De luchtoorlog boven Engeland De. Laatste Bus neemt van dag* tot dag in hevigheid toe Het Hongaarsche leger trekt 5 September over de grens De Italiaansche troepen rukken Kenya binnen CHATEAUX PALMER l A» SCHOTERMAM ZN. Dover weer gebombardeerd Bezetting van de nieuwe gebieden kinderhoekje MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET Bezetting van Boena AFTREDEN VAN CHAMBERLAIN? De onderhandelingen te Crajova Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940 BERLIJN, 2 September (D.N.B.). Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duitsche jagers volgens de tot dusver ontvangen berichten, bij de luchtgevechten, die zich vanmorgen boven het gebied van Zuid Engeland hebben afgespeeld. 13 Britsche vliegtuigen neerge haald Vier Duitsche vliegtuigen worden vermist. Ook des middags zijn weer Kleine Duitsche gevechts- en jachtformaties tot het Britsche eiland doorgedrongen om in Zuid-Engeland militaire doelen aan te val len. Boven de Britsche kust ontstonden verscheidene luchtgevechten, waarin de Duitsche jagers weder de vijandeliike versperringen doorbraken. Dc Duitsche gevechtsgroepen hebben bij de luchtgevechten ge toond superieur te zijn aan de Engelsche machines. Naar zoojuist bekend wordt, zijn tot dusverre reeds 46 Engelsche vliegtuigen neer geschoten, terwijl het vaststaat, dat zes toestellen op den grond zijn vernield. Twaalf Duische machines zijn nog niet teruggekeerd. De opperbevelhebber der luchtmacht deelt mede: Ook vandaag hebben onze gevechts- on lachtafdeelingen vijandelijke vliegvelden in Zuid-Oost Engeland aan gevallen. Zij vernielden loodsen en onderkomens door bomtreffers, waarvan een deel zware branden deed ontstaan. Met kwam tot verschillende luchtgevechten, waarbij onze jagers 36 vijandelijke vliegtuigen neerschoten. Drie en twintig eigen vliegtuigen worden vermist. De Londensche correspondent van de Stockholms Tidningen schrijft: Als een rumoerig, hui lend en klagend crescendo neemt de luchtoorlog boven Engeland van dag tot dag, ja van uur tot uur in hevigheid toe. Steeds weer donderen nieuwe afdeelingen bommenwerpers en jagers op de kust aan. Dover was opnieuw het doel der Duitsche aanvallen. Ballonversperrin gen en schepen werden bestookt. Langs de Engelsche kust kwam het tot heftige luchtgevechten, terwijl andere forma ties dieper het land binnendrongen Voortdurend trachten nieuwe afdeelin gen soms tot bijna in de stratosfeer de i jagers te ontwijken. De inwoners van Londen hebben in den nacht van Vrijdag op Zater dag in de schuilkelders gezeten en ook Zaterdag moesten zij viermaal naar beneden, terwijl de zon aan den hemel stond. Des middags werd een nieuwe aanval* ondernomen en des avonds kwam het tot een aan val, die misschien de geweldigste was in dezeft luchtoorlog. Zonder ophouden lieten de aanvalsgolven zich uit de lucht vallen en ander half uur lang werd hevig gevoch ten. Dit was een welbewuste aanval op de stelling rondom Londen. De gevechten bereikten een heftigheid, waarvan nien tot dusverre niet had kunnen droom en. Londen' is op deze stralcnden herfst 'dagen dag en nacht frontlinie. Ik hoor de een Duitsch toestej in duikvlucht zoo laag over mii heen gaan^ dat het geraas klonk als een onweer." De correspondent beschrijft verder de aanvallen van Zondag, die op de ha venwerken aan de Theems gericht wa ren. Des middags vielen Duitsche toe stellen Croydon en een ander vliegveld ton Zuiden van Londen aan. nadat Za terdagmiddag drie andere vliegvelden waren bestookt. De Duitsche aanvallen van de laatste twee weken hebben dui delijk ten doel het weerstandsvermogen van den tegenstander door massale aanvallen op vliegvelden en toegangs wegen te verlammen. Met het oog op het geweldige tempo van den strijd der laatste dagen is men er thans van overtuigd, dat de operaties, welke de Duitschcrs tot dusverre hebben onder nomen, slechts een voorbereiding zijn voor hetgeen zal komen". Si tijdmethoden van Duit- schers en En&elschen BERLIJN. 