Over vleesch en bonnen en beenen Wolhandkrabben in Luntersche Beek de v Het Schoone Insulinde Üqsmdja In de slagerij geen plagerij U moet 20% meer bonnen geven, behalve bij Uw carbonade Géén extra-kosten en ook: Geen extra-beenen Boerderijen in de Slaag Het onderwijs aan de R.H.B.S. Bijen kwamen in vrijheid Expositie in 't Gildehuis G. G. VEENENDAAL Werkgelegenheid in Duitschland DE MOOR 2c BLAD PAG. 1 AMERSFÜORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1940 7) E distributie van vleesch lijkt op het oog een moeilijke kwestie en de huis- moeders, die bij den slager hun pondje biefstuk of hun riblappen koopen, zullen dan ook nog even moeten wennen aan de vraagstukken, die thans rijzen rond het vleesch, dat naar men terecht zegt, beter dan de beenen is. Er .zijn de laatste dagen heel wat volslagen onjuiste theorieën vernomen. Een groot dagblad schreef nog zeer onlangs het volgende: „Wie een pond biefstuk bestelt, zal ongeveer vier ons biefstuk ontvangen en daarbij ongeveer één ons beenen en zenen." Volgens dit blad moest men dan bovendien die vijf ons nog betalen ook. Het volle pond dus! Ter geruststelling van vele huismoeders, die bij het lezen van dit bericht de wenkbrauwen gefronst hebben, kunnen we meedeelen, dat in dit over bief stukken handelende artikel flinke bokken geschoten werden. De zaak zit heel anders in elkaar. Als U runderlappen koopt, krijgt U runderlappen en geen beenen bestelt U roast beef, dan krijgt U alleen maar roastbeef in Uw vetvrij papiertje en er is geen splinter been bij pakt U thuis Uw biefstukje uit, dan hoeft U niet bang te zijn, dat de slager er plichtsgetrouw een stuk koeien- heupbeen heeft bij gedaan, want ook bij biefstuk hoort geen been. Maar koopt U carbonade, dan kunt U er overtuigd van zijn, dat de traditio- neele beenstukjes er bij zullen blijven. Wat dit betreft blijft de zaak dus bij het oude. TV/F AAR er verandert toch wel iets en dat is met een paar woor den gezegd: Bij ieder soort vleesch, waar geen been bij .geleverd wordt (dit geldt dus niet voor carbonade!) zult U 20 meer bonnen moeten leveren. U betaalt echter alleen maar de hoeveelheid vleesch, die U kocht. Als uw dienstmaagd -Marietje dus bij den slager komt, dan zegt zij: Vijf ons rollade, slager. Hier is het volle pond, lief kind, zegt dan de slager. Er zijn toch geen beenen bij, hè? Natuurlijk nietmaar ik krijg er wel 20 bonnen extra voor, dus: niet vijf. maar zes bonnen! En ik hoef toch maar voor vijf ons te betalen....? Zeker, Marietje, en hier is een stukje worst toe! (Was het maar, waar, in dezen tijd!) Hoewel de vleeschdistributie de moeilijkste is van alle, zijn de proble men dus op een bevredigende wijze op gelost. Men zal misschien vragen, waarom die moeilijkheden ontstaan zijn. Dit is op zichzelf een eenvoudige kwestie. Ook de slagers krijgen een voorraad vleesch toegewezen, die afhankelijk is van hun omzet in de laatste maanden. Wanneer een slager nu wekelijks dui zend kilo ontvangt, moet hij later eerst die tienduizend onsen hebben verkocht om wederom zoon voorraad te krijgen toegewezen. Rekende hij nu geen bonnen, voor beenen. vliezen ert zenen, dan zou hij gemiddeld slechts achthonderd kilo in bonnen kunnen omzetten. Zijn volgende toewijzing zou dus twee honderd kilo minder zijn, want men houdt strikt re kening mei het aantal bonnen, dat hij inlevert. Van die achthonderd kilo nieuw vleesch, zou hij practisch slechts een flinke zeshonderd bonnen ontvan gen, als hij het afval niet in bonnen omzetteEen klein rekensommetje duidt dus aan. dat onze slagers op die manier binnen een luttel tijdsverloop nagenoeg géén vleesch meer zouden ontvangen, want zii zouden op de distri butiecentrale steeds minder bonnen kunnen inleveren- Dit