Amerika's houding jegens Berlijn en Rome Vrees voor LAATSTE BERICHTEN Italiaansche waarschuwing Hongarije wenscht twee derde van Zevenburgen aan neutrale koopvaardij Doel: spoedig einde van oorlog Luchtaanval op Gibraltar Tegenstrijdige millioenen- opgaven Moordaanslag op Leon Trotzky Studentenkamp te Den Haag Totale blokkade afgekondigd van de Britsche koloniale kusten, van Egypte en van den Soedan Vijandigheid wordt kunstmatig aange kweekt door de New Yorksche geldmagnaten uitschakeling van het goud Pijn - Pijn - Pijn BRITSCHE BETUIGING VAN LEEDWEZEN Meeningen loopen uiteen over bevolkings- ruil in het voormalige Hongaarsche gebied Noorsche Koningshuis met „American Legion" naar Amerika? TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN vjescfwwc**'9 Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1940 ERGENS IN ITALIË, 21 Aug. (Stofa- ni). De Italiaansche regeering heeft aan de regeeringen van de neutrale landen, die de koopvaardij uitoefenen, een nota gezonden, waarin gezegd wordt: In haar nota van 15 Juni heelt de Italiaansche regeering aan de regee ringen der neutrale landen, welke de koopvaardij uitoefenen, medegedeeld, dat Italië in verband met de blokkade- maatregelen, die door vijandelijke lan den ten aanzien van Italië waren Re- nomen, verplicht was te verklaren, dat de naar vijandelijke havens op weg zijnde koopvaardijschepen, zoodra zij zich op 30 mijl van de vijandelijke kus ten bevonden, voor eigen risico en ge vaar zouden varen en dat Italië alle verantwoordelijkheid afwees voor de gevolgen, die zouden kunnen ontstaan voor de schepen, welke met deze waai- <g|huwing geen rekening hielden. De Italiaansche regeering vestigt de aandacht er op, dat het zeege bied langs de kusten van de Brit sche koloniën en protectoraten en van de onder Britsch mandaat staande landen, alsmede van die landen, zooals Egypte, waar zich Britsche land-, zee- en luchtstrijd krachten bevinden, op grond van de voortdurende opeenvolging van oorlogshandelingen tot permanente operatiezóne is geworden. Dit geldt in het bijzonder voor de Britsche kusten in de Middellandsche Zee, de Roode Zee, de golf van Aden, alsmede voor de kusten der Britsche koloniën in Afrika en de kusten van Egypte en den Soedan. Derhalve stelt elk schip, dat in deze zóncs vaart, zich bloot aan vernietiging door mijnen en andere in den oorlog gebruikte midde len. Met het doe! deze vernietigingen te vermijden, stelt de Italiaansche regee ring aan de neutrale regeeringen voor, alles" te doen wat mogelijk is en wen- schelijk geacht wordt, opdat haar on derdanen en haar schepen zorgvuldig vermijden door de gevaarlijke zónes te varen, aangezien de Italiaansche regee- ring alle ve^ntwoordelijkheid voor schade, die in tfëze zónes aan schepen en personen zou kunnen worden toe gebracht, van de hand wijst. De Ita liaansche regeering, zoo eindigt de no ta, wil van haar kant geen belemme ringen in den weg leggen aan het va ren van neutrale schepen door do zee engten, die verplichte doorgangen voor de scheepvaart vormen. In verantwoordelijke Romeinsche kringen wijst men er op, dat Italië met deze nota een totale en onvoorwaarde lijke blokkade van de Britsche kolonia le kusten en van de kusten van Egypte en den Soedan heeft ingesteld. Deze maatregel, zoo voegt men er aan toe, zal tot een snelle beëindiging van den oorlog bijdragen. Hij is ook genomen in het belang der neutralen, die er geen enkel belang bij hebben, hun schepen en onderdanen aan vernietiging bloot te stellen om de Engelschen van het noodige te voorzien en zoodoende den oorlog te verlengen. De maatregel van Italië, zoo wordt in Italiaansche politieke kringen verklaard, heeft de volledige onder breking van ieder handelsverkeer van de neutrale staten met de En- gelsche koloniën ten gevolge en wel in het geheele gebied, dat de Ita liaansche rcgcering beschouwt als operatiegebied. De