TUSSEN Cigaretten voor den kapitein Bedrijfsleven r D Bonnen, die nu geldig zijn Quick viert geen feest Examens Qeschenk aan Alkmaar Niet treuren! Z wemwedstrij den R.O.G. Öud-Amersfoort (351) Üqsmdja 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 SErTEMEER 1340 Politierechter te Utrecht veroor deelt soldaat tot 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk „Namens den kapitein zus en zoo, uit Soest, kom ik cigarfetten halen." Aldus was een 24-jarige chauffeur een sigarenwinkel te dezer stede binnengekomen. Toen de winkelier zeide hiervan niets te weten, dreigde de chauffeur dat hij de geheel voorraad in beslag zou ne men. Hierdoor werd de winkelier een beetje overrompeld en hij gaf voor 43 gulden aan cigaretten mee. De chauffeur be taalde 33 gulden en zeide dat de win keiier zelf die 10 gulden bij den kapi toin moest gaan halen omdat die voor zijn rekening waren. De chauffeur schreef zelf een briefje, waarin stond dat de kapitein nog 10 gulden schuldig was, doch toen de sigarenwinkelier dit briefje ging presenteeren, kreeg hij een verwonderd gezich't. doch geen geld. De chauffeur was gisteren niet voor den politierechter te Utrecht verschenen doch zonder zijn aanwezigheid ging hei ook De officier van justitie eischte 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar met de be paling dat de 10 gulden aan den winke lier moesten worden terugbetaald, bin nen 3 maanden nadat het vonnis in kracht van gewijsde was gegaan. De po litierechter veroordeelde den verdachte conform den eisch. De Koning's Loodgieters- bedrijf Arnhemsche- weg 511 Onder den naam De Koning's Lood- gietersbedrijf hebben d,e (heeren M. J. de Koning en W. de Koning heden hun be drijf gevestigd in het winkelpand Arn- hemscheweg 0II. Een ervaring van ruim 30 jaar biedt den goeden waarborg bij het aanleggen voor gas- en waterlei ding en mastiekbedekking. De winkel brengt. in het bijzonder Lips en Peters haarcten, een uitgebreide sorteering emaille-sanitair en Sola-zil- ver. Te midden van de talrijke bloem stukken was de belangstelling der klan ten op dq§en openingsmiddag aanstonds groot Van 9 Sept. t.e-m. 15 Sept. ziin de met „5" genummerde dubbele, bonnen van het nieuwe broodbonboekie geldig- De bonnen, welke 15 September nog niet gebruikt ziin, blüven nog geldig t.m. 17 September. Bons 05 t.e.m, 12 (boterkaart) 2V« ons boter. Bons 05. 06. 07 (vetkaart) 2'/t ons margarine of 2V» ons boter. Bon 08 (vetkaart) 2ons gesmolten vet of 2*/i ons boter. Bons 09. 10. 11 en 12 (vetkaart) 2V» ons boter met reductie- Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Bon 72 een kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73 llt pond koffie of ons thee tot en met 27 September. Bon 71: V» pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of rogge meel. of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: V» pond rijst of rijstemeel of rijstebloem tot en mei 4 Oei. Bon 54: V» pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 No vember. Bon 15: 1 ons macaroni of vermi celli of spaghetti tot en met 1 No vember. Petroleumzegel. Periode 5 Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 8 September (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Bon 115: 150 gram toiletzeep (nieu we samenstelling) of 120 gram huis houdzeep. nf 200 gram zachte zeep. óf 250 gram zeeppoeder nf 125 gram zeepvlokken, nf 250 gram zelfwerken de waschmiddelen. óf 200 gram vloei bare zeep tot en met 24 September. No. 116 van de bonnen welke tege- liik met de tcxtielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar werden ver strekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheerzeep tot en met 31 December Voorts zijn in omloop voor