f STADSNIEUWS Bakker moch t zijn knech t niet ontslaan Pak Aan! Uitreiking der Textielkaarten Hoevelaken's Raad bijeen fiq&njda EXAMENS Kampioenschap Tennistournooi op 't Stort r Aart de burgerij van Amersfoort RIJVERGUNNINGEN Kamer van Koophandel BURGERLIJKE STAND Aangesloten bij het Borgstellingsfonds - voor de Vallei van Amersfoort Quick-wisselbeker uitgereikt A.Z. P.C. 2 werd kampioen - N Bonnen, die nu geldig zijn Arie de Jong naar Quick MARKTBERICHTEN 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1940 KANTONGERECHT Een zaak van eenvoudige rechtvaardigheid groentenkoopman is. „En mijn ter- 110616/ IJ f7161 i'ein ligt 50 meter van den weg." Dit veranderde echter allemaal niets riliniplnnnprfjpp/pn aan dat hij bevel had ontvan- ij iviviufiuvi uvvivn gen om ?A-n Iand on te ruimen Hij ver. telde echter, dat hij het „nu eenmaal niet kwijt kon... de boeren hadden paarden van Defensie op hun velden gehad en beschikten dus over mest ge noeg. Je kan 't maar niet wegdoen als je wil U hebt een flink groot terrein. U had het eronder kunnen spitten, leeraarde de kantonrechter. U had er rekening mee moeten houden, dat er vliegen en dergelijke narigheden op komst waren. Daar hebben toch ook die boeren mee te maken We hebben nu met U te maken en in geen geval met die boeren, ant woordde mr. Muller Massis. Hiermee was mr. Albarda het eens. Het Openbaar Ministerie vroeg een boete van 8. De uitspraak, bij monde van den kan tonrechter, luidde: 2. Een stukje dialoog Het volgende stukje dialoog ontsnap te aan de monden van den kantonrech ter en een stouten verdachte: U heeft op De Kamp gefietst, hè? Jawel, Edelachtbare. En wat geschiedde toen? Toen reed ik door het roode licht. Wat beteekent dan zoo'n lichtje? Dat ik stoppen moet... Waarom reed U dan door? Ik zag het niet, En de andere menschen dan? Die waren er ninet. Weet U wel. wat u had kunnen overkomen? Ik had onder een auto kunnen raken Het overkomt U nu. dat. de amb tenaar een boete van 3 eischt. Jawel, Edelachtbare. Ik zal er deze keer maar 2 van maken. Dank U beleefd. Zware straf Het vuildat te lang bleef liggen DE heer v. d. H., leider van een bakkersonderneming, had na 10 Mei, zeer kort na de dagen der evacuatie, iemand ontslagen, die hij op 0 Mei in dienst had genomen. Zonder toestemming van den pro cureur-generaal van den arbeid is dit verboden. De zaak was dan ook aanhangig gemaakt en hedenmor gen stond hij als verdachte op het kantongerecht. Hij verklaarde, dat hij zijn knecht, een zekeren R., wel degelijk had mogen ontslaan. Hij beriep zich op een der artikelen van het betref fende voorschrift, waarin Ngermeld staat, dat iemand, die „in ernstige mate de bekwaamheid mist" voor het werk, waartoe hij is aangeno men, direct ontslagen kan worden. Volgens zijn zeggen had de Ar beidsinspectie hem daartoe gemach tigd. Dit laatste klopte niet heelemaal met de werkelijkheid. De Arbeidsinspectie had practised niets meer gedaan, dan hei genoemde wetsartikel onder ver- dachte's aandacht brengen, wat heel wat anders is. dan erkennen, dat R. inderdaad in ernstige mate de be kwaamheid miste. R. trad thans op als geluige. Hij ver telde, in dienst te zijn genomen om de banketbakkerij, die aan het bedrijf ver bonden was, omhoog te werken. Van te voren had hij verklaard, niet zoo veel van broodbakken te weten. Wegens on bekwaamheid op dat gebied was hij dan ook ontslagen, vlak na zijn terug keer van de evacuatie, toen hij nog geen uur aan het werk was. „Hij kon heele maal geen deeg maken", zei verdachte. Het resultaat was in ieder geval ge weest, dat K., die een vaste baan vaar wel zei, plotseling zonder werk kwam. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie vond dit een ernstig geval. Hij meende, dat het niet zoo absoluut vast stond, dat R. „in ernstige mate onbe kwaam" was gebleken. In ieder geval was hij wel een bekwaam banketbak ker. Het leek hem heelemaal niet on mogelijk, dat de reden van het ontslag ergens anders school. Zouden de zoo snel veranderde tijdsomstandigheden er niet toe hebben meegewerkt, vroeg hij. Verdachte, die wist, dat R. uit het banketbakkersbedrijf kwam en dus kon vermoeden, dat hij een paar weken noodig had om zich in de broodbakkerij in te werken, han delde volkomen onbillijk door hem binnen het eerste uur te ontslaan. Als iemand van de rechterlijke macht voor het eerst zijn functie vervult, maakt hij ook nog niet den indruk van een volleerd rechtsge leerde.., het gaat bij iedereen ge leidelijk, aldus mr. Albarda. Deze knecht had dan ook zeker recht ge had op een menschwaardige behan deling en verdachte had zijn sociaal gevoel moeten laten spreken... zéér zeker zoo vlak na de veelbewogen dagen, die wij toen beleefd hebben. De eisch luidde 60 boete. Verdachte verklaarde, dat hij zeker niet tot het geven van ontslag zou zijn overgegaan, wanneer hij dat had kun nen verrrïóeden. Dan was het nog fout geweest, want U had niet aan het geld moeten denken, maar aan de rechtvaardigheid, zei de ambtenaar van het O.M. De kantonrechter, mr. Muller Massis, veroordeelde hem tot 30. Hij ruimde niet op VOORTS had ook de heer L. uit Baarn zich te verantwoorden. Hij had op zijn terrein groentenafval en vuil laten liggen, vijf weken nadat hem officieel was meegedeeld, dat het bin nen één week opgeruimd moest zijn Ik snap er niet veel van, vertelde hij. de boeren laten het wel een heel jaar liggen. De kantonrechter merkte op, dat hij toch geen boer was. „Maar ik heb vier paarden op mijn land loopen", zei L.. Het eerste nummer van het 78e korps Opbouwdienst aan 't Schoollaantje is verschenen P AI >r 7! Een rijwielhandelaar uit Barne- veld hoorde zich veroordeelen tot een geldboete van 200 subs. 50 dagen hechtenis. De eisch luidde 14 dagen hechtenis. Het strafbare feit was, dat de man zijn register omtrent in- en verkoop niet bijge houden had. De veldwaoht was op het spoor ge komen van een knoeierij met onder deden van fietsen. Deze knoeierij werd ontdekt bij een smid, den broer van den bovengenoemden verdachte, die momenteel gedetineerd is. Toen men bij verdachte een onderzoek in stelde, bleek dat in verschillende fra mes wielen geplaatst waren van vreem de (herkomst. Vandaar dat tegen den rijwielhandelaar proces-verbaal opge maakt en een zware straf uitgesproken werd. Dan was er nog een» autobestuurder, die op den weg LarenSoest in aan rijding was gekomen met een onver licht op den weg staand voertuig. De automobilist schoof de schuld eenigszins op het onverlicht zijn van het voertuig, maar de kanton rechter zette in het licht, dat hij ook anders wel een aanrijding ver oorzaakt zou hebben, daar hij met te groote snelheid gereden had en bovendien zijn aandacht vvat par tijdig gericht had op zijn mede- inzittende, een aardige jongedame. De automobilist hoorde zich veroor deelen tot 6 boete. Een duur grapje overigens voor hen, daar hij ook al 600 strop had bij den eigenaar van de auto, welke hij gehuurd had! AK Aan!" heet het blad van het 8e Korps Opbouwdienst, dat dezer dagen het licht zag. Een titel, welke inderdaad met deze nieuwe geboorte recht van bestaan gekregen heeft en duidelijk in praktijk heeft gebracht, dat dit korps, dat zijn tij delijke domicilie aan het School laantje heeft, van aanpakken weet. Het eerste nummer mag er