M AISON de PARIS 'Baaltc Zpa-ysff"} ^fopjesfeeUM»» De onsterfelijke Mode: Maatschappelijke Nood in Amersfoort Van DE WEDEROPBOUW TE HOOGLAND BEGONNEN Eerste steen gelegd Invloed der tijds omstandigheden is ongunstig De Ramblers komen in Amicitia Rijkspostspaarbank U.S.O.-V olksconcert „O, ijdelheid der ïjdelheden" Herfst en Winter Tailleurs met bontgarneering Bonnen, die nu geldig zijn 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG IS SEPTEMBER 1940 De cijfers vallen nog erg mede (Van een bijzonderen medewerker) Tl 7 ELKE invloed de gebeurtenis sen van en nA Mei j.l. op de werkloosheid te onzent bereids heb- beh uitgeoefend en nog uitoefenen is nog niet met zekerheid vast te stellen. Eenerzijds zijn na 12 Mei bedrijven stopgezet, waardoor de werkloosheid toenam, anderzijds echter heeft «en aantal werkloozen in Duitschland arbeid gevonden. Welke van deze beide invloeden het sterkst op het werkloosheidscijfer iheeft ingewerkt, is uit officieels statistische cijfers nog niet bekend geworden. Wel heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek deze week gege vens gepubliceerd met betrekking tot de armenzorg in het tweede kwartaal van dit jaar, derhalve over de maanden April, Mei en Juni j.l., die een oordeel mogelijk maken over den invloed van de gebeurtenissen in Mei op den omvang van de arm lastigheid. Dat deze invloed niet gunstig kon zijn, ligt voor de hand. In het alge meen vallen de cijfers intusschen erg mede. Voor het geheele land nam de arm lastigheid in April in vergelijking met 'de voorafgaande wintermaanden af; dit kan als een normaal seizoenverschijnsel beschouwd worden. Mei bracht ee.c be grijpelijke toename. Deze stijging werd niet beinvloed door de ondersteuning van de geëvacueerden of van vluchte lingen uit andere gemeenten, daar deze ten soortgelijke uitgaven niet in de hier- bedoelde statistische gegevens zijn ver werkt, De omstandigheden leidden ech ter tot het. stopzetten van bedrijven, van den handel van kleine kooplieden, ven ters e.d, hetgeen in zeer veel gevallen de noodzaak van steunverleening in het leven riep. In den loop van de maand Juni konden veel van deze tijdelijk on dersteunden hun werkzaamheden weer opvatten. Dit voor het land als geheel gelden de, vrij gunstige beeld, vertoonen de Amersfoortsche cijfers echter niet. Het aantal regelmatig van gemeentewege ondersteund wordende gezinnen in onze stad bedroeg in rle maanden van het eerste kwartaal respectievelijk 111, 115 en 102. In April bedroeg het 101, in Mei steeg het tot 118 en Juni bracht in stede van een daling een verdere stijging tot 143, waarmede het aantal armlastige gezinnen een hoogte bereikte, die ver uitkwam boven die der koudste winter maanden. Een overeenkomstige lijn vertoonen de cijfers over de ondersteunde alleen wonende of daarmede gelijk te stellen personen. Het aantal van deze categorie Is in den regel veel constanter dan dat der ondersteunde gezinnen, en het. on dergaat ook bijna geen invloed van de seizoenwisselingen. Dat komt. omdat tot deze categorie relatief veel oudere al leenstaande menschen behooren, zooals weduwen, oude weduwnaars e.d. In Ja nuari, Februari en Maart van dit jaar werden resp. 101, 108 en 104 van deze alleenstaanden in onze stad van ge meentewege ondersteund. In April be droeg hun aantal 105. Mei bracht een sterk opvallende daling, n.l. tot. slechts 89, maar Juni voerde ook dit cijfer hoo- ger op dan het nog geweest was. n.l. tot 117. Op het gemiddelde bedrag der ondersteuningen hebben de bijzon dere tijdsomstandigheden blijkbaar weinig of geen invloed gehad. Per geval werd in het eerste kwartaal gemiddeld .f6.84 uitgekeerd tegen ƒ6.42 in het tweede kwartaal- In aanmerking genomen dat in het eerste kwartaal extra maatregelen noodi'g zijn geweest in verband met de strenge vorst, valt. hieruit af te leiden, dat de ondersteuningsnormen voor het overige geen verandering behoefden te ondergaan. In totaal moest in het tweede kwar taal aan gemeentelijke ondersteuning van armlastigen in onze stad 18.574.