(STADSNIEUWS Zuster Voigt legt haar taak neer Bontmantels Melkvoorziening op de lagere scholen Üqsunda 0ud-Amersfoort(352) r FILMS voor deze week: Zij bracht troost en opbeuring Adviesbureau inzake Luchtbescherming „De Brulboei" Amersfoort ging daartoe nog niet over EEN HALVE EEUW STEENHOUWER Medische Hulp 2e BLAD PAG. 1 AMLRSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 1' 0 Gedurende tal van jaren in tal van gezinnen TOEN eind 1904 de vereeniging „Het Groene Kruis" te Amers foort werd opgericht zullen de initia tiefnemers wel overtuigd zijn geweest, dat het doel, zooals het in de Statu ten omschreven werd, nl. „ziekenzorg en bevordering van den algemeenen gezondheidstoestand te Amersfoort", eenige moeilijkheden met zich zou brengenHet bereiken van dit doel zou in de eerste plaats afhangen van den practischen arbeid der vereeni ging, in een geval als van Het Groene Kruis, dus van het werk der zusters, die toch de doelstelling in practijk moesten"brengen en het Groene Kruis werk moesten uitdragen. Wanneer we zien. hoe deze vereeni ging uitgegroeid is tot een veelomvat tende organisatie op het gebied dei- ziekenzorg, dan mogen we wel consta teeren, dat de werkzaamheden aan het doel hebben beantwoord en dat de zus ters volkomen berekend moeten zijn ge weest voor haar altijd niet gemakkelijke taak. Zij toch waren steeds de draag sters van het zegenrijke Groene Kruis werk. De Zuster, die vrijwel den geheelen groei der vereeniging heeft meege maakt en daaraan dus een werkzaam aandeel heeft gehad. Zuster Voigt. zal heden haar taak neerleggen, na van 1 October 1908 eerst als Wijkverpleeg ster en later als Zuigelingenzuster haar beste krachten te hebben gegeven aan Het Groene Kruis. Oudere stadgenooten zullen zich nog herinneren hoe in het klein werd be gonnen en dat onder de Zusters Die- mont en Bakker al spoedig een wijkge- bouw in de Blankenheimstraat werd in gericht. Na eenige jaren vertrokken deze Zusters en kwamen de Zusters Voigt en Van Wijngaarden als wijkver- fileegsters in dienst der vereeniging. De aatste heeft reeds eenige jaren geleden haar taak neergelegd, thans gaat ook Zuster Voigt heen. Gemakkelijk zal haar dit niet vallen, want van een arbeid, zoovele jaren met zoo grootc liefde ver vuld, moet het afscheid moeilijk zijn. Vooral voor iemand als Zuster Voigt, die steeds haar geheele per soon bij haar werk ingezet heeft. Na tal van jaren als Wijkzuster veel en goed werk te hebben ge daan, werd zij hij de oprichting van het Consultatiebureau voor zuige lingen met de meer speciale zorg voor de jeugdige wereldburgers be last. Ook dit werk nam spoedig in bloei toe en de groote toeloop van jonge moeders met haar kleinen maakte uitbreiding noodzakelijk, zoodat eerst in het Soesterkwartier en daarna ook in het Leusderkwar- tier een Consultatiebureau moest worden gevestigd. Wie aandacht geschonken heeft aan de jaarverslagen der vereeniging, zal daarin steeds cijfers hebben aangetrof fen omtrent het aantal bezoeken door de Zusters afgelegd. Zuster Voigt mag een respectabel aantal daarvan voor haar rekening nemen. Eerst in de wijk en later voor het Consultatiebureau hëeft zij in den loop der jaren heel wat bezoeken afgelegd. „Mijn halve leven heb ik op straat gesleten" zeide zij ons gekscherend. Inderdaad is het waar. want vaak werd haar hulp ingeroepen, veel werd van haar gevraagd en steeds heeft zij zich ten volle gegeven terwille van haar patiënten en haar zuigelingen. En altijd heeft zij haar taak