Spanje's sympathie OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Ribbentrop's reis naar Rome voor de as Rome- ■Berlij n BETALING ABONNEMENT Het ontslag van den directeur der Gemeentereiniging te Den Helder UIT DE NOTULEN DER GEHEIME RAADSZITTING SCHOTEJRMAN'S OUDE GENEVER AMERSFOORTSCH DAGBLAD Radio-Programma's 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1940 BEHANDELING VOOR DEN CENTR. RAAD VAN BEROEP Bij besluit van 28 Februari 1940 heeft de gemeenteraad van Den Helder den heer P. H. L. M. onge vraagd oneervol ontslag verleend als directeur der Gemeentereini ging en van den Plantsoendienst. Dit besluit is genomen na een langdurige geheime vergadering, op grond van verschillende tenlas teleggingen, die B. en W. tegen den heer M. hadden ingebracht. Het ontslag werd met algemeene stemmen- gegeven. Tegen dit be sluit heeft de heer M. een klacht ingediend bij het scheidsgerecht in Den Helder, hetwelk in een beslo ten zitting deze zaak behandeld heeft en op 13 Juni de klacht on gegrond verklaarde. Van deze be slissing is de heer M. weer in be roep gekomen en gisteren werd zij voor den Centralen Raad van Be roep behandeld. De heer M., die zelf was verschenen, werd bijge staan door mr. dr. J. L. Buiskool, advocaat en procureur te Schagen. De burgemeester van Den Helder, de heer G. Ritmeester, was even eens in persoon verschenen; hij pleitte zelf voor de gemeente als .verweerster. Ir» zijn pleidooi heeft mr. Buiskool eerst de voorgeschiedenis van dit ont slag nagegaan. De heer M. is, toen hij op 6 December van het vorig jaar uit Utrecht terugkwam, waar hij het Sint Nicolaasfeest bij zijn schoonouders ge vierd had, aan de grens van de gemeen te door de politie opgewacht en vervol pens vier dagën in het politiebureau opgesloten geweest. Tevoren had hij in geen enkel opzicht geweten, dat er klachten tegen liem waren geuit. Hij is toen geschorst en wel de eerste week met behoud van salaris en daarna zonder salaris. Een maand is hij opgesloten ge weest in het Iluis van Bewaring te Alk maar en toen hij daaruit was ontslagen, zonder dat een rechtsvervolging tegen hem werd ingesteld, is er een nieuwe klacht gekomen, op grond waarvan hij opnieuw is gehoord. Dit verhoor is ge ëindigd met een volledig ontslag van rechtsvervolging. Niettemin houden de klachten, die hierbij van de zijde der justitie aan een onderzoek zijn onder worpen, verband met de gronden, waar op de gemeenteraad hem later oneervol ontslag heeft verleend. De gronden van het ontslag De gronden tot het ontslag waren te vinden in een elf-tal punten, wel ke B. en W. in een geheime memo rie aan -den Raad hadden ontwik keld. Ze zijn verdeeld in ernstig en minder ernstig laakbare handelin gen, die de heer M. zou hebben ge pleegd. Hij zou zich aan onvoldoen- de plichtsbetrachting hebben schul dig gemaakt en slechts op zijn per soonlijk voordeel uit zijn geweest. Verder zou hij een geschenk van 3000 van derden hebben aangeno men in verband met leveranties aan de gemeente, waarbij zou zijn geble ken, dat de gemeente dit bedrag zou hebben betaald aan den bouwer van een schip voor de gemeente, zoodat de gemeente voor 3000 was te kort gedaan en voor dit bedrag zou zijn bedot, Tegenover dit laatste stelt de heer M. evenwel, dat deze 3000 een vergoeding vormt voor de kosten, die hij terzake van zijn uitvinding zou hebben gemaakt, niet echter voor dit schip of naar aanleiding van den bouw van dit schip, zoodat deze som ook niet door de gemeente is betaald. Aan de hand van een zich bij de stukken bevindende calculatie van den heer Van der Vlies, den directeur van de werf „De Merwede", waar het schip is gebouwd, betoogde pleiter uitvoerig, dat de verhooging met 3000 van de oorspronkelijke raming, veroorzaakt was door een stijging van de ijzerprij- zen, welke inmiddels was ingetreden en naar aanleiding waarvan Gedeputeerde Staten de raming ook naar het gemeen tebestuur van Den Helder hadden terug gestuurd. In de calculatie van den heer Van der Vlies zijn verschillende ondui delijkheden; zoo