Wat aan het aftreden van Koning Carol voorafging Wie? OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Hij trok de consequentie van zijn buitenlandsche politiek 200 Duitsche vliegtuigen boven Z.O.-Engeland Een enquête van Antonescu Een vliegtuig naar zijn moeder Arrestatiebevel tegen Gamelin en Reynaud verwacht Proclamatie tot het leger Acute crisis in Fransche regeering KONING CAROL'S AFTREDEN Erfdeel van Titulescu BOM OP OPENBARE SCHUILPLAATS Vliegvelden bestookt Vele zaken Mutaties in Roemenië Radio-Programma's Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1940 BOEKAREST. 6 September (D.N.B.). Omtrent de gebeurtenissen van den afgeloopon nacht is het volgende bekend geworden: Generaal Antonescu heeft in den loop van gisteren geïnformeerd naar de hou ding van het leger en van toonaangevende kringen jegens den Koning. Hij kreeg overal tch antwoord, dat Carol moest aftreden. Vanmorgen om halfvijf deelde Antonescu den Koning het resultaat van zijn enquête mee en bepaalde dat de Koning voor zes uur moest antwoorden. In den tusschentijd hadden verscheidene door Carol begunstigde generaals ge- probeerd hem een andpr beeld van den toestand te suggereeren. Generaal An tonescu verklaarde in een brief, dat dit een verdraaiing van den werkelijken toestand was: het geheele land en het leger verlangden aftreden, daar anders stroomen bloed zouden vloeien. Bovendien kwam ter kennis van den Koning, dat de commandant van de gardetroepen weigerde op lieden van Roemeensche na tionaliteit te schieten. Daarop deelde de Koning om tien minuten voor zes zijn besluit om af te treden mede. Generaal Antonescu heeft de generaals, die den Koning probeerden te mislei den, terstond doen arresteeren. Onder hen bevinden zich de chef van den gene- ralen staf. Mihail. de voormalige premier, generaal Argetoianu, en de ex-minister van lurhtvaart. generaal Teodorescu. De voormalige hofmaarschalk Urdereanu is niet gearresteerd. Urdereanu bereidt zijn vertrek naar het buitenland voor. Even zoo staat mevrouw Lupescu op het punt het land te verlaten. BOEKAREST, 6 September. D.N.B.). Koning Michael heeft een vliegtuig naar Flo rence gezonden om zijn moe der Prinses Helenanaar Boe karest terug te brengen. VJ KINDERHOEKJE BERN, 6 September. (D.N.B.). Uit Vichy wordt gemeld, dat men aldaar het indienen van een aan klacht en het uitvaardigen van een bevel tot arrestatie tegen den vroegeren opperbevelhebber van het Fransche leger generaal Game- Im binnen zeer korten tijd ver wacht. In hetzelfde verband wordt ook de naam van den vroegeren minis ter-president Reynaud genoemd. Minister-president generaal Anto nescu heeft een proclamatie aan het leger uitgevaardigd en bepaald, dat het vandaag den eed van trouw ian koning Michael moet afleggen. Deze proclamatie heeft den volgenden inhoud: „Koning Carol II heeft vandaag afstand gpdaan van de regeering. Kroon prins Mlrhael heeft den troon der ko ningen van Roemenië bestegen. In deze tijden van beroering komen onze har ten tot kalmte, vereend als zij zijn in de hoop, die een geheele natie op het nieu we Roemenië vestigt. Het leger zweer den nieuwen koning Michael I trouw. De God van onze vaderen en van de dap pere vorsten dezef natie moge hem hel pen, zoodat zijn heerschappij slechts waardige daden, overwinning en roem kent en hem steeds de liefde en het ver trouwen van zijn onderdanen omgeeft Soldaten, de legers hebben steede hei éérst den eed van trouw aan den troon afgelegd. Derhalve moeten alle troepen. fn welke positie zij zich ook bevinden, nog heden voor uiterlijk zes uur den eed van trouw afleggen. De opvolging van dit bevel moet terstond gerapporteerd worden. Leve Michael I! Leve zijn leger! Oproep van Antonescu Minister-president Antonescu heeft iden volgenden oproep tot het Roemeen scha volk gericht: „De