DISTRIBUTIE VAN ZEEP engelsche bommen Inbraak in juweliers winkel te Rotterdam berecht Van 31 Aug. t.m. 24 Sept. eerste periode OP 31 AUGUSTUS a.s.: Vanaf heden is afïe verkoop verboden OP ONS LAND Radio-Programma's 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1940 's-GRAVENHAGE, 23 Aug. De se cretaris-generaal, waarnemend noold van het departement van Handel Nij verheid en Scheepvaart deelt mede. dal op Zaterdag 31 Augustus a.s. een begin zal worden gemaakt met de distributie van zeep in dier voege, dat uitsluitend op bon mag worden verkocht. Om te bevorderen, dat bij den aanvang van de eerste distributieperiode de winkeliers over voldoende voorraden zullen be schikken, is het noodzakelijk den ver koop en de aflevering aan het publiek van huishoudzeep, zachte zeep, toilet zeep, vloeibare zeep. zeeppoeder, zeep vlokken, zelfwerkende waschmiddelcn, waschpoeder, medicinale, zeep, scheer zeep en scheerereme stop te zetten met ingang van Zaterdag 24 Augustus tot en met Vrijdag 30 Augustus a.s. Winkeliers en grossiers, die niet be schikken over voldoende voorraden voor de eerste distributieperiode, moeten zich tot de plaatselijke distributiediensten wenden, waar zij een verzoek, om in aanmerking te komen voor een toewij zing, kunnen indienen. Ten aanzien van de hoofdlijnen der eigenlijke distributie kan het volgende worden medegedeeld: voor de eerste distributieperiode welke loopt van Zaterdag 31 Aug tot en met Dinsdag 24 September a.s., zal een nader aan te wijzen bon van het algemeen distributie bonboekje, naar keuze van den verbruiker, recht geven op het koopen van 120 gram huishoud zeep o f 2 keer 75 gram toiletzeep o f 200 gram zachte zeep o f 250 gram zeeppoeder o f 600 gram waschpoeder. Waar de verpakking dit toelaat, kan de verbruiker des- gewenscht gedeelten van boven staande hoeveelheden in combina tie op een bon koopen. De detaillisten zullen evenals dit voor andere in distributie gebrachte ar tikelen is bepaald de bonnen dienen te plakken op opplakvellen, welke in geleverd moeten worden bij de distri- butiediensten. Op basis van het aantal ingeleverde bonnen zullen dan toewij zingen worden verstrekt, waarop bij grossiers en fabrikanten zeep kan wor den betrokken. De grossiers moeten hij de plaatselijke distributiediensten de door hen ontvangen toewijzingen inwis selen tegen verzameltoewijzingen. welke ter aanvulling van hun voorraad kun nen worden doorgegeven aan de fabri kanten. Extra rantsoen voor kinderen Kinderen, die op 1 September 1940 den leeftijd van 2 jaar nog niet heb- bpn bereikt, komen in aanmerking voor twee extra rantsoenen zeep per distributieperiode. Kinderen boven de 2 jaar, die op 1 September 1940 den leeftijd van 8 jaar nog niet. hebben bereikt, komen in aanmerking voor een extra rant soen per distributieperiode. Ter verkrijging hiervan dient men zich op nader vast te stellen dagen te wenden tot den plaatselijken dis- tributiedienst onder overlegging van de distributiestamkaart van het des betreffende kind. Practiseerende artsen, tandartsen en veeartsen komen in aanmerking voor een extra rantsoen zeep van 200 pro cent. Zij zullen ten genoege van den plaat selijken distributiedienst moeten kun nen aantoonen, dat zij tot een van bo vengenoemde categorieën behooren. Bo vendien zullen ook zij, hun distributie stamkaarten moeten overleggen. Zieken en in het algemeen zij, die op gecontroleerd medisch advies extra rantsoenen zeep behoeven, kunnen een verzoek daartoe richten tot de plaatse lijke distributiediensten. Voorts is het de bedoeling, een rege ling te treffen voor het beschikbaar stel len van extra zeeprantsoenen ten behoe ve van hen, die als gevolg van hun werkzaamheden blootgesteld zijn aan bijzondere verontreiniging van lichaam of