Inrichting en samenstelling van den Opbouwdienst De stand der Rijksmiddelen Het gevaar van het luisteren Regeling van de verplichtingen en bevoegdheden De puf- en nest-handel aan banden Meer opdrachten van Duitsche overheidsinstanties Thee voor zes gulden per pond De opbrengsten over Juli veel lager KINDERHOEKJE MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET naar verboden zenders Postpakketten werden ontijdig geopend Betaling van door de Duitsche weermacht gevorderde auto's Een gebeurtenis op athletiek-gebied De Avondvierdaagse!» te Amsterdam Radio-Programma's 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 AUGUSTUS 194(7 Aanspraken der leden blijven volgens vroegere legervoor schriften geregeld 's-GRAVENHAGE; 16 Augus- us. De Staatscourant van he ienavond bevat de volgende ver- irdening van den wnd. secretaris- eneraal van het departement van Igemeene zaken, betreffende de nrichting en samenstelling van en Nederlandschen Opbouw- ienst. Op grond van par. 1 van de verorde- ing no. 23/1940 en overeenkomstig de iaragrafen nos. 2 en 3 van de verorde- ling no. 3/1940 van den Rijkscommissa- is voor het bezette Nederlandsche ge- iied wordt bepaald: Leden van den Opbouwdienst Artikel 1 Van den Opbouwdienst ma ten deel uit: 1. Het geheele reserve- en dienst- lichtig personeel van de voormalige ederlandsche land- en zeemacht, dat :ich op den llden Juli 1940 in werkelij- :en dienst bevond, met uitzondering van Ie reserve-officieren; De werklooze reserve- en dienst- olichtige onderofficieren, korporaals en manschappen van de reserve van de ederlandsche land- en zeemacht, die inds 15 Mei 1940 met groot verlof ziin egaan. indien zii een verzoek indienen m in den Opbouwdienst opgenomen te vorden en op het oogenhlik. dat het ver- fipk wordt ingediend, nog zonder werk ijn. Opneming in den dienst Artikel 2. (1). Op verzoek kunnen in en Opbouwdienst bii wijze van proef orden opgenomen: 1. Beroepsofficieren en onder-officie- en alsmede reserve-officieren van de ederlandsche land- '-en zeemacht; 2. Be- oeps-korporaals en -manschappen van e Nederlandsche land- en zeemacht, oor zoover zij den leeftijd van 35 jaar og niet overschreden hebben; 3.) Iedere ndere mannelijke Nederlandsche onder aan van onbesproken gedrag, die het 9e levensjaar heeft volbracht en tot ichamelijkpn arbeid in staat is. (2). De in de eerste alinea genoemde ersonen kunnen drie maanden na hun pname in den Opbouwdienst daarin ivend worden opgenomen. Artikel 3. Zii die deel uitmaken van "n Opbouwdienst kunnen daaruit ont- lagen worden: IA Indien zii voor den pnst niet mepr bruikbaar zijn; 2. Op ieen verzoek, indien zii daarbii hewiis unnpn overleggen, dat zii in bet bezette 'ederlandsche gebied-of in bet Duitsche iik werk hebben gevonden; 31. Op voor tel van een arbeidsbeurs. Rechtspositie van den dienst Artikel 4. (1). Wat betreft de aan spraken van hen, die deel uitmaken van den Opbouwdienst. op bezoldi ging. voeding, huisvesting, genees kundige verzorging, schadeloosstel ling. arbeidsverzekering (invalidi- feits- en ongevallenwet), kostwinners vergoeding, gelden de desbetreffen de voorschriften van de Nederland sche land en zeemacht. Dit zelfde is van toepassing op leveringen of an dere prestaties van de burgerbevol king ten behoeve van den Opbouw dienst en op hieruit voortspruitende vorderingen, een en ander als be doeld in de Inkwartieringswet. f2). Het bepaalde in den eersten zin van de vorige alinea van dit artikel geldt ook voor hen. die op grond van een privaat-rechtelijke overeenkomst (arbeidscontract) bii de administratie van den Opbouwdienst werkzaam zijn, voor zoover bii deze overeenkomst niet anders is bepaald. Bevoegdheden van de leiding Artikel 5. De commandant van den Nederlandschen Opbouwdienst: 1>. Is be last met de bevelvoering