met groote opgewektheid vervuld, in tal van ge zinnen heeft zij in dagen van ziekte troost en opbeuring gebracht. Vele Amersfoorters voelen dan ook groote waardeering voor haar werk en spre ken met liefde over de Zuster, die hen met zooveel zorg en op zoo bij uitstek \J OOR de afdeeling Amersfoort van de Ned. Vereeniging voor. Luchtbescherming zal te beginnen met Woensdag 18 September a.s. gelegenheid worden gegeven, zoowel aan leden als aan niet-ieden, om adviezen te ontvangen op het gebied van de zelfbescherming tegen de ge volgen van luchtaanvallen. Het bestuur van de afdeeling gaat daartoe over, omdat de ervaring heeft geleerd, dat in zake de z.g. verduiste ringsmaatregelen de schuilgelegen- heden, de bestrijding' van brandbom men. enz. niet iedereen voldoende op de hoogte is. Dank zij de medewerking van hel gemeentebestuur heeft het be stuur de beschikking gekregen over een lokaal in het gebouw van het voorma lige Gymnasium. Het bestuur hoopt, dat van de gegeven gelegenheid, waar voor verwezen wordt naar de in dit blad geplaatste advertentie, druk ge bruik zal worden gemaakt. Afhankelijk van de opgedane ervaring zal zoo noo- dig en gewenscht ook op andere dagen en uren het bureau geopend worden. bekwame wijze heeft ter zijde gestaan. Menigeen zal het betreuren, dat de tijd van heengaan voor Zuster Voigt ge komen is èn om haar persoon èn om haar werk. Maar voor haar zelf zal het e engroote voldoening zijn. dat zij haar taak kan overdragen aan anderen, die met haar hebben saamgewerkt en alles zullen doen haar op waardige wijze te vervangen. Thans sluit Zuster Voigt haar loopbaan af en zal zij zich zelf de rust gunnen, welke zii na een wel besteed leven zoozeer verdiend heeft. Dat zij hiervan nog vele ja ren zal mogen genieten! Toegezonden werd ons het Nederland- sche Nieuwsblad voor de Jongeren „De Brulboei". Het blad is van een plaatse lijk schoolnummer tot een landelijk or gaan uitgegroeid en heeft zich alom een grooten lezerskring onder de jongeren verworven. De redactioneele leiding be rust bij onzen stadgenoot, den heer J. Pot, die „De Brulboei" sedert de eerste wankele schreden steeds in vaster ba nen voortgestuwd heeft. De Textielkaart kent ze niet ry R1MUS" onder de toiletten Van de goed-gekleede vrouw, „Primus" onder de bestrijders Van venijnig koude kou: Jij staat niet op de textielkaart, Jij bleef onveranderd vrij Maar het mandom zucht wanhopig: Waarom sta je d'r niet bij? Waarom niet één warme bontjas In de 10 of 20 jaar? Zijn belangen (finantieele) Raken indirect ook haar Bontmantel: je bent voor vrouwen Als een zoetelijk gefluit, Maar tóch kweek je heel wat kwaadheid Door dit bonte bont-besluit. Jouw verschijning per textielkaart Zag men logisch als „primair", Want je bent het duurste „meubel" Van het „dames-meubilair". Waarom wèl m'n stukje scheerzeep Op de distributie-bon? Waarom voor de mol-vel-jassen Een volledig punt-pardon?! 't Krantenlezend mandom baard-bromt: Bontmantels zijn vrijgesteld 't Kost geen distributie-punten (Wat er niet staat: 't kost véél geld!) Waarom punten-dispensatie Voor de „bisam" eener vrouw? Sijm-de-Dokter zit soms maanden Door haar bontjas „in de kou"! PHI LI A (Nadruk verboden.) T N tal van plaatsen in ons land is men er den laatsten tijd toe over gegaan. om aan de kinderen op de lagere scholen melk te verstrekken. Men heeft dat gedaan in de ver wachting, dat de kinderen lichame lijk en geestelijk een gunstigen in vloed zullen ondervinden van een kleine