De varkenspest eischt EEN RADIO-STUDIO ALS EEN VIOOL groote voorzichtigheid Üqjunda Qmpyondjin Iedere boer dient er voortdurend voor op zijn hoede te zijn Hoe herkent men haar? Rijwieldiefstallen Is er iets van U bij? Concert van de S.S. Strijd om den nagalmtijd Paard sloeg op hol 2e 8LAJ) PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940 Een onderhoud met dr. J. Grashuis T T ARKEN SP EST is geen oude ziekte, maar een zeer ge vaarlijke en gevreesde: gevaarlijk en gevreesd als alle kwalen, die veel dooden vergen en zeer be smettelijk zijn. Het is best mogelijkdat deze moordende ziekte waartegen de moderne wetenschap gelukkig gewapend is met microscoop en injectienaald via de Atlantische Oceaan bij ons verzeild is geraakt want zij schijnt het eerst te zijn waargenomen in Amerika. In het jaar 1862 werd het eerste varken, dat in Engeland tengevolge van pest stierf, in de annalen der we tenschap geregistreerd en een der tigtal jaren later woedde deze ziekte voor het eerst op het Con tinent en wel in Duitschland. Nadien dook de varkenspest met bepaalde onderbrekingen hier en elders epidemisch opdood en verderf zaaiend, waar zij heersch- fe. Thans heerscht zij wederom in ons land. Nog niet in ernstige ma te, naar het schijnt, maar er is toch al een behoorlijk aantal ge vallen geconstateerd en daarom is op dit oogenblik de uiterste voor zichtigheid gewenscht op iedere boerderij, waar varkens gehouden worden en in het algemeen in alle kringen, waar men iets met deze 'dieren te maken heeft. Mede om deze reden hebben we ons tot dr. J. Grashuis-, den directeur van „De Schothorst", gewend, met het ver zoek ons een en en ander over deze ge vreesde kwaal mee te deelen. Dr. Gras huis, die een autoriteit is op dit gebied, was gaarne bereid, in het, belang der boeren en ook in het belang van het al gemeen, ons iets te vertellen. Dit artikel berust dan ook op zij n gegevens. In de meeste gevallen zoo verna men wij is de ziekte uitgebroken, na dat, men besmette dieren op de markt had gekocht. en dit is eigenlijk be schamend. Want er kan niets anders uit blijken dan dat er helaas boeren zijn, die bij het uitbreken der ziekte de oogen- echijnlijk gezonde varkens nog gauw naar de markt brengen of verkoopen aan een handelaar. Het behoeft niet gezegd te worden, dat een dergelijke handelwijze streng te veroordeelen is. Er kan niet drastisch genoeg tegen worden opgetreden. We kunnen ons dan ook gelukkig prijzen, dat de var kenspest een paar jaar geleden in de Veewet is opgenomen, want dit be- teekent, dat er thans met kracht kan worden opgetreden tegen ieder, die op een dergelijke wijze het ge meenschappelijk belang der boeren met voeten treedt. Voorzichtig IN ieder geval zij men zeer voorzich tig met het koopen van nieuwe die ren, wanneer deze ziekte heerscht. Ook dient men op zijn hoede te zijn met het doen verrichten van operaties door lec- ken, die niet genoeg aandacht, besteden aan de desinfectie van hun instrumen ten en bovendien soms besmette stallen bezoeken. Om nog eens op de handela ren terug te komen: die late men ten tijde der varkenspest bij voorkeur hee: lcmaal niet in den stal toe. Tevens mag nog wel eens onder de aandacht ge bracht. worden, dat het aanbrengen van een merk in de ooren, door ambtenaren van de Veehouderijcentrale, van de noo- ciigj voorzorgen vergezeld dient te gaan. Want gebeurt dit niet, dan is er gevaar te duchtenevenals er trouwens ge vaar te duchten valt van veevoeder, dat van besmette bedrijven komt, alsmede van vleeschafvallen van slachtplaatsen. De sera tenslotte, die tegen andere ziekten worden ingespoten, dienen na tuurlijk betrouwbaar te zijn en de in jectienaalden moeten voor het gebruik nauwgezet