Jonge officieren Dr. Fischböck bezoekt Noord-Brabant Het aantal dooden gestegen tot een en twintig in leeraarsbetrekkingen ZES PERSONEN ZWAAR EN 56 LICHT GEWOND Bange nachtelijke uren HUN KANSEN OP AANSTELLING VERGROOT WIJZIGING VAN DE POSTZEGEL AUTOMATEN Industriecentra hadden zijn belangstelling Distributie van donkere olie Winterkleeding- hulp Zwolle's nieuwe burgemeester geinstalleerd Het ontzet van Leiden GRAANTEELT IN Distributie van papier Herbenoeming van burgemeesters 2c BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 4 OCTOBER 1940 Het bombardement van Haarlem HAARLEM, 3 October. Naar het A.N.P. meldt, zijn de gevolgen van het Engelsche bombardement nog ernstiger dan aanvankelijk werd gemeld. Volgens de laatste officieele gegevens, zijn niet minder dan 21 burgers het slachtoffer geworden van zestien brisantbommen, die de Engelschen lukraak over de stad hebben uitgestrooid. Bij het opruimen der puinhoopen van de door een voltreffer vernielde huizen in de Voortingstraat heeft men nog enkele lijken geborgen, waardoor is komen vast te staan, dat alleen in deze straat reeds zestien personen om het leven zijn gekomen. Voorts is vastgesteld, dat 56 personen licht en zes zwaar gewond zijn. Behalve de huizen, welke door voltreffers werden vernield, heb ben nog ongeveer 250 woningen schade opgeloopen, doordat tenge volge van den luchtdruk de ruiten sprongen en de pannen van de daken werden gerukt. DE inwoners van Haarlem hebben den bewuslen nacht niet geslapen. In bange afwachting luisterden zij naar de salvo's van het Duitsche afweerge schut en naar de zware slagen van in slaande. bommen: „Zouden zij dezen nacht gespaard blijven?" Nog onder dek king van de donkerte keerden de Engel sche vliegers huiswaarts, aldus het A.N.P., ^waarschijnlijk om daar op hun eiland te verhalen van heldendaden tij dens hun nachtelijke rooftochten. Roof tochten inderdaad, want zij roofden het leven van vreedzame, burgers, die zich van geen kwaad bewust zijn, zich zelfs niet meer in oorlog bevinden. „Zoo zijn nu eenmaal hun manieren" zei de reiziger in den trein van Haarlem naar Amsterdam, die moe dezen dag naar zijn werk ging. En de forensen vroegen elkaar dezen ochtend slechts hoe de „nachtrust" was geweest. Wij hebben in dezen trein de scherpste af keuringen hooren uitspreken in bewoor dingen. welke niet voor herhaling vat baar zijn. Maar duidelijk is, dat dit zoo- veelste bombardement, deze nieuwe aan slag op het leven van de burgerbevol king niet vergeten zal worden door hen, die nog niet zoo heel lang geleden met zoete beloften van „hulp" en „steun" werden overstroomd. De verbetenheid, waarmede werd opgemerkt, dat „ze maar weg moeten blijven, omdat ze in eigen land genoeg te doen hebben", ken de geen grenzen. Dat is de uitwerking van het bombar dement van Haarlem in den afgeloopen nacht en wanneer straks de stoffelijke overschotten van de onschuldige slacht offers ter aarde zijn besteld, dan zullen de graven monumenten blijven, welke om vergelding roepen. Bommen op Delft DELFT, 3 October. (A.N.P.)Van middag heeft de „Koninklijke Lucht macht" haar dappere aanvallen 'op niet militaire doelen in ons land voortgezet Een Britsch vliegtuig heeft een zestal brisantbommen geworpen op een be graafplaats bij Delft. Gelukkig werden geen levenden getroffen, doch op den doodenakker werd schade, aangericht en werden graven omgewoeld. Rapport van de commissie- Elzinga verschenen 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. De Staatscourant van heden bevat het rapport van de op 15 Juli