Behalve de zes dooden Welke vereenigingen moeten aangifte doen? De verordening op het filmwezen een groot aantal zwaar en licht gewonden RAVAGE IN DE HUY GENSSTRAAT Na tien uur op straat Complex werkplaatsen te Rotterdam in aanbouw Centrale beheerders van vijandelijk vermogen benoemd V err ekening van keur- loonen in de centrale slachtplaatsen Verbod om zware varkens te houden De Luchtbescherming gereorganiseerd 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 7 OCTOBER 1941 De Engelsche luchtaanval op Rotterdam ROTTERDAM, 7 Oct. (A.N.P.). Omtrent den Engelschen lucht aanval van Zaterdagavond op Rotterdam, kan nog nader worden medegedeeld, dat behalve de zes personen, die gewond werden, nog een groot aantal bewoners van panden, die doorzeefd werden door bomsplinters, ernstig werd getroffen. De 23-jarige mejuffrouw F. de Winter, die in de Nicolaas Beetsstraat woont, doch zich in de Bilderdijkstraat bevond, "werd ernstig aan rug en schouders gewond. De bewoners van een ander in die straat bevindend pand, de heer H. Ruitenberg, zijn echtgenoote H. Ruitenbergvan der Zanden en de 19-jarige zoon J. Ruitenberg werden allen aan hoofd en beenen gewond. Voorts werd een zeer groot aantal bewoners der Bilder dijkstraat lichter gewond, doch toch nog zoo ernstig, dat zij in het ziekenhuis behandeld moesten worden. IN de Huygensstraat sloeg een bom in het voortuintje van een pand, bewoond door de gezinnen Doorten en Tuk. Bij de explosie werd de voorgevel totaal vernield en stortte daarbij in elkaar, de vloeren van de twee étages met zich meesleepend. In het pand bevonden zich verschillende per sonen, die allen met de brokstuk ken van het huis omlaag stortten. Wonder boven wonder werd hier niemand gedood, hoewel verschil lende personen ernstig werden gewond. De 18-jarige zoon van den bewoner, M. M. Doorten liep een hersenschudding en een gebroken been op toen hij omlaag stortte en in den tuin viel. De 46-jarige A. Tuk kreeg inwendige kneuzingen, terwijl het negenjarig ventje F. W. Wer- son een hoofdwond en een hersenschud ding opliep. De 4S-jarige mevrouw T. M. Tuk—Woudstra kreeg verwondingen i aan beenen en heup. In de Bellamvstraat werd een zware brisantbom midden op straat geworpen. Hier werd aan weerszijden van de straat een aantal .woningen zwaar be schadigd. De bewoners werden min of meer ernstig gewond en verscheidene van hen moesten in bet ziekenhuis wor den opgenomen. Anderen konden later naar huis vertrekken. Tenslotte is een bom geslagen door het dak van een woning aan den Mathenes- serdijk, waar een apotheek is gevestigd. Deze hom is op ongeveer een halven me ter achter den gevel ingeslagen en heeft den gevel over de geheele lengte wegge drukt.. Het projectiel sloeg in den kelder in en is daar niet ontploft. Ook in de Huygensstraat aan de ach terzijde is een blindganger in een wo ning terechtgekomen. In verband hier mede heeft de politie in samenwerking met de Duitsche autoriteiten een groot deel van Spangen laten afzetten, terwijl over groote straatgedeelten de woningen, ontruimd moesten worden. Behalve d.e schade aan de woningen naast de getroffen plaatsen, werden ook tot ver in den omtrek de pannen van de daken afgeslagen, ruiten vernield en zelfs raamkozijnen versplinterd. Nadat velen Zaterdagavond hun wo ning zoo goed mogelijk bewoonbaar trachtten te maken of bij familie en vrienden onderkomen vonden, was men Zondagmorgen in de getroffen straten druk aan het werk. De ramen werden dichtgetimmerd en het puin en glas zoo veel mogelijk verwijderd. In de Bilder dijkstraat was reeds een aantal timmer lieden bezig met het herstellen van deu ren en ramen. Fiksche straffen opgelegd ROTTERDAM, 7 October. Wegens overtreding van de Verordening van den rijkscommissaris voor het bezette gebied aangaande verkeersbeperkingen heeft het kantongerecht te Rotterdam op 26 September jl. 29 personen veroordeeld ieder tot een boete van 15.subs. 5 da gen hechtenis, en drie dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftifd van een jaar. Op 27 September veroordeelde dit kan tongerecht 7 personen terzake tot straf fen, welke varieerden van 1 10.