„WAPENROEM" Gouden Jubileum der A.F.C. „Quick (STADSNIEUWS Postpapier J. H. Ittmann Politie-varia Voetbal in het verleden Auto stond links van den weg QUICK'S ROEM ZETELT IN VAN OUDS PE f DAAR IS HET GEZELLIG De Jeugdregistratie weer in functie Voor den gewonden soldaat Met een windbuks geschoten Afscheid van A. P. Beij Een koud bad op den laten avond Autobusdienst wordt verder beperkt „Amersfoort" ontging de overwinning Soesterkwartier III won met 5-1 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 30 SEPTEMBER 1«40 Geschenken aan Heer-Hugowaard in eenvoudige en luxe uifvoerin BOEKHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 46 TELEFOON 6608 Het bestuur van de A.F.C. ..Quick" in zijn huidige samenstelling. Aan de be stuurstafel v-l-n.r.: H. P. J. Kole Sr.. le secretaris. C. H. F. Bartelsman, voorzit ter en J. H. van Goor. penningmeester. Daarachter v-ln.r.: HE. Smits. C. J. Verhoef. R. Leenknegt. 2e secretaris. A. van Daal, vice-voorzitter en J. C M. Hehenkamp. (Foto Weers) 7"\£ Amersfoortsche Football Club „Quick" staat vandaag aan den vooravond van haar vijftigjarig bestaan. Bijna een generatie terug begonnen eenige sportieve jongelui van H.B.S. en Gymnasium op een terrein aan de Wilhelminastraat met balletje trappen, in navolging van spelers, die zich vereenigd hadden onder den naam van de Amersfoortsche Footballclub en competitievoetbal beoefenden. Deze A.F.C. is eigenlijk de grondlegster geweest van ons plaatselijk voetbal. Het merkwaardigste is daarbij, dat de A.F.C.-ers meer endeels geen plaatsgenooten waren. Zij kwamen van buiten de stad en speelden op een terrein aan den Leusderweg, ongeveer daar, waar nu nog het terreinencomplex van den A.B.v.L.O. ligt. In de jaren-1890 tot en met 1893 bleven de A.F.C. en „Quick" gescheiden. In de gelederen van de A.F.C.-ers boterde het echter niet, het mankeerde deze club doorloopend aan een voldoende aantal leden. Einde 1893 werd een wijs besluit genomen. Het oppervlakkige contact tusschen beide vereenigingen groeide uit tot een fusie en het jaar 1894 luidde dit feit in. De jongelui van Quick pakten hun boeltje op en verhuisden naar den Leusderweg, waar men voortaan speelde onder den naam van de A.F.C. „Quick". QUICK is ditzelfde pad ook ge gaan. Wanneer men de historie van de vereeniging naleest, dan ziet men dien geleidelijken overgang naar het meer serieuze onmiskenbaar. Maar één ding is gelukkig, ook tot tn dezen tijd heeft men iets uit het verleden weten te behouden, namelijk de onder linge gezelligheid. Het bestuur en de leden beschouwen het voetbalspel nog niet als een noodzakelijk kwaad, zij streven het vereenigingsleven in de zuivere beteekenis van het woord „vereeniging' na. Naast het voetbal is een belangrijke plaats ingeruimd voor andere sportieve bezigheden; men blijft bij elkander, ook zonder dat de voetbal rolt. Daaraan heeft de jubilaresse het te danken, dat zij zich als club wist te handhaven, ook na den teruggang van de eerste naar de vierde klasse. Was die groote vereenigingsfactor er niet geweest, dan zou dit jubileum er ook niet gekomen zijn. Hoe anders het had kunnen gaan. hebben andere vereeni gingen gemerkt, die 't op het voet balveld niet konden bolwerken en te gronde gingen- Die voorbeelden zijn vele in getal! Uit de historie DE historie van de A.F.C. „Quick" zullen wij hier niet zoo uitvoerig weergeven. Aan den vooravond van het 40-jarig bestaan hebben wij dat reeds gedaan en wie zich toch voor meer fi nesses mocht interesseeren, sla er het jubileumnummer van de vereeniging op Quick bleef beslaan ondanks nedergang DAT deze combinatie zulk een