De wederopbouw van Veenendaal Met goeden moed de toekomst in Waarschuwing aan café houders Extra rantsoen voor land arbeiders Vermist meisje teruggevonden Inlevering van kieeding en uitrusting MILITAIRE MUTATIES Luistert niet naar de verboden zenders Vader trachtte zijn kind te redden GROOTE BRAND TE MAASLAND Een millioen steun aan de bloemisterij 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1540 omtrek Onderhoud met burgemeester van Kuyk VEENENDAAL, 5 Aug. Het is opmerkelijk, hoe snel ons land zich heeft welen te herstellen van de na- deelige invloeden der oorlogsdagen, die door het tempo, waarin thans ge werkt wordt, oogenschijnlijk alweer een langen tijd achter ons liggen. Het beste blijkt dat, als men ko mend uit dat deel van ons land. dat weinig bemerkt heeft van het strijd- iooneel, een bezoek brengt aan de ütrechtsche Vel uwe met de plaatsen Veenendaal, Woudenberg, Scherpen- zeel, Wageningen en Rbenen. In een onderhoud, dat een redacteur van het A.N.P. had mot den burgemees ter van Veenendaal, mr. J. J P. C. van Kuyk, kwam duidelijk de grondige wensch van de plaatselijke autoriteiten en niet minder van de bevolking tot uiting, om zoo spoedig mogelijk de ge leden schade te herstellen en de smar telijke brokstukken van dit voor ons land zoo tragisch historisch gebeuren zoo snel als praktisch uitvoerbaar is te verwijderen. Er is hier, aldus deeldo mr. van Kuyk in dit onderhoud mede, veel verwoest, doch uitsluitend door onze eigen troe pen om het noodzakeluke schootsveld te verkrijgen. Alleen in de bebouwde kom reeds 130 woonhuizen, terwijl daar nog bijgerekend moeten worden de ver schillende boerderijen in de omgeving. Zooals u gezien zult hebben, wordt hier hard gewerkt om de brokstukken zoo spoedig mogelijk te verwijderen en alles wat nog maar eenige waarde bezit, ae verzamelen om dit opnieuw voor den wederopbouw te gebruiken. Wij hunke ren naar dezen wederopbouw, omdat hierin een flink stuk werk zit, doch in verband hiermede dient toch wel het volgende onder de aandacht van de be volking te worden gebracht. Herhaaldelijk word ik met verzoeken lastig gevallen en zoo n\i en dan als het ware met verzoeken overstelpt om zoo spoedig mogeliik die maatregelen te treffen, waardoor binnen een minimum van.tiid zal kunnen worden meegedeeld, op welke wijze de schaderegeling zal plaars vinden en op welk bedrag men bij den wederopbouw van overheidswege zal kunnen mogen rekenen. Men schijnt maar niet te kunnen begrijpen, dat er heel wat komt kijken om tot een oplos sing van dit voor ons zeer zeker drin gende vraagstuk te komen. Behalve de tijd noorlig om het bedrag te taxeeren, dat als schadevergoeding zal kunnen worden uitgekeerd, komt er ook nog een ander niet minder belangrijk vraag stuk kijken ten aanzien van den weder opbouw en wel het streven om te komen naar een heter aesthetisch geheel. Wij hebben hier b.v. een hoofdstraat met tal van fraaie winkelpanden, en groote hee renhuizen. Verschillende hiervan zijn met den grond gelijk gemaakt en zullen opnieuw worden opgetrokken. Er zijn evenwel eenige vrij onoogelijke huisjes onaangetast gebleven, welke door den modernen bouw der laatste japen geheel uit den tijd zijn geraakt en in de om geving niet meer passen. Wij zullen nu trachten een betere oplossing hiervoor te vinden. Hiervoor zullen wij de per- ceelen moeten onteigenen en nieuwe gronden moeten aanwijzen, waar deze eigenaars opnieuw zullen kunnen hou wen LT begrijpt, dat zooiefs eenigen tijd vergt. Vroeger deden wij daar minstens een paar iaar over. doch de opbouw- dienst werkt hier zoo buitengewoon hard dat hef er naar uitziet, dat de op lossing birfnen afzienbaren tiid kan wor- den verwacht. Zoo lang als het vroeger duurde, behoeft niet te worden gevreesd De kwestie van jaren, zal thans een kwestie van maanden ziin. Doch men moet nu niet eischen. dat het een kwestie van een paar weken zal kunnen zijn Dat is nu eenmaal on mogelijk en daarmede zal in de eerste plaats de bevolking rekening