Bonnen, die nu geldig zijn I GIREERT U ONS NOG HEDEN? STADSNIEUWS Politie-varia Üq&nda Geschenk aan Broek op Langendijk Automatieken en distributie Benzine voor twee of drie auto's SLAGERSKNECHT VAN DE FIETS GEVALLEN Veiling van vaste goederen IserietsvanUbij? Nieuwe telefoon aansluitingen Voor den gewonden soldaat Herfsttochten „Ons Belang" Ned. Voetbal Bond afd. Utrecht DE DIEFSTAL VAN distributie-bonnen Huiseigenaren contra gemeente Leiden 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1940 Van 23 Sépt. t.e.m- 29 Sept zijn de met „7" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekie geldig. De bonnen, welke 29 September nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig t.e.m. I October. Voorts zijn in omloop voor kinderen beneden 4 laar: halve broodkaarten. Naast de halve broodkaart ontvingen de kinderen een toeslagkaartwaarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lang rondkomen als de broodkaart geldig is. Bons 05 t e.m. 12 (boterkaart) 2*/« ons boter. Bons 05. 06. 07 (vetkaart) 2l!ons margarine of 2'/i ons boter. Bon 08 (vetkaart) 2llt ons gesmolten vet of 2Vi ons boter. Bons 09,10. 11 en 12 (vetkaart) 2f/i ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Bon 72 een kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73: pond koffie of ons thee tot en met 27 September. Bon 71: pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: V» pond rijst of rijstemeel tot en met 4 Oct. Bon 54: pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November. Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bons 01 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 01 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 23 t.e.m. 29 Sept. Bons. die op 29 Sept. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 6 October. Petroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Bon 104: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoud zeep. öf 200 gram zachte zeep. óf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken, öf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, óf 200 gram vloeibare zeep, tot en met 18 October. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 januari 1941. Bon nr. 5 van de voederkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- en kattenbroodGeldig t.e.m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! Door de bewoners van Wijk VIII Ameublement voor de nieuwe raadszaal GISTEREN is het nieuwe raadhuis van de gemeente Broek op Langen dijk officieel in gebruik genomen. Broek op Langendijk heeft voor velen onzer stadgenooten een bijzondere be- teekenis. heel wat Amersfoortcrs heb ben in de benauwende oorlogsdagen van de maand Mei in deze Noord-Hol landsche gemeente gedurende meerdere dagen een gastvrij onderdak gevonden. In verband met deze plechtigheid was een uifnoodiging gericht aan den heer D Schroor, om Wijk 8 als vroegeren leider te vertegenwoordigen. Naar men weet, had deze wijk zich intusschen beijverd om gelden te verzamelen en de^e om te zetten in een practisrh ge schenk voor de Broek op Langendijkers. De keuze was daarbij gevallen op een ameublement voor het nieuwe raadhuis, bestaande uit een voorzittersstoel. twee arpistoelen voor de wethouders en zes stoelen voor de raadsleden. De stoelen waren van blank eiken hout, overtrokken met groen trijp, het geheel passend in de kleur van het nieuwe interieur. Nadat de. vergadering door burgemeester Schelhaas geopend was, heeft de héér Schroor. die verge zeld was van de twee