kleeding. Uitvoerige mededeelingen over deze regeling zullen binnenkort in de pers gepubliceerd worden. Industrieën, welke een of meer der bovengenoemde zeepsoorten verwerken, zullen op aanvraag een toewijzing ont vangen van de sectie zeep van het Rijksbureau voor chemische producten Laan Copes van Cattenb'urch 16 te 's-Gravenhage, Voor het schoonhouden van gebouwen wordt geen zeep beschikbaar gesteld. In verband hiermede wordt er op gewezen dat schuurpoeder en andere reinigings middelen buiten deze distributie vallen en dat deze artikelen dus zonder bon gekocht kunnen worden. Ziekenhuizen en sanatoria, waar het gebruik van zeep om hijgiënische rede nen onvermijdelijk is, zullen op een des- treffend verzoek, in te dienen bij de plaatselijke distributiediensten, toewij zingen ontvangen. Evenzoo zullen hotels, restaurants d, waar regelmatig warme maaltij den worden verstrekt, voor het was- schen van het linnengoed, een toewij zing zeep ontvangen, nadat de betrok ken instelling een desbetreffend verzoek heeft ingediend bij den plaatselijken distributiedienst. Evenwel zal geen zeep beschik baar worden gesteld voor het reini gen van vaatwerk in hotels.restau rants. e. cl., waarvoor reinigingsmid delen kunnen worden gebruikt en evenmin voor het gebruik door gas ten in hotels, restaurants, café's, zweminrichtingen, badhuizen e. cl. Wasscherijen zullen voor gezinswasch bonnen van de betrokken gezinnen ontvangst nemen en wol een bon per acht kilogram droog waschgoed. Op een bon zal de wasscherij 600 gram wasch poeder kunnen betrekken. Voor de rei niging van het linnengoed van hotels, café's ziekenhuizen, sanatoria e. d., zul len de wasscherijen toewijzingen, die aan deze instellingen zijn verstrekt, ontvangst nemen. Toewijzing aan kappers Dames- zoowel als heerenkappers krijgen toewijzingen voor de scheer zeep en vloeibare shampoo, welke zij behoeven voor hjet scheren en was- schen van het haar hunner klanten, welke toewijzingen afhankelijk zijn gesteld van het aantal leden van het bedienend personeel, waartoe ook de patroon gerekend wordt. Zij dienen zich te vervoegen bij de plaatselijke distributiediensten, waarbij de dis tributiestamkaarten van den pa troon en het bedienend personeel moeten worden overgelegd, alsmede de loonlijsten van dat personeel. Ten aanzien van haarwaschmiddelen zij opgemerkt, dat shampoo in poeder- vorm buiten de distributie valt. Scheerzeep Met betrekking tot scheer zeep is een afzonderlijke rege ling getroffen. Op nader aan te wijzen bonnen zal aan mannelijke personen, die op 5 Aug. j.l. den leeftijd van 15 jaar hadden be reikt, 50 gram scheerzeep dan wel zoolang de voorraad strekt, een tube of een pot scheerereme per vier maanden ter beschikking wor den gesteld. Detaillisten, die scheerzeepbonnen ont vangen, dienen deze bonnen ter aanvul ling van hun voorraad scheerzeep, door te geven aan den grossier. Deze dient de bonnen te plakken op opplakvellen ter verkrijging van een toewijzing, in te le veren bij den plaatselijken distributie dienst. Bij wijze van uitzondering dienen dus niet dé detaillisten, maar de gros siers deze bonnen te plakken op opplak vellen. De bij den handel aan wezige voorraden Tot een nader te bepalen datum kun nen de bij den handel aanwezige voor raden zeep van de oude samenstelling, met uitzondering evenwel van toilet zeep en medicinale zeep, alsmede die zeepsoorten, welke in de toekomst, niet meer zullen worden aangemaakt, alsnog op bon verkocht worden. Per bon zal mogen worden betrokken 125 gram zeep vlokken of 250 gram zelfwerkende wascbmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. De toiletzeep van oude samenstel ling mag uitsluitend verkocht worden tegen inlevering van speciale bonnon voor toiletzeep welke uitsluitend