a i stadsnieuws! Amersfoort's Markt en Havenwezen Hoogland verrijst weder uit zijn asch De diaconale conferentie der Gereformeerden Üq&nda Werd reeds minder gunstig in 1939 Paard brak een etalageruit Referaat van ds. C. Bouma DE MOOR HET CIRCUS IS GEREED Bijeenkomst van „De Hanze" G. G. VEENENGAAL NIEUW PARIJS Teraardebestelling F. F. Spiekermann 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 OCTOBER .1940 V.J Jaarboekje 1940 voor de Geldersche Vallei VERSCHENEN is hel jaarboekje 1940 van de Kamer van Koop handel en Fabi'ieken voor de Gelder sche Vallei. Een boekje, dat. traditie getrouw; overzichtelijk samengesteld is en waaruit, men belangwekkende gege vens kan putten betreffende handel en industrie in en om onze stad. De middenstander zal deze jaarlijk- sche uitgave met vreugde begroeten, want hij vindt er in, wat. van zijn gading is op het gebied van uitver- koopen en opruimingen, vestigings wet, Handelsnaamwet, kortom al wat des koophandels is. In aansluiring op de nieuwjaarsrede van den voorzitter, den heer Joh. H. van Lonkhuyzen, is uitvoerig weergegeven, hoe het de Kamer verging in de oor logsdagen en hoe zij daarna haar taak opgevat heeft. Vanzelfsprekend is het contact met het plaatselijk distributie kantoor zeer groot. Voor verschillende ondernemingen verleende men bemid delenden arbeid. Zoo gaf de benzine distributie volgens de thans geldende regelen velen -zeden tot klagen, waarbij de bemiddeling van de Kamer ingeroe pen werd ter verkrijging van redelijker quanta benzine. Wat echter in dezen de invloed van de Kamer is, valt niet zoo maar uit te maken. Naar aanleiding van de vooz^genomen rigoureuze inkrimping van den pluim veestapel, heeft een deputatie namens de Kamer een ondez'houd gehad met den secretaris van dr. Schneider te Arnhem, waarna eexi nota werd ingediend. Het zelfde geschiedde naar aanleiding van een waarschijnlijk gerucht. dat weer eens pogingen in het werk werden ge steld om de Barneveldsche eiermarkt te doen omzetten in een veiling, mis schien niet te Barneveld. Borgstellingsfonds A ANGAANDE het Borgstellingsfonds lezen wij, dat zijn ambtsgebied 23 gemeenten omvat, waarvan er zich nog slechts 5 aangesloten hebben. Vele ge meenten toozzen echter z-eeds toenade ring, zoodat 1940 vermoedelijk wel een verbetez'ing te dien opzichte zal brexigexi. Menigmaal moest een verzoek om hulp aan het Fonds worden afgewezezi, omdat de desbetreffezzde gemeente niet steun de. Op de 50 aanvragen in 1939 voor een borgstelling werden 15 toegewezen voor een totaal bedrag van 5280 (gemiddeld 352), overeenkomend met 30 van hei totaal aanvragen. Met opzet is een aazital gevallen ge noemd. welke ieder voor zich duidelijk demonstrcez-en. hoevele kleizie zelfstan digen in nood verkeerexi. Deze nood komt het sterkst tot uiting in de kleine gemeenten. Te dien einde woz-dt dan ook een dringend beroep gedaan op alle ge meenten om zich bii het Boz-gstellings- fonds aan te sluiten. Het batig saldo van het fonds over 1939. zijnde 3603.48 wordt overgebracht naar het inkomen 1940. Wat de financiën van de Kamer betreft, zien we bij de rekening over 1939, dat de inkomsten en uitgaven resp. f 20.147.16 en f 16.626.27 be droegen. Door afschrijving van pan den en inventaris, koersverlies ef- fectezi en reserve Bouwfonds, zijnde in totaal 3.491,50 daarin te verwer- ken, kwam men op een batig saldo van 29.39. De Markten "T)E Amersfoortsche weekmarkt op ■L/ Vrijdag handhaafde zich vrijwel. Er was een geringe teruggang waar te nemezi, veroorzaakt door crisismaatz*ege- len als teeltbeperking enz. De Zatei'dag- avondmarkt loopt regelmatig terug. De verminderde koopkracht