VÖOiR HET KIND DE BRUTALE RAAF Nooit te oud om te leeren EEN SLIMMERIK DE ZEBRA Ve!e handen maken licht werk KNUTSELEN MET ERWTEN RUBRIEK VAN OOM BOB Een paar rolschaatsen r WILLY PETILLON schrijft voor onze V. lezeressen over: RECEPTEN UIT DE STAATSCOURANT BRIEFWISSELING RUILHANDEL 2e BLAD PAG. 4 amersfoortsch dagblad vrijdag 23 augustus icq J r\ E kwestie, met alleen van de voedselvoorziening, maar ook van de voedsel bereiding. wordt van hoogerhand energiek aangepakt. Waarschijnlijk hebben wel alle lezeressen kennis genomen van het bericht, dat door het geheele land van 3 September a.s. af voorlichtingscursusscn zullen worden gehouden betreffende voed selbereiding. In verband met hel feit dat in de nabiie toekomst niet alle grondstoffen beschik baar zullen zijn. die de Hollandsehe huisvrouw gewoon is bij de bereiding der maal tijden te gebruiken en dat er andere grondstoffen wél beschikbaar zullen zijn. die zii niét gewend Is te gebruiken kan de wcnschelijkheid van deze cursussen niet worden ontkend Het is noodiz dat de bereiding van het voedsel in andere meer moderne banen geleid wordt; het is ook noodig. dat er met de voorraden zuinig wordt omge gaan Het is bovenal noodig. dat wij leeren niet te hunkeren naar dat wat er met is en leeren ons te behelpen met datgene, dat er wel is En dat leeren moet een beetje snel gaan en er moet door iedereen geleerd worden Daarom deze cursussen. IN een persconferentie over deze aan gelegenheid zeide Landwirtschafts- rat dr. Schoenbeck: „Het is zeer moei lijk de levensgewoonten van een volk zeker voor zoo ver die door de vrouwen in stand worden gehouden. te veran deren; de vrouw is in haar huishouden conservatief." Wij vinden het misschien niet pret tig om dat te hooren, maar de waar heid van deze woorden kan moei liik ontkend worden. Wij zijn conser vatief, speciaal in de keuken; uitgezon derd natuurlijk degenen die uit gespro ken „modern" dus niet conservatief zijn Maar dat zijn nog de minderheden en zij zijn hoofdzakelijk te vinden in speciale milieus, wier geheele levens instelling eenigszins anders is dan van de groote massa. Nieuwigheden drin gen in het algemeen slechts langzaam tot de keukens door. Wij houden ons graag aan oude beproefde recepten Wij hebben prettige herinneringen aan be paalde schotels, die in het ouderlijk huis geregeld ter tafel \erschenen. Wat dat betreft zijn wij vrouwen het niet alleen, die conservatief zijn. Negenen negentig procent van de getrouwde mannen verzekert, zelfs nog na een res pectabel aantal huwelijksjaren uit christelijke naastenliefde zwijgen wij van de eerste maanden nog minstens eenmaal per week dat moeder die of die schotel altijd zus en zoo bereidde. Dc minste afwijking van haar methode voelt hij als een aanslag op zijn jeugd herinneringen. Nu kan men het ons niet al te kwa lijk nemen, als wij wat de keukenge heimen betreft, conservatief zijn. Het is eenvoudig een soort toepassing van de, op allerlei ander gebied toegejuich te. voorkeur \oor den veiligen weg. Noem het zoo ge wilt een zekere ge makzucht. In gewone tijden is daar misschien niet zoo heel veel bezwaar tegen. Tn tijden als deze is het onze plicht alle gemakzucht terzijde te zet ten én met warme belangstelling van alles kennis te nemen, wat er toe kan bijdragen om ons te helpen de voedings middelen, welke ons ten dienste staan en zullen staan tot het uiterste te be nutten. Het zal. ik weet het, velen van ons niet gemakkelijk vallen om zich open te stellen voor de andere, nieuwe op vattingen, die men ons zal willen bij brengen. Wii zijn steeds ietwat en wel een klein beetje