STADSNIEUWS Politie-varia Geluidsfilm van beschermde muziek Üqsunda Een praatje met Jetty Cantor PLANKENKOORTS RAAKT ZE NOOIT KWIJT Voor den gewonden soldaat WAT V00RL00PIG VERBODEN IS Verduistering door een gemeente-ambtenaar vleesch 17 TI' Ti'-yT. AC. ,'ÜL .it 1 .Hf'At. Xli" "ij" "ij" pa* pé".*pè" of* "öf "öT oj of Mi "02 "02 IC '02 Vertooning wel geoorloofd? DE MOOR Industrie- en Huishoudschool Amersfoortsche Damvereeniging Ragnhild Hveger verbetert eigen records Bonnen, die nu geldig zijn Soest B aam Herfstwandeltochten „Ons belang" 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 17 SEPTEMBER 1940 /N het café treedt het ochtendlicht door gim/te spiegelruiten zacht naar binnen- Builen kabbelt het \erkeersrumoer van de Utrechtschestraat rustig en eentonig voorbij, slechts nu en dan klinkt een claxon of een plotseling remmende auto er boven uit. Het. is heel stil. Het is Maandagochtend en de klok wijst halfelf. De tijd. waarop obers het druk beginnen te krijgen met de koffie. Drie koffie één voor Jetty Cantor, één voor mevrouw Scholte en één voor den verslaggever, die in stilte het gesternte prijst, dat hem op Maandagochtend in zulk aangenaam gezelschap doet vertoeven- Jetty Cantor past voorzichtig de lepeltjes room af, die ze in haar koffie laat loopen, en vertelt, dat ze zoojuist een wandeling door onze stad heeft gemaakt- Door de oude binnenstad. Ze houdt van die oude geveltjes, die daar overal staan en houdt van al die kleuren, die door den tiid uitbijten in eeuwenoude muren van eeuwenoude huizen. Ze houdt van alles wat antiek is. Maar het meest van tin, Delftsch blauw,en van huiselijkheid," zegt ze er nog gauw bij. Is huiselijkheid dan ook al antiek Ze lacht en maakt terloops een afwerend gebaar: ..Natuurlijk met maar in zeg het erbij, omdat er zoo vaak gedacht wordt, dat het bij artisten uit de mode zou zijn." dagelij ksch leven niet aarr doet) en over plankenkoorts, waar Jetty Cantor nog steeds wèl aan doet, al staat ze dan van haar veertiende jaar af op de planken.- A AN dat. debuut het was op de Sche- JETTY CANTOR behoort tot degenen, die haar leven gelijkelijk kunnen verdeelen tusschen de Bühne met felle schijnwerpers en de huiskamer met ge dempt licht Wanneer ze tusschen een van de twee moest kiezen, zou ze zeker de gezellige lichten thuis laten bx*an- d,en en wat haar betreft de schijnwer pers dooven. Maar ze hoeft niet te kie zen. Ze heeft in Berlijn gewerkt, in Wee hen, in Londen voor de B.B..C. en in Brussel voor tournée, maar wanneer ze per vliegtuig Schiphol naderde en ons lage, groene land opdoemde, wist ze, hoe goed het was: thuis te zijn. „Het buitenland is vaak imposanter", ver telt ze, „maar je bent er niet. in groot gebrachtde sfeer is er andersje moet Holland6che zijn om dat te begrij pen Dan begint ze over Amersfoort te Pla ten. Het lijkt wel alsof onze stad zoon beetje haar hart gestolen heeft: ,.lk woon in Hilversum de laatste paar jaar, maar Amersfoort had ik, ik schaam me er bijna voor, nog niet leer en kennen. Het is een prettige stad. Prettig om in te wandelen en prettig om voor het publiek op te tre den." Het is ook een stad met prettige hotels. Verneemt de verslaggever, die maar niet alle prijzende woorden van Jetty Cantor zal herhalen omdat hij vreest, dat Amers- JETTY CANTOR (Foto-archief AD.)] foort dan niet alleen een stad met pretti ge. maar ook met ijdele menschen zou worden. MAAR over die hotels gesproken: Het is Jetty Cantor opgevallen, dat de obers hier zoo gemoedelijk zijn, en dat is ook werkelijk zoo. Na het optre den in Amicitia heeft het gezel schan in het hotel waar gelogeerd werd nog tot laat in den nacht wat zitten napraten. Het was misschien wel èrg laat. In ieder geval zoo, dat de ober hen den an deren ochtend maar een uurtje latei- kwam wekken, dan afgesproken was. Dat deed hij zoomaar, op eigen initiar tief, en de brave man bracht nog thee en krentenbrood mee ook „Dat. over kwam