Geen smeerolie meer zonder vergunning Brigadier J. B. de Sutter jubileert Uitreiking der Textielkaarten r n Met 16 Sept. te beginnen Verdeeling van den cigaretten- voorraad Bomaanvallen op Nederland Locale telefoon gesprekken worden 3 cent Een kwart eeuw in Rijksdienst HERINNERINGEN AANHERTHA Verzamelt onkruid zaden Voor onze zieke en gewonde soldaten Bonnen, die nu geldig zijn Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen WEER POST NAAR LUXEMBURG De belangen van den boekhandel 2e ELAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGELAD DINSDAG 13 AUGUSTUS 1940 Tevens herdenkt hij het 25-jarig huwelijk DE brigadier J. B. de Sutter, cle man, die vandaag zijn vijf on twintigjarig jubileum als ambte naar in rijksdienst viert, gedenkt daarmee zijn tweede zilveren feest in één' wöék. Zondag namelijk vier de hij den dag, waarop hij een kwart eeuw geleden in het huwelijk trad. We hebben vanmorgen even een bezoekje afgestoken. Wc wandelden in zijn huiskamer als in een bloementuin, zagen stapels brieven en telegrammen, maar ontmoetten er den rijksveldwach ter niet. Hij was al naar Utrtcht waar hem een huldiging wachtte door den districtscommandant van de Rijksveldwacht in hot paleis van Justitie. Die huldiging is wel verdiend. De jubi loerende brigadier heeft vaak goed werk gedaan in den strijd tegen de misdaad. Hij was daar dan ook tegen gewapend zijn voornaamste wapen was: de speurhond. Wie dc laatste jaren den'naam van dezen brigadier uit sprak, dacht meestal tegelijkertijd aan zijn politiehond, aan I-Iertha en, later, aan Breston. Deze hon den hebben vaak het spoor van de misdaad gevolgd tot en met de eindstreep en er zullen dan ook wel een paar leden van het duis tere gilde der wetsovertreders zijn, die niet zoo heel sympathiek over Hertha of Breston denken. Maar laten we eerst spreken over den jubilaris zelf. Hij zag het levenslicht in Oostburg at in Zeeuwsch iVlaanderen ligt. Aan- ankelijk droeg hij het uniform der larechaussee en cr hangt in zijn huis- amer nog een martiale foto uit dien ijd. Later nam hij dienst hij de rijks- eldwachl, in welke functie hij voor 't erst optrari in Kamerik bij Woerden, 'ier jaar later verhuisde hij naar chalkwijk en düar bleef hij ongeveer even jaar. Een vijftiental jaren later erd hij Amersfoortsch ingezetene en ier is hij dc laatste negen jaar werk aam als rijkspolitiehondgeleider. Hij as een hondenvriend en moest, dat ook el zijn, wilde hij succes in dien werk- rinp oogsten. Dat dat zoo is, zullen we iet p enpaar voorbeelden aantoonen. 5 Mei 1937 was voor hem een gedenk- aardigo dag. Toen werd hij door istricts-commandant I-Ierthen gehul- igd op een speciale zitting van het antongerecht tc dezer stede. Deze me moreerde, dat. brigadier de Sutter, uit 'aam van den minister van Justitie, an den procureur-generaal te 's Gra- enhage een tevrcdenheirlsbetuiging ad mogen ontvangen wegens het vele n. verdienstelijke werk, door (hem ver- icht met. Hertha snuffelend aan zijn 'jde. Bij die gelegenheid ook werd door het hoofdbestuur van cle eenmalige Kon. Ned. Politiehonden- ressuurvereeniging een zilveren me- aille overhandigd. Snuffelende Hertha EGENWÜORDIG leeft Hertha niet meer. Nu is het de scherpe neus an Breston, die de sporen \olgt. En veneens met goed succes. Maar kom: ten we eens een paar bijzonderheden 't Hcrtha's veelbewogen leven de ro tte doen passeeren... Het gebeuidc dan in Nijkerk. In den acht. Daar werd door enkele heeren er duisternis een brandkast versleept, anste een licbtkegel over het zware aetaal en kraste een boor door de stil- maar de boor kraste voor niets