Puntenkaart... Watnu?" Zakenleven te Amsterdam op gezonde basis Ondanks moeilijke tijden Geschillen in de bouwwereld De belastingdruk in land ons EEN ZONDERLINGE PROTESTACTIE De inventarisatie van banden Paarden-omnibus voor theater - bezoekers Een ingewikkeld probleem Denk aan de Ostmark /^Mnwnn en"Hefienkainp g'lllliHÜMHÜBM 2c BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 21 OCTOBER 1940 ff Begrijpelijke antwoorden op moeilijke vragen ONDER den in dezen tijd on getwijfeld pakkenden en zeer actueelen titel „Puntenkaart wat nu?", geeft de heer WK o r- t e k a as, redacteur van het vak blad „De Manufacturenhander begrijpelijke antwoorden op moei lijke vragen over de textieldistri butie in een uiterst handig boekje dat uitgegeven wordt onder de auspiciën van den economischen voorlichtingsdienst. Aan de hand van enkele voorbeelden uit de praktijk schetst de schrijver, hoe men op de meest economische wijze met de nuntenkaarten moet omgaan; hij geeft wenken aan den heer des huizes, aan aanstaande moeders, die zelf kin- derkleertjes willen gaan breien, geeft inlichtingen over de speciale vergun ningen, over extra bonnen, over ruiling, en ook zeeft hij advies in de vooral thans zoo helanzrijke zaak- hoe kunnen de textielzoederen lanzer meezaan. De vrouw des huizes weet. dat de le vensduur van lijfgoed sterk afhankelijk is van de soort stof. de wijze van drazen (niet te lane zehruiken. daar dan in tenser zewasschen moet wordenen de waschbehandelinz. Zij weet. ook. dat re gelmatig luchten en uithorstelen. twee stuks om en nm drazen en tijdig herstel len in elk zeval noodiz zijn. Aan verstellen zal de huisvrouw noz meer dan vroezer haar aan dacht besteden. Zij zal door tijdiz dóórstoppen of overmazen van zwak ke nlekken. het maken van zaten, die zeker moeilijk te repareeren ziin, meer tijd vorderen en meer in het oog sprinzen. voorkomen. Voor ma zen en stoppen gebruikt zii natuur lijk de uitzehaalde draad uit de goe- de deelen van versleten kousen of andere kleedinzstukken of van rafel uit een reservelapje van de stof. Daardoor spaart zij punten op haar textielkaart. die zij weer voor een ander doel kan zehruiken. Inspectie van de linnenkast Met de goede Nederlandsche gewoon te om van alles een ruimen voorraad in de linnenkast te hebben zal voorloopig gebroken moeten worden. Tot deze overtuiging zal de vrouw des huizes komen, als zij uitrekent, hoeveel fiunten zij na de noodzakelijke aanvul- ing van haar garderobe en die van haar huisgenooten nog heeft. Zij besluit dus, met haar voqrraad zoo lang moge lijk te doen en in een rustig half uurtje eens na te gaan. of zij in de eerste maan den werkelijk iets noodig zal hebben. Het valt mee: alleen met de handdoeken en droogdoeken, die vaak moeten wor den eewasschen. zal zij niet toekomen en als het oven kan moeten er ook nog waschhandjes bij. De poetsdoeken zijn wel erger versleten, dan zij dacht, maar die zijn gelukkig vrij. Niet meer uitsluitend architec ten in de scheidsgerechten Reeds jaren lang worden alle geschil len die tusschen architecten en hun op drachtgevers ontstaan, door arbitrage beslecht. De Bond van Nederlandsche Architecten had daartoe een z.g. com missie van geschillen, bestaande uit 12 architecten (al of niet leden van den B.N.A.) met een niet-architect als voor zitter ingesteld. Uit dit college werden telkens de scheidsgerechten, bestaande uit drie arbiters, gevormd. Dit bevor derde ten zeerste de zoo noodzakelijke continuïteit in de opvolgende beslissin gen. Toch vernam men bij voortduring uit beide kampen bezwaren tegen de manier waarop de scheidsgerechten werden sa mengesteld. In den nieuwen Bond van Nederland sche Architecten is daarom een ingrii pende verandering aangebracht in de commissie van geschillen. Zii zal niet meer uit slechts 12 architecten bestaan, doch uit 30 personen, waarvan 10 archi tecten. aan te wijzen door het bestuur van den Bond van Nederlandsche Ar chitecten. 