EEN REIS DOOR DE OOSTMARK LAATSTE BERICHTEN Postwisselvervalscher door Haagsche politie gesnapt J. A. SCHOTERMAN ZN. Zondag weer voetbal! Italiaansche luchtmacht tegen Britsche vloot DANSINSTITUUT Handige truc wel 50 maal herhaald Boerderijen herrijzen PER TREIN DOOR HET ROERGEBIED Italiaanschepers verwelkomt von Ribbentrop CHATEAUX PALMER Von Ribbentrop in Rome Actie voor kust bij Sidi el Barrani N OODCOMPETITIE Radio-Programma's Advertentiën Gasfabriek en Waterleiding "A' BOYENKAMC Cd°/Rect 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1940 's-GRAVENHAGE. 19 Sept. In Den Haag is een geval van post- wisselvervalsching ontdekt, waar door het Rijk reeds geruimen tijd werd benadeeld. De betrokkene is een 44-jarige scheikundge, die reeds in 1926 met zijn laakbaar bedrijf is begonnen en toen veroordeeld is tot drie jaar gevangenisstraf. In 1930 vatte hij zijn tijdelijk zoo voor- deelig handwerk opnieuw op. wat hem weder kwam te staan op drie jaar ge vangenisstraf. Een derde vonnis, we gens dezelfde feiten, werd hem opgelegd in 1935. doch toen werd de strafmaat verhoogd tot vijf jaar. In het begin van 1940 is de man dus op vrije voeten ge steld. In 1935 werd van het vonnis der Haagsche rechtbank revisie aange vraagd. Deze aanvraag werd gesteund door de deskundigen van de Amster- damsche politie, den heer C. J. van Led den Hulsebosch, geassisteerd door den heer B. W. Viëfor. Bij de behandeling der zaak voor het Gerechtshof te Am sterdam werd de Haagsche politiedes kundige. dp tegenwoordige hoofdinspec teur J. M. Waltman in het gelijk gesteld. De heer van Ledden Hulsebosch had be weerd. dat het schrift van de postwis sels niet van verdachte afkomstig was. Inmiddels waren er nooit stempels in 'beslag genomen, wel ingevulde formu lieren. Zn de val In de eerste oorlogsdagen in Mei zijn er nu bij verschillende bijpost- kantoren postwissels aangeboden, waarvan na uitbetaling de valsch- heid bleék. Een paar maanden werd hiermede doorgegaan; gewoonlijk beliepen de postwissels f 1,50 k f 18,—; er zijn pl.m. 50 postwissels op deze wijze aangeboden. Echter werd op 31 Augustus aan een bijpostkantoor te Amsterdam een postwissel aangeboden, welke door de loketambtenaar werd ge wantrouwd. Deze pleegde overleg met den beheerder, en toen de aan bieder zag. dat er onraad was. nam hij de beenen. Een vaag signale ment kon van hem worden ver strekt, dat werd doorgegeven aan de verschillende politiekorpsen. De Haagsche politie, den scheikundi ge G. C. H. van vroeger als postwissel vervalscher kennende, vermoedde dat deze in het spel was. Hij werd streng geschaduwd, waarna men aanleiding vond om een inval te doen in 's mans werkkamer, ergens in het Bezuidenhout- kwartier. De inspecteur van politie J. H. Groeneveld en de rechercheurs Teeuwsen en van der Gaag vonden bij dezen inval een koffertje met bezwa rend materiaal, alsmede ook een geld kistje. Dit wérd geopend en voor den dag kwamen stempels, een stapel post wissel-formulieren, alsmede een zij het vrij primitieve cliché-inrichting. Bovendien waren aanwezig een groot aantal postwisselstropkies en een sta peltje ingevulde formulieren.