moeten houden Men moge evenwel gerust zijn met de mededeeling, dat er hard aan gewerkt wordt en een snellere afwerking tot de onmoge lijkheden behoort. Wij hebben hier trouwens met nog an dere factoren rekening te houden. Zoo als u weet, viert de industrie hier hoog- tii, speciaal de textiel- en sigarenindus- trie. Nu is het wel erg jammer, dat wij voor wat betreft de industrie met groote moeiliikheden te kampen hebben, daar de noodzakelijkste grondstoffen ontbre ken. Men heeft nog wel al het perso neel in dienst gehouden, door ploeg voor ploeg minder werktijd te geven, doch zonder steun van overheidswege komt daar natuurlijk in de praktijk niets van terecht. Deze steun komt in ieder geval, doch het beste zou zijn. als poedig de aanvoer van grondstoffen wederom normaal zou kunnen plaats vinden. Wat de sigarenindustrie betreft verkeeren wij in de gelukkige positie dat hier volop wordt gewerkt en ge werkt kan worden, omdat voldoende grondstoffen aanwezig zijn, die thans kunnen worden verwerkt voor de groote buitenlandsche orders, welke zijn bin nengekomen. Er is hier dus werk ge noeg, doch iedere textielarbeider is nog geen sigarenmaker, zoodat wij hier de zaak toch niet zoo maar kunnen over hevelen. Met dat al, ziet het er voor onze ge meente nog niet zoo erg slecht uit. Wij vertrouwen dan ook. dat wij op allerlei gebied medewerking zullen ondervin den als vergoeding voor de zwafe tol, welke wij gedurende de oorlogsdagen het belang van onze nationale veilig heid hebben betaald. binnenland 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. Hoe gevaarlijk-het is, wanneer men tegen het uitdrukkelijke verbod in naar andere radiozenders luistert dan die, welke in de betreffende verordening zijn toegelaten, is van daag weer eens gebleken te Amster dam, waar een 55-jarige bewoner van de Marcusstraat door de Am- sterdamsche politie is aangehouden wegens het luisteren naar de En- gelsche radio. Ook had hij zich bin nenshuis beleedigend uitgelaten over de Duitsche weermacht. Hij is ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. Zooals bekend, kan men voor het eerste feit worden ge straft met gevangenisstraf van twee jaren en geldboete van honderdduizend gulden of een van beide en in bijzon der ernstige gevallen met gevangenis straf van tien jaren en geldboete van onbeperkte hoogte of een van beide. ROTTERDAM MELDT NOG 121 GESNEUVELDE BURGERS Bijna duizend dooden had Rotterdam in de maand Mei te betreuren, waar onder 619 burger slachtoffers van den oorlog. Het blijkt nu. dat dit officieele bericht over Mei aanvulling behoeft. Ten minste: een eveneens officieel be richt over het verloop der Rotterdam- sche bevolking meldt: in Juni 533 over ledenen, waaronder zich nog 121 bur gerslachtoffers van de krijgsverrichtin gen in Mei bevinden. Dat brengt het to tale aantal in de oorlogsdagen gedoode burgers, van wier overlijden bij den burgerlijken stand aangifte is gedaan dus op 740. (Het Vaderland) De afwerking van het Leidsche stadhuis nadert haar voltooiïng. Voor den ingang rust nu het werk tijdens de vacantie in de bouwvakken Tot 1 September een brood rantsoen van 100 °/o 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. De secretaris-generaalwaarnemend hoofd van het Departement van Landbouw en Visscherii deelt mede. dat landarbeiders, werkzaam in den hooibouw en landarbeiders, die zwa re oogstwerkzaamheden verrichten, nog tot 1 September 1940 voor een extra broodrantsoen van 100 in aanmerking komen. Genoemde categorieën van landarbei ders, kunnen gedurende deze periode echter geen aanspraak maken op extra boter, of vetkaarten voor „zeer zwa- ren" arbeid. Zij komen derhalve uitslui tend voor de extra boter, of vetkaarten voor „zwaren arbeid", dat is dus voor een extra boter of vetrantsoen van 50 in aanmerking. Na 1 September 1940 wordt bet extra broodrantsoen van genoemde landarbei ders tot 50 teruggebracht. En kwam zelf om het leven GROUW, 7 Augustus. Vanmiddag om halfvijf is bij de Aegehoek, een