10 ambtelijke functionarissen werkzaam in het bouwvak (biivoorheeld aan te wijzen door den directeur-gene raal van den rijkswaterstaat, het hoofd van den rijksgebouwendienst en door de vereeniginz van Nederlandsche gemeen ten) en voorts 10 personen, die geen be oefenaar van het bouwvak zullen zijn. maar die uit hoofde van hun positie en ervaring geacht kunnen worden de hou wende gemeenschap te vertegenwoordi gen. Uit iedere groep van 10 personen zal in ieder scheidsgerecht een arbiter zitting nemen. Hierbii kan nog worden vermeld, dat als voorzitter van de commissie van ge schillen benoemd zal worden een niet- architect. Zoo kan een onderzoek van de lin nenkast nuttig zijn voor een goed gebruik van de textielkaart! Werke lijk, de spreuk „Bezint, eer gij be gint" vindt hier goede toepassing! Zorgvuldig wasschen Een huisvrouw met ervaring weet over fyet algemeen genomen wel wat wasschen is. Zij weet, dat zij daarbij, evenals bij het in de week zetten de witte en bonte wasch gescheiden moet houden. Het is haar ook bekend, dat ze gesteven was vooral goed in de week moeten zetten en dat ze „zacht" water moet gebruiken (dat is het doel van de soda) dat een zacht sop de wasch spaart en dat sterk bevuilde plaatsen in het wasrhgoed even met zeep moeten wor den ingewreven. Van jongs af aan is zij al doordrongen van de oude wijsheid, dat overdreven wrijven, borstelen of wringen het waschgoed aantast. Nu vraagt kunstzijde, zooals be kend. soms 'n eenigszins andere waschbehandeling dan uit natuur lijke weefsels vervaardigde goede ren. Men mag kunstzijde beslist niet heet in de week zetten, omdat vlek ken. waarin eiwit voorhanden is en dat kan het geval zijn bij bloed, groente, boter en vet dan gaan stollen en zich vast zetten, waardoor zij bijna niet meer te verwijderen zijn. Goed spoelen Is zeer belangrijk, en het verdient daarom aanbeveling, dit herhaaldelijk te doen, en wel gaande van warm, lauw naar koud, totdat het water volkomen helder blijft. Eerst dan kan men er zeker van zijn, dat de zeep- resten verdwenen zijn. Om kleuren op te frisschen. wordt aan het eerste spoel water een weinig azijn toegevoegd en, wanneer de stoffen aanleg hebben om af te geven (zwart en donkerblauw), verdient het aanbeveling, hieraan nog een handvol keukenzout toe te voegen. Kunstzijden artikelen mogen alleen bij matige warmte worden gedroogd. Ook mogen heel gevoelige stukken als blouses en fijne lingerie niet nat op el kaar worden gelegd. Beter is het. om dergelijke fijne stoffen te drogen door ze voorzichtig uit te knijpen en herhaalde lijk in een witten doek een badhand doek in- en uit te rollen. Elke gladde stof is dan gereed om te worden gestre ken, maar crêpe weefsels en cloquè* moeten daarentegen eerst volkompn droog zijn. Gebreide goederen en trico tages kunnen het best gedroogd worden zonder te strijken door ze op doeken uit te spreiden. Bij het strijken van kunstzijde is het van belang, dat het goed vooral gelijk matig vochtig is: men moet daarom niet sprenkelen. Men strijke met een matig warm ijzer aan de verkeerde kant Staat men er op. om aan den goeden kant uit te strijken, dan is het beter een voch tige lap op het gpoed te leggen. Overigens mag men het ijzer nooit te hard aan drukken. Ook bij het wasschen houde men re kening met het principe: Punten spa ren De Staring-tentoonstelling, welke in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek en Leeszaal te Arnhem gehouden wordt, kan zich in veel belangstelling verheugen (Foto Pax-Holland) AMSTERDAM, 21 October. Het feit, dat als gevolg van den oorlogs toestand tusschen het vaste land van Europa eenerzijds en het Brit- sche Rijk anderzijds, de