* klaar oirf geïnd te worden. De man is daarop in zijn woning, eveneens in het Bezuiden- houtkwartier, gearresteerd. Bekentenis afgelegd Aanvankelijk ontkende hij, doch naar het hoofdbureau van politie geleid, vond hij daar een keurige tentoonstel ling uitgespreid van het in beslag ge nomen materiaal. Verbluft, legde hij toen een volledige bekentenis af: „Ik zit in de klem. ontkennen heeft geen doel. De Haagsche politie is slimmer dan ik.' Als een stalltje van de geraffineerde werkwijze van verdachte diene. dat hij zelf dfe formulieren schreef, doch aan den achterkant een machtiging te zijnen name stelde. De Haagsche politie heeft hiermede een mooi succes geboekt. BEZOEK AAN DE NEDERLANDSCHE KINDEREN, DIE ER ALLEN UITSTEKEND UITZAGEN LINZ. September. Meer dan zesduizend Nederlandsche kinderen uit de groote en kleine steden van ons vaderland, doch deels ook van het platteland, hebben bijna twee maanden doorgebracht in de Oostmark, in het Salzkammergut en in de omstre ken van Linz. Zij hebben daar, behalve dat zij een uitstekend tehuis en een liefderijke verzorging vonden, genoten van hetheerlijke natuurschoon van een van de meest aantrekkelijke deelen van ons continent. De Nederlandsche pers kreeg een uitnoodi- ging van gouwleider en rijksstadhouder Eigruber om een bezoek aan de öostmark te brengen, om met eigen oogen te zien, hoe de kinderen waren ondergebracht, hoe zij werden gevoed en hoezeer zij zich vermaakten in het prachtige landschap van de Oostmark. Maar dat was niet het eenige doel van het bezoek. De Oostmark, het oude Oostenrijk, maakt sedert 1938 deel uit van het Groot Duitsche rijk en het tweede doel van de reis was om te zien, hoe thans de Oostmark bloeit, hoe handel en in dustrie zich met reuzenschreden hebben ontwikkeld, hoe thans geen sprake is van werkloosheid en integendeel duizenden arbeiders van meer dan twintig nationaliteiten werk en brood gevonden hebben in de industriecentra aldaar. stadhouder Eigruber, ging hét per auto het land in. Een liefeljjk landschap, over zacht gloeiende heuvels, langs groene velden en door 'schilderachtige dorpjes ging de reis. Eert vTOolijk troepje Moeizaam klom de autobus de Poestlingberg op. Een onvergetelijk uitzicht over een deel van de Oost mark wachtte ons. En daar na een smakelijke en gezellige lunch ontmoetten wij een groep Neder landsche kinderen. Een vroolijk troepje was het, waar wij kennis mee maakten. „En hoe hebben jul lie het gehad" was natuurlijk onze eerste vraag. Prachtig heerlijk., dat waren kort weergegeven de antwoorden. Er zijn zelfs kinde ren, die graag in de Oostmark zou den blijven. En er zijn ook pleeg ouders. die graag hun tijdelijke spruiten zouden adopteeren. Zoo was er een wederzijdsch begrij pen en er groeide een liefde en een band, die na het vertrek naar Neder land niet zal worden verbroken. Na tuurlijk waren er kinderen dié zich niet gemakkelijk aanpasten, die lastig en humeurig waren. Er moesten er enkele terug.. maar de pleegouders hebben blijkbaar hun uiterste best gedaan om het de Nederlandsche jeugd naar den zin te maken. Zij spaarden kosten noch. moeite en zij maakten tochten met hen door het schoone landkortom het overgroote deel vermaakte zich koste lijk. Het viel op, dat de jongens en meis jes uit de groote steden afkomstig, er zoo uitstekend uitzagen. De „record houder" is niet mindpr dan 24 pond aangekomen. We hebben dien „Dik Trom" niet ontmoet, maar veel van zijn kameraadjes wisten gewichtstoename van eenige kilo's ie melden. Wat de kinderen celecrd hebben? Een aardie mondje Duitsch en \ele liederen. Zij hebben leeren zineen. De oude pn nieu we Duitsche lipderen. doch ook onze Nederlandsche schoolversjes. En verha len uit het Oostmarkland, sprookjes en ZOO lagen nog de prille ochtend- névels over de Nederlandsche land- douwen, toen het gezelschap journalis ten onder leiding van den legatiesecre taris dr. Herbert Wissmann den trein naar Duitschland nam. Een reis door Duitschland in oorlogstijd wachtte ons. Er gaan ook in