- worden uitgekeerd tegenover 18.998. in het eerste kwartaal; dit totaalcijfer geeft dus zelfs nog eenige verlaging te zien. Stellen wij daarnaast voor een juiste beoordeeling van deze cijfers die van het laatste „normale" jaar, van 1938, dan zien wij dat. in het eerste kwartaal van dat jaar 18.393.en in het tweede kwartaal 17.451.werd uit gegeven. De daling in het tweede kwar taal ten opzichte van het eerste is dit maal dus geringer geweest dan als nor maal beschouwd kon worden, maar veel ongunstiger dan normaal was het verloop toch niet, t) ER duizend inwoners vergden de -*• armenzorgkosten in onze woon plaatsen in het eerste kwartaal van dit jaar ƒ388.— en in het tweede kwartaal /3S0.Voor de geheele groep gemeenten met een zielental tusschen twintig en vijftigduizend bedroegen deze kosten in het twee de kwartaal van dit jaar niet min der dan 1.125.— per duizend zie len, en voor die van vijftig tot hon derdduizend inwoners zelfs gemid* deld 1.383.—. Relatief bleven de ..uit hoofde van de armenzorg op ons gemeentelijk budget drukkende lasten dus nog steeds vrij gering. Ook indien wij onze uitgaven niet met de gemiddelden vergelijken maar met de cijfers van steden, die van nagenoeg gelijke grootte of van vergelijkbaar karakter zijn, stellen onze stedelijke uitgaven allerminst teleur. Zoo moest in het tweede kwartaal Breda 1.149.per dui zend inwoners uitgeven, 's-Hertogen- bosch ƒ1.925.—, Zwolle 1516.—v Deventer 1.511.en Zeist 1.057. Donderdag 26 September zal het be kende gezelschap van de V.A.R.A. „De Ramblers" een bezoek brengen aan Amicitia. Zij hebben een programma samengesteld, waarop oude en nieuwe nummers elkaar afwisselen. Een pro gramma van jazz, show en ook van rustige concertnummers. Een greep uit de serie brengt de vol gende nummers naar boven: „Mood In digo", „At the Ramblers-ball", „De dra matische rechtszitting" ,raet Pietertje Swing, „Auf wiedersehn niein Lieib ling" en „Hab ein blaues Himmelbett". Zooals men ziet: een gevarieerd pro gramma. In den loop der maand Augustus werd aan het Rijkspostspaarbankkantoor der posterijen te Amersfoort, op spaarbank boekjes ingelegd 75.353.79 en terugbe taald 177.592.97. Er werd derhalve 102.239.18 minder ingelegd dan terug betaald, Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 23- Het derde U.S.O. Volksconcert heeft Zondagmiddag a.s. des namiddags 3 uur in Tivoli te Utrecht, plaats onder leiding van Willem van Otterloo. Uitgevoerd wordt een Tsjaikofsky-programma. 1. Ouverture-fantasie „Romeo en Julia" 2. Capriccio Italien, opus 44. 3. Symphonie V in e kl. t. opus 64. JVUUOOOUUOVÜUOOOOOOO O Afd. Bonneterie Wollen en Zijden Shawls Peignoirs Wollen Arm-Shawls Vesten en Pull-overs Handschoenen in wol en in leder oooooooooooooooooooo vrachtauto verleende geen voorrang Op het kruispunt Arnhemscheweg 't. Laantje had gistermiddag tegen vijf uur een aanrijding plaats, doordat de chauffeur van een zeswielige vracht auto, die richting binnenstad reed, geen voorrang verleende aan een wielrijder, die naar 't Laantje overstak. Het achter wiel van de fiets werd beschadigd. Het karretje van een anderen wielrijder, die eveneens bij de ma noeuvre van cle auto betrokken werd, was er slechter aan toe en werd grondig in elkaar gereden. De schade zal vermoedelijk onderling