lang durig bestaan beschoren zou zijn, heeft in dien tijd wel niemand gedacht Voetbal stond toen nog in zijn kinder schoenen, niemand maakte zich er bij zonder druk over. Men deed het, wan neer men er zin in had en van organi satie, zooals dat nu het geval is, was nog geen sprake. De A.F.C. beschikte gemiddeld over een dertigtal leden, Quick braóht er frièch bloed bij, zoodat er genoeg spelersmateriaal ontstond, om twee elftallen op dc been te brengen d.w.z. een officieel eerste en een onoffi cieel tweede elftal. Publieke belang stelling was er tot 1900 niet voor dit spel. Het was dan ook geen pleiziertj#, om naar het Leusderveld te gaan. Voor al niet bij regenweer. De Leusderweg was toen een erg natuurlijk zandwegge tje, dat vaak in een modderpoel veran derde, wanneer herfst en winterbuien moeder Aarde tuchtigden. Huizen wa ren er in den omtrek niet te bekennen, alleen de boerderij van van Nieuwen- huizen die er nu nog staat grensde dicht aan het veld. De koestal gold al6 kleedlokaal, terwijl de 6pelers ook ge bruik mochten maken van den pomp, om zich te reinigen. Het terrein was in hoofdzaak met heide bedekt met hier en daar harde zandplekken. Bovendien was het vrij sterk hellend. Kalklijnen gebruikte men niet, wel rood zand. Net- ten bestonden evenmin, terwijl zelfs heel in den begintijd de bovenlat ge vormd werd door een touw Tegenwoordig zou zooiet6 te absurd zijn, om over te praten. Nu stellen de spelers en de Bond hooge eischen aan de accomodatie. Het verschil tusschen het voetbal van het verleden en het he den is misschien wel zoo te formulee ren: De jongen van vroeger laten we zeggen voor 1910 ging voetballen in zijn vrijen tijd, zonder zich het spel als een hoofdzakelijk doel te stellen. Andere dingen gingen voor, er waren geen be sturen en commissies, die na lederen wedstrijd de koppen bij elkaar staken, om den volgenden wedstrijd een beter figuur te slaan. Men speelde voor ge zelligheid. Tot 1900 was er geen sprake van eenheid in costuum, het was al best, wanneer men er op het speelveld iets andere uitzag dan gewoon in burgercostuumn. De jongen van tegenwoordig ziet voet ballen uit een heel ander gezichtspunt. Hij moet lid worden, serieus contributie betalen, trainen, de clubkleuren dra gen, zich inspannen om zijn plaats in een team te handhaven. De vereeni gingen zijn eigenlijk kleine onderdee- len van de maatschappij geworden. Willen zij zich handhaven, dan moeien zij entree's hebben, het publiek eischt wat voor zijn geld, het bestuur stelt dus eisdhen aan zijn leden-spelers. Natuurlijk geldt dit laatste niet in zijn uitersten vorm voor alle vereeni gingen. Er zijn nog altijd clubs, die ge zelligheid nummer één plaatsen, maar zij zijn er weinig en de boel een beetje op zijn beloop laten, zooals voor 1900, i6 absolut uitgesloten. Voor iedere ver eeniging na. De roodzwarte club kwam van 1893 tot 1902 in de tweede klasse uit. Dat warén maar kleine competities onder, leiding van den N.V.B., die in dien tijd geregeld met moeilijkheden te kampen had eji pas later heelhuids en met meer g°zag door dezen storm en drangperiode zou heenkomen. In 1902 werden de Amersfoorters in de eerste klasse ingedeeld. In die om geving vlotte het niet bijster. Zij kwa men al dadelijk onderaan in de met Sparta, H.F.C., H.B.S. en Rapiditas be zette afdeeling. De degradatiewedstrijd tegen Quick Den Haag werd echter met 3—0 in Hilversum gewonnen. Dit bleex uitstel van executie. Seizoen 1903 werd een zwarte bladzijde in de roodzwarte historie. Het ledental verminderde sterk en men zag geen kans om een behoor lijk eerste elftal op de been te brengen. Gevolg