STADSNIEUWS Uitstekend teamwork van de Ramblers Politie-varia dqsunda GIREERT U ONS NOG HEDEN? Bonnendie nu geldig zijn T. Haarman t Klankengetuimel Amicitia in Bonkaarten voor brandstoffen EXAMENS Wielrijder stak te vlug over DE MOOR G. G. VEENENDAAL Wie sloeg de ruiten in DIEFSTAL VAN AUTOBANDEN Ter herinnering aan baron v. Nagell Dit seizoen promotie en degradatie 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1940 Een veelzijdig programma, een veelkoppig publiek Virtuoze accordeonnist te gast J-fET is nog niet zoo heel lang geleden, dat de jazz-muziek over den Atlan- tischen Oceaan in Europa doordrong. Een vreedzame penetratie was het nu niet be paald. Er ontstond een compleet tumult en men sprak met nadruk over jazz-pro- blemen, over muziekverwording. over syncope-hysterie. over den „rhythme- w aan zin." We kunnen ons nog wel herin neren, dat een omroepvereeniging het waagde om hot-jazz uit te zenden. Het was voor de eerste maal, dat een Neder- landsche organisatie dit aandurfde en het dreigde even ook de laatste maal te zijnzoo veel booze telefoontjes en zoo veel opgewonden brieven kreeg men. Maar die tijd is voorbij gegaan. Be ginnend bij de jeugd, heeft de jazz veelal in de populaire gedaante der moderne dansmuziek veler harten ge wonnen. Mön heeft zich er aan gewend, men is de moderne muziek gaan aan vaarden, en als „tegenprestatie" heeft de jazz eenige concessies aan het pu bliek gedaan. Ons land, met zijn wikkende en we gende bevolking, met zijn niet zoo heel onstuimige jeugd, met zijn wel eens grappige behoefte aan „deftigheid", kon natuurlijk nooit of te nimmer een land van de hot jazz worden. Wèl echter werd het aangeraakt door den invloed van het vernieuwde muzikale rhythme. In ons land groeide langzaam de be hoefte aan een muzikalen vorm, die ver want bleef aan het oude, maar het nieu we toch ook in zich moest hebben op genomen. Die behoefte, vasthoudend aan het oude en tegelijkertijd gericht op het nieuwe, is zeer tvpeerend voor den Hol- landschen landsaard. [STERAVOND hebben de Ram- blers een bezoek gebracht aan Amicitia, dat ondanks duisternis en ondanks pessimistische overwegin gen dienaangaande tot de laatste plaats bezet was. Naar men. mocht verwachten, vormde de jeugd het leeuwendeel van het publiek. Oude ren, en zelfs dè ouderdom, waren echter eveneens vertegenwoordigd. De Ramblers hebben er voor ge zorgd, dat ook dit meer bejaarde pu bliek zijn deel amusement kon op doen. Zij brachten een zeer veelzij dig programma. Men kan zonder overdrijving zeggen, dat de Ramblers het populairste dans- orkest vormen, dat wij bezitten en waarschijnlijk het beste ook. In ieder geval is het door en door Hollandsch van karakter: juist niet al te onrustig,, precies niet al te modern, nog net niet al te cosmopolitisch precies zooals de Hollander het hebben wil. Op het podium van Amicitia zat een band, die wist wat teamwork beteekent. Men denke maar eens aan het gedresseerde (vat dit niet al te letterlijk op!) combineeren van trompetten en slagwerkin Jacky Bulterman's arrangement Steeple Chase"! Theo Uden Masman is. men heeft het gisteren nog eens kunnen zien, een geboren bandleider, die vlotheid en gemoedelijkheid, systeem en verve samen kan laten gaan. We achten de Ramblers en hun pro gramma te welbekend om breedvoerig in te gaan op hetgeen gisteren ten ge- hoore werd gebracht. Een paar num mers mogen we uit die bonte veelheid van stemming, humor, swing en schla ger puren. Mood Indigo, dat sublieme werk van Ellington, hebben we weer eens ge hoord. Wat hier nog over te zeggen...? Zij, die zich er voor interesseeren, ken nen de volstrekt melodieuze instrumen tatie en de lichtvoetige melancholie van Ellington. De verdienste van de Ram blers was, dat zij ook werkelijk Elling ton's karakter lieten doorschemeren. A LS gast verscheen Johnny Meyer met zijn accordeon op de planken. Hij improviseerde, speelde Hongaarsch, liet nog eens de klanken van Dinah door de zaal tuimelen en deed dit en nog veel meer met élan en hartstocht. Tot dank brak de jeugd de zaal bijna af... en in ieder geval was die bijval verdiend, want Johnny Meyer bleek een virtuoos, die zeer veel, verrassend veel, uit het accordeon