VOOR HET KIND Het sprookje van zoete Lotje OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Het drogen en strijken van cunstziide Bonnendie nu geldig zijn I RUBRIEK VAN OOM BOB WILLY PETILLON schrijft vcor onze lezeressen oven RECEPTEN Radio-Programma s „UIT EIGEN PEN" BRIEFWISSELING 2r BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 11 OCTOBER 1940 IJ het drozen en strüken van kunstziiden goederen moet evenals bij het was- schen met een/ge zorg te werk worden gegaun. Als het wasschen goed gelukt is en door onoordeelkundig drozen en strijken zou het werk bedorven worden znu immers alle urbeid tevergeefs zijn geweest! Om te beginnen mogen kunstzijden artikelen alleen bij mutige warmte gedroogu worden. Als men ze in de buitenlucht droogt moeten ze hij voorkeur met te vee aan de zon blootgesteld worden omdat de kleuren daarvan zouden lijden. Bin nenshuis mag men ze niet dros en bij een kachel of bij radiatoren van de verwur- tning Het fimere goed mus nooit op elkaar gelegd of gehangen worden daar cr dan gevaar bestaat dat de kleuren door elkaar hopen of dat het goed in de lenste of de breed'e gerekt wordt Dergelijke Hitte stukken moeten voorzichtig worden uit geknepen en dan in ren witten doek liefst een badhanddoek worden gerold waarbij zü door drukken of herhaoldeliik 'n- en uitrollen zoo veel moeeliik worden gedroosd Hoe meer wuter nn deze witzt uordt verwijderd hoe heter Zou men het goed dadelijk nn'tansen om te drogen dan zou dit proces niet gelijkmatig nlaots hrh'ben en dit zou alweer een nadceligen invloed hebben on de kleuren. Dit geldt voor effen weefsels even goed als voor bonte. A Is er nu zoo veel mogelijk water op rle hovenRonoenifle mpthode verwij derd is. dan zijn alle aladde weefsels ee reed om cestreken Ip worden Cinque weefsels en verschillende crêpes moeten volkomen drooe eestrPken worden, om dat zij anders onder het strijken stad zouden worden. Gebreidp coederen. waaronder men alle kunstziiden tricot aces rekent, ja ponnen, zoowel als blouses, shirts en lincerie kunnen hpt best Cvorden ge; drnogd zonder ze daarna te strijken Zij worden danrtoe in den eoeden vorm op dopken uitcpsnreid Bij hei strijken van kunstziiden arti kelen zijn zoo lang het ijzer niet te heet is. feitelijk ceen bijzondere voor zorgsmaatregelen noodig. Men moet echter goed en met zorg strijken daar door slordig strijken de mogelijkheid- bestaat. dnl er vlekken of glanzende plekken ontstaan Be hoste manier i? om met een matig warm ijzer op den vprkcerdpn kant te striiken. terwijl hp< goed iets, maar gelijkmatig vochtig moet zijn. Hieruit volgt vanzelf, dal kunstziiden goederen nooit op de ce wone wiizp ingevocht moeten wordeh Wil men om een of andere Teders per sé op den goeden kant strijken, dan verdient het aanbeveling een vochtige lap op het goed te leggen. Het strijken moet vlug gaan en men moot niet te hard drukken. Er kan niet genoeg na druk op geleed worden dat het striik ijzer vooral niet te warm mag zijn. Strijkt men met een electriseh ijzer, dan is de grootste voorzichtigheid ge boden. Tricotages dus alles wat gebreid is moeien in de lengterichting op de strijkplank worden gelegd maar men moet ze in de breedte strijken. Is het stuk op deze wijze afgestreken, dan strijkt men nog eens over in de lengte richting, daarbij het iizer van onderen naar boven bewegend Op deze wijze worden overhemden en ondergoed ..op maat" gestreken en vermijdt men de onaangename gewaarwording van klpe dingstukken, die uit iedere wasc.h eerii ge maten kleiner te voorschijn komen Ze rekken dan onder het dragen wel weer op. maar het goed heeft er onnoo dig van te lijden. Vouwen kunnen in bet algemeen eemakkpliik worden eind gestreken HET strijken van ctverhemden eischt altijd ccnige bijzondere zorg. dus ook bij kunstzijde. Men st rij kt ze het best onder een zachte eenigszins voch tig gemaakte