jl. inge stelde commissie-Elzinga, aan welke commissie was opgedragen te on- - derzoeken, welke maatregelen kun nen worden genomen om de kans op aanstelling in den leeraarsbe trekking voor jonge officieren te vergrooten. In haar rapport komt de commissie fat de volgende conclusies: 1. Bij sollicitatie naar leeraarsbetrek kingen worden bij persoonlijke geschikt heid met wachtgelders gelijkgesteld de beroepsofficieren van Land- en Zee macht, die op 14 Juli 1940 nog in ac tieven dienst waren en die of op grond van een aan een universiteit of hooge- school afgelegd examen of van een mid delbare acte voor die betrekkingen be voegd zijn. of, voor zoover het betrek kingen van leeraar in de wiskunde en de mechanica betreft, op grond van art 89 der Middelbaar Onderwijswet be voegd zijn en bovendien hetzij door voortgezette studie aan de Technische Hoogeschool te Delft gedurende hun diensttijd een getuigschrift van meer uitgebreide kennis hebben verworven, hetzij in het bezit zijn van het getuig schrift van, na het doorloopen van een specialen wiskundigen cursus van een jaar aan een universiteit, met goed ge volg afgelegd tentamen. 2.. Voor officieren, die krachtens art 89 der middelbaar-onderwijswet bevoegd zijn tot het geven van onderwijs in de wiskunde, wordt, aan een of meer uni versiteiten een speciale cursus van een jaar ingericht ter uitbreiding en ver dieping van hun kennis, in het bijzon der met hPtrekking tot de grondslagen der wiskundige wetenschap en de be teekenis daarvan voor hPt schoolonder wijs. Aan het einde van den cursus wordt de gelegenheid gegeven om door tentamen een getuigschrift te verwer ven. 3. Officieren van administratie, die aan de Koninklijke Militaire Academie of aan het Koninklijk instituut voor de Marine den cursus hebben ten einde ge bracht. worden, indien zii dit behoeven, bij het staatsexamen Hoogere Burger school A- vrijgesteld van ander onder zoek in alle vakken. Andere officieren, die aan dp Koninklijke Militaire Ara demie of aan het Koninklijk Instituut voor Marine den cursus hebben ten ein de gebracht, worden bij het staatsexa men hoogere burgerschool B vrijge steld van nader onderzoek in alle vak ken. Het rapport der commissie is door den waarnemend secretaris-generaal van het Departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen ongewijzigd aanvaard en overgenomen. Deze heeft ter uitvoering van. de conclusies het volgende bepaald: 1. De op non-activiteit gestelde beroepsofficieren moeten om op de lijst voor wachtgelders geplaatst te kunnen worden, zich aan een Neder landsche universiteit gedurende een jaar als student laten inschrijven voor het volgen van de le jaars colleges in de wiskunde. 2. Deze officieren moeten aan de uni versiteit, waar zij zijn ingeschreven, te vens dè voordrachten volgen in de di dactiek van de wiskunde, indien deze voordrachten althans worden gegeven. 3. Zij moeten eveneens de voordrach ten volgen van hen, aan wie onder ver antwoordelijkheid van de betrokken fa culteit een speciaal daarvoor ingeastelde leeropdracht is verstrekt. 4. Bij sollicitatie naar leeraarsbetrek kingen worden tegelijk met de gelijk stelling van de sub 1. bedoelde officie ren met wachtgelders, zoo mogelijk met ingang van 1 October 1941, bij persoon lijke geschiktheid met wachtgelders eveneens gelijkgesteld zij, die het doc toraal examen in de wis- en natuur kundige wetenschappen met hoofdvak wiskunde hebben afgelegd, mits zij een wachttijd van twee jaren hebben. 's-GRAVENHAGE. 