Lach er om! LAATSTE BERICHTEN „EXTRA" Üqsmda SCHOTERMAN'S per kruik f 3.45 OUDE CjEINEV ER bij 6 kir. a f 3.25 WILLY PÉTILLON schrijft voor onze lezeressen over: RECEPTEN NED. ARBEIDERS SPORTBOND Comp etitiestanden Gevangenneming van vooraanstaande Nederlanders De bomaanvallen op ons land DE PETROLEUM- DISTRIBUTIE UIT DEN G.U.K.B Zeepbon voor de wasscherij DE OPGAVE VAN niet-commercieele vereenigingen Thans 27 slachtoffers te Haarlem Geen omzetbelasting op boeken Levertraan alleen op medisch advies Het uitgaansverbod verduidelijkt Het Italiaansche weermachts- bericht Radio-Programma's De fietsendiefstallen te Soestdijk Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 8 OCTOBER 1940 TLFtï.str, 17 I el. 3450 Ao 1873 A LS de distributie altijd marcheerde zonder een enkele hapering, och, dan zou het alles eigenlijk heel eenvoudig wezen en we zouden al gauw niet beter weten ut het hoorde zoo We zouden den distributietoestand normaal gaan vinden, luist als het echter nu en dan niét op rolletjes loopt worden we er aan herinnerd, dat het geen normale toestand is Dan zijn we ieder naar zijn aard. geneigd om te klagen of te mopperen of prikkelbaar te worden. Ie kunt er ook om lachen maar daar schijnen de meeste menschen niet zoo gauw aan te denken- Er is trouwens nog iets waar we niet altiid aan denken- Dat is dat het voor de winkeliers voor onze leveranciers evenmin prettig is, wanneer er ergens een knoop git in den geregelden gang van zaken. Zij kunnen toch al niet verkoopen zooals zij dat graas zouden willen komt deze beperkte verkoop nu ook nog om de een of andere reden in het eedrang dan is dat in de eerste plaats voor hen moeiliik. Want tenslotte vindt de voor het oozenblik gedupeerde klant misschien wel een anderen winkel waar een bepaald artikel op dat oogenhlik wél te krijgen is éh iets anders dan weer niet en wél bii den eigen leverancier: zoo gaat het een kringetje rond maar de winke lier ziet zijn klant mei leede onzen vertrekken Een ander aspect van het geval is nog, dat de klant boos wordt Ie hebt van die cholerische temperamenten! en den winkelier met verwijlen overlaadtAlsof die het helpen kan dat bestellingen niet op tijd of in het geheel niet gearriveerd zijnWat minst eenomen onredeiiik en ook nog heel onverstandig is. want de kans bestaat dat op ziin beurt de winkelier zijn onredeliiken klant naar de Mookerhei wenscht en niet de minste tegemoetkoming meer toonen zal ZOO kunnen we. het elkaar moeilijk maken, tervvij] het veel eenvoudi ger zou zijn elkaar zoo veel mogelijk tegemoet te komen en de moeilijkheden samen te bepraten om een weg tot op los6ing te vinden en er eens samen om te lachen. Wij hebben wederzijdsch elkaar zoo noodig in dezen tijd. wij moeten op el- kaars hulp en tegemoetkoming kunnen rekenen, maar dan is een eerste voor waarde, dat wij de moeilijkheden, waar ieder voor koml te staan, probeeren te begrijpen. Het is natuurlijk niet leuk. als ie met moeite een paar vleeschhonnen hebt apart gehouden om wat vet er bij te kunnen krijgen en je hoort dan: „twee ons vet, mevrouw? Geen lood vel heb ik. en ik weet ook niet wanneer ik het krijgen zal'" Of de boterboer antwoordt on je bestelling met een 6chuinschen blik naar de twee boterbonnen, die hem worden toegestoken: ..Boter? Ik heb ze niet. Vanmorgen heb ik een vierde gekregen van wat ik hebben moest. Als u het eenigszins kunt uit zingen tot over drie daeen. dan zal ik dit pond tegelijk voor u meebrengen met de volgende bestelling." Dat is alles geen onvriendelijkheid en geen onwil. Het is onmacht En het helpt niets