De Wintermante STADSNIEUWS KEISTAD EN KAASSTAD ZIJN VRIENDEN MAISON de PARIS IrZcm Bonnen, die nu geldig zijn Een geschenk zal aangeboden worden VOOR DE VROUW wederom binnen ons bereik ELET. .NTE WINTERMANTELS (ook met bontgevoerd) ZUSTER VOIGT NAM AFSCHEID Het Handelsonderwijs tijdens den komenden winter Het probleem der verduistering Winterkleeding- hulp Üqsunda De heer S. Bolmeijer benoemd De verleidelijke tabak 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 4 WOENSDAG 2 OCTOBER 1940 v_ Er is een actie op touw gezet om Amersfoort's dankbaarheid te vereeuwigen T N Alkmaar zijn tijdens de dagen A der evacuatie drie en twintig dui zend mensohen te gast geweest. Hieronder waren volgens een ruwe schatting dertienduizendAmers- foorters. De overigen kwamen uit. plaateen, die hier in de buurt ge legen zijn. We hoeven over de wijze, waarop Alkmaar zich van zijn taak gekwe ten heeft, niet breed uit i© wijden. Talloos zijn de blijken van spontane gastvrijheid, van oprecht medeleven, van waarachtigen burgerzin ge weest. Sommige sporadische uitzon deringen waren er slechts om den regel te bevestigen. Zij verzinken in het niet bij de groote hartelijkheid, waarmee Alkmaar zijn tijdelijke gasten ontvangen heeft. Alkmaar heeft, zich een stad van vrienden getoond. En dit mag nim mer vergeten worden en zal ook nimmer vergeten worden. Reed6 eenigen tijd geleden hebben we bericht, dat er plannen bestaan om na mens de stadgenooten, die tijdelijk in Alkmaar verblijf hielden, een geschenk aan deze gastvrije, stad aan te bieden. De aandacht was op een gebrand schilderd raam gevallen, naar het. voor beeld van Willem J. van Dam's teeke- ning „Vluchtelingen", die in de ten toonstellingszaal van het Gilde-huis heeft gehangen. Zal dit glad-in-lood raam Amersfoort's dankbaarheid tot uitdrukking brengen? Aanvankelijk meenden wij, dat hiertoe reeds was be sloten, doch thans hebben we vernomen, dat een beslissing nog niet is gevallen. Het vormt echter wèl een ernstig punt van overwegingmaar het. laatste woord in deze kwestie moet nog door de wijkleiders gesproken worden. Als we ons niet vergissen gaan er ook en kele stemmen op ten gunste van een monumentale bank. Gisteravond zijn er ten huize van den heer A. J. Huyskens besprekin gen gevoerd over de vraag, hoe men met de meeste kans op succes een actie kan voeren, welke tot de aan bieding van een passend geschenk aan onze Alkmaarsche vrienden kan leiden. Zoo op het eerste gezicht lijken deze besprekingen niet al te vroeg te komen. Door tal van andere wijken is een der gelijke kwestie reeds geheel afgewik keld. Men moet echter niet vergeten, dat hier met verschillende kleine moei lijkheden gekampt moest worden. Ten eerste wonen de bedoelde dertien duizend stadgenooten niet in één afge ronde wijk, zoodat het onderling con tact eerst gezocht moest worden, waar het hij die andere direct voor de hand lag. Bovendien dook er onverwachts een tweede moeilijkheid op: toen men tot het besluit, was gekomen om een geld inzameling ten behoeve van 'dit, doel te houden; bleek men precies twee dagen te laat te zijn. daar juist de bepaling was afgekondigd, dat men eerst, toe stemming van den procureur generaal moest verkrijgen. Welnu: deze is inmid dels verkregen en binnen enkele dagen zal met de actie een aanvang worden gemaakt. ITet comité, waardoor deze actie gere geld wordt, beslaat uit 'de volgende hee- ren: A. J. Huyskens. voorzitter, Rarch- man Wuytierslaan 150; W. J. A. Ritse laar, secretaris, Dollardstraat 96; G. Sleyt, penningmeester, p.a. Ned. Mid- denstandsbank. gironr. 28860: J. Arlar, P. Pijf»erstraat 16; .1. K. Buiteman, Lin- gestraat 10; M. J. Mees. Miereveldstr. 1. Binnenkort zoo luidt het plan zullen 'de groepsleiders met inteekenlijs- ten langs de huizen gaan. Ieder krijgt de hem bekende adressen af te werken. Zij, die buiten groepsverband in Alk maar terecht kwamen en dus naar de kaasstad „verdwaalden", kunnen hun giften afgeven aan de zes bovengenoem de adressen, waarbij vermeld dient te worden, dat men zich desgewenscht kan wenden tot 'de kassa van de Ned. Mid- dehstandsbank of storten op het beken de gironummer. Moge deze actie slagen, want zoo werd ook terecht ter vergade ring opgemerkt het gaat om de eer van Amersfoort, ènom een geschenk, 'dat historische waar de zal bezitten! 