havens der En- gelsche koloniën worden op deze wijze totaal van den handel afge sneden, zoodat iedere toevoer uit neutrale havens of door middel van neutrale schecpsruimte verhinderd wordt. Men legt er bijzonder den nadruk op, dat. de door de Italiaansche regeering genomen maatregel de Engelschen van hun noodzakelijke toevoeren berooft ën dat dus deze maatregel op de piqost snelle beëindiging van den oorlog. Men verwacht met stelligheid, dat do Ita liaansche maatregelen door de neutrale staten geaccepteerd zal worden, daar zij er geen belang hij kunnen hebben hun schepen en staatsburgers aan den ondergang prijs te geven met het eeni ge doel de Engelschen te ondersteunen en op deze wijze de duur van het con flict te verlengen. In het bijzonder moet gewezen wor den op het feit. dat de regeering der Vereenigde Staten met de bedoeling schade aan haar schepen en het in ge vaar brengen van haar burgers te voor komen, hetgeen in den oorlogstoestand mogelijk zou zijn, haar schepen heefl verboden de Middellandsche Zee en de Roode Zee te bevaren. BERLIJN. 20 Aug. AMERIKA'S houding ten aanzien van Europa en vooral ten opzichte van de as-mogendheden wordt te Berlijn, vooral na de te Havanna gehouden con ferentie, met groote aandacht gevolgd. Er wordt in politieke kringen de na druk op gelegd, dat een der \oornaam- ste redenen \an de vijandige gezind heid van bepaalde Amerikaansche mi lieux tegenover de wederopbomvpoli- tiek der as-mogendheden is te zoeken in de vrees der voor het grootste deel onder Joodschcn invloed staande Noord-Amerikaansche financieele kringen, daar eon nieuwe regeling van het Europeesche economische en valu ta-systeem ontegenzeggelijk zou leiden tot de volledige onafhankelijkheid in economisch opzicht, zoodal Europa niet langer aan den leiband zou loopen van het Noord-Amerikaansche grootkapitaal De New Yorksche financieele wereld ziet duidelijk in, dat een door het nieu we Europa doelmatig geëxploiteerd Afrika aan ons werelddeel alle produc ten en grondstoffpn zóu kunnen leve ren. die den Europeanen ontbreken. Aan den anderen kant zijn Roemenië Rusland en Arahië in staal om geheel Europa van de noodige petroleum te voorzien. De financieele kringen in New York staan dus zeer pessimistisch tegenover de mogelijkheid om een Pan-Amerikaansch economisch sys teem in elkaar te zetten, aange zien de Zuid-Amerikaansche staten op politieke, cultureele en economi sche gronden buitengewoon moei lijk afstand zouden -kunnen doen van hun eeuwenoude handelsbe trekkingen met Spanje, Italië, Duitschland en andere groote Euro peesche volken. Vrees voor uitschakeling van het goud jLJ IER komt nog bij, dat de Ameri- J-J- kaansche geldmagnaten zich des te meer bezorgd maken over de \aluta- en financieele politiek van het nieuwe Europa, wijl zij vreezen, dat de valuta van het nieuwe Europa niet meer ge bonden zal zijn aan het goud reden te meer, waarom het oude werelddeel zich aan den invloed van de nieuwe wereld zal onttrekken. Hierin zou de oorzaak te zoeken zijn, waarom de Amerikaansche geldwereld, die grooten invloed uitoefent op de Noord-Amerikaansche pers en krachtig de Engelsche propaganda steunt, zoo schermt met het spook van een poli tieke en militaire bedreiging van het AmerikaËinsche conticnt. Hiervoor bestaat natuurlijk geen enkele grond, doch zij is dienstig om de openbare mcening te beïnvloeden en het den geldmagnaten mogelijk te maken, in troebel water te visschen. Men wijst er te Berlijn op. line on zinnig het denkbeeld is, dat de as-mo gendheden het voornemen zouden koes teren hun veroveringsplannen uit te strekken tot Amerika. Zij zullen in Europa en in Afrika genoeg te doen hebben, om deze beide werelddeel en economisch te systemaliseeren. om te denken aan veroveringen in Amerika, Dergelijke gedachten zijn uitgesloten bij de Europeesche mentaliteit en kun nen alleen opkomen in