0e Spin De besprekingen o o den Brenner geëindigd Duitsche luchtaanvallen op Britsche wapenfabrieken Kritieke situatie tusschen Thailand en Fransch Indo China BERLIJNSCHE TOELICHTING: „De beide as-mogendheden zullen den strijd tot de definitieve overmeestering van Engeland voortzetten" Vergelijking met vroegere ontmoetingen BERLIJN MELDT: ROME MELDT: Huidonzuiverheden, vetwormpjes, pukkels en uitslag Konoye over de verhouding tot de V.S. Generaal Weygand naar Dakar Ie BLAD PAG 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 OCTOBER 1940 BRENNER, 4 Oct. (D.N.B.). Over de besprekingen op den Bren ner is het volgende communiqué gepubliceerd: In het kader van de gebruikelijke Duitsch-Italiaansche gedachten- wisseling, zijn de Fiihrer en de Duce vandaag op den Brenner bijeen gekomen. In een in den geest van de spil gevoerde hartelijke bespre king, die drie uur heeft geduurd en waarbij de beide ministers van Buitenlandsche Zaken aanwezig waren, werden alle vraagstukken, die voor beide landen van belang zijn, besproken. Bij het laatste gedeelte van het onderhoud was generaal-veldmaarschalk Keitel, aanwezig. De bespreking werd gedurende het noenmaal in kleinen kring voortgezet. Om 13 50 liur was het onderhoud tusschen Hitler en Mussolini geëindigd. De Duce, de Fiihrer, graaf Ciano en von Bibbentrop verlieten den salonwagen, waarin de besprekingen gevoerd waren en begaven zich naar een daarnaast staand spoorwegrijtuig om gezamenlijk het noenmaal te gebruiken. Om .14 uur 40 stapten de Fiihrer, de Duce, von Ribbentrop en graaf Ciano uit den trein. Hitier inspecteerde een compagnie grenadiers alvorens in zijn eigen trein te stappen. Met buitengewone hartelijkheid nam hij afscheid van den Duce, waarop de trein vertrok. Onder het weerklinken van de nationale liederen stapte de Duce ver volgens in zijn trein, die om 14 uur 45 vertrok, terwijl het publiek juichte. Te zamen met den Duce is graaf Ciano vertrokken. BERLIJN. 4 Oct. Van semi-offi- cleele zijde'wordt gemeld: Ten aan zien van de heden gevoerde bespre kingen met den Duce op den Bren ner wijst men in Berlijnsche politie ke kringen óp het, feit, dat het'hier de zevende ontmoeting betrof vari de bevx-iende leiders der Verbonden spil- mogendheden. Omtrent de bijzonder heden der besnrekingen verluidt niets, zooals hét immers dog nóóit de gewoonIé is geweest van de bei de bevriende mogendheden om on derwerpen van beraadslaging uit te bazuinen, voordat zij als-politieke of militaire feiten zichtbaar en effec tief geworden ziin. Men vergelijkt in Berlijn de vroe gere ontmoetingen van den Fiihrer en den Duce en wijst er op, dat zij steeds geëindigd zijn met vérstrek kende resultaten, ook al werden die niet steeds direct na het einde van dergelijke beteekenisvolle be sprekingen voor het wereldpubliek zichtbaar. In het bijzonder vestigt men te Berlijn de aandacht op de laatste ontmoeting van Adolf Hitler met Benito Mussolini. Zooals men weet vond deze bespreking in Juni plaats, op een oogenblik. toen een zekere mogendheid reeds voor de ineenstorting stond. Verder wordt officieus gemeld, dat men in politieke kringen te Berlijn ver wijst naar de verklaring in het officieele communiqué, dat alle vraagstukken die beide Tanden raken, binnen hét. kader van de regelmatige Duitsch-Italiaansche gedachfenwlsseling behandeld zijn. In; dien het communiqué niet in bijzonder heden verraadt welke vraagstukken.be sproken zijn. danmoet bet feit in ge dachte gebracht worden, dat reeds bij de besprekingen