3 Oct. De wij ziging der posttarieven, op 20 Augus tus j.l., maakt herziening der post zegel- en briefkaartautomaten noo- dig. Alleen de automaten, welke na het inwerpen van 3 cent twee zegels van V/2 cent leveren, kunnen onge wijzigd blijven, aangezien het tarief van drukwerk, waarvoor deze zegels bestemd zijn, niet is gewijzigd. De briefkaarautomaten, welke voor taan. na het inwerpen van één dubbel tje. twee kaarten van 5 cent zullen leveren, zullen het eerst in de groote steden binnen enkele dagen weer in ge bruik worden gesteld. Voor den verkoop van postzegels van 7Vè cent is de oplossing gevonden, dat deze, eveneens na het inwerpen van een dubbeltje één postzegel van V/2 cent en één van V/2 cent leveren. De wijziging van deze automaten is onder handen en zal vermoedelijk binnen enkele weken haar beslag hebben gekregen. In ieder geval zal worden getracht den noodza- kelijken termijn van buiten gebruikstel ling zoo kort mogelijk te houden. DE UITVOER VAN MILITAIRE INSTRUMENTEN UIT AMERIKA NEW YORK 3 October (D.N.B.) - Met ingang van 15 October is de uit voer van instrumenten voor het con troleeren van het artillerievuur en an dere militaire instrumenten, alsmedp schijnwerpers, vliegluïgcamera's en an dere optische instrumenten onderwor pen aan het uitvoerlicentie systeem. Een practisch Amsterdammer kwam op de gedachte zijn rijwiel wit te schilderen, opdat 'dit tijdens de duisternis beter zichtbaar zal zijn. (Foto Pax-Holland). 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. De commissaris-generaal voor finan ciën en economie, dr. H. Fischboeck heeft gisteren vergezeld van een aantal van zijn naaste medewer kers een autotocht door Noord-Bra bant gemaakt en daarbij vooral een bezoek gebracht aan de groote in dustriecentra. welke deze provincie haar eigen karakter geven, met na me de tabaks-, de textiel en de schoenenindustrie in Eindhoven, Tilburg en in de Langstraat. De commissaris-generaal maakte deze excursie in de eerste plaats om per soonlijk met deze toonaangevende in dustriecentra kennis te maken en in de tweede plaats om met de directies van de fabrieken, die hij op dezen tocht be zocht, van gedachten te wisselen over de problemen, waarvoor zij zich door de gewijzigde omstandigheden thans zien geplaatst. Dr. Fischboeck bezocht aller eerst de textielschool in Tilburg, waar hij door den directeur van dit zoo mo dern ingerichte instituut, ir. H. Handels, werd rondgeleid en waarbij hij een overzichtelijk beeld kreeg van de tex tielindustrie en alles wat daarmede sa menhangt. Na dit bezoek, dat in ver band met den beschikbaren tijd slechts kort kon zijn, reed het gezelschap naar de bekende „Aabe-wolfabriek, eveneens in Tilburg, een onderneming, welke zoo wel door haar outillage als werkwijze een zeer modern bedrijf is. De directeur en eigenaar, de heer A. van den Bergh leidde den commissaris-generaal in het groote gebouwencomplex rond. Dr. Fischboeck had daarbij de gelegenheid zich met verschillende arbeiders te on derhouden en hun te vragen naar de omstandigheden, waaronder zij werkten, met name loonen, arbeidstijden, sociale voorzieningen. Met den directeur besprak de com missaris-generaal verschillende proble men. met name vooral ten aanzien van de grondstoffenvoorziening waarbij bleek, dat het bedrijf voorloopig kan doordraaien zonder dat zich op dit tec- rein moeilijkheden van eenige omvang zullen voordoen. In Oisterwijk bezocht de commissaris- generaal de bekende sigarenfabriek „de Huifkar", waar hij met groote belang stelling dit typisch handwerkersbedrijf aanschouwde, met sigarenmakers praat te en met den directeur, den