—, subs. 5 dagen hechtenis, plus voorwaardelijk 3 dagen hechtenis, tot f 35.subs. 15 dagen, plus voorwaardelijk 7 dagen hechtenis, alle met een proeftijd van een jaar. Ter zitting van het kantongerecht te Terneuzen werden op 1 October twee strafzaken behandeld wegens overtre ding van de verordening betreffende ver keersbeperkingen (zich na 22.00 uur in de open lucht bevinden zonder in het bezit te ziin van een vergunning daar toe). In deze beide gevallen werd een geldboete van f 10.subs. 5 dagen hechtenis opgelegd, DE BRAND OP DE „STATENDAM AMSTERDAM. 7 October. Men ver zoekt dns mede te deelen. dat de brand op de Statendam, welke een dezer dagen heeft gewoed, in tegenstelling tot, in eenige gepubliceerde berichten niet, is gebluscht door de Rofterdamsche brand weer. maar door de Deutsche Feuer schutzpolizei te Rotterdam, welke met schuimblusc.happaraten het vuur heeft bedwongen. an Kou - Griep - Pijn H Door hun kou, koorts en pjjnuit- drijtffende werking helpen hierbü altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Miinhardt te Zeist. 31Unhardt'^ Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mjjnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. (Ingezonden Mede decline ROTTERDAM, 7 Oct. Rotterdam heeft in de oorlogsdagen vele kleine be- drij\en verloren. Met het oog daarop beeft de industriecommissie van de stichting havenbelangen, die reeds voor de ramp de oprichting van een complex werkplaatsen overwoog, dit initiatief weer opgenomen en aan den rand van de stad een terrein van de gemeente ge huurd. Op dit terrein, gplegen aan den Sluisjesdijk, zijn ter hoogte van het vliegveld reeds een achttal werkplaat sen gebouwd. In het begin van Augustus heeft de commissie opdracht gegeven aan het aannemingsbedrijf van Mak voor den bouw van nog 20 werkplaatsen aan den Sluisjesdijk. Binnen enkele maanden zullen deze twintig fabriekjes geheel klaar zijn. De oppervlakte van de werkplaatsen js 150 M2 met een open plaatsje van ■10 M2. T.angs de werkplaatsen loont een 8 M. breede straat. Een brpede strook grond, in de nahijheid gelegen, is be stemd voor industrieterrein. BESTRIJDING VAN GESLACHTS ZIEKTEN 's-GRAVENHAGE. 7 Oct. Bij veror dening nr. 165 wordt het geneeskundig onderzoek bij geslachtsziekten verplicht gesteld en wordt, nader omschreven op welke wijze dit dient, te geschieden. Het is thans mogelijk patiënten, lijdende aan een dezer ziekten, op last van den hoofd inspecteur der Volksgezondheid met den sterken arm te doen afzonderen in een ziekeninriéhting. IN TWIJFELGEVALLEN VULLE MEN DE VRAGENLIJSTEN IN 's-GRAVENHAGE, 7 Oct - De Verordening van den Rijkscommis saris over de niet-commercieele ver eenigingen en stichtingen stelt een plicht van aangifte voor al deze or ganisaties in. welke binnen 20 da gen na het inwerkingtreden der ver ordening, dus na 21 September j.l., moet worden vervuld. De aangifte geschiedt door inlevering van een ingevulde vragenlijst en een vermo genstaat, beide in duplo, onder toe voeging van twee exemplaren der statuten, bij den bevoegden procu reur-generaal, wien tijdig om toe- zending van de vereischte formulie ren moet worden verzocht. Het aantal van vereèningingen ei stichtingen, welke aan de bepaling van deze verordening onderworpen zijn, is grooter dan op het eerste gezicht wel licht zou schijnen. De verordening be paalt dat alle niet-ocommercieele ver eenigingen moeten worden aangegeven, dus alle vereenigingen, welker voor naamste doel niet op zakelijke bedrijfs voering is gericht en welker werkzaam heid niet voornamelijk winst beoogt. Beslissend is volgens den tekst der ver ordening het hoofddoel. Wanneer dus Vijftig matrozen, leden van den Opbouwdienstzullen de brandwacht in het Centraal Station te Amsterdam betrekken. De jongens maken hun stroozakken voor het bivak gereed (Foto Pax-Holland) 's-GRAVENHAGE, 7 Oct. De ■\erordening van de secretarissen- generaal