Aanbieding van Huldeblijk te Hensbroek Van Amersfoortsche geëvacueerden Firma R. VAN DEN BURG. Een halve eeuw in de steenhouwerij Aanbesteding Onze dank jegens Bergen Met katapult op trein geschoten Blijft in huis Het licht was niet uitgedraaid Iets van U bij? Reizen met onbekende bestemming „Elckerlyc" Fietser aangereden Kostelooze inenting G.G.VeenendaaIJr. G. G. VEENENDAAL VER KOOPINQEN EXPORT NAAR DUITSCHLAND 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1940 T N een buitengewone vergadering -*■ van den Raad der gemeente Hensbroek heeft Woensdagmiddag door een commissie uit de geëvacu eerden van Amersfoort, die in de spannende dagen tot een aantal van plm. 800 personen te Hensbroek voor ongeveer een week gehuisvest zijn geworden, het aanbieden plaats gehad van een huldeblijk in den vorm van een tegel plateau, voor stellende de Onze Lieve Vrouwe Toren. Op één lid na was de Raad der gemeente Hensbroek voltallig. Tevens waren aanwezig uit Amers foort de evacuatieleider, de heer Verduyn, dr. Keirlen, de heeren Spoel. Beyer en Hartman. De pu blieke belangstelling uit Hensbroek was groot. Van het gemeentehuis waaide de gemeentevlag. Burgemeester S. B. F. Kooiman open de de bijeenkomst met een harelijk wel komstwoord, in het bijzonder tot de Amersfoortsche commissie, waarna de heer Verduyn het woord verkreeg en memoreerde hoe spoedig de Amersfoor- ters na het uitbreken van den oorlog het veld moesten ruimen. Spreker her innerde aan de aaingename begroeting door burgemeester Kooiman od het sta tion te Obdam en teekende de penibele positie, waarin de geëvacueerden van wijk 40 arriveerden. Spreker wees vervolgens op de gul le ontvangst in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Hensbroek, waar een broodmaaltijd werd aangeho den. Te Hensbroek, zeide spreker, heb ben we een week lang gulle gastvrij heid genoten; onze menschen zijn hier op verhaal gekomen en velen vonden het jammer deze gemeente weer te moe ten verlaten, alhoewel het Gode behaagd heeft in Amersfoort onze have en goed in welhaast ongeschonden staat te mo gen terugzien. Nadat spreker er on gewezen had dat saamhoorigheid. en opofferende liefde dubbel en dwars door de ingezetenen van Hensbroek zijn betoond, kwam hij op de voorstelling van het tegelplateau. Een beeld riep spr. op door de hoog oprijzende toren, waarnaast een kleine toren als 't. ware bescheriming zoekt, te vergelijken met het beeld van de Ma donna en 't kindeke Jezus; op deze wijze, aldus spr. heeft wijk 40 beschgr ming gevonden te Hensbroek. Voorts wees spr. nog op den bouw van dezen toren, dat een stug en taai werk geweest is, terwijl deze toren door brand, oor logsrumoer. storm geteisterd is gewor den. waarbij onze voorouders de kracht hebben gehad tot wederopbouw. Hij ein digde met de hoop uit te spreken dat ons geslacht de kracht mag bezitten we der op te bouwen al wat geteisterd is en d,o oud-Transvaalsche spreuk aan te ha len dat „Alles sal reg kom". Hierna vond de onthulling en bezich tiging plaats van het tegelplateau dat een plaats heeft gekregen in den wand van den gan van het gemeentehuis, waar het prachtige wérk ten volle tot uiting komt. Burgemeester Kooiman heeft hierop woorden van dank en groote erkente lijkheid gesproken voor het geschenk. Hij herinnerde aan de moeilijkheid om op een inwonertal van 900. 