Het wasschen van kunstzijde PUBLICATIE LAATSTE BERICHTEN VOORSCHOTREGELING voor wederopbouw van vernielde woningen OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL mauw* Uitreiking broodbonboekjes 3e serie WEER BOMMEN OP ROTTERDAM MAXIMUMPRIJZEN voor eenheids rijwielbanden Brand in de hoofdstad - - WILLY PÉTILLON schrijft voor onze lezeressen over: RECEPTEN GLASTRA'S VISCHHANDEL GASONTPLOFFING IN SCHOOL De represailles W erkgelegenheid voor Ned. onderwijzers in Duitschland Advertentiën Fa.WIJK&Co. Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 OCTOBER 1940 's-GRAVEN HAGE, 10 October. Het spreekt vanzelf, dat de regeling en ver goeding van de schade, welke aan wo ningen tijdens de oorlogsdagen is toe gebracht, veel administratieven arbeid en beslommeringen met zich brengen Tengevolge hiervan was het niet moge lijk de schade op korten termijn voor alle geheel of gedeeltelijk vernielde perceelen vast te stellen en tot een ver goeding over te gaan. Echter is het dringend noodzakelijk den wederopbouw van verwoeste 'en het herstel van beschadigde woningen zoo veel mogelijk te bespoedigen. Om nu te voorkomen, dat rlp herbouw zou moe ten wachten op verschillende formali teiten betreffende de financieele afwik keling. heeft de regeeringscommissaris voor den wederopbouw een regeling getroffen, welke van groot belang is voor de eigenaren van vernielde of be schadigde woningen, die om financieele redenen nog niet met den herbouw konden beginnen. Via de gemeentebesturen is de mogelijkheid geopend om van het regeeringscommissariaat een voor schot te ontvangen in die gevallen, waarin het hetreft woningen met minder dan 450 ms inhoud (be drijfsruimte niet medegerekend). Dit zullen dus in het algemeen mid denstands- en arbeiderswoningen zijn. Voor geheel verwoeste wonin gen kan de regeeringscommissaris aan de betrokkenen 80 van de verkoopwaarde van het perceel op 9 Mei 1940 als voorschot op de tege moetkoming in de schade uitkee- ren. Voorshands zal het voorschot echter niet hooger kunnen zijn dan 80 van f 10.000 f 8000. Wanneer men niet in staat mocht zijn het overblijvende deel zelf te finan cieren en geen hulp van derden kan krijgen, kan de regeeringscommissaris het verschil lusschen de kosten van nieuwbouw en het voorschot als hypo theek leenen. Deze hypotheek zal in nor male gevallen tegen 4 worden ver strekt, doch indien de financieele toe stand van den betrokkene daartoe aan leiding geeft, kan de regeeringscommis saris gemakkelijker voorwaarden toe staan. Er zijn maatregelen getroffen om deze voorschotregeling zoo vlot en soe pel mogelijk te doen functionneeren. Natuurlijk moet aan eenige eischen worden voldaan. Zoo moei, het te be bouwen pand in overeenstemming zijn met de geldende voorschriften en pas sen in de eventueel in voorbereiding zijnde stadsplannen. Voorts moet het regeeringscommissariaat goedkeuring verleenen voor de uitvoering in ver band met de benoodigde materialen. Is hierover echter overeenstemming be reikt, dan kan de financieele regeling zonder vertraging tot stand komen. In bepaalde gevallen heeft dit sys teem reëds tot goede resultaten geleid. In Roosendaal. Westdorpe en enkele andere plaatsen wordt reeds met voor- schotten, welke krachtens deze regeling verstrekt zijn, gebouwd. Het is echter aan geen twijfel onderhevig, dat er in veel meer gevallen van deze regeling gebruik gemaakt zou kunnen worden dan tot dusverre geschied is. Het gemeentebestuur is de