STADSNIEUWS „ACCOORD met B. W. zegt de raad j FILMS voor deze week: Voetgangers OPTICIEN TUSSEN Oud-Amersfoort (350) Bedrijfsleven DE PERSONEELE BELASTING Men wil de gemeente handhaven derde klasse in de De heer de Haan stemde tegen (en was de eenige) KUNT U vy OP DE ^TORENKLOK ZIEN Uit Stads Resolutie boeken 1771 (126) r J Qrand-Théatre City-Theater Prijsuitreiking in het Grand Théatre Medische Hulp 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1940 ISTERMIDDAG hield de ge- meenteraad een openbare ver gadering onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. J. C. graaf van Randwijck. Deze opende te 4 uur de verga dering, terwijl afwezig waren de heeren Stadig, Kroon, Pothoven, Polder en Nieuwenhuyzen. De notulen der vergadering van 20 Aug. worden aangehouden. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Ingekomen stukken en mededcelin- gen zijn er niet. 2. Voorstel van B. en W, inzake clas sificatie voor de heffing der personeele belasting. De heer B e n n i n g a (C.-H.) meent, dat. er nauw verband bestaat tusschcn de klasse der personeele belast int» en die der fondsbelasting Nu is Amers foort vorig jaar in de 3e klas fondsbe lasting geplaatst en mede daarom wil de Secretaris-Generaal nu onze ge meente plaatsen in de ide klasse der personeele belasling. Tegen de plaat- eing in de 3e klasse fondsbelasting is spr. geweest omdat de minst draag krachtigen er door getroffen werden. Ook nu weer zullen deze menschen er door getroffen worden hetgeen blijkt uit de opmerking dat 14 pet der aan- geslagenen dp nelasting .niet zullen kunnen netaien. Daarom zal spr. voor hpf voorste' van B. en W. stemmen. De heer de Haan (R.K.)Met belang stelling nam ik kennis van de toelich ting. die het College heeft gegeven op zijn advies, niet over te gaan om de ge meente voor de heffing der personeele be lasting in te deelen in de vierde klasse. Heb ik het goed begrepen, dan ligt de feitelijke grond van dit advies in het feit, dat de levensstandaard van deze gemeente niet wordt verlaagd en daar mede in verband ook de woninghureu niet verlaagd werden. Nu wil ik even'herinneren aan het besluit van den raad, in December 1939 genomen op voorstel van het college, om met ingang van 1 Mei 1940 de gemeente te brengen in de derde klasse der Gemeentefondsbe- lasting. Bij die herclassificatie is toen het, al dan niet veranderen van het levenspeil in het geheel niet ter sprake gekomen in de voordracht. Maar j'uist op grond, dat het levens peil in deze gemeente niet verlaagd was is toen deze herclassificatie door imij bestreden. Wat was de eenige reden die toen heeft gegolden? Geen andere dan de gewenschte verhooging van de belastingopbrengst. Ligt het dan niet voor de hand dat de Secretaris- Generaal uit deze motiveering zijn conclusies trekt in verband met de steeds grooter wordende behoefte aan Rijksmiddelen? En zich naar het voorbeeld van het college geheel gerust kan beroepen op behoefte aan middelen? Gaarne wilde ik thans eens bezien, welke positie d,e gemeente inneemt, in de opbrengst van de Personeele Belas ting. De gemeente krijgt uitgekeerd van de opbrengsten naar de le, 2e en 3e grond slag (resp. huurwaarde, meubilair en dienstboden) twintig procent van de hoofdsom der Personeele Belasting, in Mei 1940 geraamd voor 1940 op 30.000, voorts honderd procent van de opbreng sten naar den iden, oden, 6den en 7den grondslag, resp. paarden, motorvoertui gen, pleziervaartuigen en biljarts. Ge