versterking in den langen ochtendschooltijd. Tot nu toe heeft het Gooi en ook onze stad zich van het invoeren van een dergelijken maatregel op de scholen onthouden. Dezer dagen is nu echter ook Bus- sum bezig met het voorbeeld van een tachtigtal steden in ons land te volgen. Vooral ziet men er een gun stige uitwerking van in met het oog op de komende tijden. In de eerste plaats zal men zich afvra gen, wat de kinderen krijgen en wat er betaald moet worden. Om financieele en organisatorisch-technische redenen blijft de maatregel voor de scholen voorloopie beperkt tot vier dagen in de week. Op Maandag. Dinsdag. Donderdag en Vrij dag wordt een kwart liter gepasteuri seerde melk van eerste kwaliteit in de schoolpauze verstrekt tegen betaling naar gelang van het schoolgeld, dat be taald wordt en het aantal schoolgaande kinderen in het gezin. Hierbij geldt alt- stelregel. d l 'e minst draagkrachtigen ook het minst betalen; De meer draag krachtigen maken dit mogelijk. In de Bussumsche Courant lezen wij omtrent de gehouden besprekirigen het volgende: Het plan kan in Bussum alleen slagen, wanneer een voldoend percentage der kinderen meedoet. In dit verband deelde de wethouder voor het onderwijs mede. dat als van een school reeds 70% der leerlingen zou meedoen, dit voldoende zou zijn, om in Bussura met de melk- verstrekking op school een begin te ma ken. Uit de gedachtenwisselingen bleek verder, dat men algemeen wel voelde voor het plan. alhoewel het onderwij zend personeel zich er van bewust was, dat het in deze zaak een heele taak op de schouders zou nemen. Men was daar toe echter gaarne bereid als straks blij ken zal, dat de ouders den maatregel zul len waardeeren en wanneer uit dien kring alle gewenschte medewerking wordt verleend. Aan het einde der be spreking werd besloten, dat de afgevaar digden van de schoolbesturen de zaak met de hoofden en het bestuur zullen bespreken en dat het gemeentebestuur hetzelfde zal doen met de hoofden van de openbare scholen. Deze melkverstrekking schrijft het blad verder heeft niets te maken met meer of minderen welstand van het mil- lieu, waaruit de kinderen komen. Het gaat om de gezondheid der kinderen en nog altijd is voorkomen beter dan ge nezen. En waar het. hier voor alles gaat om de gezondheid der jeugd, hebben wii het volle vertrouwen, dat het plan zal slagen en Bussum zich daarmede in de rij van bijkans tachtig groote steden in ons land schaart, waar reeds eeruimen tyd en met succes! de aleemeene melkvoorziening on de lagere scholen is ingevoerd. Een gezonde jeugd, een krachtig volk." Naar aanleiding van bovenstaan de hebben wij ons gewend tot onzen wethouder voor het onderwijs, den heer A. ,T. Spiekermann, teneinde het standpunt van B. en W. in deze te hooren. De heer Spiekerrnann deelde ons mede, dat indertijd hier over een bespreking is geweest met een vertegenwoordiger van het Cen traal schoolmelkcomité uit Den Haag. Men heeft toen van het in-" voeren van een dergelijken maatre gel afgezien, omdat men meende, GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 13 t.m Donderdag 19 Sept. vertooning van de film „Mu'n zoon de minister." Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45', 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag doorloopend om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige dagen 2.30 en 8.00 uur. Maan dag géén matinee. CITY THEATER. Van Vrijdag 13 t. Donderdag 19 Sept. vertooning van de film „Drie dolle dagen". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4 00. 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30. 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen om 2.30 en 8.00 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Wij zijn gezworen kame raden". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor ahe meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. 7 Sept.—18 Sept. Ten toonstelling van den Bond van Nederl. Tuinarchitecten. )PENBARF LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL Muurhuizen 9„ VlUSEUM FLEHITE. Westsingel. - Geopeno dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 1012 en 1.3»8 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrjjen toegang) AMICITIA. 15 Sept. Thé dansant Dan Bearda. uur. AMICITIA. 15 September. Bonte avond met Bob Scholte. 8 uur n.m. De heer J. C. v. Eijkelenburg viert vandaag zijn jubileum Tal van gelukwenschen "y OOALS we reeds eenigen tijd ge- leden in ons blad berichtten, herdenkt de heer J. C. v. Eykelen- burg vandaag het feit, dat hij een halve eeeuw werkzaam is in de steenhouwerij. Dit beteekent, dat de jubilaris heden tal van gelukwenschen in ontvmgst heeft, te nemen. In het steenhouwersbe- drijf van de firma R. van Dijk, aan den Arnhemscheweg, waar de heer Eijkelen burg in September van het jaar 1890 in dienst trad, is hedenmorgen in in tienden kring dit feit feestelijk herdacht." Omstreeks. 12 uur vereenigde het vol tallige personeel van de firma zich ten huize van den directeur, den heer M. van Dijk. Deze sprak den jubilaris in sympathieke bewoordingen toe, hem schetsend als een vakkundig en plichts getrouw arbeider, (i« vele jaren zijn beste krachten wijdi% aan zijn werk. Tot slot overhandigde hij hem een gou den horloge, ter herinnering aan dezen dag. Namens het personeel heeft de mees terknecht, de heèr W. te Kloese. het woord gevoerd. Ook deze liet niet na, waardeerende woorden te wijden aan het adres van den heer Van Eijkelen burg. Namens de mede-arbeiders bood hij hem een rookstel aan. Ook van andere zijden zijn den jubi laris gelukwenschen deelachtig gewor den. De Kamer van Koophandel toonde haar mede-leven door het zenden vin een felicitatie. dat schoolvoeding in onze stad nog geenszins noodig was en de ouders zelf' in staat waren hun kinderen voldoende te voorzien. Of dit stand punt door de mogelijkheid van een melkdistributie en andere bijkomen-, de omstandigheden verandering zal ondergaan, bij B. en W„ kon de heer Spiekermann ons nog niet zeggen. i 'Jit Stads Resolutie boeken 1771 (128) WEGVERBETERINO f\lT geschiedde op andere LJ wijze dan tegenwoordig. De zandweg van hier naar Woudenberg verkeerde 'in lamentabele toestand. Schout en Gerecht van Woudenberg vroegen samenwerking met onze Magistraat - om genoem de weg in orde te krijgen. De toestand ervan bracht veel moeite en ongemak voor de opgezetenen om hun koorn, toebak en andere producten herwaarts te vervoeren naar merkt, waagh of scheep. Aan de Commissie van Fi nanciën der Provinciale Sta ten was spoedige afdoening gevraagd inzake de nieuwe schouwbrief voor Lcusbroek, want ook dat was bij de weg betrokken. De Amersfoortse Magistraat toonde zich dadcliik van goe den wille; het kostte niet veel. Aan de Gecommitteerden tot de Schouw werd opgedragen door het graven van sloten en het maken van greppels als anderszins de weg in be kwame slaat te brengen, zo ver Amersfoorts Vrijheid strekte. De Stad zorgde alzo voor betere afwatering, en het andere was het werk der