van het publiek en het feit, dat de werk- loozenuitkeering den laatsten tijd 's Woensdags plaats vond in plaats van 's Zaterdags, hadden tot gevolg, dat er minder marktbezoekers wa ren en dus ook minder markt koop- lieden. De kaasmarkt loopt terug, terwijl van de automarkt gezegd mag worden, dat zij nog vrij stabiel was. De paardenmai'kten loopen steeds te rug. De aanvoer op de markt in 1939 be- dz'oeg aan: hoendei'eieren 16.270.000 stuks (16.000.000); biggen 5.541 (6.220); tamme konijnen 2.231 (4.6551); wilde ko nijnen 929 (606); kippen 110S7 (9315); kaas 189500 K.G. (235.500 K.G.); werk paarden 47 (65); slachtpaarden 29 (46); izitten 65 (39'; auto's 9.226 (10.005). In ver£? ijking met de tusschen haakjes geplaatste cijfersdie op 1938 slaanblijkt dus dat het afge- loopen jaar voor ons marktwezen minder gunstig geweest is. Ons Havenwezen OVER het jaar 1939 kwamen in totaal 1367 schepen onze haven binnen tegen 1232 in 1938. De aangevoez'de tonnage bedroeg 195.130 ton tegen 168.441 in 1938. In de haven van Hooglazid kwamen 140 schepen aan zzzet 37398 tonnage. Interessant' is ozn heel in het kort eenige cijfers te geven vazz hetgeen in onze haven aangevoerd werd. De aanvoer cn verwerkte goederen betz-of o.a. 1239 ton haver, 58.722 ton stukgoederen, 28.628 ton mais, 12.755 ton hoogovenslakken, 11.548 ton lijn zaad, 12.736 ton tarwe. Tot zoover de goederexz die bovezz de 10.000 ton waren. Daaronder was aan vaten stroop 464, kzüjt 499, aannemez'smaterialen 1304. ijzer waren 1297, gerst 6513, kunstmest 5080, cement 4584, steenkolen 8960, benzine- gasolie 9549, zand 2498, aardappelen 89, turfstrooisel 1385, split 1030, rogge 862 en hout 7630 ton. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat in een jaar tijds toch nog heei wat om gaat in het handelswereldje aan onze Eem! Mededeelingen OVER onze gemeente zelve tref- fen we ook nog eenige aardige bijzonderheden aan. Weet U bijvoorbeeld, dat Amers- fooi't in 1939 een oppervlakte be sloeg van 2350 H.A.. waaronder zoo wel bouw- en weiland, als bosch- en heidegrond? Dat onze straatvexdichting toever trouwd was aan 1109 gaslantaarns en 322 electrische lantaarns? Dat aan de gemeentewaterleiding 11.378 pex'ceelen aangesloten waren, het buizexxnet 118.854 meter lang was en 919 brandkranen telde? Nagenoeg alle in Amersfoort voor in dustz-ie bestemde terreinen behooren in eigendom aan de gemeente en zijn ge legen in het Soesterkwartier. De totaal beschikbare oppervlakte bedroeg ongeveer 85 H.A., waarvan bij na 8 H.A. als bouwrijp kon worden aaxi- gemerkt. De grondprijs varieert van 3.tot 10.— per M2. Op 1 Januari 1938 stonden 470 wonin gen leeg, op 1 Jan. 1939 was dit aantal vez'minderd tot 295 en dit jaar nam het verder af tot 254. Het voz-ig jaar werden 347 woningen gebouwd, meerendeels in den huurprijs van f 200 tot 800, terwijl 62 woningen werden gesloopt of aan bewoning ont- trokken. Andere Gemeenten Hoevelaken telde einde vorig jaar 1594 inwoners, waarvan velen werk vindezi in de Amersfoortsche fabrieken. Het dorp heeft electriciteit, maar geen rioleering en waterleiding. De levens standaard is niet hoog. De werkloosheid nam sterk af. Hoogland telde 4299 invvonei's. Het welvaartspeil was in 1939 matig. Vreemdelingenverkeer nam steeds toe. in verband met. den gunstigezi toestand van den provincialen weg Amersfoort— Bunschoten. Het dorp heeft groofendeels electx-ici- teit, maar geen rioleering, gas- ezi wa tervoorziening. Leusden telde 2496 inwoners. Het welvaartspeil verbeterde aanmerkelijk. Tn Hamersveld zou het verkeer wel toe p.emen, indien de twee tollen daar kwa men te vervallen. Soest, aantal inwoners 