instantie, tot welke men zich kan wenden, indien men meent op toepassing van deze voorschotregeling recht te hebben. Van de zijde van het regeeringscommissa riaat voor den wederopbouw zullen de gemeentebesturen de noodige inlichtin gen ontvangen. Een doode. zware materieele schade ROTTERDAM, 10 Oct. (A.N.P.) - Weer hebben onverantwoordelijke En gelsche vliegers de vreedzame Rotter damsche burgerbevolking met hun bri santbommen bestookt. Gisteravond kondigde het onver flauwd werken van het luchtafweerge schut aan, dat vliegers der „Koninklijke Luchtmacht" het luchtruim weer on veilig maakten. Een gelukkige omstan digheid was wel, dat zoo goed als alle burgers binnenshuis waren. Een serie van drie bommen werd in het wilde weg geworpen op den omtrek van den Hofdijk, waar in wijde omge ving zware schade werd aangericht. Op den hoek van den Hofdijk en de Anna Mariastraat sloeg een zware explosieve bóm in de Rijst raat, in den naasten omtrek zware schade aan de omliggen de panden berokkenend. Scherven vlogen in het rond en een meisje werd in een woning op slag gedood. Vermoedelijk is het een inwoonster van Zevenaar en was zij in Rotterdam in betrekking als buffetjuffrouw, maar het lijk is nog niet geidentificeerd. Door de overige bommen werd groote verwoesting aangericht aan de Rechter Rottekade. de v. d. Werfstraat en de Almondestraat. Evenals aan den Hof dijk zijn ook hier vele panden min of meer ernstig beschadigd en eenige huizen zijn zelfs grootendeels verwoest. In wijden omtrek sprongen bovendien nog talrijke ruiten, terwijl door de rondvliegende scherven een aantal menschen verwondingen opliepen. Op het eerste sein rukten de hulp diensten van electriciteits-, gas- en wa terleidingbedrijf uit en zii hebben zich den geheelen nacht aan het opruimings en herstelwerk in den omtrek van den Hofdijk bezig gehouden, evenals de op- 's-GRAVEXHAGE, 10 October. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart deelt mede. dat bij de „prijzenbeschikking eenheidsrij- wielbanden no. 1", welke heden in wer king is getreden, maximumprijzen voor eenheidsrijwielbanden zijn vastgesteld. Eenheidsrijwielbuiten- en. binnenban den, welke volgens de voorschriften van het rijksbureau voor rubber zijn ver vaardigd, zijn te herkennen aan de zwarte respectievelijk roode kleur en aan een merk bestaande uit de letter B, C. H of V. Bij verkoop aan verbruikers bedra gen deze maximum-prijzen, inclusief vracht en omzetbelasting, voor: Tour buitenband: 28/1 1/2 Transport buitenband: 28/1 1/2 28/1 3/4- 1 5/8 28/2 26/2 Tour binnenband: 28/1 1/2 Transport binnenband: 28/1 1,2 28/1 3/4 1 5/8 20 2 (ook ballon) 2S/2 ƒ2.- 3.30 3.70 4.25 4— 0.68 ruimingsploeg van den gemeentelijken technischen dienst. Nader meldt het A.N.P., dat het on derzoek van de Rotterdamsche politie thans aan het licht heeft, georacht, dat het bij den Britschen vliegeraanval op den Hofdijk en naaste omgeving te Rot terdam omgekomen meisje was de 19-jarige mejuffrouw A. Geurts. ge woond hebbende te Zevenaar, die bij haar oom aan den Hofdijk logeerde. In totaal heeft de geneeskundige dienst der gemeente ongeveer afht slachtoffers van rondvliegende scherven verbonden, die echter geen van allen in een ziekenhuis behoefden te worden op genomen. De burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud heeft vanmorgen de geteis terde omgeving bezocht om de verwoes tingen in oogenschouw te nemen. Bommen op Arnemuiden ARNEMUIDEN, 10 Oct. (A.N.P. Vanochtend zijn brandbommen gewor pen in de bebouwde kom der gemeente. Een der hommen veroorzaakte brand in een woning aan de Lionstraat, welke grootendeels werd vernield. Op andere plaatsen ontstond een begin van brand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bommen in Wassenaar •s-GRAVENHAGE, 10 Oct. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht zijn in het duingebied van de gemeente Wassenaar Engels^he bommen neergekomen, die bijna géén schade hebben aangericht. Een kleine boschbrand, die was ont staan, is snel gebluscht. AMSTERDAM. 10 Oct. In den af geloopen pacht is in het havengebied van Amsterdam een groote brand ont staan, die in den omtrek duidelijk was waar te nemen en waarvan de oorzaak tot nu toe niet geheel kon worden op gehelderd. Het betrof hier een opslagplaats voor landbouwdoeleinden, die niettegen staande het ingespannen blus6chings- werk van de hoofdstedelijke brandweer, die vrij snel ter plaatse was gearri veerd én goed werk heeft verricht, grootendeels werd vernield. Dank zij het krachtdadig inspannen der brandweerlieden kon echter voor komen worden dal enkele steenen ge bouwen. die in de nabijheid zijn gele gen, door het vuur werden aangetast. De hoofdstedelijke brandweer was zich volkomen van de haar opgelegde taak bewust en verschillende brand weerlieden hebben hierbij staaltjes van persoonlijken moed en volharding ge toond. Het nablusschingswerk heeft van ochtend nog enkele uren gevergd. T U door de omstandigheden meer kunstzijden garens verwerkt worden in allerlei artikelen, waarvoor in gewone tijden andere grondstoffen als wol, katoen en linnen worden gebruikt, moet de huisvrouw zich veel meer dan vroeger op de hoogte kunnen stellen van de eischen. die het wasschen van kunstzijden goederen stelt. Het wasschen van kunstzijde is niet moeilijker, maar het is anders en daarom zijn er bepaalde regelen voor, waaraan men zich houden moet. Hei internationaal kunstzijdeverkoopkantoor te Arnhem heeft in een handig boekje verschillende wenken gegeven ten gerieve van de huisvrouw, betreffende het wasschen van kunstzijde. Bij het lezen van de verschillende wenken zal men tot de conclusie komen, dat er toch veel overeenkomst is met het wasschen van andere fijne weefsels en daarom zal de huisvrouw er niet zoo vreemd tegenover staan. Het eenige vreemde is, dat zii die zorg voor de fijne weefsels in de toekomst zal moeten uitstrekken tot andere goederen, zulke, die in normale tijden gerekend worden tot de „gewone wasch" te behooren. KINDERHOEKJE Drie personen gewond s-GRAVENHAGE, 10 October. In de openbare school voor voorbe reidend lager onderwijs aan de Am- munitiehaven alhier, heeft zich van ochtend door onvoorzichtigheid van een werkvrouw een gasontploffing voorgedaan, waardoor eenige perso nen gewond zijn en groote schade is aangericht. Om. ongeveer half negen nam de 20-jarige werkvrouw M. J. C. H., wonen de in de Gerard Doustraat. een sterke gaslucht waar, welke speciaal uit een kamertje, gelijkvloers aan de voorzijde an de school gelegen, kwam. Zij beging de onvoorzichtigheid een lucifer op te steken, ten einde een eventueel lek op te sporen. Hierdoor ontstond een zware ont ploffing, gepaard gaande met een groote steekvlam, waardoor de deur en de gor dijnen in de kamer vlam vatten. Mej. H. bekwam brandwonden aan armen eri hoofd, welke voorloopig in het militair hospitaal verbonden zijn. waarop de ge neeskundige dienst haar naar het zie kenhuis aan den