veel. trotsch op onze buisvrouweliike kundigheden, ook op keukenterrein. Wii meenen niet dat b'«iitenstaandei*s ons op dat gebied iets te leeren hebben. Wij. die zóó veel ja ren practiik hebben, wii die En als die buitenstaanders dan toch meenen, dat zij ons wel een en ander kunnen vertellen, d^t wij niet weten en ons iets wijzen, wat wii niet kunnen dan is dat een leeliike knauw voor onze huisvrouwelijke eigenliefde en huis- vrouwelijke trots En wel in het bijzon der voor zoo ver het de ouderen onder ons betreft. TOCH moeien wii niet Ie star op dal voetstuk blijven staan. Er komt im mers altijd ergens iets nieuws en dat nieuwe is bijna altijd een verbetering. Als wetenschap en practijk hand in hand gaan, kan het immers niet anders of er moet iets goeds te voorschiin komen. De wetenschap heeft op verscheiden gebied de huisvrouw vooruit geholpen. Denken wij alleen maar eens aan alle technische vindingen, die ons werk zoo veel lichter hebben gemaakt! Het zelfde geldt op het gebied der voeding. Zoo goed als wij geprofiteerd hebben van de technische vindingen moeten wij ook profiteeren van de vindingen op het terrein van onze voeding. Daar om is het zoo noodig, dat wij onze be langstelling geven aan de cursussen, die in uitzicht znn gesteld Die behoo ren bezocht te worden door alle huis vrouwen en aanstaande huievrouwen. Geen van ons en dat geldt weer meer in het bijzonder voor de ouderen moet zich op het standpunt stellen: ik heb het zoo lang op mijn manier (in stilte behoort daar achter gezegd wor den: en dat is de goéde manier) ge daan. dat het geen zin heeft, nu nog ingrijpende veranderingen te gaan toe passen. Bovendien moeten we ons eerst eens goed op de hoogte stellen of die veranderingen werkelijk zoo ingrijpend zijn. of wij eigener beweging al niet ge daan hebben wat men ons komt onder wijzen, want zóó onverzettelpk conser vatief zijn we nu toch ook weer niet. Een grondige en ernstige reden dus om de cursussen bij te wonen. Voor de jongeren is het veel gemak kelijker Die hebben nog geen bepaalde gewoonten en inzichten. Die moeten zich toch nog inwerken, dus waarom dan maar niet dadelijk volgens de nieuwste en allernieuwste opvattingen! Dit is zeker- de tijd en 'de omstandig heden vragen van ons. dat wij ons tot het uiterste inspannen om te woekeren mpt de middelen, die ons ten dienste zullen staan. Wii kunnen alleen maar blij zijn met deskundige voorlichting omtrent de vraag hoe wij ons van die taak op de heste wijze kunnen kwijten bate van hen voor wie wij verant woordelijk zijn. Belegsel voor de boterham (Ingezonden) Benoodigdheden: een handvol ge droogde vruchten, bijvoorbeeld zes abri kozen, zes gedroogde appeltjes, zes prui men, ook gedroogd, een lepel suiker, een klein stukje pijpkaneel. Bereiding: De vruchten worden vier entwintig uur te weeken gezet, dan uit het water genomen en stuk gesneden Daarna worden zij weer in het weekwa ter gedaan en er even mee opgekookt met het stukje pijpkaneel. Binden met wat sago, van het vuur er de suiker doorroeren of half suiker, half zoetmid del, en koud laten worden. Dit belegsel kan jam vervangen en is heerlijk frisch van smaak. Het verdient aanbeveling er niet te veel tegelijk van te maken, daar hel uiteraard niet tegen bederf gevrijwaard is. Ongeveer'een week blijft het echter wel goed. Vanzelfsprekend kan ieder de samen stelling naar eigen smaak iets wijzigen of er iets aan toevoegen, li v. de roode gedroogde peren, die een mooie kleur geven. 