het brein van zekere Amerikaansche journalisten. De leidende mannen in de beide as- mogendheden zijn van meening. dat de Vereenigde Staten een econornischen factor vormen, die in wedcrzijdsch be lang zeer goed in te schakelen zou zijn bij het Europeesche economische svs- teem. om op deze wijze normale handels betrekkingen in het leven te roepen. In een krijgsgevangenenkamp. Een Duitsch journalist legt eenlge karakte ristieke figuren met het teekenstift vast (Foto Weltbild) Samenwerking geboden EEN hoogerc levensstandaard in' Europa en Afrika zou ten goede ko men aan de betrekkingen tusschen de Europeescli-Afrikaansche economische systemen en de andere economische systemen, zooalg die van Rusland, Verre Oosten en Amerika. De ccnigen, die hierbij geen garen zouden spinnen, zouden de speculanten zijn. De in Amerika aan den dag tre dende vijandige gezindheid ten op zichte van de as-mogendheden is kunstmatig in het leven geroepen door een klein aantal bankiers, die de macht en opperheerschappij van het door hen gehamsterde goud be dreigd zien. Het belang van het Amerikaansche volk zou daarente gen de Amerikaansche regeering moeten gebieden reeds op dit oogen- blik een sfeer van goede versland houding met het nieuwe Europa te scheppen en goede handelsbetrek kingen met ons werelddeel aan* te De door vrees en andere oorzaken be- invloede politiek van Washington is er integendeel op gericht een diepe kloof te graven tusschen de beide we- relddcelcn. Het eenige resultaat van deze houding kan echter zijn dat een tot de tanden gewapend Amerika de rest van de wereld zou noodzaken, om eveneens een geweldige bewapening in stand te houden, inplaats van er toe te kunnen overgaan, dezen zwaren, op alle volken drukkenden last te ver lichten na afloop van den oorlog. Wel licht is dal echter juist de bedoeling van de groote New Yorksche bankwe reld, teneinde niet een van hun voor naamste bronnen van 'inkomsten ver stopt tc zien. De sympathie, welke de Vereenigde Staten thans voor Engeland aan den dag leggen, zouden als bewijs hiervoor kunnen gelden. Deze sympathie vormt tevens een bewijs van kortzichtigheid op een tijdstip, waarop de geheele we reld als één man front maakt tegen de macht van het kapitaal, waarin de vol ken de macht zien, welke verantwoor delijk is voor al de oorlozen, dip sedert veertig jaar de mcnschheid teisteren. m Door hun uitdrijvende- cn pijnstillende werking: helpt hierbij altiid veilig en vlug als geen ander een poeder of cachet van Mjjnhardt. Mtinhardt's Poeders per stuk 8 c». Doos 45 et. Cachets, genaamd„Mjjnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. (Ingezonden hfcdcdeellng) LA LINEA, *21 Aug. (D.X.B.). Ver scheidene vliegtuigen van onbekende nationaliteit hebben gi6terenochtend Gibraltar aangevallen en de haven met bommen bestookt. De bommen vielen tusschen de in de haven voor anker lig gende schepen cn op kade-installaties niet ver van de platas, waar de kruiser „Resolution" ligt om gerepareerd te worden. Onder de bevolking, die den geheelen nacht in de schuilkelders heeft doorgebracht, zou een paniek zijn uitge broken. Allen Spaansrhen burgers is het betreden van het gebied van Gibral tar verboden. Naar uit Gibraltar verluidt, wordt al daar met alle kracht aan de verdedi gingsinstallaties gewerkt. Dinsdagmor gen vroeg werd in Gibraltar een ont ploffing gehoord. De Engelschen pro- beeren door de landengte een konaal te graven, teneinde zoo doende Gibraltar in een eiland te veranderen en van het vasteland te scheiden. BERN, 21 Aug. (D.N.B.). Hel Zwitsersche departement van bui- tenlandsche zaken deelt mede, dat de Bi'it6che regeering aan het Zwit sersche gezantschap in Londen hoar leedwezen voor de schendingen van het Zwitsersche luchtgebied door Britsche vliegtuigen heeft betuigd, liet Britsche lucht wapen heeft aan wijzingen ontvangen al het mogelij ke te doen om het