van den Duitschen mi nister van Buitenlandsche Zaken met Mussolini en graaf Ciano te Rome ge meenschappelijk en eenparig conclusies getrokken en besluiten voor de toekomst genomen alsmede de omtrekken van een nieuwe orde geschetst ziin. die zich van het Noorden van Europa tot in het heet ste van Afrika zullen doen gelden. Het .front van dezen reorganisatie- striid is met het drie-mogendhedenpact tot het totale front ter bevrijding van de wereld van de Engelsche willekeur ge groeid. De ontmoeting op den Brenner is op een oogenblik geschied, naar men in dezelfde kringen betoogt, waarop de Engelschen hun rijk niet slechts aan de Theems, maar ook aan het Suez-kanaal moeten verdedigen. De beide as-mogend- heden zijn besloten hun vooruit ziende politiek zoowel op diploma tiek als jnilitair gebied zonder compromissen tot de definitieve overmeestering van den Engel schen tegenstander voort te zet ten, hem geen pauze te gunnen en hem te verslaan. Duitschland en Italië beschouwen de problemen van het groote gebied van Europa, dat zij ten nauwste met dat van Afrika verbonden achten en waarvan zij de reorganisatie in; hun vaandel ge schreven hebben, als een geheel en ne men dienovereenkomstig hun militaire zoowel als diplomatieke besluiten. De wet der actie, zoo wordt tot slot opeemerkt. hebben zij thans sterker dan ooit in de hand. De as-mogendheden zul len het verloop der gebeurtenissen ook in de toekomst bepalen, zoowel wat tijd. plaats als methode betreft. Naar uit Rome wordt bericht, staat de jongste ontmoeting tusschen den Duce en den Fuehrer op den Brenner in het middelpunt van de belangstelling der Romeinsche avondbladen. Zij noemen deze bijeenkomst een nieuwe étappe op den door Duitschland en Italië vastbeslo ten ingeslagen weg voor de politieke, economische en sociale nieuwe ordening van Europa. De Giornale d'ltalia schrijft Weer mach tsberich ten Succesvolle aanvallen op Engelsche vliegvelden en wapenfabrieken BERLIJN. 4 Oct. (D.N.B.). Het op perbevel van dë weermacht maakt be kend: De vergeldingsaanvallen op Londen en de aanvallen op voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Zuid- en Midrlen- EngeLand werden ondanks de moeilijke weersgesteldheid met succes voortgezet. In. een gasfabriek in het Noordwesten van .Londen volgde op de bomontplof fing een hooge steekvlam. Gevechtsvlieg tuigen deden met bijzondere doortastend heid aanvallen op twee wapenfabrieken in Coventry bij Chester. Voltreffers ver woestten in heide fabrieken montagehal len en machines. Voorts werden met su^es aanvallen ondernomen op vei-- scneidene vliegvelden in het stadsgebied van Londen alsmede op het vliegveld van St. Eval in het graafschap Corn wall, waar hangars, schuilplaatsen, start banen en vliegtuigen op den beganen erond vernield wei-den. Bijzonder doel treffend was een bomaanval op het vliegkamp van Sheerness. Voltreffei-s kwamen neer op aangetreden troepen, en een deel van de schuilplaatsen ge raakte in brand. Ten Noorden van Lon den deden afzonderlijke Duitsche ge vechtsvliegtuigen met zichtbaar succes aanvallen op spoorwëgtransporten en verstx-ooiden colonnes vrachtauto's. In tegenstelling tot het optreden van het Duitsche luchtwapen hield de vijan delijke luchtmacht zich overdag en des nachts bijna volkomen gereserveerd. Slechts een enkel vliegtuig viel in het Westen van Duitschland een fabriek aan. zonder noemenswaardige schade aan te richten. Eenige Britsche vliegtugen vlogen naar de kust van Noorwegen. De hier uitgeworpen bommen bleven zonder uit werking. Een aanvaller werd door ja gers neergeschoten. De gezamenlijke verliezen van den vij and bedroeeen gisteren drie vliegtuigen. Vier eieen toestellen zijn niet terugge keerd. Bij de aanvallen op de wapenfa brieken in Midden-Engeland onder scheidden zich gevechtsvliegtuigen on der bevel van den eersten luitenant Neu mann en van luitenant Bischoff door bij zondere 'dapperheid. Luchtbombardementen op kampen en verdedigings stellingen in den Soedan ERGENS-IN ITALIË. 