groepsleiders van wijk 8, de heeren Rrcukelaar en ter Braak, in toepasselijke bewoordingen dank gebracht voor de indertijd onder vonden gastvrijheid. Onverbrekelijke banden iijn toen gelegd tusschen de in woners van Amersfoort, en Broek op Langendijk in dagen, welke men niet vergeten zal. Spreker bood vervolgens het. ameu blement aan. vergezeld van een oorkon de. geleekend door onzen stadgenoot ,Vels Heijn. Burgemeester Schelhaas bedankte hartelijk namens ziin gemeente. Dezer dagen komen wij uitvoeriger op boven staande plechtigheid terug. Het warme hapje in de knel \T U de vleeschdistributie inge- voerd is, beteekent dit een ge voelig nadeel voor de automatiek houders en hun klanten. Er worden namelijk geen speciale toewijzin gen verstrekt voor dit doel. Voorloo- pig zal men nog wel op de voorra den kunnen teren, maar hieraan komt natuurlijk binnen afzienba- ren tijd een eind. De vraag is, of er iets ter vervan ging aanwezig is. In zekeren zin is dit inderdaad het geval. Enkele in gewijden in de „warme hapjes-bran che" deelden ons iets mee over de geheimen-van-de-kip Het schijnt, dat dit gevogelte binnen korten tijd een belangrijker plaats in onze automatieken zal gaan innemen dan voorheen. Maar dit zal natuurlijk afhankelijk zijn van voorraden en aan voer, en die zijn uiteraard niet on beperkt. We stelden terloops ook een vraag over het. eventueele gebruik van lams- en paardenvleesch, dat naar men weet nog niet in de distributie is opgenomen. Te dien aanzien ie men niet. al te geest driftig gestemd. Het valt inderdaad niet te ontkennen, dat de varkens carbonade of het vroegere balletje gehakt in let terlijken en figuurlijken zin beter in den smaak van het publiek vielen. Maar... men kan nooit weten! Wèl mag men aannemen, dat er meer gebaksoorten per automatiek verhan deld zullen worden. Of dit ook het geval zal zijn met de slaatjes, slaat niet vast. Men moet niet vergeten, dat dit een ty pisch zomer-cten is. Alles hangt er van af hoe het. publiek er op zal rea- geeren. Misschien maakt het van den nood een deugd en blijft het dezen win ter slaatjes eten... Dan zal do winter 1010'41 in de herinnering der automa tiek-klanten voortleven als de „slaatjes winter!" Bij onzen rondgang langs de ver schillende zaken hebben we den in druk gekregen, dat er wel wat onge wone moeilijkheden zijn, maar dat de „automatische kellners" ons desondanks a raison van een dub beltje of een kwartje zullen blijven bedienen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Pieter Januarius Maria, z. v. Pieter Willem Stalenhoef en Ca- tharina Johanna Visser; Wilhelmus Henricus, z. v. Marcus van Wijk en Jo hanna Maria Leenes; Arend Johannes, z. v. Gerhardus Roode en Hendrika Ja coba Elzenaar; Johanna Hildegard In geborg, d. v. Gijsbert Schipper en Jo hanna Adriana Cornelisse. OVERLEDEN: Johannes Drost, oud 52 jaar. ongehuwd; Brunette Magdalena Metz, oud 7.8 jaar, echtgenoote van Da vid Carel Blazer. Wasscherij-directeur staat terecht wegens valsch- heid in geschrifte Vrijspraak geëischt Gistermiddag heeft voor de Utrecht- sche rechtbank terecht gestaan een 45- jarige directeur, van een wasscherij te dezer stede, terzake valschheid in ge schrifte. Op 20 Juli van dit jaar had ver dachte bij de rijksverkeersinspectie te Zeist een formulier ingezonden, met de bedoeling vergunning te verkrijgen voor het koopen van 1200 liter benzine, be stemd voor zijn drie auto's. In werke lijkheid had hij maar vergunning gekre gen om met twee auto's te j'ijden, zoodat de