18226. Het vreemdelingenverkeer gaat jaarlijks vooruit. De vraag naar nieuwe wonin gen was steeds groot. Izi hoofdzaak be trof de bouw middenstandswoningen. De kooppz'ijzen varieerden van f 3500 tot 7000, terwijl de huurprijzen in hoofdzaak van f 6.50 tot 10 per week bedroegen met een klein percentage van 4.50 tot 6. Rest ons ten slotte nog te vermelden, dat door een bijdrage van dr. Joh. H. Scheurer op treffende wijze de nage dachtenis van den heer F. J. Yenver. immer een werkzaam lid van de afdee- ling kleinbedrijf der kamer, geëerd wordt. Het jaarboekje is gedrukt bij C. C. Cal- lenbach te Nijkerk. Gistermiddag ruim 3 uur wilde een met paard bespannen vleeschwagen op de Langestraat linksaf de Ki'imnie st raat inrijden. Het paard werd tijdens het nemen van de bocht schichtig en liep het trottoir op. waar het in een etalageruit van de fa. Ramselaar tot staan kwam. De ruit ging aan stukken, trrwijl het paard een ernstige snijwon- de aan het linker voorbeen kreeg. De viervoeter is ter plaatse vei'bonden, aarna hij uitgespannnen en op stal gezet is bij de slagerij Ittmann op den Hof. Viertal nieuwe comitéleden benoemd "VTA de lunch werd gistermiddag de 51ste Centrale Diaconale Conferen tie in de Gereformeerde kerk aan de O. L. Vrouwestraat, alhier, voortgezet. De voorzitter, de beer J. II. Veenkamp, opende d,eze middagbijeenkomst. Hij deed enkele huishoudelijke mededeelin gen en maakte bekend, welke comité leden er gekozen waren voor een vier tal provincies. Het waren de heei-en J. Boverhuis (Drenthe). S. J. F. Bosch (Gelderland,); J. H. Veenkamp (Utrecht); dr. J. W. Noteboom (Zuid- Holland). Vervolgens werd het woord genomen door dr. L. Bouma, uit 's-Gravenlhage, die een referaat zou houden. Rede dr. C. Bouma. Dr. C. Bouma had tot onderwerp .Rijkdom en armoede onder Nieuwtes tamentische belichting" gekozen. In bewogen dagen als deze zijn rijk dom en armoede twee felle opponenten. Over rijkdom en arxiiocoLe valt ook in dezen zwarten winternacht het heldere woord van God. De Heere maakt arm en maakt rijk, zoo lezen we in de Schrift Rijkezi en armen zijn voor Hem gelijk. Deze lichtstralen schemerden reeds in Oudtestamentischen tijd, maar het vol le morgenlicht brak open, toen God's Zoon op aarde was gekomen. Over rijkdom en armoede spreekt Jo hannes izi zijn evangelie zoo goed als niet. Slechts één keer spreekt, hij over de „bezorgdheid van de armen". Dit probleem heeft bij hem dus vèr van het centrum afgestaan. Mattlieus en Marcus echter gebx-uiken tal van woorden, waaruit blijkt, dat het sociale probleem niet aan hexi voorbij ging. Lucas gebruikte den term „rijke dwaas" en vertelde over den armen La zarus. Lucas werd voort durend bezigge houden door vraagstukken van maat schappelijk en aard. Aaxidachtige lezing van het evangelie brengt aan bet licht, dat Jezus armoede en armen uit eigezi aanschouwing heeft gekend. Maar hij heeft ook de aanra king niet de rijken gekend. Het is opvallend, dat Jezus bij zijn eerste optreden in het openbaar als pz-o- gram bekend maakte, dat hij gekomen was oni armen het evangelie te leeren. In Jeruzalem waren de tegenstellingen tusschen arm en rijk zeer scherp; er was felle armoede naast pronkerige rijkdom. Wat heeft de Heiland over dit pz*o- bïeern gezegd? Op den voorgrond diene te staan, dat het stoffelijke in God's woord niet op de eerste plaats komt. Jezus zag rijkdom opzichzelf niet als zonde. Wel toornde hij tegen dc zonde der rijken en nam hij armen in bescher ming. Maar nimmer verweet hij den rijken, dat zij rijken waren, hij toornde slechts tegen de zondige wijze, waarop hun rijkdom werd aangewend. In leer en levezi zag hij