zijn. Het is ruim van opzet en heeft een gevarieerden inhoud. Het officieele gedeelte wordt geopend met een voorwoord van de redactie,' welke zich bewust is van het feit, dat dit nummer pas een eerste schrede op het pad is, dat men zich voor oogen ge steld heeft. Met klem wordt er bij de korpsgenooten op aangedrongen, om zooveel mogelijk copy in te zenden en dit eigen blad als een waar korpsblad te blijven behouden. De korpscommandant, luitenant-kolo nel J. de Vries, begroet dit orgaan met vreugde, als een getuigenis van het mooie en frissche streven van den op bouwdienst, waarin de geest van de le den zal worden weerspiegeld. Hij acht het een voorrecht, na de afgeloopen neerdrukkende en verlammende weken, weer een ideaal te kunnen koesteren, dat allen bezielen kan. Een goed wer kende opbouwdienst zal een zegen blij ken te zijn voor het peheele land. Ieder weet, dat het thans dure plicht is zich tot het uiterste in te spannen tot heil van onze volksgemeenschap, waarvoor zich reeds vele duizenden tot den dood opofferden. „En dan, aldus overste de Vries, voelen wij een vleug van bescha ming bij de gedachte aan hen, die tot het uiterste streden en vielen, beschaming, dat wij zelf nog zoo weinig offers brachten. Daarom ne men wij, ons voor elkander bij te staan en te sterken in het streven nu den opbouwdienst in zijn geheel ten goede te laten komen aan ons volk en er iets goeds en iets dege lijks van te maken. Laten wij hier toe in de eerste plaats ons zelf in het rechte spoor brengen, ons zelftucht en gemeenschapszin opleggen en geen kwade gewoonten en slapheid dulden." Res. kapitein J. de Swart schrijft een afscheidswoord in verband met zijn overplaatsing. Uit zijn terugblik blijkt, dat het korps veel aan zijn organisatie vermogen te danken heeft. Aan LU Liezenberg is het gegeven op dezen hechten grondslag voort te bouwen. Het blad bevat verder bijdragen over het onderwerp „Werkloosheid en moreele Opbouw", boksen, een puzzle- rubriek, een moppentrommel en een programma voor de komende dagen. „Pak Aan!" heeft een goede entree ge maakt, laat het 78ste op dezen ingesla gen weg voortgaan. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's Bad bedroeg hedenmorgen 66 gr. F. is 19 gr. C. Het diploma werd uitgereikt aan: Helène Schoenmaker. LI ET is ons een behoefte, om langs 11 dezen weg U allen hartelijk dank te zeggen voor de vele blijken van be langstelling en medeleven; voor de rijkeliike geschenken, in den vorm van fruit, of versnaperingen en vooral voor den buitgenwoon prettigen bioscoop avond in het Grand-Théütre van Vrij dag j.l. Wij ondervinden dagelijks, dat het Comité, dat de taak op zich heeft ge nomen. ons verblijf m het Hospitaal zoo aangenaam mogelijk te maken, al les hiertoe in het werk stelt en dat geen moeite te groot is- Den dames- en heerenleden van dit Comité brengen wij hierbij onze extra hulde en dank De patiënten van het Militair Hospitaal te Amersfoort. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat in tegenstelling met vorige maanden, thans reeds uiterlijk 17 Augustus a.s. aanvragen voor verlenging van rijvergunning in het bezit moeten zijn van de Rijksverkeersinspectie te Utrecht. De hiervoor benoodigde kaortfor- mulieren ziin verkrijgbaar bij den plaatselijken Distributiedienst, Plant soen West, SPORT EN SPEL J. G. E. Boekenoogen tot bestuurslid gekozen van afd. Kleinbedrijf In de vacature Verwer van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei is bij enkele candi- daatsstelling gekozen de heer J. G. E. Boekenoogen. geboren 20 Februari 1899. De heer Boekenoogen is eigenaar van een electriciteitsbedrijf