heer Ha mers van gedachten wisselde over pro ductie- en afzetmogelijkheden. De groote sigaretten- en sigarenfa briek van Mignot en, de Block in Eind hoven was het volgende doel van de reis. Ook hier vertoefde dr. Fischboeck langen tijd tusschen de op volle toeren werkende sigaretten-produceerende ma chines en andere, even moderne instal laties. met den directeur, den heer Mig not Sr. en diens zoon onderhield dr. Fischboeck ziel» over verschillende on derwerpen. waarbij vooral de organisa tie van het tabakverwerkende bedrijf in ons land een belangrijk punt vormde. In Waalwijk tenslotte heeft dr. Fisch boeck de schoenenfabriek „Timtur' 'be zichtigd. De directeur, de heer Raming, lichtte den commissaris-generaal voor en leidde zijn hoogen gast in het fa brieksgebouw rond. Tot de heeren. die dr. Fischboeck op deze excursie vergezelde, behoorden ook regierungsrat dr. Heinemann. hoofd van de afdeeling „Gewerbliche Wirtschaft" van het generaal-commissariaat voor fi nanciën en economie en de heeren dr. Maly en ir. Nimtzch van het bureau, dat onlangs te 's-Gravenhage is geves tigd en dat tot taak heeft voor Duitsche opdrachten aan de Nederlandsche in dustrie te zorgen en op zijn beurt, die opdrachten aan Nederlandsche fabrie ken door te geven voorzoover dat mo gelijk is. Voetgangerslampen nog niet goedgekeurd ATAAR het Vaderland van de zijde der Rijksinspectie voor de Luchtbescher ming verneemt, zijn er op dit oogenblik nog geen goedgekeurde lampen voor voet gangers zaklantaarnsin den handel ver krijgbaar. Wel zijn er eenige lampen van verschillend fabrikaat in keuring, doch ook hierop is nog'geen goedkeuring verleend Men doet dus verstandig met het koopen van een voetgangerslamp nog even te wachten. Regelingen ten aanzien van scheepvaart, visscherij en overige verbruikers 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart, brengt het volgen de onder de aandacht van belangheb benden:, In de Nederlandsche Staatscourant van 1 October 1940. no. 191 is opgeno men de donkere-oliebeschikking 1939 no. 1. gewijzigd, waarbij is bepaald, dat met ingang van 1 October 1940 elke afleve ring van donkere olie zonder vergun ning, geldige bon of bewijsstuk verbo den is. Hiermede zijn de percentages van 70 pet. voor overheidsbedrijven en 30 pet. voor andere verbruikers verval len. Voor elke affcering moet derhal ve een vergunning worden aangevraagd zooals hieronder is voorgeschreven. Scheepvaart. De voorloopige re geling, waarbij de distributie van don kere olie voor de rivier- en binnenvaart, in handen van den inspecteur-generaal van het verkeer, resp. de secretariaten en agentschappen van de bevrachtings commissies is gelegd, blijft bestendigd, De toewijzing voor veerdiensten en veerponten, zeescheepvaart, zeesleep vaart en kustvaart, wordt door het rijks-, bureau voor aardolie-producten. Zee straat 100—104. 's-Gravenhage, behan deld. waarbij, wat betreft zeescheep vaart, zeesleepvaart en kustvaart, de aanvrager zijn aanvrage moet laten voorzien van advies van de scheepvaart inspectie in het betreffende district, al vorens dezelve aan het Rijksbureau voor aardolieproducten in te zenden. V i s s c h e r ij. De distributie voor donkere olie ten behoeve van de vis scherij wordt vanaf 1 October 1940 uit sluitend behandeld door de Nederland sche Visscherij Centrale of door cen trale aangewezen personen. Alle overige verbruikers. De distributie van donkere olie voor alle overige gebruikers blijft in handen van het rijksbureau voor aardoliepro ducten. De wijze van aanvragen voor het verkrijgen van een vergunning blijft ongewijzigd, dus een groen formu lier d.o. 5 voor de eerste aanvrage en voor verdere aanvragen door invulling van de achterzijde van het -door het„ Rijksbureau voor Aardolieproducten aan den verbruiker te zenden „bericht van beschikbaarstelling". 