2 Sept, Van semi offi- cieele zijde wordt gemeld: De Sundav Times lanceert de bewe ring, dat de aanvallen van de R.A.F. op Berlijn uiterst zorgvuldig zijn opgezet en tot strikt militaire .objecten beperkt worden. Het blad beweert voorts, dat de Britsche vliegers hun bommen moeten terugbrengen, indien zij hun doel niet hebben kunnen ontdekken. In tegenstel ling hiertoe laten de Duitschers bii hun nachtelijke aanvallen op Londen alles aan hef toeval over. De meeste Duitsche bommenwerpers, die naar Engeland vlieeen. hebben in het geheel geen ken nelijk doel. In het artikel van het Lon densche hlad wordt dan o.a. met de mo gelijkheid van repressailles gedreigd, ook al is het Britsche gevoel „definitief en sterk tegen repressailles" en al stemt de officieele Britsche politiek met dii gevoel overeen. De beweringen van de Sunday Ti mes zijn in feite onjuist, naar van neutrale buifenlandsche zijde on- omstootelijk te Berlijn vastgesteld is. Zij zijn, om het duidelijker te zeggen, van den eersten tot den laatsten regel onwaar en bewuste leugens. Bij de vier aanvalspogin- gen. die de Engelschen in den loop van de verstreken week op de Duit sche hoofdstad ondernomen hebben, is het slechts in twee nachten tot het werpen van bommen op Berlijn gekomen. Deze bommen troffen uitsluitend niet- militaire doelen, waarvan reeds heel korten tijd na het einde van het lucht alarm talrijke neutrale buitenlandsche correspondenten zich konden overtui gen. Kerken, ziekenhuizen, woonhuizen opslagplaatsen, brandweerposten en dergelijke doelen werden in de rijks hoofdstad getroffen. Burgers kregen in beide gevallen letsel, helaas bevinden zich onder hen ook twaalf dooden. De vliegers van de R.A.F. hebben zich noR steeds vergenoegd met in Londen te be weren, dat zii het hun opgedragen doel bereikt en doeltreffend gebombardeerd hadden, terwijl in plaats daarvan zooals nog dezer dagen op een nacht gebeurd is in een groep woonhuizen in de mark Brandenburg, die ver ver wijderd liggen van alle militaire objec ten, een kinderkamer in een buitenhuis betroffen werd. waarbij een kind ge dood en een ander zwaar gewond werd. Dat noemt de Sunday Times „zorgvul dig ongezet strikt tot militaire objecten beperkt" Maar ook de weergave van de uitwer king der Duitsche aanvallen op Engelsch gebied is bewust vervalscht en leugenach tig. Heeft men te Londen soms de buiten landsche correspondenten aldaar gelegen heid gegeven zich persoonlijk te overtui gen van de stelselmatige vernietiging van militair belangrijke installaties te Liver pool, Coventry, Tilbury en in andere plaatsen? BOEDAPEST, 2 Sept. (D.N.B.). De gemengde Hongaarsch- Roemeensche commissie heeft in een bijeenkomst van tien uur, die tot vanochtend vroeg duurde, over het vraagstuk van de bezet ting der nieuwe gebieden door Hongarije het volgende besluit genomen: Het Hongaarsche leger trekt 5 September over de grens. De op- marsch wordt 13 September beëin digd. Het binnentrekken begint den vijfden langs de geheele tot dusver geldende Mongaarsch-Roemeensche grens met uitzondering van het ge deelte rondom Grosswardein, waar het den zesden een aanvang neemt. Den vijfden September rukt het Hongaarsche leger Marossziget en Szathmar binnen, den daaropvol- eenden dag Grosswardein en het komt dan in verschillende étappes den elfden te Klausenbnrg. De heide laatste dagen wordt het binnentrek ken in de Zuid-Oostelijke gebieden* der Szekler voltooid. Vanmiddag om twee uur begint de be handeling der niet-militaire vraagstuk ken. Minister-president Teleki zal Woensdag in een buitengewone en plechtige zitting der beide Kamers van het parlement verslag uitbren gen over de voorgeschiedenis en het resultaat van de uitspraak te Wee- nen, alsmede over de vraagstukken, die verband houden met de aan hechting van het door Roemenië af gestane gebied. Roemenië treft alle voorbereidende maatregelen voor