van hoogerhand ingestelde orde verlangt ook orde in de lagere rijen. Slechts orde kan het antwoord zijn, dat het volk op de gebeurtenis van heden geeft, geen onrust. Het is thans genoeg. De jeugd heeft bloed vergoten en veel ge leden. Ook ik heb geleden. Maar bloed kan nooit door Moed teruggekocht wor den en verdraagt geen nieuw tijden. Die zoo iets doet, heeft zijn land niet lief, eert zijn volk niet en respecteert het uur van thans niet. Tegen niemand mag geweld gebruikt worden, des te minder tegen on schuldige soldaten en politiemannen, die hun plicht doen. Geweld is een misdaad, die ik slechts onmiddellijk en streng kan bestraffen. Staakt de beloogingen, opdat de orde niet verstoord wordt en geen bin- nenlandsche vijand gebruik kan maken van wanorde. Laat geen provocateurs de hoog ste wet, de discipline, schenden. Roemenen, jeugd, eert de oplossing, die het lot ge geven heeft en toont u harer waardig". IJzeren Garde eischt De ijzeren garde verspreidt thans de vlugschriften, die twee dagen geleden voor het eerst verschenen en waarin de abdicatie van koning Karei geëischt werd. F.en vlugschrift van Horia ^inia. gedafeprd op den len September, bevat verklaringen van Codreanu uit de No- vemhermaanden van 1036 tot 1939. waar in hij wees op de komende catastrofe der Roemeensche buiienlandsche ooli tick. In dit vlugschrift wordt de koning er van beschuldigd. dat hij nog in de laatste oogenblikken vóór de beslissing van VVecnen steun buiten de spil eczoch' heeft. Er gaat slechts één roep uit het volk op aldus dit vlugschrift h»i jnopt afstand doen, de agent van de vrii metselarii en van hp| Jodendom, de man van F.nseland en de aftakelende démo cratioön. De vernieler van het land moet van den Roemeenschen troon verdwij non. Slma spoort dan het volk en het legpr aan de beginselen van de legion raires te aanvaarden In de nagedachte nis van Cnrireami. BERN, 6 September. (D.N.B.). Geruchten uit Vichy houden in. dat de crisis in de Fransche regec- ring thans aCuul geworden is. Naar verluidt zouden alle minis ters, met uitzondering van Laval, hun ontslag hebben ingediend. BERLIJN, 6 Sept. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: Het aftreden van Koning Carol van Roemenië wordt in politieke kringen van de rijkshoofdstad gekwalificeerd als het einde van een politiek, die in beginselen van de buitenlandsche politiek van Engeland en Frankrijk verankerd was. Men wijst er op, dat Carol tijdens zijn regeeringsperiode trachtte zijn buitenlandsche politiek ten nauwste te doen aansluiten bij de Engelsche politiek in het Zuid-Oosten. Naar men zich herinnert, heeft Carol overigens den laatsten tijd op grond van het feit, dat Frankrijk volkomen verpletterd werd en Engeland de ineenstorting steeds meer nadert, een poging gedaan om het roer om te gooien, hetgeen echter meer onder den druk der omstandigheden dan uit overtuiging geschiedde. Koning Carol heeft dus met zijn aftreden de consequenties getrok ken uit een politiek, die niet slechts het erfdeel van Titulescu overnam, doch ook in groote mate opkweekte en die thans met haar nevenverschijnselen infeenge- stort is. Dat de persoonlijke steun pilaren van deze politiek te Berlijn goed bekend zijn, behoeft nauwe lijks verzekerd te worden. Wat de pogingen van den nieuwen Roemeenschen premier betreft om met alle nationale krachten het lot van den staat in nieuwe banen te leiden en met de feiten in Europa rekening te houden, heeft men de overtuiging, dat het hier gaat om een taak. die voor het Roe meensche volk. den Roemeenschen staat en het Roemeensche economische leven dankbaar is. Wellicht zal het Roemeensche volk onder den indruk der groote historische gebeurtenissen thans begrijpen, dat de politiek, die zijn Koning onder den invloed van gedeel telijk onverantwoordelijke politici ge volgd