Militair sloeg bioscoop directeur neer De roofoverval onder de gemeente Holten De vrouw in het spel Arbeidsgemeenschap der Ned. Unie De inkomsten belasting FONDS VOOR OUD MILITAIREN Tegen de verdachten levenslang geëischt Door miltvuur gestorven vee EEN MANET, DIE GEEN MANET WAS Keuring van dekhengsten DISTRIBUTIE VAN TERPENTIJN EN LIJNOLIE Geen sportvaartuigen in de rivier mondingen De fotopers in Nederland Oplichters voor den rechter 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1940 Advocaat-fiscaal achtte de door den krijgsraad opgelegde straf te gering 's-GRAVENHAGE. 3 Sept. Men ral zich herinneren, dat onlangs een jongeman de 26-iarige soldaat ziekenverpleger J. K. voor den Haagsrhen kriigsraad heeft terecht gestaan omdat hii in den nacht van 19 op 20 Novemher i! in de woning van den bioscoopdirecteur van der W. te Tilburg gepoogd zou hebben dezen van het leven te herooven en dat de kriiesraad den beklaagde wegens poging tot moord tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief en met ontslag uit den militairen dienst heeft veroordeeld. Op den achtergrond van dit drama stond de jeugdige derde vrouw van den bioscoopdirecteur welke vrouw ver klaard had van den man te willen scheiden, doch daarbij stuitte op verzet van den echtgenoot, en voor wie de militair gemeentd had de partij te moe ten opnemen hetgeen hii dan wel op eigenaardige manier hpoft eedaan wanl hii had zich hii ziin nachtelijk bezoek gewapend met een zwaar stuk iizer waarmee de hioscoopdirectetid dermatp werd bewerkt dat tïeze op het kantje af aan den dood is ontsnapt. De soldaat was in beroep gekomen om dat de auditeur-militair fdie zes iaar en zes maanden had Reëischt) appèl had aangeteekend tegen het vonnis van den kriigsraad. Beklaagde gaf toe. dat hij niet had be hoeven te slaan, maar hij was ertoe ge komen omdat hij vreesde te worden aangevallen en meende zich aldus te moeten verdedigen. De advocaat-fiscaal achtte de door den krijgsraad opgelegde straf veeleer te ge ring. gezien ook den eisch van 6y? jaar. Indien de jongeman den bioscoopdirec teur had willen spreken, dan had hij daarvoor een uur op den dag moeten uitkiezen en zeker niet tot een nachtelijk onverwacht bezoek te diens huis moe ten overgaan, nog wel gewapend niet een staaf ijzer van bijna acht pond Hij heeft den bioscoopdirecteur niet minder dan 15 verwondingen toegebracht en er bestaat z.i. geen twijfel, dat het werke lijk opzet tM dooden hii den jongeman aanwezig was en dat het slechts aan een geluk te danken is dat de getroffene het leven er niet hii heeft gelaten. Spre ker vroeg verhooging van de strafmaat tot vijf iaar. Mr. Kokoskv vestigde in zijn pleidooi de aandacht op nsvchische ziide van deze zaak. Hier heeft men te doen met een jongeman, die het wilde opnemen voor de jonge vrouw, die naar haar zeggen, met een bruut van een man ge trouwd was. doch van wien zij niet kon afkomen omdat de man. die. om zijn tweede vrouw te dupeeren. het geld van de onderneming op naam van de derde had gpzet. niet tof scheidine wilde over gaan. De eenge manier om den man tot rede te brenren. scheen den joneeman toe. hem in diens woning te verrassen. Overigens beriep pleiter zich op een medisch rapport over beklaagde, waarin tot verminderdp toerekeiningsvathaar- haarheid wordt geconcludeerd. Op grond van een en ander pleitte mr. T'okoskv clementie, althans onlegging van een straf, die zeker niet zwaarder is dan de door den krijgraad toegewezene. .Weldra zullen uitgewerkte richtlijnen verschijnen In De Unie. het orgaan van de Nederlandsche Unie. worden plan nen geopenbaard voor de vorming van een soort onder-organisatie, ge naamd: De arbeidsgemeenschap der Nederlandsche Unie Wat de bedoe ling hiervan betreft citeeren wij het volgende: Deze organisatie zal gekenmerkt wor den door«de practische daad. Zij zal