Het pact van Berlijn een vredesfactor Duitsch luchtwapen was zeer actief Bonnen, die nu geldig zijn Doel is uitbreiding van den huidigen oorlog te voorkomen Amerikaansche kabinet bijeen Medische Hulp Wisseling van telegrammen Kard.Innitzerbij den Paus Oppositie vormt zich in Londen ,0-B" Herfsttochten Advertentiën S. D. POLAK Fa. WIJK Co. W-MMIÜH VERKOOPING wegens sterfgeval RECLASSEERINGSCOLLECTE INVENTARISATIE GESLOTEN Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 BERLIJN, 28 Sept. (V.P.B.). In het zoojuist plechtig ondertee- kende drie-mogendhedenpact ziet men te Berlijn een direct en effectief tegenwicht tegen mogelijke pogingen van Londen om den oorlog, door er andere mogendheden in te betrekken, uit te breiden. Voor verschil lende volkeren, die onder den invloed van Engeland stonden, zoo merkt men in de Wilhelmstrasse op, is dit Engelsche streven naar oor logsuitbreiding reeds de oorzaak van tragedieën geworden. Het drie- mogendheden-pact handhaaft dus de beginselen, die tot dusverre voor de spil Rome-Berlijn richtinggevend waren en de wil eenerzijds tot be perking van het oorlogstooneel, anderzijds tot effectieve militaire maatregelen tegen uitbreidingspogingen vertegenwoordigen. De militaire clausule van het pact zal dan ook slechts dan in werking treden, indien een mo gendheid, die thans nog niet in den oorlog betrokken is, zich als tegenstander van een of meer der drie verbonden mogendheden in den strijd zal mengen, als dus bijv. een andere mogendheid actief de zijde van Engeland zou kiezen. Het verdient groote aandacht dat Sov jet-Rusland uitdrukkelijk in een bijzon dere positie ten opzichte van de drie mo gendheden wordt voorgesteld. Zij be schouwen hun betrekkingen tot de Sov jet-Unie klaarblijkelijk in het licht van bestaande en mogelijke overeenkomsten, 'die den vrede met de Sovjet-Unie garan deeren. Ieder misverstand, zoo meent men te Berlijn, over het vrede-bevorde- rend karakter van dit pact is dan ook uitgesloten. Bovendien is de weg open gesteld voor alle volkeren, die het "begin sel der nieuwe ordening in Europa en Azië onder leiding van de drie verdrags partners erkennen om aan het militaire en politieke systeem, dat in dit verdrag tot uitdrukking komt deel te nemen. Het pact is dus niet louter een ver zekering tegen uitbreiding van den oorlog, maar het wil de grondslagen voor een duurzamen vrede in de toe komst leggen. Het stabiliseert de lei dende functies van de spil in het Europeesche en van Japan in het Groot-Aziatische levensgebied. Voor het eerst verschijnt het begrip Groot- Azië in een internationaal verdrag. Tot het begrip Europa behoort onge twijfeld ook Afrika als zelfstandig be standdeel. Eigenlijk maakt het verdrag duidelijk, dat de drie mogendheden vast besloten zijn het ordeningsproces in de genoemde gebieden met kracht door te voeren, alle Engelsche aanspraken op deze gebieden van de hand te wijzen en iedere bemoeiing van derden eensgezind in den weg te treden. Met nadruk wordt nog ver klaard, dat het pact zich niet tegen eenig volk als zoodanig richt, doch tegen die kringen, die als „pluto cratische democratieën" worden aangeduid en waarvan het tegen woordige Engeland als de actiefste vertegenwoordiger geldt. WASHINGTON, 28 Sept. (D.N.B.). Het kabinet heeft een zitting gehou den, waarin het zich, naar verluidt, bijna uitsluitend met den interna tionalen toestand heeft beziggehou den. Tevoren had Roosevelt een ge meenschappelijke bespreking met de heide ministers van defensie, den mi nister van financiën, den leider der bewapeningsproductie en de chefs der staven van leger en vloot. De onlangs in de Ver. Slaten aangekty men afdeelingschef in het Britsche minis terie van munitie, Sir Walter Layton, heeft aan president Roosevelt een rap port overhandigd betreffende den stand van de Engelsche wapen productie. De Britsche ambassadeur Lord Lothian, die bij