aan de Kamper binnenpoort 5. Hu is als bestuurslid van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" door de F.A.M. candidaat ge steld. VRIJDAG, 16 Augustus '40 voor-middags van 9 tot 12,30 Distributiestamkaarten genummerd 40001 t/m 42000. VRIJDAG, 16 Augustus '40 na-middags van 2 tot 5.30 Distributiestamkaarten genummerd 42001 t/m 44000. ZATERDAG, 17 Augustus '40 voor-middags van 9 tot 12,30 Distributiestamkaarten genummerd 44001 t/m 47000. ZATERDAG, 17 Augustus '40 na-middags van 2 tot 5,30 Distributiestamkaarten genummerd 47001 en hooger. Bij het op 29 Juli j.l. door het Cen traal Bureau Instituut Pont te Haar lem gehouden examen slaagden voor: Leeraar Stenografie Nederlandsch: de heer H. Pruissen. Kantoorstenograaf Duitsch: mej. A. P. Wessels. Bij het examen te Amersfoort op 30 Juli j.l. slaagden voor: Kantoorstenograaf Engelsch: de da mes B. Stam. M. L. H. Rosier en A. P. Wessels. Kantoorstenograaf - Nederlandsch: de dames J. M. Kouwenhoven. E. Smink, M. de Roder, J. C. Burmeister, J. Ver woerd, N. Boersma en den heer J. Hof- land.v Machinesohrijven Eenolle vermelding: mej. J. C. Bur meister. Snelheidsdiploma: de 'dames J. Th. v. d. Hengel en A. A. M. Kuiper. Practijkdiploma: de dames R. Bos man, E. Smink, J. H. Kerkman, J. M. v. Nieuwkerk en L. Glavimans; de heeron R. Hopster, C. H. Lambrechts, A. Vónhof en M. Jonker. Vaardigheidsdiploma: mej. B. E. Smink en de heeren J. Kuvper en Th. Hermsen. GEBOREN: Maria Juliana, d. v. Jo hannes Josephus ter Wolbeek en Alida Barcndina Lancee. GEHUWD: Gijsbcrtus Antonius Con- sen en Maria Tesson; Eduard George Paschedag en Johanna Maria Berends; Hendrik'/: Gerardus van Kolschoten en Erna Emma Klaus; Jacob Bleeker en Catharine Camfferman; Johannes de Gooijer en Aartje Oldenhof; Geurt van Bokhorst en Lubbertje van den Akker; Andreas Wilhelmus Loman en Everar- da van der Heiden; Teunis van Brux- voort en Clasina Johanna Anbeek. OMTREK HOEVELAKEN, 14 Aug. Onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. P. A. van Eijs kwam hedenmorgen de Raad der gemeente Hoevelaken in ver gadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. a. Een besluit van Gedeputeerden van Gelderland van 3 Juli jl. (no. 29) tot goedkeuren van de begrootingswijziging 1939; b. Idem van 23 Juli 1940 (nr. 24) tot goedkeuring van de begroot ingswij- ziging-1940; c. Een proces-verbaal van kaeopneming door het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen, verricht op 13 Juli 1940; d. Een schrij ven van Gedeputeerden van Gelderland van 25 Juni 1940 (nr. 25), waarbij was toegezonden een besluit van den raad der gemeente Utrecht van 25 April 1940, inzake wijziging van de salarisverordc- ning der ambtenaren van den ■keurings dienst van Waren; e. Een beschikking van Gedeputeerden van Gelderland van 7 Augustus 1940, (nr. 246), houdende be richt van ontvangst van den instructie gemeentegeneesheer, alsmede eervol ontslag vroedvrouw en opheffing be trekking-vroedvrouw; f. Een reclame schoolgeld van G. T. Faassen te Hoeve laken, d.d. 12 Aug. 1910. 2. Mededeeling waterschouw. De schouw zal worden gehouden op Woensdag 25 September a.s. De schouw- voerders worden aangewezen. 3- Voorstel tot verleening van subsi die aan ,H,et Groene Kruis" te Hoeve laken over het jaar 1941. Evenals andere jaren wordt besloten f 250,voor het bedoelde jaar toe te kennen. 4. Voorstel tot. aansluiting bij het Borgstellingsfonds voor de Geldersche Vallei. Aldus wordt besloten. 5. Voorstel tot niet-verleening van subsidie aan de Lagere Landbouwschool te Woudenberg. Hiertoe wordt besloten, omdat voor den betreffenden leerling al subsidie aan de gemeente Nijkerk wordt ver leend, waar hij die Lagere Landbouw school bezoekt. 6. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de Verordening tot wijziging van de verordening tot heffing van keurloonen in de gemeente Hoevelaken. Aangenomen. 7. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1939. De rekening wordt aangeboden met de volgende cijfers. Gewone dienst: Inkomsten f44.299,77, uitgaven f 37.772,94. Er is dus een batig slot van f 6.526.83. Kapitaaldienst: Inkomsten f 9898,uitgaven f 9898,- Slot: nihil. 8. Benoeming commissie tot het na zien dier rekening. In deze commissie werden benoemd de heeren IJ. v. Schalm, A. Veldhuizen en W. van 't Walderveen. 9. Voorstel tot oninbaarverklaring schoolgeld. Aangenomen. Het betreft een post schoolgeld van f 3,40. 10. Voorstel tot vaststelling der ver goeding aan de bijzondere lagere school over 1940. Besloten wordt het bedrag der ver goeding vast te stellen op f 2190,— en het bedrag der voor vergoeding in aan merking komende uitgaven op f2251,88 te brengen. 11. Voorstel tot voorloopige vaststel ling van het bedrag der uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1939. Besloten wordt: a. het wekelijks uit gegeven bedrag voor het Openbaar L.O voorloopig vast te stellen op f 537,84 b. Het beschikbaar gestelde bedrag op f 473,33 en c. Het verschil, op f 64,61. Rondvraag De heer van 't Walderveen maakt be zwaar, dat op het distributie-kantoor een ambtenaar geplaatst is uit een an dere gemeente. De voorzitter zegt, dat distributie-aangelegenheden niet be hooren tot de competentie van den raad of van B. en W. Eindvergadering onder leiding van den U.P.V.B. in ,,De Poort van Kleef" Onder leiding van het bestuur van den U.P.V.B. heeft gisteravond in de Poort van Kleef" een bijeenkomst plaats gehad van de besturen van de plaatselijke voetbalvereenigingen in verband met de beëindiging van de competitie om het kampioenschap van Amersfoort. De U.P.V.B. was ver tegenwoordigd door de heeren Repe- lius, Bouwens en Mosterd. De verga dering. welke niet bijgewoond werd door Amsvorde, werd gepresideerd door den heer Repelius. In zijn openingswoord heeft 'deze hul de gebracht aan het initiatief van de Amersfoortsche voetbalvereenigingen, om deze competitie'te organisceren. Daar uit is ten duidelijkste gebleken, dat de onderlinge verhouding tusschcn de ver- eenigingen goed is, hetgeen ook voor de toekomst, het beste inhoudt. Spreker bracht dank aan de oudste club. Quick, welke voor den winnaar van deze onder linge krachtmeting haar zilveren wis selholler voor den duur van één jaar beschikbaar stelde. H.V.C. heeft zich de sterkste getoond en aan haar werd dan ook de beker on der toepasselijke bewoordingen van den voorzitter uitgereikt. De vice-voorzitter van H.V.C., de heer 'H. Koekkoek nam den beker onder dankzegging in ont vangst. A Vervolgens kwam het financieele gedeelte van de competitie ter spra ke. Veel geldelijk baat hebben de ver- eenigingen bij de wedstrijden niet ge had. Na eenige korte bespreking werd een 'doeltreffende regeling ge troffen, waarmede allen zich konden vereenigen. Om half tien werd de vergadering door den heer Repelius gesloten. Deze heeft er in zijn inleidend woord tevens opgewe- zen, dat dit de laatste vergadering was, welke nog gehouden kon worden door den U.P.V.B. in zijn oude 'hoedanigheid. Binnenkort einde dezer week vermoe delijk wordt een nieuwe regeling ge troffen ten aanzien van -den N.V.B. De U.P.V.B. ondergaat deze verande ring eveneens, al zal veel van zijn oor spronkelijke organisatie in wezen ge handhaafd blijven. In de Kringcompetitie Afd. A. Heeren is gisteravond