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. Het Rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel, in samenwerking met het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, tracht een zoo rechtvaardig mogelijke verdeeling van kleeding en textielproducten te bevorderen. Daarbij wordt ook gedacht aan land- genooten, die alles hebben verloren, of die door de omstandigheden moei- te hebben zelf de noodige kleeding aan te schaffen. Dit is de reden, waarom voorgeschreven werd, dat men alleen een winterjas of winter mantel kan koopen, indien daarvoor goede bovenklecding (costuum, win terjas of wintermantel) of een wol len deken wordt, ingeleverd. De leiders van de plaatselijke distribu- tièdiensfen zullen gaarne inlichtingen verstrekken over de wijze, waarop de goederen kunnen worden ingeleverd. De winter staat voor de deur. Vele ge troffen of behoeftige landgcnooten zijn niet in staat de noodzakelijke kleeding en dekking te koopen. Het departement en het Rijksbureau hopen dan ook, dat er velen zullen zijn. die meer zullen inleveren, dan voor hef koopen van een winterjas of -mantel noodig is. Hoe meer men geeft, des te beter helot men zijn medehurgers. Laat de huisvrouw do kleerkast eens nazien en de dekens tel len. Zonder twijfel zal blijken, dat er veel gemist kan worden, zonder zelf schade te lijden. DUITSCH-RUSSISCHE SPOORWEG OVEREENKOMST BERLIJN. 2 Oct. (D.N.B.) In Sep tember hebben in Berlijn onderhandelin gen plaats gehad tusschen het rijksver keerministerie en vertegenwoordigers van het volkscommissariaat der Sovjet Unie voor het verkeerswezen over het sluiten van definitieve spoorwegovereen komsten De besprekingen zijn in vriend schappelijken geest gevoerd en hebben tot volkomen overeenstemming geleid De onderteekening lie°ft plaats gehad op 30 September te Berlijn. Jhr. M. P. M. van Karnebeek over de verhouding tot de bezettende macht ZWOLLE, 3 Oct. Hedenmiddag is de nieuwbenoemde burgemeester van Zwolle, jhr. mr. M. P. M. van Karnebeek, in zijn nieuwe functie geinstalleerd. Deze plechtigheid vond plaats in de oude schepenzaal van het stadhuis, die, voor deze ge legenheid, op sobere doch fraaie wijze met bloemen en palmen was versierd. De installatie van burgemeester van Karnebeek werd behalve door mevrouw van Karnebeek en zijn vader, den Com missaris der provincie Zuid-Holland, o.m. bijgewoond door de burgemeesters van Steenwijk, Hasselt, Olst, Gieten, Bei- len, Smilde, Gasselte, den nieuwbe- noemden burgemeester van Meppel en den burgemeester van Zwollerkerspel, jhr. mr. G. A. Strick van Linschoten, die drie maanden waarnemend burgemees ter van Zwolle is geweest. De installatierede werd uitgesproken door den heer N. Boden, wethouder van Zwolle, die er aan herinnerde, dat zijn benoeming tot burgemeester van Zwolle den heer van Karnebeek een zware taak op de schouders legt, in het bijzonder nu bovendien de buitengewone omstandig heden zich ook op het gemeentelijke ter rein krachtig doen gelden. Nadat de heer Boden den heer van Karnebeek had geinstalleerd, nam de nieuwe burgemeester het woord. Ik ver laat een gemeente, zoo zeide hij, die mij in den betrekkelijk korten tijd van mijn vèrblijf aldaar dierbaaar was geworden. Het afscheid van Zuidlaren is mij dan ook zwaar gevallen. Mijn