de besprekingen aanwezig was, ver klaarde daarna tegenover Amerikaan sche journalisten, dat Engeland een zoo snel mogelijke leverantie van alle soor ten wapens uit Amerika levendig zou toe juichen. Op de vraag, waaraan Engeland 't drin gendst behoefte heeft, antwoordde Lord Lothian: „Meer van alles en sneller". Op de vraag of Engeland meer torpedoboot- jagers van de Ver. Staten noodig heeft, antwoordde de ambassadeur, dat hij niet geloofde, dat Engeland niets, wat het ook zij. van de hand zou wijzen. Zondag hebben dienst de volgende genees- heeren: De Beaufort, Bergstraat-41; tel. 6332. Me\jer, Utrechtscheweg 84: tel. 6882. Hulp wordt alleen verstrekt voor ziekte- fevallen, die medische hulp dringend noodig ebben. Zondag heeft dienst de apotheek van; Keyser, Langestraat 9, tel. 6807. Zondag hehhen dienst de vroedvrouwen: Mej. Perk. H. v. Viandenstraat 2; tel. 5086. Mej. Vernhoüt, Soesterweg 232; tel. 3374. ERGENS IN ITALIË. 28 Sept. (Stefa- ni). De koning-keizer van Italië heeft een telegram verzonden aan den keizer van Japan. Dit telegram heeft den vol genden inhoud: „Op het oogepblik, dat de traditioneele vriendschap, welke het Italiaansche volk verbindt met het krachtige Japansche volk, haar bezege ling vindt in het pact, dat onverbreke lijk Italië, Duitschland en Japan ver bindt, wil ik, sire, u mijn diepe vol doening tot uitdrukking brengen. Ik ben er van overtuigd, dat onze drie rij ken tezamen de taak zullen verwezenlij ken, die hun is aangewezen door onze oude en roemrijke beschavingen". De Duce heeft een telegram verzon den aan den Japanschen premier, prins Konoye. Dit telegram luidt als volgt: „De onderteekening van het verdrag, dat de krachten onzer landen aaneen sluit, voor dezelfde groote taak van Europeeschen en Aziatischen wederop bouw, wordt begroet door den vurigen geestdrift van het Italiaansche volk. Het fascistische Italië heeft sedert lan gen tijd met onveranderlijke sympathie de ontwikkeling gevolgd van de Japan sche politiek, welke ten doel heeft, het volk grootere levens- en machtsmoge lijkheden te verzekeren. De hooge richt lijnen dezer politiek moesten logisch uitloopen op de gebeurtenis van heden, welke voor het heden en de toekomst de krachten der drie rijken vereenigt. Met deze gevoelens hoop ik, dat mijn hartelijke groet u bereikt op den dag, dat de oude vriendschap onzer beide landen haar hechte bevestiging vindt in een plechtigen en duurzamen band". De minister van buitenlandsche za ken, graaf Ciano. heeft den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, een telegr-am gezonden, dat als volgt luidt: „Op het oogenblik. waarop ik overga tot de onderteekening van het verdrag, dat met de hechte banden van een plechtige verbintenis Japan, Italië en Duitschland in een bondgenootschap vereenigt. zend ik Uwe Excellentie mijn hartelijksten groet. Het Italiaansche volk heeft in de af- gelooperi jaren met bewondering en so lidariteit de indrukwekkende krachtin spanning gevolgd, welke door het Ja pansche volk is ondernomen om een nieuwe orde te scheppen in het Verre Oosten en het heeft de voortdurende be weging van vriendschap, welke Japan het heeft geeeven, op prijs gesteld. Het pact. dat wij vandaag hebben gesloten, berust op diep wederzijdsch begrip voor de historische behoeften en taken van onze naties, benevens op volstrekte en duurzame gemeenschappelijkheid van belancren en doelstellingen. Ik wil Uwe Excellentie mijn diepe voldoening doen toekomen voor deze daad. die op defi nitieve wijze de eenheid tusschen Ita lië, Japan en Duitschland bezegelt en een gebeurtenis vormt van geweldige beteekenis voor het lot. der wereld". Telegrammen van den Führer BERLIJN, 28 Sept. (D.N.B.). Naar aanleiding van de onderteekening van het pact van drie tusschen Duitschland, Italië en Japan zijn de volgende tele grammen uitgewisseld. De Führer aan den Koning van Italië en