Nederland sche overzeesche handel is stopge zet. brengt voor het zakenleven be langrijke consequenties mede. Het heeft vele sombere voorspellingen ten gevolge gehad, hoofdzakelijk af komstig van diegenen, die een groot gebrek aan vertrouwen in de vita liteit en het aanpassingsvermogen van den NederJandschen handels man hebben. Deze voorspellingen zijn ui et uitge komen. Bezien wij den toestand bij den Amsterdamschen middenstand, dan krijgen wij in wezen een spiegelbeeld van den binnenlandschen handel. En wij moeten zeggen, dat de toestand in Amsterdam onze verwachtingen heeft overtroffen. Natuurlijk, het feit, dat tal rijke buitenlandsche artikelen niet meer kunnen worden ingevoerd en men ook in Duitschland noodgedwongen in de eerste plaats moet denken aan de oorlogsindustrie, zijn feiten, welke hun stempel maar al te zichtbaar op den middenstand hebben gedrukt. Verschil lende artikelen, wij noemen slechts tabak, chocolade, koffie, rietsuiker en thee, zijn slechtst in. beperkte hoeveel- NATIONAAL FRONT Arnold Meijer, leider van Nationaal Front, heeft besloten, dat de leden-jour nalisten van Nationaal Front tot een groen worden vereenigd en heeft be noemd tot leider van deze groep mr. M Volker. te Amsterdam. Voorts h«>eft hii besloten te benoemen tot zijn adiudanten voor bijzondere diensten .1 D. de Josselin de Jong. ka pitein ter zee b.d.. en C A. A. M. F. A Graaf von Oherndnrff en te benoemen tot zijn adipdant voor dageliiksche dien sten mr. J. Th. Stakenburg. Ter herinnering aan de 35-jarige ambtsperiode van den heer A. H. J. van Wijn gaarden als burgemeester van Staphorst, is in den tuin van het gemeentehuis te Staphorst een monumentale klok onthuld. (Foto Pax-Holland) Nieuwste statistische gegevens Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft wederom de nieuwste gegevens op belastinggebied vereenigd tot een publi catie, die onder den naam van „Belas tingdruk in Nederland 1940-1941" zoo juist het licht heeft gezien. De tabellen met peegvens betreffende elke belasting, die het Rijk, de provincie of de gemeenten over dit jaar heffen, stellen in staat voor elk willekeurig in komen of vermogen na te gaan, hoeveel belasting hiervoor in elke der 1054 ge meenten verschuldigd is. De inleiding somt allereerst op. welke wijzigingen in de jaren 1930 tot en met 1940 in «Ie belastingen gebracht zijn. De laatsie wij zieing betreft de verhooging der omzetbelasting op 1 October j.l. Het aantal gemeenten, waarin geen opcenten op de gcmeentefondsbelasting rechtstreeks worden geheven, is eodaald van 26 over 1936-1937 tot 8 over 1940-1941. terwijl het aantal gemeenten met het hoogst mogelijke aantal opcenten in dit tijdvak is gestegen van 664 tot 755. Verder hlijken verscheidene gemeen ten. die zich met bterekking tot deze be lasting voor 1936-1937 in de eerste, resp. tweede klasse hadden gerangschikt, voor volgende jaren naar de tweede, resp. derde klasse te zijn overgegaan. Het aantal gmeenten, waarin geen opcenten op de vermogensbelasting wor den geheven, die rechtstreeks aan de ge meente ten goede komen, is gedaald van 88 over 1936-1937 tot 42 over 1940-1941. Daarentegen is het aantal gemeenten met het hoogst mogelijk aantal opcenten op deze belasting gestegen van 924 tot 963. In een grafiek wordt over de jaren 1931-1932 tot 1940-1941 verder een verge lijking gemaakt tusschen den totalen be lastingdruk op het inkomen in de ver schillende gemeenten. Over eerstge noemd jaar blijkt de laagste druk bij een inkomen van 5000.— nog geen 5 pet. van dit inkomen en de hoogste druk 8 pet. Ie bedragen, terwijl over laatstge noemd jaar de laagste druk 8 pet. en de hoogste druk zelfs bijna 11 pet. avn het zelfde inkomen beloopt. De voor de in komsten- en de gemeentefondsbelasting geldende progressie blijkt duidelijk hier uit, dat over 1940-1941 een gehuwde zon der kinderen hij een inkomen van f 800 bijna fi pet. en bij een inkomen - f 500.000.