De Wintermantel STADSNIEUWS Z.M. de Klant is van zijn voetstuk getuimeld Huisvrouwen bijeen j Bonnen, die nu geldig zijn Binnenkort rantsoeneering van het gas dysmda l&ioJtes MAISON de PARIS SCHOTERMAN'S per kruik f 3.45 OUDE GENEVER bij ókr.af 3.25 „Is de klant geen koning meer?" ROLLEN THANS OMGEDRAAID 80% van het verbruik van twee opeen volgende maanden in het vorige jaar Verzekering Oorlogsschade NEFKENS, Soesterberg lkat VOOR DE VROUW in 't middelpunt der belangstelling WINTERMANTELS met bontgarneering en bijpassende hoeden 2e BLAB PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 OCTOBER 1940 Utr.str. 17 Tel. 3450 Ao 1878 jyt AAR, meneer, ik ducht, dat de V?'klant nog altijd koninz was!" ,,'t Spijt me. meneer, maar dien tijd hebben we gehad. Sedert de invoering van de distributiemaatregelen is de klant ont troond, en tot gewoon medeburger gede gradeerd!" Naar aanleiding van bovenstaand historisch! dialoogje zou men boek- deelen vol kunnen schrijven: de klant is geen koning meer...! Hbe bestaat het! Jarenlang heeft de winkelier ge hukt onder het straffe regime van Z.M. den klant, die dit wenschte, en dat gebood, die een niet te beschrijven haast had met de aflevering van waren, en op een nog onbeschrijflijker wijze talm de met de betaling, en die. wanneer de winkelier een hescheiden poging waag de om op betaling aan te dringen, van uit een duizelingwekkende hoogte op hem neer zag, en te kennen gaf, van leverancier te zullen veranderen, indien een dergelijke brutaliteit nogmaals mocht voorkomen. Neen maar, Z.M. de klant, dien men waagde te manen... Wij willen de goeden natuurlijk niet te na spreken, maar iedere win kelier kan ze zoo aanwijzen, deze „klanten", die hem grijze haren be zorgden, zijn krediet in gevaar brachten, en die hij toch niet voor het hoofd durfde stooten, uit vrees, alweer een klant te verliezen, als mede te kunnen fluiten naar een stapel onbetaalde rekeningen. Heel veel nijvere middenstanders zijn op die manier niet alleen bij voortduring benadeeld, maar zelfs tol den bedelstaf gebracht. En nu zijn de rollen omgedraaid. De klant is geen koning meer, hij is ont troond, radicaal onttroond. Dat merkte de cigarettenbranche het eerst en het best. Verdwenen is het hooghartig air, waarmee de klant de winkel binnen stapte, en commandeerde: ..Een pakje [Wings!" Wie hem nu ziet pluimstrijken om toch maar een doosje van de aller oudste, vochtig geworden en weer ge droogde saffiaantjes te bemachtigen, wie hem zich nu ziet vernederen, bij .wijze van spreken de vloermat ziet aan vegen om toch maar in de gunst en de recommandatie te vallen, die komt tot de overtuiging, dat Z.M. wel diep is ge vallen... Bij den kruidenier ligt het er niet zoo dik óp, maar toch is ook hij niet meer de onderworpen slaaf van voorheen. De manier, waarop hij zegt: „Het spijt mij wel, mevrouw ,maar u begrijpt, niet waar, mijn vaste klanten gaan nu voor", de manier,waarop hij zich af keert. en zich tot den „vasten klant" wendt ,het. zijn allen teekenen van de bewustwording des winkeliers. Bij den slager eenzelfde tafereel. Vroe ger bekeek Z.M. de klant met. nauw ver holen minachting, ja zelfs walging het hem voorgelegde vleesch, vroeg hoog hartig, of de slager misschien een stuk je met nog méér zeenen en pezen voor hem zou kunnen uitzoeken, of stuurde den knecht terug met de boodschap, dat mevrouw van een dergelijke kwali teit vleesch niet gediend was. Thans is de slager koning ,en niet één klant is er, die