der departementen van Onderwijs, van Binnenlandsche za ken en van Justitie op het filmwe zen beoogt het filmwezen in organi satorisch, economisch, cultureel en technisch opzicht te bevorderen en een betere positie te verzekeren aan degenen die bij de film werkzaam zijn. De verordening stelt geheel het filmwezen onder de bevoegdheid van den secretaris-generaal van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen. zonder dat daardoor het con- trólerecbt wordt verminderd, dat den secretaris-generaal van Binnen landsche Zaken volgens de bios coopwet 'toekomt Al et- de taak, het filmwezen te bevor deren en te verzorgen, wordt, de reeds sinds vele jaren bestaande Nederland- sche Bioscoopbond belast. Tot dezen bond moeten in ieder geval van 1 Juli 1940 af al diegenen behöoren. die be roepshalve of voor gemeene rekening films vervaardigen, verhandelen, of draaien of werkplaatsen ter vervaardi ging van films in stand houden of zorg draagt voor de bewerking van films, auteurs- of octrooirechten op het gebied van de film beheert of in eigenlijken zin aan de vervaardiging \an films deelneemt. Als personen die in eigenlijken zin aan de vervaardiging van films deelne men. worden in bet bijzender aange merkt productieleiders, regisseurs, com ponisten, scenario- en draaiboekschrij vers. dirigenten, opnameleiders, archi tecten. camera lieden, klankregelaars, spelers van hoofd- en van bijrollen. Uitzonderingen op den plicht tot toe treding zijn mogelijk. De voorzitter en de vice-voorzitter van den bond worden door den secretaris generaal van het departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen aangesteld en ontslagen. De voorzitter heeft het recht, met toestemming van dezen secretaris-generaal regelingen voor de leden van den bond af te kon digen alsmede leden uit. te sluiten en tuchtstraffen tot. een maximum van 5000.op te leggen. Tegen zijn maat regelen staat beroep open bij den secre taris-generaal. 's-GRAVENHAGE. 7 Oct. Op grond van de verordening van den Rijks- commisaris betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen van 24 Juni 1940. heeft de commissaris-generaal voor financiën en oeconoinische zaken centrale beheerders benoemd van alle in het district van de gemeenten Rot terdam, Haarlem, 's-Gravenhage en Am sterdam liggende onroerende goederen, zoover deze als vijandelijk vermogen in den zin van artikel 3 van genoem de verordening zijn aan te merken. Dit geldt slechts inzoover het departement van Handel Nijverheid en Scheepvaart het beheer van de onroerende goede ren op zich heeft genomen en geen speciale beheerder door den commis saris-generaal is of wordt aangesteld, liet verkoopen en belasten van onroe rende goederen behoeft, de goedkeuring van den commissaris-generaal. Tot centraal beheerder zijn benoemd voor Rotterdam de heer Hermann A. Dreesen Benkelsberpr 82b te Rotterdam; voor Haarlem de beer H. R. C. Frauen- dorf, Wagnerkade 49 te Heem stede; voor 's-Gravenhage de heer A. I.ampe, van der Spiegelstraat 4, Den Haag; voor Amsterdam de heer Carl H. Öldach, Vogelzangscheweg 48 te Aerdenhout bij Haarlem. NOODLOTTIGE STOEIPARTIJ ROTTERDAM, 7 Oct. Gisteravond omstreeks vijf uur waren op de tweede étage van een woning aan het Koningin Emmaplein alhier twee jongens bij het geopende raam aan het stoeien. Plotse ling verloren beiden het evenwicht en stortten uit het venster omlaae. Het bleek, dat de oudste, de zestienjarige J. Mensink, woonachtig in de Houtlaan, op slag dood was, terwijl zijn vriend, de veertienjarige P. van der Swan, een zware scbedelbasisfractuur en érnstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. Deze knaap werd door den G.G.D. naar het St. Franciscus Gasthuis vervoerd, waar h'i ter verpleging werd opgeno men. Zijn toestand is zorgelijk. 's-GRAVENHAGE. 