heel ten goede aan de gemeente komen de opcenten, die over alle grondslagen worden geheven en die, afhankelijk van de huurwaarde, van 130 tot 245 opcenten beloopen. Ik moet hierbij even opmer ken, dat vanzelfsprekend de opbrengst naar den 5den grondslag (motorrijtui gen) zeker voor 1940 en ook voor 1941 belangrijk onder de verwachtingen van eertijds zal komen te liggen. Mede in verband met dit laatste voel ik het zeer goed aan, dat een stijving van de middelen zeer welkom moet zijn maar... de gemeente ontvangt slechts 20 procent van de verhoogde hoofdsom men. Hoewel oogenschiinlijk het eigen belang van dp gemeentp hiprdoor niet zoo sterk in het oog springt, dienen wij te bedenken, dat ook een gemeente d.cn plicht heeft, zich dienstbaar te maken aan het Rijk en dur aan het geheele Nederlandsche volk. Toch ben ik niet blind voor de belan gen van de gemeente zelf bij herclassi ficatie. Deze belangen zal ik nader trachten toe te lichten. Voor 1940 telt de Pe* oneelp Belasting 9500 aangeslagenen Tïerrlassificatie, d. w.z. verlaging van het belasting-vrije ge deelte der huurwaarde met 25 gulden, beteekent: Eerstens: dat bij een heffing van 10 procent over het belastbare ge deelte der huurwaarde de huidig aangeslagener in Amersfoort uit dien hoofde meer hebben op te bren gen 9500 maal f 2.50 is 25750, waarvan de gemeente toekomt een vijfde deel is 4750.—. Ten tweede: dat bij ISO opcenten de gemeente aan meerdere opcenten ten minste meer ontvangt f 42750,— ik zeg ten minste, omdat de eenige verschuiving plaats heeft in het per centage der kinderaftrek en de op centen progressief worden geheven. Ten derde: dat het aantal aangesla genen in de Personeele Belasting wordt uitgebreid. Zoo het percentage voor een groot deel dan al niet voor inning vatbaar mocht zijn ten aan zien van die gevallen, dat verwoond wordt tusschen de 170,— en 200, per jaar, toch is er daarnaast nog een catagorie d.ie betere perceelen bewoont en vanwege de verminder de aftrek belastingplichtig is gewor den. Het oninbare gedeelte op 500 aanslagen schattend, beteekent dit een hoogere opbrengst voor de ge meentekas van ten minste f 2500. DE Personeele Belasting, niet gere kend naar wat deze oorspronkelijk beoogde en was, maar gezien uifc het oogpunt der tegenw oordige toepassing is, wat betreft den eersten en tweeden grondslag met de Inkomstenbelasting de eenige zuiver sociaal op gevat aanvaardbare belasting. De kinderaftrek beloopt bij de vierde klasse: bij een huurwaarde tot 350 14 pet. per kind. Van 350 tot 525 12 pet. per kind. Van 525 tot 700 10 pet. per kind. Van f 700 tot 875 8 pet. per kind. Een en ander geeft mij in, herclas- s f i c a t i e ten aanzien van de Perso neele Belasting om de noodzakelijke middelen aan Rijk of Gemeente te ver schaffen te kunnen aanvaarden. Dit is een principieele beschouwing, Mijnheer de Voorzitter, doch er zijn nog bijkomstige zaken, die voor mijn opvatting pleiten. Immers zou de Per soneele Belasting door factoren al6 door mij genoemd, een opbrengst leveren die niet aan de eerder gestelde verwachtin gen voldoet, dan vrees ik dat er andere offers moeten worden gebracht, die uit sociaal oogpunt maar moeilijk kunnen worden aanvaard. Ik denk b.v .aan het vakonderwijs, aan diverse subsidies, aan hoogere uitgaven uit diverse, hoof den, ik herinner maar aan de 100.000 crediet voor door den den oorlog getrof fenen, aan de politie, aan de distributie- bijdrage van de gemeente, enz. Overigens' verwacht