kinde ren beneden 4 jaar: halve broodkaar ten. Naast de halve broodkaart ont vingen de kinderen een toeslag kaart waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslagkaart moe ten de betrokkenen even lang rond komen als de broodkaart geldig is Verder worden voor kinderen bene den 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar ge steld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar al leen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoe nen moeien verdeeld worden over 6 distribut:eperioden voor zeep en men moet er mee dnrp tot 24 Januari 1941 UITKNIPPEN EN BEWAREN!! V. Voor f.300 opgelicht Een bewoner van den Leusderweg S., heeft bij de politie aangifte ge daan dat. hij door een zekeren N. uit den Haag opgelicht is voor een be drag van ƒ300. Een onderzoek wordt ingesteld. Het bestuur der A.F.C. Quick heeft gisteravond alsnog besloten het vijftig jarig bestaan der vereeniging niet op feestelijke wijze te vieren met het oog op de tijdsomstandigheden. Wel zal het Quick-Nieuw6 in den vorm van een herdenkingsnummer uit gegeven worden. Bij de gehouden examens van den Al gemeenen Bond voor Kantooropleiding (A.B.K.O.) slaagden voor bet praktijkdi ploma Machineschrijven onze stadge-- nooten mej. Do. van Gasteren en de hee-r ren G. Steenbeek en P. Snijder. Voor Kantoorstenograaf 130 lett.gr. Mej. Jo Lagerwey en R. Vredeling. Het diploma van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen correspondent in de Ned. Taal werd be haald door den heer H. Brandsen. Voor het toelatingsexamen Rijkstuin bouwschool te Boskoop slaagden onze ;tadgenooten A. P. Bos en W. H. Jager. GODSDIENSTOEFENINGEN NED. HERV. KERK Met het oog op de verduistering heeft de Kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente besloten om met. ingang van Zondag, fi October d.e avond-godsdienst- oefeningen om Ihalfdrie des middags te doen aanvangen. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pe- sie's Bad bedroeg hedenmorgen 70 gr. F. is 21 gr. C. AMERSFOORTSCH INSTITUUT VOOR .LICHAAMSONTWIKKELING Evenals vorige jaren zal bovenge noemd instituut medio September haar lessen weer beginnen. Gelijk bekend wordt, les gegeven vol gens de „Natuurlijke Methode". Speciaal wordt de aandacht geschonken aan de Zelfverdedigingssporten en de opleiding voor H.L.O.- en N.O.C.-diploma. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie voorkomende in dit num mer. VAN DE POLITIE Door de politie is gisteravond een vrouw, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, ter ontnuchtering opgesloten. AMERSFOORT FRUIT- EN GROENTENVEILING Prijsnotecring Veiling van 6 Sept. Ap pelen 8—17, peren 5—10, druiven 8—17. prui men 30150, perziken 55130, tomaten 48 80, meloenen 917, andjjvie 10—16, s'a 11— 40, spinazie 611, stamboonen 810, stok- boonen 1215, snjjboonen 1224, pionkers 711, groenekool 5164, postelein 710, seldery 58, peterselie 59, komkommers 2049, wortelen 68, roodekool 6269, bie ten 27—46. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus, z. v. Salomon Lo- kerse en Wilhelmina Johanna Thomassen. OVERLEDEN: Hendrik de Amazoon, 59 j. echtgenoot van Mach telt je van den Berg. GEBOREN: Ada Johanna, d. v. Jacob van IJken en Geertruida Johanna Ca- trina van der Linden; Jan Hendrikus Cornelis, z. v. Jan Hendrikus Rookhui- zen en Jacoba Hagebeuk Evertje, d. v. Willem van Egdom en Maria van den Heuvel. OVERLEDEN: Cornelia Klomp, oud 3 maande.n; Petronella Johanna Cathari- na Hamerslag, oud 71 jaar. echtgenoote van Cornelis Janssen. HOSPES ER AM ET 'COLLEGISTIS ME" (Ik was dakloos en gij hebt mü ge herbergd). Onder de tienduizend Amersfoorters, die tijdens de evacuatie in de oorlogsdagen in Alkmaar werden gehuisvest, is het