was, dat verschillende wedstrij den gewonnen werden gegeven. De N. V. B. was over Quick's houding zoo ver bolgen, dat besloten werd om de Amers foorters zonder degradatiewedstrijden naar de tweede klasse Oost te verban nen. Daar werd Quick meteen kampi oen, maar de deur naar de le klasse Oost bleef gesloten, omdat G.V.C. uit Wageningen de mannen van de Leus- derhei tweemaal klopte. Ook dit bleek echter uitstel van executie. Seizoen 19Ö3 1906 bracht Quick in den beslissenden eindstrijd tegen haar Nij-meegsche naamgenooten. Dat leverde een overwinning op en tevens het eerste klasseschap in het Oosten. Daar heeft Quick het drie jaren volgehouden. In 1909 moest wederom den strijd om het bestaan gevoerd wor den en wederom tegen het Nijmeegsche Quick. De Amersfoorters handhaafden zich na drie sensationeele wedstrijden, maar besloten toen ook vrijwillig het eerste klasseschap op te geven. Sindsdien is Quick nimmer meer in die contrijen weergekeerd Langzaam, maar zeker ging het bergaf, alhoewel men zich tien jaar lang staande hield in de Oostelijke 2e klasse. Het jaar 1909 is verder ook nog opmerkelijk door het feit. dat Quick het terrein aan den Leusderweg verliet en op Birkhoven ging spelen. H.V.C.. voortgekomen uit Hollandia en Victoria, speelde ter ope ning van het terrein een vriendschap pelijken wedstrijd tegen Quick, welke zij met 1—3 verloor. Later werden de rollen meestal omgekeerd en won H.V.C. in de competitie voortdurend meer terrein, terwijl Quick ging afzak ken. In 1919, het jaar, dat de roodzwar ten ook rugby beoefenden dit spel wilde er echter niet definitief in ver toeft de oude club een jaar in de derde klasse. Promotie volgde echter onmid dellijk. Vier jaar later werd voor goed de degradatie een feit en had tevens de overplaatsing naar de derde klasse West plaats. In 1929 zakt Quick nog verder, Amsvorde wipt haar uit de der de klasse. Nadien speelt zich de Quick- geschiedenis af in de vierde klasse. Des ondanks zijn de laatste tien jaren in deze omgeving niet de slechtste. Met de komst van den heer Galesloot werd het stervende Quick nieuw leven ingebla zen. In de competitie bleef het weinig florissant gaan. maar het ledental breidde zich meer en meer uit en het ziektestadium was voor goed voorbij. Het ware vereenigingsleven bloeide op en staat nu wel op een zeer hoog peil De A.F.C. ..Quick" is tot een grooten vriendenkring uitgegroeid. Na zooveel nedergang moet het verheugend geacht worden, dat nu de hechte fundamenten gelegd zijn voor een goede toekomst, die misschien ook naar hoogere treden op de competitieladder zal leiden. Eervolle namen TUSSCHEN het voorzitterschap van den heer H. Hubers (in 1893) en dat van den heer C. H. F. Bartelsman thans, liggen bijna vijftig jaren. Voët- balgeneraties zijn in die halve eeuw gekomen en verdwenen. Een groote lijst zou er op te maken- zijn van hen, aan wie de club van Dorrestein veel te dan ken heeft Laten wij er enkele van noemen, om niet al te onvolledig te zijn in dit overzicht. Het zijn in volgorde van jaren: v. d. Berg (Quick's vader, mentor en nestor), Schulman, Coolemans Beyne. H. J, Oosterveen, Broekman, d. Noorda, J. van Gelder (eere-lid en van 1894 tot 1903 captain van het eerste elftal), E. van Vollenhoven (eerelid), prof. H. J, Wolter. prof. Bodcnstein, Müller, Mol gebr. de Ncve, gébr. Reynders, Wil tens, Dormaar, H. W. Coenen, de Stop gaar, P. v. Goethem, Gentis, Schaap, 'ttmann, W. Muys, Stroeve, Tjassem Keyzer, I-Iarterink (eerelid), P. J. Leen knegt, Marin. Keetell. mr. E. C. van Helsdingen (eerelid), mr. H. Rolandus Hagedoorn, Ebell. Mazel, Römer, gebr. Gerritsen