van den grond af opgebouwd worden en be ginnen op de boerderij, in den winkel, op het kantoor en in de onderneming, daar degenen, die bij hun dagelijksch werk tezamen arbeiden en bij dezen ar- heid door plichten cn rechten, doch bo venal door onderlinge verantwoordelijk heid hecht verbonden zijn. elkander lederen dag ontmoeten. De organisatie begint derhalve bij de eenheid, waar de patroon en het personeel tezamen arbeiden, in dienst van elkander en in dienst van ons volk. In verantwoordelijk heid voor elkanders bestaan en voor de vervulling van ieders taak kun nen zij gezamenlijk toetreden tot de „Arbeidsgemeenschap der Neder landsche Unie", die als organisatie hen zal bijstaan om de moeilijkhe den. waarvoor zij gesteld worden, gezamenlijk te overwinnen. De organisatie zal van hen drie din gen vragen: 1. Zich onderling verbonden te weten in dc bereidheid om tezamen de moei lijkheden. welke zich zullen voordoen, tegemoet te treden en in onderlinge sa menwerking en opoffering dat deel de zer moeilijkheden, welke tezamen over wonnen kfinnen worden, gezamenlijk te overwinnen. 2. Plaatselijk of gewestelijk bedrijfsge- wijze samen te werken, om dat deel der moeilijkheeden. welke hierdoor over wonnen kunnen worden, gezamenlijk te overwinnen. 3. In iedere plaats of gewest een cen trum te stichten, waar ieder die hulp behoeft met raad en daad bijgestaan wordt, onder inschakeling van alle be staande instanties en vereengingen die tot deze samenwerking bereid zijn. Deze Arbeidsgemeenschap, over wier Vorming weldra uitgewerkte organisato rische richtlijnen uilen verschijnen, zal in iedere onderneming en in iedere plaats waar zij optreedt een levende wprkgempenschap vormen, die. thans in tijden van nood onder gezamenlijke of fers gevormd, een hechten grondslag zal bieden om een toekomst van grooter welvaart met eerlijke arbeidsverhoudin gen en een sterk onderling vertrouwen tegemoet te treden. ENOELSCHE VLIEGER BEGRAVEN ROZENBURG. 3 September. Van daag is op het kerkhof .alhier het stof felijk overschot van een Engelschen lui tenant vlieger, wiens toestel hoven het eiland was neergehaald en die daarbij om het leven kwam. met militaire eer ter aarde hesteld. Aan de groeve sprak een Duitsche 2e luitenant veldprediker. Ook de burgemeester van Rozenburg heeft een korte toespraak gehouden. VETKANEN CRISISPRODUCT 's GRAVENHAGE. 3 Sept. - Bii be sluit van den secretaris generaal van het departement van Landbouw en Vissche- rii ziin vet kanen aangewezen als crisis product, in den zin van artikel 3. lid 1 van het besluit van 28 Augustus 1939. van hetwelk hef afleveren, doen afleve ren. vervoeren en doen vervoeren is ver boden. Nieuwe heffingen op komst? Volgens De Tijd blijven de aan slagen der belastingen naar inko men en vermogen voor het jaar 1940/41 gehandhaafd op dezelfde wijze als vorig jaar, met dien ver stande, dat de verhooging van op centen der gemeentefondsbelasting, welke werd opgelegd krachtens de wet tot versterking van de middelen van het Rijk over het dienstjaar 1940, blijft gehandhaafd. Het is in het geheel niet uitgesloten, ja zelfs zeer waarschijnlijk, dat in den loop van het jaar nog nieuwe belastin gen zullen .worden geheven, doch dan in den vorm van afzonderlijke heffin gen, In verband met de daarover loo- pende besprekingen kunnen nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Steunuitkeeringen aan ver minkte militairen AMSTERDAM. 