spreekt hij bij de ver schillende posten van een motor van 350 paardekrachi', terwijl het totaal be trekking heeft op een schip met eer, motor van 120 paardekracht. De heer Van der Vlies heeft bovendien na zijn verhoor door den commissaris van po litie aan dezen per brief medegedeeld, dat hij zich had. vergist, doch daarvan is geen notitie genomen. Verder is er een brief van den heer M. aan den heer v. d. V., waarin hij zegt. geen provisie te willen hebben. De cijjers van den heer v. d. V. zijn door een rijksaccoun- tant gecontroleerd, maar diens rapport bevindt zich niet bij de stukken. Pleiter citeerde vervolgens eenige ge deelten uit het verslag van de geheime raadsvergadering, waarin het ontslag besluit is genomen, hetwelk thans 'voor het eerst bij de stukken was gevoegd. De andere punten De andere punten van de tegen den heer M. ingebrachte tenlastelegging noemde pleiter wel heel erg gezocht Zoo zou de heer M. appels en peren hebben aangenomen van leveranciers van de gemeente, doch het betrof hier een attentie van anderen, die hij los van zijn betrekking een vriendendienst had bewezen en die deze -appels en peren bij een leverancier der gemeente had-, den besteld. De verduistering van een bus olie vond de justitie te onbenullig om er verder in te treden. De raad spreekt van verduistering, het scheids gerecht van een overtreding van de in structie. De feiten waren echter, dat er een vat olie was besteld en er een bus was geleverd. De heer M. heeft toen de bus naar zijn eigen garage laten bren gen om hem apart te zetten. Als hij een verduistering had willen plegen, dan had hij hiervoor toch het eigen perso neel niet gebruikt! De heer M. zou ver der een autocrick van de gemeente voor eigen doeleinden hebben gebruikt. De crick was evenwel voor zijn eigen auto niet geschikt en de heer M. wilde het werktuiR dan ook alleen gebruiken voor de autokeuringen, waartoe hij door B. en W. was aangesteld. Verder zou de heer M. een oliereini ger ten eigen bate hebben gebruikt. Het gold hier evenwel een proefneming in dienst van de gemeente en daarom had hij het toestel gemonteerd op zijn eigen auto om het beter te kunnen onderzoe ken. De heer M. is een technicus, knut selen is zijn lust en zijn lev.en. De reini ger was maar provisorisch gemonteerd. Dit zaakje is echter in de wereld geko men, doordat een jong klerkje aan den burgemeester had gezegd, dat de heer M. den reiniger had verkocht, hetgeen overigens niet' waar was, omdat de rei niger niet was gemonteerd op de auto. die de heer M. inderdaad kort tevoren had verkocht. De heer M. zou benzine ten eigen bate hebben gebruikt, die aan de gemeente toebehoorde. De justitie heeft dit niet bewezen geacht, de raad echter wel en de burgemeester ook. Men heeft rechercheurs bij ondergeschikten van den heer M. in huis geposteerd om hem te beloeren. Het accountantsrap port verklaart het voor niet bewezen, dat de heer M. het gedaan heeft en in den raad zeide de burgemeester: het kan niet worden bewezen. Dan zou de heer M. personeel van de gemeente hehben gebruikt in zijn bij zonderen dienst. Dit heeft betrekking op het afspuiten van de auto, hetgeen door een ondergeschikte, soms in zijn dienst tijd. soms daarbuiten, werd gedaan. Pleiter meende, dat men met den heer M. verkeerd was omgesprongen. B. en W. hebben een verkeerde sfeer ge schapen. Uit de geheime notulen citeer de pleiter tal van plaatsen, waar de burgemeester den heer M. in zijn recht tekort zou hebben gedaan. Ten aanzien van den oliereiniger erkende de burge meester door het. klerkje Koelewey te zijn geforceerd; deze dreigde met ont slag, anders zouden er andere dingen gebeuren. Er is een rapport van den rijksaccountant Van der Horst, dat zeer gunstig is voor den heer M.; dat is ech ter niet in het dossier opgenomen. De feiten kunnen een oneervol ontslag niet wettigen. De heer M. heeft 33 dienstja ren als hoofdambtenaar, waarvan 20 in dienst van de gemeente Den Helder; hij heeft voor de gemeente veel gedaan. Pleiter hoopte, dat de raad de beschul digingen