4 Oct. (Stefanl). In zijn weermachtsbericht no. 119 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: In den Engelsch-Egypfischen Soedan hebben onze luchtformaties kampen en verdedigingsstellingen in dé zóne van Rozeires gebombardeerd alsmede een vij andelijk kamp en fort in de zóne van Gallabat. De vijandelijke luchtmacht deed aan vallen op Berbera, Afmadoe. "El Oeak. en op de spoorwegstations van Agordat en Aichia. Een tweede aanvalspoging op deze laatste plaatsen werd door onze ja gers afgeslagen. Drie personen werden gedood, onder wie een inlandsche vrouw en vijf gewond. De matrieeie schade is beperkt, STAAT VAN BELEG IN FRANSCH WEST-AFRIKA ROME. 4 Oct. (D.N.B.) De gouver neur van Fransch West-Afrika. Boisson. heeft den staat van beleg in de Fransche kolonie geproclameerd, naar hier bekend wordt. dat men voor het oogenblik slechts kan zeggen, dat de ontmoeting geen complot vormt tegen den vr?de of tegen de rust in die landen, die zich niet in oorlog be vinden. verdwijnen door de huidzuiverende. huidvoedende en huidverfraaiende Purol. Doos 30, 60 ct. Tube 45'cent. B\j Apoth. en Drogisten. „Japan denkt er op het oogenblik niet aan het initiatief tot onderhandelingen te TOKIO. 4 Oct (D.N.B.). „Oorlog of vx-ede in den Stillen Oceaan han gen af van de mate, waarin Japan en de Vereenigde Statën in staat zijn hun wcderzijdsche belangen in den Oriënt en de Westelijke helft van de wei-eld onderling in evenwicht te brengen," zoo vei-klaarde de premier Konoje-volgens Domei in het eerste persgesprek. dat hij na de ondertee- kening van het drie-mogendheden- - pact toestond. Japan is niet voorne mens de Vereenigde Staten zonder reden te tarten, betoogde de premier Wel echter moeten de Ver. Staten hun bereidheid toonen om Japan als voorwaarde voor alle samenwerking tegemoet te treden met begrip en sympathie voor zijn positie in het Verre Oosten. Omtrent de betrekkingen met de Sov jet-Unie inei-kte de minister-president op, dat hij niet geloofde, dat er eeniger- lei gegronde redenen voor een conflict tusschen Japan en de U.S.S.R. bestaan. Voorts zeide Konoje nog, dat Japan, Duitschland en Italië de leidende positie van de Vei'ecnigde Staten op het Ameri- kaansche continent zouden ei-kennen, in dien de Vereenigde Staten de positie van de verdragspartners in hun levens ruimten erkennen. Japan denkt er op het oogenblik niet aan. het initiatief tot onderhandelingen met de Vereenigde Staten te nemen. Konoje verklaarde verder nog, dat de onderhandelingen met de Nanking-re- geering binnenkort beëindigd zullen worden, doch dat de ooi-log tegen Tsjiang Kai Tsjek verder zal woi'den ge voerd tot aan diens definitieve nedei'- laag. Teneinde een einde te maken aan het conflict met China, zullen vooi-taan behalve militaire ook economische maat regelen met betrekking tot de Zuidzee BIRMINGHAM HET VOORNAAMSTE DOEL BERLIJN, 4 Oct. (D.N.B.). In den afgeloopen nacht wai-en er, ondanks den thans optredenden hei-fstnevel, opnieuw meer dan honderd Duitsche