's-GRAVENHAGE, 22 Augustus. Bij besluit van 20 Aug. 1940 van den gene- raal-majoor N. T. Carstens, daartoe ge machtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland, is een eervol ontslag verleend uit den mi litairen dienst aan den reserve-kapitein K. Supheert en B. M. J. Boelen, beiden van het wapen der infanterie, aan den reserve-officier van gezondheid der eer ste klasse J. S. Stralingh, van den ge neeskundigen dienst der landmacht en aan den reservekapitein voor speciale dienst Jhr. N. J. van Veen, van het wa pen der infanterie. Bij besluit van 21 Aug. 1940 van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland is, met ingang van 16 Augustus 1940, aan den luitenant-kolonel H. A. Rib- bins, op nonactiviteit van het wapen der infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag ver leend uit den militairen dienst Bij besluit van 20 Aug. 1940 van den generaal-majoor N. T. Carstens, daar toe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Neder land is, te rekenen van 15 Juli 1940. een eervol ontslag verleend uit den mi litairen dienst, aan den majoor jhr. A. R Clifford Kocq van Breugel, van het wapen der infanterie. Bij besluit van 20 Aug. 1940 van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland is, op het daartoe door hen gedaan ver zoek. een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, aan den reserve- dirigeerend officier van gezondheid der tweede klasse IJ. Hanneman van den geneeskundigen dienst der landmacht, aan den reserve-majoor J. A. Schippers en ir. A. J. L. Juten, beiden van het wapen der infanterie, aan den reserve- majoor ir. D. J van Wijk van het wa nen der artillerie, aan den reserve;nia- joor R. de Boer van het wapen der ge nie pn aan den reserve-kapitein voor speciale diensten ir A. J Tngen Housz. van het wapen der artillerie Waar de risico het minst is.... Adverteeren in de dagbladpers levert vooral in dezen t ij d de minste risico op. Want deze reclame kan men, wanneer het noodig is, direct veranderen of desnoods uitstellen. „Cebuco" Hccrengracht 25S Amsterdam C- Op een nacht werd Talleyrand wak ker door een pistoolschot. Hij schrok zich natuurlijk dood. Toen hij zijn die naar in de kamer zag, vroeg hij: „Wat is er gebeurd?" „O", antwoordde deze, „er was een muis in de kamer en omdat ik bang \\a* dat hij u uit de slaap zou halen, heb ik hem dood geschoten!" „Heeft een zebra witte of zwarte stre pen?" vraag je dikwijls. De pp-i zegt dat hij wit is en zwarte strepen heeft en de andere zegt het omgekeerde. Het eerste is juist. De grondkleur van een zebra ls witl De kinderen van 4A zouden met hun onderwijzer naar een fabriek gaan. waar e zouden zien hoe een emaille kanne tje gemaakt werd. Ze kwamen in een grote ruimte, waar zo n lawaai was dat je je eigen woor den niet kon verstaan. Maar ze hoefden de kinderen niets te vertellen; wat ze weten wilden, zagen ze. Eerst werden er in een machine van stukken blik, ronde schijven gemaakt (fig. 1) verder waren er machines die door gelijktijdig te trekken en te persen van de blikken schijf steeds andere vormen maakten (fig. 2 tot 5). Weer drie andere machi nes maakten er door te persen weer an- van de mannen het nog eens onder handen, die onnauwkeurigheden en fouten uit de weg ruimde. Daarna konden ze pas beginnen met het opleggen van email. Eerst kregen alle voorwerpen een grondkleur; daar na pas de juiste kleur. Als een voor werp twee kleuren heeft (b.v. van bui ten blauw en van binnen wit), dan moei iedere kleur er appart op gemaakt wor den. Verder wordt elk voorwerp drie maal geëmailleed. Na elke keer moet het voorwerp eerst drogen in een war me kamer, daarna worden ze gebrand. Hiervoor worden de voorwerpen in een «>ven gezet, waar ze bij een temperatuur