en uit minder verren tijd: P. H. van Drooge. J. Druijf. Botesz, Geor ges, Beem, gebr. de Bruvn, C. J. Ver hoef, Mingels, gebr. Houbaer. gebr. Bak ker, gebr. van Goor. Stoel, Smits, Hehenkamp, Bartelsman, Klasser, Gale iloot etc. etc. A ANVANKELIJK lag het in de be- doeling van het bestuur dit gou den jubileum feestelijk te vieren, maar tenslotte heeft men daarvan afgezien. Het clubblad wordt echter uitgegeven in den vorm van een herdenkingsnum mer, opdat men dit den leden als blij vend aandenken zal kunnen aanbieden. Het zal een bewogen voetbalgeschie denis bevatten, brokstukken van een roemrucht verleden en een nauwge zette beschouwing van een bescheiden heden, dat echter de teekenen van een beter enlichter verschiet in zich draagt. De oude club met haar mooie reputatie en traditie zij dat gegund! En werd aangereden door een truck In de Utrechtschestraat heeft Zaterdag een verkeersongeval plaats gevonden. Een automobilist, die de Varkensmarkt op wilde rijden, parkeerde zijn wagen achter het stoplicht, teveel aan de lin ker zijde. Dientengevolge werd hij aan gereden door een zeswiclige truck, die uit tegenovergestelde richting naderde. De luxe wagen werd beschadigd. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. ch>o<x>o<x><>o<><xx><x>ö<w><x><>ooo<x><><><x>oc<>o<><>oo<><><><x><x>o<xx><><x><xxx>o<x><xxx><xx>o<x><x><xxxxxx><>oo oooo^oooooooooo^oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Door den heer J. Mebius aange boden namens de geëvacueer- den van wijk 34 en 35 /~\OK de evacuatie-wijken 34 en 35 (in het Leusderkwartier) heb ben haar dankbaarheid getoond aan hét Noordhollandsche dorp, waar zij een week vertoefden. Zaterdag j.l. trok een deputatie naar Heer-Hugo waard, om aan de Gemeente voor haar raadzaal over te dragen een antieke Westfriesche klok en een schilderij van onze Koppelpoort van de hand van de Maartensdijksche schilderes Adri Pieck. Na een welkomstwoord van den Bur gemeester overhandigde de woordvoer der van de deputatie, de heer J. Me bius, in toepasselijke bewoordingen de mooie geschenken, die zeer in den smaak vielen van de aanwezige ge meentebestuurders en de vertegenwoor digers van organisaties, die bij de eva cuatie hulp verleend hadden. Hij be dankte allen, die zich hadden beijverd, het verblijf der Amersfoorters zoo aan genaam mogelijk te maken. In zijn antwoord dankte de Burge meester voor de kostelijke en kostbare geschenken, die nog lange jaren de her innering levendig zullen houdën aan het zeer prettige contact met de Amers foorters. Spreker verzocht dien dank ook over te brengen aan de talrijke ge vers en geefsters. Na de toespraken bleef men nog eeni- gen tijd gezellig bijeen, waarbij menige wederzijdsche ervaring gedurende den evacuatie-tijd naar voren gebracht werd. Het Comité van den gewonden en zie ken soldaat meldt ons het volgende: De vorige week werd het avond-concert gegeven door een Tambours- en Pijpers corps uit Amersfoort. Het was een zeer geslaagde avond. De pittige muziek wekte op tot medezingen, terwijl de witte sporthemden met kleurige dassen van de jonge leden een feestelijken in druk maakten. De dirigent overhandigde bij het einde van het concert, namens het corps een gift in geld. De bioscoop werd een avond gratis be zocht. Tijdschriften werden toegezonden. Het café M. op den Hof liet wederom vruch ten, thans appels, peren en druiven, be zorgen. Een gramofoon is in het hospi taal aanwezig, doch gramofoonplaten zouden zeer gaarne in bruikleen worden ontvangen. Een van de verpleegde onder officieren zal zorg dragen, dat geen be schadiging plaats heeft. De volgende giften kwamen binnen: A. R. 5.Mej. C. S. 2.Tamboers- en Pijperscorps 5.