3T) E wintermantel valt wederom bin nen ons bereik. De mooie warme wollen stoffen 2ijn er „nog". Dusde vrouw, de vrouw, die zulk een Jas noodig heeft, heeft maar te kiezen, te kust en te keur. Eigenlijk is 't over bodig. U er nog eens extra op te wijzen, datIndien moge- lijk natuurlijk, 't luist in deze tijden geldt, dat. slechts het aller beste. het voordcelig- ste. het duurzaamste Links: Een losse rui me mantel uit grijs wollen diagonaalslof. Mooie moderne schou der met klassiek inge zette mouwen. Een heele nieuwe kraag van zwart-seal. De mouwen eveneens ge garneerd met zwart- seal. Iets bijzonders zijn nog de „in" het voorpand gewerkte steekzakken. Rechts: Een zeer ele gante. zeer getailleer de mantel uit bruin- wollen stof. apart ge garneerd met blauw vos. Opvallend chic is hierbij het hoog ge knoopte en gesloten voorpand, en het wij de rokpand. GROOTE KEUZE (Ingezonden Mededeeling Van 30 Sept. te.m. 6 Oei. zón de met ,.8" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekie geldig De bonnen welke 6 October nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig t.e.m 8 October. Voorts zün in omloop voor kinderen beneden 4 jaar: halve broodkaarten. Naast de halve broodkaart ontvingen de kinderen een toeslazkaart. waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lang rondkomen als de broodkaart geldig is- Bons 05 t e.m. 12 (boterkaart) 2ons boter. Bons 05. 06. 07 vetkaart) 2lh ons margarine of 2ons boter. Bon 08 vetkaart) 2'/t ons gesmolten vet of 2ons boter. Bons 09, 10. II en 12 vetkaart2'/» ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Ang. tot en met 18 October. Bon 109: een kilo suiker tot en met 25 October. Bon 114: pond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November. Bon 71: */i pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 4 Oct. Bon 41: '/i pond rijst of rijstemeel tot en met 4 Oct. Bon 54:pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct. Bon 28: I ons maizena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November. Bon 15:1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bons 02 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 02 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 30 Sept. t.e.m. 6 October.. Bons. die op 6 Oct. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 13 October. Petroleumzegel Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Bon 104: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoud zeep. óf 200 gram zachte zeep óf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen. óf 200 gram vloeibare zeep. tot en met 18 October. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 jaar 6 fantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 januari 1941. Bon nr. 5 van de voederkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- en kattenbrood. Geldig t.e.m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! i De heer J. Peper, directeur van het gemeentelijk Handelsonderwijs, schrijft ons: TT AN verschillende zijden ook van die der Amersfoortsche pers is mij de vraag gesteld, ihoe het tlhans met het Handelsonderwijs gaat en hoe dat gedurende de ko mende maanden met het oog op de verduisteringsvoorschriften geregeld zal worden. Gaarne zal ik deze vraag hier be antwoorden. In de maand Juli ontvingen wij van het Departetnent van Oncler- wijs, Kunsten en Wetenschappen een tweetal missiven: beide beoog den een inkrimping van het aantal lesuren, zoowel bij het Handelsdag als bij het Handelsavondonderwijs. De eene missive, die van 1 Juli 1940 bevatte de mededeeling, dat het aantal lesuren der Handelsdagschool (evenals voor andere takken van Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs) met ingang van den cursus 19401941 ver minderd zou worden tot 30 per week; volgens den anderen omzendbrief, even eens gedateerd 1 Juli 1940, zou het aan tal wekelijksche lesuren aan de Handels avondschool teruggebracht worden van tien tot acht. Bij schrijven van 19 Augustus kon de eerste missive van 1 Juli d.a.v. als ver vallen worden beschouwd, zoodat het aantal lesuren aan d«e Handelsdag school