haar zelfs in Wcenen niet", on derstreept mevrouw Scholte Jetty Can tor's lofzang op onze obers. Het gesprek aan het kleine cafétafel tje vloeit rustig doorover cabaret liedjes en over de radiostudio, over schminken (waar Jetty Cantor in haar Het comité voor den gewonden en zie ken soldaat bericht ons het volgende: Wederom heeft hetzelfde Harmonie orkest dat. op 22 Aug. j.l. een concert gaf. in de recreatie-zaal van het Militair Hospitaal een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Wat werd er weer uit volle borst, medegezongen! De 13-jarige zoon van den kapelmeester speelde enkele middagen piano. Klapstoelen werden ontvangen van de leden van het comité v.z.b., terwijl een meubelzaak aan den Leusderweg. die de ligstoelen leverde, verlengstukken beschikbaar stelde. Mevr. S. liet een stapel tijdschriften en enkele romans bezorgen, terwijl de da mes Sp.. zooals zij ieder jaar gewoon waren, lectuur brachten en cigaretten daarbij voegden. Voor deze week slaat een bioscoop avond op bet. programma. De volgende gift werd ontvangen: Mevr. B. ft.—. Giften kunnen worden gestort ten na me van H. A. Fischer, Mauritslaan 4, Gironummer 25047. veningsche pier, waar haar vader, die evenals grootvader en grootmoeder in de muziek was, als kapelmeester op trad bewaart ze een paar grappige herinneringen. Ze was veertien jaar en moest viool spelen. „Het ging best", zei de directeur daarna, „maar ze moet haar haar opste ken...". Zulks geschiedde volgens alle regelen der kunst met vele haarspelden. Jetty Cantor was er erg trotsch op. Maar toen ze weer thuis kwam, zei haar moeder: „Haar los!". Natuurlijk kwamen de andere musici dit te weten... Prompt bracht iedere collega den volgenden dag een pakje gloednieuwe haarspelden mee: „Voor Jetty", 6tond er op ieder pakje. Herinneringen aan den haarvlechten-tijd. Jetty Cantor, die behalve gevoel voor tin. Delftsch blauw en oudstedenschoon, ook gevoel voor humor heeft, glimlacht en zegt dat die haarspeldenhistorie nog maar drie jaar geleden gebeurde- Maar het zal wel niet heelemaal waar zijn, want ze moet afscheid nemen om nog een paar inkoopen te doen: „Een Amers- foortsch souvenir voor mijn zoon ga ik koopen", vertelt ze. Mededeeling van de zijde der politie IN afwijking van en in tegen spraak op andere berichten kun nen wij van politiezijde mede- deelen, 'dat voorloopig verbo den blijven: optochten in het open baar, jvaaronder ook te verstaan wandeltochten alsmede bijeenkom sten in de openlucht, en openbare, dus voor het publiek toegankelijke, vergaderingen in besloten lokalen. Te 'dezer stede is een zekere J. K. in voorloopige bewaring gesteld. Hij wordt verdacht van verduistering van twee rijwielen, alhier gepleegd. De man schijnt, in Muiden woonachtig te zijn en is in Hoevelaken op verzoek van onze politie aangehouden. Een bewoonster van den Utrecbtsche- weg deed aangifte van diefstal van een geldpotje, inhoudende ongeveer 6. De miniatuur-brandkast werd weggeno men uit de keuken en later terugge vonden, maar leeg. Ten nadeele van een bewoner van 'de Snouckaertlaan is een hoeveelheid pe troleum en een aantal jute zakken uit een achter het huis staand schuurtje gestolen. Er is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. Voorts werd een pro- ces-verbaal uitgedeeld wegens het rij den zonder behoorlijk achterlicht, ter wijl iemand, die zijn fiets ongesloten en onbeheerd op den openbaren weg achterliet, eveneens op de bon ging. Wegens verduistering in functie van geld ten nadeele van den Staat heeft voor de meervoudige kamer van de arrondis sementsrechtbank een 46-jarige commies van de gemeentesecretarie in Amers foort terecht gestaan. Hij werd ervan be schuldigd zich te hebben vergrepen aan gelden, die hij bij het afgeven van pas poorten moest innen en daarna afdra gen op de provinciale griffie. Gebruik makende van de omstandigheid, dat er op deze gelden geen doorloopende con trole is, had hij, ten