dere vormen van: er ontstonden een voet, de buik van het kannetje en de hals (fig. 6): toen kreeg de huik een betere vorm (fig 7) en eindelijk kreeg de hals z n goede vorm (fig. S). Op fig. 9 zie je dat de hals schuin af gesneden is. Maar door al deze bewerkingen werd het blik hard en daarom werd het tus sen de bewerkingen in, gloeiend ge maakt, zodat het weer zacht werd Bij de tiende bewerking werd de scherpe rand van de hals omgebogen. Ondertussen was door een andere ma chine het 'handvat gemaakt. Bij de 11de bewerking werd dit handvat aan het kannetje vastgemaakt. Toen was het kannetje eigenlijk klaar. Maar geen van de kinderen had zo'n kannetje willen hebben, want het zag er vies uit. Daar om werd het, voordat het met email be dekt werd, gewassen. Toen nam een van ongevper 1000 graden gebrand wor den (5 minuten lang). Dan pas sraat het kannetje voor ons zoals moeder het in dc- winkel koopt. Zo ook nu. De kinderen keken hun ogen uit. Verscheidene kannetjes wer den met bloempjes versierd. Dit werd met aftrekplaatjes en schabione ge daan. Een van de mannen tekende er zelfs iets op met zijn hand. Ook deze versieringen werden weer gebrand, want anders zouden ze niet houden. Qok de naam van de fabriek werd er ingebrand. De kinderen vonden dat de tijd veel te vlug gegaan was. Ieder van hen kreeg een bordje cadeau. „,Ik hoop dat jullie niet zult vergeten'', zei de direc teur van de fabriek, „hoeveel vlijtige handen moeten werken om de eenvou digste voorwerpen van ons dagelijks gebruik te vervaardigen." Beste nichten en neven. De vacantie is neg niet om, doch daar het weer toch zo slecht is. lykt het my niet gek. wanneer julhe nu al begin nen met dc opstellen. Tot 10 Septem ber kunnen jullie insturen. Het mooiste opstel wordt beloond met de pry's en natuurlyk komen alle inzendingen in de krant. Ik vertrouw er op. dat jullie je best doen om een goed opstel te maken, want dan zullen we het allemaal met plezier lezen. Theotje van Zuylen was overgegaan naar de twede klas. Dientengevolge was er feest in de familie, want eerlijk gezegd, had iedereen verwacht dat Theotje bleef zitten. Dat zou voor een groot deel zijn eigen schuld geweest zijn, want al te ijverig was hij niet. Z'n Paasrapport liet teel te wensen over. Toen was vader naar school gegaan en had ernstig mei juffrouw Schuurs ge praat. Toen \ader die avond thuis kwam, stond zijn gezicht een beetje boos. „Juffrouw Schuurs zegl, dat je best. betere cijfers zou kunnen halen, als je je best zou doen", had vader te gen Theotje gezegd. Theotje had wijse lijk niets geantwoord. Maar toen vader gedreigd had niet „in de vacantie thuis blijven, als je blijft zitten", had hij be loofd dat hij meer z'n best zou doen. En Theotje had woord gehouden Hij had extra goed opgelet, want de eerste maanden van zijn schooltijd had hij dikwijls onder de les zittpn praten, zo dat er een hoop dingen waren, die hij nu nog niet begreep. Juffrouw Schuurs was blij dat Theotje zijn leven probeer de te beteren en had hem van haar kant geholpen door hem na vieren nog eens een extra-uurtje les te gc\en. En nu was Theotje over. Als beloning mocht hij z'n vacantie doorbrengen bij tante Agnes, die in Velp woonde. Nu, dat vond hu heerlijk. Tante Agnes was een leuke tante bn wie je je nooit hoef de te venelen. Ook als het regende niet. Voor regendagen had ze allerlei spelletjes en knutselwerkjes. Hier zien jullie een paar dingen die Theotje in zijn vacantie bij tante Ag nes gemaakt heeft. Weet ie wat je er voor nodig hebt? Niets anders dan dun ne stokjes, b.v stokjes die de slager wel eens in zijn vlees gebruikt