden. Hun was ten laste gelegd: het hinder of overlast aandoen aan voorbijgangers, welk feit zich op 29 Juni had voorge daan, toen zij een voorbijganger den 'hoed van het. hoofd geslagen hadden. De eerste verdachte, een vcrbanclstof fenfabrikant, verklaarde zelf lastig ge vallen te zijn, waarbij hem zélfs ohder het bezigen van eenige vloeken was aan- geraden, vóór zich te kijken. De tweede verdachte, een geologisch student, de heer K. verklaarde, dat het hier in feite niet om den Hoed ging. Het was oen voorwerp, dat met rood, wit en blauw was getooid en dat slechts de functie van hoecl vervulde. De ambtenaar concludeerde, dat beide verdachten het ten laste gelegde toe gaven. Het verhoor van cle getuigen bracht aan het licht, dat er dien avond een vrij druk verkeer op cle Laanstraat in Baarn was geweest Daar hadden verdachten waarschijnlijk door hun zwarte klee- ding zeer cle aandacht getrokken. Toen een en ander tot handtastelijk heden overging, aldus de verklnnn had een bewoner van die straat de heide getuigen aangeraden zich tot de poli lie tc Avenden. Hij verklaarde, niels van vloeken te hebben gehoord. De ambtenaar van het O.M. meende, dat de verdachten zélfs als er gevloekt zou zijn, daarin geen reden tot renclie hadden mogen vinden. Wij staan gezamenlijk voor do taak, een nieuwe toekomst op te bouwen. Daarbij gaat het niet aan, elkander te verketteren of door demonstraties te prikkelen. Het ware beter geweest, in dien getuigen zich eveneens onthouden hadden van het uiten hunner politieke sympathieën. Gevoelens hebben wij te beheerschen, orde en tucht dienen ge handhaafd te blijven. Als voorbeeld eisrhte hij f 15.boete of tien dagen hechtenis. Het vonnis luidde 15.of acht dagen. Te Den Haag slaagde voor het exa men Boekhouder M.O. onze stadgenoot, de heer G. P. J. Lohmann. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Dirk, z, \an Jacob van der •Sluis en Grietje Soep. Hendrik, z. van Gerrit Bikker en Aartje Hieke Metje Oostra. Alpda Maria, d. van Arie van Doornik en Alp-Ja Veldhuizen. Barend, z. van Gilbert 3:ou- wer en Hermina Johanna Oerleinans. GEHTWVD: Hendrik Verhoef en Maria Hendrika Geertruida van Raniselaar. Petrus Pnulus Bruna en Petronella Antonin Jonnna van Dalen. Harm Langeloo en Jeichien Teb- bertman. Marcel Yves Lucien Vercoutre en Theodora Hendrika von Rujjven. Nicolaas Donsela.ir en Cornelia Maria de Bree. Her man Dykhorst en Winkje van Dam. Jan Pij- kerk cn Paulina Jantina Lantinga Dirk Vos cn Evertje Dunk. Rejjer Agenant en Wilhel- mina van Wapeningen. OVERLEDEN: Hendrik Pasveer. 79 j. echtg. van Janke Glas. Klaas Rozendaal, 65 j. ongehuwd. DE OPBOUWDIEN3T GAAT ZINGEN 's GRAVEXHAGE. 8 Augustus. De samenstelling van een zangbundel voor den opbouw dienst bevindt zich in een vergevorderd stadium van voorberei ding Het ligt in de bedoeling t.z.t. aan al het personeel van dezen dienst een exemplaar van den bundel te verstrek ken. Het ligt voorts in het voornemen 12 Augustus a.s. over te gaan tot inrichiing van een muziekopleidingsinstituut te 's-Gravenhace. waar de aanstaande dis trict s-muziek-1 ciders en corpszangleiders zullen worden opgeleid. Benoodigcthedcn 1XA pond paling, IVi gram zout, 25 gram boter. Bereiding: Snijdt schoongemaakte paling (of aal) in mootjes van c.a. •t cm. en zet ze droog en rechtop in een stoofpnn, strooi er zout over, sluit de pan en zet ze op een zeer zacht vuurtje tot er van zelf vet uitkomt en de visch begint te knappen (15 20 minuten). Voeg er nu de boter bij en laat ze nog 5 minuten koken. Indien men vindt dat er te weinig saus is voeg er dan tijdens het stoven een scheutje warm water en iets azijn bij. Presenteer ze warm met gekookte aardappelen en een salade. De benoodigdo vtsch even bestellen Alleen gevestigd Utr.straat 40, Tel. 4092 GRAND THEATRE. Woensdag cn Donder dag vertooning van „De gentlemen vage bond". Aanvang 2.30 cn S uur. CITY THEATER. Woensdag cn Donder dag vertooning van „Douanepost no. III". Aanvang 2.30 en S uur. REBRANDT-THEATER. Vertooning van de film „Land zonder vrouwen". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor allo meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE. Westsingcl. Geopend dageljjks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondag '«Zaterdags 1012 en 1.30S uur (Stadgenooten hebben '«Zaterdags vrjjen toegang) GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhulzen 9., AMICITIA. 