ik dat, in dien de" raad het afwijzend advies van het College zal aanvaarden, de Secretaris-Generaal van Financiën die stappen zal ondernemen, noo- dig om te komen tot het opleggen van herclassificatie tegen den zin van den Raad. Uit het feit dat ik dit als een bijkomstigheid be schouw, moge men afleiden, dat ik mij hierdoor echter niet laat beïn vloeden. Ik houd er echter niet van een schoon gebaar te maken tegen over de gemeente door te stemmen tegen herclassificatie wanneer ik weet dat dit gebaar geen achter grond heeft. De heer Huisla ge (S.D-) kan zich met het advies van B. en W. vereenigen Ingaande op het betoog van den heer de Haan zegt hij. dat het niet juist is, dat deze herclassificatie een gevolg is van de plaatsing in de 3e Fondsbelasting. Immers in 1936 is er reeds door Ged. Staten op aangedrongen. Bij voorbaat voorziet men reeds, dat er onder de belasting zullen vallen per sonen die er niet bij thuis hehooren. Er is een percentage van li genoemd en voor de andere S6 wordt de belasting niet onredelijk geacht, m.a.w. het moet dus maar, men kan eieeïilijk tusschen de i egels doorlezen, dat die het ook niet op kunnen brengen. Daarom is er alles voor het voorstel van B en W te aan vaarden. Toen vorig jaar besloten werd tot plaatsing in de 3e klasse Fondsbe lasting kon het niet anders. Waaneer bij de begrooting blijkt dat de wethou der de eindjes niet aan elkaar kan bin den kan de Raad er nog over beslissen maar om dat nu tusschentijds te doen, daar voelt spr. niets voor. De heer Bakker (Lib.) heeft in het advies van B. en W. niet aange troffen over welk bedrag deze ver hooging eigenlijk zal loopen. Hij heeft er naar geïnformeerd en heeft gehoord dat het gaat om een bedrag van 13000. Daarvan komt 20 aan de gemeente en-80 aan het Rijk Kunnen we zonder deze f 2600 de begrooting sluitend maken? Overi gens is spr. deze belastingverhoo- ging niet sympathiek Wethouder v a n Galen Last (C.H.) deelt, mede, dat er een corres pondentie is geweest tusschen Ged. Sta tpn en de Gemeente. Jaren lang hebben Ged. Staten aangedrongen op plaatsing in de 4e klas d.er Personeele belasting Toen nu besloten werd Amersfoort in de 3e klas Fondsbelasting te plaatsen hebben Ged. Staten er op gewezen, dat dit een gevolg was van den achteruit gang van d»'n financieolen toestand der gemeente. En nu volgt daarop de raad- gexing om de gemeente te plaatsen in de 4de klasse der Personeele belasting. Het plaatsen in de 3e klasse Fondsbe lasting hebben we zoofang mogelijk te gengehouden omdat d,p minst draag- krachtigen er door getroffen worden. En dat zal ook nu weer gebeuren. Nu wordt gezegd, dat 14 pet. der aangesla genen niet zullen kunnen betalen maar ook onder de overige 86 pet. zullen er wel zijn, d.ie niet ten vollle kunnen be talen. Het is volkomen juist van den heer de Haan dat. het levenspeil in de gemeente niet is gedaald. Het is nog niet te zeggen of de door den heer de Haan genoemde cijfers kun nen gemist worden, daarom moeten dergelijke zaken bij de begrooting behandeld worden. Het college wil zich zoolang mogelijk venveren, en dat is heusch geen mooi gebaar, het gaat juist om de minst draagkrach- tigen niet nog meer te belasten. De door den (heer Bakker genoemde cijfers zijn niet juist, Uit de Pers. be lasting komt 4700 voor de gemeente en uit de opcenten 9400, dus in totaal 14000. Eerst in de uiterste noodzaak moeten we overgaan de menschen, die haast Kunt U staande by" de Kamper- birJ.ienpoort (zonder er naar te raden) zien hoe laat het is? Gaat dat ni'.et, dan wordt het tijd U een Bril aan te schaffen. Wij zullen U die gaarne leveren LANGESTRAAT 58 TEL. 6584 Geopend werkdagen tot 8 uur, Zaterdags tot 10 uur. niet kunnen betalen, onder de belas ting te laten vallen. Daarom moeten we de herclassificatie Personeele belasting niet toepassen. De heer de Haan (R.K.). wijst er op, dat de Secretaris-Generaal er naar streeft de opbrengst ten voordeele van het Rijk te verhoogen. Spr. is niet voor belastingverhooging, hij voelt er niets voor opk de minst draagkrachtigen te treffen, maar Ln het. verband herin nert hij er aan dat de heer Huslage heeft gestemd voor de plaatsing in de 3e klasse Fondsbelasting waardoor de minder draagkrachtigen werden ge troffen. Als de begrooting niet sluitend kan worden gemaakt, kunnen we nog zien, is er gezegd, maar dan is het de vraag of we dezen maatregel nog kun nen nemen. De wethouder schatte de 20% op 4700 en spr. heeft 4750 ge raamd zoodat dit niet veel verschilt. Ook zijn andere crijfers zijn z.i. juist. Burg. en Wethouders hebben niet kunnen garandeeren, dat zonder deze middelen met bijzondere bezuinigin gen moeten worden toegppast. Wethouder van Galen Last (CH) moet zijn cijfers van 14000 handha ven. De positieve garantie dat hij bij de begrooting met deze maatregelen niet zal komen, kan hij niet geven. Het advies van het college is om zoo lang mogelijk te wachten met het belasten van die menschen, die het het slechtst kunnen missen. Het voorstel van B. en IV. wordt aangenomen met de stem van den heer de Haan tegen. Daarna wrordt de vergadering geslo ten. Rhenen zit niet bij de pakken neer en zorgt voor zijn inwoners. Reeds hebben 24 gezinnen de thans gereed zijnde noodwoningen betrokken (Folo Pax.HoUand) Draperie JLT ET was een belabberde tijd, duurte, neringloos heid, armoede Men zag naar arbeidsgelegenheid om. Wel wat verwonderlijk is hel dat men vooral het oog richtte op herleving der aloude draperie, de lakenweverij. Deze was ook in Amersfoort groot geweest; de vroegere volmolen aan de Koppelpoort en de Kalander molen op het (Zuid) Singel wezen daar nog op, waar in dc eerste het laken tot een soort vilt werd geperst, zodat de weef draden wegvielen en waar daarna in de Kalanderde de glans op het laken werd ge bracht. Dat was echter reeds zo lang geleden; dc draperie was later overvleugeld door de hier zo sterk ontwikkelde bombazijnweverij het oude boomesaai*), een half linnen van linnendraden als schering strekdradenen katoenen in slag. de dwarsdruden. De pogingen in 1771 om de lakenindustrie te doen herleven deed een douceur schenken door de Staten aan een laken- fabrique, de Eerste Sociëteit genoemd, in de stad Utrecht opgericht. En Amersfoort deed ook haar best. Reeds eer waren een aan tal weefgetouwen aangeschaft om vroegere bombazijnwevers aan het werk te stellen. Thans in 1771 ging men verder. De stadsgecommittcerdcn in het weversgilde zonnen op een middel om ook plaatselijk de weverijen en spinderijen te beneficeren. zodat meer volk aan het werk kun gezet. Men trad in onderhandeling met een voornaam Amsterdams fabriqueur. De zaak bleek echter teveel zwarigheden mee te brengen. Toen werd de Amersfoortse fabriqueur Smit ingeschakeld, waarvan hier reeds gesproken is in het ge val van lakenbeschadiging onderweg, verzonden van hier uit naar koopman Bol te Am sterdam. In 1771 was de wol laag. in prjjs en te Amsterdam werden voor