of we daar tragisch over doen: we moeten het toch aanvaarden We kunnen het ook gemakkelijk aan vaarden, omdat hef immers toch wel op zijn pootjes terecht komt. Wat er vandaag niet is kan morgen komen. En als we heelemaal niet wachten kunnen en dat zeggen en duidelijk maken, dan neemt geen leverancier het kwalijk als we ons even ergens anders helpen. ^POT nu toe is miin ervaring geweest dat in het algemeen iedere leverancier een en al welwillendheid en hulpvaardig heid is. Het is heusch zoo veel gemakke lijker om maar eens te lachen over het gedwongen ..neen" verkoopen dan om er boos over te worden. Als beide partijen elkaar maar begrijpen! De taak van den winkelier is in deze dagen allesbehalve gemakkelijk. Behal ve de leverancier van al dan niet ge distribueerde artikelen is hij ook nog het administratie-apparaat van de huisvrouwen, die met haar bonnen niet altijd raad weten en ook nog de vraag baak voor velen, die niet alleen inlich tingen willen hebben over te koopen artikelen, maar die ook graag deskun digen raad hebben bij haar distributie problemen Die laatste functie is wel een dankbare rol. Het doet iemand, wie ook. altijd genoegen zijn meerdere spe ciale kennis ten gerieve van een ander nuttig, te maken. Maar wat moet een winkelier niet allemaal weten om zijn hulpzoekende klanten tevreden te stel len. „Zegt u me nu eens. hoe ik het aan moet pakken" is een vaak gehoor de vraag. De kruidenier moet een menu samen stellen voor den hond, die geen voedsel- kaart heeft; de slager moet recepten kennen voor de bereiding van vleesch dat we nooit geiten hebben of van een stukje spek. dat we van versch tot pe- kelspek willen metamorfoseeren. De manufacturier moet zich ontpoppen als mode-ontwerper of moet kunnen schat ten wat de voordeeligste manier is om een jumper te breien. Zij doen dat graag voor ons. Als wij dan daartegenover maar begrip toonen en geduld willen hebben, als niet alles loopt, zooals we graag zouden zien. Pat begrip bestaat voor een deel daarin, dat we de moeilijkheden als die er zijn aanvaarden met een lach en niet met een frons. Dat maakt maar rimpels, die er nog niet zouden hehoeven te zijn. En één troost kunnen we hebben, als we naar de oudere generatie willen luisteren, die herinneringen heeft aan de vorige oorlogsperiode. Het is lang niet zoo onaangenaam als toen! Notengebraad Benoodigdheden: een half pond ge malen walnoten, een ui, een eetlepel vet of margarine of boter, vier tomaten, pe per, zout. wat kerrie, paprika, nootmus- caat of andere kruiden, twee ons oud bakken brood zonder korsten of in plaats daarvan hetzelfde gewicht aan fijngemaakte aardappelen, een kopjp bouillon (kan gemaakt zijn van een bouillonblokje) Bereiding: Smelt het vet of de boter in de koekepan en fruit er de ui in lichtbruin. Maal deze met het brood ol de aardappelen door den vleeschmolpn Bii gebrek daaraan kruimelt men het brood zeer fiin of wrijft de aardappelen fijn met een vork en snippert dp ui voor ze gefruit wordt. Ontdoe de tomaten van de schil en snijd ze in stukkpn Voeg allps hij elkaar met de kruiden doe er het kopje bouillon bii en roer het goed door elkaar De massa moet zoo vochtig zijn. dat ze zich eemakkp lijk tot een stpvige hal laat vormen op de manier van rauw gehakt. Rol des ge wenscht de bal in paneermeel en braad ze in een vleeschpan mooi bruin Wil men voldoende jus hebben, dan moet hiervoor uiteraard wat meer bo ter gebruikt worden. De jus wordt dan op de gewone wijze afgemaakt. Men kan hierbij echter ook gebakken aard appelen of puree geven en dan is er geen jus