gevechts vliegtuigen oudei-weg,, die boven Midden-Engeland bommen met een totaal \ge- wicht van 120.000 kilogram hebben neergeworpen. Birmingham, waar zich het zwaartepunt van de Engelsche luchtverdediging en de belangrijkste wapenfa- briekeu bevinuen, was het voornaamste doel. Hedenochtend hebben de Duitsche verkenningsvliegtuigen de berichten van de bemanning der bommenwei-pei-s bevestigd. Uit hun foto's blijkt duidelijk de in greoto mate aangerichte vernieling, die op -nachtvliegvelden en in vliegtuig fabrieken is aangericht. Naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, is gebleken, dat bij de aanvallen van heden op Engeland ook installaties voor de levensnxiddelenvoorziening en wapenfabrieken aan de Engelsche Zuidkust gebombardeerd zijn. Daaronder be vindt zich een groote benzine-opslagplaats en belangi-ijke spoorweginstallaties. GENèVE. 4 Oct. (D.N.B.) - In de gis tei-en door het Fransche kabinet gehou den zitting is, naar uit Vichy gemeld wordt, de kwestie behandeld -van de functies, die generaal Weygand, die kort geleden is benoemd tot bevelhebber voor geheel Fransch Afrika, zal hekleeden. Generaal Weygand zal zoowel in mili tair als in diplomatiek opzicht alge- meene volmachten krijgen. Zijn domici lie zal Dakar zijn. Generaal Weygand, wiens verti-ek vertraagd is door een vliegtuigongeval, waarbij hij gewónd werd, zal zich begin van de volgende week naar Afrika begeven. NIEUWE BELGISCHE LEENING BRUSSEL, 4 Oct. (D.N.B.) Ter be veiliging van de financieele positie van België heeft het ministerie van finan ciën een leening uitgegeven van drie milliard francs. Het ministerie heeft tevens nieuwe belastingen aangekondigd, die in totaai een milliard francs moeten opbrengen. Naar de dagbladen melden, heeft de be- lastingverhooging voornamelijk betrek- politiek in toepassing worden gebracht, king op de directe belastingen. TROEPENCONCENTRATIES LANGS DE GRENZEN TOKIO, 4 Oct. (D.N.B.). In een bericht uit Bangkok meldt het Japansche Telegraaf agent schap Domei, dat de betrekkingen tusschen Thai land en Fransch Indo-China, die in den loop der laatste weken in toenemende mate slechter zijn geworden, thans uiterst gespannen zijn. Volgens de laatste inlichtingen concentreeren beide lan den langs de grenzen steeds meer troepen. Thai- landsche vliegtuigen zijn bij vei'kenningsvluchten boven het grensgebied door Fransch Indo-Chi- neesche afweerbatterijen beschoten, terwijl aan den anderen kant dezer dagen Fransch Indo- Chineesche vliegtuigen gevlogen hebben boven gebied van Thailand. Fransch Indo-China concen treert troepen vooral in het gebied van Savanna- ket en Thakhek, dus daar, waar het Thailand- sche gebied het verst naar het Westen reikt. De bevolking van dit grensgebied is door de autori teiten van Indo-China uitgenoodigd het gebied te ontruimen. De legatie van Thailand te Londen heeft een verklaring gepubliceerd betreffende de Siamee- sche eischen, welke rectificatie van de grens tus schen Thailand (Siam) en Fransch Indo-China beoogen. In de verklaring woi*dt tot uitdrukking gebracht, dat de Siameesche plannen gegrond zijn op gevoelens van billijkheid en rechtvaar digheid. VRIJDAGMIDDAG is een aantal vlieg velden en troepenkampen in Mid den- en Zuid-Engeland door Duitsche gevechtsvliegtuigen hevig aangevallen. Een vliegveld ten Westen van Londen „werd aanzienlijk beschadigd. Ook -s eeii vliegveld in Schotland totaal vernieid. Dp aanval werd gedaan met verschei dene vliegtuigen. De hangars en ondet komens werden