3 Sept Het fonds voor oud-militairen (opgericht 1815). ge vestigd Nes 57 Amsterdam, deelt mede. dat de verminkte militairen en de nage laten betrekkineen van gesneuvelden, alvorens de door den Staat te verleenen pensioenen zijn vastgesteld, zich reeds tot steun tot genoemd fonds kunnen wenden. Bii voorkeur zullen dergelijke verzoe ken gericht dienen te worden aan de districts- of"plaatselijke commissiën van het fonds. Zooals reeds vroeger werd medege deeld. liet het in het voornemen van het fonds, nadat omtrent de benoodigde geldmiddelen een voldoende overzicht zal zijn verkregen, zich tot het Neder landsche volk te richten. Stortingen op postgironummer 75597 worden echter reeds gaarne tegemoet ge zien. Wie 't eerst komt, 't eerst maalt. - De reizigers voor het Zuiden, die zoo juist het stationnetje van Waardenburg hebben verlaten, melden zich aan de gereed staande autobussen voor den verderen tocht naar de pont (Foto Pax-Holland) Beiden ontkenden hardnekkig en betuigden om strijd hun onschuld ALMELO, 3 Sept. Het vorige jaar in den nacht van 11 op 12 April is in een buurtschap onder de ge meente Holten een afschuwelijke roofoverval gepleegd, waarvan het bejaarde echtpaar Leetink. dat daar in een zeer afgelegen eenzame boe renhoeve woonde, het slachtoffer is geworden. De vrouw, die 63 jaar is, zat zooals wel eens meer gebeurde, na het middernachtelijk uur nog kousen te breien. Haar 73-jarige man lag te bed. Plotseling hoorde zij geklop aan de deur en toen zij wantrouwend vroeg, wie daar was, werd gezegd: „De zoon van den veldwachter, doe eens even open.." Buiten komende werd zij door nachte lijke bandieten neergeslagen. De man nen drongen vervolgens het huis bin nen en mishandelden den bejaarden landbouwer, die weigerde te zeggen, waar zijn geld was. zoo lang met het deksel van een melkbus, dat hij dood bleef. De aanranders waren n.l. van meening. dat de boer veel geld in huis had en er warm bij zat. Later bleek echter, dat hij kort te voren 2000 gulden elders in bewaring had gegeven, zoodat het bedrag, dat zij buit maakten, slechts zeven gulden was. De oude vrouw heeft een langdurige verpleging moeten onder gaan en lijdt nog aan hevige schrikaan- vallen. Als verdacht van deze misdaad ston den vandaag voor de rechtbank terecht de Apeldoornsche klompenmaker G. V. en de venter uit Deventer H. H. T. D. Voor het hekje waren zeventien getui gen 4 charge en vier getuigen a decharge verschenen. De laatsten waren de vrouw en drie kinderen van den verdachte D., die verklaarden, dat de man in den be- wusten nacht thuis was geweest. Onder de zeventien andere getuigen was de inspecteur van politie te Almelo, de heer A. Koot, die het onderzoek in de woning heeft geleid en die verklaarde, dat. in de kamer, waarin de worsteling heeft plaats gehad, alles onder het bloed zat. Hij vond een kous met gaten er in, welke vermoedelijk als masker heeft ge diend. Andere overtuigingsstukken kwamen ter sprake. Omwonende boeren vertelden d,at zij de verdachten meermalen in den omtrek hadden gezien en dat deze met de situatie ter plaatse bekend moesten Zijn. Een getuige, die met V. in Veenhuizen was verpleegd, legde bezwarende verklaringen voor dezen af. Hii zou gezegd hebben, dat hii te Holten een goeden slag had geslagen. Beide verdachten ontkenden hardnek- Waardenburg is een begrip geworden in het reizigersverkeer tusschen Noord en Zuid. De dagelijksche drukte aan dtt stationnetje, dat nieuw leven is Ingeblazen, evenaart die van menig amów speorwenknoonmint (Foto Pax-Holland) kig en betuigden om strijd hun on schuld. V. trad daarbij zoo brutaal op. dat de president, mr. A. C. Leendertz, hem dreigde de zaal uit te zullen zet ten. De officier, mr. J. A. C. Groenewegen. zeide in zijn requisitoir, dat de bewijzen tegen de beide mannen van dien aard waren, dat Darket en rechter-commissa- ris aan hun schuld niet twijfelen. Zij hebben zich bovendien door hun uitla tingen tegenover verscheidene personen verraden. Voor zulk een schandelijke en lage misdaad past de hoogste straf, al dus de officier. Daarom eischte hij levenslang tegen beiden. Na het pleidooi van den verdediger, mr. Cohen uit Hengelo, die zeide, dat de schuld niet bewezen was en daarom vrij spraak moest volgen, werd de uitspraak