weet te halen. Een typische figuur voor de Ramblers is ook Wim Poppink, die een gevoel voor humor heeft, waar men verbaasd van staat (of zit) te kijken. De manier, waarop hij Asschepoester's school ver haal vertelde, was meesterlijk. Marcel Tielemans heeft vele eigen schappen van den geboren refreinzan ger: Met onmiskenbaren aanleg zong hij onder andere een drietal chansons van Charles Trenet („II y a de la joie". „J'ai ta main" en „Je chante"). We zullen niet verder op dit program ma ingaan. Vermelden we slechts nog, dat ook enkele „rustige" concertnum mers werden gebracht, zooals de para phrase over Léhar's „Hab' ein 'blaues Himmelbett". De avond, welke de Ramblers gisteren in onze stad verzorgd hebben, is in buitenge woon goede aarde gevallen. Ons inziens is het bewijs geleverd, dat het publiek wel degeliik de duisternis trotseert, mits de tocht door het duister naar een doel leidt, dat de moeite waard is- De uitreiking begint 30 September a.s. Zij, die destijds een formulier hebben ingediend ten behoeve van de distributie van brandstoffen, kunnen, op vertoon van de distributiestamkaart „Hoofd", van 30 September t.m. 8 October bon kaarten voor brandstoffen in ontvangst nemen. De uitreiking vindt plaats voor alle groepen. Alle verdere bijzonderheden kan men vinden in een desbetreffende publicatie in dit blad. De Zaterdagavond-markt Om halfacht afgeloopen Naar wij vernemen, zal de markt, welke op Zaterdagavond gehouden wordt, in den vervolge om half aoht eindigen, in verband met de duis ternis. Bij de op 18 dezer door het Centraal Bureau Instituut Pont alhier gehouden examens slaagden voor machineschrij- ven: Eervolle vermelding: mej. S. Na- barro; snelheidsdiploma: mej. J. M. Huisman en mej. S. Nabarro; practijk- diploma: mej. N. v. Willigenburg, mej H. Luytjes, mej. J. A. v. Sonsbeek en de heeren K. Elzinga en J. v. Sloten; vaardigheidsdiploma: mej. W. L. M. Timmermans en de heeren E. Gerth en M. W. Spies. Bij de op 18 dezer door het Centraal Bureau Instituut Pont te Utrecht ge houden examens slaagden voor: kan toorstenograaf Duitsch le Klasse (130 lettèrgr.): de dames N. Boersma en H. Th. W. Riem Vis; kantoorstenograaf Duitsch (100 lettergr.): mej. M. A. de Bakker; kantoorstenograaf Neder- landsch: mej. J. IJ. Kerkman, mej. M. L. M- Verhoeven, mej. H. T. Bosman, mej. A. A. M. Kuiper, mej. J. T. v. d. Hengel, mej. H. E. Assink, mei. H. A. N. Riksen en de heeren M. J. Olieman en J. F. Wamsteeker. Loodgieter V. met lichte hersen schudding en hoofdwonde naar het ziekenhuis gebracht Op den hoek Beekensteinschelaan— Bisschopsweg heeft hedenmorgen om streeks negen uur een vrij ernstige aanrijding plaats gehad. De loodgieter V.. die van den Bis schopsweg naar de Beekensteinsche laan wilde, stak ter plaatse juist voor een naderende auto over. V. werd met zijn fiets gegrepen en tegen den grond geslingerd. Hij bekwam een lichte her senschudding en een hoofdwonde. Per ziekenauto is hii overgebracht naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis. Door de politie is tegen een verlofhou der (B), die bier in zijn lokaliteit voor radig had, ter zake van overtreding der drankwet, proces-verbaal opgemaakt. Iemand, die nog twee boete's, resp. van 3.en 2.te vereffenen had, is hier aangehouden. Daar de man niet betalen kon, is hij overgebracht naar Utrecht voor het ondergaan van een daarmede gelijk staande hechtenisstraf. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een bakker, die vóór tien uur des mor gens versch brood liet afleveren. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arnoldus Willem, z. van Arnol- dus Willem Brehler en Roelofje Geerts; Wolter, z. van Evert Agterhuis en Hillechien Schuinder. Ondertrouwd: Albert van de Kieft en Hendrika Cornelia Viets; Pieter Brongers en All la Donselaar; Hendrik Bronkhorst en Karolina Frieda Kéuchel; Jan Thomas de Rooft en Ada van de Pol: Aart Hendrik Metaal en Hendrika Rerridina Kreuzcn; Jo hannes Kier van der Molen en Jacoba Vos; Leonard Aspers'ag en Adrians Arnolda Dijk huis; Gerard Jozef Gielen en Maria Cornelia Verhaar. Getrouwd: Johannes Machiel Putters en Elisabeth Charlotta Christina Waalwijk; Willem Stuurman en Georgine Petronella Wolf; Jan Gerrit Harm Antoni van Berkum en Bertha Lak. De heer Hornsveld te Baarn, vader der pioen-dahlia, die dezer dagen zijn veertig jarig jubileum vierde, met een der vele soorten, welke door hem in den loop der jaren werden gekweekt (Foto Pax-Holland) GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 27 Sep tember t/m. Donderdag 3 October ver tooning van de film „Wiener Ge- schichten." Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige avonden om 8.00 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. CITY THEATER. Van Vrijdag 27 Septem ber t./m. Donderdag 3 October vertoo ning van de film „Het geheime dag boek." Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Het signaal in den nacht." STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alie meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. 19 Sept. t.m. 1 Oct. Expositie van Indische landschappen van Adolfs. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wfters- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel, Geopeno dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur (Stadgenooten bebbeD 's Zaterdags vrijen toegang) BAARN BAARN'S LYCEUM. 16 Sept. t.m. 6 Oct. Tentoonstelling van etsen en aquarellen door Jan Poortenaar. Geopend van 104, 's Zondags van 1.304. ZEEP OUDE LANGE5TRAAT 8 TELEF. 6652 LASTIG HEERSCHAP IN DEN TREIN Gisteravond werd de politie er door een telefoontje uit Baarn van verwit tigd, dat zich in den trein naar Amers foort een reiziger bevond, die onder in vloed van sterken drank verkeerde en het medereizigers knap lastig maakte. De politie heeft den man, die woon achtig is in Den Haag, hier op 't sta tion „afgehaald" en ter ontnuchtering op het bureau ingesloten. U wilt ons het abonnements geld gireeren voor het vierde kwartaal? Mogen wij U dan een vriendelijk verzoek doem Ontvangen wy Uwe giro na 1 Oct., dan zijn de kwitan ties reeds aan de bank gegeven en ontstaat de mogelijkheid van vergissingen. GIREERT ONS DUS NOG HEDEN, DAN HEBBEN WIJ DE OVERSCHRIJ VING NOG VOOR 1 OCT. IN ONS BEZIT Wilt U het even doen; dank U. Het bovenstaande geldt niet voor hen die ons per automati sche giro betalen. A DM. A.D. Nu de avonden zoo erg lang zijn! een leesportefeuille „EIGEN KEUZE" van BOEKHANDEL Langestraat 33 Telef. 3232 Vraagt gratis prospectus. VERKOOP1NQEN Leusden Postweg G. 29. 2 October 11 uur v.m. Veiling van woonhuis met inboe- 'ïL Soest Café „De Gouden Ploeg" 1 Oct. 11 uur v.m. Verkooping villa „Sonnehoeck" Nieuwe Weg 111. Hoevelaken Koffielhuis Fontein. 3 Oct 11 uur vjn. Verkooping van elf perceelen grond nabij Rijksstraatweg. Café Fontein. 8 en 15 October, 2 uur n.m. Verkooping wegens sterfge val van 'hofstede „Groot Middelaar". Baarn Kasteel van Antwerpen. 2 October 10.30 uur v.m. Verkooping van huis Nachtegaalstraat 25. Nachtegaalstraat 25. 3 October, 10 uur v.m. Verkooping inboedel. Hamersveld Café Tijmense, Aschgatterweg. 8 October. 11 uur v.m. Veiling van boerde rijtje ,,'t Kleine Beekhuis" G 7- Ros Bayart". 10 October. Verkoo ping 100 eikeboomen en 20 wilgen, 11 uur v.m. OMTREK SOEST. Gisternacht werden de bewoners van een perceel od den Heideweg uit de slaap opgeschrikt doordat de ruiten werden ingeslagen. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat 7 ruiten waren ingeslagen met een scherp voorwerp, terwiil een stoel van het tuinameublement. in stuk ken geslagen op de straat lag. Daar niets vermist werd. is poging tot inbraak uitgesloten, hetgeen ook blijkt uit het hardhandig vernielen van het glaswerk in de ramen. De bewoner, die zeer kort hier woon achtig was. bezat hier geen vijanden, zoodat men in het duister tast naar de beweegredenen van deze schanddaad. SOEST. Vorige maand werden een tweetal auto-banden gestolen van achter een café aan de Rirktstraat alhier. De dieven verkochten deze banden aan den expediteur G. v. R. alhier, die deze ban den op zijn vrachtauto monteerde, met welken wagen hij diensten verrichtte voor de Duitsche weermacht. Thans ziin door de politie verdacht van dezen diefstal subs, heling gearres teerd J. A. M.. J. B. en T. B., allen al hier. Na aanvankelijk hardnekkig te ont kennen, ziin zij door de mand gevallen en ziin zii overgebracht naar den Offi cier yan Justitie te Utrecht MARKTBERICHT AMERSFOORT. 