vliegen over Zwits.ersch grondgebied te vermij den. TURNU SE VERIN, 21 Aug. Van semi-officieele Duitsche zijde verluidt, dat tot dusver het Hon gaarsche voorstel cn het Roe- mecnsche tegenvoorstel voor dc oplossing van het Zevcnburgsche vraagstuk nog niet zijn gepubli ceerd. Uit talrijke gesprekken met persoonlijkheden van. beide par tijen blijkt echter, dat de weder- zijdsche opvattingen nog uiteen loopen. De door de Hongaren voorgestelde grenslijn begint volgens vermoedens, cMe hier de ton de doen, aan de huidige Hongaarsch Rocmeensche grens en loopt dan ten Noorden van het. dal van dc groote Kokel (Tarnava) lot Cristur, ten Oosten van Schaessburg, buigt, dan om naar het Zuiden, bereikt bij Zernescht ten Westen van Kroonstadt, de hoogten der Karpathen, van waaruit zij langs de oude Roemeensch-Hongaarsche grens van vóór den Wereldoorlog naar het. Noorden loopt. In dit gebied liggen Kroonstadt, Bistrifz, Clausenburg, Karls- lnirg (Alba Julia), Groot-Vardein en A rad. Dit gebied omvat ongeveer twee derde van de door Hongarije na d<cn Wereld oorlog aan Roemenië afgestane 102.000 vierkante kilometers. De bevolking van dit gebied bedroeg in 1930, volgens Roe- meensche opgaven, ongeveer 3.9 zielen, waarvan ongeveer 2,2 millioen Roeme nen en ongeveer 1.2 millioen Hongaren. Van Hongaarsche zijde wordt daaren tegen verklaard, dat het hier 2,5 mil lioen Hongaren betreft. Een vrijwillig, individueel vertrek Ier Roemenen willen de Hongaren geen hindernissen in den weg leggen. Roe menië wil zijnerzijds daarentegen alle Hongaren uit het binnenland van Ze- Fransch communist sloeg den voormaligen Russischen volks commissaris neer met een ijzeren stang MEXICO CITY, 21 Aug. (D.N.B.). Leon Trotzky, de voormalige Russische volkscommissaris van oorlog, die reeds vele jaren in Mexico vertoeft, is gister middag het slachtoffer geworden van Lcon Trotzky een overval. De dader, een Fransch commmunist, genaamd Frank Jacques, die zich sedert, eenigen tijd onder een valschen naam bij Trotzky ophield, sloeg Trotzky in zijn woning na. een gemeenschappelijk genultigden maaltijd met een ijzeren stang neer. Trotzky kreeg hierdoor een ernstige hoofdwon de, waarvoor hij onmiddellijk naar den diclitslbijzijnden eerste hulppost van de politie moest worden gebracht. Bevestiging van hel gerucht, als zou Trotzky a«n zijn verwondingen zijn be zweken, was tot dusverre niet te ver krijgen. Wèl wordt door de doktoren loegegeven, dat zijn toestand zorg baart. De dader, die eerst onlangs in Mexico is gekomen, werd onmiddellijk gearres teerd en verhoord. Bij de arrestatie pro beerde hij zich te verweren, waardoor hij zware verwondingen opliep. Zijn verklaringen, die op schrift ziin ge steld, worden op het oogenblik bestu deerd. Volgens de jongste inlichtingen zou Trotzky op sterven liggen. De werkelijke naam van den pleger van den aanslag staat nog niet vol komen vast. Hif heeft zich op ver schillende plaatsen en bij eenige personen steeds onder een anderen naam vertoond. De dader zou geen Fransch, maar een Belgisch journa list zijn. venburgen, me inbegrip van de Szek- lers in het gebied langs zijn huidige Westgrens, doen vertrekken en uit de ze gebieden een overeenkomstig aantal Roemenen in het door het vertrek cle- zcr Hongaren vrijgekomen gebied ves tigen. Derhalve zou Roemenië de vlak te, welke in het Westen voor het hoog land van Zevenburgen, ligt moeten af slaan, hel grootste deel dus van de ko- mitaten Arad, Bihor, Salaj en Sathmar. Hiervoor schijnt echter geen concreet Roemecnsch voorstel te zijn gedaan, daar men het, volgens de Roemcensche opvatting, eerst eens moet worden over clcn bevolkingsruil, alvorens men den omvang van het afgestane gebied kan vaststellen. In goed ingelichte kringen verluidt, dat gezant Hory, dc leider der Hon gaarsche delegatie, die sedert Dinsdag te Boedapest vertoeft, Donderdag weer tc Tumu Severin zal