en de handha ving der discipline ten aanzien van al len. die deel uitmaken van den Neder landschen Opbouwdienst en leidt de vor ming en opleiding lan het personeel van den Opbouwdienst: hii vaardigt een re glement uit betreffende de organisatie en de discipline; 2.) Is verantwoordelijk voor de organisatie van den arbeid en de goede uitvoering van de door den Ne derlandschen Opbouwdienst uit te voe ren werken; 3). Beslist over plaatsing en indeeling in den Opbouwdienst overeen komstig artikel 2: 4.) beschikt over het ontslag uit den Opbouwdienst overeen komstig artikel 3; 5). Is belast met het toezicht op de medische en hvgienische behandeling van hen. die deel uitmaken van den Opbouwdienst; 6) voorziet in de huisvesting en verpleging van de le den van den Opbnuwdienst alsmede in de verschaffing van inrichtingen, gereed sehappen en materialen, die benoodigd zijn voor de uitvoering der werken en houdt toezicht op bet onderhoud en de verdeeling daarvan. Artikel 6. Hef hoofd van de admini stratie van den Nederlandschen Opbouw dienst: 1). Staat aan het hoofd van al len. die bii bet administratieve bestuur van den Ophouwdiens werkzaam zijn: 2) Ontwerpt de door den wnd. secretaris generaal van het ministerie van alge- meene zaken op grond \an art 4 \an de verordening no. 71/1940 van den Rijks commissaris voor het bezette Neder landsche gebied uit te vaardigen voor schriften. 3). Houdt toezicht op de uit voering van de op grond van artikel 3 van de verordening no. 71/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied vastgestelde laarlijksche begrooting; 4). Heeft de leiding van het archief van den Nederlandschen Op bouwdienst. Artikel 7. Deze verordening treedt on den dag van haar afkondiging in wer king. met terugwerkende kracht tot 15 Juli 1940. Wie het kleine niet eert 's-GRAVENHAGE. 16 Aug. Ver schenen is een besluit van den secreta ris-generaal van het departement van landbouw en visscherii, waarbij het verbandelen of doen verhandelen, met inbegrip van het afleveren en doen af leveren. van puf en nest verboden wordt. Dit verbod geldt niet indien en voor zoover daarvan door liet rijksbu reau voor de \oedselvoorziening in oor logstijd ontheffing is verleend en de daarbii door dit bureau te stellen voor waarden ziin nagekomen. Deze voor waarden kunnen o.m. betrekking heb ben op de plaatsen van aanvoer, op de hoeveelheid af te leveren puf of nest, op de prijzen, wrelke bii de aflevering in acht moeten worden genomen, alsmede op de wijze van aflevering. Het besluit treedt in werking met ingang van 12 Augustus 1910 en is geldig tot 1 Sep tember 1941. Onder ..puf" wordt in dit besluit verslaan onvolwaardige plat- of rondvisch. afkomstig uit de Noordzee, alsmede garnalen met uitzondering van consumptiegarnalcn. Onder ..nest" wordt verstaan onvol waardige plat- of rondvisch. afkom- stie uit IJsselmeer en bet niet afgeslo ten gedeelte van de Zuiderzee. Uitbreiding van het arbeidsge bied der Handelskamer voor Nederland •s-GRAVENHAGE. lfi A,ie. Het door de nieuwe Duitsch-Nederlandsche handelsbetrekkingen crooter geworden arbeidsgebied van de Duitsche handels kamer voor Nederland gevestigd te Amsterdam, heeft het wenscheliik ge maakt, een bijkantoor van die kamer in Den Haag te vestigen, Carel van Bii- landtlaan 1G. Hierdoor is tevens vol daan aan den wensch, onmiddellijk con tact te kunnen hebben met den dienst van den Rijkscommissaris en de Neder landsche autoriteiten. Bii dit kantoor wordt op order van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied een centrale ingeschakeld voor opdrach ten van overheidsinstanties. Doel en opdracht van deze centrale zal ziin, in toenemende mate opdrachten van overheidsinstanties in Duitschland in Nederland te plaatsen en hier over de in aanmerking komende in dustrieën te