rijksverkeersinspectie een aanklacht indiende, omdat naar haar meening ver dachte valschelijk opgaaf gedaan had van benzine voor drie vrachtauto's. Op een vx-aag van den president mr. Dorhout Mees, waarom verdachte dat had gedaan, verklaarde hij geheel te goeder trouw gehandeld te hebben. „In derdaad", aldus verdachte, „mocht ik maar met twéé auto's rijden, maar toen ik het formulier thuis kreeg, waarop ik moest invullen, hoeveel benzine ik wilde hebben, heb ik me precies gehouden aan wat er gevraagd werd". Pres.: Hoe luidde de eerste vraag op het formulier dan? Verd.: Er stond, hoeveel auto's hebt u normaal in gebruik? Pres.: Ja, dat beteekende toch, voor hoeveel auto's mag u thans benzine vra gen eri dat doelt natuurlijk niet op de periode van voor den oorlog, toen men net zooveel benzine mocht koopen als men wilde. Verd.: Dan had er toch naar mijn mening moeten staan: hoeveel auto's hebt u thans in gebruik en hoeveel benzine wenscht u daarvoor? En niet zooals hier staat, hoeveel auto's hebt u normaal in gebruik? Pres.: U had best kunnen begrijpen, dat de verkeersinspectie niet anders be doelde dan: hoeveel auto's heeft u op 20 Juli in gebruik? Verd.: Best mogelijk, maar dat heb ik er niet uit. begrepen. De verdediger, mr. Kooien, zeide ook van meening te zijn, dat verdachte niets anders heeft gedaan dan zijn plicht en precies heeft geantwoord op de vragen, welke men hem voorlegde. Nu kan, aldus spr., de verkeersin spectie wel zeggen: we bedoelen er natuurlijk mee, wat zoojuist de amb tenaar van de inspectie heeft gezegd, Maar naar den letter heeft mijn cliënt niets gedaan, dat hij niet mocht doen. In zijn requisitoir merkte de officier van justitie, mr. Twiss Quarles van Uf- ford op, dat het er allen schijn van heeft dat do verdachte opzettelijk het formu lier verkeerd heeft ingevuld. Maar strikt genomen is de redactie van de bedoelde vraag ook voor een anderen uitleg vat baar, dus zal ik wegens gebrek aan be wijs vrijspraak moeten vragen. Vandaag over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Hedenmorgen, omstreeks kwart over elf, heeft op den hoek van den Soesterweg en den Parallelweg een ongeluk plaats gevonden. Een slagersknecht, een zekere B., moest in bewusteloozen toestand naar het St. ElisaJDethsziekenhuis vervoerd* worden. Genoemde B. kwgm te vallen, doordat., plotseling de transport-bagagedrager van zijn fiets losschoot Met een flinke hoofd wonde bleef hij liggen. Door een bewoner van de Langestraat is aangifte gedaan van diefstal van een. colbertjas te zijnen nadeele. Een slager uit Hoevelaken kreeg een proces-verhaal, omdat hij per fiets vleesch vervoerde dat te ver buiten het stuur uitstak. Een zevental rijwielen werd ont vreemd, terwijl vier wielrijders geverba liseerd werden, omdat zij met onvol doende afgeschermd licht fietsten. De uitslag van de veiling van vaste goederen, gisteravond ten overstaan van notaris G. P. A. L. te Leuken in De Valk gehouden, luidt als volgt.: Perc. 1 en 2: twee woonhuizen aan de Dollardstraat nos. 218 en 220, aan den heer J. v. d. Werf, tezamen voor f 10.500. Perc. 3: woonhuis Isseltscheweg no. 11. uit de hand verkocht. Perc. 4: winkelhuis van Bemmelstraat no. 109. aan den heer A. Verstraeten, voor 3900. Perc. 5 en 6: landbouwerswoning en grond ai.n de Birktstraat no. 85, aan den heer'J. v. d. Werf voor 9000. Op het politiebureau zijn door de eigenaars de volgende gevonden voor werpen terug te bekomen: Zilveren schakelarmband; licht grijze regenjas; donkerbruine damesporte- monnaie