is dus de reden, waarom Marietje voor vijf ons biefstuk zes bonnen moest afstaan. De vraag, waarom men de zaak niet eenvoudiger heeft geregeld, ligt .overi gens voor de hand. Wanneer men bij voorbeeld iederen slager een hoeveel heid vleesch toewees, die 20 grooter is dan waarop hij krachtens de door hem verzamelde bonnen recht heeft, dan was de zaak óók gezond, maar min der omslachtig. En dan had de klant het heel wat gemakkelijker. Maar het is heelemaal niet onmogelijk, dat deze vereenvoudiging vandaag of morgen wordt ingevoerd. Men kan er zeker van zijn, dat de slagers en huisvrouwen haar zullen toejuichen. Tn ieder geval is het vleesch dus nog sffeeds beter dan de beenen. In de prac- tijk. zoowel als in theorie. U hoeft dus niet bang te zijn. dat U als U een bief stukje koopt, men U dan been zal laten betalen En als de dienstmaagd Marietje nu eens juist wel beenen noodig heeft, voor de soep of voor den hond. Dan kan zii naar den slager gaan en voor drie stuivers of een kwartie beenen koonen. Het zal haar geen enkelen bon kosten, want beenderen zijn vrij. MARKT AMERSFOORT, 20 Sept. Appelen 46. Peren 58 per H.L.; Hoender eieren f 6.507.00 Eendeneieren f 5.50 6 00 per 100 stuks- Kippen f 0.701.20 Hanen 0,40—060 per stuk. Zeugen drachtige f 70—115. Riggen f 1016 Zeugen guste f 50—85 per stuk. Aangevoerd warén ongeveer: 15 HL apnelen; 10 H.L. peren: 160.000 stuks, hnendoreieren: 500 stuks eendeneieren; 4 zeugen drachtige, 80 biggen, 11 zeugen guste. Voor 100.000 gegund aan de gebr. Timmermans Woensdag vond aJs gemeld de Eerste Steenlegging plaats voor den opbouw van een der boerderijen in het water schap de Slaag benoorden Coelhorst. De wederopbouw van deze hoeve en nog acht andere werd Dinsdag offi cieel gegund aan Gebr. Timmermans te Wierden voor circa f 100.000. De directeur over den toe stand van het oogenblik Als aanvulilng op hetgeen door ons gisteren over het onderwijs aan dp R.H.B.S. alhier vermeld werd, schrijft de directeur van deze school, de heer H. J. E. Beth, het. volgende: Het sombere beeld, dat U schetst van den oogenblikkelijken toestand van het onderwijs aan onze R.H.B.S., is* he laas juist. Tot geruststelling van de ouders kan ik echter meedeelen, dat met ingang van heden de toestand minder ongunstig wordt. Dit. is moge lijk geworden door het feit, dat we nu een grooter aantal lokalen van het Gymnasium kunnen betrekken. De leerlingen van de eerste tot en met de vierde klassen komen dagelijks op school, doch slechts voor halve dagen en loopen geen gevaar met taken naar huis gezonden te worden. De laatstge noemde maatregel is gisteren wel toe gepast op de 5e klasse (die er dan ook het eerst, voor in aanmerking komt) en wel voor zoover de B-afdeeling betreft. De A.-afdeeling der 5e klasse dankt het. aan haar kleine getal leerlingen, dat zij alle. lessen blijft ontvangen,Waarop zij recht heeft. Ook de thans ingetreden toestand is nog slechs een noodtoestand en ik za! niet nalaten verdere middelen te zoe ken tot. verbetering. Met de ouders be treuren de leeraren bet, dat een gedeel te der leerlingen van onze leiding ver stoken blijft en het grootste gedeelte met halve kracht werkt, in een tijd waarin verdubbelde inspanning op haar plaats is. In verband met het groote aantal leerlingen zal een af- rloendp verbetering niet verkregen zijn. voordat men het gebouw aan het Tho~- beckeplein aan zijn hestemmin" za! hebben t-rugepgeven. Moge hpt tijdstip waarop dit zal gebeuren, 'niet veraf zijn! Op den Hoogeweg is gisteren ter hoog te van de Tweede Steeg een wagen, be laden met bijenkasten, omgeslagen. De oorzaak daarvan was. dat de bestuurder, een landbouwer uit Zeist, een oogenblik van den bok gegaan was. Het voor den wagen