— ruim 71 pet. van dit inkomen moet betalen, indien deze inkomens ge heel pit vermogen verkregen worden en het rendement 4 pet. bedraagt. Tegenover deze sterke prgressie valt hij een aantal andere belastingen en bij de landbouwcrisisheffingen een degres sie waar te nemen, waardoor blijkens in 1939 gemaakte uitvoerige berekeningen voor alle heffingen te zamen voor de inkomens beneden f 3000.— van de pro gressie weinig overblijft en deze eerst voor hoogere inkomens belang krijgt. heid beschikbaar en de winkeliers, die deze waren verkoopen, zien de toe komst niet vroolijk in. Over het alge meen toont de middenstand echter on danks de moeilijkheden een dergelijke zeer levenswaardige vitaliteit en ener gie, dat er geen redenen zijn voor al te sombere verwachtingen. Met name het aantal bij de Kamer van Koophandel ingekomen verzoeken voor vergunping tot hef houden van uilverkoop wegens opheffing is kleiner, dan in dezelfde periode in 1939, terwijl ook bij het Borgstellingsfonds voor den midden- tand een geringer aantal aanvragen om steun binnenkwam. Er zijn n.l. een aantal factoren, welke er toe hij dragen de moeilijkheden te overwinnen. In de eerste plaats geven de winkeliers zelve blijk van een juist begrip van de situatie. Waar vroeger nog wel eens- energie verspild werd en goeden niet te na gesproken aan het leveren van critiek wendt men thans alle krachten aan om den dalen den omzet tegen te gaan en de voor raden op peil te houden. Ten tweede is gebleken, en dat betreft die artikelen, welke thans onder de distributiemaat regelen vallen, dat weinig bons onge bruikt blijven. Het publiek koopt. Eeni- gen tijd geleden nam deze kooplust zelfs abnormale vormen aan, thans is zij weer tot de normale proporties teruggebracht. De winkelier ontvangt dus geld, beschikt over liquide midde len en is dus in staat zijn zaken op een gezonde basis voort te zetten. Het zijn in hoofdzaak de winke liers, die luxe artikelen verkoopen, die thans een moeilijken tijd bele ven. Met name de bloemisten zagen hun omzet 6terk dalen. Eenerzijds is dat een gevolg van de intensieve straatverkoop van bloemen, meer echter nog doordat er minder festi viteiten zijn en men dus het geven van bloemstukken achterwege laat. Het is moeilijk den middenstand als een geheel te beschouwen, omdat hij bestaat uit talrijke branches. In som mige branches is de toestand dan ook niet te vergelijken met den toestand der andere. Het zijn vooral de sigaren- en sigarettenwinkeliers, de specialisten itr koffie en thee, de garagehouders', de pappers en de café- en restaurantexploi tanten, die een moeilijken tiid tege moet gaan, doordat de aanvulling der voorraden slechts gedeeltelijk mogelijk is. Het zakenleven over het algemeen blijkt echter in Amsterdam op een ge zonde basis te staan en te meer daar in de afgeloopen maanden de verkoop tot, haast ongekende hoogten is geste gen, hetgeen een ruime voorraad van liquide middelen tot gevolg heeft ge had, kan stellig gezegd worden, dat de economische weerbaarheid van den binnenlandsche handel groot is. De politie te Amsterdam zoekt op het oogenblik een man, die aldaar op wel zeer zonderlinge wijze prolestecrt tegen het feit, dat wielrijders 's avonds en 's nachts hun rijwielen buiten laten staan. De man heeft n.l. de gewoonte om deze fietsen, waar hii ze aantreft, aan lantaarnpalen op te hangen. Reeds verscheidene keeren zijn hierover klach ten ingekomen. De politie gelooft, dat hef een wande laar is. die op de een of andere wijze on aangenaamheden heeft gehad met een langs den weg geparkeerde fiets en nu op deze wijze een actie op touw heeft ge zet. BRAND TE VEGHEL VEGHEL. 