onze rekening 16 balen aangekocht en in een pakhuis alhier opgeslagen. Smit zou de wol in laken omzetten. Maart 1772 had hij nog meer gemeene (gewone) wol nodig en zelf mocht hij 4 balen te Amsterdam gaan kopen. Onze straks genoemde Jan Bol te Amsterdam liet weer bij Smit werken, als pienter koopman gebruik makende van onze werkhonger. Hij kon 3 gld. douceur van de Stad bedingen voor elk stuk laken. En ook de Amersfoortcrs wilden ervan profiteren. Cor nells Kloot, Johannes Lager- wey. Nieolaas en Jacobus van der Zand. Wouter van Geen- luiyscn, de Erven van de we duwe van Schendelen, Wou ter Schut en Abraham Lagcr- wey, fabriqueurs en koopVe- den binnen onze stad, drongen aan op afschaffing van het Hoppesehepel, de belasting van twee stuivers op iedere 100 pond. voor dc schapenwol en de catoenc wol ongespon- rien dus wollige katoen). Zie. daar is onze nacht merrie weer. H ippeschepcl niet slaande op bier of op in houd. We zijn dus nog even ver. Wat dc schapenwol aan ging. lukte het niet. De aan gevoerde bezwaren, zo sprak onze Stcderaad. waren meer emphase dan grond. Voor de katoen kreeg men gelijk; dus was niet volgens de verorde ning. Het woord catocne wol was oorzaak der vergissing Volgende verpachting zou dit vervallen. Van teruggave van het teveel betaalde kon na tuurlijk geen sprake zijn bij het systeem van belasting verpachting. Men weet dat dit verpachten in 174S zogenaamd was afgeschaft. Onze vriend Smit. de lakcn- fabriqueur of drapier. die ar beidde m samenwerking met het Stadsbestuur berichtte, dat het bereide laken, gereed voor de aflevering, zou kunnen verkocht worden tegen 3 gld, 10 stuiver per cl (69 cM te le veren in stukken aan winke liers alhier en in de omgele gen dorpen, mits de gewone conditiën van betaling werden gehandhaafd en het Stadsbe stuur zich zou vergenoegen men een behoorlijke interest van het voorgeschoten kapi taal. Het Stadsbestuur vond dat alles goed. De grote poging om de la kenindtistrie, de draperie, weer np de been te helpen, kwam in 1776. toen een flinke fabriek werd gebouwd op terrein van Mariënhocf aan het S'ngel waar thans woont de predi kant der Gereformeerde kerk cn het perceel daarnaast. Het werd een reuzestrop. als onlangs werd verteld. HEUNKS Saai wol. boomesaai boomwol katoen. N. „De nacht der beslissing POLA NEGRI heeft, jaren geleden, haar filmspel tot een zoodanige hoogte weten op te voeren, dat de glans daarvan nimmer verbleeken zal. Haar grootsch filmverleden heeft zich in den modernen tijd voortgezet en bekleedt daarin weer. een vooraanstaande plaats, iet6, wat vooral in de wereld van de film een wonder genoemd ma* worden. Zij weet met haar spel, dat steeds zijn sterkste kanten naar het dramati sche richt, een stempel op het gege ven te drukken op een wijze, welke bij uitzondering haar weerga vindt. De innerlijke waarde van haar dra matisch acteeren moge gebleven zijn, daarentegen heeft de tijd zijn invloed doen gelden op de uiterlijke omstandig heden, welke in haar nadeel zijn gaan spreken. In opzet en uitwerking is deze nieuwe film te aanvaarden. Haar groo te „momenten" treden nu nog scherper en meer direct naar voren dan vroeger, doordat de entourage en de bezetting van de overige rollen geheel los daar van staan en meer aandoen als van de zen tijd, al6 het ware een ander karak ter dragen. Men zou het den moeilijken overgang, een strijd tusschen een verle den en een heden kunnen noemen, ge lijk ook het filmverhaal een strijd in