door dynamiet- en brandbommen vernield. De voor de hön- gai-s staande vliegtuigen werden voor het grootste deel door het schieten met machinegevveeren vanuit zeer geringe hoogte, onbruikbaar gemaakt. De correspondent te Londen van het Spaansche blad ABC, Luis Calvo, con stateert in een artikel, dat er geen kans bestaat de oude pracht van de Britsche hoofdstad te behouden. Londen vormt voor de Engelsche bevolking een direct oorlogstooneel. Vaker dan ooit wordt het alarm overdag herhaald en de Duit sche bommenwerpers leggen hun harde taak ten uitvoer met korte tusschen- poozen van den ochtend tot den avond. Ook wanneer de Britsche verdediging buitengewoon vervolmaakt zou worden, zou niemand kunnen verhinderen, dat het aantal granaaftrechters en de om vang der verwoestingen dagelijks snel toeneemt. De Londensche bevolking verwacht met de grootste zenuwachtigheid het vaak van officieele Britsche zijde aan gekondigde, nieuwe en geheime panacee tegen de vijandelijke aanvallende bom menwerpers. lederen nacht, zoo wordt beweerd, zijn er meer schijnwerpers, meer afweerbatterijen. meer technische wonderen, maar het-succes blijft, uit en de kranten trachten de Engelsche be volking te troosten met berichten over bommen der R.A.F. op Berlijn. BARON DE VITROLLES t De Associated Press meldt, dat. de Fransche oud-gezant in Nederland, baron de Vitrolles, gisteravond tijdens de verduistering in de nabijheid van Piccadilly Circus te Londen dood is ge vonden, De doodsoorzaak is volgens de Associated Press niet bekend. INDISCHE OCEAAN (Foto Archief A.D.) FEUILLETON door Johnston Mc. Culley 23) Hij ging voorop naar het huls toe en naderde de serre van opzij. Ze hoorden het lawaai der vechtpartij in de biblio theek en Togo wist zelf niet goed. of hij erop los zou gaan, of bedaard aan doen. Hij liet de anderen op den hoek van den serre achter en ging alleen verder. Voor de verbrijzelde ramen zag hij drie mannen op wacht staan, maar hij wist hen te vermijden. Eindelijk kon hij een blik in de bibliotheek werpen. Hij zag Warwik juist legpn den grond gaan. Hij bpgreep. dat het te laat was en dat dip mnmipn nnk hpm zondpn overrompelen, als hij zich nu naar bin nen waagde. Hij besloot het verdere verloop af te wachten. Hi| zag Warwik roerloos op den crond lieecn en John Brown bezig, diens zakken te onderzoe ken. ..Hier heb ik het ding!" hoorde hij Brown schreeuwen. „Maken, dat je weg- komt en alles hier zoo laten, als hef ligt!" Togo hoorde Brown op ppn Pigenaar dige manier fluiten en zag hem met ziin mannen over het eras weghollen Togo volgde hen als eer» schaduw. Hij wist, dat er in huis menschen genoeg waren, die even goed voor Warwik kon den zorgen als hijzelf en vond dat er niets belangrijker was, dan het terug krijgen van die enveloppe. Hij bleef Brown volgen, omdat hij wist, dat deze de enveloppe bij zich had. Aan de straat auto's. Brown stapte In de limousine en de andere mannen in de twee open auto's. Brown bleef wachten, tot zijn man nen weg waren. Togo had gezien, dat er slechts één man naast. Brown was Ingestapt en dat er met den chauffeur mee dus slechts drie inan in dien wa gen zaten. Hij sprong er lenig achterop hij het wegrijden. De wagen van Brown reed niet naar de stad, maar den kant van de rivier op. waar eenige dorpjes lagen. 