verdeelcn. In verband daarmee zal de centrale leiding moeten geven bij het verzame len en onderbrengen van opdrachten. Prijsopdrijvingen in Amsterdam AMSTERDAM, 16 Auc. Er zijn nu eenmaal menschen, die door de distri- butieniaatregelea minder krijgen dan zi| verlangen en er zijn helaas ook menschen, die trachten hiervan op schandelijke wijze misbruik te maken door de goederen, die verlangd worden, tegen fantastische hoogc prijzen te le veren. Zoo heeft de politie kort geleden een man aangehouden, die ervan beschudigd wordt thee verkocht te hebben voor niet minder dan zes gulden per pond. Deze man zal zich voor den officier van justitie we gens deze handelwijze moeten ver antwoorden. Een winkelier in Zuid heeft zich eveneens Schuldig gemaakt aan prijsop drijving. Deze had van %de blikken soep. waarvoor de winkelrpijs 23 cent bedroeg, hel prijsje afgehaald en deze artikelen voor 30 cent verkocht. Dat een dergeliik optreden niet toe laatbaar is. spreekt vanzelf. Er zijn echter nog altijd kooplustigen, die het opdrijven van prijzen in zooverre aan moedigen, dat zij zich bereid verklaren abnormale prijzen te betalen. Zii maken zich hierdoor eveneens schuldig aan een strafbaar feit. De politie van het bureau Marnix- straat heeft Vrijdagmiddag in de Pot gieterstraat twee personen gearresteerd, die zich eveneens hebben schuldig ge maakt aan het verkoopen van kruide nierswaren boven den normalen winkel prijs. Reeds eenigen tijd had de politie het oog op een kapperswinkel, Toen vanmid dag een dame deze zaak verliet, werd zij aangesproken door de rechercheurs Blonk en van Schaik, die haar nader aan den tand voelden over haar aanwe zigheid in den winkel. Hierbij kwam vast te staan, dat ook deze dame zich in het bezit gesteld had van kruideniers waren, die haar tegen abnormaal hooge prijzen Waren aangeboden. De politie hield twee personen aan, den kapper en diens neef. De voorraad, die in beslag genomen werd, was niet zoo groot en leek eerder op een hamster voorraad, die uitverkocht werd, dan op een hoeveelheid goederen uit den ket- tinghandel. De beide gearresteerden hebben zich echter schuldig gemaakt aan niet toelaatbare handelingen. Zoo hebben zij een pond koffie, dat in den winkel 65 cent kost, afgeleverd tegen 1.70 de slaolie bracht inplaats van de normale 65 centen f 1.10 op. Zij zullen zich hierover tegenover den officier van justitie moeten verantwoorden. PAKKETVERKEER MET DUITSCH LAND 's-GRAVENHAGE. 16 Aug. In afwijking van een vroeger bericht wordt medegedeeld, dat in het ver keer met Duitschland thans gewone pakketten, dringende pakketten, pak ketten met expressebestelling en pak ketten, waarbij de afzender de in voerrechten voor zijn rekening neemt, toegelaten zijn. Rembourspakketten zijn nog niet toegelaten. DE GEVAARLIJKE ZEE •s-GRAVENHAGE. 16 Aug. Twee meisjes, die aan het stille strand aan 't baden waren, zijn door een strooming in zee weggetrokken. Een meisje werd door een golf teruggeslagen en kon zoo doende het strand weder bereiken. De 16-jarige E. C. van W. echter verkeerde spoedig in levensgevaar. Zij kon echter worden gered doordat een hoofdagent van politie zich gekleed te water begaf. 's-GRAVENHAGE, 16 Augustus. Blijkens het overzicht van de rijksmid delen was op ultimo Juli 1940 de op bi engst der directe belastingen in totaal 85202.866.tegen 94.027.941.op ultimo Juli van het vorige jaar. Aan grondbelasting was hiervan ein de Juli j.l. 10.8- millioen (verleden jaar 10.6 millioen) ontvangen, aan inkom stenbelasting f 46.2 millioen (verleden jaar 62.4 millioen, dus thans ruim f 1G millioen minder dan tot en met einde Juli in het vorige jaar), aan vermogens belasting thans f 9.9 millioen (verleden jaar f 13.2 millioen) en aan verdedi gingsbelasting I 5 millioen (vorig jaar f 7.6 millioen). Daartegenover staat, dat de bij de w et van 2 Dec. 1939 ingevoerde opcenten op de gemeentefondsbelasting Noor clen dienst 1940 reeds 13.1 mil lioen hebben opgebracht. Wat de overige middelen betreft, de ze leverden in de afgeloopen maand een totale ontvangst van f 38 009.128.