de society-kringen, van twee vrouwen om denzelfden man te zien geeft. Ivan Petrovich is deze man, charmant in gebaar cn woord, het Zuid-Amerikaan sche type, dat zijn invloed op vrouwen kent, zonder daarvan misbruik te willen maken Geen Don Juan dus, maar een man, die een jeugdliefde verloren heeft en geen moeite doet, om nog eens een poging te wagen. ITet noodlot wil ech ter, dat hij de vrouw van zijn droomen later weer ontmoet via een meisje, wier uiterlijk hem sterk doet denken aan het verleden, dat hij doodverklaard wil heb ben. zonder het te kunnen. Dat meisje is de stiefdochter van de eenmaal vereerde vrouw. Een bal brengt het drietal bijeen, ook den man, met wien deze vrouw latei- getrouwd is. Beide kunnen zich losmaken van wat eens tusschen hen was. De grilligheid van het lot wil tenslotte, dat de beslis sing valt in het voordeel van den nieu wen toestand. Wanneer de vrouw op het punt staat, haar wettigen man te verlaten, beseft zij plotseling, dat haar liefde niet naar één zijde uitgaat en dat de rechten van en de plichten jegens haar man doorslag gevend zijn. Haar stiefdochter zal met tertijd den veel omstreden man van vroeger jaren volgen Sabine Peters is het fri^sche en na tuurlijke meisjestvpe, dat in haar aan trekkelijke sportiviteit een boeiende tegenpool van Pola Negri is. Zeer sym pathiek in deze film is ook de mooie verhouding tusschen stiefmoeder en stiefdochter en de interventie van laatst genoemde, Sabine Peters. Hans Richter stelt kostelijke diagno ses vast op menschelijke schedelvor men. 'Hij is de komische noot van dit verhaal en die rol ligt hem uitstekend. Al volmaakt Pola Negri haar creatie in een film als Mazurka niet, toch i3 haar spel ook nu weer waard bewon derd te worden. De regisseur heeft er voor gezorgd, dat het tempo vrijwel van het begin tot het einde hoog opgevoerd bleef, de dramatische slotscène daarge laten. Het voorprogramma is ditmaal kort gehouden. „Hoera! lk ben papa9 T TEINZ RüHMANN bezit een -groote mate van dat heerlijk goed, dat men geestigheid noemt. Vandaar dat hij bijna altijd in comische films aan het werk gezet is. Maar Rühmann is ook in staat aan het comische oen accent te geven, dat naar tragiek zweemt: Hij heeft eigenschappen, die aan den karakterspcler herinneren. De film „Hoera! Ik ben papa" laat hem volledig tot zijn recht ko men, zoo schreven we bij dc première van deze film in Grand Théatre. Als fuivend student wordt Rühmann plotseling het vaderschap van een drieja rig jongetje in de schoenen geschoven. De jonge losbol ontpopt zich als een lief hebbend vader en uademaal in een film elke intrigne mogelijk is, 'blijkt de door Rühmann aangestelde nurse de moeder van het ventje te zijn. Het drietal leeft tezamen zonder eenig idee van de merk waardige verwantschap, die het samen bindt. In den loop der lijden zijn in vele films vrijgezellen met de zorg van een kind be last; we herinneren ons nog Maurice Chevalier, wien ook eens een baby in de schoenen geschoven werd. Over het algemeen 'kweten al die film-papa's zich. lofwaardig van hun taak. In deze film oogst „het jongetje" voor al lauweren. Het is Walter Schuller, een argeloos acteurtje, dat door dc dames wel een „schattig ventje" genoemd zal wor den. Natuurlijk ontbreekt de sentimen taliteit niet. maar in vele opzichten ver dient deze film aller belangstelling. Pola Negri en Ivan Petrovich in de Sonora-film „De Nacht der beslissing." Grand Thédtre TM O ET u 's avonds nog op straat zijn? 