bepaald op 10 September. Vergoeding uit het landbouw crisisfonds 's-GRAVENHAGE, 3 Sept. De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scheri.j heeft besloten: 1. Uit het landbouw-crisisfonds, aan veehouders, als tegemoetkoming in de schade, veroorzaakt door het sterven van runderen, paarden, varkens dan wel schapen, tengevolge van miltvuur in het tijdvak van 1 December 1939 tot 1 April 1940. te vergoeden per dier voor: Volwassen stamboek rundvee f 225, volwassen rundvee f 200,vaarzen f 150,pinken f 100,kalveren f 25,— volwassen paarden f 300,enters f 100. varkens f 50,schapen f 20,—, met dien verstande, dat indien de betreffen- veehouder tegen het intreden van bo vengenoemde schade was verzekerd, aan hem slechts wordt uitbetaald het bedrag, waarmede de evengenoemde te gemoetkoming de door den verzekeraar gedane uitkeering overtreft en dat aan den verzekeraar de tegemoetkoming wordt uitbetaald tot ten hoogstg de door hem gedane uitkeering. 2. De gelden, benoodigd voor de uit betaling van de onder 1 bedoelde ver goedingen. te stellen ter beschikking van het rijksbureau voor de voedsel- voorzieining in oorlogstijd en voor de uitvoering van de landbouw-crisiswet 1933. „Rustende vrouw" werk van Haagsche schilderes 's GRAVENHAGE, 3 Sept. Eeni- gen tiid geleden heeft o.m. in en kele kunstcritieken een schilderij van Manet. een rustende vrouw voorstellende, dat op een tentoonstel ling in een der Haagsche kunstzalen was opgehangen, vrii veel belang stelling getrokken. Het werk was n.l. niet bekend als behoorende tot het oeuvre van Manet. Thans is gebleken, dat het schilderij, dat met ..Manet" gesigneerd was. inder daad niet door dien meester is vervaar digd, doch behoort tot het werk van een Haagsche schilderes, die eenigen tiid geleden naar Indië is vertrokken. Een vriendin der schilderes, die het schilde rij kende, bezocht de tentoonstelling en herkende de ..rustende vrouw" als het werk van haar vriendin. Het werk was blijkbaar door een onbekende met „Ma net" gesigneerd en was door den kunst handel goedkoop aangeschaft. Men hoopte bii verkoop er ruim 3000 gulden voor te ontvangen. Daar geen aangifte is gedaan (er ontbreekt natuurlijk een be nadeelde). stelt de Haagsche politie ambtshalve een onderzoek in. Er is pro ces-verhaal opgemaakt ter zake van overtreding van artikel 326 bis van het Wetboek van Strafrecht. Het onderzoek naar dengene, die valsch gesigneerd heeft, wordt voortgezet 's GRAVENHAGE. 3 Sept. - De secre taris-generaal. waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherii heeft goedgekeurd, dat door de vereeniging tot bevordering van de landbouwtuigpaardfokkerii in Neder land (V.L.N.) op de hieronder vermelde dagen en plaatsen keuringen zullen wor den gehouden van tot dekking bestemde hengsten, welke in het stamboek der vcreeniginar ziin ingeschreven. In Overiisel te Zwolle op Dinsdag 1 Oct. 10 uur. In Gelderland te Brummen op Dins dag 1 Oct.. 14 uur. In Noord-Holland te Hoofddorp op Woensdag 2 Oct.. 9 uur. In Utrecht te Utrecht op Woensdag 2 Oct., 14 uur. In Zuid-Holland te Kedichem op Don derdag 3 Oct.. 10 uur. In Noord-Brabant te Den Bosch op Donderdae 3 Oct.. 14 uur. In Gelderland te Tiel op Vrijdag 4 Oct 10 uur. Mededeeling van den secr.-gene raal, wnd. hoofd van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart 's-GRAVENHAGE, 3 September. - De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, maakt het volgende -be kend: Zooals in de dagbladen van 27 Mei 1940 is gepubliceerd, is tot heden het af leveren van terpentijn zoowel door den groot- als door den kleinhandel zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van het bestuur van het rijksbureau voor chemische producten verboden ge weest, uitgezonderd aan schilderspa troons in hoeveelheden van hoogstens 1 liter per week per volwassen schilder Met