gedesinfecteerd worden. Men bedenke, dat alleen de dierenarts hieraan voldoende aandacht kan schen ken. De „virus" WAARDOOR wordt de gevreesde var kenspest nu veroorzaakt...? De eigenlijke dader is een „virus" een organisme, nog kleiner dan een bacterie, waarvan men het. bestaan heeft kunnen aantooneiij hoewel men de virus zelf nog niet «heeft kunnen waarnemen. Deze moordende smetstof bevindt zich bij zieke dieren zoowel in het bloed als in de organen en 'de be smetting heeft meestal plaats via het spijsverteringsapparaat, doch is ook wel mogelijk via de slijmvliezen van neus en oogen, terwijl wondinfecties eveneens voorkomen, bijvoorbeeld hij enting met onreine naaiden of bij de reeds genoemde leekenoperaties. Vooral urine en bloed van zieke die ren dragen bij tot. de verspreiding, maar ook uitvloeiingen van oogen en neus der zieke dieren kunnen de besmetting overbrengen. Tusschen het tijdstip der eigenlijke besmetting en het optreden der ziekteverschijnselen verloopt een bepaalde tijdsruimte. Deze kan eenige dagen duren, maar zij vergt soms ook een of twee weken. De eigenlijke ziektesymptomen zijn lang niet altijd even gemakke lijk te onderkennen. Wanneer de varkens minder goed eten, rillerig zijn en hooge koorts vertoonen, wanneer zij het heele hok bevuilen en op willekeurige plaatsen gaan liggen, 'de buik opgetrokken is en obstipatie en diarrhee voorkomen en de varkens soms braken, wan neer enkele dieren een waggelende gang hebben, dan bestaat zeer ze ker aanleiding om voor pest te \ree- zen en is het zaak den dierenarts onverwijld te waarschuwen. Voorts komen ook wel bloedingen in de huid voor en bij een chronisch ver loop constateert men bovendien longverschijnselen. In het laatste geval kan men sterke vermagering en een remming van den groei vast stellen en krijgt men echte „slijters". Het verloop van de varkenspest kan zeer snel zijn, maar draagt andere ma len weer een chronisch karakter. Bij het snelle verloop komt het practisch slechts zelden of nooit voor, dat. de biggen blij ven leven, terwijl een enkel ouder dier wel eens aan den dood ontsnapt, Is de varkenspest chronisch, dan kan zij we ken duren. Opgemerkt zij. dat drachtige zeugen, die de ziekte doorstaan hebben, meestal een worp biggen zonder levens vatbaarheid geven. De volgende worp kan dan weer normaal zijn. Reinheid V EER belangrijk is het. volgende: Men dient na het heerschen der ziekte alles goed te reinigen en te ontsmetten! Meestal bestaat een maand na het laat- Een arrestatie Door de politie is een zekere B., al hier woonachtig, in voorloppige bewa ring gesteld, verdacht van diefstal van een rijwiel. Dat het stelen van rijwielen de laats te tijden een bloeiperiode medemaakt, blijkt wel uit het feit, dat ook gisteren weer zes personen aangifte bij de poli tie kwamen doen van ontvreemding van hun fiets. Öp het politiebureau zijn de volgende gevonden voorwerpen door de eigenaars terug te bekomen: Een leeren actetasch, hangslot, paar glacé dameshandschoenen, heerenrij wiel, roode sjaal, bril met. hoornen mon tuur, zwarte regencape, paraplu, poe derdoosje, rozenkrans, zwarte gekleede jas, padvindersmes, Ned. karabijn, kara bijn, iheerenrijwiel,' ceintuur met witte gesp, familie register, textielkaart, por tefeuille, bruine boodschappentasch, heerenfiets, heerenrijwiel, double da mesarmbandhorloge, bruine gummi da meslaars, hl au w-groene heerenregenjas, zakmes ;*iet houten heft, nummerplaat van auto, bruine herdershond, medaille, sleutel, blauwe kindermantel, lj. ch te gummiregenjas, grijze gabardine jas, map met. formulieren, hecrenrijwicl, beige gabardine ceintuur, luier, belas- tingmerk, militair werkjasje, militaire werkkiel, smyi^akussen, verchroomd damespolshorioge, d.amesrijwiel, bril met hoornen montuur. Inlichtingen zijn te bekomen aan het hoofd bureau van politie te Amersfoort, alleen op werkdagen van 's morgens 9 12 uur en "s middags van 24 uur. Te lefonische inlichtingen worden niet ver strekt. AANRIJDING Gistermiddag had in de Langestraat bij de streep voor het stoplicht een aan rijding plaats, toen een wielrijder zich wilde laten voorttrekken door een zes wielige auto. Het rijwiel kwam onder de wielen van de auto terecht, en werd nig gehavend. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een zevental wielrijders, dat zich niet gehouden had aan de verduisterings voorschriften werd geverbaliseerd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Albeïtus Dirk, z. van Albertus de Vries en Klasina van Gardaren. Jan, z. van Jan Gerrit Kraan en Wilhelmine Emilie Karoline Greife. Gijsbert, z. van Antonie Duits en Gerrigje Snoek. Anthonïus, z. van Johannes van Eeden en Elisabeth Snijders. Marinus Herman, z. van Meeuwes Bruine- berg cn Johanna Catliarina Clarisse, Corne- lis Willem, z. van Aart de Ruiter en Jacob- je Schipper. OVERLEDEN: Jan Kramer, 46. j. wedn. van Lummetje de Jong. Jacob Bollee, 91 j. ongehuwd. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT, 2 Sept. Peren 6—15, pruimen 30110, druiven 1015, perziken 3580. appelen 518, tomaten 49SO, me loenen 1117, groenekool 4180, andijvie 12 19, Etamboonen 711, spinazie 712, bie ten 2132, peterselie 57, seldery 5—8, sny- boonen 1121, spitskool 40, roodekool 34 68, sla 1633, wortelen 69, stokboonen 12 20, postelein 1013, pronkers 913, kom kommers 2035. ste geval geen gevaar meer voor nieuwe infecties, doch veiligheidshalve doet men goed om met nieuwen aankoop twee maanden te wachten, tenzij een voorbe hoedende enting wordt toegepast. Behandeling met medicijnen geeft practisch geen resultaat. Bij het uitbre ken der ziekte doet. men goed, slacht rijpe dieren zoo spoedig mogelijk te doen slachten, terwijl men bij de andere althans bij de gezonde vaak nog re sultaten van entingen (met verzwakte virus in combinatie met serum of met vaccin alleen) kan verwachten, hetgeen overigens aan de heoordeeling van den dierenarts dient te worden onderworpen. Doch in de practijk is de ziekte alleen dan te overwinnen, wan neer de boeren in hun eigen be lang onmiddellijk aangifte doen bij den burgemeester, wanneer op hun erf varkenspest heerscht, op dat de vee artsenijkundige dienst direct de noodige maatregelen kan treffen ter voorkoming van ver spreiding van den smetstof. Het naleven van dit principe beteekent de bevordering van het algemeen boerenbelang! GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 30 t. m. Donderdag 5 Sept. vgrtooning van de film „Nacht der beslissing". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4. 6.15 en 8.15. Zaterdag doorloopend om 2.30, 6 en 8.15. Overige dagen matinee om 2.30 en 'b av, om 8.15 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 30 Aug. t.m. Donderdag 5 Sept. vertooning van de film „Hoera, ik ben Papa." Zondag doorl., aanvangend om 1.45, 4. 6.15 en 8.15. Zaterdag om 2.30, 6 en 8.15 uur. Overige dagen om 2.30 en 8.15 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Centraal Rio". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor aiie meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. 7 Sept.—18 Sept. Ten toonstelling van den Bond van Nederl. Tuin architecten. Opening: 7 Sept.„ 3 uur nam OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9.. MUSEUM FLEH1TE. Westsingel. Geopeno dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdag® 1012 en 1.303 uur (Stadgenooten hebber 's Zaterdags vrijen toegang) BOSCHTHEATER BIRKHOVEN. 