onhoudbaar zou achten en het beroep gegrond verklaren of anders op grond van de onevenredigheid tusschen de feiten en de opgelegde straf tot de zelfde conclusie komen. Het standpunt der gemeente Voordat burgemeester Ritmeester het woord kreeg voor zijn pleidooi, vroeg de. president van den raad, mr. dr. E. J. Beumer, wat de woorden van den burge meester beteekenden, dat Koelewey hem had geforceerd. De burgemeester antwoordde, dat Koelewey een klacht had tegen den heer M.. welke klacht werd onderzocht. Een tijdje later had Koelewey een nieu we klacht en als de burgemeester daar niet op inging, zou de zaak worden ge publiceerd. President: „Maar is dat de manier, waarop een klerk tegen een burgemees ter spreekt?" De burgemeester meende, dat dit hier niet ter zake deed. Koelewey is iemand, zoo ging hij verder, met. een sterk ont wikkeld rechtsgevoel. Hij voelde zich als burger verplicht zoo op te treden. Als de burgemeester er niet op in zou zijn gegaan, zou hij naar menschen van de oppositie hebben kunnen loopen en zeggen, dat de burgemeester den heer M. de hand boven het hoofd hield. Het betrof het gebruik van benzine en den verkoop van den oliereiniger. Spr. heeft daarop deze zaken in handen ge legd van den commissaris van politie en toen kwam bij een huiszoeking de kwes- lie van het schip aan het licht. De heer M. is op last van den officier van justi tie in hechtenis genomen en daarmee was de zaak uit handen van den burge meester geraakt. Wat. de zaak van het schip betreft, achtte de burgemeester den brief van den heer Van den Vlies met de calculatie heel duidelijk. Spr. constateerde ver schillende tegenslTijdigheden in de be weringen van den heer M. Er is volgens spr. leugen op leugen en bedrog op be- drop gestapeld. Uit de stukken was het onweerlegbare bewijs te leveren, dat. hij 3000 aan de gemeente heeft onttrokken. Ook de oyicier van justitie en de rech- ter-oommissaris waren deze overtuiging toegedaan, doch er was alleen op grond van de wet niets tegen hem te beginnen. Ernstige feiten Het geheel van feiten noemde de burgemeester wel buitengewoon ern stig. Het betreft hier een hoofdamb tenaar, die zich niet bewust is van zijn taak en dingen doet, die in de gemeentelijke huishouding niet pas sen. Daar is bijvoorbeeld de kwestie van de appels en peren. De heer M. ontkent er iets van te weten. Op nieuw wordt een onderzoek inge steld en het geschenk blijkt afkom stig van een eenvoudig mannetje ergens in Noord-Brabant. De heer M. zegt nog steeds van niets te weten. Het ontvangbewijs van Van Gend en Loos is geteekend door mevrouw M. en verder blijkt, dat de heer M. de kistjes ledig voor den halven vracht prijs heeft teruggestuurd. Nog zegt de heer M. van niets te weten. Het is alleen zielig voor den man, die gedacht heeft op deze wijze de aan dacht op zich te kunnen vesfigen voor de levering van bloemen en planten aan den plantsoendienst, en van wien de heer M. nu niets meer weet. Voor de behandeling door het scheids gerecht is ook veel reclame gemaakt, maar het gerecht heeft de zaak met ge sloten deuren behandeld. Wat het ge sprokene in de geheime raadszitting be treft, spr. heeft niet te veel willen mede- deelen, omdat bij een college van 21 per sonen zoo licht elkaar tegensprekende meeningen kunnen ontstaan. Maar per slot heeft de Raad unaniem het ontslag besluit genomen. Er is gezegd, dat alles voor den heer M. verkeerd moest worden uitge legd. Waarom? Hij zou Duitschgezind zijn, doch dat is een insinuatie, aldus spr.; dat kon ons niets schelen. Wel was KINDERHOEKJE 25. Zoo gauw ik drie keer met mijn stok ergens op tik en zegt: tik, tak, tok, dan gebeurt er wat ik wil en kan ik mensch en dier betooveren. Maar dat is een lang verhaal. Morgen vertel ik je daar meer van. Nu niet, want ik heb honger en ik ruik de „snert" al. 26. t Toen holde Opa Bol met Tippie en Toppie zoo hard hij 'kon naar huis. Moeder Bol had zooveel spekpannekoe- ken gebakken. d*t de stapel bijna tot de balken van hun kamertje reikte. Tippie kon niet nalaten, er een