noodig. Smaakt ook goed bij capucijners of boonen. SPORT EN SPEL Buitengewoon congres te Hilversum Voortbestaan op eigen basis en tradities HILVERSUM, 7 Oct. - De Neder- landsche Arbeiders Sportbond heeft gisteren te Hilversum een buitenge woon congres gehouden, dat door ruim honderd afgevaardigden uit bijna 50 afdeelingen werd bijge woond. Beraadslaagd werd over de vraag, op welke wijze het werk dat de Sportbond reeds meer dan 12 jaar heeft verricht, ook onder de ge wijzigde omstandigheden voortgang zal kunnen vinden. De bondsvoorzitter de heer A. F. Mul ler gaf een uitvoerige uiteenzetting over den stand van zaken en de ontwikke ling der laatste maanden. Hij deelde daarbij mede. dat de Sportbond op zijn eigen basis en tradities kan blijven voortbestaan. Sportbeoefening als mid del van lichamelijke opvoeding en mas sasport zullen de doelstellingen blijven. Het werk kan dus ongehinderd worden voortgezet, terwijl voorts de verbonden heid met de moderne arbeidersbeweging gehandhaafd blijft. Afdeeling 1 2e klasse B H.V.C. 3 3 0 0 10—6 6 Velox 3 3 0 0 11—8 6 E.D.O. 3 2 1 0 8—15 Spartaan 3 1 2 0 4—2 4 Hilversum 3 2 0 1 9—8 4 Hercules 2 1 0 1 6—3 2 H.F.C. 3 0 2 1 3—4 2 H.B.C. 3 1 0 2 7—9 2 Watergraafsmeer 2 0 1 1 45 1 Volendam 3 0 1 2 4—6 1 R.C.H. 3 0 t 2 2—7 1 De Kennemers 3 0 0 3 7—16 0 3e klasse E El in ck wijk 3 3 0 0 153 6 H.M.S. 3 2 1 0 17—4 Zw. Vooruit 2 2 0 0 6-0 4 Zeist 3 1 2 0 7—4 4 Donar 3 2 0 1 5-6 4 V.V.TJ. 3 1 0 2 9—9 2 Amersf. Boys 2 1 0 1 6—11 2 Fortitudo 3 1 0 2 6-12 2 Z.M.C. 3 1 0 2 7—15 2 B.V.C. 3 0 1 2 4—7 1 Baarn 2 0 0 2 3—9 0 Sopla 2 0 0 2 3—7 0 4e klasse J Quick 3 2 0 16—8 5 S.E.C. 2 2 0 0 12—4 4 Kampong 3 1 2 0 13—6 4 's-Graveland 2 1 0 1 6—6 2 Actif 2 1 0 1 4—5 2 Amsvorde 3 0 1 2 6-13 1 E.A.C. 1 0 (T 1 1—7 0 Olympia 2 0 0 1 1—7 0 A.P.W.C. Italië slaat Zuid-Slavie MILAAN. 7 Oct. (A.N.P Zuid Sla vië, dat zich in een driedaagsche ont moeting te Milaan gemeten heeft met Italië, heeft op den derden dag twee nederlagen moeten slikken en daardoor deze internationale ontmoeting verloren. Aan het einde van den tweeden dag was de stand nog gelijk. Op den derden dag verloren de Zuid Slaviërs evenwel de beide enkelspelen. Ondanks deze ne derlaag kunnen de verliezers toch op een behoorlijk resultaat terugzien. Zij hebben in ieder geval bewezen, dat zij bij vroeger vergeleken, aanmerkelijk in kracht zijn toegenomen. Scotti (Ita lië) sloeg op den laatsten dag Mayer (Zuid-Slavië) met 3—6, 6—2. 6—2. 6—4 en Romanoni (Italië) sloeg Puncec (Zuid Slavië) met 6—2. 6—2, 4—6, 6—3. De eindstand luidt 4—2. BINNENLAND Represaille-maatregel tegen de behandeling der Duitschers in Indië 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. - Als represaille tegen de behande ling van Duitschers in Ned.-Indië zijn de Duitsche autoriteiten hier te lande gisteren begonnen met de gevangenneming van een aantal personen, die op grond van hun positie of van hun relaties met Nederlandsch-Indië geacht kun nen worden voor Indië een begrip te vertegenwoordigen. Hun aantal beloopt ruim 100. Indien deze tegenmaatregel geen effect heeft, zal tot de aan houding van een grooter aantal worden overgegaan. Onder de aangehoudenen bevinden zich geen vrouwen. Slachtoffers te Dinteloord, Fijnaart en Aalsmeer 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. Be halve de acht slachtoffers van het bombardement op Amsterdam zijn tengevolge van luchtaanvallen el ders in het land nog drie dooden en eenige zwaar gewonden te betreu ren, zoodat de balans van den afge- loopen nacht in totaal elf dooden aanwijst. Bij een aanval