nieuwen werk kring heb ik niet gezocht. Ik ben mij van de eischen, die hij stelt en van mijn leeftijd wel Bewust. Maar nu ik tot bur gemeester van Zwolle geroepen ben, heb ik gemeend mij aan deze bestemming niet te mogen onttrekken. In de omstan digheden, waarin wij verkeeren, gaat de dienst van het vaderland boven alles en ik heb het als een plicht beschouwd het gewichtige ambt te aanvaarden, dat de rijkscommissaris, die thans in ons land het bewind voert, mij, op voorstel van het waarnemend hoofd van het departe ment van Binnenlandsche Zaken, heeft toevertrouwd. Aan geen politieke partij gebonden zal mijn streven op practischen arbeid, con- creten opbouw en op eendracht zijn ge richt. met een open oog voor het histo risch gegroeide en met eerbiediging van de tradities dezer stad. Dat mijn taak een zware zal zijn, daar ben ik mij in dezen ongewonen tijd, waarin groote veranderingen zich vol trekken, volkomen van bewust Wij heb ben dezen tijd in het welbegrepen belang van onze toekomst te zien, zooals hij is. De staatkundige omstandigheden, waar in wij verkeeren stellen ook op gemeen telijk gebied bijzondere eischen. Wanneer wij aan de bezettende macjit geven, wat haar toekomt, mogen wij verwachten, dat zij onze rechten zal eerbiedigen en kan het met waardeering voor haar tege moetkoming komen tot een sa menwerking, die ook voor ons van belang is. Ik ben geen pessimist en ik heb de overtuiging dat, wanneer met terzijdestelling van nuttelooze verdeeldheid, alle krachten worden ingespannen, het mogelijk zal zijn 't schip van dit gemeenebest door de branding van dezen moeilijken tijd veilig heen te loodsen. Ten slotte, zoo zeide spr., gaan mijn gedachten uit naar de burgerij. Ik ver zoek haar haar oordeel op te schorten. De opvatting die ik van mijn functie heb is deze, dat ik daarin alleen bevredi ging zal kunnen vinden, wanneer ik mij door haar vertrouwen en sympathie ge dragen voel. LEIDEN, 3 Oct. De jaarlijksche herdenking van Leiden's ontzet is in verband met de tijdsomstandigheden ditmaal beperkt gebleven tot een plechtige bijeenkomst in de Pieters kerk. hetzelfde gebouw, waar op den 3en October van het jaar 1574 de Leidsche bevolking eveneens teza men stroomde om Gode te danken voor de wonderbaarlijke redding. In deze druk bezochte bijeenkomst. de kerk was tot ih de uiterste hoeken bezet, werd de herdenkingsrede uitgesproken door ds. M. Ottevanger. Ned. Hervormd predikant te dezer stede, die als tekst woord .gekozen had psalm 78 vers 4: „Wij zullen het niet verbergen voor hun no kinderen, voor het volgende geslacht, vertellende de loffelijkheden des Heeren en Zijne sterkheid in Zijne wonderen, die Hij gedaan heeft." Uitvoerig stond spr. stil bij de benarde dagen, die aan den 3en October van het jaar 1574 voorafgingen. Bij den hon gersnood en de pestziekte, die de bur gerij teisterden en hij de geloofskracht, die haar in staat stelde al deze beproe vingen te weerstaan. De herdenkingsdienst werd besloten met gemeenschappelijk gezang. Joodsche ambtenaren zullen worden geweerd Geert nieuwe aanstellingen of bevorderingen 's-GRAVENHAGE. 3 Oct. Naar het A.N.P. van bevoegde zijde ver neemt, moet er binnenkort rekening mede worden gehouden, dat Neder landsche autoriteiten en publiek rechtelijke lichamen geen personen meer tot ambtenaren benoemen, op arbeidscontract aanstellen of bevor deren mogen, die geheel of gedeelte lijk van Joodsche afkomst zijn of wier echtgenooten geheel of gedeel telijk van Joodsche amkomst zijn. WERKVERSCHAFFING Een duincomplex van 200 H.A. wordt in cultuur gebracht HAARLEM. 