zullen worden uitgereikt ten behoeve van kin deren, zieken, artsen, tandartsen en vee artsen. In Rotterdam tien arbeiders op slag gedood ROTTERDAM, 23 Augustus. Vanmorgen omstreeks kwart over rien heeft een Engelsch toestel een tiental bommen laten vallen op den Schulpweg in het Zuidelijk deel van Rotterdam. Burgerarbeiders waren daar be zig met het bouwen van huizen en de bommen zijn op korten afstand van deze huizen ontploft. Van de arbeiders werden er tien op slag gedood, terwijl 19 werklie den gewond werden, van wie en kele ernstig. De dooden en gewonden zijn naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De schade aan de huizen is gering, aangezien de bommen in de weilanden erachter, op den weg en naast de huizen terecht kwamen. Een boerderij aan den Char- loischen rlijk no. 711 werd door bom scherven en den luchtdruk beschadigd, Hel dak werd gedeeltelijk vernield, alle ruiten werden verbrijzeld. Van de tien bommen zijn er vier niet ontploft. Twee daarvan liggen in de on middellijke omgeving van de boerderij, zoodat deze door de bewoners ontruimd moest worden. Ook de twee andere „blind-gangers" zijn onder bewaking ge steld. Bommen op Bergen BERGEN, 23 Aug. Vanochtend om streeks twaalf uur verscheen een En gelsch vliegtuig boven Bergen. Vijf bom men werden uitgeworpen. Drie hiervan kwamen niet tot ontploffing, zoodat het waarschijnlijk tijdbommen zijn. De ma- terieele schade is zeer gering. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Ook de medicinale zeep mag uitsluitend verkocht worden aan hen, die hiervoor speciale bonnen kunnen inleveren. Deze speciale bonnen zullen door de plaatselijke distributiediensten alleen aan die personen uitgereikt worden, die aan deze zeep op medische gron den behoefte hebben en een ge controleerd medisch advies kun nen overleggen. Kolonel Schwabedissen bevorderd tot Gen.-majoor 's-GRAVENHAGE. 23 Au*. De Fuhrer en opperbevelhebber der weermacht, heeft den chef van den generalen staf bij den weermachtbe velhebber in Nederland, kolonel van den generalen staf Schwabedissen, tot generaal-majoor bevorderd. Generaal-majoor Schwabedissen be gon zijn militaire loopbaan 'toor het uit breken van den wereldoorlog in het 45e artillerie-regiment. In dit regiment later als vlieger-waarnemer heeft hij den wereldoorlog aan het Westfront, in Roemenië en in Maceuonië meege maakt, waarin hij zich door bijzondere successen onderscheidde. Na den wereldoorlog in het leger van 100.000 man geplaatst, was generaal majoor Schwabedissen in verschcindene functies in den troep en in den staf werkzaam. Bij den opbouw van het luchtwapen heeft hij in verantwoorde lijke posities meegewerkt en was o.a, de eerste adjudant van het luchtwapen bij den Führer en opperbevelhebber der weermacht. Bij het uitbreken van den tegenwoor- digen oorlog werd hij eerst in het Oos ten, daarna in het Westen als chef van den generalen staf van een luchtafweer- korps tot aan de inname van Calais ge bruikt. Toen de generaal van de lucht macht Fr. Chistiansen tot weermacht- bevelhebber in Nederland werd be noemd, trad generaal Schwabedissen als chef van den generalen staf in Den Haag in functie. In deze positie werd bij op 12 Juni 1940 tevens tot Duitsehe commissaris voor de demohilisatip van de Nederlandsche land- en zeemacht be noemd. ROTTERDAMSCHE VACANTIE-KIN- DEREN UIT GELDERLAND NAAR HUIS VERTROKKEN ARNHEM, 23 Aug. Vandaag zijn plus minus 1500 Rotterdamsche kinde ren, die een vacantie van ruim 3Vo week in Gelderland hehben doorge bracht. naar de stad van hun inwoning teruggekeerd. O.m. vertrok hedenmiddag een extra- trein met 550 kinderen uit Arnhem en uit den Achterhoek naar de Maasstad De Amhemsche Vrouwelijke Vrijwil lige hulp (V.V.H.) had een en ander georganiseerd. Tal