Het bezoek der N.S.B.- leiders OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Handel wordt in vaste banen geleid aan de Duitsche hoofdstad Ned. ambulance terug van reis naar Zuid-Frankrijk Bekendmaking Deviezen- Instituut EEN BESLISSING EERLANG TE VERWACHTEN? Zieke vluchtelingen weder naar hun woonsteden Leonard A. Springer overleden Honderdjarige in Den Haag Geen angst voor oorlogsprijzen DE LUCHTAANVAL OP DE HOOFDSTAD Echtelijk drama te Rotterdam Bedrijfscredieten voor den landbouw Wanneer de belasting kantoren gesloten zijn Ze BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 1 OCTOBER 1940 T N aansluiting op het bericht in ons blad van gisteren, waarin -*• werd medegedeeld, dat de Führer de vorige week den Rijkscommis saris van het bezette Nederlandsch gebied Rijksminister Seyss- Inquart, in wiens gezelschap zich commissaris-generaal Schmidt, als mede de heeren Mussert, van Geelkerken en Rost van Tonningen, bevonden, in de nieuwe rijkskanselarij voor een langdurig onderhoud heeft ontvangen, vernemen wij van bevoegde zijde nog het volgende: Omtrent den inhoud van dit gesprek kunnen geen mededeelingen worden gedaan, maar inzake den werkelijken zin der besprekingen kan de passage in de rede van den Rijkscommissaris, door hem Zater dag j.l. in Pulchri Studio in Den Haag uitgesproken, als kenschetsend worden beschouwd, waarin hij zeide: „Ik kan U verzekeren, dat juist die Nederlandsche mannen, die men boosaardig of onnadenkend ver raders noemen wil, bij de opperste leiding van het Rijk heel goede en waardige vertegenwoordigers van de Nederlandsche vrijheid waren". Hieraan kan worden toegevoegd zoo vernemen wij nader dat zij met dit pleit bij de leiding van het Rijk de meest volkomen instem ming gevonden hebben en dat in het belang der Nederlandsche zaak, juist diegenen in Berlijn iets bereiken kunnen, die toentertijd een koers hebben aangegeven, welke niet in Westelijke, maar in Oostelijke richting ging. Voorts wees men er ons op, dat slechts zoodanige man nen in staat zijn iets te bereiken, die reeds indertijd voor een engere vrendschap en een nauwere samenwerking met Duitschland zijn opge komen en niet zulke menschen, die altijd naar Londen en Parijs heb ben gekeken. Veel waardeering voor het werk van het Ned. Roode Kruis 's-CRAVENHAGE. 30 September. Zaterdagavond 28 September ts de Neder landsche Roode Kruis ambulance van haar tweede reis naar Zuid-Frankrijk terugge keerd met 48 zieke Nederlandsche vluch telingen, waaronder 26 vrouwen. Een twin tigtal werd naar hun woonplaatsen in Bel gië teruggebracht, de overigen naar di verse plaatsen in Nederland. Onder hen waren eenige oude vrouwtjes van over de zeventig jaren, terwijl de jongste vluchte ling een baby van 6 weken was, op de vlucht geboren Hoe dankbaar de Ne derlandsche zieke vluchtelingen waren, toen de dokters en verpleegsters van het Nederlandsche Roode Kruis hen kwam af halen laat zich wel denken. De route die de ambulance gevolgd heeft was ParijsVichyTouiouse PerpignanArgelezeSt. Cyprien en Le Vernet en vervolgens terug over Toulouse. Montauban en Parijs. Zooals bekend had de ambulance ook een groote hoeveelheid geneesmiddelen, kinine, antidyscntcrie- en antityphus- sera meegenomen voor de kampen St Ciprien en Le Vernet. Vooral de kinine kwam zeer goed van pas aangezien juist een malaria-epidemie w&s uitge broken. Bij aankomst te Vichy werd aan de Santé Publique een lijst van deze geneesmiddelen overhandigd. De Fransche autoriteiten waren daarmee zoozeer ingenomen, dat zij als tegenprestatie de 16 nog in het kamp Le Vernet verblijvende Nederlanders in vrijheid stelden en aan de ambulance meegaven. Een roerend momentje was wel, toen een der gevangenen in het kamp, een oude man, bloemen ging