Albanië, Keizer van Ethiopië: „Uwe Majesteit verzoek ik in dit uur, waarin Italië. Duitschland en Japan aan hun verbondenheid door het sluiten van het driemogendhedenpact nieuwe uitdrukking verleend hebben, die de wereld omspant, miin hartelijkste wen- schen voor het welzijn van Uwe Maje steit en het geluk en den voorspoed van het Italiaansche volk te aanvaarden". De Führer aan den Duce van Italië: „Duce, daareven is het driemogend hedenpact tusschen het fascistische Ita lië, het nafionanl-socialistische Duitsch land en het heldhaftige Japan ondertee kend. Dit pact brengt de diepe inner lijke verbondenheid van onze landen en de overeenstemming hunner doeleinden opnieuw tot uitdrukking. Op dit histo rische oogpnblik gedenk ik U, Duce. in de vriendelijkste gezindheid en oprech te kameraadschap." De Führer aan den Keizer van Japan: „De historische beteëkenis van het daareven onderteekend driemogendhe- denverdrag tusschen Japan, Duitsch land en Italië is mij aanleiding om Uwe Majesteit en het geheele Janansche volk in oprechte verbondenheid te geden ken." De Duitsche minister van buitenland sche zaken aan den Japanschen pre mier, Prins Konoye: „Na de onderteekening van het drie mogendhedenpact tusschen Japan. Duitschland en Italië snreek ik tegen over Uwe Excellentie mijn blijde voldoe ning en miin hartelijkste gelukwen- schen uit. Ik ben er zeker van, dat dit verhond de uitbreiding van den norloc I zal verhinderen en het herstel van den algemeenen vrede dienen." BERLIJN, 27 Sept. (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Sterke krachten van het luchtwapen deden gisteren weer aanvallen op militaire en voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Zuid- en Midden-Engeland. In den loop van den dag hebben afdeelin- gen van het vijfde vliegercorps de Spitfire-montagefabriek Woolston bij Southampton met bommen be stookt en door voltreffers in hal' len en andere fabrieksdeelen zwa re verwoestingen aangericht. In andere wapenfabrieken van Mid den-Engeland ontstonden hevige ont ploffingen en aanhoudende groote bran den. Ook de havenwerken en gasfabrie ken van Southampton leden door bom- treffers zware beschadigingen. Bij Li verpool gelukte het een koopvaardij schip te treffen. Afzonderlijk varende vijandelijke oorlogsschepen werden aan de kust van het Kanaal door welgemikte salvo's van de marine-artillerie verdreven. Vèrdragend geschut van de marine nam Dover onder vuur. Aan de Schotsche kust werd een konvooi met bommen aangevallen. Twee schepen kregen voltreffers en geraakten in brand. In den loop van den dag ontstonden er verschei dene voor het Duitsche luchtwapen succesvolle luchtgevechten. Nachtelijke vergeldingsaanvallen richten zich in de eerste plaats weer te gen Londen. Voorts werden de haven- complexen van Liverpool en Birken head met bommen van zwaar kaliber bestookt. Overal ontstonden zware bran den. In de pakhuizen van Liverpool brak een groote brand uit. Bij de mili taire doelen van Londen, vooral ten Noorden en ten Zuiden van de West- India Docks, konden talrijke ontplof fingen met daarop volgende branden worden waargenomen. Talrijke kleine re brandhaarden ontstonden in het ove rige kerngebied van de Britsche hoofd stad. De vijand, die overdag geen aanval len ondernam, vloog in den nacht van op 27 September slechts met zwakke krachten naar Nederland. België en Noord-Frankrijk en met afzonder lijke vliegtuigen naar het Noord-West- Duitsche grensgebied. Lukraak gewor pen bommen richtten nergens militaire schade aan. Het Britsche luchtwapen verloor gisteren in totaal 27 vliegtuigen, waarvan 24- in luchtgevechten en drie door luchtdoelartillerie. Zes Duitsche vliegtuigen keerden niet terug. Een duikboot bracht twee gewapende koopvaardijschepen van tezamen 8700 b.r.t. tot zinken. De bemanning van een gevechtsvliegtuig onder bevel van kapi tein Storp heeft zich bij de aanvallen op Midden-Engeland door heldhaftig optreden bijzonder onderscheiden. Het fiasco van Dakar Nog geen antwoord van Engeland inzake de hulpacties van den Paus en Roosevelt BERLIJN, 28 Sept. (V.P.B.) Kardi naai Innitzer zal binnenkort, op uitnoo- diging van den Paus naar Rome reizen. Naar wij vernemen zal kardinaal Innit zer e enige weken in het Vaticaan blijven. Bijzonderheden over de reden van deze uitnoodiging zijn op het oogenblik nog niet bekend, doch in doorgaans goed ingelichte R.