met inhoud; sleutels; vulpen nen; bruin lederen portefeuille; heeren rijwielen; verchroomd heerenhorloge; fietspomp; boodschappentasch met beu gel; gummi heerenregenjas; textiel kaart; gebloemd kussen; glas van rij wiellantaarn; bankbiljet; jachthond (grijs-bruin); roomboter; blauw gebrei de kindermuts; nummerbord HZ 32101; gevlochten ceintuur met 2 ringen: steen tje uit collier of ring; twee verbonden gouden sierspelden; zilveren boekenleg ger; heeren jas (looden stof); postpaper en enveloppen; grijs-groen mutsje; zil verbonnen; schrijfmachine in koffer, lichte regenjas; matras; paar gemerkte wollen sokken, schekelarmbandje, zwart vulpotlood; rijwielbclastingmer- ken; klein hondje witharig zwarte plek op rug; groen halsbandje; babycapeje; blauwe regenjas; textielkaart met. nr. 44347; beige damestaschje met inhoud; beige regenjas; 1 paar blauwe dames handschoenen, linkerhandschoen bruin; zwarte portemonnaie met inhoud; torn- pouse zwart; kinderjekkertje; zilveren damesarmband; damesrijwiel; blauwe regenjas; donkerblauwe ceintuur; bruin lederen portemonnaie met inh.; zwart damestaschje met inhoud; zwart hond je met wit snuitje (met halsband); bruine spaniel met witte vlekken; zwarte bouvier; roode hoofddoek met witte stippen; zwarte rijwieltasch in houdende mantel; gehaakt kleedje; zwarte kinderportemonnaie; beige ceintuur; portemonnaie met inhoud; een witte jas; paar bruine handschoe nen; grijze ceintuur; rozenkrans; oor knop met steen; zweep; moersleutcl; autokrik; bonnen voor scheerzeep; ko peren gewicht; autoped op luchtbanden; dames polshorloge; koperen asdop; roo de damesportemonnaic met inhoud; étui inh. vulpen, vulpotlood en gewoon potlood; zilveren vulpotlood; blauwe pa- rapluie; eenige distributiebonnen; zil veren armband met steentje; sleutel m. label: podvindersrienv met mes in sche de; biljartqueue; bankbiljet; beige cein tuur van regenjas; donkerblauwe tasch inh. portemonnaie met inhoud; blauwe dameshandschoen; wit wantje: dames- rijwiel; U.L.O. agenda; doubléeheercn- polshorloge aan riempje. Inlichtingen dagelijks tusschen 912 en 2—4 uur aan het Hoofdbureau van Politie. Niet per telefoon. De volgende adressen werden telefo nisch aangesloten: 3458 H. M. Wateier, graanhandel, Bis- schopsweg 218. 3S58 Houthandel en Timmerfabriek Jac. P. Bunnik, Soesterweg 5. 3979 Gemeentebestuur t.b.v. Luchtbe schermingsdienst, Zuidsingel 35. 4058 Dir. P. en T. kantoor, Heinsius- laan 14. 4060 C. Rijn Jr.. groenten- en fruithan del. Pakhuis en privé-woning, We verssingel 22B. 4156 Mej. A. v. d. Water, Randenbroe- kerweg 2. 4356 L. Yelleman, handelsagent, van Lenneplaan 10. 4365 J. van Buuren, Cand. Theol., Wijersstraat 12b. EXAMENS Het diploma-gemeentelijke archiefver zorging werd te Utrecht behaald door mej. L. C. Vos, adjj. commies ter secre tarie, alhier. BLOEMBOLLEN VOOR DE BORDER LI OE fleurig en imposant een vaste plantenborder in den zomer ook kan zijn, in het vroege voorjaar missen we toch leven en kleur, als we er thans niet voor zorgen, dat er wat bolgewassen in verwerkt worden, die omstreeks dien tijd voor de vroolijke noot moeten zorgen. Meestal kunnen we zóó planten, dat de leeggekomen plaats later weer door uit groeiende vaste planten ingenomen wordt. Wanneer dat niet het geval is. kunnen we op de open plek wat éénjarige zaaibloe men. dahlia's, knol-begonia, gladiolussen, e-d- zetten. Hoe grooter en dieper de border is, hoe grooter we de groepen bolgewassen ne men ter wille van het kleureffect. Een 25-tal