moppert, wanneer de oppermachtige hem in plaats van een paar malsche karbonaadjes een stukje varkensvleesch, plus been, bezorgt. Ja, zelfs de kapper, deze meest hoffe lijke. voorkomende, behulpzame en vrien delijke aller middenstanders, wordt thans zijns ondanks op een voetstuk geplaatst, en gevleid door zijn klanten, die hem schuchter naderen met de bescheiden vraag: „Als u soms nog eens een stukje scheerzeep of zoo overhebt, zoudt u mij dan een willen afstaan zonder bon. U moet weten, ik gebruik zooveel zeep, en vier maanden, dat is zoo'n geweldige tijd. hè?" Geert vaste klant JA, mevrouwtje, u hield er niet van, om altijd bij een bepaalden winkelier te koopen, want u had zoo het idee, da't u dan verschrik kelijk werd afgezet. Het was meer uw systeem, om de stad van Noord naar Zuid en van Oost naar West te doorkruisen, omdat, er altijd wel ergens een winkel viel te ontdek ken, waar koopjes aangeboden wer den. En met hoeveel voldoening deed ge des avonds uw echtgenoot de medcdeeling. dat u de grutjes, zeven kilometer verder, twee cent per kilo goedkooper had gekregen dan bij den winkelier op den hoek! Maar nu gaat uw systeem u lang zamerhand parten spelen, want een vaste slager hebt ge niet, en een vaste kruidenier ook niet, en al gaat alles dan precies volgens de regels, en kan ook de ..vaste klant niet meer krijgen dan wat de bonnen hem toestaan, toch scheelt het een stuk, of uw winkelier u tot zijn vaste klanten rekent., en u mitsdien „service" geeft; dan wel dat hij u liever ziet gaan dan komen. Want in dit laatste geval zult gij dikwijls er varen, dat artikelen, die uw buurvrouw wel kon krijgen, voor u „net uitver kocht" waren. *t Zijn sterke beenen T?EN oud en wijs spreekwoord zegt: 't Zijn sterke beenen die de weelde kunnen dragen! Daarom tot slot een woord tot Z.M. den winkelierWij kunnen ons indenken, dat hem af en toe een triomfan telijk gevoel bekruipt, wanneer hij dingen kan zeggen, waarvan hij vroeger zelfs in zijn stoutste droomen niet durfde droo- men. Het is heel menschelijk. en wraak is zoet! Maar toch. nu kan blijken, wie een goede winkelier is. en wie niet. Ook nu de klant van zijn voetstuk is getuimeld, eert het den winkelier, indien hij geen leedvermaak toont, en zijn best doet, zijn klanten toch tevreden te stellen. Dezer dagen kwamen wij in een siga renzaak. en wij moesten ervaren, dat de winkelier op elke vraag, die wij hem stelden, met een monotoon en ten slotte irriteerend „néén, mènéér" antwoordde. Een collega, die weer elders een pakje sigaretten kocht, kreeg het volgende te hooren: „U kunt dat pakje wel mee nemen, maar dan moet u tegelijk een doos bonbons van mij koopen". Een andere winkelier, wien wij om een pakje sigaretten vroegen, i zei op een prettige manier: „Het 1 spijt me, meneer, ik heb ze niet. I Maar steekt u eens van mij op, en komt u nog eens terug." Zie, deze laatste winkelier was een geboren verkooper. een man, die ook in dezen tijd nieuwe klanten maakt. Want toen wij enkele weken later een kistje sigaren moesten koopen, gingen' wij naar den winkel van nummer drie, die ons met een stralend gelaat begroette: „Ik dacht wel. meneer, dat u nog eens zoudt terug komen. Maar aan sigaret ten kan ik u nog steeds niet heipen." En nu de conclusie: de klant heeft veel van zijn beteekenis verloren, het aanzien van den winkelier is aanzienlijk gestegen. De goede winkelier zal zich daardoor ech ter niet het hoofd op hol laten brengen, evenals voorheen zijn klanten