-Katholieke kringen meent men te weten, dat kar dinaal Innitzer in een klooster in de Oostmark, waarin hij zich voor eenige jaren heeft teruggetrokken, een boek heeft geschreven, dat hoofdzakelijk aan vraagstukken van kerkelijken aard ge wijd zou zijn. Volgens een andere mede- deeWng zou het in de bedoeling van den Paus liggen om den kardinaal een nieu we opdracht te geven. In het kader van de bezoeken van Duitsche kerkvorsten aan het Vaticaan zullen zich op 2 October wederom drie bisschoppen naar Rome begeven en wel de bisschoppen van Meissen, Rottenburg en Trier. Ook deze drie leidende figu ren van de R.-Katholieke kerk in Duitschland zullen door den Paus in audiëntie worden ontvangen. Naar wij vernemen heeft de En gelsche regeering tot dusverre noch aan het Vaticaan, noch aan het Witte Huis antwoord doen toeko men op het verzoek van de beide in stanties betreffende het vrij door laten van transporten over zee van de menschlievende hulpactie, waar toe de Paus en Roosevelt ten gun ste van door den oorlog getroffen landen het initiatief hebben geno men. Het verzoek werd den 24sten September in loonden overhandigd. De Warschauer Zeitung geeft een overzicht van de godsdiensten in het generaal-gouvernement. Volgens dit overzicht, neemt de Roomsch-Katholieke kerk verreweg de belangrijkste plaats in. Ongeveer 82 pet. van de bevolking behoort tot het R.-Katholicisme. Eerst op w>er verren afstand volgt dan met 3 pet. de Grieksch-geunieerde kerk. Deze heeft haar leden in hoofdzaak in de buurt van Sanok en Jaroslau. Bijna even groot is het ledental van de Grieksch-Orthodoxe kerk (21/» pct.L die haar hoofdzetel heeft, in Chelrn met de beroemde kathedraal en een grooten aanhang bezit in Warschau. BERN, 28 Sept. (D.N.B.). Vol gens berichten uit Londen, toont men zich in parlementaire kringen zeer geërgerd over het „fiasco" van Dakar, zooals deze kwestie in Lon den reeds genoemd wordt. Talrijke Britsche parlementsleden hebben verklaard, dat de ontevredenheid in Londen ieder uur toeneemt en dat het waarschijnlijk noodzakelijk zal zijn, de namen van de verant woordelijke personen te publicee- ren. De oppositie, die zich gevormd heeft als gevolg van het avontuur van Dakar, heeft Donderdag tastbare vormen aan genomen. Het meerendeel der afgevaar digden neemt geen genoegen met de of- ficieele verklaringen over de doorvaart van zes Fransche oorlogsschepen door de straat van Gibraltar. Men eischt de publicatie van de namen van diegenen, die aan de Britsche regeering onjuiste berichten hebben verstrekt over het aantal aanhangers van de Gaulle in Dakar. Omtrent het, fiasco der Britsche vloot voor Dakar sdhrijft de Londensche Daily Telegraph: „Het zou zinneloos zijn te willen beweren, dat het. zonder resultaat afbrekën van de expeditie naar Dakar geen ernstige teleurstelling is. Aan schepen en manschappen vormden de Britsche en de door de Gaulle geleide contingenten tezamen een geweldige armada". Het. Engelsche blad geeft ove rigens toe. dat de expeditie mislukt is door den hardnekkigen tegenstand der verdediging van Dakar. Volgens berichten uit Londen is de kritiek op Churchill en de per sonen. die verantwoordelijk zijn voor het fiasco van Dakar, nog steeds toenemende, vooral daar de regee ring zich tracht te' onttrekken aan de verantwoordelijkheid. Nu eerst recht eischen parlementaire krin gen dat, Churchill spoedig een for- meele en duidelijke