geregeld worden. Door ir. S. L. Louwes, direc teur-generaal van de Voed selvoorziening F N ons blad van Donderdag 12 Sep tember j.l. hebben wij een uit voerig artikel gewijd aan de plan nen voor den wederopbouw van een groot aantal boerderijen te Hoog land. Deze gemeente heeft in de oor logsdagen van Mei zeer veel te lij den gehad, doordat- tal van woon huizen en boerderijen uit hoofde van militair belang met den grond ge lijk- gemaakt moesten worden. Om aan dezen toestand een zoo spoedig mogelijk einde te maken, werd een organisatie in het leven geroepen onder algemecne leiding van den heer A. D. van Eek, die op dit gebied reeds veel ervaring op gedaan had in de Wieringermeer- polder. Het is dan ook niet bij plan nen gebleven. Vandaag, den 18en September is men met. den daad werkelijken wederopbouw reeds aangevangen in den vorm van de utr. straat 14 VOOR DE VROUW Een goed verzorgde vrouw in deze tijden J?EN goed verzorgde vrouw in deze tij- den?! Juist in deze tijden moet de vrouw haar uiterlijk verzorgen, haar klee ding verzorgen met uiterste zorg en veel overleg en... met de textielkaart in de hand De nieuwe collectie in Uw Modehuis is gereed en op dezen tijd ingesteld. Uw garderobe meestal kennendekan men U daar ook met raad en daad ter zijde staan. De bontjassen zijn vrij van distributie, heerlijk warm enmits van goede kwa liteit ook solide en... duurzaam. Een wintermantelpak (50 punten) met of zonder bont gegarneerd. Op dezen war men rok. varieerend een velours-chiffon blouse, passend in kleur, dus één geheel, voor den middag (0 punten). Een brocaat- blouse voor cocktail of soir (0 punten). Een zuiver zijden aprês-midi; (natuur zijde is warm en behaaglijk) zoowel in lichte als donkere kleuren. Naast de mo dellen met klokrokken, dezulke met plooien of de zeer eenvoudige sportieve (0 punten). De velours-chiffon robe, meestal zwart, Wederrechtelijk benzine afgetapt Een garagehouder heeft bij de politie aangifte gedaan, dat te zijnen nadecle wederrechtelijk een hoeveelheid benzine uit zijn benzinepomp afgetapt is. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN De volgende adressen werden telefo nisch aangesloten; 5858 Opbouwdienst, IV Distr., 76e Korps, Daem Foc-kemalaan 79. 605S C. Kerkkamp, Houthandel, A. Mauvestraat 6. 6060 J. J. Molenaar, Fred, van Blan- kenheymstraat. 39. 6920 P. H. A. van Aken, ingenieur, fabrikant van Cosmetische pro ducten, Madoerastraat 33. examens Te Utrecht slaagde voor de Vereeni- ging ter veredeling van het. Ambacht voor het ambt. Machinebankwerker (ge zel) onze stadgenoot de heer N. v. d. Berg. hervormd gereformeerde evangelisaties Benoemd tot voorganger te Zaandam, onze stadgenoot cand. H. N. van Hens- bergen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Everdientje Lena Adrinna, d. van Johannes Bouman en Gijsbertha Hen- drika Gerarda Dekker: Mechtelina Anna, d. van Henricus Gjisbertus van Valkenhoef en Helena Maria Riem Vis; Heimen Albertus, z. van Heimen van Duinkerken en Johanna van Brummelen. GETROUWD: Johannis van der Poel en Eva Rosina Toorman: Jan Evert van de Fliert en Brandelina Betsie van 't Net; Arie Kramp en Maria Geertruida Padding. OVERLEDEN: Cornelis van Ekeris. oud 76 jaar, weduwnaar van Rjjkje Kamerheek; maar ook in diverse tinten, met klein wit 'kanten kraagje, of met een soepel ge- plooiden hals (0 punten). De solide fluweelen japonnen, waarvan favorite zijn, zwart, bruin, bordeaux (36 punten). De wollen robes zijit natuurlijk voor het komende seizoen „Het" (36 punten). Het elegantste, nicest practische en jeugdig zijn de sportieve genres. En juist in dit genre zijn onze Hollandschc ont werpers reusachtig geslaagd. Een pracht- collectie hebben zij op dit gebied samen gesteld. welke in smaak, model en kleu- ren-samenvoeging voor onze Fransche kunstbroeders niet behoeven onder te doen. Iets heel nieuws is ook. de tricot japon van een bijzonder geheel zijden weefsel, met wol effect. (0 punten). Resten ons nu nog de cols. vossen en capes van de diverse 'houtsoorten, om onze overgangsgarderobe te complet ee- ren. Gedragen over onze mantelpakjes en overgangsmantels, is dit een heerlijke dracht bii deze zoo vroeg ingevallen kou de (0 punten). 