aanvjonenden. Door afbake ning en aonwiiz'nge zou men de zulks incumberende (aan- wonende) schouwpjigtigen in formeren in een ygelijk zijne defecten te laten verbeteren. NOG ZO IETS THANS betreft een deel van de oude weg naar Utrecht. Eerst dachten we, dat het betrof de huidige weg, gebaand in 1652, een Reso lutie van acht maanden later wijst er echter op, dat we met de Oude Utrechtse weg te doen hebben, die te Amers foort liep langs de tegen woordige Prins Frederiklaan. Nii ons reparatiegeval. De heer Valk. eigenaar van huis en goed Sandbergen, tegenover 't Huis ter Heyde, wenste die weg te verbeteren tot de weg van Zeyst bij Vol- 'lenhove, mits de steden Utrecht en Amersfoort zouden bijdragen in de kosten, ge raamd op 250 a 300 gld. Men ziet, dat het weder geen in grijpende verbetering gold. Bij samenkomst der Provin ciale Staten zouden de Amersfoortse gecommitteer den de zaak bespreken met de collega's van de stad Utrecht. De zaak is evenwel anders gelopen. Maart van hel vol gende jdar wordt goedgevon den, dat Gedeputeerde Staten de oude en thans vervallen Utrechtse weg van even be neden Huis ter Heyde tot op de Seysfer bovenweg ten kos te der Provincie in geschikte order en bruikbare staat zou den doen brengen en houden, mits Amersfoort jaarlijks met 15 gld. zoude steunen. Onze Rcgeerderen toonden zich zeer secuur. We wilden die 15 gld. bijdragen, maar de tijdelijke aannemer had ze rechtstreeks telkens te ver zoeken, ten eynde denselven daer door meer in Teugel en tot het wel maecken van de weg te kunnen houden. BURGERLIJK EN MILITAIR yiJNE HOOGHEID stad- houder Willem V verbleef in October te Soest dijk. Hij wilde het garnizoen te Amersfoort de eer bewijzen om de krijgskundige evoluties in ogenschouw te komen ne men. Dat was op Amersfoorts gebied en de Magistraat wil de ontvangen en als gastheer optreden. De opwachting door Schout, Burgcmeesteren. eerste Sche penen en eerste Raden vond plaats op de Soesterweg te 8 uur in de morgen bij het z.g. klompenmakershuisje. Wie weet, waar dat was, mag het ons komen vertellen. Ook de andere schepenen en raden waren aanwezig, al behoorden ze niet tot de gecommitteer den van ontvangst. Zijne Hoogheid steeg van het paard en de verwel koming geschiedde in statige en hoofse woorden, welke minzaam werden beantwoord. Toen trok men naar het exercitieveld, vermoedelijk het Kolfsveld, rechts buiten de Utrechtsche noort. Het werd e-n plechtige tocht. de Magistraat vóórafgegaan door de twee stadsdeurwaarders, begeleidende Zijne Hoogheid met diens gevolg. Op het exercitieveld stond een tent opgeslagen voor wat na het militaire komen zou. Het eerste bataillon van het regiment infanterie onder den luitenant-generaal de Male- prade toonde allerlei krijgs kundige oefeningen, besloten met een defilee voor Zijne Hoogheid. Toen het militaire schouwspel geëindigd was en de troepen aftrokken, ver enigde het hoge gezelschap zich in de tent, waarbij zich tevens de hoge officieren van het garnizoen aansloten. Hier stond het ontbijt, dat de Ge meente Zijne Hoogheid aan bood. In volgende dagen wer den de manschappen, evenals vaak voorheen, onthaald op enig bier en verversingen. Het overschot der rijkelijk voor ziene ontbijtstafel kwam ten goede aan de gastelingen van hst St. Pietersgasthuis en het Bloklandsgasthuis (Lange- straat). PARTICULIERE STRAATLANTAARNS TT RLE voorname percelen F bezaten boven of naast de straatdeur een eigen lan taarn. Men kon ze door de ordinaire vulders en