behoeve van zijn gezin, dat in moeilijke omstandigheden verkeerde, enkele bedragen weggeno men. De officier van justitie had een gevan genisstraf van vier maanden gcëischt, maar de rechtbank veroordeelde den ambtenaar tot zes maanden ge vangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht vanwege het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen. Verdedigster was mej. mr. Haars. FpUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT. 16 Sept. Peren 7—16, appelen 516, druiven 1223, perziken 36 90, tomaten 49^—80, pruimen 56, meloenen 713, groenekool 3060, selderie 57, pe terselie 58, pronkers 813. andijvie 1021, sla 15—31, vertelen 69, kreten 2439, roo- dekool 6066. stokboonen 1217, stamboonen 1214, snvjboonen 2130, komkommers 20 38, waspeen 8, spinazie 714, prei 8, BONKAART DISTRIBUTIE V... 1$" 'W '"W *19 20 20 JO 20 "20 17 17 17 17 18 18 18 18 18 VI MWH VU 1 ;U: 15 15 15, 15 „15 .16 16 16 16 16. *13 J1.' 12" Tf AC Al! 09 09 09 09 09 jo 10" ACflT $7" of qf' 07 07 08 "ÓS" "OS" 'Sf''"05" 05 06 06 06 06 06 'ip 03" gjj" 03 Oï' 0*4 04 04* *04 "04" M, Onze collectie distri butiekaarten zal zeer binnenkort verrijkt worden met een nieuw exemplaar, dat dit maal tot taak heeft de vleeschvoorziening te regelen. Zooals men ziet zijn de bons reeds van tevoren gesplitst in twee soorten: voor vleesch en voor „vleeschwaren"onder welke laatste „beleg sels" voor de boter ham gerangschikt zijn. (Foto Pax Holland). Voor de zooveelste maal: Buma contra Nederl. Bioscoopbond Gisteren is voor het Gerechtshof te Amsterdam andermaal gepleit in de zaak Buma versus Jogchem's Thea ters N.V. te dezer stede in een proce dure over de vraag, of Buma een verbod kan krijgen tegen een bio scoopexploitant tot het uitvoeren door middel van een geluidsfilm van door haar beschermde muziek, zonder .dat zij daartoe toestemming heeft verleend. Het gerechtshof te Amsterdam had bij arrest van 25 Jan. 1940 de ze vraag ontkennend beantwoord en wel op grond van het feit, dat naar 's Hofs oordeel een geluids speelfilm een ondeelbaar werk is, dat tot stand gekomen is naar het ontwerp en onder leiding en' toe zicht van de filmonderneming, en dat den componist van de filmmu ziek ingevolge art. 6 der auteurs wet geen auteursrecht toekomt, indien zijn muziek tegelijk met de vertooning der film ten gehoore wordt gebracht. Buma teekende tegen dit arrest cassa tie aan. De Hooge Raad vernietigde 's Hofs arrest, daarbij overwegende, dat het Hof naast de vaststelling, dat de film was gemaakt naar het ontwerp en on der leiding en toezicht van de filmon derneming, tevens had vastgesteld, dat de componist zelf scheppenden arbeid had verricht zonder ten aanzien van de zen scheppenden arbeid naar het ont werp en onder leiding en toezicht van de filmonderneming te hebben gewerkt, hetgeen medebrengt, dat de componist dan wel auteursrecht heeft, terwijl bo vendien art. 6 in tegenstelling tot art. 7 niet de bedoeling heeft aan den eigen lijken maker auteursrecht te onthouden. De Hooge Raad wees de zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam terug om haar met inachtneming van het arrest van den Hoogen Raad verder af te doen. Het standpunt van Buma Mr. J. Heintz, optredende voor Buma, pleitte, dat thans niets meer aan de toe wijzing van de vordering in den weg staat, omdat de overeenkomst, welke de componist met de filmonderneming sloot, niet is een arbeidscontract in den zin van art, 7, terwijl bovendien dit ar tikel niet van toepassing is ten aanzien van werken, welke riiet zijn van Neder- landsche nationaliteit. Bovendien zette pl. uitvoerig uiteen, dat ingevolge een vorig arrest, van den Hoogen Raad een verbod, zooals het ook in deze zaak ge vraagd wordt, kan worden toegewezen indien er, ook zonder dat er sprake is van een reeds gepleegde inbreuk op het Buma-repertoire, werkelijk ernstige drei ging van aantasting van het Buma-re pertoire te vreezen is. Deze dreiging van