— tegen f 50.026.196.in Juli 1939, derhal ve thans rond f 12— millioen minder op. Over de afgeloopen zeven maanden brachten deze middelen f 249.6 binnen, tegen f 274.millioen in de overeen komstige periode van 1939, dus thans f 23.4 millioen minder Uit deze cijfers blijkt wel, hoezeer de bijzondere omstandigheden der laatste maanden zich ten nadeele van den fis cus hebben doen gelden al dient opge merkt, dat 1/12 fier raming over 1940 niet meer dan 37.5 millioen was. De opbrengst van de verschillende soorten van indirecte belastingen over Juli 1940 wras als volgt: Dividend- en tantièmebel. 3.672.534.— Rechten op den invoer 3.539.917. Statistickrecht f 82.821.— Accijns op zout f 385.666. Geslacht 863.906. Wijn f 49.306. Gedistilleerd 2.531.334. Bier 936359. Suiker f 4.853.701. Tabak f 3.936.095. Belasting op gouden en zilveren wer ken f 49.813.—. Omzetbelasting 11.412.364. Couponbelasting 289.986. Rechten en boeten van zegel 1.346.855 Rechten en boeten van registratie 1.041.836. Rechten en boeten van successie, van overgang hij overlijden en van schen king f 3.015.162.—. Loodsgelden 1.467. De inkomsten ten bate van het ge meentefonds waren tot en met Juli 1940 van de gemeentefondsbelasting 69.8 millioen en van de opcenten vermo gensbelasting f 5.9 rqillioen ovor den dienst 1939/1940 (raming resp. 63.— millioen en f 6.— millioen) en voor den dienst 1940/41 resp. f 14.6 millioen en f 1.2 millioen (raming resp. f 65.mil lioen en f 5.7 millioen). De motorrijtuigen belasting bracht over Juli 1940 slechts f 1.541817.op (de raming voor een maand is ruim f 2.— millioen) en de rijwielbelasting 1.723.357.— waarbij men dient te be denken, dat Juli de maand van de nieu. we rijwielbelastingmerken pleegt te zijn. Over de eerste zeven maanden van 1940 bracht de motorrijtuigenbelasting f 10.7 millioen. de riiwielbelasting f54 millioen ten bate van het Verkeersfonds binnen. 267. De booze Zwurtvoeter zit nog steeds in dc rommel kamer van den tuin. Als de tuinman centge dagen later komt, om den grond om te spitten, vertelt een incisie hem, dat Myra het huis heeft verlaten om Peter te zoeken. De kabouter luis tert van achter een groote bloempot dit gesprek af. 268. Onmiddellijk besluit het boosaardige kereltje Myra te volgen. Hij ontdekt toevallig haar voetsporen en klimt in een boom. Daar ziet hij, ver beneden hem Myra aan komen loo- pen. Ze merkt niet, dat ze bespiedt wordt. In Duitschland vele zeer strenge straffen opgelegd 'sGRAVENHAGE. 16 Aus. Van Duitsche zijde wijst men er nog eens op, aan welke strenge straffen men zich blootstelt, als men luistert naar verboden radiozenders. In Duitsch land zijn enkele recente gevallen aan te wijzen, waarbij de overtre ders van het verbod zich zware straffen zagen toebedeeld. Zoo werden door de bijzondere recht bank te Klagenfurt vier inwoners van die stad veroordeeld, een tot drie jaren, zijn echtgenoote tot 15 maanden en twee anderen tot twee jaren tuchthuisstraf. In het vonnis wordt o.m. overwogen, dat deze personen „gezellige avondjes" had den gehouden met het doel om naar buitenlandsche zenders te luisteren, in liet biizonder naar de Duitsche nieuws berichten van Londen. Iemand uit Dortmund is veroordeeld tot drie jaren tuchthuisstraf en drie ia- ren eerverlies, daar hu regelmatig naar buitenlandsche zenders luisterde en bet gehoorde verspreidde. Dezelfde straf zag zich iemand door de buzondere recht bank te Essen opgelegd, daar bij in een vrijgezellenwoning in Gladbach op een gemeenschappelijke kamer meermalen zijn toestel op