lap De vochtigheid er van moet echter zoo gering zijn. dat het overhemd er niet zichtbaar meer door bevochtigd wordt, daar anders kringen kunnen ontstaan. De frontstukken moe ten gestreken worden van het midden uit naar links en naar rechts en niet van onder naar hoven, omdat dan de bovenkant gaat plooien. Manchetten, en boorden moeten eerst met het ijzer worden aangedrukt en pas worden ge streken, als men er zeker van is. dat nergens vouwen meer zitten. Zooals reeds gezegd, moeten alle crê peweefsels geheel droog worden gestre ken. Zijn zij hij hel wasschen te vee! gaan krinkelen en dus gekrompen, dan kan men ze met de hand van te voren wat glijd strijken. Het ijzer dat voor deze stoffen gebruikt wordt, mag voor al niet te zwaar en ook alweer niet te warm zijn. ^Icn moet er licht en vlug mee over de stof glijden. Borduursels moeten altijd aan den verkeerden kant worden gestreken, bij voorkeur op een plank met een kussen Heeft men dit niet. dan kan een vier dubbelgevouwen stuk molt oh. dat op den strijkdeken wordt geleed, ook dienst doen. Wie eenige handigheid heeft met het strijkijzer en wie eenige zorg aan dit tóch altijd delicate werk wil besteden, zal de ervaring opdoen, dat ook hei st rijken van kunstzijde geen bezware behoeft op te leveren, als men altijd blijft bedenken, dat ze behandeld moet worden als een fijnere stof. ook al wor den er nu kledingstukken van ge maakt. die in gewone dagen van wol of katoen zijn Maar vraagt ook niet de behandeling van wol in de wasch eeni "p bii7onderp toewijding en zorg? Zwitsersche risotto (Ingezonden) Benoodigdheden: drie kopjes rijst, zes kopjes water, twee bouillonblokjes, een half uitje, een kopje geraspte kaas. een half ons boter of vet, wat zout. Bereiding: De rijst wordt in een doek droog afgewreven. Het uitje wordt fijn gesnipperd en met de rijst in de botei ZATERDAG 12 OCTOBER JAARSVELD, 414, M. A VRO-Uitzending S.Oü Nieuwsberichten ANP., gram.muziek. S.30 Orgelspel. 8.50 Gram.muziek. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 11.00 Cyclus „In de schijnwerper". 11.15 Gram.muziek. 12.00 Jerichten; AVRO-Acolianorkcst. 12.45 Nieuws er. economische berichten ANP. 1.00 AVRÖ- Amusementsorkest en solist. 1.45 Disco-cause- -ie. 2.25 Amabile-kwintet. 3.10 Reportage .30 Concertgebouworkest (opn.). (4.15—4.3' auscrie „Tooneel en tooneelgezelschappen" ">.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Omroeporkest en gram.muziek. (6.45— o.50 Berichten). 7.00 Vragen van den dag .ANP). 7.15 Haagsch trio. 7.45 Interview. 8.01' Nieuwsberichten ANP. 8.10 AVRO-Amuse mentsorkest en solisten. 8.559.00 Nieuws berichten ANP. sluiting. KOOTWIJK 1875 M. - KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten .Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.01 Nieuwsberichten ANP. 8-15 Gram.muziek. 9.00 Berichten (Duitsch). 9.15 Gram.muziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. gram.muziek. 1.15 KROrorkest. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gram.muziek. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Cabaret-programma (gr.pl.) 4.10 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP -5.30 KRO-Melodistcn en solist. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Reportage. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 KRO-Kamerorkest (7.307.45 Berichten Engelsch). 