tulpen, hyacinthen of narcis sen of een vijftigtal kleine bolgewasjes als crocussen, scilla's, druifjes e-d. zijn voor een flinke border al gauw itoodig. Vooraf maken we den grond goed tos, hetgeen op zwaren bodem speciaal zeer noodzakelijk is. Daarbij mengen we bij voorkeur wat zand of turfmolm door den grond. We moeten liever niet twee jaar op de zelfde plek bollen planten zonder den grond te ververschen, hetgeen geen lastig karwei is. Wanneer we een laag grond van 40 cM. weg nemen en die door versche vervangen, mogen we van onze bolgewassen een gezonden groei en bloei verwachten. Het is uitstekend, om na het planten van de bollen wat A- S- F.-korrels te strooien, en dit tegen het voorjaar nog maals te herhalen. Geen enkel bolgewas levert zulk schit terend materiaal voor borderbeplanting als de tulp met al haar merkwaardige vormen en variëteiten. Reeds in Maart zijn het de botanische Tulipa Kaufman- niana, die in bloei komen en een typi- schcn waterlelievorm vertoonen. Daarop volgen de enkele vroege en de dubbele vroege en dan weer de dubbele late. Daarna vormen de mendel- en triumph- tulpen met hun halflange, stevige stengels den overgang naar de late bloeiers als darwins. cotagetulpen, breeders leliebloe- mige tulpen, parkiet- of papegaai-tulpen en bonte tulpen met grillige vlammen en tcekeningen. Wanneer deze laatste ont staan zijn uit darwins, worden zij Rem- brandttulpen genoemd, en zijn zii afkom stig van breedertulpen dan worden zij betiteld als bizarren. Wie ruimte in zijn tuin heeft, moet eens wat verschillende variëteiten uitkiezen, die in elke goede prijscourant vermeld staan. Ze hebben ieder voor zich hun eigenaardigheden en aparte kleurschakee- nngen. waardoor zij voor tuinbeplan- ung naast onmisbaar zijn geworden. Het. comité voor den gewonden en zieken soldaat, schrijft ons het volgen de: Dc vorige week kon geen avond- of mulcwgconcert worden gegeven. Wel zorgde de jeugdige zoon van den kapel meester van ho( Harmonie-orkest., dat reeds 2 concerten gaf, gedurende twee middagen voor pianospel. De in het vooruitzicht gestelde gratis bioscoop-avond ging niet door, doch zal deze week worden ingehaald. Tijdschriften kwamen wederom bin nen. De volgende giften berden ontvan gen: Mevr. B. f 1; den heer B. f 1. To tale inzameling v. h. expeditiekantoor C. D. v. d. B. f 7.10; mevr. de wed. A R. V. f 2. Giften kunnen gestort, worden op Gironummer 25047 van H. A. Fischer, Mauritslaan 4. GRAND THc&TRE. Van Vrijdag 20 t.m. Donderdag 26 September vertooning van de film „Discretie verzekerd". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45. 4 00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag doorloopend om 2.30, 6.00 en 8.15 uut. Overige dagen 2.30 en 8.00 uur. Maan dag en Dinsdag geen matinée. CITY THEATER. Van Vrijdag 20 t.m. Donderdag 26 September vertooning van „Boefje". Zondae doorloopend. aanvangend om 1.45, 4 00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30. 6.15 en 8.30 u^ir. Ove rige dagen om 2.30 en 8.00 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Sejenka Rassin". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor a'ie meisjes lederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A-K.G. 19 Sept. t.m. 1 Oct. Expositie van Indische landschappen van Adolfs. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL Muurhuizen 9,. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wijers straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingei. Geopeno dageiijkr van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) AMICITIA. 