van pleegouders ver gezelden de kinderen, die er allen goed uitzagen, naar den trein. Er werd op hartelijke wijze afscheid genomen en een luid gejuich steeg op, toen de trein zich in beweging zette. De burgemeester van Arnhem, de heer H P. J. Bloemers, woonde het vertrek bij. Nederland levert zelf het materiaal voor de papierfabrieken, nu de aanvoer van hout uit Finland niet mogelijk ft. .Schillers" leggen de laatste hand aan het in Drente gekapte en gezaagde hout, dat gereed is, om naar de fabrieken te worden getransporteerd (Foto Pax-Holland) TWEE AMSTERDAMMERS STALEN VOOR BIJNA f22.000.- AAN SIERADEN AMSTERDAM, 23 Aug. In den nacht van 3 op 4 Februari sloegen inbrekers te Rotterdam een goeden slag. In den juwelierswinkel van de firma Siebel aan den Ouden Binnen weg braken zij in en stalen voor bijna 22.000 aan sieraden. Twee Amsterdammers, de 38-jarige diamantbewerker J. A. de R. en de 59-jarige recidivist M. H. van der S., werden gearresteerd. Vandaag had dit tweetal zich te verantwoorden voor de vacantieka- mer van de rechtbank, gepresideerd door mr. J. Boon. De rechtbank voegde de zaken niet, daar de jong ste verdachte, de diamantbewerker, als getuige in de zaak tegen den recidivist van der S. werd gehoord. Eerst stond de diamantbewerker te recht. In zijn woning in de Indische buurt vond de politie een belangrijk deel van de buit, n.l. 52 horloges, 12 dames horloges, 35 dameshorloges met gouden armband, 19 platina ringen met briljan ten, 26 gouden ringen met briljanten en S platina horloges. Primair is hem tenlaste gelegd, dat hii deze kostbaarheden, die naar hij wist, van diefstal afkomstig waren in znn woning had bewaard. Subsidiair had hij zich te verantwoorden wegens het gelegenheid geven aan van der S. om het gestolenc in zijn woning te bewa ren. Meer subsidiair had de officier van justitie, -mr. Bakhoven, hem ten laste gelegd, dat hij met van der S. in den nacht van 3 op 4 Februari te Rotterdam in den juwelierswinkel had ingebroken. Verdachte bekende, dat hij geweten had, dat de kostbaarheden van diefstal afkomstig waren; van der S. had hem verzocht het gestolene voor hem te bew a ren. Volgens den deskundige, hoofdinspec teur Tas uit Rotterdam, die de terugge vonden voonverpen op vingerafdrukken heeft onderzocht, zou verd. zich ook be zig hebben gehouden met het sloopen van horloges, doch verd. ontkende dit. Het spoor gevonden De majoor van politie Zandber gen te Rotterdam, had een onder zoek in deze zaak ingesteld. Het spoor leidde naar Amster dam en de majoor had den ouden bekende van de Justitie, van der S., het huis van de R. zien binnen gaan. Een huiszoeking in de wo ning van de R. leverde resultaten op: een belangrijk deel van de in den nacht van 3 op 4 Februari te Rotterdam gestolen voorwerpen werd op zolder terug gevonden: gouden dames- en heerenhorloges, platina ringen met briljanten, gou den ringen, kostbare platina arm Een voltreffer deed een Engelsch transportschip kenteren tijdens den luchtaanval van een Duitsch vliegtuig. Het vaartuig in zijn benarde positie (Foto Atlantic) :.nn vosje als kameraad. Een Duitsehe piloot brengt zijn ten gezel op menigen tocht in veiligheid na een volbrachte vlucht (Foto Weltbild) bandhorloges enz. Een ander deel van den buit vond de politie bij van der S. In totaal werd een der de van het gestolene gerecher cheerd. De procuratiehouder van de bestolen firma vertelde, dat hij op Zaterdagavond 3 Februari den winkel van zijn patroon aan den Ouden Binnenweg had gesloten. Hij had een vloermat, die erg nat was, op den radiator van de centrale verwar ming gelegd. Zondag werd hij bang, dat er brand zou komen, doordat de mat te droog werd. Hij ging naar de zaak en tot zijn schrik zag hij, dat het slot van het luik