11 Links-Een elegante bruine overgangstailleur, hoog opgeknipte rok met brocaat blouse. Vlot los jasje met breede mofmouwen uit bruine vos. Rechts: Het steeds nieuwe, steeds gekleede, klassieke tailleur costume uit ma rine wollen tail- leurstof. Nieuw zijn de groote zakken hierbij. 11 1 nieuwe modellen DRIFT 9 UTRECHT (Ingezonden Mede deeling) eerste steenlegging voor een serie van negen boerderijen te Hoogland. In verband met deze plechtigheid was het vanmorgen op fliet districts bureau, dat hier voor deze streek aan de B. W. laan 16 gevestigd is een reünie van officiecle peersone;i. Na deze bij eenkomst is men gezamenlijk naar Hoogland gegaan, alwaar ir. S. L. Louwes, directeur-generaal van de voedselvoorziening d>n eersten steen gelegd heeft. Onder de aanwezigen merkten wij op: den heer A. D. van Eek uit Alkmaar, hoofd van den bouwkundigen dienst in de Wieringermeerpolder. den lieer P. Tijm. bouwkundig hoofdambtenaar Wie- ■ingertneerpolder alsmede plaatsvervan gend hoofd; ir. P. A. Leupen; den heer G. de Vries, hoofd van het districtsbu reau alhier cn opzichler bij de Wierin germeerpolder; den heer J. C. Staf. di recteur van het ontruimingsbureau van het Rijksbureau voor de voedsel voorzie ning te den Haag en directeur van de Ned. Heidemaatschappij; A. J. dc Goeij. voedselcommissaris voor Utrecht uit Montfoort; verder vertegenwoordigers van het. architectenbureau Vcenstra en Broekhuysen te Arnhem, dat den bouw van dc negen boerderijen, welke als eer ste serie in het plan van den wederop bouw te Hoogland zullen verrijzen, ver zorgt; den heer J. Muys. secretaris van de gemeente Hoogland; dr. ir. Z. IJ. v. d. Meer. secretaris van den regeerings- rommissaris voor den Wederopbouw; dr. ir. Ringers; ir. H. v. d. Molen, verte genwoordiger van de directie van den. cultuurtechnischen dienst te Utrecht. Op het distributiebureau aan de Barch man Wuytierslaan heeft ir. C. Staf en kele woorden gesproken. Ofschoon er geen feestelijk vertoon zou plaats vin den dient deze gebeurtenis toch als zeer belangrijk beschouwd te worden, want met dezen wederopbouw wordt een na tionale zaak gediend. Doel is: Het vol ledig herstel van <le door den oorlog ge troffen landbouwbedrijven in ons land. In dankbare herinnering releveerde hij de medewerking, door zeer velen ge toond. Door de geleden schade is uiteraard ook de credietwaardigheid der betref fende boeren gedaald. Er is echter een goede regeling getroffen, waarbij de Boerenleenbanken en de Provinciale Commissies van Herstel ten nauwste zijn betrokken. Het commissariaat voor de voedselvoorziening heeft in dit ver band een adviseerende stern. Vervolgens sprak de heer A. D. van Eek. die de artiviteit van het bureau voor de wederopbouw besprak en daar mede een terrein betrad, waaraan wij korten tijd geleden in het Amersfoortsch Dagblad reeds een uitvoerig artikel wijdden. In het geheele land zijn -195 boerde rijen verwoest en dit beteekent dat deze eerste steenlegging van symbolische be- teekenis is voor geheel liet land. Wanneer de zaken vlot verkro pen, zoo eindigde de heer Van Eek kan alles binnen een jaar gereed zijn. Hij