op Dinteloord is een arbeider gedood, in Fijnaart werd een arbeider doodelijk getroffen en een an der zwaar gewond. Te Aalsmeer werd een huis vernield waarbij een persoon werd gedood en vijf andere min of meer zwaar werden gewond. Brandbommen nabij Abcoude brachten aan zeven per sonen lichte verwondineren toe. Ook Stel lendam maakte een angstigen nacht mee, bij een poging om de plaats te bombardeeren vielen bommen, waaron der ook kettinghommen op bouwland. Tijdens het bombardement werd met mitrailleurs naar beneden gevuurd waardoor verschillende huizen zijn be schadigd. Nabij Broek in Waterland is en boerderij geheel rfgebrand. Van 9 Oct. tot en met 10 No vember „periode a" 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van Woensdag 9 October a.s. tot en met Zondag 10 No vember a.s. de met „periode a" gemerk te zegel van de serie, welke is uitge reikt ten behoeve van hen, die voor ver lichting in het huishouden uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aan gewezen, recht geeft op het koopen van twee liter petroleum. A.Z. P.C. neemt deel aan de wintercompetitie Met een heeren- en een dameszevental Naar men ons mededeelt, zal de A.Z. en P.C. met twee zeventallen, t. w. één heeren- en één dames-zevental deelne men aan de komende wintercompetitie. Het heeren-zevental zal hoofdzakelijk bestaan uit jeugdige spelers. De A.Z. en P.C. wil deze competitie benuttlen om de jonge spelers gelegenheid te geven zich te oefenen, zoodat de zomercompe titie met een goed geoefend team deel genomen kan worden. Er zal vanaf mor gen iederen Woensdagavond in het Sportfondsenbad getraind worden. De wintercomnetitie zal hoogstwaar schijnlijk 27 October a.s. aanvangen. KLASSE I. Olvmpia 2Altius I 2—5; Tovers 2— S.K.V. I 22: Samos 3Soest I n.d.; Bilthoven 2—Zwaluwen 2 21. KLASSE II. Soest 2—Excelsior 3 n.d.; S.K.V. 2— Samos 5 43; Samos 4—Tovers 3 11. ADSPIRANTEN KLASSE. Soest—Excelsior 0—1; Zwaluwen— Olympia A 3—2; ToversS.K.V. 41; SamosBilthoven 1—0. Verplichting tot afgeyen of ontvangen van de bon 's-GRAVENHAGE, 8 Oct, De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het dppp.rtement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden zoowel de wassche rijen als het publiek en instellingen verplicht z ij n voor iedere 8 K.G. droog waschgoed.' welke gewasschen moet worden, de geldige zeepbon in ont vangst te nemen c.q. af te geven. Deze maatregel moest genomen wor den om aan de ongewenschte concur rentie van de wasscherijen onderling, met, betrekking tot het al dan niet in ontvangst nemen van bonnen van het publiek, een einde te maken. Voorts wordt er op gewezen, dat het noodzakelijk is, dat alle wasscherijen hij het Rijksbureau voor Chemische pro ducten (sectie zeep) Laan Copes van Cattenburch 16 te 's-Gravenhare wor den ingeschreven. Wasscherijen, welke nog niet zijn ingeschreven, dienen zich onver- w ij 1 d schriftelijk tot het bovengenoem de rijksbureau te wenden. Termijn verlengd tot 15 October 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. De ter mijn. binnen welken niet-commercieele vereenigingen en -stichtingen haar opga ven, welke bij in onlangs verschenen verordening zijn verlangd, kunnen indie nen, is verlengd tot 15 October. De voor de opgave benoodigde formulieren moe ten terstond worden aangevraagd bij de procureurs-generaal, die opdracht heb ben ontvangen ook op mondelinge aan vragen de formulieren uit te reiken. Den vereenigingen. waaromtrent twij fel bestaat of aanmelding noodig is. wordt aangeraden in ieder geval de aan melding te verrichten. Indien dit ten onrechte geschied ie zal haar dit door den procureur-generaal worden bericht. HAARLEM. 