7 Oct In het Verordeningsblad no. 30 komt een be sluit voor van den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken btereffende de verrekening van keur- loonen bij aanwijzing van centrale slachtplaatsen. Het volgende is daarin bepaald: Voor zoover tusschen een centrale gemeente en een onder haar ressorlee- rende kringgemeente een gezamenlijke regeling van den keuringsdienst, als be doeld in artikel 20 van de Vleesclikeu- ringswet (Staatsblad 1919, no. 524), niet bestaat, is de centrale gemeente ver plicht aan de kringgemeente af te dra gen het bedrag aan keurloonen en slachtrechtcn. dat deze gemeente derft ten gevolge van de toepassing van het slachtverbod (art. 1 slachtverbod 1940 varkens 2) met dien verstande, dat dooi de centrale gemeente niet meer wordt afgedragen dan het drievierde gedeelte van het bedrag aan keurloonen en slachtrechten, door de centrale gemeen te ontvangen voor de slachtingen van dieren, waarvan het vleesch wordt uit gevoerd naar de kringgemeente. Voor de keuring van vleesch, gekeurd in een centrale gemeente, mogen bij in voer in een onder haar ressorteerende kringgemeente de rechten, bedoeld in artikel 8 van de vleeschkeuringswet, niet worden geheven. De kripggemeente is verplicht het personeel en het materieel van den ge meentelijken keuringsdienst van vee en vleesch geheel of gedeeltelijk kosteloos ter beschikking van de centrale gemeen te te stellen indien en voor zooveel de veeartsenijkundige inspecteur van de Volksgezondheid, in wiens ambtsgebied de centrale gemeente is gelegen, zulks noodzakelijk acht. De secretarisgene raal van het departement van Sonale Zaken kan ter zake nadere aanwijzin gen geven. Het toezicht op de naleving van dit besluit is opgedragen aan den veeartse nijkundigen hoofdinspecteur en aan de veeartsenijkundige inspecteurs van de Volksgezondheid. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging, het heeft terug werkende kracht tot 15 Juli 1940, waar hij onder „.Slachtverbod" mede wordt verstaan het verbod, bedoeld in artikel 1 van het, ...Slachtverbod 1910 varkens", buiten werking gesteld hij besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij. bijvoorbeeld een sportclul^haar vereeni- gineseeLouw gedeeltelijk verhuurt en daaruit voor de club huuropbrengsten verwerft, blijft toch het doel in hoofd zaak op de hevorderifig van de licha melijke oefening en de sportbeoefening der leden en op het spelen van wedstrij-' den gericht, dus op niet-commercieele doeleinden. Al deze vereeningigen, bonden, orga nisaties en op vereenigingen gelijkende groepsvormingen, die in hoofdzaak niet- commercieele doeleinden beoogen, zijn zonder uitzondering aan den aangifte plicht onderworpen onverschillig onder welken naam zij optreden, onverschil lig nok of zij erkend zijn of rechtsper soonlijkheid bezitten. Evenmin speelt bijvoorbeeld het aantal leden of het. al dan niet bestaan van een vereenigings- vermogen een rol. De bonte verscheidenheid in het ver- eenigingslevcn, dat juist ln Nederland zoo groote vlucht heeft, genomen, maakt het onmogelijk, een ook slechts hij be nadering volledige opsomming van alle vereenigingen te geven, waarop de voor schriften van de verordening van toe passing zijn. Een goede raad Iedere vereenigingsbestuur zal daarom goed doen onverwijld na te gaan of de onder zijn leiding staan de vereeniging. bond. enz. onder de termen van den aanmeldingsplicht valt, want opzettelijk of nalatig ver zuim van aangifte wordt gestraft. In geval van twijfel verdient het aan beveling de vragenlijst in te vullen en den procureur-generaal toe te zenden. Blijkt uit de vragenlijst, dat de vereeni ging niet onder de verordening valt, dan ontvangt het betreffende bestuur hiervan terstond bericht. De volgende opsomming van afzon derlijke groepen van vereenigingen wel ke in den regel van niet commercieele aard zijn, bedoelt alleen eenige voor beelden te geven om een ieder de be antwoording van de vraag, of de ver ordening op zijn vereeniging betrekking heeft, te vergemakkelijken. Wie aangifte moeten doen Aan den plicht tot aangifte zijn b.v. onderworpen: Ambtenaren vereenigingen, vereenigin gen van overheidspersoneel, vereenigin gen van leerkrachten bij het onderwijs, vereenigingen