verklaring zal afleggen. Een reeks parlementsleden wenscht de regeering vragen te stel len over zekere bijzonderheden. De Daily Mirror kenmerkt de stem ming der openbare meening op tref fende wijze, door in een hoofdarti kel te zeggen, dat het fiasco van Dakar voor degenen, die daarvoor verantwoor delijk zijn, een nieuw onbekwaamheids record vormt. De Daily Herald schrijft, dat Dakar droeve herinneringen wekt aan Narvik en daarom is men veront rust. Het parlement moet onvoorwaar delijk de oorzaken van het fiasco onder zoeken. Van 30 Sept. t.e.m. 6 Oct. zlln de met „8" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekle geldig. De bonnen, welke 6 October nog niet gebruikt zijn, blqven nog geldig t.e.m. 8 October. Voorts zijn in omloop voor kinderen beneden 4 laar: halve broodkaarten. Naast de halve broodkaart ontvingen de kinderen een toeslagkaart, waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst ol kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lang rondkomen als de broodkaart geldig is. Bons 05 t e.m. 12 (boterkaart) 21/» ons boter. Bons 05. 06. 07 (vetkaart) 2Vj ons margarine of 21/» ons boter. Bon 08 vetkaart) 2lt* ons gesmolten vet of 2V» ons boter. Bons 09, 10. 11 en 12 (vetkaart) 21/j ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Bon 109: een kilo suiker tot en met 25 October. Bon 114: pond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November. Bon 71: pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: V« pond rijst of rljstemeel tot en met 4 Oct. Bon 54: pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: 1 ons maïzena of griesmeél of puddingpoeder tot en met 1 November. Bon 15:1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bons 01 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 01 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst soorten. of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 23 t-e.m. 29 Sept. Bons, die op 29 Sept. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 6 October. Petroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Bon 104: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) öf 120 gram huishoud zeep. öf 200 gram zachte zeep. öf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken, óf 250 gram zelfwerkende waschmlddelen. óf 200 gram vloeibare zeep. tot en met 18 October. No. 116 van de bonnen welke tegelijk mèt de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alteen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 januari 1941. Bon nr. 5 van de voederkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- en kattenbrood. Geldig t.e.m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT. 27 Sept. Peren 5—27, Druiven 1221, Perziken 2350, Appelen 5— 14, Tomaten 4773, Witte druiven 25, sla 13 31, Stamboonen 1118, Stokboonen 17, Snü- boonen 3135, Pronkers 1115, Seldery 7— 24, Wortelen 57, Groenekool 5370, Roode kool 6066, Wittekool 4447, Andijvie 10 17, Spinazie 515, Prei 710, Komkommers 2237, Bieten 2648, Uien 5762, Rapen 4648, Gele kool 6165, Knolselderij 67, Peterselie 1316, Postelein 69, Spruiten 10. WANDELSPOR1 Om den „Levob"- wisselbeker DE wandelsportvereeniging „Ons Be lang", welke kort geleden haar één jarig bestaan herdacht, heeft het aan gedurfd om een wandelmarsch te orga- niseeren. De meeste harer zusterver- eenigingen, welke reeds vele jaren het initiatief hebben genomen tot het hou den van wandelmarschen, lieten deze meestal plaats vinden in het voorjaar of in den zomer. „Ons Belang" is hier van afgeweken. Zij wil de wandelaars Amersfoort en haar naaste omgeving laten zien in herfsttinten. Vandaar dat zij heden een herfsttocht organiseert, welke oorspronkelijk eenige weken vroeger gehouden zou worden, doch door bijzondere omstandigheden geen doorgang kon vinden. Het uitstel mede Ihet ongunstige weer van de laatste dagen heeft wel zijn invloed doen gel den op de