heeft, verkeerd was en moet plaats maken voor een nieuwe politieke lijn. De Berlijnsche avondbladen pu- bliceeren den eersten commentaar op den troonafstand van Karei van Roemenië. De Deutsche Allgemeine Zeilung schrijft, dat de politiek van Carol erfelijk belast was door de nalatenschap van Titulescu. welke hij niet slechts aanvaard, maar ook in den geest van een Westelijke oriëntatie veel te lang behouden heeft. Dit wreekt zich thans, als overal, waar men zijn hoop op En geland en Frankrijk gevestigd heeft. Daar Londen in 1939 Roemenië een waarborg hepft gegeven, moet ook Koning Carol worden beschouwd als een slachtoffer der Engelsche politiek. De Berliner Boersenzeitung schrijft: Als juist Roemenië zoo pijnlijk is aan gegrepen door het vernieuwing»- en ge nezingsproces. dat Europa thans door maakt, dan bewijst dat. hoe ver de re geeringen van dit land zich de laatsto decenniën van de politieke werkelijk heid verwijderd hehhen. De verandering is te laat gekomen, om het opgeroepen onheil nog te kunnen kceren. doch" nog niet te laaf om op den grondslag van een nieuw regime en welbewust de groote taak te vervullen: het uit den weg ruimen van de binnenenlandsrhe «panning en hef verzekeren van de toe komst van hef land door eerlijke samen werking met Duifsehland. De Berliner Nachtausgahe wijst er op. dat Carol meermalen de ge legenheid gehad heeft zich aan te sluiten hij de door de spil op gang gebrachte vernieuwing van Europa. Nog in 193R kon hij dat doen. In plaats daarvan heeft hij het.juist ge oordeeld. door aanvaarding van de Engelsche garantie zijn land over te leveren aan het verderf, dat toen reeds voor Engeland an zijn trawan ten was weggelegd. Carol heeft on der het dictaat van de Britsch- Fransche buitenlandsche politiek de jonge krachten van het land, die na zijn verdwijnen aan de regeering zijn gekomen, met geweld onder drukt. verstopping, overmatig vet wil doen ver dwijnen en de schadelijke gevolgen: aam beien, rheumatiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en inge wanden met Dr. Schiefter's Stofwisselingzoul Het resultaat is verrassendI Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid; men gevoelt zich vrijer en beter. Flacon 1.05. Dubbele flacon f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. (Ingezonden Mededeetlng) 3. Van zijn beroep was vader Bol spoorwegwachter. Je kent ze wel. die bij de overwegen wonen en de boomen moeten stuiten als er een trein komt Wel zestig keer op een dag kwam er een trein langs het huisje van vader Bol suizen en altijd op dezelfde tijden. 4. Soms waren het van die prachtige blauw met gele luxe treinen, waarin de menschen 's avonds aan tafeltjes bij van die leuke kleine schemerlampjes zaten te pralen of te lezen, of soms ook te eten. Dat waren dan de Pull man-treinen tusschen Amsterdam en Parijs. LONDEN, 6 September (Reuter). De strijd tegen Engeland komt in een nieuwe, fellere phase. De luchtaanvallen worden sneller herhaald en talrijke Duitsche formaties kruisen over Engeland. Even over acht uur Greenwichtijd hebben vanochtend 200 Duitsche vliegtuigen de Zuidoostkust in de richting van Londen gepasseerd. In twee gevallen waren vliegvelden de voornaamste doelen der sterke vijandelijke formaties. Toen de luchtstrijd de richting van Londen naderde, werd in de hoofdstad voor de tweede maal luchtalarm gemaakt Arbei ders hebben groote rookpluimen in de lucht gezien, doch konden geen andere teekens "van den strijd waarnemen, omdat de vliegtuigen te hoog vlogen. In een wijk heeft men het gedreun van zware ontploffingen en vallende bom men gehoord, welke waarschijnlijk in een stad ten Oosten van de .Theems zijn neergeworpen. Men hoorde eveneens het felle vuur der batterijen en machine geweren. De mededeelingen omtrent den vroegen luchtaanval waren nog niet