van medici en juristen, studentenvereenigingen, politieke par tijen, en politieke vereenigingen, tech nische vereenigingen, organisaties van deskundigen, stenografenvereenlgingen, arbeidersverenigingen, pensioenbon den, liefdadigheidsvereenigingen, so ciaal-politieke vereenigingen, charitatie ve vereenigingen, vereenigingen op het gebied der volksgezondheid, vereenigin gen voor jacht- en boschbouw en voor bescherming van dieren, natuurbescher- mingsvereenigingen, vereepiging van huis- en grondeigenaren, sportvereni gingen, wandelvereenigingen, auto-, motor en wielrijdersbonden, cultureele vereenigingen, wetenschappelijke ver eenigingen, schoolvereenigingen, vrou- de alle godsdienstige vereenigingen, voorts alle niet-commercieele stichtin gen. Tenslotte moet nog op die soort van vereenigingen worden gewezen, die men kan samenvatten onder het verza melbegrip gezelligheidsvereenigingen. Hieronder zijn alle vereenigingen, on der welken naam zij ook optreden te begrijpen, welker oprichting en werk zaamheid het vermaak en het gezellige samenzijn in den hreedsten zin des woords beoogt. DE NEDERLANDSCHE JOURNA LISTENKRING EN HET VERBOND VAN NEDERLANDSCHE JOUR NALISTEN 's-GRAVENHAGE. 7 Oct. Vanwege het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring verzoekt men ons het volgende te willen meedeelen als aan vulling op het bericht omtrent het refe rendum, dat door den Kring is gehou den. Bij de stemming over het bestuurs voorstel tot aanmelding en bloc bij het Verbond van Ned. Journalisten, zijn 479 geldige stemmen uitgebracht, zijn de nog geen twee derden van het aan tal leden, dat gerechtigd was tot stem men. Van diegenen, die stemden, brachten ruim 71 pet. hun stem uit vóór het be stuursvoorstel. dat steunde op sociale overwegingen, nadat de strijd voor een principieel andere persorganisatie niet langer kop worden voortgezet. Onder de „aanmelding en bloc" zullen alleen begrepen zijn degenen, die na de nog te houden algemeene vergadering (en) niet uit den Kring zullen zijn ge treden. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTER NIS IN DE HOOFDSTAD AMSTERDAM, 7 Oct. - Zondagavond zijn verscheidene personen, die zich tij dens de duisternis, gepaard gaande met storm en regenvlagen, op straat bevonden te water geraakt. Gelukkig kon in alle gevallen direct hulp wor den geboden en kwamen de onfortuin lijke rtanuelaars er met den schrik en een pak natte kleeron van af. Op de Klo veniersburgwal, nabij dl Hoogstraat, geraakle een echtpaar te water. Beiden werden spoedig on het droge gebracht, doch de toestand van de vrouw maakte het noodzakelijk haar in het Binnen gasthuis ter verpleging op te nemen. PASTOOR TH. W. HENDRIKS OVER LEDEN AMSTERDAM, 6 October. Gister morgen is in den ouderdom van 76 jaar de pastoor van de St. Jansbasiljek te La ren (N'.H.) Th. W. Hendriks overleden. De overledene genoot groote bekend heid voor zijn ijveren voor de jaarlijk- sche St. Jansprocessie, welke onder ziin pastoraat steeds met grooten luister ge houden werd. Voorts nam pastoor Hendriks het ini tiatief tot den bouw van de fraaie basi liek. de R.K. openbare leeszaal en biblio theek. het groote St. Jansziekenhuis en de R.K. Jongens- en meisjesscholen te Laren. Uitzondering voor fokzeugen en voor huisslachting bestemde varkens 's-GRAVENHAGE. 7 October. In de naaste toekomst kan een verbod ver- wapht worden voor het voorhanden hebben van varkens, welke zwaarder zijn dan 110 k.g. Een uitzondering zal daarbij alleen worden gemaakt voor wat betreft fokzeugen en voor huis slachting bestemde varkens. Fokzeugen zullen dus door georgani- seerden tot een aantal gelijk aan hun toewijzing, ook indien zij zwaarder zijn dan 110 k.g. voorhanden mogen worden gehouden. Ten aanzien van het voorhanden heb ben van voor huisslachting bestemd© varkens zwaarder dan 110 k.g- is be paald, dat zulkg alleen geoorloofd is, indien die varkens als zoodanig voor 19 October 1940 zijn opgegeven en uiter aard eveneens onder voorwaarde, dat het door den georganiseerde