in'niemaniial, aangezien de safu dicht as en dicht bleef. Desondanks zette de politie den an- pren dag een scherp onderzoek in. r'gadier de Sutter en Hertha trok- en gezamenlijk ten strijde. De jubilaris zag twee meialen werktuigen op de beschadigde brandkast liggen. Hij vroeg of nie mand die aangeraakt had, en men antwoordde: Noen, niemand. Met een tangetje werden dc twee voorwerpen ieder in een glazen pot geborgen. Deze wordt luchtdicht afgesloten én zoo wordt een hoe- felheid „misd.adigersgeur", waar Hertha om zoo te zeggen dol op is geweest, bewaard. Den tijdje later worden de briga dier en /Zn hond weer naar Nijkerk °ntboden. Do twee potten met hun I geconserveerde geur-van-den-mis- daad gaan mee. Het blijkt, dat Nij kerk een beetje in opschudding is, want er zijn vier personen gearres teerd. verdacht van de braak. Het zijn: de ketelmaker J. G uit Rotter dam, de schilder J V. uit Den Hel der, de chauffeur N. W. L. uit Am sterdam en de verzekeringsagent (niet van brandkasten) R. R. uit Harlingen. Aangezien N. W L. al naar de hoofd stad vervoerd is, blijven er in Nijkerk drie over. Deze moeten ieder een voor werp stevig in de hand nemen. Ook zij vinden via een lang (voorzichtig) hun weg naar een glazen pol, een klein soort inmaak-vat voor crimincele geur tjes En dan begint de slotscène, dis speelt nabij het gemeentehuis. Uit de glazen pol ten worden de voor werpen gehaald en ietwat verspreid neergelegd. Heitha speurt hier en speurt daar, luj krijgt lucht van dien meneer en van een anderen „heer" het duurt allemaal maar heel kort., maar het net wordt strak gespannen om do misdaad. Uit zijn reageeren op al de verschil 1 enr'.e geuren, want eigen lijk nog maar één conclusie getrokken worden: dc verdachten staan inder daad in verband mot de inbraak. Zij De Jubilaris, brigadier J. B- de Sutter, met zijn politiehond kunnen haast niet meer ontkennen, maar doen toch nog alsof. Dan zoekt Hertha verder. En de hond vindt op bijna duizend meter afstand plotsklaps een tasch, de weg daarheen werd hem ingege ven door nog steeds diezelfden geur uit. defi afdruk van een boorgat in de brandkast blijkt, dat- deze met een der boren uit den ge- regdschapstaseh gemaakt moet zijn dan blijft de verdachten alleen nog maar een bekentenis r)EZE slotscène was ook een slot scène voor Hertha's politioneele carrière, de hond werd ziek en was niet meer zoo geschikt voor het werk. Na betrekkelijk korten tijd vond men hem dood en toen kwam Breston, die eon waardig opvolger bleek. Maar Hertha vergeten, dat doet men niet. raag het maar aan den jubilee renden brigadier Vanmorgen is de jubileerende rijks veldwachter door den districtscomman dant, de heer P. II. J. C. Herten, op zijn bureau te Utrecht ontvangen en heeft hij don jubilaris, in tegenwoordigheid van den adi districtscommandant, den heer J. D. Berghuijs, toegesproken. In zijn felicitatiewoord wees de dis trictscommandant on dc vele en groote verdiensten, die de Sutter 25 jaren lang de Rijksveldwacht beeft bewezen en welke verdiensten bijzonder goed zijn geweest in zijn functie van Rijksspeur- liondgeleidcr Dat deze verdiensten al gemeen werden gewaardeerd, aldus de districtscommandant, blijkt wel uit het feit, dat de jubilaris in 1936 een betui ging \an tevredenheid mocht ontvan gen \an Z.Ex. den tocnmaligcn minis ter van Justitie, waarin deze zijn tevre denheid betuigde „over den betoonden moed en bekwaam beid bij het werk met den hem toevertrouwden hond waardoo1 hij met dien hond vele successen heeft weten te bereiken". Het was een korte en eenvoudige plechtigheid, die den bekenden rijks- speurhondgeleider lang in diet geheu gen zal blijven als een glanspunt in zijn lange loopbaan bij de Rijksveld wacht, waarvoor hij vaak zulk een voortreffelijk werk beeft verricht. LEESBOEKEN VERDUISTERD De houder van een leesbibliotheek alhier heeft bij de politie aangifte ge daan van de vermoedelijke verduiste ring van eenige leesboeken. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is morgen, Woens dag li Augustus, verhinderd spreek uur tc houden. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's Bad bedroeg hedenmorgen 69 gr. F, is 20Vx gr. C. WOENSDAG, 14 Augustus '40 voor-middags van 9 tot 12,30 Distributiestamkaarten genummerd 32001 t/m 34000. WOENSDAG, 14 Augustus '40 na-middags van 2 tot 5,30 Distributiestamkaarten genummerd 34001 t/m 36000. DONDERDAG, 15 Augustus '40 voor-middags van 9 tot 12,30 Distributiestamkaarten genummerd 36001 t/m 38000. DONDERDAG, 15 Augustus '40 na-middags van 2 tot 5,30 Distributiestamkaarten genummerd 38001 t/m 40000. De vogels zullen er den komenden winter van kunnen genieten Het Federatief Comité voor Vogelbe scherming in Nederland (COVAVO) ver zoekt one. opname van het volgende: Wij zullen in den a.s. winter, niet over de gewone zaden voor vogelvoedering kunnen beschikken. Daarom is het raadzaam, onkruidzaden te verzamelen, welke door vinkachtige en sommige an dere vogels met graagte worden gegeten. In aanmerking komen o.a. zaden van: distels (wanneer de bloemhoofdjes pluizig worden); brandnetels (wanneer de zaadtoppen bruin worden); weegbree (de aren plukken); grassen (voor zoover nog aanwezig); melde-soorten (Atriplex), overal op bouw- en tuingrond en op braakliggend terrein te vinden; ganzevoet-soortcn (Chenopodium), als voren. Tot dit geslacht, behooren o.a. ook bieten, spinazie en het loogkruid. Beukenoten zijn eind September rijp. Goed droog bewaren, d«aar ze anders schimmelen. De hoornen dragen dit ïaar zeer overvloedig. Eikels kunnen we bewaren voor de eenden. Lijsterbessen (Augustus) en vlierbes sen (Sept.-Oct.) bewaren we in trossen op een koele plaats, liefst in een kel der Spreeuwen en lijsters, die ze nu niet noodig hebben, zullen ons er straks dankbaar voor zijn. Dc bessen van meidoorn, hulst, duin doorn, Geldersche roos enz., laten we waar ze groeien, evenals de zaden van berken, elzen en dennen. Wie zonnebloemen in zijn tuin heeft, verzamelt natuurlijk zorgvuldig het waardevolle zaad. En indien pinda s nog te krijgen zijn, zal men goed doen een paar nond te reserveeren voor de meezen, boomklevers en bonte spechten. Tenslotte nog deze raad: Wees zuinig met uw vooraad en \oeder niet wan- i eer dit niet bepaald noodig is. Dus al leen bij vdrst". sneeuw, lizel en aanhou denden regen. Ook de laatste is een ernstige handicap \oor de kleine vogels. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Evertje, d. van Dirk Eikel boom en Wousje Riksen: Johanna Imkc, d. van Dirk Meester en Johanna Berendina Moolhuizen: Lucia Cornelia Maria, d. van Hermanus Johannes Loos en Johanna Adria- na Stcu'ger; Antonius Maria, z. van Corne- lis Alphonsus Aelbers en Petronejla Jacoba van Nes. OVERLEDEN: Hillechina Kuiper, oud 75 jaar, ongehuwd; Johanna Wisgerhof. oud 45 jaar, echtgcnoote van Johannes Vonk. LANGS DE STRAAT Een wielrijder, die zich onder in vloed van sterken drank op de fiets bevond, werd ter ontnuchtering opge sloten en geverbaliseerd. Een drietal automobilisten ging op den bon wegens bet niet stoppen voor het roode licht op de Kamp en den Zuidsingel. Eelt dozijn wielrijders kreeg een proces-verbaal ter zake an het riiden zonder licht of met onvoldoende afgeschermd