8.00 Berich ten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. gram.muziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 8.50 Wy sluiten den dag. 8.55-r- 9.00 Nieuwsberichten ANP. gebakken tot de rijst lichtgeel ziet. Daii worden de kopjes kokend water er bij gevoegd, waarin de bouillonblokjes zijn opgelost. Nu gaat een deksel op de pan en op een klein vuur laat men al les koken, ongeveer vijf eii dertig tot veertig minuten. Daarna wordt de kaas er door gemengd', waarhij men de pan alleen mag schudden en niet roeren. Als men wil kan men dit zeer een voudig recept, nog wat verfijnen door wat stukjes kip bij de rijst te voegen en wat fijngesneden tomaten of toma tenpuree of een van beiden. Van 7 Oct. t.e.m. 13 Oct. zijn de mei 9 genummerde dubbele bonnen van het broodbonboekje geldigDe bonnen welke 13 October nog niet gebruikt 'zijn, blijven nog geldig t.e.m15 October echter niet in hotels of restaurants. Voorts zón in omloop voor kinderen beneden 4 tuur. halve broodkaarten. Naast de .halve broodkaart ontvingen de kinderen een toeslagkaart waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lang rondkomen als de broodkaart geldig is- Bons 05 te.m. 12 (boterkaart) 2xfons boter. Bons 05 06 07 (velkuart) 2ons margarine of 21/» ons boter Bon OS (vetkaart) 2lh ons gesmolten vet of 2Vi ons boter. Bons 09, 10. II en 12 (vetkaart) 2'/a ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug tot en met 18 October. Bon 109. een kilo suiker tot en met 25 October Bon 114: Ni nond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November. Bon 78: y2 pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend hakmeel tot en met 1 November Bon 76: i/2 pond rijst of rijstemeel iot en met 1 November. Bon 77: pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met l November. Bon 28: 1 ons maïzena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November- Bon 15: I ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bons 03 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 03 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten of 100 gram gekookte worst soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 7 Oct. t.e.m. 13 October. Bons, die op 13 Oct. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 20 October, echter niet in hotels of restaurants. Pctroleumzegel Perinde 6 Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode a. Geldig t.m. 10 November. Geeft recht op 2 L. petroleum. Bon 104: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoud zeep Af 200 gram zachte zeep Af 250 gram zeeppoeder Af 125 gram zeepvlokken Af 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, óf 200 gram vloeibare zeep tot en met 18 October. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 laar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème nf een pot scheerzeep tot en met 31 December Verder worden voor kinderen beneden 2 laar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar gesteld Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verdeeld warden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 lanuari 1941 Op bon no. 4 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep I: 10 kg. hondenbrood- Groep 2: 10 kg. hondenbrood. Groep 3: 8 kg. hondenbrood. Groep 4: 5 kg. hondenbrood. Groep 5: 4 kg. hondenbrood. Groep 6: 3 kg. hondenbrood. Op bon no. 4 van de voederkaart voor katten wordt kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 7 t e.m. 31 October. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! Lotje was een lief meisje maar ze (lad één groot gebrek: ze hield niet van groente, aardappelen en soep. Zc zou het, liefst de hele dag snoepen. Lotjes moeder hield zo \eel van liaar dochter tje dat zc het meisje alles gaf wat zc wou, zodat er elke dag pudding, taart, koek. chocola en marsepein op tafel stonden. Maar Lotje's moeder wist niet dat ze een heel onverstandige moeder was. want het is voor kinderen veel be ter om groente te eten. Op een goede dag ging moeder met Lotje in het bos wandelen. Moeder had geen chocola bij zich en gaf Lotje een doodgewone boterham. Maar dat was niet naar de zin van het verwende kind. Ze stampte met haar voetje op de grond en begon te schreeuwen van woede. Plotseling stond er een oude vrouw voor hen. die het schreeuwende Lotje hij de hand nam en met opgeheven stok tegen moeder zei: „Ik zal Lotje een weekje hij me houden. Ik zal dat kind leren wat goed is en ik weet dat ik u daarmee een groot plezier doe. Zoek niet naar Lotje. Vandaag over een eek zet ik haar weer voor uw deur en dan zult u zien hoe ze veranderd En voordat de verschrikte moeder iets kon zeggen, was de oude vrouw KINDERHOEKJE 61. I)e conducteurs keken den trein na. Hier en daar wa ren schroeven en moeren afgclnopen. Het zat nog niet zoo stevig in elkaar als tegenwoordig. Onder luid gejuich werd de terugtocht aanvaard. Bii Halfweg' stond een giraf over de schatting te kijken. 