duwtje tegen te geven en heel de stapel rolde om. er bezwaar tegen hem, dat hij steeds af gaf op de Nederlandsche arbeiders en steeds het werk aan de overzijde van de grens ten voorbeeld stelde. Daarover heeft spr. hem zelfs eens onderhouden. Deze man, die bovendien naar Le Havre ging om andere ambtenaren om te koo- pen, kan zelf in den Nedcrlandschen ambtenarenstand niet gehandhaafd worden. Er is gezegd, dat het was, óm dat de heer M. lid van de N.S.B. zou zijn, maar daar hebben B. en W. zich niet mee in gelaten Na korte re- en dupliek werd de be handeling van de zaak gesloten en de uitspraak bepaald op 10 October, tenzij de Raad termen aanwezig acht, het on derzoek op een bepaald punt te herope nen. „Besprekingen der as-mogendheden tot positieve resultaten te leiden" plegen T) UITENLANDSCHE perskringen in Berlijn brengen de reis van Von Ribbentrop naar Rome, onmiddellijk na het bezoek van den president van den Spaanschen phalanx, Serrano Suner, met het naderend deelnemen aan den oorlog van Spanje aan de zijde der as-mogendheden in verband. In de Wilhelmstrasse werd Woensdag opgemerkt, dat deze reis niets bijzonders behoeft te beteekenen. Intusschen ziet de Berliner Boersenzeitung, wier goede betrekkingen met het ministerie van buitenlandsche zaken bekend zijn, in de reis een uiting van eenheid der as-mogendhèden bij het maken en uit voeren van nieuwe plannen. Duitschland en Italië, aldus genoemd blad, zijn ideëel en materieel zoo nauw verbonden als tot dusver nog nimmer tusschen twee sterke en zelfbewuste mogendheden het geval is geweest. In hun bondgenootschap van geest, hart en wapenen staan Duitschland en Italië niet naast elkaar, doch zij zijn één met elkaar. Gemeenschappelijk overleg en gemeenschappelijke besluiten verzekeren hun gemeenschappelijke daden met groot succes. Dit hebben de gebeurtenissen van den laatsten tijd bewezen. Het zal ook in de naaste en verre toekomst het geval zijn. Besprekingen tusschen de leidende staatslieden der asmogendheden plegen tot positieve resultaten te leiden, die door hun vrienden gewaardeerd, door hun vijanden gevreesd worden." Het is zeer opmerkelijk, dat de Berliner Zeitung am Mittag boven een telegram uit Madrid het opschrift plaatst: „Spanje kan niet af zijdig blijven!" RIBBENTROP'S reis naar Ro me wordt in diplomatieke en politieke kringen te Berlijn druk besproken. Het is in de samenwer king van de beide mogendheden van de as traditie geworden, het dagelijksche nauwe contact tus schen beide regeeringen af en toe door een persoonlijke ontmoeting van de ministers van buitenland sche zaken aan te vullen. Deze ontmoetingen zijn nog steeds zeer belangrijk gebleken. Zij beperken zich niet tot een uitwis seling van gedachten van informatieven aard, maar hadden meestal ook een on middellijke praktische uilwerking op den loop der politieke gebeurtenissen in Europa. En ofschoon van Duitsche zijde iedere aanwijzing omtrent het. program van de besprekingen te Rome ontbreekt, wordt hiér tóch openlijk de verwachting uitgesproken, dat er concrete resultaten van verwacht kunnen worden. Het tijdstip van deze bespreking, drie weken na de laatste Duitséh-Italiaan- sche ontmoeting, laat bepaalde vermoe dens omtrent de te behandelen onder werpen open.- Het zou te ver gaan ze in verband te brengen met het bezoek van den Spaanschen minister van binnen- landsche zaken. Ongetwijfeld zal ook aan dit bezoek in het kader van de al gemeene gedachtcnwisseling aandacht geschonken worden naast de onderwer pen: London, Egypte. Naar aanleiding van laatstgenoemd bezoek wordt te Berlijn met voldoening vastgesteld, dat iedere twijfel omtrent de zijde aan welke het nieuwe Spanje in den tegenwoordigen oorlog met zijn svmpathie staaf, uitgesloten is. Het ver dient zeker de aandacht, dat in verband hiermee de Duitsche pers uitvoerig- ge wag maakt van de legitieme Spaansche aanspraken op Gibraltar. Gunstige resultaten van de Leipziger Messe "\TDORZOOVER men tot heden heeft v kunnen vaststellen, heeft de Leipzi- germesse aan de deelnemers