licht. DIEFSTAL VAN KAAS EN MELK De politie is pr van in kennis gesteld, dat uit een pakhuis aan de Breestraat een partijtje kazen en een hoeveelheid gecondenseerde melk ontvreemd is. TIEN DAGEN VOOR EEN MIS HANDELING De Rijksveldwacht heeft vanmorgen den Amcrsfoorter I. naar Utrecht over gebracht. De man had nog een gevan genisstraf van tien dagen tegoed, op gelegd wegens mishandeling. FRUIT- EN GROENTEN VEILING AMERSFOORT. Tomaten 45—66, drui ven je22, appelen 416, peren 616, prui men 312, perziken 34110, meloenen 10 19, stamboonen 914, stok'ooonen 1319, snüboonen 12—17, pronkers 9—14. s!a 10— 17, komkommers 3046, groenekool 5—6, wortelen 4—9, andijvie 1220, roode kool 5—6, spinazie 4—11. postelein 35, bieten 15.li, spitskool 3354, bloemkool S1 perterselie 57, seldory 510. ont- 12.70 0 5. 10 1.— 2 1 0.50 0.25 1.50 2.50 5.— 10.— 16.10 E vorige week liet de Amersfoort- sche burgerij onze 76 gewonde en zieke soldaten in het Militair Hospitaal niet in den steek. Wederom worden rieten- of opvouw bare tuinstoelen, boeken, tijdschriften, vruchten uit eigen tuin en kisten drui ven gezonden. Tien verschillende banketbakkers en dertien winkeliers zonden allerlei ver snaperingen. Zoo werden de in bet Mi' Hospitaal achter gebleven, niet ver- voerbare militairen, toen hun kame raden naar de bioscoop waren (gratis per rijtuig hierheen vervoerd door stal houderij H. Br.) rijkelijk van allerlei lekkernijen voorzien. Dames verzamelden geld bij buren of kennissen en droegen dit af, of kochten er vruchten voor (P. Both- laan, Bergkwartier, v. Lcnneplaan) Padvinders boden hun diensten aan cm vruchten of tuinstoelen naar het Mil. Hospitaal te brengen. De volgende bedragen werden vangen: Overgebleven person, fabr. P. C. C. v. E. N. A. v. W. Mej. M. B. C. J. L. B v. V. Dame in bus Hjn 3 Vischventer Spakenburg Kippenhandelaar Putten Spaarpot Hans en Rietje D. Ir. v. rt. T. Dr. E. J. D. G. II. K. Bewoners Borneoplein Overste de Vr. 2. P. A. J. 2.50 W. P. Jr. 5.— P. Zw. 2.50 Firma v. R. 5.— Giften kunnen worden gezonden op postrekening 25047 t.n. van H. A. Fischer, Luit.-kol. b. d. Mauritslaan 4, alhier. HET COMITÉ AMERSFOORT VOOR DE ZIEKEN EN GEWONDEN. Van 12 t m. 18 Aug. zijn de met „l" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonhoeklc geldig. De bonnen, welke 18 Aug. nog niet ge bruikt ziin, blijven nog geldig t.m. 22 Augustus. Bons 01 t.m. 04 (boterkaart): 2xh ons boter. Bons 01 en 02 (vetkaart): 21/* ons margarine, gesmolten vet of boter: Bons 03 cn 04 (vetkaart): 2'/s ons boter tegen reductie van 10 cent per 21/1 ons. Alles t.m 23 Augustus a.s. Bon 66: een kilo suiker tot en met 30 Augustus. Bon 53 pond koffie of XJ* ons thee tot cn met 30 Augustus. Bon 40: Vi pond tarwebloem, of tarwemeel, of bockwcitmcel of rogge meel. of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot cn met 6 Sept. a.s. Bon 14: lE pond riist of rijstemeel tot cn met 6 Sept. a.s. Bon 27: l/t pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 6 September. Bon 105: 1 ons maïzena of grles- meel of puddingpoeder tot en met 11 September. Bon 110: 1 ons macaroni of vermi celli of spaghetti tot en met 11 Sep tember. Pclrolcumzcgcl. Periode 5- Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 8 September (alleen voor diegenen die daartoe var gunning hebben). UITKNIPPEN EN BEWAREN.'.' BINNENLAND 's-GRAVENHAGE. 12 Augustus. Ingesteld is een rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen, ge vestigd te 's-Gravenhage. Paleis straat 7. De leiding van het rijksbureau be rust bij den directeur, die daarbij de aanvvijzingen van den secretaris-ge- geraal van het departement van Han del. Nijverheid en Scheepvaart in acht neemt. Als directeur is aange wezen de heer J. H. P. van Haaren. 