plan geopperd de gemeente Alkmaar een gebrandschilderd raam aan te bieden naar de teekening van den Amersfoortschen kunstenaar Willem J. van Dam „Evacuatie", waarvan wij hier een afbeelding reproduceeren- (Foto-Bureau Novum" i.o.) ATAT-geregende toeristen L Van 't vacantiegangersdom: Uw vacantie in Augustus Wat zoo kwaad nog niet...! waaróm UxV vacantie in Augustus Was nog niet zoo faliekant: Uw vacantie in Augustus Gaf geen last van zemnebrarid. Uw vacantie in Augustus Had nog een vacantie-bof: Uw vacantie in Augustus Hield de wegen vrij van stof. Uw vacantie in Augustus Bood U wat U nimmer kon: Uw vacantie in Augustus Bracht U dader tot't pension! Uw vacantie in Augustus Maakte nog een voorrecht waar. Uw vacantie'in Augustus Had gering ver drink-gevaar. Uw vacantie in Augustus Onderrichtte: Kent Uw Tijd, Uw vacantie in Augustus Bood pension-gezelligheid! Nal-gèregende toeristen Van 't vacantiegangerskoor: Uw vacantie in Augustus Had véél op September vóór! (Nadruk verboden) SPORT EN SPEL ST. HUBERTUS MARSCHEN UIT GESTELD De afstandsmarschen van St. Huber- tus, welke heden en morgen zouden plaats vinden, zijn tot een la-teren datum uitgesteld. Ook de Z.U.T.-marsch naar de A.V.R.O. studio op Zaterdag, 14 September is voorloopig uitgesteld. COLLECTE VAN HET „GROENE KRUIS" Het Groene Kruis organiseert op Woensdag 11 September in deze stad een collecte. De tweekamp werd gewon nen door Kreté Tot besluit van het. zwemseizoen hielden de jongens van het R.O.G. he denmorgen onderlinge wedstrijden. De wedstrijden, welke begunstigd werden door uitstekend weer. genoten voor de zijde van de jongens van het R.O.G. groote-belangstelling. Deze wed strijden bestonden uit korte baanwed- strijden en een tweekamp bestaande uit 25 Meter school- en 25 Meter rug slag, naar tijd en stijl, om den wissel beker welke de Directie van Pesie» Bad beschikbaar gesteld had. Op alle nummers werd felle strijd geleverd, ter wijl het nummer touwtrekken meer malen de lachlust opwekte. De wed strijden werden o.m. bezocht door den directeur van het R.O.G. den heer L. W. Weusten en ds. v. d. Hengel. Na afloop sprak de heer Weusten een slotwoord waarin hij dank bracht aan de heeren Pesie. Krol en de juryleden J. Pesie, Krol, Veldhuizen, v. d. Snee en Scheerder. Hedenmiddag kregen de winnaars in het Gesticht hun prijzen. 25 Meter vrije slag: 1. van Haren 19,8 sec. 2. ter Schuur 20,8 sec. 3. Nieuwpoort, Holkamp en Spaan stra allen 21,2 sec. 25 Meter rugslag: 1. Clots 23.8 sec. 2. Nieuwpoort 26 sec. 3. Kroes 27,8 sec. 4. Holkamp 28,2 sec. 25 Meter vrije- en rugslag. 1. Holkamp 60 sec. 2. Kroes 65 sec. 3. Daemen 66,2 sec. Trouwtrekken: 1. v. d. Berg. 2. Bouma 3. Meershoek. Tweekamp (25 Meter school- en rug slag). 1. Kreté 136 punten. 2. Nieuwpoort 135 punten. 3. Vermeulen 97J4 punten. 4. Kroes 95 punten. 5. Clots 85 punten. Uit Stads Resolutie boeken 1771 (127) Gildewezen STEEDS weeraan bren gen de Resoluties ons daarover merkwaardige ge gevens- Geen wonder, want het Gildewezen beheerste in vroeger eeuwen het econo misch leven. Gerrit van der Veer was niet opgenomen in het gilde der voerlieden, en toch had hij door zijn bediende perso nen naar elders met paarden en wagen doen vervoeren. Gerrit kwam op de koffie. HU werd tot f 6 boete veroor deeld plus uitkering aan het gilde van het ontvangen ver voer geld. terwijl hii tevens de gemaakte kosten kreeg te be talen. Zes timmermansknechts wa ren bevonden thuis een schaaf bank te hebben geplaatst. Op heverlangen van het gilde werden ze vervolgdVoor deze reys zou het blüven bij wegdoening van de banken: dus geen boete. Elk kreeg echter 12 stuivers te betalen als zesde deel der gemaakte kosten. Later kwamen de knechts