Zuidwal heeft gebracht. Tijdens de ontploffing bevond zich in het gezelschap van mei. H. de 40-jarige onderwijzeres, mej. J. B.. wonende aan de Gouverneurlaan. Deze werd door de kracht van de ontploffing tegen de muur geslingerd, waardoor zij een hersen schudding bekwam en door rondspatten de glasscherven werd verwond. In ern- stigen toestand is zij eveneens naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Een tweede onderwijzeres, de 23-jarige mej. E. A. uit de Wilhelminastraat, die op het moment van de ontploffing het schoolgebouw binnenkwam en zich in de 0.87 0.96 1.05 1.12 Voor de maximum-prijzen, die zijn vastgesteld bij verkoop aan grossiers en detaillisten, wordt verwezen naar de Nederlandsclie Staatscourant, waarin de bovenvermelde heschikkine is opge nomen. Voor het monteeren mag ten hoogste een bedrag van f 0.30 per hand worden berekend. Rij gelijktijdige montage van een binnen- en buitenband mag het be drag van f 0.30 slechts één maal in re kening worden gehracht. Tenslotte wordt er op gewezen, dat met. uitzondering van garantiebepalin gen, de betalin.es- en leveringsvoor waarden. zooals deze op 9 Mei 1940 gol den, niet mogen worden gewijzigd. DE wasch voorschriften gelden voor alle soorten kunstzijde, onverschil lig of zij van viscose, acetaat- of koper- kunstzijde gemaakt zijn. Het verdient aanbeveling bij elk stuk goed van kunst zijde zich van de voren te overtuigen of het waschbaar is. Het is bijvoorbeeld mogelijk, dat een crêpeweefsel te sterk krinkelt gelijkstaande met krimpen en dan kan het alleen in een chemische wasscherij behandeld worden. Het goed wordt niet langer dan een kwartier of twintig minuten in. de week gezet in slap zeepsop. Dit sop mpet koud zijn en mag volstrekt niet heet wezen, daar vlekken, die eiwit bevatten door heet wa ter stollen en dan niet meer uit het weef sel te verwijderen zijn. En het is verwon derlijk in hoe veel stoffen eiwit voor komt: groente, boter, vet, saus. bloed om er slechts enkele te noemen. Het goed moet drijven in het water. Dan wordt het voorzichtig uitgeknepen; het vuil van het weekwater mag niet in het waschwater komen. Is er geen tijd voor weeken, dan het goed flink bevochtigen om de werking van het zeepsop gelijk matiger en vlugger te maken. Scherpe zeep of zeepvlokken mogen voor kunstzijde in het geheel niet ge bruikt worden, een zachte zeepsoort is noodig. Deze moet van te voren geheel in koud water opgelost worden, hoog stens in lauw water, maar in geen geval in warm water wasschen. Het goed wordt gewasschen door herhaaldelijk onderdompelen en uitknijpen. Niet wrij ven, niet borstelen, niet wringen. Als het schuim verdwijnt moet men nieuw sop nemen. Van gekleurde weefsels moet de kleur echtheid onderzocht worden door een klein tipje in helder koud water te donv pelen en tusschen een schoonen doek ste vig uit te knijpen. Geeft het niet af. dan kan het gewasschen worden. Geeft het wel af. dan is het beter het aan een che mische wasscherij te geven. Met uit spoelen moet men steeds zeer voorzich tig te werk eaan. Het goed mag niet langer in het spoelwater blijven dan ab soluut noodzakelijk is en verschillende stukken mogen niet nat op elkaar ge legd worden. Ze moeten door doeken ge scheiden worden gehouden. Men moet zoo lang spoelen tot het water geheel helder blijft, zoodat de zekerheid be staat, dat alle zeep verwijderd is. Het drogen en strijken van kunstzijde vereischt eveneens bijzondere zorg. Daar zullen