7 Sept. Opvoering van het openluchtspel „Elckei- lyc". 3 uur n.m. DE VALK. 7 Sept. Bal o.l.v. den heer Kamperman. 9 uur. VERKOOP1NQEN Baarn Villa Cantonlaan 10. 4 en o Sep tember. Verkooping inboedel, 10 uur v.m. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) IN GEBOUW 2 VAN DE A.V.R.O. Oogst-romantiek in het Limburgsche land. Avondstemming bij het dorschen op de Limburgsche heuvels bij Noorbeek (Foto Het Zuiden) DE NEDERLANDSCHE UNIE Het heeft onze aandacht getrokken, dat tot de 40 Amersfoortsche. ingezete nen, die volgens de op 31 Aug. j.l. in de plaatselijke pers voorkomende adverten tie instemming betuigen met. (het stre ven van de Nederlandsche Unie, slechts één vrouw behoort. Wij vragen ons af, wat er de oorzaak van is, dat men öf niet heeft getracht, instemming van meer Amersfoortsche vrouwen te verkrijgen', öf daarin niet is geslaagd, en wij zouden gaarne zien, dat daarover eenige inlichtingen werd gegeven. Het komt ons immers voor, dat het voor alle landgenooten, en speciaal voor de vrouwen van belang is, dat. de Ne derlandsche Unie een antwoord publi- ceere op de vragen, die naar ons be kend is reeds kort na de verschijning van den eersten Oproep en de daarop gevolgde richtlijnen tot het drieman schap werden gericht, n.l.: of de Nederlandsche Unie prijs stelt op de medewerking van vrouwen als vereenigingsleden, als leden van den Raad van Bijstand en/of in andere functies; of de beginselen en wenschen, ver meld in den Oproep en de richtlijnen, evenzeer gelden voor vrouwen als voor mannen. Een uitspraak daaromtrent van de Nederlandsche Unie is niet, overbodig, nu door haar nimmer uitdrukkelijk over vrouwen werd gerent, terwijl vvèl het voornemen is bekend, gemaakt, een Raad van Bijstand in te stellen, bestaande uit. vooraanstaande mannen op ver schillend gebied. Het. bestuur van de afdeeling Amers foort der Ned. Ver. voor Vrouwenbelan- gen en Gelijk Staatsburgerschap, Br. HUETINCK-VAN DER MEI, Presidente. Mr. R. C. M. VEENSTRA-VAN ECK, Secretaresse. A. BAAS BECKING, Penningmeesteresse. J. M. L. BOLTEN-FOLKERS, yice-Presidente. C. J. CAVALJé. Ds. C. A. ELINK SCHUURMAN. Het muziekkorps van het alhier gele gerde artillerie-regiment der S.S. zal op Donderdag a.s. van halfacht tot. ihalf- elf in onze stad een concert geven. Het programma luidt als volgt: 1. Unsere Marine, marsch. Thiele. 2. Stuurmanslied en matrozenkoor uit de opera „Der fliegende Hollander", Wagner. 3. Im Reiche des Indra, ouverture. Linke. 4. Auf Adlers Flügeln, marsch. An ton. 5. Melodieën uit de opera „Der Frei- schütz". Weber. 6. Zigeunerliebe, walzer. Lehar. 7. Hoch Heidecksburg! marsch. Her- zer. DE ORDE VERSTOORD Door de politie werd iemand, die in staat van dronkenschap, de orde ver stoorde, in arrest gesteld. DENKT OM UW RIJWIELBELASTING- PLAATJES! Wij willen er op deze plaats nog eens aan herinneren, dat de termijn tot 1 September, waarin men geen rijwiel helastingmerken behoefde te. hebben, verstreken is en dat mep nu dagelijks de kans loopt gecontroleerd te worden. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pe- sie's Rad bedroeg hedenmorgen 66 gr. F. is 19 gr. C. (Van onzen specialen verslaggever) HILVERSUM, 2 September. TpEN officieele „opening" of iets derge- ■ELr lijks, pleegt een werkelijk plechtige plechtigheid te zijn met zwartgerokte spre kers, officieele vertegenwoordigers-met- medailles en een welwillend applaudissee- rend publiek, dat zich met tc weinig zit plaatsen moet behelpen. Maar de officieele opening van studiogebouw 2 van de A.V.R.O. is heelemaal geen echte plechtig heid geworden en liet vreemdste ircs, dal het publiek er volkomen afwezig bleef. Een klein gezelschap journalisten vulde een der zalen van den omrocptempel in de