geheel uitgewerkt, toen het derde luchtalarm in Londen werd gemaakt. Ongeveer duizend personen, die zich tijdens een luchtaanval in een openbare schuilgelegenheid bevonden, zijn aan den dood ontsnapt, toen een bom op het bouwwerk tot ontploffing kwam. Twee personen werden licht gewond. WEER ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ZWITSERLAND BERN, 6 September (D.N.B.). Naar uit een mededeeling van den staf van het Zwitsersche leger blijkt, hebben in den afgeloopen nacht weer Engelsche vliegtuigen boven Zwltsersch gebied ge vlogen. Een eerste groep vloog gister avond om 10.54 over het kanton Genève in Zuid-Oostelijke richting naar Anne- masse en keerde tegen halftwee langs denzelfden weg terug. Een tweede groep kwam om elf uur bij Vallorbe boven Zwitsersch gebied en verliet het land in de nabijheid van den Dent du Midi en do Massifs de Trient twintig minuten later. De terugkeer geschiedde weei over Zwitsersch gebied en wel tusschen 1.uur en 1.22. Bij Vollorbe verlieten de toestellen het land. Te Genève, Lau sanne, Aigle, Bulle, Sitten en Yverdon werd luchtalarm gegeven. zouden luist in dezen tijd haar afne mers. haar verbruikers heel veel wil len vertellen Men kan niet vourdeehger alle inwtr- ners van Nederland bereiken dan door te adverteeren in dt dagbladpers Men kan ook teen enkele andere re clame sneller veranderen at desnoods uitstellen wanneer de omstandigheden dat noodig maken ..C.ebuco" Heerengrucht 25S Amsterdam C- BERLIJN, 6 Sept. (D.N.B.) Duit sche vliegtuigen zoo verneémt het D.N.B. die vanochtend verschei den doelen in Zuid-Engeland aanvie len, stuitten op sterke groepen jagers. Het kwam tot hevige lucht gevechten. In den loop daarvan wer den 35 Britsche vliegtuigen neerge schoten. Nadat de Duitsche bommenwerpers door de versperde zone heengebroken waren, vielen zij hun doelen met goed gevolg aan. Op een Britsch vliegveld werden verscheiden hangars en in een vliegtuigfabriek de installaties verwoest. Daarbij werden tien vijandelijke vlieg tuigen op den beganen grond vernield Vroeg in den middag hebben, naar het D.N.B. verneemt, af deelingen Duitsche gevechtsvliegers de vliegtuigen fabriek te Wevbridge gebombardeerd. Vier mon tageloodsen en tien op den grond staan de vliegtuigen werden door bommen van middelmatig kaliber getroffen. Verder is een aanval gedaan op het Engelsche vliegveld Henley. Op de start haan en aan den zuidelijken rand van het veld werden verscheidene treffers geplaatst. Er werden 35 Britsche vlieg tuigen in de luchtgevechten, die zich bij deze aanvallen ontwikkelden, neerge schoten. Veertien Duitsche toestellen gingen verloren. Later teruggekeerde afdeelingen jagers melden, dat opnieuw vijftien Engelsche vliegtuigen zijn neerge schoten. Aan weerskanten van de be- neden-Theems zijn hardnekkige ge vechten gevoerd tusschen deze ja gers en de Engelsche jachttoestellen. Ook zijn wederom verschillende stra tegische doelwitten in het gebied rondom Londen gebombardeerd. Laat in tien middag werden de lucht gevechten heviger. De Engelsche verlie zen van vandaag zijn volgens de tol dus verre ontvangen berichten gestegen tot 60 toestellen, waarvan er 10 op den grond vernietigd zijn. De Duitsche ver liezen zijn niet toegenomen. De aanval op Liverpool Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duitsche verkenningsvliegers op 5 Sep tember boven Liverpool geconstateerd, dat door de voorafgegane aanvallen van Duitsche gevechtsvliegers bomtreffers bij de gasfabriek van Liverpool, in pak huizen, een koelhuis en in de droogdok ken geplaatst zijn. Ook een groot koop vaardijschip heeft een bomtreffer gekre gen. Bij den nachtelijken aanval van 5 op 6 September werden branden en ontplof fingen in de industriehedrijven van Li verpool en Birkenhead waarge;wmeu. Een ontploffing was nog op 5000 meter