27 Sept. Appelen 6— peren 57. per H.L. Hoendereieren 6.907.40, eendeneieren 66.50, per 100 stuks. Kippen 0.801.50. tamme konftnen 2 3.50, oude tamme eenden 0.30—0.40. per stuk. Biggen 813, zeugen (guste) 60 80, per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 15 H.L. ap pelen, 10 H.L. Peren, 160.000 stuks hoender eieren. 400 stuks eendeneieren. 1 zeug (drachtige), 70 biggen, 4 zeugen (guste). Van 23 Sept. t-e.m29 Sept. zijn de met „7" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. De bonnen, welke 29 September nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t.e.m. 1 October. Voorts zijn in omloop voor kinderen beneden 4 jaar: halve broodkaarten. Naast de halve broodkaart ontvingen de kinderen een toeslagkaartwaarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met r!ere toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lang rondkomen als de broodkaar: Bons 05 t-e.m. 12 (boterkaart) 2*/i ons boter. Bons 05; 06. 07 (vetkaart) 2ons margarine of 21/» ons boter. Bon OS (vetkaart) 2ons gesmolten vet of 2*/i ons boter. Bons 09, 10.11 en 12 (vetkaart) 2xh ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Bon 72 een kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73: pond koffie-of ons thee tol en met 27 September. Bon 71: '/t pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: pond rijst of rijstemeel tot en met 4 Oct. Bon 54: V» pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: 1 ons maïzena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November. Bon 15:1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bons 01 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 01 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 23 t-e.m. 29 Sept. Bons, die op 29 Sept. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 6 October. Petroieumzegel- Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Bon 104: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstellingóf 120 gram huishoud zeep, óf 200 gram zachte zeep, öf 250 gram zeeppoeder, öf 125 gram zeepvlokken, óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen. óf 200 gram vloeibare zeep. tot en met 18 October. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. Bon nr5 van de voederkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- en kattenbrood. Geldig t-e.m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN11 Borstbeeld onthuld BARNEVELD. 2o September. Voor het kasteel „De Schaffelaar" te Barneveld heeft een plechtigheid plaats gehad, waarbij, in normale tij den, stellig de geheele bevolking van Barneveld tegenwoordig zou zijn ge weest. Thans voltrok zich de onthul ling van het borstbeeld van onzen oud-burgemeester, wijlen A. W. J. J. Baron van. Nagell in den grootsten eenvoud. Door de zeer bijzondere tüdsomstandig heden had het „Comité oprichting monu ment Baron Van Nagell' in overleg met de familie Van Nagell besloten aan deze onthulling geen officieel karakter te ge ven. De heer E. van Dronkelaar richtte, na mens het Comité Oprichting gedenktee- ken Baron van Nagell. woorden van dank tot de aanwezigen en droeg het monument aan de zorgen van de familie over. Jhr. W. F. Clifford Kocq van Breughel, uit Driebergen, sprekende namens de fa milie Van Nagell, uitte ziin dank voor het tot stand gekomen monument en ver zocht het gemeentebestuur van Barne veld de zorg voor het monument op zich te willen nemen. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door den Commandant van het 79e corps van den Opbouwdienst. dat momenteel in Barneveld is gelegerd en waarvan een deel in kasteel „De Schaf felaar1' is ondergebracht. Jhr. van de Goes van Naters, alsmede door den bur gemeester van Doorn. J. H. E. Baron van Nagell. De gezant te Stockholm E. H. Baron van Nagell had een telegi'am ge zonden. Namens den Opbouwdienst werd een krans van dennetakken. versierd met een rood-wit-blauw lint aan den voet van het borstbeeld gelegd. Na deze korte plechtigheid verzamel de het gezelschap zich in het kasteel, waar de mannen van den Opbouwdienst een thee serveerden. Het monument, dat zich aan de im posante omgeving met hoogopgaandc