een geza- menlijken omzet van 300 millioen mark opgeleverd. Dit resultaat bewijst, hoezeer de intensiteit van het economische ver keer in Europa is toegenomen. Neder land heeft van alle deelnemende landen het. grootste aantal koopers naar Leipzig gestuurd. Het spande de kroon met p6i kooplieden, doch ook de deelname van Denemarken was bijzonder groot, met 889 koopers. Daarop volgden Zweden, België. Italië. Joego-Slavië en Zwitser land. De landen van Zuid-Oost-Europa waren tezamen door 720 koopers verte genwoordigd. Van buitenlandsche expo santen zijn berichten binnengekomen, dat. zij niet alleen van Duitschers maar ook van buitenlandsche klanten belang rijke orders genoteerd hebben. Het streven om met alle middelen de buitenlandsche handelsbetrekkingen hin- per kruik f 3.25 bij 6 kr. af 3.= bij 12 kr. a f 2.85 Utr.str. 17 Tel. ETEiïl Ao 1878 rende do laatste maanden meermalen aanleiding gegeven tot de vrees, dat men het er in Duitschland op zou aan sturen om het continent van de andere wereldmarkten af te zonderen/ Sinds statistische gegevens hebben aange toond, dat het Europeesche vasteland in hooge mate in eigen behoefte kan voor zien, en als gevolg daarvan de Britsche blokkade volledig zonder uitwerking is, gevoelde men zich in bepaalde handels kringen in die overtuiging gesterkt. Toen Engeland als afnemer was uitge schakeld, hebben bijv. de landen, die boter en eieren naar Engeland uitvoer den, met verbazing vastgesteld in hoe grooten mate de staten van het vaste land onderling elkander kunnen voor zien. Van Duitsche zijde wordt echter met nadruk verklaard, dat het huidige autarkische streven in Europa niet vofcr de eeuwigheid bestemd is. Zoo heeft dr. Schlotterer. een van de leidende figuren van het ministerie van economische za ken, in een redevoering verklaard, dat een van de belangrijkste opgaven na den oorlog zal bestaan uit het bevorderen van een op verstandige wijze met elkaar in evenwicht brengen van don Europee- schen handel en den handel overzee. Uit veiligheidsoverwegingen verankert Duitschland zijn economie in het vaste land van Europa, zonder echter in de fout te vervallen dit- vasteland van de overzeesche landen af te snoeren. In Europa zelf moeten echter do econo mieën der afzonderlijke landen door sa menwerking en arbcidsverdeelifrg elkan ders welvaart bevorderen. Men spreekt te Berlijn de ver wachting uit, dat .deze duidelijke verklaringen de vrees van de voor standers van den wereldhandel zal opheffen en men voegt er nog aan toe, dat Duitschland na den vrede alles in het werk zal stellen, om met de groote grondstoffenmark- ten yan overzee een zoo intensief mogelijken handel te drijven. De ontwikkeling aan de Berlijnsche beurs TJ ET is interessant, om de ontwikke- ling van het koers-niveau aan 'de Duitsche beurzen na te gaan. In Decem ber 1938, toen er bij het. beurspuhliek nog geen enkele-vrees voor een eventueel uit breken van een oorlog bestond, stond de index van alle aandeelen aan de Ber lijnsche beurs op 103,7. Drie' maanden na het uitbreken van den oorlog in De cember 1939 was dit getal reeds tot 106,61 geslegen. Het hoogst werden mijnwaar- den en waar,den van de ruwe industrie gewaardeerd. Deze vertoonden een ge middelde van 115,61, terwijl do verede lingsindustrie een index van 101,3 en handels- en verkeerswaarden er een van 107,67 bereikten. Sindsdien heeft een voortdurende ver betering aan de beurs met de successen aan het, front, gelijken tred gehouden. Medio September 1940 bedroeg de alge meene index voor alle aandeelen 130.81. De ruwe industrie had daarna een aan deel van 134,32. de veredelings industrie van 127,28 en handel en verkeer van 133.83. Het meest opvallende hiervan is. dat de aandeelen der veredelings-indus r- ii111IJ;,-,uima nen Europa te mtensiveeren. heeft, gedu- trie de hoogste vlucht genomen hebben De gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAQBLAD" Is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging ter teekening, de girodienst zorgt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het