buitenlandsche zenders had afgestemd en hiermede voortging ondanks de protesten van de overige in woners van het huis. Tot dezelfde straf werd iemand ver oordeeld. die zelf een zeven-lamps toe stel had gebouwd om naar buitenland sche zenders te luisteren. Deze man antwoordde op de waar schuwingen van zijn familieleden, dat hij in zijn eigen huis de baas was. Het is echter duidelijk, dat men tijdens den oorlog niet meer baas in eigen huis is, doch dat men zich te voegen heeft naar de wetten. Ook de Nederlandsche verordening betreffende het luisteren naar radio zenders bedreigt, zooals bekend is. de overtreders met zeer zware straffen. Men neme dus een voorbeeld aan boven genoemde gevallen en stemme alleen af op die zenders, waarvan het beluisteren is toegelaten. Oneerlijk hulpbesteller wegens verduistering voor het gerecht AMSTERDAM, 16 Aug. Een da me, die rustig door Amsterdam-Zuid fietste, werd in Juni j.l. door een zonderling schouwspel getroffen. Zij zag, dat een hulpbesteller, die met een hoeveelheid poststukken per fiets onderweg was, rustig een pakje openmaakte, de inhoud in zijn zak stak en de verpakking weg wierp. Zij stapte af, raapte de enveloppe op en na kort overleg reed zij naar het postkantoor Zuid aan de Gerard Ter- borgstraat, waar zij verslag van haar ervaringen uitbracht. Direct stuuurde de hoofdbesteller een van zijn bestellers achter den zonderlingen hulpbesteller aan en deze haalde hem in de Ferdinand Bolstraat in. De man viel direct dooi de mand. Lit het pakje had hij een voor hem waardeloos cliché gestolen. Bij de huiszoeking en het onderzoek bleek, dat de man, die sinds October van het vo rige jaar in dienst was als hulpbestel ler, herhaaldelijk pakjes, die hij naar het ccntraal-station moest brengen, had opengemaakt en de inhoud gestolen. Veel had zijn misdrijf hem niet opge leverd, het waren meestal vrij waarde- looze voorwerpen, die hij steeds ijlings naar de bank van leening had gebracht, waar de recherche ze nog in beslag kon nemen. De 40-jarige hulpbcsteller stond van daag terecht wegens verduistering, ge pleegd als ambtenaar. Verdachte was vroeger diamantbe- w erker geweest, hij verdiende een be hoorlijk loon. Toen hij werkloos werd, kreeg hij 8.50 steun. In October werd hij aangesteld als hulpbesteller. Hij be woonde een huis van f 32 p. m. en over het algemeen gaf hij veel meer geld uit dan in zijn omstandigheden geoor loofd was. Het over verdachte uitgebrachte re classeeringsraport luidde gunstig. Daarmede rekening houdende, requl- reerde de officier van justitie mr. Klee- ne een gevangenisstraf van acht maan den waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en onder aftrek der voorloopige hechtenis. De verdediger mr. M. Schorlcsheim drong aan op een geheel voorwaarde lijke straf. Vonnis 30 Aug. De bond voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N.) schrijft ons: Uit de vele vragen, welke men ons stelt, bliikt, dat velen nog onkundig ziin van de w ijze, waarop zij vergoeding voor door de Duitsche weermacht gevorder de auto's zullen kunnen verkrijgen. Zij. die in het bezit zijn van een ge drukte verklaring, waarhoven staat „Abschatzungsurkunde" zullen recht streeks van. dc Duitsche autoriteiten be richt ontvangen op welke wijze de uit betaling geregeld zal worden. De „Abschatzungsurkunde" is afgege- icn ten aanzien van wagens, welke ge taxeerd zijn door 2 Nederlandsche des kundigen. Ten, aanzien van wagens, waarvoor geen „Abschatzungsurkunde" is afge geven. moet opgave geschieden aan de secretarie van de plaats van inwoning, afd. Militaire Zaken, onder overlegging van het vorderingshewiis. Dit geldt ook voor de in Wesel gevorderde wagens. Indien men niet in het bezit is van een vorderingshewiis. dan dient even eens opgave te geschieden. Alsdan zal een verklaring moeten worden afgelegd, onder opgave van getuigen of ander be wijsmateriaal. Men wende zich eerst tot de gemeentesecretarie. Tndienine van vorderingen voor wa gens onder II bedoeld moet geschieden vóór 31 Augustus a.s. ter gemeente-se cretarie van de woonplaats. SPORT EN SPEL Zondag a.s. clubkampioen schap voor juniores te Amsterdam AMSTERDAM. 