pluk ken en de leden der ambulance een veldboeket aanbood, om zijn dank baarheid te uiten voor de medische hulp die het Nederlandsche Roode Kruis kwam brengen. De voormalige Nederlandsche gezant Jhr. Loudon, de attaché s Voorbeijtel en Labouchère alsmede de consul-generaal mr. dr. ir. Sevenster hebben op deze reis ook de ambulance, bestaande uit 2 groote reisautobusscn en 1 vrachtauto, en haar uitrusting bezichtigd en uiting gegeven aan hun groote erkentelijkheid voor en ingenomenheid met deze Roo de Kruis ambulance die zooveel nood in de kampen is komen lenigen en zoo'n groot aantal zieke Nederlandsche vluchtelingen naar hunne woonsteden terugbrengt. APOTHEKERSADSISTENTEXAMEN AMSTERDAM. 30 September. Ge slaagd de dames J. J. Audretsch. Den Haag; F. Mol, Monnickendam; P. W. van Reeuwijk, Midden-Beemster; A. J. Kievit te Baarn. A. KOLTHOFF OVERLEDEN 's-GRAVENHAGE. 30 Sopt. Zondag Is hier ter stede in ?7-jarigen ouderdom overleden de heer A. Kolthoff. oud-diri- gecrend officier van gezondheid le klas se van het K.N.l.L. De crematie zal Woensdag a.s. op Westerveld geschieden, na aankomst Van den trein van 11.15 uur. Bekend en talentvol tuinarchitect HAARLEM, 30 September. In den ouderdom van 85 jaar is te Haarlem overleden de bekende tuinarchitect Leo nard A. Springer. Leonard Springer werd als zoon van den kunstschilder C. Springer te Amster dam geboren. Hij studeerde aan de des tijds bekende tuinbouwschool Linnaeus in de Watergraafsmeer en bekwaamde zich daarna bij de firma Halverhout en Co te Amsterdam in het ontwerpen van tuinen en parken. In 1878 vestigde hij zich als tuinarchitect te Amsterdam. Tien jaar later trok hij naar Hilversum, waar hij drie jaar verbleef. In 1891 ves tigde hij zich te Haarlem, dat hij in 1897 verliet, toen hij benoemd werd tot leeraar aan de landbouwschool. In 1900 werd hij te Haarlem benoemd tot archi tect van den hout- en den plantsoenen dienst- Na zijn pensionneering in 1915 bleef hij nog als adviseur aan de ge meente verbonden tot 1920. Een welbekende stem van het A.N.P. AMSTERDAM, 30 September. De heer J. H. B. Niemeijer, de A.N.P. om roeper, op wien op den avond van den 29sten Juli een laffe aanslag werd ge pleegd, tengevolge waarvan hij werd ge dwongen tot een langdurig verblijf in het ziekenhuis is thans volledig her steld. Hij heeft zijn werkzaamheden als omroeper voor het A.N.P. reeds weer hervat. Vele luisteraars zullen Maandag middag in de nieuwsuitzending van kwart voor één reeds zijn welbekende stem hebben herkend. Gisteravond heeft de heer Niemeijer ook het welbekende radiopraatje van zeven uur in de uitzen ding „Vragen van den dag" verzorgd. Vele brieven van bezorgde, belangstel lende en ook van argwanende luiste raars hebben het A.N.P. tijdens de ziekte van den heer Niemeijer bereikt. Talrijke blijken van belangstelling ontving hij ook in het ziekenhuis. Als blijk van waardeering heeft de heer Niemeijer aan allen, die tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis op eenigerlei wijze van hun belangsteling hebhen blijk gegeven, een geestig drukwerkje doen toekomen, waarvoor hij de teeke- ning en den tekst zelf heeft ontworpen. De heer L. van Dorsten mag zich nog in een goede gezondheid verheugen 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. Temid den van zijn talrijke familie heeft de heer L. van Dorsten in Den Haag zijn hon derdsten verjaardag gevierd. Zijn 5 kin deren, 11 kleinkinderen en 16 achterklein kinderen waren bijna allen aanwezig, be nevens vele andere bekenden, toen wij den honderdjarige een bezoek brachten. De heer van Dorsten mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Hoewel hel gehoor niet zoo goed meer is, is hij toch in staat om met alles ten volle mede te leven, niet het minst