26 Sept. Optreden van „De Ramblers". 8 uur n.m. BAARN BAARN'S LYCEUM. 16 Sept. t.m. 6 Oct. Tentoonstelling van etsen en aquarellen door Jan Poortenaar. Geopend van 104, 's Zondags van 1.304. WANDELSPOR1 250ste marsch van Jan de Tippelaar Door het bestuur van „Ons Belang" zijn in de jurvy benoemd de heeren: C. Gijse, hoofdbestuurslid van de vereen. „Ons Belang P. E. H. va Mourik, leeraar M.O. lich. ontw. en F. N. van Woudenberg, ambt. N.S. te Utrecht. Als bijzonderheid kunnen wij voorts nog mededeelen dat onder de vele in schrijvingen zich ook bevindt die van Jan de Tippelaar, een hekend wande laar uit Zwolle, die tevens zijn 250sten officieelen marsch zal loopen. Vanzelf sprekend zal dit niet zonder meer pas- secren. Jan zal op passende wijze wor den gehuldigd. Wat den .Teugdmarsch betreft, deze is bedoeld voor jongelui van 10—15 jaar, eefhter met dien ver stande dat. d.e 14- en 15-jar. ook deel mo gen nemen aan de 25 K.M. indien zij dat wensrhen. Voor groepen van Scho len, Wandel-, Jeugd-, Speeltuin- en an dere vereenigingen is het echter ge makkelijker den leeftijd op 15 jaar te stellen teneinde een groep van 13 vol ledig te krijgen. VriFTRM Het programma voor a.s. Zondag luidt: le klasse A: Groen-ZwartGooi6che Boys; VVOGMaarssen; RUC—Stichte naren; NijenrodcsUtr. Boys. le klasse B: IJFC—l'VA; FAK— Oranje-Wit; HDSWijk bij Duurstede; Socsterherg—Vreeswijk; CDN—DEV. 2e klasse D: DOSV'VBO; Spoorvo- gelsKVVA; AvanceRoda; Hilv. Boys Gooi vogels. Reserve le klasse A: 't Gooi 4Sopla 2; Quick 2—Soesterberg 2; Laren 2— APWC 2; Hilversum 5Donar 3. Reserve 2e klasse B: Amersf. Bovs 3 —Zeist 3; SEC 2—CDN 2; FAK 2— Scherpenzeel 2; Quic.k 3—Amsvorde 2. Reserve 3e klasse H: DEV 2—CDN 3: Wijk bij Duurstede 2Be-Quick 3; HDS 2—Quick 4. Reserve 4e klasse A: DOV 3—KVVA 2; DSO 4Volharding 3; KDS 3Sem per Avanti 3. De indeeling van de Zaterdagmiddag competitie luidt: le klasse D: CJW, Wit-Rood 1, Wit- Rood 2, TOV, Climax, De Vossen, P S. Res. le klasse B: CJW 2, Huizen 3 Zuidvogels 3., Chefana 2, Altius 2, Bloe- menkw. 2, TOV 2, VISVIA 2 U wilt ons het abonnements geld gireeren voor het vierde kwartaal? Mogen wtf U dan een vriendelijk verzoek doem. Ontvangen wij Uwe giro na 1 Oct., dan zijn de kwitan ties reeds aan de bank gegeven en ontstaat de mogelijkheid van vergissingen). GIREERT ONS DUS NOG HEDEN, DAN HEBBEN WIJ DE OVERSCHRIJ VING NOG VOOR 1 OCT. IN ONS BEZIT Wilt U het even doen; dank U. Het bovenstaande geldt niet voor hen die ons per automati sche giro betalen. ADM. A.D. UTR. STRAAT 11 TEL. 5291 BINNENLAND Een gedeelte ervan teruggevonden AMSTERDAM, 25 Sept. Het onder zoek in den diefstal van een groote partij distributiebonnen uit het kantoQr aan den Laanweg, met den daarna gevolgden keltinghandel in deze bonnen, is door de politie van het bureau Adelaarsweg onder leiding van commissaris van der Heul, met de meeste zorg en kracht voortgezet. Zoo men zich zal herinneren, was de buit verkocht aan een melk knecht te Landsmeer. Deze verkocht de bonnen wederom, door tusschenkomst van een zekeren J. aan den rijwielhan delaar K. Beiden zijn inmiddels reeds ge arresteerd, doch de politie had de bon nen nog niet teruggevonden. Vanmiddag is K. wederom aan een scherp Verhoor onderworpen en ten slotte heeft hij be kend een deel van de buit onder den vloer van zijn herstelplaats te hebben verstopt. Daar is het dan ook aangetrof fen. Inmiddels is alles echter nog. niet hijeengebracht, zoodat het onderzoek wordt voortgezet. 