deelname. Niettemin kwamen hedenmiddag nog eenige honderden bij de startbureaux op het terras van Ami- citia of lieten zich nog inschrijven. Doch het waren niet alleen de „privé-wande- laars" die op het appèl verschenen, oolc enkele vereenigingen zooals Meursing en Sportief gaven acte de présence. On geveer drie uur werd het vertrek sein gegeven. Achter het peloton van „Ons Belang", dat het tempo regelde, vertrokken de deelnemers, de herfst kleuren tegemoet. Het parcours liep over den Utr. weg, Vlasakkerweg. Stationsstraat, B. W- laan naar het wandelpad door Birkho- ven. Vervolgens sloeg men de Birkt- straat in, richting Soest, tot de Bund. Over den Betonweg wandelde men naar Soestduinen t.ot Zonnegloren, waarna men het rijwielpad volgde tot de Vlas akkers. Via Hoogte 30 trok men naar den Utrechtscheweg. Hierna ging men via den Boschweg. Doornschen grind weg naar hotel „Waterloo", waar men rust hield. Na de pauze trok men de „De Treek" in, om over den Arnh.weg, Doodenweg, Heiligenb.weg, Bisschops- weg, Beekenst.laan, Arnh.weg. Amicitia het eindpunt te bereiken. Ongeveer 7 uur hedenavond verwacht men de deel nemers terug. Verloofd: JOKE FRANK PIET TONNIS V eghel Hoofdstraat 122, 29 Sept. 1940. Amersfoort Arnhemsche straat 2a. Thuis van 3—5 uur n.m. Arnhemschestraat 2a TANDARTS PRAKTIJK HERVAT GEVESTIGD, LIESBETH KAASKOOPER LERARES IN BEWEGINGSLEER MENSENDIECKCESAR Groen van Prinstererlaan 6 Tel. 5007 Spreekuur Maandag 12 en Donderdag 1—2 Inge- en Vossekopverf 20 ct. per pakje Drogisterij Arnh.straat 5 Opticien Tel. 3181 (oo doorvoor* naar ARNHEfl5CHESTR.27m.3406 AMERSFOORT Op Dinsdagen 8 en 15 Oc tober 1940 telkens des nam. 2 uur zal bij inzet en toeslag worden geveild in het café van den Heer FONTEIN aan ,len straatweg te Hoevela ken, voor de Erven W. VAN REENEN te Stoutenburg De Hofstede „Groot Midde laar"' nabij den straatweg van Hoevelaken naar Ter- schuur en aan den beton weg aldaar bestaande uit: woonhuis met stalling, bak huis, 2 vier-roeden bergen, steenen schuur, houten schuur en wagenloods. met tuingrond, boomgaarden, wei en bouwland, ter gezamen lijke grootte van 23.66.85 H.A. In perceelen en in combi natie. Grondlasten f 101.92. Pol- derlasten f 11.84. Aanvaarding vrij van pacht: de gebouwen op 1 April 1941. het land. voorzoover niet met roggs bezaaid, bij de beta ling der koopsom op 2 Jan. 1941 of eerder. Aanwijzing door de bewo ners,. doch niet op Zondag. Biljetten en nadere inlich tingen ten kantore van No taris A. P. SCHRöDER te Amersfoort. oan laten verven bu hoeksema prachtig komt de man tel terug,als nieuw. 't bespaart o punten. Langestraat fü Teil 3096 N.V. AMERSF. GLASV. MIJ. Het dividend no. 9 is betaal baar met 25 ct. voor de aan- deelen genummerd 1—200 en r 5.— voor de aandeelen 201—250, van I Oct. af bij de Ned. Middenstandsbank. S. W. MELCHIOR. Secr. ADVERTENTIES ZIJN OOK NIEUWS PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES SIGARENKOKERS allesin prima saffiaan- en boxcalfleder. Groote sortee ring. Billijke prijzen. Uitslnitend prima kwaliteiten Speciaalzaak H. E. WENSINK Langestraat 105 Tel. 5071 OP ZATERDAG, 12 OCTOBER A.S. (TEN BATE VAN ALLE GEZINDTEN) Collectanten kunnen zich aanmelden) bij Me vrouw P. TILLEMANS—PERSYN, Celebesstraat 8, en bij G. A. HENDRIKS, Edisonstraat 44. RAADPLEEGT EEN BEKEND MAGNETISEUR J.THIERAmersf.str. 126 Barneveld Houdt Dinsdags van 2 tot 4 uur zitting Arnhemschestr. 31, ingang „Café Taria". Ook aan huis te ontbieden. In verband met de voor de omzetbelastinig staande leden der zullen ónder- Boek- en Kantoorboekhandelaarsvereeniging „bekave" hun zaken op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 30 September- 3 October, tot 's middags 2 uur hebben. Fa. J. J. BERENDS. Fa. H. ELZENAAR. J. H. ITTMANN. Fa. M. A. KLEIN. F. A. TULP. G. G. VEENENDAAL. Fa. G. A. DE WEILLE Zn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3