de beslissing gevallen, A.Z. en P.C. 2 heeft door een 3—1 over winning op Neptunus 1 het kampioen schap behaald. liet is oen geanimeerde ontmoeting geweest. ^Neptunus ging in Pesie's bad te watersniet het vaste voornemen om liet den kumpioenspretendenten zoo moeilijk mogelijk te maken en daarbij haar eigen, zij het kleine kans, op de eerste plaats te verdedigen. Over het algemeen heeft A.Z. en P.C. het beste van het sjicl gehad, al kregen de groenwitten met hun drie doelpun ten iets te veel. Neptunus liet zich aan vankelijk iirde verdediging drukken en slaagde er pas aan het einde van de eerste helft in om zich los te maken. Opmerkelijk was het feit, dat de scheids rechter, de heer Unkraut, zeer vele ma len onderbreken moest voor kleine zon den, welke absoluut geen gevolg waren van gemeen spel, maar louter aan een te groote dosis enthousiasme. Herhaalde lijk, en vooral van Ncptunuszijde, duw de men den tegenstander onder water, voordat hij in het bezit van den bal was. In de tweede helft kwam Neptunus flink opzetten en moest A.Z. P.C. alles in het. werk stellen om doelpunten te voorkomen. Vooral Dekkers toonde zich actief. Ons inziens had Neptunus dezen speler van he1, begin af in de voor hoede moeten houden. Over het algemeen stond de strijd op een behoorlijk peil en was hij zeker het aankijken waard. Een fout van beide partijen was, dat men te weinig zwom en het veld niet voldoende opengooide. Meerdere malen kwam het nu voor, dat de spelers als het ware opeengehoopt lagen. Bij A.Z. P.C. traden van Zuiden en Gerritsen op den voorgrond, bij Neptu rius Tonnis en Dekkers. Over het beloop van den strijd kunnen we kort zijn. Gerritsen miste al spoedig een fraaie kans, maar rehabiliteerde zich door even later tactisch naar den vrijliggenden van Zuiden te plaatsen, die geen moeite had met scoren. Na den uitworp waagde, van Zuiden een afstandschot. Doelman Kuiper liet zich* door den verren hooghal leelijk ver rassen (20). R. Kahn-trachtte aan de andere zijde hetzelfde grapje uit te halen, maar zijn schot ketste af op den doellat. Met Nep tunus in den aanval kwam de pauze. Na de doelvvisseling ging het gelijk op. Neptunus trachtte een veklmeerderheid te forceeren. Een doelpunt kwam echter eerst nog aan den anderen kant, toen van Zuiden een fraaie scoringskans be nutte. De scheidsrechter zond hierna Tonnis en J. Mosterd het water uit wegens ontij dig wegzwemmen. Dekkers zette nog eens stevig door en redde de eer met een ferm schot. Tijd om den achterstand verder in te loopen was er niet meer. Met 3—1 voor A.Z. P.C. kwam het einde, alsmede het kampioenschap. Scheidsrechter Unkraut leidde correct. De opstellingen waren: A.Z. d- P.C.: Weijschede, Klasser, Ham burger, Smink, Gerritsen, van Zuiden en J. Mosterd. Neptunus: Kuiper, v. d. Linden, Ton nis, Dekkers, Kahn, van Zwol en Kort beek. Van 12 t m. IS Aug. ziin de met genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekfc geldig. De bonnen, welke IS Aug. nog niet ge bruikt ziin. blijven nog geldig t.m- 22 Augustus. Bons 01 t.m. 04 (boterkaart)2'/i ons boter Bons 01 en 02 (vetkaart): 21/» ons margarine, gesmolten vet of boter; Bons 03 en 04 (vetkaart): 2xh ons boter tegen reductie van 10 cent per 2'/i ons. Alles t.m 23 Augustus a.s. Bon 66: een kilo suiker tot en met 30 Augustus. Bon 74: extra-rantsoen van lYk k.g. suiker tot cn met 30 Augustus. Bon 53 !