den rijkdom als cave Gods en genoot hij er soms de profijten van. Dit beteekent, dat hij ook de armoede als eeii gave Gods zag, al dus spreker. Jezus verwierp dus het ge lijkheidsideaal. In het woord Gods heeft rijkdom slechts één beteekenis, namelijk die van instrument in dienst van het Koninkrijk Gods. Opgestapeld bezit is dan ook geen zonde, maar het is gevaarlijk, het leidt snel tot afgo derij. Als rijkdom een verkeerd gerichte macht wordt, kan het nooit ten bate van het Koninkrijk der Hemelen aangevoerd worden. Men dient er zich dan van te ontdoen. Jezus heeft zich daar zeer positief over uitge sproken. De taak van den diaken is die van priesterlijke barmhartigheid, maar vóór alles gaat de strijd om het Koninkrijk Gods. Ds. B. Holwerda aan 't woord Het slotwoord werd door ds. B. Hol werda uitgesproken. Hij wees er op, dat deze tijd, waardoor zoovele dingen problematisch worden, een ernstigen invloed zal uitoefenen op den diacozialen zoi'g. Er zal waarschijn lijk belangrijk meer gevergd worden van de krachten der diakenen. We kunnen slechts triomfeeren, zoo zei hij. wanneer we in vast vertrouwen ons richten op Hem, wiens Woord ook in dezen tijd onverminderd van kracht blijft. Ds. Holwerda vertoefde in gedachten bij het uitstekend contact, dat bestond tusschen Paulus en de Philippenzen. Philippic was een arme gemeente, maar meermalen werd Paulus er verheugd door x-ijke gaven in de offerbus. En een kerk is bloeiend, wanzieer het geloof vruchten afwerpt óók in het offer. Paulus zei: „Uw offer is overvloe dig tot uw rekening". Waar het offer is, wordt de vervulling van alle xiooddx'uft gegarandeerd. Dit te we ten, is een Sterke vertroosting voor den moeilijken arbeid, die nu ten bate der diaconie gevraagd wordt. GENEVEC? Sjf 3.45 I LANGESTRAAT 8 TEIEF. 8852 fN P liet terrein ,aan de Nijver- heidsstraat staat thans het reusachtige tentencomplex van het circus Mikenie-Strassburger gereed tot het ontvangen van de bewoners van Amersfoort en omgeving, die van heden, Vrijdag af, gedurende drie dagen in de gelegenheid gesteld zijn weer eens een goede circusvoor stelling te zien. Rustig en kalm zijn de tenten en de stallen opgebouwd door de Nedorland- sche cii-cusarbeiders en het geheel ziet er weer bizonder verzorgd uit. Onver stoorbaar heeft de olifant Janny zijn zwaar werk het sleepen en duwen der zware circus-wagens weer ver richt; goed gevoed en hoog in het stroo staan in de stallen de rijen prachtige raspaarden; de artistenschaar heeft in Amersfoort een goed onderkomen ge zocht cn met spanning wacht nu alles op de galapremière hedenavond, als de pittige circusmuziek van een Neder- landsch orkest onder leiding van den circuskapelmeester Frans Slager zal klinken. De directie maakt er nog eens extra op attent, dat de voorstelling wegens haar uitgebreidheid precies om half acht zal beginnen; Zaterdag en Zondag vinden om 2.15 uur volledige matinees plaats. VAN DE POLITIE Tegen een s;ager is procesvex*baal ongemaakt, omdat hij vleesch vervoer de, dat met een zeer onreine doek ge dekt was. Aangifte werd gedaan van twee rij wieldiefstallen. Een dame zag zich geverbaliseerd, omdat zij geen acht geslagen had op het stoplicht aan dc Varkensmarkt. De wederop bouw der hui zen te Hoog land. die in de oorlogsda gen verwoest werden. is met kracht ter hand geno men- De bak ker, die zün bedrijf in een noodwinkel (rechts) voortzette, heeft inmid dels zün nieu we woning gereed (links) (Foto Pax- Holland) Dr. H. W.Moller uit Tilburg over de corporatieve gedachte DONDERDAGAVOND kwam „De Han- ze" bijeexi in „De Wapenroem" on der leiding van den heer L. A. A. van Ha mersveld. In