8 Oct. Het bombarde ment van Haarlem in den nacht van 2 op 3 October heeft thans nog een slachtoffer geëischt. Op denzelfden dag, dat -zijn moeder en twee broers begraven werden, is in het Sint Eli- sabethgasthuis de 15-jarige G. Mak- kelie overleden, die bij den bomin slag in de Camphuysstraat ernstig werd gewond. Zijn vader en zijn 17- jarige broer worden nog in het zie kenhuis verpleegd. Het totaal aan tal slachtoffers is thans tot 27 ge stegen. 's-GRAVENHAGE, 7 Oct. Het hoofd van het departement van financiën maakt bekend, 4at de met ingang van 1 October 1940 in de omzetbelastingwet 19933 (Staatsblad no. 546)' aangebrachte wijzigingen tot nader order geen toe passing zullen vinden ten aanzien van boeken, weekbladen en alle andere pe riodiek verschijnende geschriften. Zulks beteekent derhalve, dat boeken, week bladen en alle andere periodiek verschij nende geschriften, evenals tot dusverre, van omzetbelasting en bijzonder invoer recht blijven vrijgesteld en dat de met het oog op de naheffing voorgeschreven opgaaf van op 1 October 1940 tot het handelsbedrijf van handelaren hehoo- rende boeken achterwege kan blijven. STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. Bij besluit van 5 October 1940 van den generaal- majoor N. T. Carstens, daartoe gemach tigd door den bevelhebber van de Duit sche weermacht in Nederland, is te re kenen van 15 Juli 1940, aan den kapitein E. W. G. van Olden. op non-activiteit van het wapen der artillerie en aan den tweede-luitenant F. J. Brejaart, op non activiteit van het wapen der infanterie, op het daartoe door hen gedaan verzoek eprvol ontslag verleend uit den militai ren dienst. Bij besluit van den secretaris generaal van bet departement van Binnenlani- sche Zaken van 4 October 1940, is A. A Schuit, burgemeester der gemeente Kortgene, met ingang van 15 October '940. tot burgemeester van de gemeente C.oliinsplaat en Kats benoemd. BURGEMEESTER VAN ZEVENHUIZEN OVERLEDEN 's-GRAVENHAGE. 8 Oct. In 61-jari gen ouderdom is Maandag hier ter stede overleden de heer Th. H. Klinkhamer, burgemeester van Zevenhuizen. De cre matie zal Donderdag a.s. te Westerveld geschieden, na aankomst van den trein van 11.40 uur. VERKOOPINQEN Amersfoort Arnhemseheu-eg 1173. 10 October 9.30 uur v.m. Verkooping van inboedel. Ambemscheweg 320. 15 October, 10.30 uur. Verkooping boerderij-inventa ris, have en vee. De Valk. 22 October 3 uur n.m.: Veiling heerenhuis Borgesiuslaan 25; woonhuis Schimmelpenninckstraat 5; woon- enwinkelhuis Soesterweg 91 en perc. Groote Nachtegaalsteeg 10. Concordia. 29 October 3 uur n.m.: Verkooping huizen Koesteeg 33 en 35; Zuidsingel 20 en de winkelhuizen Lan- gestraat 79 en Soesterweg 23. Hoevelaken Café Fontein. 8 en 15 October, 2 uur n.m. Verkooping, wegens sterfge val, van hofstede „Groot Middelaari'. Hamersveld „Ros Bay art". 10 October. Verkoo ping 100 eikeboomen en 20 wilgen. 11 perc. takkebossen, 16 perc. slieten en 10 perc. stobben. Leusden Hofstede „De Kleine Riet", Aschgat- terweg G 43. 