gespannen paard maakte van deze gelegenheid gebruik 'om eenige stappen achteruit te doen. tengevolge waarvan de wagen in den berm van den weg terechtkwam en omkieperde. De deksels van eenige bijenkasten ein- •en omhoog, waarop de inhoud zich veneens omhoog werkte en zich op de vleugelen begaf. Deze bijenzwermen zoo iaat* één. twee. drie weer in huis te rijgen, was niet gemakkelijk. Gelukkig bleken de zwermers door de aanwezig beid van behulpzame imkers nog al gehoorzaam,, znodat de reis spopdig met gesloten deksels en rustige bijtjes voortgezet kon worden. Door toedoen van de Fokvereeniging .Hoogland" zijn 25 stuks Friesch vee met zeer hooge productie of productie-afstamming naar de landerijen in de omgeving van Amersfoort overgebracht (Foto Pax-Holland) 1SSCHERS, die onze beken tol operatieterrein gekozen hebben, kunnen maar zelden melding maken van een buitengewone vangst. Er mag wel eens sprake zijn van een armdikke'n paling of een kanjer van een snoek, gewoonlijk is het een alledaagsche vangst, welke heusch wel wat beter mocht zijn. Maar dat laatste is niet de schuld van de visschers, maar toe te schrijven aan het feit, dat de beken nog steeds niet zoo dicht bevolkt zijn met koudbloedigen als eertijds. Gisteren werden wij echter gewaarschuwd voor een vangst, die wel degelijk belangrijk ivos en die men eigenlijk nog niet liicr zou verwachten. Visscher de Graaf in de stad spreekt men van „Bruintje" trof namelijk in zijn fuik geen visch aan, maar een wolhandkrab. En niet zoo'n kleine ook, precies gemeten tusschen de uiteinden der schaarpooten had deze gevreesde vijand van de visscherij een grootte van liefst 32 c.M. Het dier zat in een fuik, welke in de Luntersche beek bij Hei ligenberg geplaatst was. Eenige weken tevoren, heeft de Graaf ook in dezelfde beek bij Randenbroek een wolhandkrab gevangen, maar die was niet zoo groot. Het dier, dat wij gisteren bezichtigd hebben, was op de dunne schaal van het lichaam geel met licht bruin gekleurd. Aan weerszijden verder vier lange schaarpooten, terwijl naar voren toe twee scharen gericht waren in den vorm van knijptangen. De geduchte tangen vooraan waren bedekt met stevige polsmolfjes, vrij vertaald geleken zij op wol lige handen, waaraan het dier ook zijn naam ontleent. Men weet, dat de wolhandkrab van origine chineesch is en hier indertijd met de lading van een chineesch vrachtschip geïmporteerd werd tot grooten schrik van onze visschers. Hij is een' ware vijand van de visscherij, omdat hij gemakkelijk de netten stuk maakt met zijn stevige bewapening. L)e oogen staan hoog op en vrij ver uit elkaar. Vermoedelijk zijn de exemplaren, die nu in ohze beken vertoeven, via het IJselmeer en de Eem gearriveerd en verder de beken opgekrabbeld. Uit hoofde van zijn schadelijkheid wordt er terdege jacht gemaakt op deze krabben. Vooral de laatste jaren wordt daaraan van hoogerhand veel aandacht besteed. Visschers en ook zwemmers al is de tijd daarvoor voorloopig voorbij zijn dus met bovenstaande gewaarschuwd, want deze nieuwe bewoners van .onze beken doen bij nader contact allerminst prettig aan Indische schilderijen van Ger. P. Adolf OFSCHOON de opening van de nieu we tentoonstelling in het Gildehuis op Donderdagmiddag viel. had ds. Micdema. toen hij zijn inleiding hield, toch een vrij flink gehoor. Hij kon allereerst een wel kom richten tot den burgemeester en ver volgens tot den schilder Ger. P- Adolfs, die thans niet alleen de gast is van het Gilde, maar ook van zijn vaderland. Het is de eerste maal dal het Gilde gastvrij heid verleent aan een Nederlander, geen lid van het Gilde. Dit werk. dat impressies geeft uit Nederlandsch-lndië, brengt iets, waarnaar vele Amersfoorters verlangen. Het zijn namelijk