met het wereldge beuren, dat hij trouw ieder en dag in zijn dagblad volgt, waarbij hij zelfs in nor male omstandigheden geen bril noodig heeft. Fraaie cadeaux waren hem dezen dag aangeboden, o.a. een prachtige gebeeld houwde stoel, die hij dadelijk in ge bruik nam. Zijn hart is nog altijd bij de zee, die hij zoo lange jaren heeft be varen, en uitdrukkelijk was zijn wensch, dat een driemastscheepje, door hem indertijd in zijn vrije uren ver vaardigd, op dezen dag naast hem zou staan. Ook van officieele zijde werd belang stelling getoond. De heer Heringa, sous chef van het kabinet van den burge meester, kwam namens den burgemees ter gelukwenschen aanbieden, welke vergezeld gingen van een fraaien bloe menmand. De oudste zoon van den honderdjarige meende, dat zijn vader dezen hoogen leeftijd had bereikt, dank zij de inner lijke rust, die hij zijn geheele leven heeft bezeten. Wij hopen, aldus vervolg de hij, vader nog vele jaren te mogen behouden, ook dank zij de uitstekende verzorging door de familie van Rossen. Ook de receptie van 3 tot half 5 was zeer druk bezocht, zoodat het den heer van Dorsten zeker niet aan belangstel ling heeft ontbroken. Geldsoorten en ma xima der in het reisverkeer in en uit te voeren betaal middelen en geldswaardige papie ren. Maxima voo r uitbetalingen aan hier vertoeven de niet-ingezetenen 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. Het De- viezeninstituut maakt bekend: I. Geldsoorten en maxima voor den uit voer van betaalmiddelen en geldswaar dige papieren door ingezetenen overeen komstig artikel 1 van het Deviezenbe- sluit IV in het reisverkeer naar: A. Duitschland: 1. Binnenlandsche betaalmiddelen en binnenlandsche geldswaardige papieren tot ten hoogste dertig gulden voor iede- ren dag van het vermoedelijk verblijf in Duitschland, doch niet meer dan vijfhon derd gulden in totaal. 2. Rentebankscheine en Duitsch me- taalgeld tot ten hoogste een gezamen lijke waarde van tien Reichsmark. N.B. Ingevolge artikel 1. tweede lid van het Deviezenbesluit IV zijn aan den uitvoer van registermarkreischèques, welker verbruik van Duitsche zijde gere geld is. geen maxima gesteld. B. België: Belgische, eventueel binnenlandsche, betaalmiddelen en Belgische, eventueel binnenlandsche geldswaardige papieren tot een waarde van ten hoogste 20 gul den voor iederen dag van het vermoede lijk verblijf in België, doch niet meer dan driehonderd gulden in totaal. C. Andere landen: Betaalmiddelen en geldswaardige pa pieren der te bezoeken en te passeeren landen, eventueel binnenlandsche be taalmiddelen en geldswaardige papie ren. tot een waarde van ten hoogste vijf en twintig gulden voor iederen dag van het vermoedelijk verblijf buiten het be zette Nederlandsche gebied, doch niet meer dan vijhonderd gulden in totaal. II. 1. Maxima voor den invoer van bin nenlandsche betaalmiddelen en binnen landsche geldswaardige papieren door niet-ingezetenen overeenkomstig artikel 5 van het Deviezenbesluit 4: Dertig gulden voor iederen dag van het vermoedelijk verblijf binnen het be zette Nederlandsche gebied, doch niet meer dan vijfhonderd gulden in totaal. 2. Voor den invoer van buitenlandsche betaalmiddelen en buitenlandsche gelds waardige papieren bestaan geen maxi ma, met dien verstande, dat in het reis verkeer uit Duitschland slechts renten- bankscheine en Duitsch metaalgeld tot ten hoogste een gezamenlijke waarde van tien Reichsmark mogen worden in gevoerd. III. 1. Maximum voor uitbetalingen door de deviezenbanken op binnenlandsche geldswaardige papieren en binnenland sche vorderiugeu middellijk of onmid dellijk ten gunste van een binnen het be zette Nederlandsche gebied vertoeven- den niet-ingezetene overeenkomstig arti kei 6 van het Deviezenbesluit IV: Dertig