ingang van 9 September a.s. komt deze regeling te vervallen. Van dien datum af zal eveneens het afleveren van terpentijn aan een toestemming van het bestuur van het rijksbureau voor chemische pro ducten gebonden blijven, doch zal een speciale regeling gelden voor het afleveren aan het schildersbe drijf. De uitvoering van deze regeling be rust bij den directeur van de sectie verf en verfgrondstoffen van het rijksbureau voor chemische producten, Koningskade 15, 's-Gravenhage. Bij de technische vetten- en olie-dis- tributiebeschikking 1940 1 van 13 Juli 1940 werd lijnolie, al dan niet bewerkt, tot distributiegoed verklaard. Met de uitvoering van deze regeling, ook voor zoover de schilders hierbij betrokken waren, wordt belast de afdeeling mar garine, vetten en oliën van de Neder landsche zuivelcentrale. Voorzoover het betreft de distributie onder de schilders wordt ook deze regè- ling vervangen door een nieuwe, waar van de uitvoering eveneens is opgedra gen aan den directeur van de sectie verf en verfgrondstoffen van het rijksbureau voor chemische producten. Nadere bijzonderheden zijn in een in alle dagbladen geplaatste officieele pu blicatie vastgelegd. Verordening heeft geen betrek king op het geregeld personenvervoer 's-GRAVENHAGE, 3 September. - In het verordeningenblad voor de bezette Nederlandsche gebieden van 2 September 1940 is een verordening nr. 121/40 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied verschenen, houdende beper king ten aanzien van het bevaren van het gebied der Schelde- en Rijn mondingen. Door dit besluit worden de groote waterwegen in Zeeland en Zuid-Holland tot het Hollandsch Diep met inbegrip van Willemstad voor het sportverkeer en voor het maken van tochtjes en plezier-vaar- ten tijdelijk gesloten, zooals dit reeds voor den Nieuwen Waterweg en de aangrenzende wateren door de verordening nr. 59/40 is geschied. Tevens is een ligverbod uitgevaar digd voor sport- en pleziervaartui gen in de verboden zóne. Deze verordening heeft dus geen be trekking op het geregelde personenver voer, lijnverkeer en vrachtverkeer. Vaar tuigen, die een dergelijk verkeer onder houden. hebben slechts de verplichting in de sperzóne direct uit te wijken voor Duitsche marinevaartuigen. Voor de sport- en pleziervaartuigen, die op het oogenblik in de sperzóne liggen, is ech ter een verlichting van het ligverbod uitgevaardigd. Zij mogen daar blijven liggen wanneer binnen een week na het in werking treden van de verordening de inrichting tot voortdrijving door de montage van onderdeelen (motor, stoom machine, schroef) of door het verwijde ren van de zeilen onklaar is gemaakt. De verordening is om militaire rede nen dringend noodzakelijk. Er is echter naar gestreefd de vereischte verkeers- beperking zoo gering mogelijk te hou den. Haar practische beteekenis is slechts zeer klein, daar het sportseizoen spoedig ten einde zal zijn. Voortaan geen fotografen meer, maar „foto-verslaggevers" Zeven uitverkorenen Van de zijde van het bestuur der Ne derlandsche Illustratiepers wordt ons gemeld: Dezer dagen hebben wij een onder- noud gehad met den Bildpresse-referent, den heer Steinweg, die ons het volgen de meedeelde met betrekking tot de houding van de Duitsche autoriteiten tegenover de fotopers in Nederland. De Duitsche autoriteit behoudt zich het recht voor te bepalen, wie er als persfotograaf zal optreden. Door de reeds eenigen tijd bestaande censuur op de persfoto's heeft men een oordeel "ge kregen omtrent de productie van een ieder en omtrent de kwaliteit van het geleverde werk. Naar die maatstaven, waarhij nog komt, dat de persfotograaf politiek, van welke richting ook, onbe last moet blijken te zijn, worden door het Bildpressereferat de „Ausweise" uit geschreven, welke via .den Raad van Voorlichting zullen worden uitgereikt. De betrokken heeren heeten