ge deelte van de Wijde Ee een tragisch on geluk gebeurd. De 27-jarige heer P. Nijdam uit Franeker, die met zijn vrouw en twee kinderen een dagje uit was, be vond zich hier met een roeischouw, toen op een gegeven oogenblik het driejarig kind de moeder losliet en overboord geraakte. De vader, die niet kon zwemmen, sprong het kind in het zeer diepe water na, waarbij het kind werd gered, doch de vader in de diepte verdween. Reddingspogingen mochten niet ba ten. Na een half uur dreggen heeft de politie het lijk \an den heer Nijdam op gehaald. Het is naar Grouw overge bracht MAASLAND, 7 Aug. Vannacht om kwart voor twaalf ontstond tengevolge van hooibroei brand in de groote hooi schuur. behoorende. bij de boerderij van den heer P. J. de Keijzer aan den Ouden Kampschen weg te Maasland. Weldra sloegen de vlammen naar huiten en in korten tijd was de op eenigen afstand staande hooiberg ook aangetast. Na een half uur was de geheele hooischuur een prooi der vlammen. Het vuur had zich toen ook meester gemaakt van den stal, waartegen het woonhuis is aangebouwd, Deze stal heeft slechts geringe schade bekomen en het woonhuis is gespaard gebleven. Wel ging een tegenovergele gen wagenschuur verloren. De auto en de wagen, welke hier in stonden gestald, kon men bijtijds in veiligheid brengen. Bij de pogingen om een overeind ge bleven muur van de uitgebrande hooi schuur omver te halen, kwam deze muur plotseling naar voren. Verschei dene personen werden door stukken steeri getroffen Slechts een zoon van den landbouwer Kéijzer liep lichte ver wondingen op De brandweer van Maasland, die het vuur hestreerl. kon om halftwee met de nahlusschine heginnen De brandweer van de Lier.die mede was uitgerukt, be hoefde geen dienst te doen. Zij verkeerde in financieele moeilijkheden en durfde dit thuis ni^t te vertellen AMSTERDAM. 7 Augustus. Vanmorgen heeft de politie Rijs wijk het sedert 1 Augustus vermis te meisje Fréderika Nieuwenhuizen aangehouden en aan de ouders overgegeven. Het meisje had finan cieele'moeilijkheden, doordat zij in den loop van enkele maanden ver schillende malen voorschot op haar salaris, dat zij als jongste bediende had, op had genomen Op 31 Juli was zij er op attent ge maakt. dat zij dit geld moest aflossen en inderdaad had zij het geheele bedrag van haar salaris laten aftrekken Zij durfde dit echter haar ouders niet te zeggen. Op den avond van den eersten Augustus kocht zij een klein hondje, dat zij hoopte aan een tante van haar in Haarlem te kunnen geven en op deze wijze het ontbrekende geld te kunnen krijgen. Zij ging op de fiets naar Haar lem, zonder hiervan haar familie in kennis te stellen. Het meisje schijnt on derwég van plannen veranderd te zijn, althans zij is nooit in Haarlem aange komen. Op den tweeden Augustus bevond zij zich in Vlaardingen, waar zij in een hotel een kamer huurde, zij heeft van de kamer echter geen gebruik gemaakt, maar stuurde nog denzelfden dag uit Rijswijk een briefje aan den hotelier, waarin zij hem verzocht, haar een nota toe te zenden, opdat -zij hem per giro de schade kon vergoeden. Een juist adres gaf zij echter niet op, zoodat de man argwaan kreeg en naar de politie ging. De nasporingen kregen hierdoor vas ter vormen en thans is het dan ook ge lukt. het meisje in Rijswijk, waar zij vermoedelijk al dien tijd geweest is, aan te houden. Op aanraden van de kinderpolitie in Amsterdam ging haar vader vanmorgen naar Den Haag en daar heeft hij zijn dochter van de politie overgenomen. Uiteraard is de familie, die in grootp bezorgdheid verkeerde, door deze on doordachte daad van het meisje, thans zeer blij, dat zij weer thuis is. Zoowel door dienstplichtigen als B.V.L.