ons vaderland de meest fantastische verhalen over de verwoestingen, die de Engelsche vlie gers zouden hebben aangericht in West-Duitschland. Wij hebben nu een niet vooruit geprojecteerde route ge- \olgd en wij hebben met eigen oogen kunnen zien. dat van al die verhalen geen woord waar is. Wij zijn langs de groote industriecentra van het Roerge bied gereden. Geen station was ver woest. of zelfs maar beschadigd, geen ruit was gebroken en geen rail was verhogen. Zoo was het ook te Keulen, waar wij per trein dwars door de stad gingen. Van een verwoesting, van een bominslag was niets, maar dan ook niets te bespeuren. Precies op de minuut af op tijd rolde de internationale trein het station te Linz binnen. Het was vijf uur in dpn ochtend. Wii vonden in een der grootste hotels, dat echter binnenkort zal \er- dwijnen om plaats te maken voor een der modernste van Europa, onderdak. Het was weer vroeg dag. De Gauamts- leiter filer N.S. Volkswohlfahrt S.S. Obprfuehrer dr. Langoth ontving ons in het N.S.V.-huis. Hii is een der organi satoren van de uitzending der Neder landsche kinderen en hii vertelde, hoe de Oostmark steeds gemeend had noc een schuld aan Nederland te hebben. Wij wilden zoo zeide hij hplpen Hel was niet gemakkelijk, vlak na den oorlog maar wii zetten door. Natuurlijk waren er onder de Nederlandsche kin deren eenige lastige elementen, maar al beol pauw ging alles uitstekend, u zult.uzelf kunnen overtuigen. En wij hebben ons overtuigd Wij hebben cenrant met de jeugdige land genpotcp en met hun pleegouders. Na do offieieele ontvangst bij den rijks- BUITENLAND Het werk van het bureau Wederopbouw Boerde rijen AMSTERDAM, 19 Sept. Zooals be kend is gisteren de eerste steen gelegd in het groote en mooie werk, dat het Bureau Wederopbouw Boerderijen zich tot taak gesteld heeft. Over het geheele land zijn in de oor logsdagen, men weet het genoeg, boer derijen vernield, en vooral in het ge bied van de Grebbelinie, met name on der de gemeente Hoogland, is ten he hoeve van de verdediging van dij ge bied een groote ravage aangericht. In September 1939 werd besloten tot inun datie van dit gebied. Dit bracht met zich mede. dat zoowel de inwoners als de inboedels geëvacueerd dienden te worden. Met deze taak werd belast het Bureau Ontruiming, dat hierin veel sa menwerking mocht ondervinden van de burgemeesters dgr gemeenten in dit gebied en ook van de organisaties, wel ke reeds voor de uitvoering der eva cuatie gevormd waren. Toen de oorlog in ons land een einde had genomen, was het echter noodzake lijk de geleden schade zoo spoedig mo gelijk te herstellen. Hiertoe werd uit genoodigd de heer A- D. van Eek, hoofd van den bouwkundigen dienst der Wie- ringermeerdirectie, die aan de hand van de aangerichte schade vijf steun punten in ons land vaststelde, van waaruit de wederopbouw van boerde rijen geregeld zou worden. Het wa ren plaatsen in de gebieden, die het zwaarst geteisterd waren, n.l. Amers foort, Veenendaal, Mill, Deurne en Dor drecht. Hieruit dient echter niet te wor den opgemaakt, dat getroffenen in an dere provincies, zooals in Groningen, Overijssel en Zeeland, verwaarloosd worden. In eerdergenoemde gebieden heef men het zwaarst geleden, in Amersfoort gingen 134 boerderijen ver loren. in Veenendaal bedraagt bet aan tal 149. In het landbouwbedrijf is de woning één met het land, en met hef. oog daar op was wederopbouw een aangelegen heid van het grootste belang. Het daar toe gevormde bureau streeft er dan ook naar den boer als boer te laten voort bestaan, hem een nieuwe boerdrij terug te geven, welke