/i pond koffie oi ons thee tot en met 30 Augustus. Bon 40: pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekweitmeel of rogge meel. of roggebloem oi zelfrijzend bakmeel tot cn met 6 Sept. a.s. Bon 14: Va pond riist of rijstemecl tot en met 6 Sept. a.s. Bon 27: Va pond havermout ot ha vervlokken of gort of grutten tot cn met 6 September. Bon 105I ons maïzena of gries- meel of puddingpoeder tot en met 11 September. Bon 110: 1 ons macaroni of vermi celli ol spaghetti tot en met II Sep tember- Pclrolcumzegel. Periode 5Geldig voor 2 liter petroleum tot en met S September alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). UITKNIPPEN EN BEWAREN GRAND-THEATRE. Van Vrijdag 9 t.m. Donderdag 15 Aug. vertooning van do film „De school der liefde". Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6, 8.15 uur doorloopend. Zondag 2.30, 4, 6 en 8.15 uur doorloopend. Andere avondcrr 8.15 uur. lederen middag, behalve Vrij- dag en Maandag, matinée om 2.30 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 9 t.m. Don derdag 15 Augustus vertooning van „Vadertje Langbeen". Voorstellingen: Zaterdag om 2.30, 6.15 en 8.15 doorl. Zondag om 2.30. 4, 6.15 en 8.15 uur doorl. Andere avonden 8.15 uur. lederen middag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT-THEATER. Vertooning vaa de film „Port Arthur". STERHUIS, Korto Beekstraat 4. Voor allé meisjes icdcrcn avond geopend des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE, Westaingel. Goopend dagelijks van 1012 en 1uur, uitgen zonderd Zondag, 'a Zaterdags 10—12 art i 1.803 uur (Stadgcnooton hebben i 'a Zaterdags vrijen toegang) GILDEHUIS A.K.G. Zomertentoonstclling* OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., MARKTHAL. 17 Augustus openbare ver* gadering van het Arbeidsfront. Rost varfr Tonningen en Woudenberg spreken, Aanvang 5 uur n.m. BOSCHTHEATER BIRKHOVEN. 20 Aug. Opvoering van „Elckerlyc". 7 uur n.m. Een ieder zal aan deze open wedstrijden kunnen deelnemen Naar wij vernemen wordt van Zaterdag 24 Augustus tot en met Zondag 1 September op de drie gra- velbanen op 't Stort een open ten nistournooi gehouden. Voor de vele tennisliefhebbers in onzflj stad zal dit een prettig bericht zijn. Het tournooi staat, immers open voor, iedere inschrijving, wat tot, nu toe bij tournooien te dezer stede niet het geval was. Waarschijnlijk zal men er een en C. tournooi van maken, waardoor ook^ de minder sterke spelers cn speelster^' hun krachten zullen kunnen meten. De Xerxes-speler Arie de Jong heeft overschrijving aangevraagd naar de. A F.C. „Quick". Naar men weet, heeffcj de Jong ook een seizoen de kleuren van, H.V.C. verdedigd, waarna hij weer te- i rugkeerde naar de Rotterdamsche ver* eeniging Xerxes. BARNEVELD, 15 Aug. Pluimvecmarkttj Oude kippen 4550 ct., idem per K.G. 42— 45 ct., oude hanen 0.701.25, jonge hane.n per K.G. 4855 ct., N.H. Blauwen per K.G. 5560 ct„ jonge hennen 0.601.25, woer den 2550 ct.. tamme eenden 2030 ct.j ganzen 1.802.20, kalkoenen per K. G. 60 70 ct., tamme konijnen 12.50. piepkuikens 1525 ct. Aanvoer 40.000 stuks. Handel vlug. Eiermarkt: Witte eieren 4.905.10, ge mengde eieren 5—5.20, bruine eieren 5.20 5.45, eendeneieren 3.253 50. Aanvoer I.316.000 stuks. Handel vlug. Veemarkt: Zeugen 6086, Dr. zeugen 80100, schrammen 2026, biggen 14 18, per stuk. Zware varkens 2831 ct., vette kalveren 1826 ct. per pond. Nuchtere kalveren 37, mestkalveren 412. Han del matig. FRUIT- EN GROENTEN VEILING AMERSFOORT, 14 Aug. Appelen 320, peren 415, pruimen 39, druiven 1521, perziken 2S—1.50, meloenen 8 15, tomaten 4175, roode hessen 89, andijvie 10—20, sla 10—24, postelein 3— 4, wortelen 48. komkommers 3045, roode kool 4016, bieten 1111, groene kool 3155, stokboonen 1320, starn- boonen 813, sniiboonen 719, pronkers 812. spitskool 45, selderij 5, doperwten 2122, spinazie 812.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5