-ers In het tijdvak van 13 Augustus tot 12 September moeten de gede- mobiliseerden van Land- en Zee macht zoowel als de vrijwilligers van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, die kleeding en uitrus ting in hun bezit hebben, deze in leveren bij den Indeelings-districts- commandant. Datum en plaats zul len voor-elke gemeente bij openbare kennisgeving worden bekend ge maakt. Men is verplicht om ails goederen, welke Rijkseigendom zijn, in te leveren, met uitzondering van het oorlogszakboekje en het herken ningsplaatje. Ook is men verplicht om, nadat de officier, belast met het in ontvangst nemen der Rijksgoederen, deze goede ren heeft ingenomen, een verklaring te onderteekenen, dat men alle militaire kleeding- en uitrustingstukken heeft in geleverd, welke men bij het vertrek van zijn korps heeft medegekregen; door het afgeven van een onjuiste verklaring stelt men zich aan straf bloot. Indien men wegens zeer bijzondere omstandig heden in dc onmogelijkheid verkeert, om persoonlijk bij de inlevering te verschij nen, moet de inlevering van goederen geschieden door een anderen persoon, die alsdan de vereischte verklaring moet onderteekenen. Ingedeelden bij den Opbouwdienst zijn vrijgesteld van deze inlevering. DOODELIJK ONGELUK MET EEN LIFT AMSTERDAM. 7 Augustus. In het gebouw van de Rijksverzekeringsbank aan de Apollolaan heeft zich vanmid dag een tragisch ongeval voorgedaan, dat aan een 19-jarigen jongeman het le ven gekost heeft. De jongeman wensch te gebruik te ma ken van de goederenlift en had zich in de liftschacht voorovergebogen in af wachting van de lift. Op hetzelfde oogenblik kwam deze .omlaag De man geraakte met het hoofd bekneld tus- schen den muur en de lift. Met een schedelfractuur en een ernstige hoofd wonde is hij naar het Wilhelmina gast huis vervoerd, waar hij korten tijd later is overleden Bij besluit van 5 Augustus 1940, van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelheb ber van de Duitsche weermacht in Ne derland, is aan den officier van admi nistratie der le klasse T. R. Deelder eervol ontslag uit den zeedienst ver leend met ingang van 1 September 1940 Is met ingang van 8 Augustus 1940. op het daartoe door hen gedaan verzoek een eervol ontslag verleend uit den mi litairen dienst, aan den dirigeerend of ficier van gezondheid der derde klasse H. Vos, van den geneeskundigen dienst der landmacht; aan den officier van ge zondheid der eerste klasse W. J. P. M van Rooij, zoomede aan de officieren van gezondheid der tweede klasse S. C. van Waalwijk van Doorn en J. Boer, allen van den geneeskundigen diens» der landmacht. Is ingetrokken het bij besluit van 12 Juli 1940, aan den luitenant ter zee der 2e klasse H. J. H Hagdorn. den officier van clen marinestoomvaartdienst der 2e klasse A. L. Thierens en den officier van gezondheid der le klasse W. A Borgeld verleende eervol ontslag uit den zeedienst; en is met ingang van 1 Sep tember 1040 aan den luitenant ter zee der 2e klasse P. Cool wegens opheffing van zijne betrekking eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Is ingetrokken het bij besluit van 12 Juli 1940, verleende eervol ontslag uit den militairen dienst van den kapitein T. J. A. Boers, van het wapen der in fanterie. Is op het daartoe door hen gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, aan den reserve luitenant-kolonel voor speciale diensten J. Pannen tier, van het wapen der ar tillerie; den reserve-luitenanDkolonel A. H. van Dijk, van het wapen der genie; den reserve-majoor J. C. Smid, van het wapen der genie; den reserve-rnajoor der militaire administratie J. A. En- tingh; den reserve-majoor J Egeens, van het wanen der infanterie; den re serve-majoor C. L. M. Ingen Housz, van het wapen der infanterie; den reserve kapitein P. II. Zuurendonk. van het wapen der infanterie; den reserve-kapi téin II J. Souman. van het wapen der infanterie; den reserve-kapitein T. Beek, van het wapen der eenie; de reserve officieren van gezondheid eerste klasse J. W. Smits, A D Goedhuis, R. J. de Groot en J Niihoff, allen van den ge neeskundigen dienst der landmacht en den reserve-perste-luitenant J. Serton. van het wapen der artillerie. Voor de seringencultuur van Aalsmeer nadere regeling overwogen De Maasbode meldt, dat de regee ring besloten heeft een bedrag van 