—, Luit P. J. D. 2.50. Giften kunnen worden gestort op Giro nummer 25047. ten name van H. A. Fischer, Mauritslaan 4. Tegen een drietal bakkers is proces verbaal opgemaakt wegens het te vroeg afleveren, van versch brood. Uit een automatiek in de Langestraat is een hoeveelheid chocolade spoorloos verdwenen. In het afgeloopen weekend zijn zes rijwielen op wederrechtelijke wijze van eigenaar veranderd Zaterdagavond werd een persoon ge arresteerd, die rijkelijk onder den in vloed verkeerde. Hij probeerde de Utrechtsche straat' op stelten te zetten, maar werd ter ontnuchtering in het politiebureau opgesloten. Iemand, die zoo roekeloos was om zijn auto onverlicht op den verduister den weg te parkeeren, is bekeurd. Een juffrouw, die in de buurt van de Kamp woont, verkocht clandestien drank. Zij is geverbaliseerd. Vijf wielrijders, wier verlichting niet in orde was, zullen zich voor den kan tonrechter moeten verantwoorden. Gistermiddag kwam een jongeman, woonachtig in de Jasmijnstraat, zich op het politiebureau beklagen, omdat men op hem „geschoten" had. De zaak werd onderzocht en bleek zich als volgt te hebben toegedragen: In een tuin aan den Soesterweg was een jongen met een luchtbuks aan het spelen. Voorbijkomende knapen riepen hem het een en ander toe en lachten hem uit De jongen was boos geworden en had met zijn windbuks op een van de knapen geschoten. Dit zal nu niet meer kunnen geschie den, want de politie heeft het wapen in beslag genomen. KAASMARKT AMERSFOORT, 30 Sept Aange voerd werden 24 wagens, bevattende 6000 kf prijs 37—39 per 50 kg. Han del matig. ORTSKOMMANDANTUR NAAR 'T STORT Met ingang van Donderdag 3 October wordt de Ortskommandantur verplaatst naar huize Snoekheuvel. 't. Stort. Zuid "1. De telefoonnummers blijven 6821 en 6236. Dinsdag en Woensdag, 1 en 2 Oc tober. heeft de Ortskommandant geen spreekuur. COLLECTE VAN „DE HELPENDE HAND" Woensdag a.s. wordt hier door .De Helpende Hand" een collecte gehouden. Maandag a.s. wordt het bureau Achter Davidshof 2 geopend Men verzoekt oris opname van het volgende: t~\E bedoeling bij de oprichting van bureaux voor Jeugdregistratie in verschillende plaatsen van ons land is geweest een centraal punt in de Gemeentp te hebben, waar de be langen van de niet schoolgaande jeugd worden behartigd. In het bij zonder voor het geval deze jeugd met werkloosheid te kampen heeft. Door goede kennis omtrent iederen jongen man. die bij het Bureau staat ingeschreven, zal het mogelijk zijn. mede door zoo mogelijk gebruik te maken van voorzieningen op het ge bied van voorlichting bij beroeps keuze, dat de leiding van het Bureau den jongen man met raad en daad ter zijde staat. Ons Gemeentebestuur was een van de eersten, die tot de oprichting van een Bureau besloot. Het begon zijn werk zaamheden in het belang van de Amers foortsche jeugd reeds in October 1937 en zette deze onafgebroken voort tot den lOden Mei van dit jaar, toen het kantoor gesloten moest worden. Na den oorlog kwam de dienst der Distributie het ge bouw, waar het kantoor van de Jeugd registratie gevestigd was. opeischen. Dat was echter nog niet alles. Door allerlei maatregelen, die de Duitsche bezettings autoriteiten namen, werd het werk op de Arbeidsbeurs zooveel-omvattend. dat de krachten van den leider van het Bureau, den heer Thierig, dringend elders noodig waren. In dezen, voor den Dienst der Jeugd registratie onaangenamen toestand is echter verandering gekomen. Wij kun nen de verheugende mededeeling doen. dat te beginnen met Maandag 7 October het Bureau weer regelmatig