800 ge- evacueerden te huisvesten. Spr. ver klaarde dat het verblijf der Amersfoor- ters nooit vergeten zal worden, en ein digde met te verklaren, dat de hechte band die ontstaan was geboren was uit het besef. Nederlanders te zijn. (ap plaus). Dr. B. Keulen heeft in burgemeester Kooiman tijdens de evacuatie niet den ambtsdrager maar den helpenden mensch gezien. Hii wees. evenals de heer Verduyn, op de groote mensch- lievendheid en gulle gastvrijheid te Hensbroek genoten. Spreker overhan digde burgemeester Kooiman een schil derij van een schilder, d.ie op deze wij ze zijn dank wilde betuigen. Burgemeester Kooiman wees er op, dat hii en de inwoners van Hensbroek niets anders dan hun plicht gedaan hadden, terwijl hii zich zeer erkentelijk voor het schilderij toonde. De wethouders Oudejans en Wit heb ben eveneens het woord gevoerd, waar bij er op gewezen werd, hoe goed de Amersfoortsche bevolking zich in het ongerief ten plattelande heeft weten te schikken. Nadat hierop de heer Verduyn nog een persoonlijk woord gerfcht had tot den gemeentebode. den heer Koppenol, hoofd der school, en de inwoners van Hensbroek sloot burgemeester Kooiman de bijeenkomst met te zeggen dat deze 4e September evenmin vergeten zou vorden als de angstige 2e Pinksterdag. OCCASION Jul. Blüthner vleugel Een in zeer mooien staat verkee- rende Blüthner salonvleugol, zwart gepolitoerd, als bijzondere gelegen heid te koop aangeboden. Levering met vijf jaar garantie, desgewenscht op termijnbetaling. AMERSFOORT. Arnhemschestraat. Op 14 September viert' de heer J. C. v. Eijkelenburg een ge denkwaardig jubileum Een werker van het oude slag ZATERDAG 14 September zal de heer J. C. v. Eijkelenburg - oftewel „ouwe" Kees", zooals men hem tegenwoordig nogal eens noemt het feit vieren, dat hij een halve eeuw in het steenhou wersvak werkzaam is. In 1S90, als knaap van dertien jaar, zette de aanstaande jubilaris als leer ling de eerste schreden in de steenhou werij van den heer R. v. Dijk. die om streeks 1912 de leiding van zijn zaak zou overdragen aan zijn zoon M. v, Dijk. In de vele jaren, die voorbijgingen, hebben zich ook in dit vak veranderin gen voltrokken, voornamelijk omdat de machines hun intree deden. We hebben met „ouwe Kees" (die vroeger „kleine Kees" heette, omdat een collega van hem, die een hoofd grooter was."toeval lig denzelfden naam droeg) 'n praatje ge maakt over den goeden ouden tijd. Hij blijkt eigenlijk zijn hart verpand te heb ben aan het handwerk en verlangt daarom wel eens terug naar -de dagen van weleer. Maar per slot van rekening moet een mensch met z'n tijd meegaan, zegt hij. En hij wil er best mee accoord gaan, dat de eischen van den nieuwen tijd het een en ander gewijzigd hebben. Het vak is hem er even lief om geble ven. Als we hem vragen naar zijn plannen voor de toekomst dan zegt hij daar niet veel op. Maar wat hij zegt is kenteeke- nend: „Ik hoop nog een jaar of tien mee te gaan," vertelt hij De jubilaris heeft in die halve eeuw door daden getoond, hoezeer zijn vak hem aan het hart gaat. Hij behoort tot het oude slag, tot die menschen, die wanneer ze om zes uur moesten beginnen, al om vijf liur voor het hek staan tegenwoor dig begint men pas om acht uur. en het lijkt wel. of dit „ouwe Kees" een doorn in 't oog is, want meestal loop hij al om een uur of zeven voor de zaak te wandelen Hii heeft zijn hart verpand aan het handwerk, schreven we. En er komt dan ook een glans van genoegen in z'n oogen, wanneer mén met hem spreekt over dat werk van vroeger... toen wa ren de vormen, die uit het steen gehou wen moesten worden, weelderiger en de ornamenteeringen rijker.Maar te genwoordig zijn het meestal strakke kanten en gladde vlakken, waarnaar het publiek vraagt. In zijn loopbaan van een halve eeuw lang heeft de heer v. Eijkelen burg soms historisch werk gedaan, al is hij dan een eenvoudige steen houwersknecht. Van omstreeks 1914 tot 1930 werkte hij