zijn openingswoox'd deelde deze mede, dat door het Middenstandsof fer eexz bedrag van ,f 1125,is bijeen gebracht. Als spreker trad op dr. H. W. Moller uit Tilburg met het onderwerp „De Cor poratieve gedachte". De corporatieve gedachte, aldus spre ker, is niet van den laatsten tijd, doch is al zeer oud en is geheel natuurlijk. Het ligt in de natuur, dat zij. die eenzelfde beroep uitoefenen zich aaneensluiten. In den bloeitijd van de middeleeuwen noem de men het geen corporatieve gedachte, doch men sprak over het gildenwezen. Omdat het in de natuur ligt, beschouwt men de corporatieve gedachte als te be hooren tot het wezen van de burgerlijke maatschappij/zoo denkt ook de paus er over. De encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno geven den weg aan. Deze encyclieken zijn zuiver menschelijk én zijn niet alleen geschreven voor de Katholieken of Christenen, doch door ge heel de menschheid. Ieder mensch moet een taak hebben, „izi" de gemeenschap „voor" de gemeenschap. H. vereenigen in de lichamen volgens de corporatieve gedachte is niet door den ezikeling of door het gezin', doch door de ge'heele samenleving. De mensch heeft zijn plicht, tegenover God. zichzelf, doch ook tegenover de gemeenschap. De mensch heeft de samenleving noodig voor persoonlijk welzijn voor tijd en eeuwigheid. Ieder mensch moet persoonlijk zijn eeuwig geluk bewerken, doch heeft ook de plicht, dit door anderen te vergemak- kelen. Een voorname uitspraak is die van Thomas van Aquino, die overgeno men is door Paus Leo XIII in Rerum No varum en door Paus Pius XI in Quadra gesimo Anno, n.l. twee dingen zijn ver- eischt voor ieder mensch, het leven rich ten naar de deugdzaamheid en een vol doende bezit:, waarvan hef gebruik door een deugdzaam leven noodzakelijk is. De grondgedachte van de corporatieve gedachte is dat nien de zorg voor eigen gezin en voor de samenleving ziet als een twee-eenheid. Het een kan niet. zonder liet ander. Om dat goed te kunnen doen. heeft men meer noodig en wel de groote maatschappelijke deugden, rechtscha penheid en liefde, ook al een twee-een heid. Een groote liefde moet de recht vaardigheid door-dringen. Men niaakt niet alleen minderwaardi ge en onnoodige goederen, doch ook die eexi misdaad en een ramp zijn voor de menschheid. omdat men teveel op eigen ik is ingesteld. Een dwingende macht moet de Staat zijn om daaraan paal en perk 'te stellen. Die moet dat kunnen verhinderen door richting te geven ixi de corporatieve bedrijfsschappen. De Staat moet als het, noodig is kunnen stuwen. Ook groepsbelangen moeten door den Staat binnen de perken worden gehou den. In den Corpora tie ven Staat moeten al degenen die in de voortbrenging be trokken zijn, samenwerken van hoog tot laag. Het kapitaal zonder ai'beid is geezi bedrijf en ook de arbeid niet zonder ka pitaal. De werkzaamheid van allen moet den mensch voldoende geven om voor zich cn zijn gezin te zorgen, dus een recht vaardig loon, doch ook een rechtvaar diger prijs. Ook veel meer cultureele ontwikke ling is noodzakelijk. De corporatieve gedachte zit niet in een bepaalden vorm. Spreker haalde Portugal aan als voorbeeld. Er moet een lichaam komen, dat allen omvat in een bepaald bedrijf of beroep met aan den top een besturend lichaam, een raad, die verordenende bevoegdheden krijgt. Wanneer allen in een bepaald lichaam zün ondergebracht kan er b.v. als hootste vertegenwoordiging een corporatieve kamer in het leven wor den geroepen, zooals die in Portugal hestaat. De Staat blijft het opperste lichaam cn heeft het opperste toezicht. Snreker is niet voor onheffing van de confessioneele vakorganisaties, immej-s zij kunnen hun afgevaardigden aan wijzen en het christelijk standpunt naar voren brengen. D-? tijd dringt echter, te lang heeft men reeds ge- ta'md. Spreker sloot ziin betoog met de op merking, „weest waakzaam in alle op zichten, voor u zelf en voor de gemeen- Nn de avonden zoo erg lang zijnl een leesportefeuille „EIGEN KEUZE" van BOEKHANDEL Langestraat 33 Telel. 