wij morgen over spreken. Vischtimbal Benoodigdheden: een pond gekookte witte visch, onverschillig welke. Een kwart liter witte saus; ruim een half ons geraspte oude kaas; een eetlepel boter; een half theelepeltje mosterd; peper en zout naar smaak. Tomaten en peterselie voor garneering. Bereiding: De witte saus, welke voor dit gerecht noodig is, wordt op de ge wone wijze gemaakt van een stukje boter, een eetlepel bloem en een halve liter melk of vischwater. De visch die gebruikt wordt kan een overschot, zijn; kan ook. versch gekookt worden. Schelvisch is er zeer geschikt voor, maar iedere witte vischsoort kan gebruikt worden. Neem de visch van de graat én ver wijder alle kleine graatjes en vellen Verdeel ze in kléine stukjes met een vork. Laat de saus bekoelen of geheel koud worden en vermeng ze met. de visch, de kaas, de gesmolten boter, mos terd. peper en zout. Proef of het meng sel smakelijk genoeg is, doe er anders een paar druppels aroma of ansjovisch essence door of wat ansjovischpuree Doe het mengsel in een giadden vorm of een kom. die met boter hestreken is Bind er een met. boter bestreken papier overheen en laat ze een uur in een pan met water zachtjes koken. Stort den inhoud, warm of koud. garneer den schotel met parties of schijfjes tomaal en takjes peterselie. Oe benoodigde visch even bestellen Alleen gevestigd Utrjitraat Aü, TeL 4092 59. Ze kwamen één. twee, drie, van heinde en ver met planken aanhollen en bouwden een schutting om de huizen heen, die aan de spoorbaan grensdenNu kon geen een be woner van Halfweg meer iets van het monster zien. Hoe laat ze precies in Haarlem waren, wist Kobusje niet. 60. Baar werden ze feestelijk met muziek ontvangen. Ko busje Bol zette zijn buikje vooruit en zei: „Dank u zeer, mijne heeren. Maar, hebt u iets te bikken?" Toen werden Kobusje en alle deftigheden getracteerd op allerhande zoe tigheid. Kobusje smulde zijn buikje rond vestibule bevond, kreeg snij wonden aan het gelaat door rondspringende glas splinters. Zij is in het militair hospitaal verbonden, waarop zij heen kon gaan. De uitwerking van de ontploffing was groot. Vele ruiten werden vernield en ook aan het schoolgebouw werd veel schade aangericht. De motorspuit van het bureau Prinse straat is uitgerukt en heeft de ontstane brand gebluscht. In de komende weken meer interneeringen indien het Indisch Gouvernement in zijn houding volhardt 's-GRAVENHAGE, 10 Oct. (A.N.P.) Het aantal personen. <iat dezer dagen ter vergelding van de behan deling van de Duitschers in Neder- landsch-Indië is geïnterneerd is tot 130 gestegen. In de komende weken zullen meer interneeringen plaats vinden indien geen berichten uit Indië worden ontvangen over een wijziging in de Tiouding van het gouvernement aldaar. Aan Duitsche zijde heeft men echter nog niet de hoop opgegeven, dat althans ten deele aan de Duitsche verlangens zal worden voldaan doordat in de behandeling der Duitschers een aan merkelijke verzachting zal worden gebracht. Het lot van de personen, die thans voor interneering vreezen, hangt dan ook van het Indische gouvernement af. 's GRAVENHAGE, 10 Oct. De secretaris-generaal van het depar tement. van onderwijs, kunsten en wetenschappen maakt bekend: De Duitsche regeering biedt, in het bijzonder om de werkloosheid onder de Nederlandsche onderwij* zers te bestrijden, om te beginnen- aan ongeveer 150 tot 200 Neder landsche L.O.