voor de deur was geforceerd. De ruit was ingedrukt. Binnen was de winkel in een ruïne veranderd. Alles was overhoop gehaald en er ontbrak een groot aantal kostbaar heden. Het requisitoir De officier van Justitie, mr. Bakhoven hesprak in zijn requisitoir eerst den per soon van den verdachte. De man vroeger wel eens van misdrijf verdacht geweest, doch tot een vervolging is het nooit gekomen. Later, na zijn huwelijk, was er niets meer op hem aan te mer ci. Helaas werd hij werkloos en thans is hii tot misdrijf vervallen. De moeilijk heid is in dit geval de strafmaat. Verd. heeft tijdens het bombardement van Rot terdam daar in het Hui? van Bewaring gezeten. Die dagen hebben hem zwaar aangepakt. In verband met verd.'s gunstig verleden vorderde spr. één jaar gevangenisstraf waarvan vijf maanden voorwaardelijk en met een proeftijd van drie jaar. Voorts requireerde spr. teruggave van de gestolen voorwerpen aan den ju welier. De verdediger, mr. Th. Eskens, bepleitte een geheel voorwaarde lijke straf. De tweede verdachte Vervolgens stond de tweede ver dachte in deze zaak, de 59-iarige re cidivist van der S. terecht, omdat hij er in de eerste helft van 1940 een gewoonte van zou hebben gemaakt om opzettelijk gestolen voorwerpen te verkoopen en te verbergen, door de buit van de inbrekers te koopen en te verbergen bii de R. Voorts had de officier van justitie hem nog de heling van twee fietsen ten laste gelegd in Mei j.l.. toen hij na het bombardement van Rotter dam in vrijheid was gekomen. Als verzwarende omstandigheid wras recidive binnen 5 jaar ten laste gelegd Deze man n.l. is in tegenstelling met zijn medeverdachte vele malen ver oordeeld. Elf vonnissen hoorde hii tegen zich uitspreken en in totaal bracht hij 24 jaar van zijn leven in de gevangenis door. Verdachte was op de tram gearres teerd. Bij fouilleering bleek, dat hij in al zijn zakken sieraden bij zich droeg Verdachte hield ter zitting vol, dat de R. hem de kostbaarheden ter hand had gesteld met het verzoek ze aan „Willie" te geven. Na de middagpauze kwam getuige de R. voor het hekje. Hu hield vol. dat hii de kostbaarheden van van der S. had ontvangen. Een deel had de laatste ge bracht, een. ander deel had hu verd in een koffertje gehaald uit de wo ning van van der S. Verdachte liet zich niet onbetuigd en meer dan eens moest de president grijpen om een botsing tusschen ver dachte en den kroongetuige te voorko men. Zes jaar geëischt De officier van justitie, mr. Bakhoven achtte het primair ten laste gelegde, de gewoonteheling, bewezen. De feiten zijn hoogst ernstig. Niet slechts heeft hij voor een kapitaal aan kostbaarheden ge heeld, maar toen hij korten tijd in vrij heid was, heeft hij van die vrijheid een zeer slecht gebruik genaakt, door twee fietsen te helen. In dezen tijd van nood zakelijke verduistering ziin misdadigers dubbel gevaarlijk en tegen een man als van der S., die reeds 24 jaar in de ge vangenis heeft doorgebracht, dient streng te worden opgetreden. 1-Iii moet zoo lang mogelijk uit de maatschappij worden verwijderd. Spr. vorderde een gevangenis straf van zes jaar met aftrek van voorarrest. Het voorarrest wilde spr. afgetrokken zien, omdat ook deze verdachte in de gevange nis te Rotterdam het bombarde ment heeft meegemaakt. De verdediger mr. dr. Benno J. Stokvis was van meening, dat het wettig en overtuigend bewijs in deze zaak niet geleverd is. Hoog stens heeft verd. schuldheling ge pleegd en dat is niet tenlaste ge legd. Subs, bepleitte mr. Stokvis het opleggen van een clemente straf om verd. nog eens een kans te geven. De rechtbank zal in de beide za ken op 6 September vonnis wijzen. ZONDAG 25 AUGUSTUS JAARSVELD, 414,4 M. 8.00 NCRV. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO 5.00 NCRV. 7.30-10.30 AVRO. 3.00 Berichten ANP. 8.10 Gewade muziek (opn.). 