's-GRAVENHAGE, 12 Augustus. - Met ingang van heden is de beeldtele graafdienst tusschen Nederland cn het Duitsche rijk hersteld. Ook het gewone briefverkeer tusschen Nederland en Luxemburg is weer open gesteld. Met ingang van heden ziin verder in her verkeer met Duitschland in beide richtingen telegrafische postwissels weer toegelaten. 's-GRAVENHAGE. 12 Aug. Volgens do smeoroliebeschikking 1940 no. 1 is met ingang van 16 September 1940 do verkoop en aflevering van minerale smeeroliën en vetten, behoudens enkele uitzonderingen zonder een vergunning van bet rijksbureau voor aardoliepro ducten, sectie 1 (smeeroliën) Zeestraat 100—101. Den Haag. verboden. Verbruikers cn leverancier-; kunnen de benoodlgdc hoeveelheid smeerolie voor het tijdvak 10 September 1010 t.m. 31 December 19iO aanvragen en daarbij met liet volgende rekening houden: Men onderscheidt: Grootverbruikers, wier totale jaarver bruik meer dan 1000 kg. bedraagt. Kleinverbruikers, wier totale ïaarvcr- bruik hoogstens 1000 kg. .bedraagt. 12-kg.-verbruikers (wior totaio jaar verbruik 12 kg. niet te boven gaat). Molorbrnnclstofvergunninghoudcrs met coupons. Grootleveranciers met een totale jaar aflevering boven 5000 kg. Kleinleveranciers met een totale jaar aflevering van ten hoogste 5000 kg. Grootverbruikers en grootleveranciers moeten hun aanvraagformulier recht streeks bn Jiet rijksbureau voor aard olieproducten aanvragen. Grootver bruikers moeten uiterlijk op 19 Augus tus a.s. het formulier bij bet rijksbureau indienen. Grootleveranciers kunnen het tijdstip van aanvragen en inlevering van hei formulier zelf kiezen. Kleinleveranciers en kleinverbruikers moeten hun aanvraagformulier bij hun leveranciers aanvragen en uiterlijk op 19 Augustus bij hun leverancier inleve ren. 12-kg.-verb ruikers mogen hoogstens voor 3 maanden tegelijk dus 3 kg. zon der een vergunning koopen. Motorbrandstof vergunninghouders met coupons kunnen zonder een ver gunning smeerolie aanschaffen, mits de bonoodigdc hoeveelheid smeerolie al clan niet vermengd met benzine, ge schonken worden in de daarvoor be stemde vulopening nan het motorrij tuig. Kleinverbruikers cn kleinleveranciers vernemen van hun leveranciors. welke hoeveelheid is toegewezen. Grootverbruikers 011 grootleveranciers vernemen rechtstreeks van bet rijks bureau omtrent do toegewezen hoeveel heid. Voor verdere bijzonderheden dient men de beschikking to raadplegen. Winkeliers krijgen in Augustus 66 procent van hun omzet Geen verhooging van prijzen ROTTERDAM. 12 Au«. De Federa- tie van Winkeliers in Tabaksfabrikaten beeft vanmiddag alhier ech vergadering gehouden waarin bijzonderheden over de distributieregelingcn voor de win keliers werden besproken. Ten einde de regelingen van do ver schillende cigarcttenfabrikanten geheel eenvormig tc maken, hebben de voor naamste Nederlandschc fabrikanten zich vereenigd tot de nationale organisatie van cigarettenfabrikanten (N.O.S.). Deze heeft bepaald, dat zooveel mogelijk aan alle winkeliers gelij kelijk do beschikbare voorraden zul len worden gedistribueerd, niet als maatstaf het verbruik in 1939. De prijzen zullen door de fabri kanten niet worden verhoogd cn in dien een grossier misbruik zou ma ken van de omstandigheden door zijn prijzen te verhoogen of het voor cle diverse winkeliers beschik bare kwantum onbillijk te verdec- len, zullen door de N.O.S. maatre gelen worden genomen. Onder lcid*;g van de N.O.S. is te Am sterdam een bureau opgericht, waarin