1 millioen gulden beschikbaar te stellen voor steun aan de bloemis terij, die door de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar financieel zeer was verzwakt. Tot dusverre werd slechts drie ton regelmatig beschik baar gesteld voor steun tot den mi nimumprijs, waarbij in het afgeloo pen voorjaar 3 ton speciaal voor steun aan de seringencultuur werd uitgetrokken. Vanwege de Duitsche autoriteiten is, in samenwerking met de Nederlandsche instanties een onderzoek naar de toe standen in de geheele Nederlandsche bloemisterij ingesteld. Hieruit bleek o.a., dat cle gevolgen van de vorst in 1938 zich nog altijd doen gevoelen; vele bedrijven hebben hier door een financieelen achterstand ge kregen, dien zij na anderhalf jaar ar beid nog niet hadden ingehaald. Ook de langdurige en strenge winter van 1939/ 40 eischte groote offers van de kwee kers, die hun product in de kassen ten koste van tonnen steenkool voor bevrie zen moesten behoeden. De expoit onder vond inmiddels de gevolgen van den algemeenen oorlogstoestand in Europa en een volkomen stilstand in Jen han del ontstond, toen Nederland in den oorlog werd betrokken. De prijzen heb ben zich na de hervatting van den han del niet meer tot het oude peil hersteld, o.a. door transportbelemmeringen. De door exporteurs afgesloten overeen komst, dat geen bolbloem-n meer mo gen worden uitgevoerd, heeft de voar- uitzichten voor de Westlandszhe teelt van z.g. trektulpen er niet beter op ge maakt. Door al deze oorzaken was de toestand in de bloemisterij gaandeweg zóó precair geworden, dat de Bond van Bloemenveilingen een krachtige actie heeft ingezet om steun voor éénmaal te krijgen. Daarbij werd vertrouwd, dat de bloemisterij, eenmaal over de depressie heen geholpen zijnde, zich verder uit eigen kracht zou weten te herstellen, zooals ook in je ergste crisisjaren steeds het geval is geweest. Deze actie is thans met succes beloond. Inzake de zeer zwaar getroffen seringeneuliuur van Aalsmeer wordt nog een nadeie rege ling onder bogen gezien. Voor de naaste toekomst heeft men thans de hoop op Duitschland gevestigd, dat v;ij zeker méér Hollandsche bloemen zal kunnen plaatsen dan de laatste jaren het geval was. Geruchten over surseance bij de „Arbeiderspers" Volgens het Financieel Weekblad voor den Fondsenhandel van 6 Aug. 1940 zou Drukkerij en Uitgevers maatschappij „De Arbeiderspers" surséance van betaling hebben aan gevraagd, of zou het in de bedoe ling liggen surséance te vragen. Bij informatie bij de directie der Ar beiderspers vernam het Handelsblad dat in de toekomst een regeling met de particuliere crediteuren waarschijnlijk moet worden geacht, doch dat van een definitieve surséance van betaling voor alsnog niet kan worden gesproken. RIJKSBUREAU VOOR NON-FERRO METALEN 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart zijn aangewe zen als directeuren van het rijksbureau voor non-ferro metalen E. de Jong en H. G. J. Revnvaan. CACAOBOONEN EN CACAO. PRODUCTEN 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. In het verordeningenblad is een besluit op genomen van den secretaris-generaal van' het departement van Landbouw en Visscherii. waarbij ten aanzien van het bereiden, voorbanden en in voorraad hebben, verwerken, verpakken, verhan delen en vervreemden, afleveren en ver voeren van cacaohoonen en caeaopro- ducten. beperkende regelen in den zin van artikel 9 van de Landbouw-Crisis- wet 1933 worden gesteld. Na zonsondergang ma? er geen licht meer naat buiten schijnen AMSTERDAM, 7 Aug. De Am- sterdamsche Vereeniging van Koffie huis, Restauranthouders en Slijters, de „Horecaf", de „Nienebokos" en de R.K. Bond uSt. Jozeph" hebben haar leden een laatste waarschu wing doen toekomen, waarin nog maals wordt gewezen op de noodza kelijkheid van een goede verduiste ring, d.w.z. van een totale ver duistering op zoodanige wijze, dat na zonsondergang, dus niet na het donker worden vanaf den openba ren weg geen licht meer zal kunnen worden waargenomen. Van Duitsche