weer met het verzoek om thuis een bank te mogen hebben.1 Natuurlijk bestond in ons land zonder rotsen geen steen- houwersgilde. Amersfoort be zat zelfs geen enkelen steen houwer en we waren wat blij. dat Joseph Delbar uit Mar- chiennes au vort bii Charleroi in Namen, zich hier kwam vestigen. Gaarne werd aan zijn verlangen voldaan om als borger te worden aange nomen zonder de gebruike lijke kosten. Ons .lefke had voorlopig geen concurrent te vrezen. Dit u-as wel het geval met Her man La Soettr. die het vil- werk verrichtte voor het Stadsbestuur. Die concurren tie stal hem het brood uit de mond. Hem werd genoegdoe ning gedaan. Officieel werd hij tot stadsvuder aangesteld en niemand anders mocht bees ten de huid alstropen. „die niet geslagt waren", die dus zelf het uur van hun overla den hadden uitgekozen. Toen wii nog een jong broekje waren lang ist es her werd de landtong tus sen Woestijgerweg en Leus derweg het V'lderskerkhnf ge noemdHet was een kaal stuk terrein tussen kreupelhout. waar thans staan de Clv. Ulo-school en de Ambacht school. Of daar toen nog de oiercncadavers werden begra ven, .weten we niet. HUIZENNAMEN Hier doen wü een beroep op de eigenaars van huisperce len. Zoveel mogelijk zün in het boekje Historische ge gevens over Amersfoortse Huis- en Straatnamen" de huisnamen van yoorheen ver meld. Het boekje zal men zich al wel reeds aangeschaft hebben. Er zün echter nog vele aan ons onbekende huis namen. Deze liggen vaak ver scholen in de koopakten dier percelen. Beleefd houden we ons aanbevolen voor opgave der .'.oor ons nog niet genoem de namen. Dank u. HET B' ENLAANTJE Thans grüpen we naar de maand December, als de bo men worden verkocht, want vóór het rooien is Januari aangewezen, als de groei stil staat Langs de stadsbuitengracht tussen de Slijkpoort en de Utrechtse poort aan de land zijde stonden tot rooien op geschreven een rij capitale beuken, nog in volle vigneur (kracht), zoals de Resolutie spreekt. 't Zou jammer ?!!n, dacht het Stadsbestuur, als die bo- mensier zou vervallen: en wat zou de grachtberm veel te la rf en hebben! Maar tevens kwam het goede gedacht om daar een weg te leggen, ver bindende beide wegen naar buiten. Zo'n wez was drin gende noodzaak, als een der poortbruggen moest gerepa reerd worden. Tot dusver was men afhankelijk van den grondeigenaar aan de buiten kant der stadsgracht. Eigenares van grond bomen was de weduwe van Evert Hoogland. Mogelijk een aankoop na het afbranden in 1763 van de runmolen Achter de Spijker en het verkopen van de ruïne en grond aan den predikant Kolff e.a., die de runmolen weer liet opbouwen als bedrüf voor zü'n zoon Evert Hoogland, borger en in- woonder van Amersfoort was voor de helft eigenaar van de verbrande runmolen geweest. Weduwe Hoogland was ge negen een landsirock langs de buitengracht, breed 14 Rijn landse voet (45 M.) te verko pen voor f 900. Een bod van f 600 voor de bomen bleek niet voldoende: die had de Stad op de publieke veiling maar aan te kopen. De nodige gelden hoop te men voor een goed deel te vinden in het verkopen om de ander op de stadswallenvan de iepebomen aldaar, die wat dicht opeen stonden. Na de koop van we?terrein en bomen werd later de twee de rii beukebomen geplant en liet Beukenlaantje was gebo ren. Slijkstraat, Slijkpoort. Wa- tersteeg (thans Lange Berg straat. het wijst op zeer voch tte bodemtoestand. Dit bleek bii het leggen van riool in die omgeving. De sterke aandrang van het grondwater bracht toen grote moeiWkheid en schade voor den aannemer- Een tweede opmerking: Eer Riinlandse voet is 0 314 M lang. een Amsterdamse voet 0.283 M. HEUNKS GRAND THéATRE. Van Vrijdag 30 t. m. Donderdag 5 Sept. vertooning van de film „Nacht der beslissing". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45. 4. 6.15 en 8.15. Zaterdag doorloopend om 2.30. 6 en 8.15. Overige dagen matinee om 2.30 en 'sav om 8.15 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 30 Aug. t.m. Donderdag 5 Sept. vertooning van de film „Hoera, ik ben Papa." Zondag doorl., aanvangend om 1.45, 6.15 en 8.15. Zaterdag om 2.30, 6 en 8.15 uur. Overige dagen om 2.30 en 8.15 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Centraal Rio". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor a>ie meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. 7 Sept.—IS Sept. Ten toonstelling van den Bond van Nederl. Tuin architecten. Opening: 7 Sept., 3 uur nam. OPENBARE LEESZAAL MEI JEUGDLEES ZAAL. Mnnrhuizen 9., MUSEUM FLEHITE, Westsingel - Geopeno. dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 1012 en 1.30S uur (Stadgenooten' hebber, 's Zaterdags vrijen toegang) DE VALK. 7 Sept. Bal o.l.v. den heer Kamperman. 9 uur. AMICITIA. 15 Sept. Thé dansant Dan Bearda. 2% uur. KUNT U OP rDONKERE n- STOF DE STEKEN ZIEN Naaien met fijne steken op donkere stof vergt heel wat van Uw oogen. Als U op nor malen afstand de steken niet meer kunt zien, span dan Uw oogen niet langer in. Dan be derft U ze. SPAAR UW OOGEN Koop een bril bij. OPTICIEN LANGESTRAAT 58 TELEFOON 6 5 8 4 AMERSFOORT Op werkdagen tot 8 uur, op Zaterdag tot 10 uur geopend. Qrand-Théatre Het gouden Masker" DE geschiedenis van het gouden mas ker, ietwat mysterieus getint, vindt haar oorsprong op één vin de groote Münchener carnavals. In het onstuimige feestgedruisch ziet een gevierd schilder achter dit maeker de vrouw van zijn ciroomen. Wanneer hij het eerste con tact met, haar denkt voort te zetéen, is zij verdwenen. Ook later krijgt hij weer eens een afstindsbeeld van haar, een beeld, dat hem niet meer loslaat en hem van uur tot uur' achtervolgt. Hij leeft in een droomwereld verder, bemoeit zich niet meer met zijn oude studie vrienden. twee vroolijke boemelaars, die den tijd doorbrengen met weinig wer ken en veel dansen. Zij alleen beseffen echter het best. dat hun oude makker op den verkeerden weg is, dut hij slecht schildert en alleen massa's geld ver dient, door rijke en minder knappe, ge trouwde dames uit de hoogste kringen to mooi te schilderen. Wanneer hij echter in verrukking het beeld van de vrouw met het gouden masker op het doek vastlegt, herkent men in hem den meesterlijken portret tist van vroeger weer. Wie is deze vrouw, die steeds even opduikt, om dan weer spoorloos te verdwijnen? Potöchen- ger komt dat te weten op een drama tisch oogenblik, als hij door een school vriend van vroeger uitgenoodigd wordt met hem mee, naar diens woning te gaan. Deze man is een bruut geworden, die slechts leeft, voor eigen welzijn en gedreven wordt door de zucht naar zoo veel mogelijk geld. Die man is getrouwd met dé vrouw met. het gouden masker. Al heel spoedig bemerkt de geldmag naat, dat het droombeeld van den schil der en zijn eigen vrouw een en dezelf de persoon zijn. De kleine, naieve Nora, die tot over de ooren verliefd is op Pot- schenger en daardoor een en al ja- loerschheid is, werkt deze ontdekking op de meest kinderlijke en ook hinder lijke wijze in de hand. Een botsing kan niqt uitblijven. De echtgenoot, die niets meer om zijn mooie vrouw geeft, ont waakt plotseling in andere gedaante en de drank zweept zijn haatdragende ge voelens verder op. In een opwelling van woede slaat hij den schilder neer. Zelf verongelukt hij in wilde vaart met zijn auto. Het slot iaat zich denken, de twee geliefden vinden elkaar voor altijd. En ook de oude studievrienden sluiten zich weer aan en weten nu, wat zij aan Pot- henger hebben. Hilde