Hilvef- sumsche villawijk aan den 's-Graveland- schenweg en het publiek bestond uit een kil glanzende microfoon met een kronkelig zwart snoer eraan. Degenen uit wier naam deze microfoon luisterde, waren nog ge heel onkundig van hetgeen er gebeurde, want de radio-luisteraars zullen alles pas tater hooren, omdat het vandaag geen uit zenddag voor de A.V.R.O. was en de heele onplechtige openingsplechtigheid daarom op gramofoonplaten werd vastgelegd. Ra dio overspant niet alleen afstanden, maar ook de grenzen van den tijd. Een radiostudio is trouwens toch een onwezenlijk bedrijf. Er is een imposant en modern gebouw vol menschen en ap- praten, met technische, artistieke en ad ministratieve staven, er rinkelen tele foons, er gloeien signaallampen en draaien motoren, spreken en musicee- ren menschen, maar het blijft een vreemd gedoe. Een schoensmeerfabriek of een courantenkantoor zijn ook bedrij ven, er rinkelen ook telefoons, er loopen en werken menschen, er zijn signaallam pen en instrumenten. Maar ergens in dat bedrijf zijn tenminste de resultaten van het werk te zien komen ex kranten of doosjes zwarte en bruine schoenpommade tevoorschijn. De heer Vogt kan echter zijn gasten niet mee nemen naar een lokaal en zeggen: en hier is nu de expeditie en hier zie je de ingepakte porties aethergolven weg gaan naar onze klanten regelrecht van fabriek naar verbruiker. De men schen, die hier voor de microfoons op treden moeten maar gclooven, dat het allemaal eerlijk bij de luistervinken terecht komt en dat niet Guus Weitzel in zijn glazen omroepers uitkijkhokje of een van de technici in een van de schakel kamers een stukje van de winst achterhoudt. 1\/T AAR ik geloof niet. dat er zooiets gebeuren zal. hoewel het ook toch weer niet mogelijk is om een oud spreekwoord te moderniseeren en te Gistermiddag omstreeks halfvijf sloeg een paard, dat gespannen was voor een sieeperswagen van een expediteur in de Weijersstraat op hol. Met groote snel heid holde het den Utrecbtscheweg op, waar de vele voetgangers en wielrijders die zich op dit. tijdstip daar bevonden, slechts met. groote moeite een veilig heenkomen konden zoeken. Bij de Ned. Middenst. Bank botste de wagen tegen een boom. zoodat de vaart verminderde en het tuig waarin het. paard liep, door den echok brak. Aan voorbijgangers ge lukte 't. toen het paard tot stilstand te brengen, waardoor ongelukken voorko men werden. GEESTELIJK ADVISEUR BENOEMD Tot geestelijk adviseur van de R.K. Werklieden ver eèn. „St, Jozef" (Stadspa rochiën) en van het Ceniraal Bestuur is door Z. II. Exc. Mgr. Dr. J. de Jong benoemd kapelaan J. v. d. Anker van de parochie O.L. Vrouw Hemelvaart, als opvolger van kapelaan E. Nieberding. R.K. SPAARBANK Overzicht van de maand Augustu Bedrag der inlagen 2854.: Bedrag der terugbetalingen 92-99.lv Uitgegeven hieuwe boekjes 2, afbetaal de boekjes 2, aantal posten van inlagen 21, aantal posten van terugbetalingen 63. De dansmuziek studio in het nieuwe A.VJt.O.-gebouw. zeggen: .wie in de radio zit, kijkt niet op een aethergolfje. Want, alles wat hier staat en gebeurt is even secuur en het resultaat van eindelooze voor bereidingen en voorzorgen. De nieuwe, vioolvormige studio, die met een on- dergrondsche verbindintr met het reeds te klein geworden „oude" studiogebouw verbonden, is daar wel het merk waardigste voorbeeld van. Langs fraaie lichte muren, trappen cn gangen, over marmeren vloeren en lang door deu ren met scharnieren als brandkasten, komt de niets vermoedende bezoeker ineens in een ruimte, die zoo afwijkt van alle begrippen, die een gewoon mensch over zalen heeft, dat hij er wer kelijk in de eerste oogonblikken geen beschrijving voor kan vinden. De hooge daglichtlampen en de