gulden voor iederen dag van het verblijf binnen dit gebied, met dien verstande dat zoodanige uitbetaling slechts geoorloofd is, wanneer de door den niet-ingezetene ingevoerde en sinds dien door uitbetaling als bovenbedoeld verkregen binnenlandsche betaalmidde len gezamenlijk een bedrag van dertig gulden voor iederen dag van het ver blijf binnen het bezette Nederlandsche gebied niet te boven gaan. 2. De uitbetaling kan telkenmale voor vijf dagen vooruit geschieden. IV. Het Deviezeninstituut kan in bijzon dere gevallen of groepen van gevallen in plaats van de onder 1, 2 en 3 genoem de geldsoorten andere geldsoorten toe laten, zoomede de aldaar genoemde maxima verhoogen. V. Deze bekendmaking treedt tegelijk met het Deviezenbesluit IV in werking. KINDERHOEKJE 43. Wimbele-bimbele-dom, bereik een hoogen ouderdom." De stok groeide en groeide tot een groote-menschen wan delstok. Toen sloeg ze drie keer met den stok op tafel en gaf hem daarna aan Kobusje: „Wimbele-bimbele-dein, daar gaat Kobusje naar zijn trein." 44. Opeens was de heele wereld andersWat was het hier mooi en heerlijk. Daar zat Kobusje; ja, waar zat hij op? Hij zat op de locomotief van den eersten trein, die zou loopen van Amsterdam naar Haarlem. Het was juist 20 September 1839. De dag, waarop Neerlands eerste trein liep Aardappel-wel en wee 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. De directeur-generaal voor de voedselvoorziening, ir. S. L. Louwes, heeft in een heden gehouden persconferentie enkele mededeelingen gedaan in verband met de maatregelen, die getroffen zijn en nog getroffen zullen worden met betrekking tot den aardappelhandcl. Het doel van deze maatregelen zoo zeide hij is er voor te zorgen, dat er voldoende aardappelen voor de bevolking be schikbaar blijven en te voorkomen, dat er aardappeldistributie komt. De reden, dat wij rantsoeneering willen voorkomen is deze, dat de aardappel een aanvullingsvoedsel is, vooral voor hen, die het niet zoo goed kunnen betalen. Men denkt wel eens, dat maatregelen ten aanzien van den aardappelhandel niet noodig zijn, omdat er geen aanleiding is. In normale jaren immers bedraagt de uitvoer 250 millioen kilogram en de hoeveelheid, die tot veevoeder wordt verwerkt, is normaal ongeveer 500 millioen kilogram. Toch is er wel degelijk aanleiding om tot maatregelen over te gaan. We zien, dat wanneer verschillen de artikelen worden gedistribueerd, het gebruik van een bepaald, nog niet gedistribueerd artikel sterk toe neemt. Zoo is het ook in dit geval. Gedurende den wereldoorlog zag men hetzelfde gebeuren en kon het gebeuren, dat maar een kilogram aardappelen per persoon en per week kon worden verstrekt. Bij nor maal verbruik is dat drie kilogram. Er is dus een heele ruimte in deze aardappelen, een ruimte, die zeker boven de 50 pet. gaat, mits we er voor zorgen, dat de aardappelen een goede bestemming krijgen. Om daar voor te zorgen, zijn diverse maatre gelen genomen. In de eerste plaats een serie maat regelen, die den verbouwer aangaan. Voorkomen moet worden, dat de voor menschelijke consumptie geschikte aardappelen aan het vee gevoerd wor den. Derhalve is afgekondigd een ver- voerverbod van voor menschelijke con sumptie geschikte aardappelen. Voor veevoer mogen gebruikt worden aardap pelen, die te klein zijn, die rotte plek ken vertoonen en die door hun slechte kwaliteit niet voor menschelijke con sumptie geschikt zijn. De beoordeeling is niet aan den boer overgelaten. Om haar goed in de hand te houden is een afleveringsverbod afgekondigd, waar door de aardappelhandel langs bepaalde kanalen wordt geleid. Voorts komt er een prijsregeling. De aardappel, een volksvoedsel bij uitnemendheid, mag niet te duur worden. Terwijl aan den anderen kant den producent een