'Hoewel de wagen met groote vaart reed, wist Togo zich toch in zijn gevaarlijke positie te handhaven. Hij was niet van zins. Brown uit het oog te verliezen en wilde de enveloppe in handen krijgen, die zich in het bezit van John bevond De limousine naderde een hel ver licht café langs den weg en reed hot erf op. Togo liet zich er af glijden en verschool zich in een donkeren hoek. Hii zag Brown en zijn makker hef ge- houw hinnengaan. De chauffeur reed den wagen naar een schuur pn begaf zich naar de wachtkamer voor chauf fours aan de achterzijde. Togo wachtte, tot Brown en zijn makker binnen wa ren. XXI. Toqo aan het werk. Bii zijn terugkepr tot het bewustzijn lae Warwik tusschen allerlei wrakstuk ken te midden van een kring belan? stellenden. Hp( electrisehe licht brand de weer. De nieuwe butler was \prdwp nen. De diensthn^en hiolnen de -flauw gevallen dames. De hoeren stonden np gewonden tc praten. Alle vensters van de serre waren stukgeschoten, de stoe len lagen ondersteboven, gordijnen wa ren afgetrokken en laden omgekeerd op den grond, „Wat 'n rommel!" zei Warwik, zijn hoofd bevoelend. Een koor van uitroe pen begroette hem. Een dienstbode kwam met een kom water en verband linnen aandragen. Alice Norton drong naar voi-en en knielde naast hem neer. Warwik vond het afschuwelijk, maar kon er rfiets tegen doen, Alice hield ervan, te poseeren. „Ben je erg gewond?" vroeg ze. „Misschien uiterlijk een beetje," ant woordde Warwik. „En ik heb hier en daar pijn. Maar dat komt wel terecht!" „Je bent geweldig dapper!" zei ze. „Klets!" zei Warwik en kwam over eind. „Verdraaid, wat 'n rommel! An ders 'n drommels opwindende avond en zoo meerBcrklan, ik moet zeggen, je bent een genie in het verschaffen van afleiding aan gasten met bedorven eet lust!" „Gelukkig, dat die schurken je niet vermoord hebben," riep Bei'klan uit. „Ik veronderstel, dat ze dat ding meegeno- n>en hebben." „Het zat in den binnenzak van mijn jas." „Nou. dan is het weg. Trek het je niet aan. ouwe jongen. Je hebt gevochten als een leeuw om mijn eigendom te verde digen. Nu we allemaal wat tot bedaren zijn gekomen, kan ik de zaak wel nader verklaren. Die kerels waren gehuurde boeven, die het op een pak papieren, die in mijn bezit wajen. begrepen had den. Warwik verdacht dien nieuwen hutlpr en zei dat ook tegen me. Hij had hem gesnapt, toen hij aan miin bureau lade bezig was. Ik verzocht hem die ps nieren voor me te bewaren, tot we ze in een brandkast konden opbergen." Waren het papieren van veel waar de?" vroeg een der dames. „Voor bepaalde personen van heel veel waarde zelfs," antwoordde Berklan. „Laten we naar hiernaast gaan, waar het zoo'n ruïne niet is. We mogen wel wat voor de zenuwen hebben." „En ik moet aan elkaar gelijmd woi*- den", zei Warwik lachend. Hij ging met Berklan naar een bad kamer en bekeek zijn verwonde gelaat. „Verdraaid, ik zal me wel een paar weken niet in gezelschap kunnen ver- toonen," zei hij. „Kan ik nog iets voor je doen?" „Ik zal me een beetje opkalefateren en mijn kleeren wat in orde brengen. Of ik mijn jas wil hebben? Ja, wel graag." -Ik heb iemand naar hiernaast ge stuurd om de politie te waarschuwen," zei Berklan. „Die schurken hebben de telefoondraden doorgesneden.' „Die papieren in die ellendige enve loppe schijnen wel een millioen waard te zijn," merkte Warwik op. „Als je geld hebt, vecht je hard om uit de gevangenis te blijven," zei Berk lan. „Als je klaar bent. kom je dan be neden?" Berklan haastte zich naar zijn gasten toe en Warwik zette zich voor den spie gel om. geholpen door een dienstbode, zijn gezicht te verzorgen. Hij had ver scheidene leelijke schrammen en een paar diepe sneden. In de eerste weken zou hii werkelijk niet