en erwten. Vraag aan moeder een stuk of veer tig erwten en zet die een nacht in wa ter. De volgende dag zul je zien dat de erwten zacht en gezwollen zijn. Als je nu twee stokjes aan elkaar moet ma ken. stop je eerst één stokje en dan het andere stokje in een erwt. Je kunt het hest eerst de pyramide, het vliegtuig, de ladder, de stoel en de kubiek ma ken en dan alles een dag laten staan. Dan zul je zien dat de erwten weer steenhard geworden zijn en dat de stokjes er niet meer uit kunnen, tenzij •je alles weer nat maakt. Leergraag. Een echt vacantiege voel hebben we geen van allen Ook ik heb een paar weekjes vacantie gehad, doch daar heb je niets van gemerkt wel nichtje? Ik vind bonen plukken een leuk werkje, vooral uit ei<?cn tuin. Daaraan heb ik mjj n.l. ook schuldig gemaakt, doch zonder ze in te maken, dat is my te geleerd. Oranjepop. AI3 je het raadsel moeilyk vond. heb je je door de moeilijk heden braaf heengeslagen, want cr man keerde maar één woordje aan en dat heb ik je maar geschonken. Ik wandel of fiets ook graag die kant op en ik ben dol op de wei landen vol bloemen, afgewisseld met ko renvelden en die heb je daar ook prachtig Vooral nu het koren in schoven is gebon den vind ik het een mooi gezicht. Het was een flinke wandeling, maar gezond, Oranje- pop. S y's j e. Die zuster van jou is een baneert. Weet je wat het grappigg er van is. Sy's? Al die beestjes, waar ze gillend voor op de vlucht ging. zyn veel en veel banger voor haar, dan omgekeerd. Zy' we ten niet hoe vlug ze zich uit de voeten moe ten maken. Een mol zie je niet zo dikwyls doch hij ziet ook niet veel boven de grond, want daar zyn z'n ogen niet op berekend. Nufje. Zyn de bockcnbonnen nog steeds geldig? Het is fyn, dat je op die manier nog eens een boek kunt verschal ken. Je hebt het goed uitgehouden in Utrecht. Was je midden in de stad gelo geerd of in een van de buitenwijken? Ik kom cr ook nog al eens. Tot de volgende week Nufje. Buitenkind. Je he'ot genoten van de zee, wat een bof, dat je goed weer had. De meesten van ons hebben het niet erg getroffen. Van de duinen houd ik ook erg, vooral 's avonds. Het ruikt dan zo heerlijk. Grappig, dat je ieder jaar weer dezelfde vriendjes ontmoet. Toen je er de eerste keer was, was je nog maar een kleine hummel, daarvan zal je je niet veel herinneren, denk ik. Op sommige plaatsen heeft de na tuur wel te lyden gehad van de oorlog. We zullen hopen, dat het weer vlug bygroeit. Was je vergeten, dat we ook nog een zang vogeltje in de familie hebben? Lilliputter. Het briefje was in overeenstemming met je naam, klein ge schreven op een klein velletje papier. Toch wist je my' veel te vertellen en ik heb ge lachen om je apenverhaal. Het was zeker gelukkig, dat ze veilig waren opgesloten, ik denk dat je ze anders ook niet had durven plagen wel? In den Haag kan je altyd amu sement vinden. Het is een mooie stad en de zee heb je ook by de hand. Voor ons, die altyd bos om ons heen heb'oen, is dat altyd een prettige afwisseling. Heb je plezier ge had in Deventer? Michael Strogoff. Met de raad sels mee is het toch een flinke brief gewor den. Leuk 'dat je ze weer voor my' maakte. Volgende week zal ik ze plaatsen. De hond en do kat zyn nu eenmaal aartsvijanden en toch kunnen ze het op de duur wel met el kaar vinden. Het is een combinatie, die zorgt voor afwisseling, ik mag dat gekibbel wel. Madeliefje. Gelukkig, dat het pootje van Max weer bijna beter is. Heb je hem meegenomen naar Hilversum achter op de fiets? Als je gegaan bent, heb je mooi weer gehad al was het een beetje fris. De omgeving van Hilversum is ook wel een tochtje