de uitvoering van de scheidsrechterlijke uitspraak van Wee- nen. Uit Boekarest zijn vijfhonderd autobussen naar Zevenburgen vertrok ken voor het vervoer van de autoritei ten. In Ivlausenburg is een gemengde Roemeensch-Hongaarsche burgenvacht gevormd, die moet medewerken aan een uitvoering van de ontruiming zonder wrijving. Alle openbare lokalen zijn ge sloten. Restaurants zijn alleen des mid dags en des avonds telkens twee uur open. De militairen zijn overal den toe stand meester. REGISTRATIE VAN JOODSCH VERMOGEN IN SLOWAKIJE PRESBURG, 2 Sëpt (D.N.B.) De Slowaaksche regeering heeft de reeds aangekondigde verordening over de re gistratie van het geheele Joodsche ver mogen thans uitgevaardigd. Vóór 16 September moeten alle Joden hun vermogen bij de gemeentelijke autoriteiten aangeven. Overtreding van de verordening kan gestraft worden met gevangenisstraf tot vyf iaar en inbeslag neming van het geheele vermogen. >B| I*--*""- 291. 295. Zwartvoet is woedend op Puntmuts. ,JVu zal die rakker alles weer in de war sturen," pruttelt hij en hij zoekt net zoolang in het bosch, tot hij Puntmuts gevonden heeft. Stil letjes loopt hij een poos achter hem aan en dan 296. trekt hij opeens de muts van het hoofd van zijn vriend. Verschrikt draait Puntmuts zich om en schreeuwt: geef hier m'n muts, of ik zal de jouwe van je hoofd trekken"PHo, ho mannetje, houdt je kalm. ik moet eens een ernstig woordje met je spreken." zegt Zwartvoet. ROME, 2 September (Van den oorlogscorrespondent van het D.N.B. in de Middel- landschc Zee). Het Italiaansche koloniale leger heeft na de verovering van Britsch Somaliland een nieuwen opmarsch in zuid-oostelijke richting ingezet. De troepen, die in den sector iusschen Mojaie, Dolo en Daba in de Britsche kroonkolonie Kenya waren binnengedrongen, hebben de belangrijke stad Boena bezet. Voor het eerst in de ge schiedenis van het Britsche koloniale rijk in Oost-Afrika wordt Kenya door vijande lijke troepen bedreigd. Kenya neemt een bijzondere plaats in bij de structuur van het Britsche koloniale rijk in Afrika, dat zich uitstrekt van de Middellandsche Zee tot Zuid-Afrika. In het hart van Afrika gelegen, vormt Kenya den centralen schakel tus- schen Egypte, den Soedan en de zich naar het zuiden uitstrekkende koloniën Tanga nyika (Duitsch Oost-Afrika), Oost en Zuid Rhodesië en de Unie van Zuid-Afrika. Alleen het bezit van Kenya waarborgt Engeland de verbindingslijn CairoKaapstad, die van strategisch en economisch belang voor de handhaving van het koloniale ge bied is en eerst in den wereldoorlog definitief tot stand kwam. De Italiaansche aanval is dan ook tegen een uiterst kwetsbaar punt gericht. Kenya heeft een oppervlakte van 582.000 vierkan ten kilometer en een zielental van 2.800.000 Door de bezetting van Boena zijn de Ita liaansche troepen 90 K.M. in Kenya door gedrongen. De grensstreek tusschen Abes- sinië en Kenya, die thans door de Italianen bezet is, is eenige dagen geleden op bevel van den gouverneur-generaal van Kenya ontruimd. Vijftigduizend inboorlingen, nomaden van hetzelfde ras als de menschen, die het hoofdbestanddeel der bevolking van Italiaansch en Britsch Somaliland uit maken, moesten in allerijl het gebied, waar zij sedert eeuwen gevestigd wa ren, veriaten. De Italianen rukken thans op in een droog en zandig woesfijnge bied. Pas veel zuidelijker begint dp rijke, vruchtbare hoogvlakte, die de Britsche kroonkolonie haar waarde ver leent. Door de verovering van Boena hebben de Italianen zich van een be langrijk knooppunt verzekerd. In Boena komen de weinige karavaanwegen van dit woestijngebied samen, vandaar lei den zij naar het 600 K.M. verder gele gen Nairobi. Het bezit van deze weinig begaanbare wegen is van de grootste strategische beteekenis. Op 150 kilometer ten Zuiden van Boe na ligt Wajr,. van waaruit de Engelsche luchtmacht Abessinië en de Italiaan sche stellinftn aan Indischen Oceaan en Roode Zee aanvalt. Zuidelijk van Wajr beginnen de eindelooze oerwou den en moerassen, die bekend zijn door de jacht op groot wild. Strategisch gezien begint de beslissen de strijd om het bezit, van Kenya pas ten zuiden van Wajr in het langgerekte stroomgebied van de Tana. Tot dusver re was de Engelsche tegenstand, naar gemeld wordt, uiterst gering. STOCKHOLM. 