aantasting meende pl. te hebben aangetoond door een aan het Hof overgelegde enquête, welke in het buitenland gehouden is en waaruit blijkt, dat practisch gesproken in alle landen, aangesloten bij de Berner Conven tie, de filmondernemingen nooit in het bezit zijn van het uitvoerings auteursrecht der filmmuziek. Ook Nederland is hij deze conventie aangesloten. In het buitenland vragen de bioscoop-exploitanten dan ook steeds toestemming voor het, ten gehoore bren gen van muziek door middel van ge luidsfilms en aan de bureaux wordt de voor die toestemming verschuldigde cijns betaald. Het standpunt van gedaagde Mr. Karsten, opkomende voor het lid van den Nederlandschen Bioscoopbond, Jogchem's Theaters N.V. te Amersfoort, betoogde toe te moeten geven, dat door het arrest van den Hoogen Raad de zaak voor hem in een impasse is geraakt. Pl. meende dat de overeenkomst, welke de componist met de filmon derneming heeft ge§loten, wel dege lijk is een arbeidsovereenkomst, zoo dat ingevolge art. 7 der auteurswet niet de componist, maar de filmon derneming als maker van de 'muziek moet worden aangemerkt. Voorts was pl. van oordeel, dat deze over eenkomst wel degelijk inhield een verplichting van den componist om de uitvoering van de muziek te ge- doogen, aan welke verplichting ook Buma, ondanks het feit. dat aan haar het uitsluitend recht zelf is overgedragen gebonden is. Ten slotte wees spr. er op, dat, indien een geluirsfilm als een. verzamelwerk is te beschouwen, de filmonderneming als verzamelaar gerechtigd is ook toestem ming te geven aan den bioscoopexploi tant tot het ten gehoore brengen van de muziek, indien de muziek in de geluids film is opgenomen met toestemming van den componist. Art. 5 der auteurs wet bepaalt weliswaar, dat bij de tot standkoming van een verzamelwerk het auteursrecht van de makers der afzon derlijke deelen onverlet blijft, doch deze bepaling heeft uitsluitend werking, in dien de makers der afzonderlijke deelen geen toestemming hebben gegeven tot opneming van hun deel in het verza melwerk. Het Hof bepaalde de uitspraak op 31 October a.s. SEPTEMBERWERKJES /N den loop van den zomer zijn natuur lijk weer verschillende gebreken van den tuin naar voren gekomen. Te forsch groeiende planten, die te veel 02. den voorgrond staan, heesters, die elkaar ver drukken, verkeerde kleurencombinaties, schaduw planten, die in de zon staan uit te drogen, en zoo meer. Dan is het najaar weer goed, om de fouten te herstellen. Voor het verplanten van groenblijvende heesters, vooral ook Coniferen, is het nu de goede tijd, omdat ze dan, vóór den winter komt, reeds behoorlijk vast staan. Hoe beter de wortelkluit behouden blijft, hoe betere resultaten. Vandaar, dat we er wel eens een zakje jute ombinden, om zoo- min mogelijk aarde verloren te doen gaan. Wie nieuwe vruchtboomen wil bestellen, kan ze het beste op de kweekerij uit zoeken, en dit zoo spoedig mogelijk om van de beste kwaliteit verzekerd te zijn en ze tijdig te ontvangen. Hoewel de meeste menschen in het voor jaar hun gazons vernieuwen of opknappen is de maand September hier toch beter geschikt voor, want al kiemt graszaad in het voorjaar sterk, 't komt toch maar al te dikwijls voor, dat het van koude en droogte te lijden heeft, en daardoor niét zoo regelmatig kan doorgroeien. In Sep tember kan het overdag nog warm zijn, maar de nachten zijn reeds koel, het dauwt sterk en de plantjes groeien door de combinatie van warmte en vocht uitste kend. Wie nog geen bolgewassen besteld heeft, moet. om zeker te zijn, dat hij de ge vraagde soorten krijgt, dit niet meer te lang uitstellen. Vooral de eerste lenteboden, als Winteraconietjes, Sneeuwklokjes, Cro- cussen, Anemonen, Iris, species Scillia's e.d. dienen vroeg geplant te worden, om er het eerste jaar al plezier van te be leven. Vooral de kleine bolgewasjes niet te diep planten, en in groepjes bij elkaar houden voor hei effect. Thans is ook het