geen pers fotograaf meer, doch fotoverslaggever. Ten slotte zullen aan zeven uitverko renen blauw-witte armbanden met bij- behoorende legitimatiekaart worden uit gereikt. Uitsluitend deze menschen mo gen optreden bij gebeurtenissen, waar bij de DuitsChe autoriteiten zijn betrok ken. Tevens zullen zooals de NIP vroe ger ook deed, bij bedoelde gebeurtenis sen dagkaarten worden verstrekt voor de verslaggevers van bladen, in wier woonplaats de betrokken gebeurtenis plaats grijpt Bovengenoemde maatregelen zijn bedoeld van kracht te zijn geduren de den oorlogstoestand, want, aldus de heer Steinweg, de verdere rege ling van de fotopers kan evenals vroeger blijven toevertrouwd aan de NIP, waarbij zij echter alleen heeft te kiezen uit de fotografen, die reeds de „AuSweis" bezitten. Ook de verdere saneering van de foto pers, het vaststellen van den norm van betaling van persfoto's en het nemen van al die maatregelen, welke noodig 2ijn voor het op peil houden van den fotoverslaggever, blijft een taak van de Nederlandsqhe perswereld. Deze kwes tie heeft thans de volle belangstelling van den Raad van Voorlichting. Tweemaal een gevangenisstraf van twee jaar geëischt ROTTERDAM, 3 Sept. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond he den een verdachte terecht. P. R. uit Rotterdam, die zich met zijn broer aan een ergerlijk feit had schuldig gemaakt. Op 15 Juni van dit jaar had een jonge vrouw te Schiedam, wier echtgenoot zich in krijgsdienst be vond en van wien zij in lang niets had gehoord, een advertentie in een krant geplaatst waarin zij een be looning uitloofde voor dengene, die nadere aanwijzingen omtrent de verblijfplaats van haar man zou kunnen geven. Verdachte had zich daarop bij de fa milie van den vermiste aangemeld en verteld, dat de vermiste zich in Duitsche krijgsgevangenschap bevond. Verdachte zou nu voor zijn terugkeer kunnen zor gen, maar daarvoor was een costuum noodig. Of men dat maar aan hem wil de geven. Verdachte fcou het dan naar een café te Schiedam brengen, alwaar een man wachtte, die hiertoe opdracht had gegeven. Deze onbekende zou ook voor de terugkomst van den vermiste zor gen. Later bleek dat deze onbekende de broer van den verdachte was. De familie vond het geval wat vreemd en mengde de politie in het geval, die spoedig had uitgemaakt, dat verdachte een poging tot oplichting had gedaan. Deswege stond hij te recht. Verdachte ontkende het tenlastege- legde, maar de officier van Justitie achtte uit de getuigenverklaringen ver- dachte's schuld bewezen. Spr. noemde het een uiterst laakbare daad van ver dachte en eischte een gevangenisstraf van 2 jaar. Mr. Schadee pleitte clemen tie. De broer van den verdachte stond ver volgens terecht Deze. C. R.. had de vrouw van den vermisten militair op gezocht en een fantastisch verhaal ver teld. waarin hij zeide dat hij voor de terugkomst van den vermiste kon zor gen. daarvoor zou een boerenpak noo dig zijn, dal 6 gulden kostte. Dit bedrag heeft de vrouw aan verdachte ter hand gesteld, maar spoedig bleek, dat het verhaal onwaar was. De vermiste sol daat hleek in het geheel niet in Duitsch- land te zijn geweest, maar zich te Ca lais te hebben opgehouden. Verdachte hield zijn verhaal vol ontkende even wel het geld van do vrouw te hebben ontvangen. De officier van justitie acht te het tenlaste gelegde bewezen en eischt.e eveneens 2 jaar gevangenisstraf. Mr. Bock achtte het bewijs niet sterk genoeg. Slechts de benadeelde heeft ver klaard dat zij het geld aan verdachte heeft gegeven. De zuster van dc hena- deelde was wel bij het gesprek, echter niet hij het overhandigen aanwezig ge weest. Spr. vroeg, vrijspraak voor ver dachte. Een verzoek tot onmiddellijke invrijheidsstelling werd afgewezen. Op 16 September a.s. zal de rechtbank vonnis wijzen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6