2 Sept. (D.N.B.) In Londensche politieke kringen houdt men het, volgens een bericht van Dagens Nyheter, thans voor zoo goed als zeker, dat Chamberlain weldra het kabinet zal verlaten. Zijn aftreden zou, naar de meening van deze kringen, tot een reorganisatie van de regeering leiden, welke zou neer komen op een verwijdering van de z.g. zwakke mannen. Als aanhangers van Chamberlain noemt de correspondent Kingsley Wood, Sir John Simon, Calde- cot, Margesson, Anderson, en Duff Coo per. echter niet Greenwood. De naam van Lloijd George, die steeds geweigerd heeft met Chamberlain sa men te werken, duikt thans op als mogelijke minister zonder portefeuille. Wellicht dat hij een nieuwe functie van algemeen adviseur der regeering zou krijgen. Bulgaarsche ministerraad bijeen BOEKAREST, 2 Sept. (D.N.B.) De Roemeensch-Bu Igaarsche onderhande lingen in Crajova naderen haar einde. Vandaag hebben de beide commissies haar werkzaamheden voortgezet. Er werden voornamelijk kwesties van scheepvaart en havenverkeer besproken, benevens de regeling der kwesties van het grondbezit bij de uitvoering der be volkingsuitwisseling. In welingelichte Roemeensche kringen neemt men aan, dat dé onderteekening van de overeen komst. of minstens het practische einde van de werkzaamheden morgen wel verwacht kan worden. SOFIA. 2 Sept. (D.N.B.) De minis terraad is gisteren in buitengewone zit ting bijeengekomen. De leider van de Bulgaarsche delegatie te Crajowa, Po- menoff, had een overzicht ingediend van den jongsten stand der onderhan delingen tusschen Bulgarije en Roeme nië, welke hij te Widin aan de Bul gaarsche grens aan den minister van buitenlandsche zaken Popoff had over handigd. De ministerraad heeft, naar verluidt, voor de Bulgaarsche delegatie te Crajowa definitieve instructies op gesteld. De niet uitgemaakte kwestie der financieele schadevergoeding zal, naar verluidt, aan een scheidsgerecht worden voorgelegd. Naar het blad „Utro" meldt, wenschten de Bulgaar sche gedelegeerden de onderhandelin gen te Crajowa Maandag te besluiten. Het blad deelt verder mede, dat het eerst de stad Tutrakan en het laatst de stad Silestra door de Bulgaarsche troe pen zal worden bezet Beide steden lig gen aan den Donau. JAPANSCHE VLIEGTUIGEN MOGEN LANDEN TE HANOI TOKIO, 3 Sept. (D.N.B.) Tusschen de Japansche luhctvaartmaatshappij en de autoriteiten van Fransch Indo-China is, naar de Nitsji-Nitsji meldt, een over eenkomst gesloten, op grond waarvan Hanoi voortaan door Japansche vlieg tuigen als tusschenstation bij de vluch ten tusschen JapanFormosaBangkok en omgekeerd gebruikt mag worden. 3me cru Margaux Van het uitmuntende oogstjaar 1934 Per flesch f 1.35 Per anker f 53.- Ao 1878 UTRECHTSCHEST RAAT 17 TELEFOON 3450 feuilleton door Cecil Freeman Cregg 55) Dan weer absolute slilte, welk dub bel afstak na het lawaai van zooeven. Inspecteur Higgins dorst zich niet te bewegen. De pijn in zijn been was lee- lijk genoeg, maar bovendien voelde hij een sterke behoefte om te kuchen. De rook van het cordiet was in zijn longen doorgedrongen en het was alleen maar de gedachte dat de heide anderen in een zelfden toestand moesten verkeo- ren, welke hem ervan terne vermocht te honden eens flink te hoesten tenein de zijn keel van dien prikkelenden rook te bevrijden. Eindelijk hield hij het niet langer uit. Zijn schoten schenen geen uitwer king gehad te hebben, tenzij óf Ma peil óf Heckensteln gewond was en zij hun verwonding met dezelfde stoicijnsohe kalmte verdroegen als Higgins zelf. Vastbesloten kwam hij overeind. Daar hij vlak hij de deur stond zocht hij naar den