een rationeel bedrijf mogelijk maakt, een practisch bedrijf, maar toch op bescheiden schaal. Hier toe heeft het Bureau Wederopbouw Boerderijen dat onder algemeene leiding staat van den heer P. Thijm, bouwkun dig hoofdambtenaar Wieringermeerpol- der en plaatsvervangend Hoofd van dien Bouwkundigen Dienst, terwijl 'de leiding van het districtsbureau Amers foort berust bij den heer G. de Vries, opzichter bij den Wieringermeerpolder, nu 'de meest volledige gegevens om trent de geleden schade verzameld en architecten aangewezen, die den bouw .op zich .zullen nemen. Boerderijen zijn echter nog wei nig door architecten gebouwd, meestal kwamen hieraan de plaat selijke dorpsbouwdeskundigën te pas. Thans evenwel is het zoo, dat het werk groepsgewijs door archi tecten ter hand genomen wordt. De 495 boerderijen, welke momenteel op het programma- staan, zijn toe gewezen aan 99 architecten of groe pen van architecten, in totaal "*en lijst vertegenwoordigend van 144 namen. De credietvvaardigheid van het land bouwbedrijf was door de evacuatie ern stig geschokt. Regelingen moesten ge troffen worden om betalingen weer mo gelijk te maken. Langdurige procedu res waren hierbij echter niet gewenscht. Een beroep op de boerenleenbanken bleek gelukkig niet vergeefsch te zijn. Deze instelling verleent thans, op £<l- vies van den Voedselcommissaris voor de provincie Utrecht, crédieten, welke er belangrijk toe zullen bijdragen, dat het landbouwbedrijf na den wederop bouw tot bloei kan komen en kan blij ven floreeren. Dit wordt ook bevorderd door de uiterst billijke regelingen, wel ke van de zijde van het bureau weder opbouw boerderijen getroffen ziin ten aanzien van de hypotheken op de nieu we te .bouwen boerderijen. Een normale ontwikkeling van het boerenbedrijf, het blijkt uit alle mede werking van overheidswege, mag niets in den weg gelegd worden. Uit het oog punt van de voedselvoorziening alleen al is deze. heropbouw van het grootste belang. Na vier maanden is het zicht bare werk thans begonnen in het ver trouwen, dat binnen het jaar al het doorstane leed met de vervanging van het verloren gegane vergeven en ver geten is en dat de tienduizenden hecta ren grond, die dit jaar nog bezaaid zijn zullen uitgroeien tot honderdduizenden hectaren, waarop het landbouwbedrijf zich gelukkig en ongestoord kan ves tigen. DOODELIJK VERKEERSONGELUK s-GRAVENHAGE, 19 Sept. Op het kruispunt Rijswijkscheweg—Waldorp straat sloeg gistermiddag een paard, dat voor een wagen was gespannen, op hol. Na eerst een benzinepomp omver te hebben gereden, botste de wagen te gen den 54-jarigen J. L. F. uit de Falck- straat, die ter plaatse op een rijwiel reed. De man werd tegen den grond ge slagen en brak een rechterbeen. De voerman was intusschen van den wa gen gevallen en ernstig gewond. Beide slachtoffers werden naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar de voerman, de 57jarige I. J. E. uit de Seegerstraat. kort na aankomst is overleden. ROME, 19 Sept. (D.N.B.) Het be zoek van den Rijksminister van buiten- landsche zaken Von Ribbentrop staat in het middelpunt van de belangstel ling der Iteliaansche bladen. „De as draalt niet en schuift niets op de lange baan", schrijft de Messaggero. „Zij treedt des te sneller en beslissender op naar mate de op te lossen vraagstuk ken ingewikkelder schijnen. Terwijl de onverbiddelijke 6trijd tegen Engeland wordt voortgezet, vervullen de as-mo- gendheden ook nog een andere taak door de ontwikkeling van een nieuw Europa te bespoedigen. De bijeenkomst te Rome zal daartoe een concrete bij drage