aankomen en dan aan de Roemeense.he delegatie dc nieu we richtlijnen zijner regecrlng in ant woord op de Roemeenschc tegenvoor stellen zal overhandigen. De leider der Ropmeensche delegatie bij de onderhan delingen met Hongarije, gezant Valer Pop, is voor het uitbrengen van ver slag door koning Carol in audiëntie ont vangen. STOCHOLM, 21 Aug. (D.N.B.) Da- gens Nyheter en Stoekholms Tidningen melden uit Oslo, dat aldaar wordt be weerd. dat kroonprins Olaf het plan hoeft zich aan boord van de „American Legion" te begeven, zoodra liet schip in de buurt van de Engelsche kust komt, teneinde met kroonprinses Martha naar de Vereenigde Staten tc vertrekken. Ook koning Haakon en verscheidene leden der vroegere Noorsche regcering zouden dergelijke plannen koesteren. De vroege re voorzitter van het Storting, Ilambro, is reeds eenige maanden geleden naar Amerika vertrokken om voorbereidin gen te treffen voor de komst van de Noorsche koninklijke familie. ENGELSCHE MACHINE BOVEN OLDENBURG NEERGEHAALD BERLIJN, 21 Augustus. Naar het D.N.B. over het luchtalarm te Berlijn nog verneemt, naderde een Bristol-Blen- heim-toestel het Berlijnsche luchtver- sperringsgebied, waarop in Berlijn lucht alarm werd gemaakt. De Britsche ma chine, die naar het Noord-Westen af draaide, wercl later boven "Oldenburg waargenomen, in hel zoeklicht gevan gen en opnieuw beschoten. Het \lieg- tuig werd rloor eenige schoten getroffen en stortle brandend omlaag. HET BELGISCHE GOUD NAAR ELDERS GEBRACHT BRUSSEL. 21 Aug. (D.N.B De Na tionale Bank van BelgiÖheeft in het Staatsblad bekend gemaakt, dat. van de 21.700 millioen goudfranken. die België vóór den oorlog bezat, slechts 155.189 goudfranken in België zijn gebleven. De rest, van dit bedrag is door de vroegere regeering-Pierlot naar het buitenland gebracht. BINNENLAND NIET ALLEDAAGSCHE GROENTEN Lp R zijn zoo van die groenten, die we J-s voor de fijne fruit- en delicatessen- winkels uitgestald zien, en die we toch zoo zelden zelf op tafel hebben- Niet altijd om de eventueele kosten, doch in de meeste ge vallen. omdat onbekend nu eenmaal onbe mind maakt. Tot zulk een bijzondere groente behoort de Artisjok, eigenliik een overblijvende Distel, waarmee we op hoogere gronden het meeste succes zullen hebben. Gedu rende de zomermaanden, van Juli tot Sep tember, brengt zij haar bloemstengsels voort, en dan is het mak de bloemen tc snijden vóór deze open gaan. De schub ben cn de bloembodem worden als lek kernij genuttigd Wie een laag gelegen tuin heeft, moet er liever niet aan beginnen, omdat daar winters dc wortels gemakkcliik wegrot ten. Tegen vorst kunnen we de planten beschermen door een laag turfmolm of stroo. Hoewel de planten uit zaad verme nigvuldigd kunnen worden, is dit voor den liefhebber nogal bezwaarlijk, onulat het hij voorkeur op warmte moet geschie den- Daarom kunnen wc beter dc plan ten. die goed bloem hebben gegeven, in Maart of April scheuren, waarna dc plan ten 1 meier uit elkaar worden uitgezet. Een gewas, dat veel aan de artisjok doet denken, is de kardoen of cardon, ook een voor ons land vrij onbekende groente. Op buitenplaatsen komen zij nogal eens voor. waar zii ook wel als sierplant ge kweekt worden om haar cleganten vorm wollig behaarde bladeren en groote. blau we bloemen. Evenals bii Brusselsch lof cn andijvie moeten dc planten, die voor de consumptie dienst moeten doen, gebleekt worden, als zij volgroeid ziin. Vanaf eind Augustus kunnen de mooiste planten in gepakt worden. Daartoe worden van bo ven de bladeren bii elkaar gebonden met een stroowiscli of band, terwijl dc ge heele plant in stroo of matten wordt ge wikkeld, waarbij we den bovenkant zoo veel mogelijk dicht maken, om indringen van het regenwater tegen te gaan. Na drie weken zal een en ander ont pakt kunnen worden, waarna We consta- tecren, dat bladstelen en nerven blank ziin geworden. Deze bladribben worden nu als groente genuttigd, bij voorkeur ge schild als rabarber, cn verder bereid als bleekselderij. 