waard. Ik mag er graag zyn, het dorp vind ik ook gezellig. Je boekenkast wordt langzamerhand overbelast, vrees ik. V i 0 1 i s t j e. Wat de verwennerij be treft ben ik het met je eens neef. Doch... ik zou het ook leuk vinden om verwend te worden en een boek komt in de vacantie goed van pas. Als je het naar je zin hebt, gaat 'de tyd vlug voorbjj. Je mag het opstel Loekie zat op de steenen trap, haar fspaard Kijk eens Leek «at ik hier ellebogen gesteund op haar knieen en 1,eb '- Eva 'n haa>" kafi» baar hoofd in haar vuile handjes. Loe kie zat te denken. Ze dacht aan haar vriendinnetje Eva. Eva had een paar spiksplinternieuwe rolstchoenen gekre gen, waarop ze elke middag na school tijd door de straten reed. Hoe zou Eva dat zo gauw geleerd hebben? Zij, Loe kie moest zich steeds aan de huizen vast houden om niet te vallen En het mooiste was dat Eva' eergisteren nog even ver was. En nu kon ze het zo goed, «Jat ze met Michelien, de beste rol- Mchaatster van de klas. kon rijden. En hoe zou Eva aan die mooie rolschaat sen komen? Loekie's gezichtje stond somber. Zo zat ze nog toen de deur openging en iemand de trap af kwam. Het was Eva. Eva had haar rolschaatsen in de hand. „Kom... ga mee!" zei ze, ter wijl ze op de trap ging zitten om haar schaatsen aan te hinden. Loekie keek met afgunstige blikken aan. Zij zou mee gaan? Ze had niet cons rolschaat sen! Maar eva wist wat Loekie dacht; „Hier", zei ze, „hier heb jij één schaats Ik neem de andere. Zo leer je 't he» vlugst!" Even later draaiden de meisjes als een draaimolen om de lantaarnpaal' met de rechter hand hielden ze de lan caarnpaal vast, de linker voet hielden ze in de lucht en met, de rechter kras ten ze over het plaveisel. Het ging hee' goed en ze hadden veel plezier. Toer» Loekie zich een beetje zekerder vielde gingen ze gearmd over het trottmir. Toen ze dat een tiidj^ gedaan ne fden vroeg Loekie of ze de andere rolschaats ook eens mocht hebben. „Een paar mi nuten maar", zei ze. „Natuurlijk!"' zei Eva en ging op de trap zitten, terwijl Loekie, nog een beetje onbeholpen, voor het eerst op twee rolschaatsen reed He' ging anders al heel aardig. „Maar vertel me nu eens hoe je aan die rolschaatsen bent gekomen?" vioe? ze aan Eva toen ze op Eva's kamertje zaten. „O, heel eenvoudig", antwoordde Eva „Ik heb er voor gespaard Heel gewoon hebEva rommelde in haar ka6t er haalde er een blikken spaarpot uit. „Kijk eens, hier doe ik alle centen in. die ik zo nu en dan krijg. Nu ben ik bezig voor een fiets te sparen." Loekie knikte. De volgende dag kocht ze ook een spaarpot. Moeder had haar het eeld er voor gegeven. „Sparen is goed", had ze tegen haar dochtertje ge zegd en vader har er aan toegevoegd: „Wie spaart, heeft meer aan z'n leven!" zelf bedenken, ik laat er jullie helemaal vry in. en een pry's loof ik er ook voor ui. Paardryden 'is een fy'ne sport, bon je niet ban» voor zo'n „hoog" beest? Specnkruidje en Popoen m 0 e L -Van jullie trof ik tot m'n schrik nog en. brief van 3 weken geleden vergeten in it kast aan. Jullie zullen wel gedacht hebber, wat een onhartelijke oom Bob. Ik hoop di jullie niet boos op me zyn, want we zul al zo lang goeie vrienden, dat ik daar 11» overheen zou komen. Misschien komt er dra week ook nag wel een brief van jullie, da: komt er nog een antwoord in dc krant. Juffrouw Snip. Oef! Wat een huis houdelyke berichten gaf je brief. Is de n maak gelukt? Als je er van dc winter \jr eet. zal je met plezier aan het werk teru; denken. Was het vliegtuigje naar de 21: van Max? Waar heb je het zo vlug van gt maakt? Was je in een sombere stemming ge komen door de