16 Augustus. Op Zondag 25 Augustus zal voor de eer ste maal het clubkampioenschap van Nederland voor juniores worden ge houden. Hiermede kriigen de jongere athleten hun kans om te bewijzen welke waarde zij hebben voor de toekomst hunner vereeniging. De wed strijd wordt op ongeveer dezelfde wijze gehouden als die om het club kampioenschap voor senioren. De volgende nummers staan op het programma: 100 M., 300 M., 800 M„ hoogspringen, verspringen, kogelstooten. discuswerpen, speerwerpen en 4 x 100 M. estafette. Voorts zullen tijdens deze wedstrijden estafettes om de Herman van Leeuwen- beker georganiseerd worden o\er de af standen 4 x 100 M., 4 x 400 en 800400— 200—200 M. Ook een 200 M. hordenloop en 10.000 M. om het kampioenschap van Nederland staan op het programma. De organisatie der wedstrijden is in handen van de Amsterdamsche Athle- tiek Club. AMSTERDAM, 16 Aug. De derde avond van de Amsterdamsche Avond vierdaagsche, welke dit jaar voor de tweede maal wordt gehouden trok even als de vorige avonden een groot aantal deelnemers. De weersomstandigheden waren op dezen avond aanmerkelijk gunstiger, waardoor met nog mcei vreugde het 15 KM. lange parcours dat voor een groot gedeelte door het fraaie Bosch plan leidde, werd afgelegd. In Amsterdam verschenen 50 deelne mers meer aan den start dan gisteren op de startplaatsen Haarlem en Zaan dam waren deze getallen resp. 20 en 50 In totaal telde Amsterdam hedenavond 1700 deelnemers, waarvan 1300 indivi dueelcn en 400 in verenigingsverband. In Haarlcgi werden 335 en in Zaandam 250 deelnemers geteld De voorzitter van de N.W.F. bracht persoonlijk een bezoek aan het par cours van Amsterdam en Zaandam. Ei waren slechts weinig uitvallers, mede dank zij de medische sportkeuring. ZONDAG 18 AUGUSTUS JAARSVELD, 414 M. 8.00 NCRV. 12.00 VARA. 6.00 NCRV. 7.00 VPRO. 8.00—10.30 VARA. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, me ditatie. 8.25 Gewyde muziek (gr.pl.). 8.55 Gram.muziek. 9.30 Orgelconcert. 10.10 Ge wyde muziek (gr.pl.). J0.20 Evangelisch-Lu- thersche Kerkdienst. 12.00 VARA-orkest 12.45 Berichten ANP. 1.00 „Heeft dc Ne derlandsche Arbeiders Sportbond een toe komst?" lezing. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Let terkundig overzicht. 2.20 De Ramblers. 2.5C Tuinbouwprantje. 3.15 Esmeralda en soli«t. 3.45 Cello en orgel. 4.15 Gram.muziek. 4 30 Voor de kinderen. 5.00 Gram.muziek. 6.15 Wekclyksche gedachtenuitwisseling (ANP.). 5.30 Dc Golfbrekers. 5.40 Reportage. 6.00 Wijdingswoord. 7.00 Studiodicnst. 8.00 Be richten ANP. 8.15 Caharetprogramma. 9.15 Radiotooneel. 9.30 VARA-orkest cn solist, 10.15 BerichtQn ANP., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AV«0-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek (om 8.00 Be richten ANP.). 9.00 Leden van het Omroep orkest en de Nederlandsche Bachvereoni- ging en solisten (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewyde muziek (gr.pl.). 10.30 Sylvestre- trio. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gra- mofoonmuzick. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP., gram.muzieik. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en soliste (opn.). 1.50 Gram.muziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Verkorte operette „Boccaccio" (opn.). 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Omroepor kest. solisten en gram.muziek. 5.15 Weke. lyksche gedachtenuitwisseling (ANP). 5.30 Pianosoli. 5.45 Orgelspel. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Twilight Serenaders (opn.). 7.08 Cyclus ((De afbeeldingen op onze zomer- postzegels". 7.28 AVRO-Amusementsorkest, koor en solisten (opn.). 8.00 Berichten (Duitsch;. 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek met toelich ting. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Gram.- muziek. 10.00 Berichten (Duitsch), 10.15 Be richten ANP. 10.3010.45 Berichten (En gelsch) en sluiting. 11 1511.30, 0.1 0.30 cfi 1.151.30 Berichten (Engelsch). MAANDAG 9 AUGUSTUS JAARSVELD. 414.4 M. KRO-uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Wij beginnen den dag. 8.15 Gram.muziek. 10.00 VPRO: Mor genwijding. 10.15 Gram.muziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.05 Gram.muziek. 12.15 Frans Wouters en zijn Caliente-orkest. 12.45 Berichten ANP., gram.- muziek. 1.15 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur 3.00 Gram.muziek. 3.45 KRO-Melodisten en solist (4.304.45 Gram.muziek. 5.15 Berich ten ANP. 5.30 Rococo.octet. 6.00 Gram.mu ziek. 6.15 Musiquette en soliste. 7.00 Vragen van den dag (ANP.). 7.15 Berichten 7.20 Voor de jeugd. 7.85 Gram.muziek. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 KRO-orkest, KRO-Melodistcn cn solisten. 9.15 Gram.mu- zieik. 9.35 Radiotooneel. 10.10 AVy sluiten den dag. 10.15 Berichten ANP. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV-uitzending 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek. 3.00 Berichten ANP. 8-10 Schriftlezing, meditatie. 8.25 Ge wyde muziek (gr.pl.). 9.00 Gram.muziek. 10.00 Trio Beute-Zepparoni-Hemerik en gram.mu ziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gram, muziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Be richten ANP. 1.00 Cymbaal-sextet en gram.- muziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Cym- haal.sextet. 2.45 Gram.muziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek. 4.15 Gram.muziek. 5.00 Be richten (Duitsch). 5.15 Berichten ANP. 5.30 Orgelconcert. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Gram.muziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage of muziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Be richten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek (9.159.30 Berichten En gelsch). 10.00 Berichten (Duitr-chu 10.15 Be richten ANP T0.3010.45 Berichten (En gels) en sluiting. 11.1511.30, 0.150.30 en I.151.30 Berichten (Engelsch). NIEU WSBERICHTEN: De uitzendtijden v&„ de nieuwsberichten In het Nederlandsch. Fransch en Engelsch, op den zender Kootwijk. 1875 M.. zijn als volgt: 8.00— 8.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.009 15 berichten in het Fransch. II.1511.30 berichten in het Engelsch. 12.30—12.45 berichten in het Duitsch 12.4513 00 nieuwsberichten van het A.N.P, 13 4514.00 berichten in het Fransch. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515 30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.1518.30 berichten in het Engelsch. 20.0020.15 berichten in het Duitsch. 20.15—20.30 berichten ln het Engelsch. 20.3020.45 nieuwsberichten van het A.N.P. 21.15—21 30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A.N.P 22 3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwyk om 22,30 na de nieuwsbe richten van het A N.P.. sluiten, behalve dat, zooalB uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23 15 terugkomt met be richten in het Fransch. DISTILLEER TOESTEL IN BESLAG GENOMEN ZEVENHUIZEN (Gr). 16 Aug. De gemeentepolitie van Leek heeft in de tot deze gemeente behoorende buurt schap Zevenhuizen een volledie distil- leertoestel in beslae eenomen hii H. V. Het toestel en een hoeveelheid alcohol ziin naar den rijksontvanger te Leek overgebracht. Tegen V. is proces-verbaal opgemaakt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7