vierde kwartaal 1940 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE. en dat de handels- en verkeerswaarden, bijna het niveau van de papieren der ruwe industrie bereikt hebben. Hieruit blijkt tevens, dat er in Duitschland geen oorlogswinstmakers zijn en dat de inte ressen van het publiek aan de beurzen zich gelijkmatig over alle takken yan het ceonoioisth leven uitstrekken. Niet minder indrukwekkend is de ont wikkeling van de koersen der obligaties. In December 193S kwamen alle 50 pro cent obligaties met 100,21 a pari te staan. Medio September hadden zoowel de pandbrieven der hypotheekbanken als de. lèeningcn van landen en gemeenten een koers van boven de 100 procent be reikt. De algemeene index voor lecnin- gen van dezen aard is thans 100,96, ter wijl zij anderhalf jaar geleden nog 99,21 bedroeg. Het hoogst staan ook hier de industrie-obligaties, die tegenwoordig een gemiddelde noteering van 104,17 hehben. Te Berlijn is men van oordeel, dat. deze koers-ontwikkeling een duidelijk teekên is van het vertrouwen, waarmee de toe komst van de geheele Duitsche economie beoordeeld wordt. GENERAAL ANTONESCU „CONDU- CATOR" BOEKAREST, 20 Sept. (D.N.B.) Het Roemeensche ministerie van buitenland sche zaken heeft het diplomatieke corps medegedeeld, dat de minister-president, generaal Antonescu, den titel „Condu- cator" zal hebben en dat in het inter- nationale verkeer deze titel ook gebruikt zal worden. Hiertoe is besloten met uit drukkelijke goedkeuring van de bewe ging der legionnairs, die daarmede An tonescu als een der hunnen erkend heb ben. SPORT EN SPEL SLUITINGSWEDSTRIJDEN OP DE ZAANSCHE WIELERBAAN AMSTERDAM, 19 Sept. Zondag 22 September a.s. zullen op de Zaansche Wielerbaan te Assendelft de sluitings- wedstrijden gehouden worden. Het pro gramma vermeldt o.a.: Een eigen-kracht- wedstrijd voor profs over 40 K.M., waar aan de renners Klink, Cees Bakker, v. d. Voort. e. a. zullen deelnemen. Voorts wordt een achtervolgingstournooi gehou den met als deelnemers Klink, v. d. Voort, Bakker en Groene wegen. Daarna rijden PronkEvers een koppel-omnium tegen Kremers—van Rooy. ZATERDAG 21 SEPTEMBER JAARSVELD. 414.4 M. NCRV-Uitzen- ding 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftle zing, Meditatie. 8.25 Gewjjdc muziek (gr.pl 8.35 Gram.muziek. 9.15 Apollo-ensemblc en gram.muziek, 10.20 Arnhcmsche orkestver- eeniging (opn.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11,25 Fluit, piano cn gram.- muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Postillons en gram.muziek. 2.15 Orgelconcert. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Pia no. 2 violen en gram.muzick. 4.15 Gram.mu- ziek. 4.35 Zang met pianobegeleiding cn gram.muziek. 5.15 Nieuws- en economisch» berichten ANP. 5.30 Voor de jeugd. 8.15 Gram.muziek. 6.30 VPRO: Bjjbelvertellin- gen. 6.45 berichten; 7 uur vragen van den dag A.N.P.; 7.15 reportage of muziek; 7.45 orgelspel; 8 uur Nieuwsberichten A.N.P.: 8.10 causerie: de kleine zelfstandige; 8.30 gewtfde muziek (opnamen); 8.50 Schriftle zing; 8.559 uur Nieuwsberichten A.N.P. KOOTWIJK. 1875 M. VARA-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.mu2iek (8.00 Nieuws berichten ANP). 10.00 Orgelspel. 10.S0 Zang, piano- en gram.muziek, 11.00 Gram.muzick. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Esmeralda en solist. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. l.OO VAR A-orkest (1.45—2.00 Gram.muziek. 2.00— 2.15 Berichten Duitsch). 3.00 Gram.mu- ziek. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Tuin- 'nouwpraatje. 4.15 Orgelspel (met gram.mu- ziek). 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Esmeralda. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Viool en piano. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.); 7.15 VARA.orkest; 7.40 reportage: 800 berichten Duitsch; 8.15 nieuwsberichten A.N.P., eventueel gram.muziek: 8.30 Berich ten Engelsch: 8.45 Gram.muziek; 8.55—0.00 Nieuwsberichten A.N.P.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7