8.30 Morgenwijding:. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Kerkdienst. 11.40 i derhalfuur. 12.00 Carillonconcert. 12.20 Gram.muziek. 12.45 Berichten ANP eri g. muziek. 1.00 De Romancers en soliste. 2.00 Boekbespreking. 2.20 AVRO-Amuseoicn orkest, solisten en Harmony Sisters. 3.20 schilder\j-bespreking. 3.35 AVRO-Str.jkor- kest en gram.muziék. 4.35 Orgelspel (opn.) 4.55 Berichten ANP. 5.00 Gewijde muziek (opn.). 5.15 Wekelyksdhe gedachtenwisscling (ANP). 5.30 Geref. Kerkdienst. 7.00 Puszta- orkest. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten ANP. S.15 Omroeporkest en soliste. 9.05 Radio- tooneel. 9.45 AVRO-Musette-orkest en so listen. 10.15-10.30 Bericlhten ANP, sluiting, KOOTWIJK 1875 M. KRO-Uitzcnding, 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 W\j beginnen den dag. S.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.00 Gram.muziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gram.mu ziék. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Bw richten ANP. 1.00 Gram.muziék. 2.0U Be richten (Duitsch). 2.15 Gram.muziék. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 KRO-Symphonie- orkest. 4.15 De Meesterzangers. 4.30 KRO- Symphonie-orkest. 5.15 Wekeljjksche gcdach- tenwisseling (A.N.P.). 5.30 Gram.muziék, 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Musiquctta, 7.00 Gram.muziék. 8.00 Berichten (Duitsch), 8.15 Berichten ANP. 8.30 Beridhten (Em gelsch). 8.45 KRO-Melodistcn en solist. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 KRO-orkest. 'J.55 Wjj sluiten den dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten ANP. 10.30-10.45 Berichten (Engelsch), sluiting. 11.15-11.30; G.15-0.30 en 1.15-1.30 Berichten (Engelsch), MAANDAG 26 AUGUSTUS JAARSVELD 414.4 M. VARA-Uit- zending. 8.00 Berichten ANP. Hierna: Gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Declama tie. 10.30 Zang en Piano. 11.00 Declamatie, 11.20 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.05 VARA- orkest. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Gram.mu ziék. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek. 2.40 De clamatie. 3.10 Gram.muziék. 4.00 Voor da kinderen. 4.30 Orgelspel. 5.15 Berichten ANP. 5.30 VARA-Strjjkorkest. 6.00 Esmeral da en solist. 6.30 Voor de kinderen. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten 7.20 Gram.muziék. 7.30 West-Friesche uit zending. 8.00 Beridhten ANP. 8.15 VARA- orkest. 9.00 Radio-tooneel. 9.25 De Ramblers. 10.00 Gram.muziék. 10.15-10.30 Berichten ANP, en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziék. 8.00 Berich ten ANP. 8.1Ü Schriftlezing en meditatie. 8 25 Gewu'de muziek (opn.). 8.35 Gram mu ziek. 9.20 Viool, piano en gram.muziék. '10.00 Geestelijke liederen (opn). 10.30 Canzonetta- sextet. 11.15 Eerichten (Engelsch». 11.30 Canzonetta-sextet en gram.muziék. 12.30 Be richten (Duitsch). 12 45 Berichten (ANP)- 1.00 Gram.muziék. 1.20 Vocale duetten met pianobegeleiding en gram.muziék. 2.00 Be richten (Duitsch). 2.15 Gram.muziék. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Kamermuziek- spelers en gram.muziék. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Berichten ANP. 5.30 M Ito Cantabile en gram.muziék. 6 15—6.30 Be richten (Engelsch). 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage oi muziek. 8.00 Beridhten- (Duitsch). 8.15 Be richten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch)- 8.45 Orgelconcert. 9.15 Berichten (Engelsch), 9 30 Gram.muziék. 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Berichten ANP. 10.30-10.45 Berichccn (Engclscfh), sluiting. 11.15-11.30; 0.15-Ö.S'J en 1.15-1.30 Berichten (Engelsch).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8