aanste kers doen verzorgen van oly, pit en light op de voet als de Publicque Lantaerns, mits jaarlijks voor de olie enz. ten behoeve van de stad 3 gulden werd betaald boven een be hoorlijke recognitie voor den vul der en aansteker. Van die tijd af dn'srrt zeker de papieren Nieuwjaarswens van den lantaarnopsteker. V.. Qrand-Théatre Hans Moser en Heli Finkenzeller in de Ufa-film „Mijn zoon, de minister''. (Grand Théatre) „Mijn zoon, de minister" FNEZE film herinnert aan „Bel Ami". Ook „Mijn zoon, de minister-' is een satyre op paden, bewandeld door de politieke demo cratieën en ook zij heeft Frankrijk of juister: het gaan en komen van ministeries in het Frankrijk van voor den oorlog, tot doelwit en ach tergrond van haar spotzucht geko zen. Maar zij is niet zoo speelsch en gratieus als Bel Ami. Hier voerde geen Willy Forst met Weenschen humor de regie, maar Veit Harlan, die iets minder lichtgetoetst is. Nochtans kunnen vele regisseurs iets leeren van Veit Harlan. Hij heeft onte genzeggelijk Schwung en bravoure, visie, en een groot vakmanschap, Maar hij. ge bruikt middelen, die een Forst, als recht geaarde man-uit-Weenen, juist iets te zwaar zou vinden. Zijn spot, is forscher, hij wendt minder verhullend raffine ment aan. Het komt er op neer, dat wat in Forst's handan een sprankelende sa tyre zou zijn geworden, bij Veit Harlan tot een overrompelende persiflage uit groeit. Deze film ontleende haar samenweef sel van verdichtsels (die maar al te dicht, aan de werkelijkheid grensden, zooals de Franschman van dezen tijd nu wel tot zijn leedwezen zal moeten er kennen) aan het Fransche tooneelstuk „Fiston", geschreven door den zeer ge- routineefden André Birabeau. Het is een eigenaardige geschiedenis met die politieke kronkelpaden en de film laat er een licht op vallen, dat zoo wel scherp als spottend is. Het begin is een ietsje pikant: Er is een ministersstoel vacant gekomen, na- demaal „men" luider stemme fluistert, dat een cabaratière heur kousenhand liet slingeren onder de schrijftafel van Zijne Excellentie. Over gebrek aan scandaleuze bericht- ?eving in de bladen heeft de volgende hooge ambtsdrager evenmin te klagen. Hij weet nog niet eens den weg in de laden van zijn nieuwe bureau en dan beleeft hij al ingewikkeldheden met de zelfde ster aan den cabarethemel, die er straks weer een spotliedje op zal kunnen zingen. Zijn nog niet tot cynisme vervallen echtgenoote bereidt zichzelve dan een ietwat opvallend debuut als ministers vrouw. daar zij in een mengeling van oprechte verontwaardiging en jaloezi3 een scène maakt. Ook in des ministers leven bestaan alle goede dingen uit drieën: Na reeds tweemaal opzien gebaard te hebben, achtereenvolgens met de cabaretière en zijn jonge vrouwtje, richt hij alle oogen op zich door het incasseeren van een oorveeg uit de hand van zijn kamerbe waarder. Daarna treedt de minister ge zwind af. De tendenz van deze film is „onder democraten is niets te dol", daarom laat zij tot slot nog even zien, hoe men van kamerbewaarder volgens de me thode van het politieke „een, twee, drie, klaveraas" tot minister wordt. Terloops zij gememoreerd, dat deze oud-kamer bewaarder in de film de vader van den oud-minister blijkt, te zijn, den man, die de oorvijg kreeg. Ziehier den korten inhoud van „Mijn zoon de minister". Zeker schuilen er genoeg mogelijkheden in voor een on derhoudend en amusant filmwerk. Veit Harlan heeft ze gelukkig niet onopge merkt laten passeeren. Het is een film geworden, die de