aardappelrooien in vol len gang. We leggen de knollen nog eenige dagen dun uit om ze goed door den wind te laten drogen. Als wc bang zijn voor zieke aardappelen, kijken we de gerooide stuk voor stuk na en verwijderen de aan getaste. Het aardappelloof laten we vooral niet liggen met het oog op ziektegevaren voor het volgend jaar. Evenals het blad van zieke vruchtboomen, moet het vernie tigd worden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hillegonda Hermina Antonla, d. van H-endrikus van Duinkerken en Janne tje Bunschoten. Anthonia Maria, d. van Ma- rinus Hendrikus van de Wakker en Gertruda Johanna Litjens. Overleden: Anna Maria Albrecht, 71 j. echtg. van Jan Vlugt. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 13 t.m. Donderdag 19 Sept. vertooning van de film „Mijn zoon de minister." Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag doorloopend om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige dagen 2.30 en 8.00 uur. Maan dag géén matinee. CITY THEATER. Van Vrijdag 13 t.m. Donderdag 19 Sept. vertooning van de film „Drie dolle dagen". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen om 2.30 en 8.00 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Wij zijn gezworen kame raden". ZEER OUDE LANGE3TPAAT 8 TELEF. 6852 Reeds geruimen tijd bestonden plan nen om op de Industrie- en Huishoud school alhier het schoolsparen in te voeren. Gistermiddag heeft de directeur van de Nutsspaarbank voor de leerlin gen dezer school een inleiding gehou den over nut en doel van het schoolspa ren. Gezien de belangstelling van alle leerlingen en de medewerking van di rectrice en leerarossen mag verwacht worden dat het sparen op de Huishoud school, waarmede volgende week een daadwerkelijk begin wordt gemaakt, tot een gunstig resultaat zal leiden. SPORT EN SPEL Samenstelling vam de twee tientallen Omtrent de e.s'. wintercompetitie is nog weinig bekend; zoo mogelijk zal A. D. V. met 2 tientallen inschrijven. Door de vroege duisternis zal het niet moge lijk zijn om de competitie van den Ne derlandschen Dambond zooals ge bruikelijk op weekavonden te doen plaats vinden, zoodat deze waarschijn lijk beslag zal leggen op den Zaterdag middag en den Zondag. Het voorzitterschap der A.D.V. wordt thans bekleed door den heer C. van Colmjon, terwijl het secretariaat in han den is van den heer C. V. Berkenbosch. De tientallen zien er aldus uit: Eerste tiental: 1. W. van Aarst. 2. J. C. de Knegt. 3. J. Vos. 4. H. Damkat. 5. Th. Werdler. 6. J. Hanegraaf. 7. J. Horsmeier. 8. L. F. Vingerhoed. 9. C. van Colmjon. 10. A. Morren. Het tweede tiental bestaa* uit de heeren 1. A. Massop. 2. C. V. Berkenbosch. 3. A. den Baas. 4. Ph. Rintel. 5. F. Lonis. 6. J. v. d. Velden. 7. Chr. Dielissen. 8. F. Kramer. 9. G. J. Stappershoef. 10. W. Schimmel. Reserves: J. Holtman, H. J. J. van Hüüksloot, D. Wiersma, R. Hamming en J. C. Tap. KOPENHAGEN, 16 September. Gis teren startte de Deensche zwemster en wereldkampioene Ragnhild Hveger op nieuw te Kopenhagen om te probeeren twee van haar eigen wereldrecords te verbeteren. Zij slaagde daar uitstekend in. Zoowel over de 300 meter als over de 400 meter noteerde zij een snelleren tijd. De 300 meter legde zij thans af in 3 min. 24,5 sec., dat is dus 22.4 seconde sneller, dan op 23 Januari 1938, toen zij dit wereldrecord bracht op 3 min. 46.9 sec. Op de 400 meter maakte zij den fantastischen tijd van 5 min. 0.1 sec., waarmdee zij haar nauwelijks een week geleden gevestigde record van 5 min. 5.5 sec. wederom aanmerkelijk verbe terde. HET MEESTERTOURNOOI TE MOSKOU MOSKOU, 16 September (A.N.P.). In de negende ronde van het groote schaaktournooi te Moskou, waaraan tal van meesters deelnemen, won Kotov van Konstantinopolski. Ragozine won van Roudakovski, Panov werd geslagen door Botvinnik, terwijl de partij Doubi- nineSmysloy eindigde in een remise, r h Van 16 Sept t.e-m. 22 Sept. zijn de met „6" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbnnboekje geldig. De bonnen, welke 22 September nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig t.e.m. 24 September. Bons 05 t.e.m. 12 (boterkaart) 2'/a ons boter. Bons 05. 