zijde wordt er op gem zen, dat er strenge controle zal zijn ojj de handhaving van deze maatregelen! Speciaal betreft dit de zgn. lichtsluizen alsmede de totale afwezigheid van ter- rasverlichting en het uitschijnen vaj licht. Men denke speciaal aan tuimel ramen. Waarschuwingen worden niet me« gegeven. Er volgt bij overtreding onver biddelijk totale sluiting der zaken vaj overtreders voor onbepaalden tijd. Ook van de zijde van de Nederland sche autoriteiten wordt de ernst van hel bovenstaande onder de aandacht ge bracht en in de gevallen als bovenge noemd zal van die zijde onverbiddelijk intrekking der gunsten volgen. De Nederlandsche kinderen in de Ostmark „Het is er goed en prettig", zegt dr. de Mol van Otterloo Hoe gaat het den Nedeilandschen kinderen in de Oostmark? Dat is do vraag, waarop vele moeiers, wier kinderen hun vacantie ia cut s-J.oo- ne land doorbrengen, een antwoord verlangen. De Gooi- en Eennander had een interview met dr. A. de Mol van Otterloo, geneesheer-direc teur van het diacones-enliuis in Hilversum, die als conlici eerend medicus de reis met trein naar Opper-Oostenrijk heeft meegemaakt» „De reis met trein no. 3 aldus den zegsman is goed verloopen. Dea trein, waarin ook de Gooische kinderei vertrokken, heeft niets dan blijde ge zichten gekend. Geen ongelukken, gee: ongelukjes. Zij het met eenige vertra ging, kwamen allen gezond en wel U Steyr aan, in welken Kreis de jcugc uit dezen derden kindeitrein is opge nomen". Dr. de Mol van Otterloo heeft na aan komst in Opper-Oostenrijk tezamen me andere leiders, welke in dezen trcic medereisden, per autobus een tocht ge maakt naar cle andere plaatsen in di schoone land, waar de kinderen dei eerste treinen zijn gehuisvest. Zij mochten vaststellen, dat de Nederlandsche jeugd hier in het Salzkammergut niet alleen hartelijk ontvangen is, maar dat de kinderen er een prettig leventje hebben. Zij worden zeer goed gevoed er wa ren er al héél wat in gewicht toege nomen! sommigen kregen nieuw schoeisel, nieuwe kleeren, anderen weer nieuw speelgoed. Onze zegs man had vele kinderen gesproken en allen waren opgeruimd en zeer tevreden. Pleegouders en kinderen leerden elkaar reeds beter verstaan, waardoor cle verhouding tot harte lijkheid groeide. Heimwee? Slechts een enkel geva! Dokter de Mol van Otterloo had één maal heimwee geconstateerd, maar i heel snel waren die gevoelens van dij reet verlangen naar huis verdwenen. Ii het onderhavige geval waren broertje en zusje, respectievelijk acht twaalf jaar oud, in één huisgezin o|)ge nomen. Ze werden om hun heimwee- gevoelens extra verwend, kregen alk wat ze hebben wilden. Hun ontmoetin. met den Nederlandschen dokter en he hooren van onze taal was voldoende d kinderen verder* heimwee te doen ver geten. Overigens: de kinderen zoeken elkofc op, spelen met elkaar en amuseerei zich in dit gezonde land, waardoor hui ge\oel niet thuis te zijn verdwijnt wordt vergeten. Het is er goed en prettig, wist dr Mol van Otterloo ons te vertellen. Hel geen de moeders, die nog geen bericli uit den vreemde hebben ontvanger., v geheel kan geruststel lent VRACHTAUTO'S MET MEER DAN 1 TON LAADVERMOGEN 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. Hf verordeningenblad bevat een beslui van den secretaris-generaal van het Df parlement van Waterstaat over het vei blijf buiten cle plaats van hun werk zaamheid van vrachtauto's met ee; laadvermogen van grooter dan 1 ton Blijkens dat besluit is liet verbode; om vrachtauto's met een laadvermogen van grooter dan een ton, die zich in he bezit van Nederlandsche staatsburger bevinden, zonder toestemming van d bevoegde rijksverkeersinspéeteurs lap ger dan vijf dagen buiten de tot de no? male uitoefening van het bedrijf beho? rende plaats van werkzaamheid te later verblijven. De toestemming wordt door den rijk; verkeersinspecteur geweigerd, indief naar zijn oordeel in zijn district te wei nig vrachtauto's zouden overblijven

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6