goeden prijs moet worden gewaarborgd. De aardappelen zullen in de toekomst gegeten worden in de volg orde van hun houdbaarheid. Voor aard appelen, die heel goed tot het vroege voorjaar bewaard kunnen blijven is een afleveringsverbod afgekondigd, zooals b.v. voor de Bevelanders en voor de ge kleurde soorten. Vooral in verband met vervoermoeilijkheden, die in de winter maanden te verwachten zijn, is tevens een afleveringsverbod afgekondigd voor aardappelen, die geteeld zijn in de ge bieden rond de groote steden. Afgeleverd mogen thans worden de soorten, die het meest geschikt zijn om in den herfst en in den vroegen winter ge consumeerd te worden. De aardappelproducenten ontvangen een garantieprijs, die ook rekening houdt met bewaarloon. Vergeleken bij vorige jaren is deze prijs zeer goed. Ir. Louwes besloot zijn uiteenzettingen met er met nadruk op te wijzen, dat de bevolking voor oorlogsprijzen van aard appelen niet bang behoeft te zijn. Het aantal slachtoffers met één vermeerderd AMSTERDAM. 30 Sept. De lucht aanval, welke in de vroege morgen uren door Engelsche vliegtuigen op de hoofdstad is ondernomen, scheen aanvankelijk zes slachtoffers ge- eischt te hebben, terwijl een persoon vermist werd. In den loop van den dag is het totaal aantal slachtoffers echter tot zeven gestegen, daar de vermiste in de puinhoopen van het perceel Rechtboomsloot 99 is aange troffen. Verkoop zonder textielbon is verboden! Proces-verbaal opgemaakt tegen marktvrouw en kooplustige AMSTERDAM, 30 Sept. De politie van het bureau Marnixstraat heeft van middag omstreeks halfvier twee vrou wen gearresteerd die schuldig bevonden werden aan overtreding van de textiel- distxibutiebeschikking. De schuldigen waren een marktvrouw en een kooplus tige in de Westerstraat. Hier was sprake van handel in flanellen hemden en an dere goederen van deze stof zonder over legging van de daartoe benoodigde'bon nen. Aangezien zoowel de verkoop als de aankoop op onrechtmatige wijze ge schiedde, is tegen beide vrouwen proces verbaal opgemaakt. De goederen zijn in beslag genomen. Architect, die zijn vrouw van het leven beroofde, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. Op den 4en December 1937 is te Rotter dam een drama voorgevallen, dat aan de echtgenoote van een vrij be jaard erchitect het leven heeft ge kost, al was het dan op haar uit drukkelijk verlangen. Het bureau van den architect was dermate ach teruitgegaan, dat de man niet meer aan zijn financieele verplichtingen kon voldoen. Daarom hadden hij en zijn vrouw besloten een einde aan hun leven te maken, waartoe de man eerst zijn vrouw en daarna zichzelf met den revolver zou dood schieten. Tevoren had de architect den huisarts ontboden om op zeker uur bij hem te komen, welk uur zoodanig was gekozen, dat, naar de architect meende, de doktei slechts de lijken van beide echtelieden zou aantreffen. Toen de geneesheer kwam was inderdaad de vrouw reeds overleden, doch het revolverschot, dat de architect op zichzelf had gericht,' bleek zijn doodelijke uitwerking te hebben ge mist en alleen eenige verwonding te hebben toegebracht. Het gevolg was, dat de architect zich eenige maanden later voor de Rotter- damsche rechtbank moest verantwoor den en deze veroordeelde hem op 1 Juli j.l. tot vier jaren gevangenisstraf, te on- c'ergaan in een bijzondere strafgevange nis. De veroordeelde kwam hiervan in hooger beroep bij het Haagsche gerechts hof, voor welk college de zaak 16 Sep tember j.l. opnieuw diende. De behandeling geschiedde met geslo ten deuren. Verdediger was mr. J. Coert, uit Rotterdam. De advocaat-generaal eischte veroor deeling van verdachte tot een jaar ge vangenisstraf, te ondergaan in een bij zondere inrichting, zoomede voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de regeering. Het Hof, heden uitspraak doende, ver oordeelde den man tot zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis die eveneens zes maanden bedraagt tot voorwaarde lijke ter beschikkingstelling van de re geering met een proeftijd van drie jaren en met bepaling, dat hij gedurende twee jaren in een psychiatrische inrichting zal worden opgenomen. Geen kunstmest en zaaizaad meer gratis •s-GRAVENHAGE, 30 Sept. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt het vol gende bekend: Zooals bekend werden voor en tij dens de oorlogsdagen groote opper vlakten land geïnundeerd, waardoor aan honderden bedrijven zware schade werd toegebracht. Voorzoo ver mogelijk, is en wordt de schade aan landerijen in natura vergoed, in dien zin, dat getracht wordt deze landerijen weder te herstellen. Er werd echter ook groote schade gele den, doordat de landgebruikers hun bedrijf niet of. niet naar behooren konden uitoefenen-en de normale be drijf sinkomsten. verminderden of zelfs geheel ophielden. Aangezien de vaststelling der schade vergoedingen, hoewel met kracht ter hand genomen, door het zeer groote aan tal, vaak zeer ingewikkelde gevallen* nog geruimen tijd zal bevorderen, is in overleg tusschen de desbetreffende amb telijke instanties besloten, de mogelijk heid te openen, in "noodzakelijke geval len, bij wijze van voorschot op de gele den bedrijfsschade, credieten toe te staan. Deze bedrijfscredieten zullen worden geadministreerd Öoór de boerenleenban ken en dienen te worden aangevraagd bij den provincialen voedselcommissaris. Bij gebleken noodzaak kunnen voor een crediet in aanmerking komen de boerenbedrijven, welke ten gevolge van defensiemaatregelen bedrijfsschade heb ben geleden, waarbij de wet in schade loosstelling voorziet (inundatiewet, wet op den staat van oorlog en beleg). Tevens wordt ter algemeëne ken nis gebracht, dat de gratis verstrek king van kunstmest, zaaizaad en pootgoed aan de beschadigde bedrij ven, welke op bonnen geschiedde, af gegeven door den land- en tuinbouw- con sulent, wordt beëindigd. Het motief hiervoor, in het belang van de voedselvoorziening des lands van de beschadigde landerijen nog een zoo hoog mogelijke opbrengst te verkrijgen, is door de vordering van het seizoen zooals vanzelf spreekt, komen te vervallen, ter wijl bovendien de bedoelde credietrege- ling hiervoor in de plaats kan treden. 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. De secre taris-generaal, van het Departement van Financiën heeft bepaald: a. De ontvangkantoren zijn niet voor de betaling van directe belastingen open gesteld: 1. Gedurende de maanden December en Januari: a. Op de eerste vijf werkdagen der week vóór 9 uur en na 15 uur; b. des Zaterdags vóór 9 uur en na 12 uur. 2. Gedurende de maanden November en Februari: a. Op do eerste vijf werkdagen der week vóór 9 uur en na 15.30 uur; b. des Zaterdags vóór 9 uur en na 12 uur. Voor het overige blijven de voor de betaling van directe belastingen thans aangewezen dagen en uren gehand haafd, behoudens de wijzigingen, welke, met inachtneming van het onder a. voor- geschrevene, voor bepaalde ontvangkan toren door de daartoe bevoegde autori teiten mQchten worden vastgesteld. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. Koersen voor stortingen op 1 October 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36. Belga's 30,14. Zwitsersche francs 42,77. Lires 9,87. Deensche kronen 36,40. Noorsche kronen 42,80. Zweedsche kronen 44,85. Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42. Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7,54. Dinar (oude schulden) 3,43. Dinar (nieuwe schulden) 4,23. Turksche ponden 1,45*4.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6