Weissner personifieert de vrouw met het gouden masker. Zij doet dat voornaam, zichzelf bewust, waardoor zij een alleenstaande plaats in deze film inneemt. Dat verhoogt het mysterieuze van het spel en maakt er het gegeven des te aantrekkelijker door. Haar tegen speler Albert Matterstock speelt zijn rol open en ongedwongen, geheel en al be zield door één doel. Om deze twee hoofdfiguren heeft dp regisseur Zerlett verschillende bijfigu ren geplaatst, die goed getroffen zijn. De geldmagnaat, de twee oude vrienden, de kleine Nora, zij allen drukken hun stem pel op deze interessante speelfilm. In het voorprogramma is een aardige musical opgenomen er\ een uitermate belangwekkend filmpje over Röntgen stralen. City-Theater Morgen gaat 't beter ID EGISSEUR Friedrich Zelnik A zoo schreven we ter gelegen heid van de plaatselijke première van deze film, heeft al zijn routine aangewend om de bekoorlijkheden en de talenten van Lilv Bouwmees ter den volke hekend te maken. Zoo krijgen wij deze actrice te zien als epn schuchter, jong me'sje. dat heel onschuldig van onder lange wimpers de wereld in blikt mei een charmante rij parelwitte tan den argeloos lacht en waar wij har telijk om moeten meelachen. Het is de geschiedenis van een school meisje, dat tegen aller verwachtingen in haar einddiploma behaalt, haar va» der verliest en dan op zoek gaat naar een baantje: Zij wordt tenslotte secre- teresse van een employé van ons Hil- versumsche omroepbedrijf. Nu is „Morgen gaat 't beter" een Nederlandsche ster-film en daarom kan ook deze het niet zonder de liefde, en evenmin zonder andere wonderen. Het groote wonder is hier: de gouden radiostem van Lily Bouwmeester, die door de microfoon den Nederlandschen luisteraars spontaan en troostend toe roept: „Morgan gaat, 't beter". 1 Zij is dan met één slag een natio nale beroemdheid geworden. Zal zij nu gelukkig worden?Foei! Geld en roem maken een mensch niet ge lukkigDaar is eerst de liefne voor noodig. Het nieuwste radio-wonder heeft oolc wat dit betreft geen klagen, want ge lifte een voorjaarsbloempje ontluikt de liefde in haar en in zijn hart fhet hart van haar eersten chef. Paul Steenber gen). Deze Paul Steenbergen geeft als de radioschrijver een vlotte, karakteristie ke vertolking. Lou Ezerman moet een pantoffelheld verbeelden en voorzoover de regisseur hem daartoe gelegenheid Lily Bouwmeeser in de film „Morgen gaat 't beter" City Theater geeft, lukt hem dat goed. Zijn heersch- zuchtige bemoeizieke vrouw (Mien Duv- tnaer van Twist) is niet charmant, maar vermakelijk om te zien. Nico de Jong speelt de vader van het radiowonder- in-spé knap en met routine. „Morgén gaat 't beter" is een Neder landsche film, die in haar genre er best wezen mag. Sijen en Lambrichts terecht HEERLEN. 6 September. De ver blijfplaats van de twee Limburgsehe Tour de France-rijders Sijen en Lam brichts is thans bekend geworden. Tij dens het uitbreken van de vijandelijk heden in Mei bevonden zij zich in Bel gië en nadien had men niets meer van hen vernomen. Uit een schrijven aan de wederzijdsche familie is gebleken, dat zij met den .vluchtelingenstroom naar Zuid-Frankrijk zijn getrokken. Op het oogenblik hévinden zij zich in Marseille en wachten op het oog ju blik, dat zij naar het vaderland terug kunnen kee- ren. TENNIS TOURNOOI VAN 'T STORT De eindstrijd heercndouble van "t Storttournooi tusschen Wcitses-Mantel en P. en R. Loenknegt wordt morgen ochtend gespeeld. In den loop van den Zondag wordt tevens het troostronden- tournooi beëindigd. Wielrijders, een bocht near links dient groot te zijn, een bocht naar rechts zij immer klein. Vereeniging voor Veilig Verkeer

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5