62. ..Goede reis. Kobusje." zei hij. „Houdt Ie maar goed Ik voor mij vind een. trein maar een ordinair lomp ding- Maar smaken verschillen. Het gaat wel gauw. dat moet ik zeggen." „Ga jij maar met de trekschuit," zei Kobusfe. „Die doet er drie uur over en wij maar 35 minuten." door GERRIE KÓENRAADS en misselijkheid en woedend was ze op de oude vrouw, die lachend in de keu ken liep. De vierde avond wou Lotje niet meer in'het chocoladebed liggen. Ze kon die chocolalucht niet meer ruiken, ze werd als misselijk als ze er aan dacht. Och, wat zou ze nu graag een stuk droog brood hebben. De vijfde dag was Lotje ziek. Ze wou niet opstaan en weigerde haar ontbijt met Lotje in het bos verdwenen. Lotje hield haar handen voor haar gezicht en keek door haar vingers ang stig naar het oude wijf. Al gauw ston den ze voor een huisje, midden in het bos, waaromheen een heg van bloe men stond. De oude vrouw liet Lotje's hand los en zei vriendelijk: „Zo liefje, je zult je bij mij wel thuisvoelen. Ga maar in de tuin spelen tot ik het eten klaar heb. Dan roep ik je wel!" Daar stond Lotje nu. Ze voelde zich allesbehalve op haar gemak. Ze was 't liefst hard weggelopen, terug naai moeder. Maar' hoe! Toen ze langs de heg liep. kwam ze tot de ontdekking dat ze daar onmogelijk door kon. Alles was van marsepein! Rozen' en tulpen, alles! Toen Lotje dat merkte, ging ze op het gras liggen en begon naar har telust te snoepen. Toen ze bijna alle mar sepeinen bloemen op het veldje had op^ gegeten, riep de oude vrouw. Het eten was klaar. Nee maar. ze kreeg choco ladepudding, bessenvla en amandel taart! Eigenlijk werd Lotje een beetje misselijk van al die zoetigheid. Toen ze klaar waren, bracht de oude vrouw Lotje naar bed. Het bedje was helemaal van chocolade gemaakt.. Heerlijk was uie chocoladclucht, vond het kind en zc sliep die nacht- aan één stuk door, alleen droomde, zc zwaar. De volgende morgen kreeg ze chocola te drinken, en slagroom met boterkoek. Lotje at veel, want zc was al weer be komen van de vorige dag. Daarna speelde ze weer in de tuin en at nog een paar marsepeinen bloemen. Bij het koffiedrinken kreeg ze inplaats van brood en boter, taart met noten en cho colade. Toen kon Lotje voor <le eerste keer van haar leven niet toe tasten, hoe de vrouw er ook op aandrong. Toen ze 's avond in haar chocolade hedje lag, vond ze er al niets meer aan en ze dacht aan moeder die haar elke avond verhaaltjes vertelde.' Wat was 't thuis eigenlijk fijn! Kon ze maar weer terug! Zo gingen een paar dagen voorbij. Lotje kreeg niets dan zoete dingen to eten en ze werd zo misselijk dat ze het oude vrouwtje smeekte of zc niet eens rode kooi mocht hebben, die achter in dat uit chocola en marsepeintaart be stond. Toen zei de ouda vrouw: „Lotje, ik geloof dat je nu genoeg zoetigheid gehad hebt. Zal ik je tijd verkorten en je nu al naar ie moeder brengen? Jo zult nu wel blij zijn met wat ze je voor zet!" Lotje sprong v$n vreugde uit haar bed en bedelde of ze naar huis mocht. Toen haalde de vrouw een wagen te voor schijn, spande er een paard voor, zette Lotje in een wagen en riep: „Hup Bruin, loop hard naar Lotje's huis!" Toen draafde het paard weg en het huisje met de marsepeinen heg was spoedig niet meer te zien. Voor de deur van Lotje's huis hield het paard stil en moeder kwam direct uit