twee fabrikanten, twee grossiers en twee winkeliers zitting hebben en welk bu- rau de klachten over onbillijkheden zal bthandelen. Voorloopig is bepaal^, dat iede re winkelier over de maand Augus tus 60 pet. van zijn gemiddeld si- garettcnverbruik in 1939 zal ont vangen. Donderdag a.s. zullen de verschillen de landelijke organisaties van sigaren winkeliers te Amsterdam een gemeen schappelijke vergadering houden om de aigemcenc bcdrnfsbelangen te bespre ken. De federatie van winkeliers in tabaks fabrikaten heeft een petitionnement ge richt tot den secretaris-generaal \an bet departement van economische za ken, tot het tabaksbureau cn tot de N O.S. om bij cle distributie van tabaks fabrikaten cle meest mogelijke billijk heid in acht te nemen. AMSTERDAM, 12 Augustus. In de vergadering van de Verecniqing ter Be vordering van cle Belangen des Boek handels. Werd de agenda, die uitsluitend punten van intern belang bevatte, in vlot tempo afgewerkt. Tot nieuwe bestuurs leden van cle verecniging werden geko zen de heeren J. Giltay en P. Bergmans, terwijl cle heer F. L. van der Bom. die zich bereid verklaarde, tot de volgende algemeene vergadering deel (e blijven uitmaken van het bestuur. Aan den heer Dirk Bus werd de eer ste priis uitgereikt voor ziin bekroonde inzending naar aanleiding van de prijs vraag vo' n legpenning, uitgeschre ven door het D. A. Thieme-fonds. Tevens werd hem het eerste gegoten exemnlaa: van ziin penning overhandigd. De vergadering werd door ongeveer 170 leden bi^ewooncl. FIETSER ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD MEPPEL, 12 Augustus. Bij het ach teloos oversteken van de Nieuwe Cein tuurbaan om Meppe), is de 7i-iarige H. Haverman met ziin fiets onder een auto uit Leeuwarden geraakt en op slag ge dood. Waar men door de sticks de caddies niet zag. De jongens wachten op hun werk bij de cross country van de Hllversumsche golfweek (Foto Pax-Holland) 's-GRAVENHAGE, 12 Augus tus. In de nachten van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag hebben Engelsche vlie gers wederom op verschillende plaatsen bommen laten vallen. Ge lukkig is daarbij niemand gedood of gewond. Ook de materieele schade is zeer gering. Bij Ooster hout in Noord-Brabant werden negen bommen geworpen. Eenige wgonhuizen kregen geringe scha de. De projectielen kwamen alle in het open veld terecht. Ook in Zeeland werden op enkele plaat sen bommen op bouwland gewor pen. In den nacht van Zondag op Maandag trachtten Engelscho vliegers Den Helder aan te vallen. Het bleef bij een poging. Twee van groote hoogte neergeworpen bommen kwamen in het water terecht. Schade werd niet aangericht. Boven Friesland, nabij Sint Anna Parochie, wierpen de Engclschen in den afgeloo- pen nacht drie hommen. Ook deze richt ten geen noemenswaardige schade aan. Zij explodeerden op weilanden. 's-GRAVENHAGE, 12 Augus tus. In de heden gehouden ge meenteraadsvergadering van Den Haag heeft wethouder De Vries medegedeeld dat van den secre taris-generaal van binncnlandsche zaken op voorstel van den direc teur-generaal der P.T.T. en daar toe gemachtigd door de Duitsche overheid bericht is ontvangen dat de prijs der locale telefoonge sprekken over geheel Nederland met ingang van 1 September a.s. zal worden verhoogd van 2 op 3 cent per gesprek. B. on W. van 's-Gravenhare znllon in verba hiermerto d raad voorstellen het voor Den Haa- rel den d vastrecht- tarief voor de telefoon te verlaren van 54 op f 4S.per iaar. Voll'ediee toelichtinr zal reschieden voor de hunnerzijds volronde raadsver- Kaderinfi.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5