's-GRAVENHAGE, 25 Sept. De zaak, waarin huiseigenaren schadevergoeding eischen voor verzakkingen, ontslaan bij den bouw van het nieuwe stadhuis te Leiden kwam heden weer op de fol der civiele kamer van het gerechtshof. Zoo als bekend, zijn de gemeente en de aan nemers tot overeenstemming gekomen over een voorstel, dat. aan huiseigena ren is gedaan ten einde tot een minne lijke schikking te komen. Over dit voor stel is- nog steeds geen overeenstemming bereikt. Nu het treffen van een onder linge schikking mislukt is, werd het Hof gevraagd een dag te bepalen, ten einde te trachten op de zitting tot, een schikking te komen. Dit zal thans ge beuren op 2 October ae. „Orde van geneesheeren" opgericht 's-GRAVENHAGE, 25 Sept. Stede- gedeeld wordt, -„dat na voelingname met een belangrijk aantal beroepsgc- nooten in den lande is opgericht de „orde van geneesheeren". Het doel. van deze orde is het propageeren van een corporatieve ordening van de gezond heidszorg onder de geneesheeren. Van deze orde kunnen alle Noderlandsche medici lid worden. liet is niet de be doeling de bestaande organisaties te bestrijden of te vervangen, doch door propaganda in wroord cn daad binnen de bestaande organisaties te bevorde ren, dat de Noderlandsche maatschap pij ter bevordering der geneeskunst, die reeds in groote mate een vooraf beelding is van wat een corporatie van gezondheidszorg behoort te zijn, zich geheel in dezen zin ontwikkelt.. Het is tevens de bedoeling van de initiatiefnemers naast deze orde. van, geneesheeren de totstandkoming van overeenkomstige organen voor andere groepen, die zich met de bevordering der volksgezindheid bezighouden, te stimuleeren. Een der initiatiefnemers, arts H. Ai M. Ruhc te Hilvarenbeek, heeft de ge dachten, die aan deze orde ten grond slag liggen, neergelegd in een betoog, dat. oorspronkelijk zou worden uitge sproken op de, op bevel van hooger- hand opgeschorte, vergadering van de vereeniging van huisartsen. Dit beloog wordt, thans als artikel gepubliceerd in het orgaan van deze vereeniging. CORRESPONDENTIE VOOR AMERIKA Onlangs is bericht, dat corresponden tie voor Noord-, Midden- en Zuid-Ameri- ka, n.l. brieven, briefkaarten en ook drukwerken, akten, monsters en ge mengde zendingen, via Lissabon en van daar per Amerikaansche scheepsgelegen heid naar hun bestemming kunnen wor* dén verzonden. Deze regelinjr wordt thans in zooverre gewijzigd, dat alleen corres pondentie, welke het. opschrift „Via Lissabon" draagt, via deze route wordt verzonden. Alle andere gewone corres pondentie (ook drukwerken epz.) wordt via Siberië—Japan verzonden. De ver zending naar Amerika per luchtpost (alleen brieven en briefkaarten) is on gewijzigd gehandhaafd. DOOD ELI JK ONGEVAL IN DE STAATSMIJ NEMMA KERKRADL, 25 Sept. Gisteravond omstreeks kwart voor tien is de 49- jarige handlanger P. L. van Geenen op den losvloer van de staatsmijn „Emma" tusschen twee mijn wagens bcknpld ge raakt. Hij werd hierbij zoo ernstig aan de borst, gewond, dat hij korten tijd later is overleden. Van Geenen woonde in een gezellenhuis te Hoénsbroek. DE WIJZIGING DER ZIEKTEWET s-GRAVENHAGE, 25 Sept, In de toe* lichting op de dezer dogen verschenen verordening inzake wijziging der ziekte wet staat, dat één der bepalingen ten doel heeft, een verplaatsing van de ri sico's der bedrijfsraden naar de raden van arbeid tegen te gaan. In plaats van bedrijfsraden leze men echter: bedrijfsvereenigingen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5