levensteekenen uit een land. waarvan zij thans onherroepelijk ge scheiden zijn, ofschoon er hun eigen kin deren wonen en werken. Adolfs brengt, dank zij de genadegave van zijn kunst, het Oosten naar het Westen. ..Ex Orieme Lux" het licht komt uit het Oosten. Deze waarheid wórdt ook in dit werk le vend. en men voelt in tegenspraak 'met het vermaarde, maar verkeerd-gecitcerde woord van Kipling, dat Oost en West wel degelijk gaan naar een diepste eenheid van leven. De heer Adolfs dankte voor deze woorden. Ondanks dc zorgvolle tijden waarin wij verkeeren, aldus de schilder, leeft in mij een sterk optimisme. Met dit optimisme hoop ik voort te kunnen werken, totdat ik weer uit Nederland kan vertrekken. De schilder en het xverk IK mag misschieni afwijken van de gewoonte door ditmaal niet uitslui tend over het geëxposeerde werk te schrijven, maar vooraf iets te vertellen omtrent den schilder. Ondanks zijn goed Hollandsch klinkenden naam is deze kunstenaar een geboren cosmopoliet een Hollandsche vader, een Spannsche moeder in wezen en uiterlijk een typisch kind van het Zuiden. Als schil der is Adolfs een autodidact. Aanvanke lijk, in Holand, heeft hij voor architect gestudeerd, maar toen hij begreep, dat dit hem niet „lag", is hij zich, op zijn 25e jaar. toen hii alweer zeven jaar in Ned.-Indië woonde, op rlo schilderkunst gaan toeleggen. Hij boekte succes, geme ten aan de verhoudingen in het vader land. zelfs een ongehoord succes Hii maakte reizen, door China. Japan. Britsch-Indië, Noord-Amerika. Mexico, en bijna overal waar hij kwam maakte zijn werk furore, en gingen zijn doeken vaak zeer groote formaten vlot van de hand. Ruim een jaar geleden kreeg Adolfs in Noord-Amerika, woar eertijd6 de Haagsche School zoo en vogue was, opdrachten tot een som van onge veer 10.000 dollar. Hij maakte dit werk in Ned.-Indië, maar inmiddels was de oorlog uitgebroken. Inplaats van over China naar Noord-Amerika te reizen, ging hij. over Nederland, een noodlottig besluit, wijl het vrachtschip waarmee hij zijn schilderijen verzond, ê-poor- loos verdween, terwijl hij zelf in Neder land als op een ingesloten eiland kwam te zitten. Adolfs moest hier van voren af aan beginnen, en hij begon. Na en kele maanden had hij al zooveel doe ken bij elkaar, dat hij expositie's kon gaan houden (Aajderink. Amsterdam, Kiev kamp, Den Haag) en thans reeds is Amersfoort aan de beurt. Een geboren impressionist NU het werk. Het opvallendste ken merk ervan is dat het geheel uit de school van het impressionisme schijnt geboren. Ik heb den kunstenaar in dit verband nog eens 'gevraagd, of hij leermeesters heeft gehad die in de zen trant werkten, maar het prompte antwoord volgde, dat hij geheel autodi dact was. Of hij Isaac Israëls kende? Dit was hem al meer gevraagd. Neen. Pas de laatste jaren had hij het oeuvre van Is. Israëls leeren kennen, en het was hem zelf als een verrassing duide lijk geworden dat zijn palet aan dat van Is. Israëls verwant was. Alleen, voegde hij er bescheidenheidshave- aan toe. „Ik weet, dat ik mij met zijn talent niet me ten kan." En al is er overeenstemming, Adolfs is zich bewust, dat Israëls in 't algemeen donkerder, bruiner is in zijn kleur, terwijl liij Maar hier moet de criticus den schil der onderbreken. Het zou al te „modern" zijn wellicht om den kunstenaar behal ve zijn levensverhaal ook nog zijn eigen kritiek te laten dicteeren. Niettemin, ik geloof, dat. Adolfs een goede en juiste visie heeft op zijn werk. Het vertoont bij alle verwantschap met Isaac Israëls. wier het overigens aan kracht en groot heid niet evenaart, dit markante ver schil, dat het veel meer kleur heeft. Adolfs is een pur sang colorist. Ik weet niet, of dit mede te danken is aan zijn gedeeltelijk