23 October, 10 uur v.m. Verkooping boerderij-inventaris. Naar de „Tel." verneemt is bin nenkort een beschikking te ver wachten, die ten doel heeft de le vertraan op de juiste wijze te ver- deelen. De voorraadspositie van levertraan is van dien aard, dat het niet-medisch gebruik, zooals tot nog toe veel voorkwam, niet meer verantwoord is. De toepassing zal beperkt moeten worden tot het in derdaad noodzakelijke. Daartoe zal het in het vervolg de medicus zijn, die beoordeelt of het gebruik van levertraan noodig is. In veel huishoudingen met kleine kinderen zal dus voortaan het lever traan-gebruik niet meer mogelijk zijn. Ongerust behoeven de ouders zich niet te maken, daar het product immers be schikbaar komt voor de kleintjes, die er volgens den huisarts behoefte aan hebben. Slechts zullen de ouders niet zelf meer mogen uitmaken, of zij den kinderen levertraan zullen geven. Als zuiver preventief geneesmiddel komt de levertraan niet meer in aanmerking. Alleen dan. wanneer de medicus vast stelt, dat dit geneesmiddel den jongen patiënt zal behoeden voor rachitis, of wanneer een kind daaraan lijdend is, komt men voor levering van dit vita minen A.- en D.-bezittende product in aanmerking. Het zal duidelijk zijn. dat' er thans ook een eind komt aan het levertraan- gebruik door volwassenen, die meenen daardoor beter bestand te zijiv tegen hevige koude. Zoo is het in de provincie Groningen b.v. nog al eens de gewoonte bij de landbouwende bevolking tijdens guur weer levertraan te drinken om zich extra te versterken. 's-GRAVENHAGE. 3 Oct Van bevoegde zijde wordt er op gewezen, dat een deel van het publiek nog een verkeerde uitlegging geeft aan de be palingen van het uitgaansverbod voor bepaalde streken van ons land tusschen 22 en 4 uur. Daarom is het nuttig er de aandacht op te vestigen, dat het eveneens verboden is zich in dien tijd op te houden in afgesloten ruimten in de open lucht zooals tuinen, erven, e.d. BUITENLAND ERGENS IN ITALIë, 8 Oct. (Stefani). In zijn weermachtsbericht nr. 123 maakt het opperbevel van de weermacht het volgende bekend: Een van onze duik- hooten heeft, een Engelsch patrouille vaartuig tot zinken gebracht. In het Westelijke bekken van de Middelland- sche Zee is een van onze koopvaardij schepen van 1800 top getorpedeerd. In Oost-Afrika is een botsing tusschen voorposten te El Katoelo (Kenya) in ons voordeel geëindigd. De vijand is op de vlucht gedreven en heeft gevoelige verliezen geleden. In. de Roode Zee heeft een van onze luchtformaties op nieuw een reeds op den vorigen dag aangevallen convooi met bommen be stookt.. Andere vliegtuigen hebben het radiostation van Oeadi Jocsoef ten Noo.doosten van Ghedaref gebombar deerd/alsmede vijandelijke afdeelinsen in de buurt van de grens van den Be- neden-Soedan. Al onze vliegtuigen zijn op hun bases teruggekeerd. GRAND THéATRE. Van Vrijdag 4 t/m. Donderdag 10 October vertooning van de film „Bloemen uit Nizza". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.15 uiir. Woensdag om 2.30 uur matinee. Overige avonden om 6.30 en 8.00 uur doorloopend. CITY THEATER. Van Vrüdag 4 t/m. 10 October vertooning van de film Pygma lion. Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00. 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, fi.OO en 8.00 uur. Ove rige dagen om 6.80 en 8 uur. Woensdag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Circusreizigers". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Herfsttentoonstel- ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9.. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wjjers- straat 2. MUSEUM KLEHITE," Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 en 1.30S uur (Stadgenooten hebben 'a Zaterdags vrijen toegang) AMICITIA. 8 October. Ned. Ver. v. Huis vrouwen. 2.30 uur n.m. AMICITIA. 13 October. Thé dansant van Dan Bearda. 36 uur. AMICITIA. 14 October. Ned. Ver. v. Huis vrouwen. 2.30 uur n.m. AMICITIA. 15, 16 en 17 October. Vertoo ning van cultureele films. Aanvang: fl en 11 uur v.m., 1.30 en 3.30 uur n.m., 7.30 uur n.m. AMICITIA. 