sprak den wensch uit dat dit ook zal geschieden. Na deze woorden begaf het gezelschap zich per auto naar de buurtschap de Slaag, onder de gemeente Hoogland, waar de eerste steen gelegd zal worden. Het bleek de op te bouwen boerderij van den heer van 't Klooster te zijn. die daarvoor was uitgekozen. Ir. S. L. Lou wes verklaarde, dat men dit moment niet. voorbij bad wilfen laten gaan zon der even samen te komen, daar het van zeer groote symbolische beteekenis ge acht moet worden. In de eerste pfaats wilde hij dank brengen aan alle mede werkers. Aanvankelijk meende men, in hooger tempo te kunnen arbeiden, maai er waren enkele moeilijkheden die aan vaard dienden te worden. „Zoo snel mogelijk", moet en zal échter het motto krijgen, want zoo ooit, dan geldt, voor ons volk nu, dat het niet. buiten een gezonde boe renstand kan. Spoed is vooral ver- eisoht in verband, met de levens middelenvoorziening. Hij sprak daarom als een blijde ze kerheid uit, dat, binnen afzienbaren tijd ieder boerenbedrijf weer aan den gang zal kunnen gaan. Na de woorden „Moge er - zegen blijven rusten op het werk, dat thans volop begonnen is", ver richtte hij de eerste steenlegging. Tot, slot werd het woord gevoerd door den gemeente-secretaris van Hoogland, den heer J. Muis. Namens bestuur en gemeentenaren van Hoogland, vooral ook namens de boeren, betuigde hij zijn groote sympathie voor de nwederop- bouw. ,.Als ik zeg: Ga door met uw werk, dan maak ik mij daarmede tot tolk van ons allen", zoo eindigde hij. BINNENLAND bommen op terneuzen TERNEUZEN, 18 Sept. In den afge- loopen nacht hebben Engelsche vliegers bommen geworpen op Terneuzen. Twee woningen werden vernield, waardoor twee dames licht gewond werden. in zijn voortuin neergeschoten 's-GRAV ENHAGE. IS Sept. Op den dertienden Mei werd 's namiddags om vijf uur in de van Hoeylaan (Park Mar lot) te 's-Gravenhage alarm gemaakt, op het gerucht, dat in een van de huizen parachutisten aanwezig zoudan zijn. Bij he onderzoek, daarnaar ingesteld door een reserve-luitenant der huzaren, een wachtmeester en eenige andere mi litairen. bleek dat in het aangegeven ~"N Van 16 Sept t.e.m. 22 Sept. zijn dc met „6" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekie geldig. De bonnen, welke 22 September nog niet gebruikt ziin. blijven nog geldig t.e.m. 24 September. Bons 05 t e.m. 12 boterkaart2'/j ons boter. Bons 05, 06. 07 (vetkaart 2 lA ons margarine of 2*1* ons boter. Bon OS (vetkaart) 2 ons gesmolten vet of 2lJ* ons boter. Bons 09. 10. 11 en 12 (vetkaart) 2 Yi ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Vlecschbonnen 79, 84. 89 en 94: 100 gram vleesch of vlecschwaren of 100 gram on gesmolten vet. Bon 99 geldt alleen voor 100 gram vleeschwaren. Geldig t-m. 22 Sept. Bon 72 een kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73 V-i pond koffie of A ons thee tot en met 27 September. Bon 71: V» pond tarwebloem, of tarwemeel of bockweitmeel of rogge meel. of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: A pond rijst of rijstemeel lot cn met 4 Oct. Bon 54: A pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: 1 ons maïzena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 No vember. Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Petroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diege nen die daartoe vergunning hebben). Bon 115 150 gram toiletzeep (nieu we samenstelling) öf 120 gram huis houdzeep. óf 200 gram zachte zeep. öf 250 gram zeeppoeder, öf 125 gram zeepvlokken, öf 250 gram zelfwerken de waschmiddelen, öf 200 gram vloei bare zeep. tot en met 24 September. No- 116 van de bonnen welke Iege lijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar werden ver strekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Voorts zijn in omloop voor kinde ren beneden 4 jaar: halve broodRaar- ten. Naast de halve broodkaart ont vingen de kinderen een toeslagkaart. waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslagkaart moe ten de betrokkenen even langr rond komen als de broodkaart geldig is. Verder worden voor kinderen bene den 2 laar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar ge steld. Voor kinderen van 2 tot 8 laar al leen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoe nen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. Bon nr. 5 van de voederkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- cn kattenbrood. Geldig t.e.m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN perceel geen enkele parachutist was to vinden. Daarna wenschte de luitenant de naastliggende huizen te inspecteeren en hij begaf zich met den wachtmeester daarheen. Op het bellen deed een oudo heer open, tot wien de wachtmeester on middellijk het hevel „handen omhoog" richtte. De oude heer gaf. vermoedelijk in zijn beduusdheid, slechts ten deelo aan dit bevel gevolg, want hij stak een hand omhoog en hield met dc andere de deurknop vast, hetgeen den wachtmees ter deed vermoeden, dat de heer naar een revolver greep. Bovendien meende de wachtmeester, dat de oude lieer den luitenant op zij drong. De wachtmeester loste toen een tweetal revolverschoten en de luitenant mccnende. dat op hemzelf werd geschoten, schoot eveneens. De oude heer werd zoodanig getroffen, dat hij korten tijrl later in het R.K. zieken huis overleed. De krijgsraad te Utrecht, voor welk college beide militairen zich onlangs hadden te verantwoorden, sprak den wachtmeester vrij op grond, dat dezo mocht denken, dat. de bedoelde heer kwaad in den zin had en dat in die cfh- gen van alg&meene verwarring en angst voor parachutisten, deze ook werkelijk op het meest onverwacht te voorschijn konden komen, terwijl het begrijpelijk en zelfs in overeenstemming met. bo- klaagde's plicht, werd geacht, dat hij on middellijk handelend is opgetreden toen zijn meerdere niet werd gehoorzaamd. Dc inmiddels tot reserve-ritmeester be vorderde luitènan werd ter zako van mishandeling tot een maand gevange nisstraf veroordeeld omdat hij zonder noodzaak het derde .gehot op den ouden heer zou hebben gelost. Heden werden de zaken tegen deze beide militairen in hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof behan deld, welk beroep zoowel door den ver oordeelden officier als door den audi teur-militair was aangeteekend. Na langdurig verhoor was het woord aan den advocaat-fiscaal, die ten aan zien van don wachtmeester concludeerde tot bevestiging van het vrijsprekend von nis en ten aanzien van den ritmeester tot drie maanden gevangenisstraf, omdat deze zonder eenige bedachtzaamheid het schot zou hebben gelost. De ritmees ter verdedigde zich met de opmerking, dat hij zich niet bewust was op den ouden heer te hebben geschoten, doch hét schot eenvoudig te hebben gelost in de richting vanwaar, hii veronderstelde, •dat op hemzelf geschoten werd. Mr. van Es, voor den ritmeester plei tend. gaf uiting aan de gevoelens van deernis met de nagelaten betrekkingen van het slachtoffer (den heer L. W. Taaie) en wees pi* op. dat. het geheele drama in nauwelijks een halve minuut was geschiedt en dat. waar geen sectie op het slachtoffer is gehouden, geenszins bewezen kan worden geacht, dat de rit meester, die als een kalm officier hekend staat, on den heer T. had geschoten. De uitspraak van het Hof volgt later.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5