hoogte te bespeuren. In denzelfden nacht ontstonden nog zes nieuwe branden in de groote opslagplaatsen van benzine in Thameshaven. Tal van autoriteiten van hun functie ontheven Vele arrestaties BOEKAREST, 6 Sept. (D.N.B.) De regeering heeft den Roemeen schen ambassadeur bij de Fransche regeering Franasovici, en den eerst kort geleden benoemden ge zant in Moskou. Gafencu, vroeger minister van buitenlandsche zaken, van hun functie ontheven. De pre sident van het hooge hof van cas satie en justitie, Radulescu. die in dertijd een grooten rol heeft ge speeld in de juridische fundeering van het autoritaire koninklijke re gime. is afgezet, tot zijn opvolger is benoemd de rechter bij het hooge hof van cassatie, Lupu. Voorts is ook de eerste burgemeester van Boekarest, generaal Dombrowski, uit zijn functie ontheven. De leider van de geheime politie, Mo- rusoff, die uit zijn functie is ontheven, is thans ook gearresteerd. Voorts heb ben een aantal politieke persoonlijkhe den huisarrest gekregen. Het waren alle steunpilaren van het voorbije regime. De meesten hunner waren leden van de regeering Calinescu. Het zijn de vroe gere minister van justitie, Jamandi. de vroegere minister van arbeid, Ralea, de vroegere minister van binnenlandsche zaken, Ghelmegeanu, de vroegere minis ter van onderwijs. Andrei, de vroegere minister-president, Tatarescu, generaal Bengliu, die tot dusverre opperbevel hebber was van de gendarmerie, en ten slotte de bekende groot industrieel Malaxa, Een officieele bevestiging van deze arresten is tot dusverre nog niet gegeven. De regeering heeft voorts de in stelling van den Kroonraad afge schaft. De Kroonraad was een spe ciale instelling ter adviseering van den koning. Hij was in het leven geroepen na de invoering van do autoritaire koninklijke grondwet van Februari 1938. In de plaats van Mihail, die gearres teerd is, is generaal Joanitziu benoemd tot chef van den generalen staf. Kolonel Camenitza is benoemd tot di- ijecteur-generaal van de veiligheidspoli tie. CHURCHILL DOOR DEN KONING ONTVANGEN LONDEN, 6 September (D.N.B.). Churchill is vandaag in het Bucking ham Palace door den Koning ontvan gen. met wien hij een langdurig onder houd had. GENERAAL WEYGAND BIJNA VERONGELUKT BERN, 6 Sept. (D.N.B.). Generaal Weygand. die zich vanmorgen od een inspectiereis heeft begevtn naar Limo ges, is bijna het slachtoffer geworden van een vliegtuigongeluk. De machine van den generaal werd bij een ongeluk, waaromtrent nadere bijzonderheden nog dngekend zijn, licht beschadigd. Wey gand zelf bleef ongedeerd. ZONDAG 8 SEPTEMBER JAARSVELD, 414.4 M. 8.00 NCRV, 12.00 VARA, 0.00 NCRV, 7.00 VPRO, 8.00—10.30 VARA. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schrift lezing. meditatie. 8.25 Orgelconcert (gr.pl.). 9.10 Gewjjde muziek (gr.pl.). 9.50 Gerefor meerde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.00 VARA-orkest. 12.45 Nieuwsbe richten ANP. 1.00 VARA-orkest. 1.40 Letter kundig overzicht. 2.00 Esmeralda en solist. 2.45 Tuinbouwhalfuurtje. 3.15 De Ramblers. 3.45 Orgel en viool. 4.15 Voor de kinderen. 4.45 De Krekels. 5.15 Wekelijkache gedach- tenwisseling (ANP). 5.30 De Golfbrekers. 5.45 Sportpraatje. 6.00 Wijdingswoord. 7.00 Studiodienst. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 VARA-orkest en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Bont programma. 10.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Beridhten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws berichten ANP; Renova;-septet (opn.). 9.00 Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Omroeporkest. 11.15 Be richten (Engelsch). 11.30 Orgelspel (opn.). 11.45 AVRO-Amu8ementsorkest en solist. 12.30 Berichten (Duitpch). 12.45 Nieuwsbe richten ANP, gram.muziek. 1.00 De Roman cers en soliste. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Het Haagsch Matrozenkoor. 2.35 Gram.- muziek. 3.15 Omroeporkest en soliste. (3.30 —3.45 BeridhtenEngelsch. 4.054.20 Cy clus „In de schijnwerper"). 4.45 Gram.muziek 5.15 WekeliJksche gedachtenwisseling (ANP). 5.30 Viool, zang en orgel. 6.15 Berichten (En gelsch). 6.30 AVRO-Musette-orkest. 7.00 Re portage. 7.30 „De Speellieden" en een koor. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberich ten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek (met toelichting) 9.15 Berich ten (Engelsdh). 9.30 Gram.muziek. 10.00 Be richten (Duitsch). 10.15 Nieuwsberichten ANP. 10.30—10.45 Berichten (Engelsch), sluiting. 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (Engelsch). MAANDAG "9 SEPTEMBER JAARSVELD, 414.4 M. VARA-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Declama tie. 10.35 Gram.muziek. 10.45 Zang met piano begeleiding en gram.muziek. 11.15 Declama tie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.05 Esmeralda en solist. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP, gram.muziek. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Gram.muziek. 2.20 VARA- orkest. 3.00 Declamatie. 3.30 Pianovoordracht 4.00 Gram.muziek. 4.30 Orgelspel. 5.15 Nieuws- en economisdhe berichten ANP. 5.30 Esmeralda, solisten en gram.muziek. 6.30 Voor de kinderen. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Viool, cello en piano. 7.40 Le zing. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 VA RA-orkest en solisten. 9.00 Declamatie. 9.25 VARA-orkest en solisten. 10.1510.30 Nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. N.C.R.V.-Uitzen- ding. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws berichten ANP. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewade muziek (opn.). 8.35 Gram. muziek. 9.30 Cello, piano en gram.muziek. 10.15 Gram.muziek. 11.15 Berichten (En gelsch). 11.30 Zang met pianobegeleiding en gram.muztek. 12.15 Gram.muziek. 12.30 Be richten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1.00 Orgelspel en gram.muziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Het Haagsch trio en gram.muziek. 3.15 Gr.- muziek. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Gr.- muzlek. 4.15 Molto Cantabile en gram.-mu- ziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Molto Cantabile en gram.muziek. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Gram.muziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten (Duitsch). 815 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (En gelsch). 8.45 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Gram.muziek. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Nieuwsbe richten ANP. 10.3010.45 Berichten (En gelsch), sluiting. 11.1511.30, 0.150.30 en I.151.30 Berichten (Engelsch). NIEUWSBERICHTEN: De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch, Fransch en Engehch op den zender Kootwijk, 1875 M. zijn als volgt: 8.008.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.009.15 berichten in het Fransch. II.1511.30 beridhten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch. 12.45—13.00 nieuwsberichten van het A.N.P. 13.4514.00 berichten In het Fransdh. 14.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515.30 berichten in het Fransch. 17.0017.13 berichten in het Duitsch. 18.15—18.30 berichten in het Engelsch 20.0020.15 berichten in het Duitsch. 20.15—20.30 berichten in het Engelsch. 20.3020.45 nieuwsberichten van het AK.P. 21-1521.30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A.N.P. 22.3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwjjk om 22.30. ns de nieuwsbe richten van het AN.P., sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blükt, de zender Kootwjjk om 28.15 terugkomt met be richten in het Fransch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2