leveren." De Coi.iere della Sera schrijft: „De heer Von Ribbentrop is in 't fascistische Italië 6teeds een hoog6t welkome gast. Het Italiaan6che volk verwelkomt den vertegenwoordiger van het Duitsche Rijk met levendige sympathie en op rechte vriendschap. De aan alle fronten zegevierende Duitsch-Italiaansche soli dariteit. is thans de groote werkelijkheid van de internationale politiek en de stuwende motor van de geheele Euro- peesche activiteit." De Popoio di Roma schrijft., dat. zoo als steeds ook hij deze gelegenheid de in behandeling komende kwesties met positieve resultaten zullen worden op gelost. De doeleinden van Italië in Egypte De oud-voorzitter van den Senaat pro fessor Luigi Federzoni schrijft in het tijdschrift „Africa Laliana": De positie van Egypte in dezen oorlog is' bijzonder dramatisch. Dit ongelukkige volk, dat militair en politiek ontwapend is, moet da wisselvalligheden ondergaan van het conflict, in vereeniging met de mogend heid, die het onderdrukt. Daarentegen treedt de saamhoorigheid tusschen Egypte en Italië steeds meer aan den dag. Italië acht het van het grootste be lang, dat Egypte meester van zich zelf wordt en al zijn productieve en cultu- reele krachten kan ontwikkelen. Drie doeleinden streeft Italië na: (1) gewaarborgde vrije doorvaart in het Suezkanaal als levensader voor de ver binding met het Italiaansche. koloniale rijk. (2) Herstel van de Italiaansche taal en beschaving. (3) Erkenning van de politieke efi economische belangen van Italië in den Soedan. Het welzijn en de vrijheid van Egypte hangen geheel af van de overwinning van de as. vertellingen uit de oude doos, hebben zij in zich opgenomen en zii zullen die geschiedenissen verder vertellen in Amsterdam, in Rotterdam en Den Haag, in de kleine dornen en steden van ons vaderland. Een factor om reke ning mede te houden voor de Neder landsche filologen! Time cru Margaux) Van het uitmuntende oogstjaar 1934 Per flesch f 1.35 Per anker f 53.- Ao 1878 UTRECHTSCHESTRAAT 17 TELEFOON 3450 's GRAVENHAGE, 18 Sept. De voor a.s. Zondag door den N.V.B. en zijn onderaf- deelingen vastgestelde compe titie-wedstrijden, kunnen we derom doorgang vinden, v ROME, 19 Sept. (Stefani). Om 12.56 is de Duitsche rijksminister van buiten- landsche zaken Von Ribbentrop in een extratrein te Rome aangekomen. H-ij werd verwelkomd door den Italiaan- scheri minister van buitenlandsche za ken, graaf Ciano, den Italiaanschen am bassadeur te Berlijn Alfieri, den Duit- schen ambassadeur te Rome Macken- sen, den ambassadeur van Spanje, de gezanten van Hongarije en Slowakije en verschillende autoriteiten. De begroeting tusschen Von Ribben trop en Ciano droeg een bijzonder vriendschappelijk karakter. De hooge gast schreed langs de eerecompagnie en werd bij het verlaten van het station door de menigte geestdriftig toegejuicht. Hij reed vervolgens naar de Villa Ma dame, waar hij tijdens zijn verblijf te Rome zal vertoeven. ENGELSCHE DUIKBOOT „NARWHAL" GEZONKEN LONDEN, 19 Sept. (D.N.B.) De Britsche Admiraliteit deelt mede, dat de duikboot „Narwhal'' over tijd is en als verloren moet worden bescnouwd. ERGENS IN ITALIË, 19 Sept. (Ste fani). Hier volgt het 104de Italiaan sche weermachtbericht. Eenheden van de vijandelijke marine hebben langs de kust tusschen Bardia en Sidi el Bar rani een actie tegen orize troepen ge voerd. Onze luchtmacht kwam tus- schenbeide, bombardeerde den vijand en noopte hem zijn actie te staken en te vluchten. Een kruiser van 10.000 ton werd getroffen door een torpedo, uitge worpen door een onzer torpedovliegtui gen, en zwaar