Spaansche af komst. Onmogelijk lijkt dit niet. In ieder geval heeft zijn werk een veel Zuidelijker gloed dan hij de meeste Nederlanders en zelfs bij de meeste Franschen het geval is. Adolfs kan zich niet genoeg verlustigen in kleur. Hij laat Indië niet alleen zien als een zon-, maar ook als een kleur - verzadigd lond. Hij eeniet van de pracht der „flam- hovants", de rood-hloeiende hoornen, die drie maanden achtereen heele lanen van Soerahaia tot één laaiend spel van rood maken, Hii eeniet evpnzeer van de bekende bloeiende „bougainvilles", die met hun weelderig paars de meeste tui nen van' Europeanen op Java overstroo- men. Niet minder kleurrijk zijn z'n wijd- Nu de avonden zoo erg lang zijn! een leesportefeuille „EIGEN KEUZE" van BOEKHANDEL Langestraat 33 Telef. 3232 Vraagt gratis prospectus. schere landschappen van Oost- en mid- den-Java. Terwijl juist deze landschap pen met hun decoratieve sawah-terras- sen, bosschen en akkers, en paarsblau 'we berghellingen op den achtergrond, denmec6ten HoUandéchën schilders, die hier als toerist werken, onoverkomelijke puzzles stellen, èn door het overdadige groen èn door het oververzadigde licht, voelt hij zich met het wezen van dit land vergroeid, Het groen weet hij on eindig te schakeerenv hij strooit, overal contrasteerende kleurplekken door. en heeft, een scherp oog voor differentiatie's in bodem en begroeiing, waartoe de rei zende kunstenaar-niet vermag door te dringen. Adolfs blijft bij al zijn kleu renrijkdom toch nergens in het decora tieve steken. Hij weet diepte en verre verschieten te suggereeren. Desondanks geef ik aan dit gedeelte van zijn werk niet de voorkeur. Liever kijk ik naar zijn typische Javaansche markttafereeltjes en straatgezichten, zijn feestelijke pro cessies en hanengevechten op Bali, waar hij op de schetsmatige, spon tane wijze die den onvervalschten impressionist eigen is, in een uiterst vlotten toets en met een gevoelig assimiliatievermogen het kenmer- de van het inheemsche leven op roept. '"TENSLOTTE, ik wil het niet ontken- nen, vraag ik in dezen tijd een an deren inhoud van de kunst. Het im pressionisme, hoe indirect, fel en „op timistisch" ook, heeft noch het hoogste noch het laatste woord in de kunst ge sproken. Het blijft, te zeer in enkel visuëelé 'waarden steken. Evenwel, alles wat geboren is uit een louteren aan drang heeft recht op genegenheid en respect. Dit werk wekt beide. Het is „verkoopbaar" werk, maar et is niet in den slechten zin coquet en behaagziek. Het is groot noch diep. maar het is met liefde gedaan en draagt onwederlegbaar den stempel, afkomstig te zijn van een schilder van ras C. A. SCHILP In het bijzonder voor zuivel- bereiders en melkfabrieks- arbeiders De Rijksdienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemi<f:leling meldt ons: Voor zuivelbereiders en melkfabriek arbeiders bestaat thans een zeer ruime en gunstige werkgelegenheid in Duitsch land. Boter- en kaasmakers, machinisten voor de bediening der zuivelbereicliugs- machines en hulparbeiders kunnen 'ogen hooge loonen worden geplaatst in Nieder-Sachsen, Westfalen, Rijnland en andere streken vaA Duitschland. Voor zuivelbereit^ers en hulparbeiders, die1* hier te lande geen of onvoldoende werk hebben en voor hen, die in dit vak elders meerdere ervaring zouden willen opdoen, ligt 'hier een gunstige werkge legenheid. Het lpon bedraagt 80130 Mrk. per maand boven vrije kost en inwoning. Zooals bekend kan het volle overge spaarde loon naar Nederland worden overgemaakt tegen een koers van 73 ct. per Mark. Tevens kan ook speciaal de aandacht worden gevestigd op de werkgelegen heid in land- en tuinbouw. Melkknechten en paardeknechten kunnen tegen hooge loonen op groote boerderijen worden