20 Oct. Amersf. Kpnstkrlng. Clatfüine Witsen Efias draagt pogzie voor. 2.30 uur n.m. WOENSDAG 9 OCTOBER JAARSVELD, 414.4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wü begin nen den dag. 8.30 Gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Be richten. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.16 Rococo-octet. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP en gram.muziek. 1.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 1.45 Gram. muziek. 2.00 Vrouwenuurtj'é. 3.00 KRO-Me- lodisten en solist. 3.45 KRO-orkest. 4.30 Kinderuurtje. 5.15 Nieuws- 'en economische berichten ANP. 5.30 Gram.muziek. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.05 Musique'tte. 6.30 KRO- Groot-Amusementsorkest. 6.45 Berichten. 6.50 KRO-Groot-AmusementsorkeSt. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gram.muziek. 7.20 Declamatie met muzikale lomliisting. 7.50 Causerie „Zomerpostzegels". 8.00 Nieuwsbe richten ANP, gram.muziek. 8.15 KRO-Groot- Amusementsorkest. 8-30 Radioitooneel met luister-wedstrijd. 8.50 Wü sluiten den dag 8.559.00 Nieuwsberichten ANP. KOOTWIJK, 18(5 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsoh). 7.15 Benclhten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws berichten ANP, gram.muziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Berichten (Duitsch). 9.15 Gram.muziek. 1C.00 Morgenwüdïng. 10.15 Gram.muziek. 10.50 Zang met pianobegeleiding. 11.15 Be richten (Engelsch). 11.30 AVRO-Amuse- mentsorkest en gram.muziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP. 1.00 De Romancers en soliste. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 AVRO-Aeo- lianorkest. 3.00 AVRO-Amusementsorkest. (opn.). 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Gram.muziek. 4.15 AVRO-Amusementsorkest. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Onderwüs- fonds voor de Scheepvaart: Causerie „Stoom machines en stoomketels aan boord van schepen". 6.00 Orgel en piano. 6.15 Berich ten (Engelsch). 6-30 Gram.muziek (met toe lichting). 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gram.muizek. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gram.muziek. 7.50 Causerie ..Zomerpost zegels". 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.25 Gram.muziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 8.559.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. UTR. RECHTBANK Toen een 21-jarige bankwerker uit Soest, uit dienst terugkeerde, had hij steeds overnacht in een huis waarin vroeger militairen gehuisvest geweest waren, doch toen door dezen verlaten was. Vandaar uit ging hij op fietsen- roof uit. Acht fietsen wist hij buit en te gelde te maken. Op den duur kwamen de diefstallen echter uit, en veertien dagen geleden eischte de officier van justitie een ge vangenisstraf van acht maanden tegen den verdachte. De rechtbank heeft heden bij de uit spraak de zaak voor nader onderzoek weer naar den rechtercommissaris er- wezen. Tegen den fietsenmaker uit Soestdijk, die de gestolen fietsen voor in totaal f 60 gekocht had, werd twee weken ge leden wegens heiing zes maanden ge vangenisstraf gerequireerd. Deze ver dachte betoogde te goeder trouw te heb ben gehandeld, doch o.m. het. feit dat hij de fietsen op zeer geheimzinnige wijze (bij nacht en ontij) in ontvangst placht te nemen, pleitte tegen hem. De rechtbank heeft hem. heden uit spraak doende; veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar en een boete van 20 gulden, subsi diair tien dagen hechtenis.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3