fietstocht? Dat zou heel be grypelyk zyn. Wildzang Om te fietsen - is het weer wel aardig, maar om te zwemmen is het aV- soluut te koud vind ik. Erg mooi is het weer inderdaad niet geweest en het voo;. uitzicht, dat er nog een paar mooie dngej zullen komen voor de vacantie om is lukt my niet veelbelovend. Niets aan te doen Wildzang, we troffen het allemaal ever: slecht. Ik was best tevreden over de lengte van de brief. Boefje. Jy geniet tenminste va vacantie. Het land waarvandaan je de brief schreef is de moeite waard. De Lek is een prachtige rivier en als je rekening houdt met het get'y wel te bevaren. Tegen de stroom valt het niet mee. dat heb ik vouj jaar ondervonden. Heb je de tocht naar Be verwijk goed volbracht? Ik zou willen, dat ik r.og 3 weken vacantie tegoed had. P i n g u i n. Je bent de eerste, die naar het einde van de vacantie uitkijkt. Nu ii het te begrypen. omdat je zo'n heel ander schoolleven tegemoet gaat. Je zult wel flink moeten werken, want er is heel wat kenni: nodig vooraleer je het einddiploma hebt ver. diend. Woestduin is aardig, ik ben er ook wel eens geweest en de fietstocht er heen ook de moeite waard. Soeenkruidje en Poppenmoeke, Daar jullie deze week twee antwoorden krygen, beantwoord ik jullie gelyk. Geluk- kig, dat de berichten over de konynen. op de ene uitzondering na, gunstig zyn Jullie hebben er nu heel wat. Wie zorgt voor het gras? Want ze kunnen heel wat eten en het valt niet mee, zoveel gras by elkaar t<> k-;»- gen. Gelukkig blieven ze ook nog allerlei andere dingen. Viooltje. Jy vindt dus. dat je alleen buitenshuis bijzondere avonturen beleefd" Dat ben ik niet met je eens Viool. Heb je dan niet gelezen of gespeeld? Ik vermoed, dat je zelfs geholpen zult hebben aan da inmaak. Daar zyn byna alle nichten druk mee geweest. Vertel my' dat de volgende week maar eens. DE OPLOSSINGEN I. Iemand, die alles van de sombere zij do ziet is een pessimist. Om dit woord te vin den waren de volgende woorden nodig: eigendom, sperwer, schaaf, ivoor, Mies, iep, Sr., t. II. Gevraagde plaats in Zuid-Holland Lisse, met de woorden: idem, sy's, st. e. De pry's is deze week voor Wildzang. DE RAADSELS I. Het geftieel is een klein eiland in een Ne derlandse rivier. 4, 6, 9 wordt door visschers gebruikt. 1, 3, 8, 4 is een deel van de voet. 7, 2, 10, 11 is een meisjesnaam. 5, 2, 3, 9, 10, 4 is een ander woord vooi schenken, leeg-gooien. II. Een kledingstuk, een voorzetsel, het tegen overgesteldc van kort, een voegwoord en een ander woord voor waterkeering vormen sa men een plaats in Noord-Holland. Welkê woorden zyn het, en welke plaats vormen zü? Leergraag. Kom maar eens kijken of er nog postzegels zyn. Nufje een toekenbon kan er deze weck nog wel voor je overschieten. G. J. danken we hartely'k voor de mooil collectie bonnen. Madeliefje krygt „Apen en Hoefdie ren". Violist je help ik aan een paar van Nelle-bonnen. O u d-n eef Bellefleur wordt vrien delijk bedankt voor de bonnen. Boefje krygt Boeken- en Drostebonncn, P i n g u i n naar postzegels wil ik nog eens voor je zoeken. Na 3 uur Maandag kunnen jullie terecht Hartely'k gegroet. OOM BOB Daarin had hij groot gelijk, want na een poosje kocht Loekie ook een stel prach tige rolschaatsen. Wat denken jullie van een spaar pot? Het mooie weer dat lokt Jan aan Daar-:.m is hij uit vissen gegaan. Ik geloof dat cr al een vis heeft gebeten Want de hengel wordt bijna uit elkaar gereten. Vrolijkt treki Jan de hengel op, hol! Een dikke vis! Maar ach en o Een raaf gapt lan.'s vis heel brutaal En gaat met deze aan de haal. tiny.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8