's Avonds als het duister is? Denkt dan eerstens aan u zélve, Tweedens aan de duisternis. Denkt ten derde aan de auto En ten vierde aan de fiets: De berijders van den rijweg Zien des avonds vrijwel niets! Daarom: 's avonds rijweg mijden, Wie er öp loopt. loopt gevaar; Loopt een goede kans op botsing, Loopt dus stééds op het trottoir, 's Avonds récht ook oversteken, Als u oversteken moet (Zoo u trouwens overdag al Als goed weggebruiker doet.) Weest voorzichtig dus bij avond. Als men u zoo vlug niet ziet. Vroeger was het óók wel donker, Maar zóó donker was het niet! (Nadruk verboden) PHILIA 15 Jaar DuimBurger Arnhemscheweg 26) Het was September 1925 toen de da mes -Ehiim en Burger, voorheen direc trice en coupeuse van de Haagsche Compagnie Lyonnaise in de Langestraat, voor eigen rekening een zaak openden in damesconfectie aan den Arnhemsche weg 26. Vakkennis en een bijzondere gave om met het damespubliek om te eaan, wa ren oorzaak, dat de jonge zaak al spoe dig haar bestaansmogelijkheid bewees Met veel zorg werd steeds ingekocht. Gelijk met het tienjarig bestaan, werd in September 1935 de heropening van het verbouwde pand gevierd, waarb'j tevens kinderconfectie aan de zaak werd toegevoegd en-de afdeeling fanta sie-artikelen werd uitgebreid. Morgen herdenken de damèp Duim en Burger het vijftienjarig bestaan. Nog arbeiden zij vol energie en de talrijke klanten, waarvan velen reeds van de oprichting af. de zaak tiouw zijn. zul len gaarne van de gelegenheid gebruik maken om deze compagnons geluk te wenschen. Door het bestuur van dc Floralia-vereeniging Hp OT slot van de Floralia-tentoon- -*• stelling had gistermiddag in het Grand Théatre de prijsuitreiking plaats. De jeugd was in grooten getale op gekomen en heeft zich, dank zij het goedgekozen programma, uitstekend geamuseerd. De heer A1 b r e g t heette namens het bestuur alle aanwezigen welkom cn sprak den wensch uit, dat dit een aar dig slot mocht worden. Hierna werd een journaal vertoond en ging men over tot het uitreiken van de eereprijzen en eerste prijzen. De heer Albregt wees er op, dat de resultaten dit jaar niet zoo bevredigend waren. Wellicht waren de oorlogsom standigheden en ook het weer de on gunstige factoren. Spieker zeide verder iets over het keuren der planten. Zoo dra de planten hef behoeven er niet drie te zijn, elk resultaat van den ar beid is goed gerangschikt en genum merd zun, worden zij t-tuk voor stuk op groeiwijze, bloem etc. gewaardeerd. Wie het hoogste aantal punten toegewe zen krijgt, komt voor de beste plaatsing in aanmerking. Het bestuur had een fraaie collectie prijzen op het podium uitgestald. De kleine prijswinaars mochten daaruit hun keuze doen en konden tevreden zijn over hun belooning. Tusschen de bedrijven door had ver tooning van aardige filmpjes plaats, ter wijl ook een fractal ie niet achterwege bleef. Het was voor de jeugd en voor de Flo ralia-vereeniging ech prettige middag. Zondag hebben dienst de volgende ge-" nccsheeren: Kok, Langegracht 11; tel. 3003. Schrcuder( Utrcchtschewog 82; tel. 3137. Hulp wordt alleen verstrekt voor ziekte gevallen. -die medische hulp dringend noo- dig hebben/ Zondag heeft dienst de apotheek van Cramer, Uircchtscheweg 93; tel. 3498. Vermoerapo'.hcck, Vermeerstraat 124; tel. 5335. Zondag hebben dienst de vroedvrouwen: Mej. Perk, H. v. Viandenstraat 2; tel. 50S6. - Mej. Vcrnhout, Soesterweg 232; tel. 3371.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5