huis gelopen. Ze was zo blij dat ze haar dochtertie weer terug had dat ze meteen een koek wilde bakken, maar Lorie zei: „Lieve moeder, geef me alsjeblieft een stuk brood en maak lekkere groene spinazie met eieren voor me! O. ik kan zoetig heid niet meer zien!" Toen Lotje even later naar buiten «ring, om te kijken waar het paard met de wagen trebleven wa>, was er een wonder gebeurd. Het paard en de wagen waren heel klein geworden en in ho ningkoek veranderd. Toen nam Lotje het paardje en wagentje mee naar bin nen en zette het in moeder's kast als aandenken aan die verschrikkelijke da gen bij de oude vrouw. En vanaf die dag heeft Lotje nooit meer iets laten staan en omdat ze zo veel groente en aardappelen at, werd ze gezond en sterk, zodat haar moeder nog vaak in zichzelf zegt: „Als die oude vrouw er niet geweest was (Nadruk verboden). r~ de tuin stond. Maar o wee. teen Lotje de rode kool uit de grond trok. bleek het dat de wortel ook van marsepein was. Lotje begon te huilen van verdriet Beste nichten en neven, Weer is er een week om en wordt een nieuw opstel geplaatst. Deze keer is Violistje aan de beurt, die ik hierbij het woord geef. MIJN VACANTIE DIT jaar zouden wy onze vacantie in Noordwyk doorbrengen. Het voor uitzicht om aan het strand te spelen en pootje te baden deed ons met ver langen uitzien naar het vertrek. Eindelijk was de dag van vertrek aange broken. Eerst moesten wy overstappen in Utrecht en daarna in Woerden. In Leiden gingen we .met de electrische tram naar Noordwyk aan Zee, en zo kwamen we be houden aan. Gelukkig hebben we een rustige tijd gehad, maar het was tanielyk guur en veel wind. We hebben nog bramen gezocht in de duinen en ik heb veel gespeeld met een jongetje dat ook in Amersfoort woont. De tyd is omge vlogen. Met rnyn Vader ben ik nog naar het Geologisch en Mineralogisch Museum in Leiden geweest. Ik kon haast niet genoeg krijgen van het bewonderen van al die prach. tige sten,en. Het is haast een sprookje. La ter zyn wc nog naar een museum gegaan van volkenkunde. Dat vonden we ook erg mooi, vooral vond ik de Indianen mooi. Het was een fijne vacantie, maar eens komt er een einde aan, VIOLISTJE, 10 jaar. Tarzan. De eerste keer heb ik je raadsel niet nagezien. Toen ik het wilde plaatsen en het eens goed bekeek zag ik echter, dat er nogal wat aan mankeerde. Ik heb toen geprobeerd er nog iets van te ma ken, doch dat lukte niet. Vraag Lilliputter maar eens je er mee te helpen, als het goed is, plaats ik het altijd. Lilliputter. Heel verstandig van je om boeken in de vreemde talen te lezen. Je hebt er nu prachtig gelegenheid voor. Wat jammer van het werk. dat het raadsel dat je voor mij maakte spoorloos verdwenen bleek. Als een boek mooi is, kan je het best een paar maal lezen vind ik. Leergraag. Een gevaarlijke onder neming leek mii die waifdelmars, daar je ab soluut niet getraind schijnt te zyn. Nu je dit leest, ben je misschien al een beetje uit gerust, ik ben erg nieuwsgierig de uitslag te vernemen. Ik denk, dat je van het concert geen 100 genoten hebt. Het kan natuurlijk best, dat ik my vergis en je wandelcapacitei ten onderschat. Tom Mix. Wat zal ik je antwoorden op je vraag omtrent de zomertijd? Ik had er mii nog niet in verdiept, maar het zal wel een be*btje vreemd zyn als het pas zo laat licht is. Wees maar voorzichtig met hout sprokkelen. De liederen van Schubert zyn inderdaad niet gemakkelijk te begeleiden. Juffrouw Snap. Ileb je de wis- Rundc-problemen opgelost? Je hebt het erg te kwaad gehad, juffrouw Snap. Een won der, dat cr nog tyd voor „een krabbeltje" aan my over bleef. Juffrouw Snip. Natuurlijk is het erg" verstandig om dadelijk na school aan je huiswerk te- beginnen, doch ik kan wel be grijpen dat het niet altyd lukt. Voor half S 's avonds kan je nog wel een wandelingetje maken. Later op de avond is zulks voor kleine meisjes" verboden. P