onveranderd bleef. De missive, betrekking hebbende op het Handelsavondonderwijs, was bij den aanvang van den cursus 19401941 nog van kracht. De vraag was nu, ihoe de beoogde be zuiniging van 20 kon verkregen worden, zonder dat. het onderwijs daar onder al te zeer zou lijden. Met volko men goedkeuring der betrokken auto- Titel ten hebben wij het aantal wekelijk sche Jsuren van 10 behouden, doch de duur er van van 50 minuten terugge bracht op 40. Dit had twee niet onbe langrijke voordeelen: geen enkel leer vak behoefde geschrapt te worden, al leen de tijdduur van alle vakken werd met 10 minuten per les verkort, en ieder der docenten droeg een evenredig deel bij in de .gewanschte kostenbezuiniging. Bij schrijven van 13 September j.l. werd ook de tweede omzendbrief van 1 Juli ingetrokken en de duur der lessen bij het Handelsavondonderwijs weer op 50 minuten gesteld. Met het ooc: op de verduisteringsvoor schriften wprden de lessen der Handels avondschool gegeven op vijf avonden, elk van twee lessen, zoodat alle leerlin gen tijdig thuis konden zijn. Het geregeld korten der dagen maakt het noodig. dat in de eerste plaats voor het Handelsavondonderwijs nieuwe maatregelen dienen te worden getrof fen. Het probleem der verduistering be treft niet; alleen de schoollokalen; straks zullen ook de straten reeds tij dig verduisterd zijn en zeer terecht, zul len ouders er bezwaar tegen hebben, dat hun kinderen in het late avonduur nog op straat vertoeven. Zoolang dus de verduisteringsvoor schriften gelden is het derhalve noodig, dat de lessen der Handelsavondscholen overdag gegeven worden en verplaatst worden naar den Woensdag- en Zater dagmiddag. Op mijn verzoek heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze ge meente in Juli een enquête ingesteld onder de werkgevers inzake het volgen van Handelsavondonderwijs op boven genoemde middagen. Het resultaat was niet onbevredigend: 71 zaken hebben geantwoord. Hiervan hebben er 51, waaronder de grootste, zich bereid ver klaard, de volle medewerking te zullen geven. Daarna hebben wij zelf aan alle werk gevers van onze leerlingen een circu laire gericht, waarop wij in het belang van onze meisjes en jongens op hun steun aandrongen, gevolgd door een persoonlijk bezoek aan enkele werk gevers, die niet het gewcnschte verlof gaven. Een en ander had tot resultaat, dat met een enkele uitzondering de leerlingen toestemming hebben gekre gen de lessen op Woensdagmiddag op Zaterdagmiddag hebben de meesten vrij te volgen. Misschien hadden wij ons kunnen be roepen op art. 12 der Arbeidswet; wij hebben dit niet gedaan, omdatr wij weten, dat ook voor menig werkgever deze tijd zeer moeilijk is. Met ingang van Woensdag 9 October a.s. worden de avondschoollessen nu niet meer 's avonds gegeven, doch op Woensdag- en Zaterdagmiddag van 1.30—5.25 en wel 5 lessen van 45 minu ten. In het hartje van den winter zullen deze lessen worden teruggebracht tot 40 minuten. Op deze wijze wordt ons Handels avondonderwijs, dat van zoo groote so ciale beeekenis is voor de jonge men- schen, die op kantoor of bureau werk zaam zijn, behouden. Ook voor het Handelsdagondenvijs hebben de verduisteringsvoorschriften gevolgen. Aanvankelijk luidden de voorschriften van het, Onderwijsdepar- tement, dat. de lessen moesten gegeven worden tusschen 9.en 3.30; later is daarbij aan de leiders der scholen eenige vrijheid gelaten. Wij hebben thans een regeling getroffen, welke de goedkeuring heeft der betrokken autoriteiten. Hierbij zullen de lessen weldra om 8.30 's morgens beginnen' (i p. v. 8.15) en om 3.15 's middags eindi gen. Van 20 "November 20 Januari zullen de lessen van 50 minuten gekort worden tot. 45 mi nuten; vooral met het oog op onze buitenleerlingen beginnen ze dan om 9 uur en eindigen 's middags om 3.45 uur. Zoo kunnen alle lessen ge geven worden zij het dan iets verkort een korting, die blijkens de Departementale Missive van 26 September j.l. geregeld wordt toege staan. Op deze wijze geregeld, mogen wij venvachten, dat het Handelsdag en' avondschoolonderwijs in deze gemeente niet al te veel onder de gevolgen dor verduisteringsvoor schriften zal behoeven te lijden. PREDIKBEURTEN Gereformeerde Gemeente, Stoovestr. 