mee aan de res tauratie van onze Lange Jan en hierna stelde hij zijn vakbekwaam heid in dienst van de Cunerakerk te Rhenen, terwijl hij op 't oogen- blik z'n krachten alweer wijdt aan een oud bouwwerk: het vriendelijke kerkje van Scherpenzeel. Een plichtsgetrouw arbeider is „ouwe Kees", een vakman, die voor zijn werk stond en wiens verdiensten misschien het best geteekend worden door het simpele feit. dat hij, zoolang hij in dienst was van de firma v. Dijk. nimmer een dag verstek heeft laten gaan. Dat de veertiende September dan ook niet on opgemerkt aan hem voorbij zal gaan, mogen we wel verklappen Inkomstenbelasting J7 VEN ALS in vorige jaren is door B. en W. aan den Raad der gemeente een overzicht aangebo den van de belastbare inkomens, zonder kinderaftrek, zooals deze voorkomen op de kohieren der Rijks inkomstenbelasting dezer gemeente. Het overzicht loopt van 1926 t.m. 1939. In het hiernavolgende ontleenen wij er eenige gegevens aan. Het belastbaar inkomen per inwoner was het hoogst in 1930/1931, nl. 632 met 38534 inwoners en het laagst in 1937/1938 n l. 423 met 47019 inwoners. Over het algemeen bleven de'verschil lende groepen belastbare inkomens wei- nog constant, vooral de groote inkomens van 20.000—50.000 en van 50.000 en daarboven, welke twee groepen in 1932 gecombineerd werden. In 1931 telden deze twee 57 agngeslagenen, in 1932 slechts 48 en in 1939: 32! Het hoogte punt aan totaal belastbaar inkomen lag in 1930/1931 met f 23.982.429 van 38.534 ingezetenen. Het vorig jaar waren deze cijfers f 21.434.851 van 48943 inwoners, een ster ke achteruitgang dus. Groep V betreft de belastbare inko mens van 10.000—f 20.000, welke het sterkst vertegenwoordigd was in 1930' 1931 met f 2.163.139 van 158 inwoners. Het afgeloopen jaar telt in deze groep 107 ingezetenen met f 1.469.006. Tenslotte laten wij hier een staatje volgen waarin naar volgorde te be ginnen met het jaar 1926/1927 opge nomen zijn: de totalen van a) het aantal aangeslagenen, h) belastbare inkomens en cl het inwonertal. '26 8.157 19.753.779 35959 27 8.133 f 20.913.124 36637 •?g 8 49-2 f 21.504,747 37162 '29 8.820 f 22.680 321 37677 '30 9.173 f 23.982129 38581 '81 9.155 f 23.S91.8Ö 39705 32 9.715 f 23.718.981 11287 '83 9.634 f 22.886.075 42818 '81 9.581 f 21.765.181 41282 '85 9.181 f 20.627.338 4527', '36 006 f 20.083.254 16229 '37 8.963 f 19.898.278 47019 '38 9.235 f 20.165.953 43079 '39 9.650 21.434.851 48943 Door de Directie van Openbare «Werken werd aanbesteed bestek No. 7 het maken van een gewapend betonbrug over de Bar- neveldsche beek in den Hessenweg (Koper- molenbrug). Laagste was J. de Boer te Bussum met 8.440. Van hier en omtrek schreven in: Hertzinger en Schimmel f 9.275; Amersf. Beton Maatb". f 10.450; O. Linzel (Soestdjjk) f 10.495; T. van Hoogevest N.V. f 10.726; Groen f 10.800; Wassink f 11.400; E. de Bruin (Hoogland) f 11.437; Heere f 11.565; v. d. Brink f 11.900; Heilvgers en Zn. f 11.936; Pot f 11.980; v. d. 'Vijzel f 12.150; Barten en Zn. f 12.400. De Nederlandsche Smalfilm Centrale Is te Heemstede begonnen met de eerste opnamen voor de nieuwe film .Zeven jongens en een oude schuit" naar het cslijknamige boek van den bekenden schrijver A C de Vletter. (Foto Pax-Holland) Even tijd voor een „ijslollie" tijdens de opnamen voor de nieuwe film der Nederlandsche Smalfilm Centrale, die thans zijn aangevangen (Foto Pax-Holland) Ai ACCA HAVIK41 A9«A T4.4523 Een bank wordt geplaatst rond de eeuwenoude linde TIJDENS de onzekere dagen in Mei evacueerde een deel onzer stadgenoo- ten naar het vriendelijke plaatsje Bergen in Noord-Holland. Zij behoorden tot de wijken l, 2. 