aan zich we ten te verplichten, en daardoor ziin debiet, ook en vooral in dezen tijd, doen stijgen. Gistermiddag kwam de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen weer eens sinds langen tijd in Amicitia bijeen. De presidente, mevrouw Schuitemaker, liet een hartelijk welkom hooren. Zij onthul de enkele bijzonderheden omtrent het vereenigingsleven. Er bestaan plannen voor een literairen kring, voor een romancirkcl en voor een gymnastiek- clubje. Het resultaat zal afhangen van de belangstelling, welke door de leden getoond wordt. Als spreekster is opgetreden mejuf frouw Akkc de Vries, die een interes sante lezing over paddenstoelen heeft ge houden. verduidelijkt met lichtbeelden. Een paddenstoel kan men'het best ver gelijken met een vrucht van een plant, die onder den grond schuilt. Er zijn in ons land ongeveer drieduizend verschil lende soorten, waarvan een groot deel slechts langs microscopischen weg gede termineerd kan worden. In de natuur spelen ze de rol van afvalopruimer, hetgeen verklaart, waar om ze in den herfst zoo welig tieren. Er zijn verschillende legendes omtrent de paddenstoelen in omloop. Men spreekt bijvoorbeeld van „heksenkringen", alsof aan dit verschijnsel een mystiek geheim verbonden zou zijn. Dit is volkomen in strijd met de werkelijkheid. Het is een voudig een biologisch verschijnsel. Een lijsterbes vormt een scherm, andere vruchten groeien weer aan een tros, maar de zwanivlok (waarvan de pad denstoel de vrucht ie) groeit om dezeifde natuurlijke redenen in een kring. Een zwanivlok kan tien tot vijftien jaar oud worden. Vandaar dal men vaak ieder jaar op vrijwel dezelfde plaats paddenstoelen kan aantreffen. Men treft ze ook zeer vaak bij een zelfde boom soort aan. Dit is eveneens een zeer ver klaarbare zaak. Er bestaat namelijk een innige werkgemeenschap tusschen pad denstoelen en bepaalde boomen. Zij kun nen niet zonder elkaar. De laryx bijvoor beeld heeft zeer dunne worteluitloopers, die veel voedsel slechts kunnen opnemen middels de tusschenkomst van de zooge naamde zwamdraden der paddenstoelen. Deze zwammen zelf kunnen zonder de laryx op hun beurt ook weer niet leven. Men ziet: een zeer innige wisselwerking is wel noodig Tot slot van haar lozing heeft mcj. de Vries het verschil tusschen eetbare en vergiftige producten behandeld, het geen zij deed aan de hand van een reeks duidelijke lichtbeelden. Wie paddenstoelen gaat zoeken, zoo zei zij. moet altijd twee dingen voor oogen houden: Men dient, terdege op de hoogte te zijn van de kenmerken der eetbare en het verdient voorts alle aan beveling om slechts jonge, levenskrach tige vruchten te plukken, want ze zijn zeer sterk aan bederf onderhevig. Met het oog op dit laatste is hel ook gera den om ze direct na thuiskomst pan klaar te maken en bij voorkeur kicze men de kortste bereidingswijze. We zullen ons onthouden van verdere bijzonderheden omtrent de vraag, wel ke paddenstoel eetbaar is en welke niet. Vermelden wc slechts, dat de spreekster op een duidelijke wijze de problemen belichtte en dat de aanwezigen door ver schillende vragen van hun interesse in dit onderwerp getuigden. IDENTIFICATIE VAN ZIEKEN EN OUDEN VAN DAGEN Men verzoekt ons mede te deelen, dat zieken en ouden van dagen, die tot nu toe niet. in staat waren zich te laten identificeeren, zich alsnog daarvoor, kunnen opgeven op het gemeentehuis, afdeeling Militaire Zaken. Van 7 Oct. t.e.m. 13 Oct. zijn de met 9 genummerde dubbele bonnen van het j broodbonboekje