beschadigd. Onze lucht macht wierp bommen van klein kaliber en gaf machinegeweervuur, waardoor overal vijandelijke kolonnes en gemo toriseerde strijdmiddelen op de vlucht getroffen werden, alsmede versterkin gen te Mersa Matroeh en andere mili taire doelen. De vijand voerde luchtacties uit in de omgeving van Tobroek, Bomba en Benghazi, waardoor beperkte verliezen en schade veroorzaakt werden. Twee vijandelijke vliegtuigen werden neerge schoten door onze jagers, drie werden waarschijnlijk neergeschoten en een ander werd neergeschoten door het luchtafweergeschut van de marine. Al onze vlieetuigen keerden terug. Vijandelijke vliegtuigen vielen de eilanden Rhodos en Laos aan, waarbij lukraak bommen uitgeworpen werden Een deel daarvan viel in zee o,f veroor zaakte kleine branden en zeer geringe schade aan een huis, doch geen slacht offers. Een vijandelijk vliegtuig werd door het luchtafweergeschut neerge schoten. In Oost-Afrika deed de vijand lucht aanvallen op Kassala, Assab, Djavelle, Mogaclisco, Diredaoea, Zeila, Mersa, Teclai en de Roode Zee; waarbij in to taal van Italianen en inheemschen ze ven personen gedood en dertieif gewond werden en onbeteekenende schade werd aangericht. Onze luchtmacht bombar deerde te Aden mailbooten die voor an ker lagen. POSTZEGELS MET BEELTENIS VAN MAARSCHALK PÉTAIN GENÈVE, 19 Sept. (D.N.B.). Het mi nisterie van financiën deelt mede, zoo wordt uit Vichy gemeld, dat binnenkort een nieuwe postzegel met de beeltenis van maarschalk Pétain zal worden uit gegeven. Tevens zullen de muntstuk ken van vijf francs, die tijdens den oor log werden ingetrokken met. den beel denaar van het Fransche staatshoofd weer in omloop komen. AANKLACHT TEGEN DALADIER EN GAMELIN INGEDIEND GENEVE. 19 Sept. (D.N.B.) Het de partement van justitie deelt mede, zoo wordt uit Vichy gemeld, dat het open baar ministerie van het staatsgerechte- hof thans de aanklacht tegen Daladier en Gamelin, die zich in het kasteel Chazeron bevinden, heeft ingediend. SPORT EN SPEL IN HET NOORDEN LEEUWARDEN', 18 September. Het bestuur van afdeeling 5 van den N.V.B., in vergadering bijeen te Leeuwarden, heeft, gezien de door hem in de Zondag j.l. gehouden vergaderingen met de le klassers en het bestuur der vereeniging van 2e en 3e klassers naar voren ge brachte motieven, welke tot het advi- seeren van een noodcompetitie hebben gegolden, en de daarop volgende be sprekingen, besloten in dit advies geen verandering te brengen. Slechts eenige noodzakelijk gebleken wijzigingen zijn in de oorspronkelijk voorgestelde noodcompetitie aange bracht. Het is vanzelfsprekend, dat het bestuur van afdeeling 5 slechts advi seert; de uiteindelijke beslissing om' trent het spelen van een gewone com petitie of van een noodcompetitie be rust bij het N.V.B.-bestuur. MARKTBERICHTEN MARKT TE BARNEVELD BARNEVELD, 19 Sept. Pluimveemarkt. Oude kippen 4654, oude hanen 701.50, jonge hanen 6075, N.H. Blauwen per kg. 6585, jonge hennen 70140, duiven per paar 2025, tamme eenden 2040, wilde eenden (in jachttijd') 5065, ganzen 1.80 2.25, kalkoenen per kg. 6075, tamme konij nen 1.252.50, wilde konijnen 4560, jonge woerden 3055, patrijzen 40. Aanvoer 32.500, handel kalm. Eiermarkt: Witte eieren 6.606.80, ge mengde eieren 6.706.90, bruine eieren 6.80 7.10, jonge heneieren 44.25, eendeneieren 4.805.20. Aanvoer 986.000, handel kalm. Veemarkt: Zeugen 3545, dr. zeugen 50-— 85, schrammen 2026, biggen 817, zware varkens volgens klasse," vette kalveren 38 44 ct. per pond; nuchtere kalveren 79, mestkalveren 914. Handel redelijk. SCHERPENZEEL, 18 Sept. Eieren. Aan voer 260.000. Prijs witte 6.506.70, ge mengde 6.656.80, bruine 6.757, hen* eieren 3.754.60, eendeneieren 4.50. Han del redelijk. VRIJDAG 20 SEPTEMDER JAARSVELD. 