schakelaar van h<*t licht. Het was nu of nooit Hij had één of hoog stens twee kogels in zijn revolver over De plicht schreef hem voor tot arresta tie over te gaan. Misschien kon hip hen overbluffen. Zoo niet. dan zou Mappil of Heckensrein overblijven om door den nla itselijken inspecteur, wanneer die eindelijk eens arriveerde, gearresteerd te worden. Hij draaide den schakelaar om. Behalve de kat, die midden op den vloer van de kamer rustig zijn pooten /.at af te likken was de kamer leeg Toen vloog de deur van de kamer open on de inspecteur stormde met zijn man nen binnen. „Ben je daar eindelijk!" Die banale opmerking verbrak de spanning en al ler oogen richten zich op een gordijn tftn het andere einde van de kamer, dat zachtjes heen en weer bewoog, hoe wel er geen zuchtje te bekennen was! „Daarachter! Voorzichtig, ze zijn' ge wapend." „Dat hoorde ik." merkte de plaatse lijke inspecteur droogjes op. Achter het gordijn bevond zich een deur, waarvan de sleutel hen tegen lachte. In hun haast hadden Mapeli en Heckenstein geen tijd gehad die mee te nemen, wat maar goed was ook. Higgins probeerde de deur. die on wrikbaar vast zat,.terwijl uit de gelui den die lot hen doordrongen uit de an- dere kamer bleek, dat de twee achter volgden bezig waren een barricade op Ie richten. „Hé daar, jullie! Je kunt je heter overgeven, want we zijn met zoovelen, dat wanneer je ons allemaal doodschiet er zeker noï een half dozijn overblijft!" Een van de agenten grinnikte maar verder werd er niets gehoord. „Vooruit inspecteur, we kunnen niet wachten tot ze die deur heelemaal heb ben vastgezet." Higgins drukte zijn schouders tegen de deur en dadelijk volgden een paar anderen zijn voorbeeld. Een gelijkmati ge druk en de deur begon langzaam te wijken. Toen de barricade eindelijk met een hevig lawaai onderste boven viel nimelde zoowel Higgins als zijn beide helpers de kamer binnen. Op hetzelfde oogenblik klonk er uit de kamer een schot, dat de run van den inspecteur en zijn helpers even stopte. Hun aarzeling duurde echter maar kort cn een seconde later was de kamer vol menschen. De inspecteur draaide het licht aan en onmiddellijk stonden zij allen doodstil. Met het gezicht naar omlaag, de roo- kende revolver nog in de hand, lag daar in een bloedplas het lichaam van een man, terwijl in den versten hoek van de kamer een tweede man 6tond. die met zijn rechterarm zijn oogen tegen het. licht beschermde. Karakteristiek voor hem, liep Higgins dadelijk op dezen laatsten man" toe, daar hij de eenige was, die hen nog moeilijkheden zou kunnen bezorgen. „Steek je handen maar omhoog, jon gen!" De man bewoog zich niet. Higgins greep zijn pols en trok met een ruk de arm omlaag. Dan deinsde hij verschrikt achteruit Dwars over het hoofd van den man liep een diep rood spoor, blijk baar veroorzaakt door een kogel en uit den blik uit "de oogen zag de inspec teur terstond, dat de man, althans voor- loopig blind was. Higgins staarde hem medelijdend aan. Toen herkende hij hem. Het. was Hec- kenstein, de lang gezochte autodief en moordenaar uit Amerika. En de ander moest dus Mapell zijn. Higgins keek naar de onbeweeglijke figuur. De man had zichzelf het leven genoden, zich daardoor onttrekkend aan de menschelijke wet. Het schoot Higgins echter te binnen dat de man misschien nog niet heelemaal dood was en heel voorzichtig draaide hij het li chaam om. Een uitroep, welke zich hier niet laat weergeven, ontsnapte aan zijn lippen. Hij staarde in het doode gelaat van den heer Tyndall, den wapenhandelaar van Shoreditch! HOOFDSTUK XXXVIII. Waarin inspecteur Higgins verslag uitbrengt. Inspecteur Higgins keerde den vol genden dag in een nadenkende, opge wekte stemming terug naar Scotland. Yard. De zaak was zoo goed als voor el kaar en hoewel hij ongetwijfeld geluk had gehad, verheugde hij zich toch in zijn succes. Voor zijn eigen satisfactie had de in specteur net zoo lang In (le kamer, waar de