11. Vrijdag 4 October 6 uur n.m.: (te. J. Fraanje uit Barneveld, Woorden van dank voor al het geen zij voor „'Het Groene Kruis'' gedaan heeft 'T* EN huize van Zuster Voigt. die op 1 October haar functie bij Het Groene Kruis heeft neergelegd, kwamen gistermiddag het bestuur en de Zusters van Het Groene Kruis en de leider der consultatie- bureatix, dr. Frijlink, bijeen. De voorzitter der vereeniging „Het Groene Kruis" herinnerde er aan, dat Zuster Voigt op 1 October 1909 in dienst kwam te Amersfoort, zij heeft haar taak juist 31 jaar vervuld. Met, Zuster van Wijngaar den was zij de eerste wijkverpleeg ster te Amersfoort, de anderen zijn na haar gekomen. Steeds heeft zij haar taak met groote opgewektheid verricht. Dat de wijkverpleging ge worden is tot wat ze nu is. is groo- tendeels haar werk. Met groote energie heeft zij het uitgebouwd, tot de vereeniging ook ander werk ter hand nam, nl. dat der prophy- lactische geneeskunde of wel der preventieve geneeskunde. Het initiatief daartoe is niet uitge gaan van het bestuur en ook niet van de Zusters; de impuls er toe is gegeven door mevr. Reeders, die in een gesprek met den toenmaligen voorzitter de Beaufort, er op wees, (Int. de kinder sterfte in het, eerste levensjaar vrij hoog was. Toen is het consultatiebureau in de Valkestraat opgericht en bet bestuur was het er gauw over eens, dat hier een taak voor Zuster Voigt lag. Na eenig overwegen nam zij de taak op zich en zonder iemand te kort te doen. ook niet de leiders van het consultatiebureau: dr. Helffrich, de vrouwelijke artsen Loo- huizen en Krijger en d,en tcgenwoordi- gen leider dr. Frijlink, mag gezegd wor den, dat zij ook dit werk er in heeft ge bracht. Zuster Voigt was steeds cpn lichtend voorbeeld van plichtsbetrach ting an met groote energie heeft zij haar taak vervuld. Daarvoor voelt het be stuur groote waardeering en niet alleen het bestuur maar ook de leden van Hert Groene Kruis, hetgeen bij haar 25-jarig feest ondubbelzinnig is gebleken. Het bestuur wensohte die waar deering te doen blijken door een stoffelijk aandenken, bij d© over handiging waarvan d.e heer van Enst de boop uitsprak, dat Zuster Voigt nog lang zal mogen genieten van de rust, die zij zoo zeer ver diend heeft. Do leider der Consultatiebureaux, dr. Frijlink heeft tien jaar met Zuster Voigt saamgewerkt en ofschoon er wel eens verschil van meening was, is dje samenwerking altijd hoogst prettig ge weest. In waardeerende woorden her dacht hij wat Zuster Voigt steeds voor het Consultatiebureau geweest is, waar na hij haar eveneens een stoffelijk aan denken'aanbood. Zuster Hoog terp vertolkte de ge voelens der Zusters, waarna zij een ca deau overhandigde. Ten slotte dankte Zuster Voigt voor do hartelijke woorden tot haar gericht. Steeds heeft, zij met genoegen haar taak verricht en als er wel eens verschil van meening was dan kwam dit hieruit voort, dat. zij voor baar werk opkwam, welk onderdeel van Het Groene Kruis werk niet mocht lijden onder ander werk. Het verheugde (haar bijzonder, dat Zuster Hoogterp' haar taak zou overne men, omdat, die volkomen op de hoogte is van de eischen^ welke er aan-gesteld worden. De ingeleverde kleedingstukken worden in Amersfoort onder de behoeftigen gedistri bueerd In aansluiting op het. persbericht van 25 September 1940, waarbij de Secretaris- Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart heeft bekend gemaakt, dat iedere houder of houdster van een tex tielkaart. tegen inlevering van een hec- rencostuum, een wollen deken, een win termantel of een winterjas bij een daar voor ter plaatse aan te wijzen kleeding- comité een ontvangstbewijs in ont vangst kan nemen, waarop de winkelier gerechtigd is een winterjas, winterman tel of stof daarvoor bestemd af te leve ren. is thans te Amersfoort een kleeding- comité opgericht, bestaande uit de hee- ren J. Haars, Leider Distributiedienst, voorzitter en F. S. P. Houbaer, W. G. Ramsclaar en mr. S. van 't Eind. (voor zitter Maatschappelijk Hillpbetoon) als deskundigen. Dit comité houdt zitting op de dagen en uren genoemd in de in dit blad opge nomen publicatie tot het. in ontvangst nemen der gebruikte kleedingstukken. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren ter beoordee ling van het Kleeding-Comité, dat den eisch kan stellen, dat het kleedingstuk chemisch gereinigd is. De ingeleverde kleedingstukken zijn bestemd om in Amersfoort onder de be hoeftigen to worden gedistribueerd. Met nadruk wordt gewezen op den liefdadigen grondslag dezer regeling. Hoe meer kleedingstukken worden in geleverd door hen. die daardoor in staat zijn zich extra een nieuwe winterjas of wintermantel aan te schaffen, des te meer goederen kunnen aan de behoefti- GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 27 Sep tember t/m. Donderdag 3 October ver tooning van de film „Wiener Ge- schichten." Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30. 6.00 en 8.15 uur. Overige avonden om 8.00 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. CITY THEATER. Vertooning van de film „Ruzie drie-hoog-achter". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30. 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinee om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Het signaal in den nacht." STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor a'.ie meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. HerfsttentoonsteJ- ling. Opening Zaterdag 5 Oct., 8 uur. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL Muurhuizen 9., R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wjjers- straat 2. MUSEUM ELEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 en 1.30S uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) DE VALK. 5 October 9 uur n.m. Demon stratie Bal met muziek van The Jazs Serenaders uit Amsterdam. BAARN BAARN'S LYCEUM. 16 Sept. t.m. 6 Oct. Tentoonstelling van etsen en aquarellen door Jan Poortenaar. Geopend van 104, 's Zondags van 1.301. UTR. STRAAT 14 TEL. 5294 Tot directeur van de gasfabriek te Ede NAAR men ons mededeelt, is de heer S. Bolmeijer, tech nisch hoofdambtenaar bij de Ge meentebedrijven alhier, benoemd tot directeur van de gasfabriek te Ede. Deze benoeming vond plaats in de gisteren te Ede gehouden raadsvergadering. De heer Bolmeijer is elf jaar geleden in dienst van onze gemeente gekomen als technisch ambtenaar 2e klasse. Na het vertrek van den heer Gelder werd hij plaatsvervangend directeur van de gasfabriek en de waterleiding. Door zijn technisdhe kennis kwam hij zeer zeker in aanmerking voor deze promotie. Voor onze stad beteekent zijn vertrek een belangrijk verlies, door zijn ijver, plichtsbetrachting en welwillend optre den genoot hij aller achting. Voor zijn personeel was hij immer een humaan chef. De heer Bolmeijer is 34 jaar. Hulpfacteur bij den Opbouw- dienst maakte zich schuldig aan verduistering T_T ET was een pakket dat eiken» rooker thans in verzoeking zou hebben gebracht, een pakket, dat verscheidene pakjes tabak en, de „service" van den afzender liet niets te wcnschcn over, zelfs siga rettenpapier bevatte. En zoo gebeur de het dat een hulpfacteur bij den Opbouwdienst te dezer stede, die op den 27sten Juli de post voor zijn kameraden uitzocht, voor de verlei ding bezweek, het pakket, dat aan een van de manschappen van den Dienst geadresseerd was, openmaak te en de verpakking in den prulle- mand en den kostbaren inhoud in eigen zakken stak. Doch zijn hoooggespannen verwach tingen en niet de tabak gingen in rook op, aangezien een andere facteur, die eveneens met het sortceren van de post bezig was. de bewegingen van zijn col lega aan de overzijde van de tafel lichtelijk verdacht vond. Toen deze weg was gegaan, keek hij op het pakpapier in den prullemand en kwam zoo .den naam van den geadresseerde te weten. En bij navraag bleek deze niet te klop- nen met den naam van dengeen die met de kostbare geurige tabak was weggewandeld. En zoo stond gistermorgen de hulp^ facteur voor de rechtbank te Utrecht terecht wegens poging tot verduistering en hij wist. alleen maar te zeggen dat hij niet wist. hoe hij in zijn vertrou wenspositie tot zijn daad gekomen was. De facteur met detective-instincten legde zijn getuigenis af, waarna het woord was aan den officier van justitie. Deze eischte zes maanden gevangenis straf. Uitspraak over veertien dagen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5