3232 Vraagt gratis prospectus. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 18 t.m. 21 October vertooning van de film „De dorpsrechter"., Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30. 6.00 en 8.15 uar. Vrijdag en Maandag om 8 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 18 t.m. Donderdag 24 October vertooning van de film „Marifntje Gjjzen's jeugd". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45. 4.00. 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30; 6.00 en 8.15 uur. Ove-* rige dagen om 6.30. en 8 uur. Woensdag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. - Vertooning van de film .Je moet maar boffen". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. - Voor alie meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHüIS A-K.G. HerfsttentoonstéL ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wijers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). TERREIN NIJVERHEIDSSTRAAT. IS Oc tober. Openingsvoorstelling van circus Mikkenie—Strassburger. 7.30 uur nam. Zaterdag 19 en Zondag 20 Oct. 2 voor, stellingen 2.15 en 7.30 uur. 's-PRINSENHOF. 19 October. Feestavond Pont Studie Club. 8 uur n.m. DE VALK. 19 Oct. Feestavond Speeltuin- ver. „Leusderkwartier". 8 uur n.m. REMÓNSTR. KERK. 19 October. Wij dingsuur o.l.v. dr. Miedema. 3 uur n.m. AMICITIA. 20 Oct. Amersf. Kunstkring. Claudine Witsen Elias draagt poëzie voor. 2.30 uur n.m. AMICITIA. 22 Oct. Uitvoering van de post- fanfare „Amersfoort", met medewerking der tooneelclub „De Post". 8.15 uur. GRAND THéaTRE. 22—23—24 October. Operette „De Boemelbaron" met Piet Kohier. nEM schaakspelen LANGESTRAAT 35 - TEL. 4501 VER KOOPINQEN Amersfoort Veilinpzaal Beekensteinschelaan 10» 22 October 9b* uur v.m. Veiling van meunbilaire goederen. De Valk. 22 October 3 uur n.m.i Veiling heerenhuis Borgesiuslaan 25| woonhuis Schimmelpenninckstraat 5| woon- enwinkelhuis Soesterweg 91 en perc. Groote Nachtegaalsteeg 10. Concordia. 29 October 3 uur n.m.l Verkooping huizen Koesteeg 33 en 35f Zuidsingel 20 en de winkelhuizen Law gestraat 79 en Soesterweg 23. De Valk. 30 October 3 uur n.m.) Veiling perceelen hooi- en weiland tl Stoutenburg. Leusden Hofstede „De Kleine Riet", Aschgaé terweg G 43. 23 October, 10 uur v.m Verkooping boerderij-inventaris. Baarn Hotel „Kasteel van Antwerpen". 6 N< ember ll uur v.m. Verkooping van villa's Torenlaan 32 en 31; gebouw Zandvoortweg 1 en 3 en de huizen Zand voert weg 16 en 18. Hedenmoi'gen is op de R.K. begraid plaats aan den Utrechtécheweg het stoj felijk overschot van wijlen den heex; F F Spiekermann aan den schoot der aai de toevertrouwd. Tal van oude vriendei en goede bekenden van den overleden woonden deze laatste plechtigheid bij De deken Sandkuyl verrichtte, geassi! teord door de kapel lans Otterbeek ei van Rijckevorsel, de absoute. Omstreeks twaalf uur was de plechtig heid al^eloopen. DE ZATERDAGAVONDÏSARKT De markt, welke des Zaterdags op dei Hof wordt gehouden zal om 6.30 uu eindigen. schap; weest moedig, want er zuil© vele offers gevraagd werden." Na de rede ontsnon zich nog een zee leerzame discussie. De heer v. Hamersveld eaf pen koi verslag van de fp Deven'er rohonde Centrale Raadsvergadering op 19 Sei tember j.l.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5