geplaatst. Voor bloemisten, groentekweekers, zoowel als voor boomkweekers zijn zeer goede plaatsen beschikbaar. Gunstige resultaten werden ook verkregen met de plaatsing van z.g. melkersgezinnen op het weidehedrijf met vrije woning, vuur en voeding boven het loon van ge middeld 5 Mrk ner koe ner maand. Voor de. provincie Utrecht. Gelderland en Overijssel kunnen omtrent genoemde werkgelegenheden alle gewenschte' in- Bent U al eens geweest bij KUNSTHANDEL VEENENDAAL? Daar is een ruime sorteering luxe artikelen in HOUT - GLAS - EMAILLE LEERWERK HOF 7 - TELEF. 5106 GRAND THéSTRE. Van Vrjjdag 20 t.m. Donderdag 26 September vertooning van de film „Eenmaal yes, eenmaal no'. Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag doorloopend om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige dagen 2.30 en 8.00 uur. Maan dag en Dinsdag geen matinée. CITY THEATER. Van VrUdag 20 t.m. Donderdag 26 September vertooning van „Boefje".. Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen om 2.30 en 8.00 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooninf van de film „Sejenka Rassin". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. 19 Sept. t.m. 1 Oct. Expositie van Indische landschappen van Adolfs. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend: dagelijks van 1012 en 14 uur, uitgè-y zonderd Zondag '.s Zaterdags 10—12 en 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrjjen toegang). AMICITIA. 26 Sept. Optreden van „D« Ramblers". S uur n.m. BAARN* BAARN'S LYCEUM. 16 Sept. t.m. 6 Oct. Tentoonstelling van etsen en aquarellen door Jan Poortenaar. Geopend van 10—4, 's Zondags van 1.304. ZEER OUDE GENEVEP LANGESTRAAT 8 TELEF. 6852 VERKOOPINQEN Amersfoort De Valk. 24 Sept. 7 uur n.m. Veiling van de woonhuizen Dollardstraat 218 pn 220, Isseltscheweg 11, van Bemmclstraat 100. Onder gemeente Soest, de landbou werswoning, aan de Birktstraat 85. St. v. d. Hagenlaan 8. 24 Sept, 9.30 uur. Veiling van inboedel. Soest Café „De Gouden Ploeg". 25 Sept. 10.30 uur v.m. Verkooping van dubbel huis. Vosseveldlaan 32—34 te Soest en perc. bouwterrein a.d. Middehvijkstraat. - Café De Gouden Ploeg. 1 October 11 uur vju. Verkooping villa ..Sonnelioeck" Nieuwe Weg 111. Baarn Kasteel van Antwerpen. '2 October 10.30 uur v.m. Verkooping van buis Nachtegaalstraat 25. Nachtegaalstraat 25.^3 October, 10 uur v.m. Verkooping inboedel. lichtingen betreffende de beschikbare plaatsen, voorwaarden, regeling van vervoer enz. kosteloos en geheel vrij worden gegeven door den Vakkundig Ambtenaar v. d. Rijksdienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsver zekering voor genoemde provincie ge vestigd te Arnhem, Laan van Klarcn- beek 59. tel. 21792. De aanmelding kan geschieden bij de Arbeidsbeurzen en Agentschappen der Arbeidsbemiddeling in de woonplaats. MINDERJARIGEN OP STAP Vier minderjarige jongens uit Am sterdam. die naar de Keistad waren komen zwerven, zijn door de politie naar huis teruggebracht. Ook trof de politie gisteravond laat, tegen elf uur, een jeugdie Amsterdam mer in het hosch van Rirkhoven aan. De knaap is vandaae weer onder het ouderlijk gezag gesteld. BURGERLIJKE STAND Geboren: Irene. d. van Aart Johannes van der Velde en Maria Rooimans. Ondertrouwd: Pieter Kornelis van Westen en Hubertha Bernardina Willing; Cornelia Willem Sanders en Martha van der Wal: Ru- dolf Jan Kreupe'ing en Maria Jnhanna Grada Lindeboom: W ill«m Eek en Aljjda Martha Vetkamp,: Hendrik van de Hoef en R'iikje Jansen: Marinus Raebel en Helena Johanna Blesscnaar. Getrouwd: Antonius Klaas Mud en Aljida Klazina Ruitenbeek: Evert Franken en Ever- tje Clara van Engelenhoven: Gjjsbert Gou da en Hiltje' Geertruida Dük.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5