geldigDe bonnen welke 13 October nog niet gebruikt zijn, blijven j nog geldig t.e.m 15 October, echter niet in hotels of restaurants. Voorts zijn in omloop voor ktntlereri beneden 4 laar: halve broodkaarten. Naast de halve broodkaart ontvingen de kinderen een toeslazkaart waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lane rondkomen als de broodkaart geldig is. j Bons 05 te.m. 12 (boterkaart) 2*1* ons boter. Bons 05 06 07 (vetkaart) 2*1* ons margarine of 2*1* ons boter. Bon OS vetkaart2*1* ons gesmolten vet of 2ons boter. Bons 09, 10. 11 en 12 vetkaart2*t* ons boter met reductie. Alles geldig van 24 j Aug tot en met 18 October. Bon 109: een kilo suiker tot en met 25 October Bon 114: nond koffie of 75 gram thee tot en met S November. Bon 78: i/2 Pnnd tarwebloem, of tarwemeel, of boekwcitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met L November Bon 76: i/2 pond rijst of rijstemeel tot en met 1 November. Bon 77: *1* pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 1 November. Bon 78: 1 ons maïzena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November. Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bons 03 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 03 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 7 Oct. t.e.m. 13 October. Bons, die op 13 Oct. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 20 October, echter niet in hótels of restaurants. t Petroleumzegel- Periode 6 Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode a. Geldig t.m. 10 November. Geelt recht op 2 L. petroleum. Bon 104: 150 gram toiletzeep .(nieuwe samenstelling) dl 120 gram huishoud zeep. öf 200 gram zachte zeep. óf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken, óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen. óf 200 gram vloeibare zeep. tot en met 18 October. No. 116 van de bonnen welke tegeliik met de textlelkaart aan mannelijke per sonen boven 15 laar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 laar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. Op bon no. 4 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep t: 10 kg. hondenbrood. Groep 2: 10 kg. hondenbrood. Groep 3: 8 kg. hondenbrood- Groep 4: 5 kg. hondenbrood. Groep 5: 4 kg. hondenbrood. Groep 6: 3 kg. hondenbrood. Op bon no. 4 van de voederkaart voor katten wordt iVt kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t e.m. 31 October. UITKNIPPEN EN BEWAREN1! NAAR wij vernemen, is de mogelijkheid zeer groot, dat bij de eerstvolgende meteropheming de gasrantsoeneering ingesteld wordt. Deze rantsoenee ring van het gas komt neer op 80 van het verbruik van het vorig jaar. Een bepaalde regeling zal getroffen worden ten aanzien van hen, die gemobiliseerd zijn geweest en dus minder verbruikt hebben dan normaal het geval geweest zou zijn. Hoe men te werk denkt te gaan in vergelijking met vorig jaar, is het beste duidelijk te maken met een voorbeeld. Zoo iemand vorig jaar in twee opeenvolgende maanden b.v. resp. 20 en 40 M3. gas verbruikt heeft, dus in totaal 60 M3,-dan mag hij over cïezelfde twee opeenvolgende maanden van dit jaar 80 van deze 60 M3 verbruiken. Voor bijzondere gevallen, andere dan mobilisatie, wordt een aparte regeling getroffen. stengelhals en een kleine wortelplaat, kun nen aanmerkelijk langer bewaard worden, zelfs wel tot Mei en Juni. Koolrapen oogsten we half October en bewaren we in droog zand in den kelder of in de schuur. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN De volgende adressen werden telefo nisch aangesloten: 3658 Woningbureau Kamerbeek, Make laar, Kapelweg 89. 4475 J. Liebke, Groenmarkt 8. 4679 William Herz, Vischrookerij, Ex port IJmuiden, Utrechtscheweg no. 107bis. 4765 G. Fris, Waschmachine- en Stof- zuigerhandel „Eemlandia", Lange- straat 137. 5060 Eerste Nederlandsche Lev. Verz. Mij., Th. P. A. M. Ruys, Inspecteur, Pieter Bothlaan 37. 5556 Dames Kam, 't Laantje 6. 5565 J. Klerk. Chef afd. Controle Ned. Spaarbankbond, van Lennepl. 12. 5660 Opbouwdienst. II District- 37e Korps- 3e Afd., M. Withoosstr. 26. 5684 H. C. Heideman, Utrechtschew. 22. 5765 2e District 37e Korps 2e Afd. Op- bouwdienst, Puntenburgerlaan 24. 5860 2e District 37e Korps verpleging off. Opbouwdienst, Korte Berg straat 16. 5956 Opbouwdienst. II District 37e Korps Korpsarts, Gebouw Wit-Gele Kruis, Stellingwerfstraat. 5965 2e District 37e Korps Opbouwdienst Pieter Bothlaan 30. 6156 J. G. Godart,, Jac. Catslaan 39. 6165 O. en O. huis, Plantsoen Zuid 8. 6260 Opbouwdienst II District 37e Korps 4e Afd., Utrechtscheweg 97. 6460 „Eltechna", Groothandel in Tech nische en Electrotcchnische Arti kelen, N.V. i.o., Nieuwstraat 17. Vraagt by ons inlichtingen vootf tegen Telefoon Amersfoort 5130 GESCHENK AAN OUD-KARSPEL Door de bewoners van wijk 5, die in Mei in Oud-Karspel gastvrijheid hebben genoten, is een comité samengesteld, dat zich ten doel 6telt, gelden te verza melen voor een geschenk aan het ge meentebestuur van genoemde gemeen te. De heer J- v. d. Horst is voorzitter van dit comité. IN DEN GROENTENTUIN 11/ OEWEL er in menig tuintje geen groente meer te vinden is, zuilen er toch genoeg liefhebbers ziin. die nog laat gezaaid hebben om te trachten, vóór de koude invalt, te kunnen oogsten. En zoo zien we hier en daar nog andijvie staan, die in Augustus gezaaid werd en in Sep tember uitgeplant. We moeten daar hall October een lossen bak over aanbrengen om er gedurende den winter van te kun nen profitceren. In het begin wordt er dag en nacht gelucht, maar na half Novem ber niet meer. On die manier is het mo gelijk, van eind November tot in Januari te oogsten. Wanneer de planten dicht op een staan, worden zü meteen gebleekt. Bii vroeg invallenden vorst dekken we den bak met een rietmat af. Wie bevredigende resultaten heeft on dervonden van zijn rhabarber plant en, laai ze nu rustig staan. Want het zijn over blijvende en tevens winterharde planten, Uitstekend is het dm in het najaar wal stalmest onder te spitten, hetgeen we in voorjaar en zomer met kunstmest kunnen aanvullen. Zaai-uien kunnen na eind September ge oogst worden. Dit doen we vooral op drogen dag. waarna we ze nog een paar dagen op het bed laten drogen en daarna het lof en de wortels er af draaien. Ze worden vervolgens op een droge, vorst- vrije plaats bewaard. De zaai-uien kunnen langer bewaard blijven dan de poot-uien. Deze laatste konden in Augustus al ge oogst worden en iot Februari bewaard. De zaai-uien. en vooral die met een dunnen NATIONAAL FRONT De heer F. M. P. C. de Boer benoemd tot plaatselijk leider De leider van liet „Nationaal Front" heeft aangewezen tot leider van de ge noemde beweging voor de afdeeling Amersfoort den heer F. M. P. C. de Boer, gep. Ned. Ind. hoofdambtenaar, laatste lijk ass. resident der Palembangsche Benedcnlanden. De heer de Boer werd op 2 Mei 1892 geboren te Oterleek (N.H.). hij volgde de H.B.S. te Amsterdam en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor den Ned. Ind. administratieven dienst (Indologische faculteit). Hij vertrok in 1917 naar Indië en repatrieerde in 1935. In Januari 1936 vestigde hij zich te Amersfoort. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Elfriede Rijkje, d. v. Mees Lambertus van Kolfschooten en Elisa beth Else Lvdia Dowideit. Herniina Reina Paula, d. v. Stephanus Johannes Paulus öbossens en Hermina Reintje Wuestman. GEHUWD: Albert van de Kieft en Hen- drika Cornelia Yiets. OVERLEDEN: Marrigjeri Schuurhuis, oud 54 jaar, cchtgenoote van Lammert Kwakkel. Johannes van de Kolk, oud 18 jaar. on gehuwd. Sophia Hendrika Pigeaud, oud 71 japr, weduwe van Hendrik Jan Smit. Pieter Breed, oud 82 jaar, weduwnaar van Trijntje Louw. PAARD EN WAGEN TE WATER Aan de'Kleine Koppel geraakte gister middag een met paard bespannen wa gon, bestuurd door K., te water. Omstanders hebben het paard los van den wagen weten te maken en vervol gens beide op het droge getrokken. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 4 t/m. Donderdag 10 October vertooning van de film „Bloemen uit-Nizza". Zondag doorloopend, aanvangend 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30. 6.00 en 8.15 uur. Woensdag om 2.30 uur matinee. Overige avonden om 6.30 en 8.00 uur doorloopend. CITY THEATER. Van Vrijdag 4 t/m. 10 October vertooning van de film Pygma lion. Zondag doorloopénd, aanvangend 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.00 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Circusreizigers". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor a'ne meisjes geopend op Dinsdsg- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. A.K.G. HcrfsttentoonsteL GILDEIIUIS ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen R.K. OPENBARE LE straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10— 1T 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). AMICITIA. 13 October. Thé dansant van Dan Bearda. 36 uur. AMICITIA. 14 October. Ned. Ver. v. Huis- 2.30 uur n.m. AMICITIA. 15. 16 en- 17 October. Vertoo- ning van.eultureele films. Aanvang: 9 en 11 uur v.m., 1.30 en 3.30 uur n.m., uur n.m. GEREF. KERK L.V.-STRAAT. 17 Oct. Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken in Nederland. 11.15 DE VALK 19 Oct. Feestavond Speeltuin- ver. „Leusderkwartier", 8 uur n.m. AMICITIA. 20 Oct. Amersf. Kpnstkrïng Ciaudine Witsen Elias draagt poëzie voor. 2.30 uur n.m. Afd. WITTE GOEDEREN DAMES PYAMA'S in aparte modellen oooooooooooooooooooo o o o o o o o o o O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O oooooooooooooooooooo WOLLEN FEDJASJES Wollen kniewanners Buikgordels Slaap-sokken Wollen knie-kousen Lange wollen kousen In 't middelpunt van alle interesse staat op 't moment de „Wintermantel". En... aangezien men niet weet, hoe lang men met een derge lijk stuk moet toeko men, is het zaak een góede kwaliteit te koopen en is 't zeer preferabel zulk een model te kiezen, wat zoo weinig mogelijk aan de mode onder worpen is. Links: Een élégante beige flausch mantel met bruin persianer kraagje. Dit vlot élégant mo del is gevoerd met „hamster" bontvoe ring. Rug en voor-_ pand onderbroken door een breed op gezette plooi. Rechts: Een zeer aparte jas, bruin met bruin Indisch- lam bontgarnecring. In de taille gesloten, met bruin leeren ceintuur. Het voor voorpand zoowel als de rug zeer blou- send. Het bovenstuk gesloten met een dubbele rij knoopen. NIEUWE MODELLEN DRIFT 9 UTRECHT

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5