laatste strijd gestreden was. doorgebracht, tot hij alle kogels, welke uit zijn revolver waren afgevuurd, had teruggevonden. De drie kogels, welke hij had gebruikt om het slot onklaar te maken, waren niet verder gegaan, maar de vierde welke hij in de richting van het door de kat veroorzaakte geluid had afgeschoten, werd ontdekt in den vlper dicht bij den muur. De laatste wérd. tot zijn groote verrassing gevon den in bet, plafond, wel een bewijs van zijn fanatieke poging om uit de licht straal van de lantaarn te geraken. Hij w'as er blij om, want nu was-het hoogst onwaarschijnlijk dat hij de 'oor zaak was van Ileckenstein's blindheid, maar geheel tevreden was hij niet. Eerst nadat hij op de handen van den dooden Mapell eenige .-vurige krabbels ontdekt had, slaakte hij een zucht van verlichting. Van nature een goedhartig en vriendelijk man, had hij er een he- Kel aan te denken, dat een ander door zijn toedoen blind zou zijn geworden. De krabbels beslisten echter de zaak, want Higgins had gevuurd in de rich ting van het lawaai en het stond nu wel vast dat de kat in zijn val Mapell en niet Heckenstein had geraakt, Hec- kenstein's verminking was direct noch indirect aan den inspecteur toe te schrijven. Higgins hield persoonlijk het toezicht op het onderzoek van Handlev House. Er werden verschillende interessante ontdekkingen gedaan en het was de aangename taak van (jen inspecteur om diverse compromitteerende papieren aan de respectievelijke eigenaars terug te geven. Gedurende de eerste maand ontving het Politie Weezen Fonds heel wat aanzienlijke bijdragen, want als hij wilde kon Higgins aardig overredend zijn. Toen Higgins op Scotland Yard kwam lag daar een geteekende verkla ring van den heer Tyndall op hem te wachten, waarin deze verzekerde dat Thomas Hamper de kooper was van het geweer, waarmee Raymond was ver moord. Den avond tevoren had Higgins zich ervan overtuigd, dat Mapell's bewering door de telefoon, dat hij een speciaal soort handschoen gebruikte om valsche vingerafdrukken achter te laten, louter fantasie was, want Mapell's duimaf druk was precies gelijk aan die, welke de inspecteur zich zoo duidelijk in zijn hersenen had geprent. Higgins drukte op het belknopje op zijn bureau. „Breng deze verklaring naar briga dier Mercier en verzoek hem het papier eens op vingerafdrukken te onderzoe ken. Als hij er vindt, moet hij mij per soonlijk komen rapporleeren." Het duurde niet lang, voordat briga dier Mercier kwam opdagen. Vlak bene den de handteekening van den heer Tyndall was een heel flauwe, half zichtbare duimafdruk waar te nemen. „Goed genoeg." Voor de eerste maal keek inspecteur Higgins eindelijk eene met genoegen naar dien vermaledijden afdruk. Dit schakelde Tommy uit. Inspecteur Higgins klopte beleefd op de deur van het kantoor van hoofdin specteur Dryan, wiens vroolijke stem hem het volgende oogenblik verzocht om binnen te komen. De chef zat achter zijn bureau dat met papieren overdekt was, doch bij het zien van Higgins glimlachte hij. Hij koesterde een groote waardeering voor zijn assistent. „Wel Higgins, ouwe jongen, kom je rapport uitbrengen? Ga zitten." Met een gebaar werd (hem een wankel uitzien de stoel aangeboden en Higgins fronste, weinig op zijn gemak, het, voorhoofd. Hij kende die stoel. Vandaag of morgen ging hij er doorheen en dan Voorzichtig ging hij zitten. „Dank u, mijnheer. Betreffende de moord op Raymond Op overzichtelijke wijze gaf inspec teur Higgins verslag van zijn werk zaamheden gedurende de laatste dagen, de rol die hij zelf in het drama gespeeld had aandikkend, nocih verkleinend. Toen hij zijn verhaal beëindigd had zonder in de rede gevallen te zijn (want zijn chef had de loffelijke ge woonte niets te vragen voordat het heele verhaal uit was) zonk hij tevre den achterover in zijn stoel maar een protestcerend gekraak deed hem ter stond weer rechtop zitten. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2