toonbaar zijn. Zijn taak was echter nog niet afge loopen. Hii moest de enveloppe nog uit dien bloemenhak halen. Natuurlijk kon hij wel een naar dagen wachten en haar dan eens komen halen, maar de Spin wilde hem dien nacht nne hebben en Warwik wilde de kans niet loonen. het ding misschien toch nog kwijt te raken. Morgenochtend zou hij naar zijn dokter rijden met zijn gesloten wagen en daar na naar American Boulevard. En dan ging hij een paar weken rust nemen oin zijn gezicht te laten genezen. Hij bor stelde zijn haren en het meisje waschte het bloed van zijn overhemd af. Hij trok zijn jas aan, bedankte 'het meisje en ging naar beneden. Aile gasten zaten in de zitkamer over het gebeurde na te praten. Warwik daalde langzaam de trap af en liep door de gang naar dc bibliotheek toe. Er was niemand. Ook niet in de sei're. Er brand de slechts één lampje. Hij sloop naar binnen, bleef even staan kijken naar de heerschende verwarring en liep vlug naar den bloembak toe. Nogmaals gluurde hij rond voordat hij de kunst bloemen eruit trok. Hij stak daarop zijn hand in den hak, haalde de enveloppe er uit en wilde dien in zijn zak steken. Hij hoorde een vrouw kuchen. Warwik wendde zich met een ruk om. Alice Norton stond op den drempel.'Aan haar gelaat was te zien, dat ze hem de en veloppe uit. den bloembak had zien ha len. Worwik's hai*t stond bijna stil. Die jaloersche vrouw had hem in haar macht. Hij dacht, dat ze oogeriblikkelijk Rerklan zou roepen en hem aanklagen. Of misschien zijn daad verzwijgen om de macht te hebben, hem te dwingen tot het bewijzen van attenties. Er was nog slechts één uitweg. Hij kon zeggen, dat hij de echte enveloppe daar verstopt had, om door een nagemaakt pakje Brown en zijn mannen te misleiden, met het doel de echte later aan Berklan terug te geven. Dat zou zijn reputatie redden en verdenkingen voorkomen... maar dan was hii de enveloppe ook kwijt en lied de opdracht van de Spin n!pf vervuld! Deze eene maal kon Warwik zich niet volkomen heheersrhen, Alice Norton lachte eigenaardig en kwam het vertrek een paar passen binnen. „John...... je bentje bent bang voor me", zei ze beschuldigend. „Wat ben jè van' plan te doén?" vroeg hij zakelijk. Ze glimlachte weer. „Wat zou je denken John?" vroeg zq. en stak dan haar hand uitom hot teeken van de Spin te maken. „Jijjij ook al?" „Ja, John. Ik werk al voor hem van het oogen'blik af, dat hij ln de stad is. Ik ben heusch niet jaloersch, want ik weet, waarom je zooveel attenties aan dat meisje bewijst Ik plaagde je alleen maar. Wees nu voortaan een goeie jon gen en ook een beetje aardig tegen mij'\ En daarop begon ze te lachen, kwam naar hem toe en greep hem bij zijn arm. „Heb je het ding?" fluisterde ze. „Ja". „Maar die kerels „Ik had een ander pakje nagemaakt dat hebben ze meegenomen!" „Handigdrommels handig! Kom nu mee. Laten we naar de anderen toe gaan". Een uur later liep John Warwik op zijn eigerf kamers heen en weer, schop te de kleedjes op zij, gromde en schud de zijn vuist tegen het plafond. Bij zijn terugkomst had hij Togo niet thuis ge troffen en daarna de meegebrachte en veloppe hekeken. John Warwik had een vrees olijke ver gissing begaan. In de haast had hij de echte enveloppe in zijn jastzak gestopt en de nagemaakte in den bloembak. Brown had de echte dus meegenomen! „Stommeling! Nou is het voor goed uit met de Spin! Ik zal aan het werk moeten. Al miin vrirnden op zij zetten. Ik ben een sufferd'n ezelsveulen, (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2