3, 4 en 44. Groot was de har telijkheid, waarmede men hen ontving. Geen wonder, dat ook deze groepen iets willen doen om de dankbaarheid voor dit gulle welkom door daden te toonen. Dus werd er een commissie gevormd om de plannen uit te werken en de onont beerlijke gelden te verzamelen. De voor zitter en de secretaris, de heeren F. Boer winkel en A. Hollander, togen enkele da gen geleden naar Bergen, waar zij met den burgemeester, den heer van Reenen, de zaken bespraken. Er werd besloten tot een geschenk, waarmee onze stad in alle bescheidenheid eer zal inleggen: Er zal namelijk een rustieke bank worden aangeboden, die ge plaatst zal worden rond de eeuwenoude linde, welke bij de ruïne staaten dateert uit het jaar 1645. Dit beteekent dus. dat het blijk van Amersfoort's dank zal komen te staan op het meeste bekende plekje van Bergen, nabii een kruispunt van drie lanen. Het ligt in de bedoeling tegelijk met het aanbieden van dit geschenk een oor konde aan te bieden, welke gecalligra- feerd zal worden door onzen stadgenoot, den heer D. Veis Hetjn. Gisteren werd de politie er van in kennis gesteld, dat op een trein, welke onder de luchtbrug bij den Soesterweg passeerde, gescholen was. In de ruil van een coupéraampje werd een gaatje aangetroffen ter grootte van een centi meter. Bij nader onderzoek bleek, dat een 15-jarige jongen van den Soesterweg met een katapult en een 6teentje op den trein geschoten had. Teeen den knaap is proces-verbaaj op gemaakt COLLECTE GRAFMONUMENT UITGESTELD De collecte, welke morgen in het Soesterkwartier gehouden zou worden voor een monument op het graf van de familie Donkel, is voorloopig uitge- eld, aangezien van den procureur-ge- nerfal nog geen toestemming verkre gen is. Scherven brengen geen geluk! De burgerij wordt er nogmaals, in het belang van haar eigen veilig heid, op gewezen om tijdens het schieten door afweergeschut in huis te blijven en zich jjij/et op straat te begeven. De sdherfwerking is niet van gevaar ontbloot. Bewoners afwezig IN een woning op 't Stort-Zuid bleek gisteravond laat in de bepeden-ach- ^terkamer onafgeschermd uitstralend licht, te branden. De bewoners waren niet thuis, zoorlat de politie zich via den zolder toegang moest verschaffen, waarna het, licht uitgedraaid is. Tegen den bewoner is later proces-verbaal op gemaakt. Moge dit bovenstaande voor een ieder een waarschuwing zijn. Controleer 's avonds de kamers alvorens men uit gaat! Op het politiebureau ziin als gevon den voorwerpen door de eigenaars terug te bekomen: Lederen jongensriem; damesparaplu: klomp (rechter); heerenrijwiel; donker blauw damestaschje; wit kinderwantje; verkenningsplaatje; portemonnaie. met inh.; handvat van auto; doublé dames horloge; vulpotlood; pakje inh. wol en Textielkaart; oorbel; zwart lederen da meshandschoen; kinderportemonnaie; heerenrijwiel; gummi damesregenjas; paar beige dameshandschoenen; twee badmutsen; kick starter; zilveren scha kelarmband: oud heerenrijwiel: gladde gouden ring; belastingmerk; zilveren schakelarmband; zwart poesje m. witte pootjes; sleutels; portemonnaie m. inh.; koperen gewicht; heerenrijwiel; porte monnaie m. inh.; ceintuur van regen jas; schoen van Duitsch militair; paar- len collier; damestaschje m. inh.; bril met celluloid montuur; schoen: pistool; jongensrijwiel; broche: kinderpadvin- dersriem: dameshalsdoek; tompouce; doublé damesarmbandhorloge; belas tingmerk; zwarte vulpenhouder; twee dennenpalen; damesrijwiel; wit kinder schoentje; heerenrijwiel; heerenrijwiel. GYMNASIUM Aan het Johan van Oldenbarnevelt- gymnasium zijn alsnog na herexamen bevorderd tot de 2e klas: M. Germans, H. Nijhoff en S. A. Vis; tot de 3e klas: G. Alberda: tot de 4e klas. J. M. van Amerongen Pn J. J. Bilsen; tot de 5e klas: Z. D. Tijm: tot de 5e klas: N. J Geleijnse, W. Gordyn. E. Nicolaï, Ma. Ca. Nolst Trenité en K. G. van Wijn- -ga arden. TEMPERATUUR VAN HET WATER De. temperatuur van het water in Pe- sie's Bad bedroeg hedenmorgen 70 gr. F. is 21 gr. C. Door minderjarigen De politie heeft zich gisteravond laat moeten ontfermen over drie minder jarige jongens uit Rotterdam. De knapen waren in de Maasstad op een vrachtauto geklommen en hadden zich laten meerijden, zonder dat zij wis ten. waarheen de reis ginfc. Het duurde lang, voordat de wagen stopte en dat was in Amersfoort. Daar het al tien uur was wisten zij niet wat te doen. De politie heeft hen meegenomen en zorgt er nu voor, dat de iongens weer behou den in Rotterdam terugkomen. Ook het retourtje kost niets! Eveneens moest hulp voor de terug reis verleend worden aan een minder jarig meisje uit Deventer, dat ook „zoo maar eens" naar Amersfoort gekomen was. Morgen zal in het bosohtheater „Birk- hoven" een tweede opvoering van „Elckerlyc"' gegeven worden, naar uit een advertentie in dit nummer blijkt. De regie is in handen van Henri Men ning, terwijl het knapenkoor „Cantate Domino" o.l.v. Fred. Menning wederom medewerking verleent. De baten van deze opvoering komen ten goede aan de döor den oorlog getroffen stadgenooten. Vanmorgen omstreeks negen uur had op de brug nabij den Arnhemscheweg een verkeersongeval plaats. Een wielrij der, die een luxe auto passeerde, werd gegrepen door een andere auto, die eveneens voorbij wilde rijden. De fiet ser smakte tegen den grond en bleef liggen. Hij werd door enkele personen een huis binnengedragen. Vermoedelijk heeft hij een arm ernstig gewond. B. en W. van onze stad maken be kend, dit op Woensdag 11 Sept. a.s. om 2 uur n.m. gelegenheid zal worden ge geven tot kostelooze inentijig in het ge bouw Westeingel 45 alhier. Het is gewenscht om geboortebewijs of trouwboekje mede te brengen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bepalingen van de inentings- wet 1939 hij, die de ouderlijke macht of oe voogdij uitoefent over een kind, ver plicht is, voordat het kind den leeftijd van één jaar heeft bereikt, het bewijs te leveren, dat het kind met inachtne ming vin het bij of krachtens deze wet bepaalde tegen pokken werd ingeënt, of een door hem onderteekende verklaring over te leggen, houdende de reden waarom zoodanige inenting achterwege wordt gelaten. MARKTBERICHT AMERSFOORT, 6. Sept. Appelen 4—7, peren 57, per HL.; faoendereieren 6.10 6.Sé; eendeneieren 5—5.50 per 100 stuks; kippen 0.701.20; hanen 0.801.10, tamme konijnen 33.50 wilde konijnen 0.700.80 p. stuk. Magere varkens 1822, biggen 1319. zeugen guste 7085 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 15 H.L. appe len, 10 H.L. peren, 190.000 stuks hoender- eieren; 500 stuks eendeneieren; 8 magere varkens; 45 biggen; 4 zeugen guste. AD ARBEIDSWET Processen-verbaal werden opgemaakt tegen een slager en enkele vergunning houders wegens overtreding van de arbeidswet. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Rudolph Johan Maria. z. van Johannes Josef Heinrich Maria Hehenkamp en Geertruida Antonia Johanna Schuts; An ke, d. van Antheunius Piet Hendrik van der Meer en Louise Veldkamp; Gerrit Jan. z. van Gerrit Jan Adema en Hendrika Marcus; Franciscus Godefridus Hermanus. z. van Hermanus Anthonius Wolffenbuttel en Eli- sabetha Johanna Bisselink. ONDERTROUWD: Arie Krampe en Maria Geertruida Padding; Gijsbert Gouda en Hil- tje Geertruida Dijk; Adrianus Johannes van den Eshof en Dieuwke Jourika Vogelsang; Franciscus Stephanus Petrus Houbaer en Ge- zina Henrica Massa; Jan Hendriksen en Cor nelia Gijzel; Petrus van Dijk en Hendrika Johanna Rutten; Johannis van der Poel en Eva Rosina Toorman; Gerrit Bakhuis en Gerritje Jannetje van de Water; Evert Fran ken en Everthe Clara van Engelenhoven; Willem Stuurman en Georgine Petronella Wolf; Fredepk Bennik en Nicolette Gerarda Godijn. GEHUWD: Jacobus van den Brink en Jansje de Lang; Frederik Jan Meyer en Dirk je Hendrika Nieuborg. OVERLEDEN: Arie Bos. oud 70 jaar, we duwnaar van Sophie Kloos. In onze etalage: FRAAIE COLLECTIE LITHO'S van OUD-AMERSFOORT dit is een kleine keuze uit onze ruim 500 werken „Oud Amersfoort"' in beeld KUNSTHANDEL HOF 7 TEL. 5106 GRAND THéi'l'RE. Van Vrijdag 30 t. m. Donderdag 5 Sept. vertooning van de film „Nacht der beslissing". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45. 4. 6.15 en 8.15. Zaterdag doorloopend om 2.30. 6 en 8.15. Overige dagen matinee om 2.30 en 's av, om 8.15 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 30 Aug. t.m. Donderdag 5 Sept. vertooning van de film „Hoera, ik ben Papa." Zondag doorl., aanvangend om 1.45, 4, 6.15 en 8.15. Zaterdag om 2.30. 6 en 8.15 uur. Overige dagen om 2.30 en 8.15 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Centraal Rio". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alïe meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. 7 Sept.—13 Sept. Ten toonstelling van den Bond van Nederl. Tuin architecten. Opening: 7 Sept., 3 uur nam. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9., MUSEUM FLEH1TE. Westsingel. - Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur (Stadgenooten hebben '8 Zaterdags vrijen toegang) BOSCHTHEATER BIRKHOVEN. 7 Sept Opvoering van het openluchtspel „Elcker lyc". 3 uur n.m. DE VALK. 7 Sept. Bal o.l.v. den heer Kamperman. 9 uur. Nu de avonden zoo erg lang zijn! een leesportefeuille „EIGEN KEUZE" van BOEKHANDEL Langestraat 33 Telef. 3232 Vraagt gratis prospectus. Amersfoort Langestraat 109. 10 September 9 uur v.m. Verkooping van meubilaire goede ren. Baarn Villa Cantonlaan 10. 4 en 5 Sep tember. Verkooping inboedel. 10 uur v.m. Café „De Gouden Ploeg". 25 Sept. 10.30 uur v.m. Verkooping van dubbel huis Vosseveldlaan 32—34 te Soest en perc. bouwterrein a.d. Middelwijkstraat. SPORT EN SPEL COMPETITIEPROGRAMMA AMERSF. K. N. V. B.-CLUBS Het programma voor de Amersfoort^ sche K. N. V. B.-clubs van 15 Sept. tot en met 17 November luidt: 15 September: Amersf. BoysB.V.C. ActifAmsvorde 's-Graveland—Quick S.E.C.—A.P.W.C. Baarn 2—Amersf. Boys 2 H.V.C. 2Stichtsche Boys 2 29 September: H.F.C.H.V-.C. 6 October; H.V.C.—R.C.H. 13 October: Hilversum—H.V.C. 20 October: H.V.C.Spartaan 27 October: E.D.O.—H.V.C. 3 November:. Velox—H.V.C. 10 November: H.V.C.Hercules 17 November: WatergraafsmeerH.V.C. Sterke stijging van den omzet der veiling „Naald- wijk" NAALDWIJK, 6 Sept. Dagelijks gaan groote kwanta Nederlandsche tuinbouwproducten naar Duitschland. Het gevolg hiervan is, dat zelfs in het hoogseizoen de kostelijke producten niet meer vernietigd behoeven te worden. Thans worden groote hoeveelheden to maten en druiven naar Duitschland uit gevoerd. De exportverruiming komt dui delijk tot uiting in de verhoogde omzet ten der groente- en vruchtenveilingen. De omzet der .coop fruit- en groentevei ling „Naaldwijk" bedroog over de afge loopen maand f 470.818 tegen f 303.04» over Augustus 1339. De omzet van deze groote Westlnndspjte vejUnj» js dus. ver geleken met dezelfde wrierfa van liet vorige jaar. aanmerkelijk gestegen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5