8 Aug., 8.15 uur n.m.t Arnold Meijer spreekt voor Nationaal Front. GILDEHUIS A.K.G. 12 Augustus. Alge- meene ledenvergadering, 2.30 uur n.m. Hoofdpijn en Kiespijn. Veilig en vlug als geen ander helpen hierbii altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mjjnhardt's Poeders per stuk S ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Riynhardtjes" 2 st. 10 ct. Doos 60 ct. LIJK VAN PASGEBOREN KINDJE GEVONDEN ZUTPHEN, 8 Aug. In de Kerkhof gracht aan den weg naar Wamsveld hebben eenige dagen geleden kinderen, die daar speelden, een doos gevonden met het in verregaanden staat van ont binding verkeerend lijkje van een pas geboren kind. Na een uitgebreid onderzoek heeft de recherche mejuffrouw H. alhier aange houden. Zij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. VRIJDAG 9 AUG. 1940 JAARSVELD. 414.4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Wij beginnen den dag. 8.15 Gr.-muzick. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.05 Gram.muziek. 12.15 W. Eberlé en ziin orkest en solist 12.45 Ber. ANP, gr.-muz. 1.15 W. Eberlé en zjjn orkest. 2,00 Orgelconcert. 2,80 Frngm. uit de opera „Boris Godounow" (opn.). 3,40 Musiquette en solist (opn.). 1.30 Gram.mu ziek. 4,50 KRO-Knmerorkest (opn). 5,15 Berichten ANP. 5,30 Ziekenpraatje. 5,45 Gram.muziek. 6,30 VPRO: Cyclus „Grootc mannen in bewogen tijden". 6.45 Zang met pianobegeleiding. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Berichten. 7,20 Zang met pianobegeleiding. 7,30 Reportage. 7,45 Gram muziek. 8,00 Berichten ANP. 8,15 Re sidentieorkest en soliste. 8.45 Cyclus „Uitin gen van nationale cultuur". 9.00 Gram.mu- zlck. 9.15 Residentie-orkest. 9.45 Gram.mu ziek 10.10 Wjj sluiten den dag. 10.1510.25 Berichten ANP. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Uitzending 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek. 8.00 Berich ten A.N.P. 315 Gram.muziek. 10.00 Morgen wijding. 10 15 Gram.muziek. 10 30 Het Ste- fanescu-orkest. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoon-muziek. 11.45 Het Ste- fanescu-orkcst. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten A.N.P., eventueel gram.mu- ziek. 1.00 Omroeporkest. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Omroep-orke t cn solist. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Renova-septet (opn.). 4.15 Disco-causerie. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Berichten ANP. 5.30 Gram.- muziek. 5.45 „De vroolljko vijf". 6.15 Be richten (Engelsch). 6.30 Orgel en piano. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gram.- niuziek. 7.35 Cyclus „Nederlandsch provin- cieschoon" (met reportages) 3.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 3.30 Berich ten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 9.15 Be richten (Engelsch). 9.30 Gram.muziek. 1000 Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten ANP. 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15 1.30 Berichten (Engelsch). A IE LI WSBERWHTEN De uitzendtijden va„ de nieuwsberichten in het Nederlandsch. Fronsch en Engelsch, op den zender Kootwijk. 1875 M„ zijn als volgt: 8 008.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.009 15 berichten in het Franseh. 11.1511.30 berichten in het Engelsch. 12 3012.45 berichten in het Duitsch. 12.4513.00 nieuwsberichten van het A.N.P. 13 45—14.0CT berichten in het Franseh. 14 00—14.15 berichten in het Duitsch. 15.1515 30 berichten in het Franseh. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.1518.30 berichten in het Engelsch. 20 0020 15 berichten in het Duitsch. 20 1520 30 berichten in het (Engelsch 20.3020 45 nieuwsberichten van het A N.P. 21.152130 berichten in het Engelsch. ^2.0022 15 berichten in het Duitsch. 22 1522 30 nieuwsberichten van het A.N.P. 22.3023 15 geen uitzending. 23 1523 30 berichten in hol Franseh lot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.30 na de nieuwsbe richten Van het A N P. sluiten behalve dat. zoonis uir bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Franseh.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5