geopend is. Het kantoor is thans gevestigd Achter Davidshof 2. in het groene gebouwtje achter de Arbeidsbeurs; het telefoon nummer is 6486. De dienst heeft in de personen van W. van Halm (leider) en A. M. Drion (assistent leider) een nieu we leiding gekregen, welke haar taak met veel animo is begonnen. De Jeugdregistratie is weer paraat. Zij verwacht de Amersfoortsche jeugd, om haar al die adviezen te geven, die zij hij werkloosheid en bij het zoeken naar ander werk en het kiezen van nieuw werk noodig heeft. Het eerelidmaatschap der A.D.V. aangeboden In intiemen kring werd gistermiddag afscheid genomen van den heer A. P. Beij, die sinds de oprichting van de Amersfoortsche Damvereeniging in 1925 lid is geweest en vele jaren deel heeft uitgemaakt van het bestuur. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door den oud-voorzitter, den heer J. Horsmeier, die op de pretttige -sa menwerking in den bestuurskring wees, door den tegenwoordigen voor zitter, den heer C. van Colmjon, die den heer Beij het eerelidmaatschap der A. D. V. aanbood en hem daarbij pas sende oorkonde overhandigde. Namens de leden sprak de heer Ph. Rintel, die evenals de andere sprekers op zijn be langrijk werk voor de A. D. V. wees en hem namens de leden een blijvend aandenken met A. D. V.-inscriptie ter hand stelde. De heer Beij dankte voor dezen vorm van afscheid nemen en hij zegde toe, dat hij bij een eventueelen terugkeer in Amersfoort, zich wederom gaarne aan de belangen der vereeniging zou wijden. Gisteravond omstreeks halfelf kreeg de politie een telefoninsch bericht, dat afkomstig was van den luchtbescher mingsdienst. Meegedeeld werd, dat iemand tengevolge van de duisternis in de singelgracht gevallen was. F.r werd een dokter gewaarschuwd, die het slachtoffer, dat een bewoner van de Mooierstraat bleek te zijn, geneeskundig behandelde. Wegens schaarschte aan vloeibare motorbrandstof ziet de N.V. Amers foortsche Autobusdienst zich genood zaakt om voorloopig tot een verder strekkende beperking van den dienst over te gaan. Men raadplege de adver tentie. ZONNESTRAAL-COLLECTE De Zaterdag gehouden collecte voor de verpleging van t.b.c. patiënten aller gezindten in het sanatorium voor ar- beidstherapie der vereeniging „Zonne straal" heeft opgebracht 693.20. Het plaatselijk Zonnestraalcoinité brengt gaarne een woord van dank aan allen, die aan het welslagen der collecte hebben meegewerkt. EXAMENS Bij de Zaterdag en Zondag te Utrecht gehouden examens van het K.N.G.V voor het verkrijgen van het leiders (sters)-diplorna slaagde onze stadge- noote Mevr. G. H. Tetenburg, lid van de G.vmnastiekvereeniging „Jonge Kracht". Üqswjda GRAND THéaTRE. Van VrUdag 27 Sep tember t/m. Donderdag 3 October ver tooning van de film „Wiener Ge- schichten." Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00. 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige avonden om 8.00 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. CITY THEATER. Vertooning van de film „Ruzie drie-hoograchter". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4 00, 6.15 en 8.30 Zaterdag om 2.30. 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. - Vertooning van de film „Het signaal in den nacht." STERHÜtS, Korte Beekstraat 4. Voor aue meisjes iederen avond geopend des Zondags van 2 uur GILDEHUIS A.K.G. 19 Sept. t.m. 1 Oct- Expositie van Indische landschappen van Adolfs. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL Muurhuizen 9.. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wtfers- straat 2. ■MUSEUM FLEHITE. Westsingel. - Geopend dageiü'kr van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag 's Zaterdags 10—12 en 1.3U8 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) DE VALK. 5 October 9 uur n.m. Demon stratie Bal met muziek van The Jazz Serenaders uit Amsterdam. BAARN BAARN'S LYCEUM. 16 Sept. t.m. 6 Oct. Tentoonstelling van etsen en aquarellen door Jan Poortenaar. Geopend van 104, 's Zondags van 1.304. KORFBAL Kort voor het einde scoorde Samos 2 den gelijkmaker T N een spannenden wedstrijd heeft de 1 korfbalvereeniging Amersfoort in Utrecht tegen Samos 2 met een gelijk spel genoegen moeten nemen. Pas vlak voor het einde zag Samos kans den voorsprong, die Amersfoort gedurende de tweede helft had, in te loopen en een gelijk spel te verkrijgen. Toch was Sa mos tijdens de tweede helft sterker. Amersfoort kwam uit met elf spelers, één dame ontbrak. Was dit niet het ge val geweest dan was de uitslag waar schijnlijk in het voordeel van Amers foort geweest. Tot kort voor d£ rust was het spel goed, toen werd het spel slap per, de manier van spelen echter for- scher, zelfs ruw nu en dan. Reeds hinnen de minuut nam Sa mos de leiding. Een vlugge aanval, en schot, een beetje geluk en de voorsprong was er (1—0). Een half uur duurde het voordat Bearda zijn club den achter stand kon laten inloopen door te doel punten (11). Nog voor de rust bracht De Hartogh de stand op 1—2. Tien minuten na de rust was het weer De Hartogh die doelpuntte en zoodoen de den voorsprong vergrootte tot 13. Kort na elkaar wisten Samos en Amers foort elk een keer de korf van de tegen partij te doorhoren. Louis maakte het doelpunt voor de keistedelingen (24). Een felle strijd ontbrandde toen. Met alle krachten kwam Samos opzetten om een nederlaag te ontgaan. En dit lukte haar. Een kwartier voor het einde kwam het, eerste doelpunt en vlak voor het einde het tweede zood.it de uitslag 44 werd. Scheidsrechter Otten leidde cor rect. KORFBAL Ook de adspirantcn boekten een 82 overwinning V/T 2T qen flinke overwinning kwam 1V1 de Korfbalclub Het Soesterkwartier uit Bussura thuis. Met liefst 15 werd Olympia 3 door Het Soesterkwartier 2 geklopt. Olympia zette den strijd goed in. De eerste tien minuten werd er door de ze vereeniging zeer snel gewerkt, een doelpunt leverde dit niet op. Ook Het Soesterkwartier zette een serie goede aanvallen op, doordat De Groot erg met pech te kampen had kwam ook hieruit geen doelpunt. Eerst na twintig minu ten gaf een doorbraak aan mej. Van Dolder de kans om te doelpunten wat zij natuurlijk ook deed, 0—1. Reeds tien minuten later bracht mej. D. Gouver neur dc stand op 0—2. Olympia probeerde met alle krachten den achterstand te verkleinen en zette hier een aantal aanvallen op. die echter niet zoo snel waren als die van de eerste tien minuten. Resultaat mocht deze club niet boeken. Anders was het bij de speeltuinbevvonefs. Na de vak wisseling maakte Arlar van een aar- digen afstand met een schouderschot oen doelpunt. Met 0—3 ging de rust in. Na dc rust kwam Olympia nog eens extra sterk opzetten met de duidelijke bedoeling om tenminste door het maken van een doelpunt de oer te redden. Deze keer hadden de Bussunisehc spelers succes. Na tien minuten van hard wer ken was de stand op 13 gekomen. F-n olgende onstelling bracht P. Knoppers in den aanval. Met twee formidabele schoten bracht hij den stand op.l5. In dezen stand kwam geen verande ring meer. De adspiranten van het Soesterkwar tier wisten een groote overwinning in de wacht te slepen. Zii wonnen "net £- 2 an de Samos adsoiranten. O-»1: dit was een aardige weds'-ii'd. waarbij het aan spanning niet ontbrak.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5