hoornen en op den achtergrond het oude familiekasteel zeer goed aannast, is ver vaardigd door den bekenden beeldhou wer H. J. Etierine, te Delft. Vooraanstaande figuur in vele organisaties en lid van den Baarnschen gemeenteraad BAARN. In den ouderdom van 75 jaar is alhier overleden de heer T. Haarman, in leven een bekende persoonlijkheid in veehouderskrin gen en lid van den gemeenteraad van Baarn. De overledene bekleedde functies in vele vereenigingen. Gedurende 42 jaar is hij voor de Chr. Historische Partij lid van den gemeenteraad van Baarn ge weest. Sedert 1910 het jaar van oprich ting was hij voorzitter van de Coöpe ratieve Boerenleenbank en gedurende 25 jaar voorzitter van het waterschap „De 3 Zielen en de Geeren." Met den heer Haarman is een figuur heengegaan, waarvan, ondanks zijn hoo ien leeftijd, veel kracht uitging voor de verschillende organisaties. De begrafenis is bepaald op Maandag a.s. te 12.45 uur op de Nieuwe Alge- meene Begraafplaats te Baarn. De algemeene bepalingen voor de pro motie-regeling seizoen 1940/1941 luiden: Indien in een afdeeling de eerste plaats wordt bezet door een niet voor promotie in aanmerking komend elftal, kan no. 2 van die afdeeling in aanmer king komen. In geval ook no. 2 niet in aanmerking kan komen, komt er van de betreffende afdeeling geen enkel elftal voor promotie in aanmerking. Wanneer aan het- einde van het sei zoen blijkt, dat tengevolge van de te spe len promotiewedstrijden de mogelijk heid kan ontstaan, dat. twee elftallen' van eenzelfde vereeniging in een klasse zouden komen te spelen, welke uit één afdeeling bestaat, dan zal het bestuur hieromtrent een nadere beslissing ne men. De N.V.B. heeft het recht de no's laatst van de laagste klassen in een Afdeeling het volgende seizoen niet meer aan de competitie te laten deelnemen. Afdeeling I. 2e klasse: No. laatst der le klasse speelt met de kampioenen der 2e klasse een geheele competitie 'om een plaats in de le klasse. 3e klasse: No. laatst der 2e klasse B speelt met de kampioenen der 3e klasse C, D en E een geheele competitie om een plaats in de 2e klasse. 4e klasse: No laatst der 3e klasse D speelt met de kampioenen der 4e klasse F en G een geheele competitie ora een plaats in de 3e klasse. No. laatst der 3e klasse E speelt met de kampioenen der 4e klasse J en K een geheele competitie om een plaats in de 3e klasse: Reserve 2e klasse: No. laatst der re serve le kl. speelt met de kampioenen der reserve 2e klasse een geheele com petitie om een plaats in de reserve le klasse. Reserve 3e klasse: No. laatst der re serve 2e klasse A speelt met de kam pioenen der reserve 3e klasse A. B en C een geheele competitie om een plaats in de reserve 2e klasse. No. laatst der reserve 2e klasse B speelt met de kampioenen der reserve 3c klasse D, E en F een geheele compe titie om .een plaats in de reserve 2o klasse. No. laatst der reserve 2e klasse C speelt met de kampioenen der reserve 3e klasse G, H en I een geheele compe titie om een plaats in de reserve 2o klasse. Afdeeling II. 2e klasse: No. laatst der le klasse speelt met, de kampioenen der 2e klasse een geheele competitie om een plaats in de le klasse. 3e klasse: No. laatst der 2e klasse A speelt met de kampioenen der 3e klasse A en B een geheele competitie om een plaats in.de 2e klasse. No. laatst der 2e klasse B speelt met de kampioenen der 3e klasse C«nD een geheele competitie om een plaats in de 2e klasse. VOLENDAM—H.V.C. Zondag a.s. speelt. H.V.C voor de competitie in Volendam tegen de club van dien naam. FIETSENDIEFSTALLEN IN HET GROOT SOEST. Iedere week worden fietsen het vervoermiddel in dezen tijd bij uitnemendheid van eigenaar verwis seld. tegen den wil van don eigenaar. Het afgeloopen week-einde meidden personen zich ten politie-bureele om aan eifte te doen. Onder deze 9 nersonen be vonden zich twee agenten van notitie n.l. een van de gemeente-politic alhier en een agent uit Amersfoort. Behalve do fiets van den Amersfoorts'chen agent var politie, die op vriendenbezoek zijn rijwic bezijden het perceel waarin hii verblee bad geparkeerd, werden de acht andere rijwielen gestolen nabij Ilotel F-emland

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5