3 Oct. Het Provin ciaal Waterleidingbedrijf heeft na bekomen machtiging van Gedepu teerde Staten besloten, aldus het verslag van Ged. Staten aan de Provinciale Staten van Noord-Hol land, een duincomplex van rond 200 ha, gelegen onder Egmond-bin- nen. Castricum en Heemskerk, in cultuur te brengen en geschikt te maken voor roggeteelt. zulks met het oogmerk zoowel de belangen van de werkverschaffing als die van de voedselvoorziening te dienen. De kosten van dit werk zijn geraamd op f 220.000.— aan arbeidsloon, welk bedrag ten volle als overheidssubsidie door Sociale Zaken beschikbaar is ge steld en f 80.000,aan andere uitgaven. Laatstgenoemd bedrag is door het P.W.N. en de Provincie Noord-Holland ter beschikking gesteld. Thans werken bij dit object rond 400 arbeiders uit de gemeenten Heiloo, Uit geest. Akersloot. Lirnmcn, Koog aan de Zaan. Krommenie. Castricum. Yelsen, Beverwijk en Zaandijk. Het totaal in 1939 hij de objecten van de Ontginningsmaatschappij Noord-Hol land verloonde bedrag was f 516.7S2.45 (in 1938 f 443.135.47). 's-QRAVENHAGE, 3 October. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat maatregelen zullen worden getroffen op'het ge bied van de distributie van alle soorten papier en carton, waaron der stroocarton. in rollen en vellen. Deze maatregelen zullen worden uitgevoei-d door het rijksbureau voor papier, gevestigd Schotersin gel 9 te Haarlem. Directeur van ge noemd bureau is mr. F. H. A. de Graaff. Er zal een beschikking in de Neder landsche staatscourant woeden ge plaatst, waarin onder meer aan alle verwerkers van en alle handelaren in papier als bovenbedoeld, voorzoover zij blijkens hun jaarbalansen in de jaren 1938 en 1939 over een gemiddelden voorraad papier van minstens 5.000 kg. beschikten, de verplichting wordt opge legd bij genoemd rijksbureau een ver zoek tot inschrijving in te dienen. Het zelfde geldt voor alle importeurs en agenfen in papier, ongeacht de voorra den, waarover deze beschikken of be schikten, Het rijksbureau zal te zijner tijd bij inwilliging van de ingekomen verzoe ken tot inschrijving, vergunning tot voortzetting van de bedrijven verleenen. Er wordt op gewezen, dat een beper king van de aflevering van papier niet zal behoeven te geschieden, terwijl naar zich laat aanzien, evenmin maatregelen zullen worden genomen tot regeling van de levering van papier aan het pu bliek. Ter bespoediging is thans reeds de gelegenheid tot inschrijving bij het rijksbureau voor papier opengesteld. Den belanghebbenden wordt dan ook aangeraden, zich onverwijld met een verzoek tot inschrijving tot dit bureau te wenden. 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. Rij besluit van den secretaris-generaal van het De partement van Binnenlandsche Zaken zijn opnieuw benoemd tot burgemeester: Van Ruinen jhr. A. W. van Holthe tot Echten; van Utingeradeel jhr. mr. P. M. Baerdt van Sminia; van Ruinenvold dr. mr. W. S. Gelinck; van Baflo jhr. W. F. van Spengler; van Broekhuizen J. G. A. Rutten; van Zuidwolde H. Boolens; van Itteren J. L. Keijsers; van Vlodrop J. Th. Mooren; van Schaesberg mr. A. P. J. M. Lem pers, en van Geulle jhr. A. M. H. E. van Aef- ferden. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenland sche Zaken is aan J. H. Ruypers. wegens opheffing van zijn betrekking in vel band met de toevoeging van de gemeen te Schin op Geul aan de gemeente Val kenburg. met ingang van 1 October 1940 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Schin op Geul.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7