414,4 M. KRO-Uitzendinfr S.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij be ginnen den dag. 8.30 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten'. 12.05 Gram.muziek. 12.15 KRO-orkest (12.45 1.15 Nieuws- en economische berichten ANP en gram.muziek). 1.45 Gram.muziek. 2.00 Orgelconcert. 2.45 Gram.muziek. 3.00 „Karneval in Rom", operette (opn.). (4.00 4.25 Dansmuziek gr.pl.). 5.00 Gram.mu ziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5-30 Voor de zieken. 5.45 Gram.muziek. 6.30 VPRO: „Het werk van Albert Schweit- ner nu", lezing. 6.45 Berichten. 6.50 Gram. muziek. 7.20 Cyclus uitingen van nationale cultuur. 7.35 Gram.muziek. 7.45 „Het woon wagenliefdewerk", vraaggesprek. 8.00 Nieuwsberichten ANP, eventueel gram.pla- ten. 8.15 KRO-Symphonieorkest en soliste. 8.50 'Wjj sluiten den dag. 8.559.00 Nieuws berichten ANP. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Uitzen- ding. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek (8.00 Nieuws berichten ANP). 9.30 Puszta-orkest (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Viool en orgel (opn.). 10.30 AVRO-Amusementsorkest. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek. 11.45 Omroeporkest (opn.). 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP, gram.muziek. 1.00 Orgelspel. 1,20 Ensemble Rentmeester. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Ensemble Rentmeester en gram.muziek. 3.15 Gram.-muziek (3.303.45 Berichten Engelsch). 4.00 Zang en piano (4.154.30 Gram.muziek). 4.45 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 AVRO- Amusementsorkest (6.15—6.30 Berichten Engelsch). 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7-15 Reportage. 7.35 Mandoline-ensemble „De Speellieden". 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (En gelsch). 8.45 Da Capo-orkest (opnamen). 8.559.00 Nieuwsberichten ANP. Ondertrouwd: KEES VAN WESTEN en BEP WILLING Amersfoort, 19 Sept. 1940. Utréchtscheweg 55. Barchman Wuijtierslaan 22. Huwelijksvoltrekking 2 Oct. a.s.. om 10.45. Huwelijksinze gening om 11.15 in de N>d. Hcrv. Kerk op den Hof. donr den Weleerw. Heer Ds. M. G. GERRITSEN. Toekomstig adres: Esmoreitstr. 62, (A'dam (W.) De Heer en Mevrouw DEELEN—BROUWER geven met. groote blijdschap kennis tan de geboorte van hun zoon KAREL GOOITZEN WILLIE'RORD Amersfoort., IR Sept. 1940. Prins Frederiklaan 12. Tijdelijk: St. Elisabeth's Ziekenhuis Amersfoort. Practisch voor papiergeld. Een portemormaie met bank- papier-aideeling. Verkrijg baar in saffiaan- en boxkalf leder. Diverse prijzen, beste kwalitsiten. Speciaalzaak voor lederwaren H. E. WENSINK Langestraat 105 Tel. 5071 Tengevolge van de verduistering is de werktijd van het personeel op werkdagen van 8.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 17.15 cp Zaterdagen van 8,00 tit Het kantoer is geopend vanaf 8.30 tot 17.00 (Zaterdags tot 13.00). De verbruikers worden verzocht niet te telefoneeren vóór 8.00 (tel. 6441 en 6442). Voor dringende spoedgevallen kan ook vóór 8.00 getelefo neerd worden. De Directeur, E. E. VAN RHIJN. 0<>C><XXXX><>0<X><X><><X><><><><>00<Xx><>0<C><>^<XXX>0<X><>0<)<X><XX>00<XXD>0<><><>0<>C>0<X> REGENTESSELAAN 14 TEL. 4759 REEDS GEVORMDE CLUBS BELANGRIJKE REDUCTIE AANVANG CLUBLESSEN BEGIN OCT. PRIVÊLESSEN VCLCENS AFSPRAAK f ^oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo© ooocoooooooooo-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6