06. 07 (vetkaart 2Vt ons margarine of 2*/i ons boter. Bon 08 (vetkaart) 2*4 ons gesmolten vet of 2'/t ons boter. Bons 09. 10. II en 12 (vetkaart) 2XA ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Vleeschbonnen 79, 84, 89 en 94: 100 gram vleesch of vleeschwaren of 100 gram ongesmolten vet. Bon 99 geldt alleen voor 100 gram vleeschwaren. Geldig t-m. 22 Sept. Bon 72 een kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73 A pond koffie of A ons thee tot en met 27 September. Bon 71: Vs pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of rogge meel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: A pond rijst of rijstemeel tot en met 4 Oct. Bon 54: A pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: 1 ons maizeïïa of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 No vember. Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Petroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diege nen die daartoe vergunning hebben). Bon 115 150 gram toiletzeep (nieu we samenstelling) óf 120 gram huis houdzeep. öf 200 gram zachte zeep. óf 250 gram zeeppoeder. Af 125 gram zeepvlokken, öf 250 gram zelfwerken de waschmiddelen, óf 200 gram vloei bare zeep. tot en met 24 September. No. 116 van de bonnen welke tege lijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 laar werden ver strekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Voorts zijn in omloop voor kinde ren beneden 4 jaar: halve broodkaar ten. Naast de halve broodkaart ont vingen de kinderen een toeslagkaart. waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslagkaart moe ten de betrokkenen even lang rond komen als de broodkaart geldig is. Verder worden voor kinderen bene den 2 laar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar ge steld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar al leen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoe nen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Jannari 1941. Bon nr. 5 van de vogderkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- en kattenbrood. Geldig t-e-m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! VERKOOPINQEN Amersfoort De Valk. 24 Sept. 7 uur n.m. Veiling van de woonhuizen Dollardstraat 218 en 220, Isseltscheweg 11, van Bemmelstraat 109. Onder gemeente Soest de landbou werswoning aan de Birktstraat 85. Café „De Gouden Ploeg". 25 Sept. 10.30 uur v.m. Verkooping van dubbel huis Vosseveldlaan 32—34 te Soest en perc. bouwterrein a.d. Middel wijkstraat Café De Gouden Ploeg. 1 October 11 uur vjn. Verkooping villa „Sonnehoeck" Nieuwe Weg 111. Kasteel van Antwerpen. 2 October 10.30 uur v.m. Verkooping van huis Nachtegaalstraat 25. Nachtegaalstraat 25. 3 October, 10 uur v.m. Verkooping inboedel. Op Zaterdag 28 September gaan ze door Dank zij een goedgunstige beslissing der betrokken autoriteiten gi-an de herfst-wandeltochten van de WSV. „Ons Belang", die vastgesteld waren op 28 Sept. a.s. thans definitief door. Gewandeld wordt over de afstanden 15 en 25 K.M., eerstgenoemde tocht uit sluitend voor individueelen, de tocht van 25 K.M. voor individueelen, wandel sport vereenigingen en andere vereeni gingen en groepen, en voor korpsen in uniform, zooals Politie, P«oode Kruis en ander overheidspersoneel. Tevens is een speciale jeugdtocht ge organiseerd over een afstand van 15 ICM.. Deze tocht is niet uitsluitend be doeld voor wandelvereenigingen, maar ook voor de andere jeugdvereenigingen, speeltuin vereenigingen en scholen, al dan niet in groepsverband. Rest ons te versnelden, dat gestart wordt om 3 uur bij „Amicitia", terwijl de prijsuitreiking eveneens in „Amici tia" plaats heeft, onmiddellijk na be ëindiging der tochten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5