-aktebezitters de mo gelijkheid, na een voorbereiding van eenige maanden in het Duitsche onderwijs te werk te worden ge steld. Voor een dergelijke voorbereiding, welke aan de hoogeschool voor onder wijzersopleiding te Oldenburg zal plaats hebben, komen alle niet volledig bezette onderwijskrachten in aanmer king, die de Duitsche taal machtig zijn en voor deze aangelegenheid be langstelling hebben. Het spreekt van zelf. dat het Duitfeche rijk bij dit aan bod slechts waarde hecht aan bekwa me onderwijzers, wier vakbekwaam heid, karaktereigenschappen en optre den den Nederlandschen onderwijzers eer aandoen. Gegadigden kunnen zich terstond bii den inspecteur van het lager onderwijs in het district, waarin hun woonplaats gelegen is, aan melden. Van den dag van hun aan komst in Oldenburg af ontvangen zij het aanvangssalaris van de Duit sche onderwijzers, dat maandelijks bruto ongeveer R.M. 175 tot 200 be draagt. ZONDER BON Levertraan emulsie Sinatran, Sanostol, Halif.ran, Drogisterij Arnh.straat 5 Ooticien Tel. 3181 ALS DE ZAAK RUST WERKT DE ADVERTENTIE U HOtPT HET UIT/ „IS OAT MUN REGEN JAS DIE IK WILDE AF DANKEN HOEKSEMA'S VERVER'J DOET WONDEREN HET BESPAART U PUNTEN Langestraat Si Telf 3096 M=t ingang van Maandag 14 October tot en met Zater dag 19 October 1940 vindt de uitreiking plaats van de 3e serie broodbonboekjes. Het Distributiekantoor, Plantsoen West 2, is daartoe geopend voormiddags van 8J412M uur en namiddags van 26 uur: voor bezitters van distributiestamkaartnummers 1 t/m 4000 op Maandag 4001 t/m 8000 8001 t/m 12000 1200% t/m 16000 16001 t/m 20000 20001 t/m 24000 24001 t/m 28000 28001 t/m 32000 32001 t/m 36000 36001 t/m 40000 40001 t/m 45000 45001 en hooger Op de tijden, 14 October voormiddags 14 namiddags 15 voormiddags 15 namiddags 16 voormiddags 16 namiddags 17 voormiddags 17 namiddags 18 voormiddags 18 namiddags 19 voormiddags 19 ^namiddags aarop het nummer van het, -gezinshoofd aan de beurt is, kunnen ook de broodbonboekjes voor de overige gezinsleden afgehaald worden. Alle distributiestamkaarten dienen te worden medegebracht Landbouwende bevolking, die uit eigen product brood wenscht te bakken, moet daarvan m'ededeeling dóen. Amersfoort. 10 October 1940. De Leider van den Distributiediejist Amersfoort, J. HAARS. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. De Provinciale Voedsricommissaris voor Utrecht maakt het. volgende bekend: De tel?rs van tarwe en'of rogge, die in aanmerking wen- schen te komen voor behoud van deze granen voor gezins gebruik, dienen zich ta wenden tot den Plaatselijken distri- butiedienst ten gemeentehuize. De verkregen verklaring, welke echter geen waarde als vergunning heeft, dient bij den Plaatselijken Bureauhouder te worden ingeleverd, na ontvangst waarvan de Voedsal- commissaris een vergunning zal verstrekken. De Provinciale Voedselcommissaris voor Utrecht, A. J. DE GOEY. Utrecht, 9 October 1940. 795 870 1033 1954 2036 2326 3199 3216 3331 42« HACO-TREKKING 5e KLASSE, 4e LIJST TREKKING VAN DONDERDAG 10 OCTOBER 1940 HOOGE PREMIËN f 1000.— 4Ö45 t 400.— 4647 6749 11310 17963 1 200.— 6371 9264 15621 17285 f 100.— 7104 10056 15498 PREMIËN VAN 70.