o pp enmoeke. Dat noem ik nog eens flink. Wat zal zy parmantig op je zelf verdiende pantoffels rondstappen. Je hebt je flink geweerd, want om zo'n bedrag by el kaar te zoeken valt niet mee dunkt my. Waar heb jl de brief van Speenkruidje gestopt? Haar naam stond wel op het couvert, doch cr was geen briefje in. Succes met het kopen van de warme win ter-artikelen. Nufje. Waarschjjrljjk zün er dit jaar dan niet zroveel eikels. Het was sneu Nufje. Eén geluk had je, dat je weer vlug thuis was. Ik was ook wel een beetje bang, dat moet ik je eerlijk bekennen. In de herfst kunnen we zo nu'en dan een regenbuitje ver. wachten. Zonnebloempje. Waarmee was jc zo druk, de laatste keer? Je schreef my" maar een kort briefje. Krans is een moeilijke 'saai, ,ip moet er ri"ar goed je best voor doen. Het is mooi, dat je n-oit te Irt op school komt. £ls je de raadsels geregeld in- stuurt. wordt je jjver vast en zeker beloond. Ik vind het leuk, dat je ook een opstel gaat maken. Pikkie Nougat. Waar je de beuke- nootjes moet verkopen en hoeveel geld je er voor krjjgt weet ik ook niet. Eikels schijnen er niet veel te zyn. Leer je flink in je nieuwe, werkkring? Het is fyn, dat je Maan dagmiddag vry bent, hoeveel nootjes had je by elkaar gezocht? Pinguin. Jammer, dat je zusje geen tyd meer heeft om te schrijven, zy heeft zo lang meegedaan, dat ik haar eigenlijk niet goed meer missen kan. Ik hoop dat jjj mjj nog een poosje trouw blijft. Je hebt ook al veel huiswerk natuurlijk, maar ik denk dat er nog wel 10 minuten per week voor Oom Bob af kunnen. Buitenkind. Zo midden in de nacht uit je bed getrommeld te worden is zeker geen pretje, doch het helpt niet veel of .je al moppert. Verlopen de oefeningen op school nogal naar wens? Ik hoop, dat jullie ze niet nodig zullen hebben. K r u 11 e k o p j e, De naam leek my dadelyk erg bekend, al is het een heel poosje geleden, dat je mjj het laatst schreef. Ga je nu weer geregeld mee doen? Geniet je wel eens van de kookkunst van Leergraag? Madeliefje. Je hebt je zeer ver dienstelijk gemaakt wat de raadsels betreft, ik dank je er wel voor. Je bofte inderdaad met je gemakkelijke beurt. Eeh goed repeti tiecijfer komt altyd van pas. Sy'sje.-Hoe bevalt het je overigens verpleegster te zyn Toch wel prettig niet tegenstaande de drukte? Doe vooral rnyn hartelyke groeten aan Orarijepop en wens haar beterschap. Je kunt haar nu mooi voor lezen uit het nieuwe boek, dat je nog wel gekregen zult hebben denk ik. Boefje. Eerly'k gezegd begrijp ik niet wat ronde hoeken zyit.Ik wist n.l. niet, dat een hoek rond kon zijn. Wat je my verder nog schrijft over de rondes is mjj ook nogal duister, enfin ook aan duisternis raak je ge. wend Boef. Hoofdzaak is, dat jullie bullen veilig en wel op hun bestemming zy'n aange land, succes met de nieuwe inrichting. De oplossingen •erloren, met de woor- veren, lor, mand, loon. Moed verloren, al den: dom, leren, voer II, Sparta Soes Paar Arie Roer (Romp) Tine (Toos, Tini) Aken De prjjs is gewonnen door: Juffrouw Snap, DE RAADSELS i (Ingezonden door een nichtje X X X X XXXXXXXXX X X X X Op de kruisjesljjnen kómt de naam van een familielid. 1 medeklinker 2 schrijfgereedschap 3 niet groot 4 vrucht 5 gevraagde woord 6 op de loer liggend 7 helder 8 kookt men in 9 medeklinker II (Ingezonden door een nichtje) Het geheel is een spreekwoord van 32 let ters. 3 11 12 19 telwoord 8 20 21 15 meisjesnaam 5 7 24 25 niet kort 2 10 13 14 18 drank 9 4 27 speelgoed 29 28 20 30 17 32 jong pluimvee 6 23 28 1 niet goed 16 26 31 25 waar men brood van maakt RUILHANDEL Zonnebloempje. Aan een paar Paulabonnen zal ik je nog wel kunnen bel- pcn. Pinguin. Naar Drostebonnen zal ik nog eeri3 voor je zoeken. Boefje vreogt boeken- en Drostobonnen. Maandagmidda- na 3 uur kunnen de bon. nen gehaald worden. Hartelijk gegroet OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8