voorhan den gehouden aantal het he<m toegewe zen aantal niet overtreft. De hierboven bedoelde opgave, waar hij door den' varkensnouder het (de) nummer(s) van het (de) varken(s). het- welke (welke) hij voor huissla.chting wenscht aan te houden, dient te worden medegedeeld, moet geschieden bij den plaatselijken bureauhouder van het dis trict. waar het bedrijf van den varkens houder gevestigd is. De plaatselijke hu- reauhouder zal den varkenshouder een door hem gewaarmerkt bewijs van aan melding overhandigen. Andere uitzonderingsbepalingen zul len niet worden gemaakt, zoodat een ieder wordt aangeraden zich door leve ring aan de Nederlandsche Veehouderij centrale van zijn varkens, voor zoover die het genoemde gewicht van 110 k.g. overtreffen of naderen, te ontdoen. Daarnaast kan een regeling worden verwacht, welke het verrichten van huisslachtingen wederom mogelijk maakt. Toewijzing van varkens Binnen zeer korten tijd zullen nieuwe toewijzingen voor het hou den van varkens worden vastge steld. De huidige omstandigheden maken het noodzakelijk, dat deze nieuwe toewijzingen in het alge meen lager zullen zijn dan de thans geldende. Evenwel zal voor perso nen. die aan bepaalde eischen vol doen. de mogelijkheid worden ge opend bijzondere toewijzingen te ontvangen. Deze bijzondere toewijzingen zullen worden verleend, teneinde tot een zoo volledig mogelijke gebruikmaking van het beschikbare ruw voeder en de te verzamelen afvallen van levensmidde len te geraken. In verband hiermede worden de eischen voor het ontvangen van een bijzondere toewijzing voor het houden van varkens nader aangegeven. Zij. die meenen voor een bijzondere toewijzing voor het houden van varkens in aanmerking te komen, worden ver zocht zich ten spoedigste schriftelijk tot de Provinciale Landbouw-Crisisorgani- satie to wenden. Vijf territoriale inspecteurs benoemd ;s GRAVENIIAGE, 7 Oct. De secreta* ris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken heeft in ver band met de reorganisatie van de Rijksinspectie voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen de burgemeesters medegedeeld dat in overeenstemming met de Duiteche luoht» beschermingsautoriteiten thans aan genoemde inspectie vijf territoriale in specteurs zijn toegevoegd. Als zoodanig zijn thans in functie: In ressort 1 (Zuid-Holland en Zee land): J. J. M. Wiegman Waldeck Pyr- montlaan 1 te Wassenaar (Tel. 9805). In ressort 2 (Noord-Holland en Utrecht): K. Rijpma, Ileussenstnaat 22 te Haarlem (Tel. 24916). In ressort 3 (Gelderland en Over- ijsel): W. A. Couzv, Huygenslaan 69, te Arnhem (Tel. 26890). In ressort 4 (Limburg en Noord-Bra bant): G. J. C. J. Eissens Bosscheweg 20 te Vught (Tel. 3112 's-Hertogen- bosch). In ressort 5 (Groningen Friesland en Drente): A. II. J. Visch Heereweg 22d, te Groningen (Tel. 5329). Deze territoriale inspecteurs hebben ieder voor hun ressort eenerzijds tot taak persoonlijk contact met dé burge meesters te onderhouden en dezen van voorlichting te dienen, terwijl hun an- dex-zijds de controle op alles, wat de luchtbescherming betreft, is opgedra gen. BROODDISTRIBUTIEBESCHIKKING 's-GRAVENHAGE. 7 Oct. De in het verordeningenblad opgenomen gedeelte lijke intrekking van de Brood-distribu tiebeschikking 1940 I, heeft louter for- meele beteekenis. De oude verordening over de brood-distributie is met alle bij zonderheden in 't verordeningenblad af gekondigd, zoodat ook alle wijzigingen in détails in den vorm van nieuwe af kondigingen in het verordeningenblad moesten worden .gepubliceerd. Om deze maatregelen soepeler te kunnen uitvoe-- ren is het doelmatig, deze wijzigingen in de Nederlandsche Staatscourant te publiceeren. Om deze reden wordt de brooddistributieheschikking met uitzon dering van de hoofdbcpaling. nl. dat. brood een distributiegoed is. ingetrok ken en wordt de secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis scherij gemachtigd de uitvoeringsbepa lingen in dé Staatcourant af te kondigen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7