— 60 62 84 96 307 347 639 1121 1219 1275 1284 1371 1551 1677 2369 2525 2555 2586 2647 2807 2911 3572 3713 3759 4086 4097 4372 4392 4408 4575 4666 4966 5003 5044 5201 5254 5289 5385 5498 5654 5689 5741 6003 6039 6053 6162 8218 6203 6411 6485 6549 6708 6783 7047 7059 7220 7487 7776 7957 8026 8139 8142 8179 8207 8278 8438 8525 8627 8635 8842 8894 S009 9357 9565 9890 9954 10035 10185 10265 10524 10528 10626 10826 10860 10915 10994 11170 11273 11297 11351 11472 11560 11601 11632 11842 11905 12005 12128 12268 12304 12530*12565 12617 12765 12839 12930 13082 13091 13162 13301 13464 13501 13615 13630 13832 13842 13910 13965 13996 14032 14375 14539 14543 14708 15094 15173 15364 15465 15523 15594 15598 15653 15849 16339 16570 16709 16720 16775 16819 1S838 17240 17299 17716 17767 17793 17808 17818 17844 18070 18099 18179 18467 18499 18556 18681 18877 18936 19074 19092 19490 19510 19796 19800 19856 20021 20135 20300 20351 20367 20390 20697 20808 20913 20990 GEEN PREMIËN 25 41 87 158 165 326 373 477 583 632 635 637 685 692 762 763 813 839 850 915 1000 1044 1050 1055 1072 1115 1147 1189 1221 1227 1274 1400 1423 1462 1484 1541 1727 1738 1757 1842 2041 2093 2149 2193 2331 2455 2464 2560 2633 2741 2745 2776 2795 2802 2310 2829 2836- 2910 2941 2961 3023 3069 3073 3141 3284 3365 3378 3399 3430 3489 3504 3561 3570 3594 3601 3610 3618 3624 3937 4009 4031 4063 4125 4127 4131 4182 4197 4216 4256 4283 4290 4355 4364 4400 4461 4682 4714 4801 4313 4855 4925 4937 4964 4977 6030 5031 5070 5106 5159 5229 5447 6471 5494 5500 5521 5621 5656 6676 6782 5833 5848 5898 5908 5926 5982 5991 5995 6021 6049 6104 6111 6164 6192 6196 6212 6328 6340 6346 6405 6412 6414 6422 6421 6460 6482 6503 6559 6608 6727 6758 6867 6924 7028 7039 7056 7095 7170 7208 7225 7274 7297 7542 7572 7585 7586 7623 7674 7687 7699 7744 7774 7824 7850 7875 7886 8073 8078 8101 8126 8145 8160 8170 8234 8287 8368 8426 B434 8472 8476 8515 8542 8596 8626 8639 8643 8645 8656 8752 8778 8808 8854 8869 8939 9012 9142 9224 9278 9309 9369 9379 9451 9487 9583 9622 9625 0798 9843 9844 9881 9898 9899 9921 9964 10017 10045 10087 10091 10096 10140 101S8 10219 10222 10236 10258 10322 "10346 10422 10503 10692 10709 10761 10789 10813 10908 10924 10936 10972 11014 11039 11049 11061 11063 11093 11101 11104 11117 11127 11148 11162 11133 11219 11258 11541 11567 11576 11848 11857 11898 11920 12011 12018 12032 12070 12071 12127 12188 12103 12204 12263 12311 12358 12361 12392 12401 12428 12455 12463 12501 12514 12555 12594 12625 12630 12639 12749 12755 12811 12967 12985 12996 13049 13067 13089 13093 13094 13105 13109 13195 13203 13210 13346 13368 13433 13517 13561 13575 13616 13650 13735 13837 13881 13886 13016 13956 13967 13994 14004 14006 14014 14051 14074 14129 14140 14163 14171 14204 14225 14273 14283 14316 14319 14324 14357 14463 14468 14514 14534 14624 14675 14690 14742 14767 14846 14849 14876 14880 14974 14997 15032 15120 15129 15160 15245 15289 15327 15355 15385 15418 15564 15578 15585 15632 15652 15670 15707 15732 15761 15800 15887 15943 15951 15954 15998 16018 16057 16072 16108 16221 16265 16309 16351 16417 16434 16465 16476 16623 16628 16636 16077 16727 16734 16749 16827 16844 16906 10966 17043 17067 17108 17137 17233 17258 17259 17262 17306 17314 17407 17565 17530 17599 17672 17709 17742 17746 17782 17821 17889 17917 17943 17989 18102 18103 18119 18133 18163 18232 18239 18339 18463 18503 18536 18550 18580 18595 18596 18699 18777 18833 18842 18902 18904 18920 13994 159S8 19037 19048 19056 19082 19170 19184 19198 19223 19276 19298 19332 19355 19363 19414 19416 19531 19559 19561 19592 19613 19622 19675 19731 19862 19877 19887 19923 19932 19951 20024 20064 20078 20089 20124 20182 20190 20250 20288 20403 20653 20674 20686 20704 20707 20750 20761 20786 20847 20848 20058 20979

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3