moeite ten vo'.le waard is. Voor de rolbezetting heeft hij over uitstekend materiaal kunnen beschik ken. We zien Hans Moser en Hans Brausewetter nog eens samenspelen, respectievelijk als d° kamerbewaarder en „m'n zoon, de minister". Heli Fin- kenzcRerceeft een grannige creatie van Nanefte. het jonge din lom a ten vrouwtje, Hilde Körber moet de cabaretière ver beelden, Francoise Rosav geeft verdien stelijk de ambitieuse mama van den minister weer en Paul. Dahlke maakt iets verrassends van den oplichter-ach- ligen krantenman. City-Theater Drie dolle dagen*' JOEP Hansemann is een kunstlie vend jongmensch en de kunste naars mogen hem graag, omdat hij over contanten beschikt en het zich tot een eer rekent, zijn vrienden onderdak te verschaffen. Ondanks^ zijn vrij leventje is Joep echter niet vrij naar doen en laten. Wijlen zijn vader heeft namelijk bepaald, -dat zoonlief pas dan over zijn erfdeel be schikken mag, wanneer hij een vrouw gevonden heeft, die een oogje over hem houdt;. Tante Jutta uit Cal cutta heeft voorloopig het beheer over zijn geld en zij doet dat akelig nauwgezet. Zij verbloemt ook niet, dat zij het op hoogen prijs zou stel len, wanneer Joep een gedegen leven tegemoet ging met assistentie van haar stiefdochter Marv. Natuurlijk lijkt dit aanbod Joep niet. Vooreerst wil hij zijn schilders fooneelspelers en componisten en dndere artiesten verzorgen en daar voelt tante Jutta niets voor. Jupp Hussels in de Terra-film „Drie dolle dagen". (City Theater) Een spotlied wordt geboren op tante Jutta en snoode plannen wachten op uit voering. Tante Jutta komt naar Europa over en doorziet met een oogopslag de situatie. De kunstcnaarshent heeft, het op haar gemunt, ensceneert een aan staand huwelijk van Joep met behulp van een travestirol van een der vrien den. die zich drie dagen als vrouw diep ongelukkig voelt, temeer waar hij stief dochter Mary erg aardig vindt.. Uit do vreugde en het leed van de drie dolle carnavalsdagen wordt een zeer gelukkig slot gedistilleerd. Joep krijgt Mary en zelfs tante Jutta moet de vlag strijken voor de charme van schilder Blume, die aanvankelijk Joep's schoonvader speelde maar een rombinatie met de rijke tante toch nog meer toejuichte. Behoeven we nog tp zeggen, dat het er in deze film vroolijk toegaat, dat. er frank en vrij de spot gedreven wordt met den ernst des levens"? In deze dolle romedie voeren Jupp Hussels en Paul Ileidemann onder de hoeren en Trude Hesterberg en Tina Filers ondpr de dames den boventoon. Geen van allen blinken zij door diep gaand of bijzonder karakteristiek spel uit, maar wel zijn zij alle voor hun taak berekend. Juist in deze evenwichtigheid van spel en ontreden ligt al het aantrek kelijke van dit filmwerk, dat zijn titel al'e eer aandoet. Door omstandigheden werd gisteren, zoowel 's middags als 's avonds in het Citv Theater de film „Gezworen kame raden" vertoond, welke nu weer naar het Rembrandt Theater gaat. Zondag hebben dienst de volgende genees- 'neeren: Mertens zur Borg. Laantje 5. Telefoon 5098 Stokvis. Leusderweg 276. telefoon 51S5. Hulp wordt al'een verstrekt voor ziekte- -evallen, die medische «hulp dringend noodig kebben Zondag heeft dienst de apotheek van v. d. Boy^nkamp, Utrechtsehefetfaat 45a, clefoon 33ÓS en .Tava-npotheck. Leurdcr.veg :12: telefoon 4RS7. Zondag hebben dienst de vroedvrouwen: '■'oj. Perk, II. van Yiandenstrnat 2. telef. 4»B6; Mej. Vernhout, Soesterweg 232; tel. SC74

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5