licht grijs gekleurde wanden geven er iets spelonk-achtigs aan; de naar binnen gebogen wanden van de „viool" maken het perspectief al heel vreemd en de wandbekleeding van ronde houten dop jes. paneelen en platen in allerlei vor men doen half aan de pantsering van een kasteelpoort en half aan een ver zameling wapenschilden denken. Maar dat is al heel oneerbiedig tegenover deze ultra moderne studio, waar een heele staf deskundigen en geleerden aan gezwoegd en geëxperimenteerd heeft. Al die bekleedingen. trillende of absorbeerende schilden zijn allemaal wapenen in den zwaren strijd der stu dio-experts tegen de nagalm-tijden. De nagalmtijd is het moment dat verloopt tusschen het oogenblik, dat een geluid opgewekt wordt door den stem van den zanger," hét picollo- fluitje uit Nico Trceps orchest of door Pierre Palla's groote orgel cn het oogenblik, dat die trilling uitgestorven is. De ervaringen, die soms wel eens droevige geweest zijn, hebben namelijk geleerd, dat. de hooge trillingen veel spoediger „uitgegalmd" zijn dan de lage trillingen en daarom zijn alle ma terialen en vormen er op gemaakt, om die lage trillingen zooveel mogelijk te absorbeeren en de hooge zuinig in le ven te houden. De „wapenschilden" langs den muur zijn dan ook een soort klankborden, die op een bescheiden manier meetrillen met de muziek en er voor zorgen, dat do kostbare hooge trillingen niet verslappen, terwijl hun lagere collega's in de absorbeerende materialen wat van hun kracht verlie zen. We hebben, om het' resultaat van al die zoi'gen te kunnen beoordeelen drie maal hetzelfde stuk van het omroepor- chest te hooren gekregen. Eenmaal in natura in de groote nieuwe studio, daarna dezelfde uitvoering per gramo- foonplaat om te kunnen merken dat de luisteraars heel wat anders hooren dan de musici zelf en tenslotte was er een oude gramofoonplaat, die opgeno men werd tijdens een repetitie in de nog onvoltooide studio. Smetana's „Ver- kaufte Braut" klonk op die laatste plaat rammelig en galmedig als een wa re floddermadam, terwijl de weergave temidden van de allermodernste acous- tische zorgen haar tot een schoone en smettelooze jonge bruid maakte. Elk in strument krijgt in deze studio zijn eigen en volle timbre en elk geluid klinkt er warm en zuiver. In de nieuwe dansmuziekstudlo is met andere middelen precies hetzelfde bereikt en de wand daar. die er uit zit als de achtersteven van een oorlogs schip, is in werkelijkheid oen van de modernste bedenksels der sludio-terh- nicl, wier gelederen tusschen twee haakjes zelfs versterkt werden door menschen van den Plantenzioktekundi- gen Dienst in' Wageningen. Die hadden natuurlijk niets met het geluid uit te staan. maar hun hulp moest worden ingeroenen voor de bestrijding van een bepaald soort schimmel, die zich hard nekkig op dr» klank-borden vormde. Want de AVRO wilde zün luisteraars toch niet op beschimmelde klanken ver gasten I JSSCHEN de helde nieuwe studio's n. zijn allerlei vertrekken met con trole-apparaten en instrumenten ge bouwd er is ook een gang, waarin het publiek ongestoord de verrichtingen der musici kan zien. Die cuntrölehokjeg zijn eigenlijk de vreemdste plaatsen van het het heele gebouw. Wie daar zit. ziet voor zich een heel orehest in volle ac tie: Nico Trecps zwarte haren zwaaien mee met zijn dirigeerstaf, de violisten strijken en de trompetters krijgen roo de wangen van het blazen maar dank zii den geluiddiehfen bouw gaat dat alles zonder geluid. De viool-studio lijkt on een snookaehtirr marionetten spel. Alleen de naald van een controle- meter schommelt heen en weer op t« tonen van een symnhonisehe suite. Een studio is een vreemd bedrijf

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5