'S-GRAVENHAGE, 20 Aug. De vo- rige week Donderdag struikelde in de Javastr. een 64-jarige kellner uit Voor burg. Hij kreeg een hoofdwonde, werd aan de centrale post van den G.G. en G.D. verbonden en begaf zich toen op weg naar huis. Hij kwam echter niet in Voorburg aan. Gisteravond heeft de Haagsche politie zijn lijk in het water van de Koninginnegracht gevonden. Vermoed wordt, dat de bejaarde kellner, toen hij zich naar een halte van de Blauwe Tram wilde begeven, door Je duisternis is misleid en in het water is geloopen. COLLECTE VOOR HET DUITSCHE ROODE KRUIS 's-GRAVENHAGE, 21 Aug De hier onder de leden van de Duitsche Ord- nugepoli2ei gehouden collecte voor het Duitsche Roode Kruis heeft 2.544 R.M. opgebracht. LIJK AANGESPOELD 's-GRAVENHAGE. 21 Aug. Op het strand te Scheveningen ter hoogte van den vuurtoren is vanochtend het lijk aangespoeld van een 17-j-arigen jonge man, die op 6 Aug. ongeveer op dezelf de plaats door den stroom werd mee gesleurd en verdronk. SPORT AMERICAN EXPORT LINES 's-GRAVENHAGE, 21 Aug. Naar het reisbureau Lindeman mededeelt heeft het als agent van de American Export Lines telegrafisch bericht, om vangen, daf de schepen van deze lijn, welke regelmatig eiken Donderdag van Lissabon naar New York vertrokken, thans eiken Woensdag van Lissabon zullen afvaren. Voorts zullen alle sche pen Bermuda aandoen. UTR. STRAAT li TEL. 529t Inleiding van dr. H. v. d. Wielen over „De Nederlanden bin nen Europa" 's-GRAVENHAGE. 21 Aug. - Zooals wij de vorige week hebben aangekondigd wordt op Huize Kat wijk in D enHaag een studenten- kamp gehouden, waar studenten van de verschillende vereenigingen en steden ziin samengekomen met het voornemen gezamenlijk mede te werken aan den opbouw van de Nederlandsch studenten gemeen schap. Dit kamp is Maandagavond geopend met een inleiding van dr. H. v. d. Wielen, de leider van het Volkshoogeschoolwerk. die over de „Nederlanden binnen Europa" sprak. Op boeiende wii2e vatte spreker de economische sociale problemen van Ne derland samen en toonde aan hoezeer ons land afhankelijk is van den aan- en doorvoer van grondstoffen uit de factorijen en later het koloniale rijk en van het scheppen van industrieën die deze grondstoffen tot producten van hooge waarde verwerken. Bii het weg vallen van deze factoren zou Neder land een uitsluitend agrarisch land moeten worden met. alle groote moei lijkheden welke daaraan verbonden zijn. Op deze inleiding volgde een leven dige gedachtenwisseling. Dinsdagoch- tend sprak dr. Krekel over de moderne strooming van het „autoritaire socialis me". Hij noemde de kern van het hui dige conflict tusschen de gedachte van tastbare, natuurlijk gebondenheid eenerzijds en de oude overschatting van de abstracte begrippen anderzijds. Het oude socialisme erkende slechts de ab stracted mensch. doch niet de concrete volksgemeenschap. De erkenning van de tostbare werkelijk hoid. der gemeen schap is de gedachte van dezen tijd. Het spreekt vanzelf dat aan de ge dachtenwisseling over dit onderwerp algemeen en intensief werd deelgeno men. Nog vele interessante beschouwingen staan op het programa Prof. Schrieke, dr. P. .T. Bonman, prof. v. Apeldoorn zullen o.a, in de loop van deze en de volgende week de vele kanten van dc huidige vraagstukken behandelen. Studenten die zich voor deze gedach ten lntere?seeren kunnen als nog aan dit, kamp komen deelnemen doorzich tc vervoegen op huizo Katwijk, P.aamweg i?. Den Haag. BESLISSINGSWEDSTRIJD TUS SCHEN IJ EN U.Z.C. AMSTERDAM. 21 Aug. Naar wij vernemen is de beslissingswedstrijd tusschen IJ en U.Z.C. vastgesteld op Donderdag 22 Aug. des avonds 7.US uur in het bad Crailo te Hilversum. Scheids rechter A. J. Braam uit Heemstede zal deze ontmoeting leiden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3