21 Oct. Zondagochtend kwart over tien is door nog niet beken de oorzaak brand uitgebroken in het kantoor van de grossierderij in kolonia le waren en aanverwante artikelen van de fa. J. H. van Eerdt aan de Zuid-Wil lemsvaarf. alhier. De brand ontstond in de garage en verspreidde zich snel. In korten tijd stond het geheele pand in lichter laaie De motorbrandspuit was spoedig ter plaatse. Men kon echter niet verhinde ren. dat het pakhuis, alsmede het kan toorgebouw en de geheele inventaris een prooi der vlammen werden. De schade bedraagt zeventigduizend gulden. Waarschuwing vanwege den A.N.W.B. Hoewel in de bladen alleszins duide lijk bekend gemaakt is, dat alle hou ders van motorrijwielen- en autobanden, tractorbanden en vliegtuigbanden (zoo wel buiten- als binnenbanden) verplicht zijn opgave hiervan te doen door mid del van formulieren, verkrijgbaar bij de distributiediensten, is den A.N.W.B. ge bleken, dat zeer vele particulieren om de een of andere reden meenen, dat de genoemde verplichting niet voor hen geldt. Aangezien dit misverstand zeer on aangenaams gevolgen voor de betrok kenen kan hebben, vestigt de A.N.W.B. er de -aandacht op, dat alle bovenge noemde banden opgegeven moeten wor den, onverschillig of deze gebruikt wor den of niet, ook wanneer zij aan gebracht zijn aan opgelegde auto's of motorrijwielen of aan karren of wagens, die niet met mechanische kracht voort bewogen worden. De termijn voor de opgave is reeds op 19 dezer verstreken. Belanghebben den, die nog in verzuim zijn, wordt dringend aangeraden alsnog zoo spoe dig mogelijk aan hun verplichting te voldoen. AMSTERDAM, 19 October. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer in de persoon van haar di recteur, den heer Nikerk, neemt op het oogenblik op verschillende wij zen proeven met de mogelijke mid delen, om de bezoekers van de schouwburgen, theatere cn het con certgebouw na afloop der voorttel lingen en concerten gelegenheid te bieden op veilige en gerieflijke wij ze naar huis terug te keeren, ten einde op deze wijze het bezoek aan de kunstinstellingen te stirnuleeren. Vanavond is bij den stadsschouwburg een proef genomen met vier tot paar- denomnibussen verbouwde verhuiswa gens. Er reden vanavond vier lijnen, resp. van den stadsschouwburg naar de Watergraafsmeer, naar het Daniël Wil linkplein—Berlagehrug. via het Sta- djonplein naar het Minervaplein cn naar het eindpunt van lijn 13 op den Adm. de Ruyterweg. De proef vanavond trok slechts weinig passagiers, zulks in verband met het feit, dat ook het be zoek aan den stadsschouwburg gering wa6. Maandagavond bij de voorstellin gen van Peer Gynt, welke geheel uit verkocht is, zal deze proef echter her haald worden. En dan hoopt men de wagens, die veertig tot vijftig personen kunnen bevatten en- dus op massaver voer zijn ingericht, geheel vol te "b- hen. De plaatskaarten voor deze bussen zijn te verkrijgen, wanneer men zijn plaats reserveert en bovendien in de pauze van de voorstelling. De bussen ziin zoodanig ingericht, dat men zeergerieflijk zit en bovendien vol ledig tegen koude of regen is be schermd. De organisatie Uw Leidsman, die eenige weken geleden in het leven is geroepen, verleent, bij dit vervoer haar voile medewerking. Er zullen eenige jongelieden van dozen dienst met de busmeegaan om de passagiers, die dat wenschen, vanaf de plaats, waar zij de bus verlaten hebben, naar huis te begeleiden. Na afloop van de voorstelling van Weensche Opera, Zondagavond, zullen twee autobussen van de gemeentetram gereed staan, om bezoekers naar huis te brengen. Bovendien deelt het bestuur van het Concertgebouw nog mede, dat zij, dank zij de medewerking van de directie der gemeentetram ten behoeve van de bezoekers van het volksconcert Zondagavond vijf autobussen gereed heeft staan. Teder plaats biedend aan circa vijftig personen. Hoe moet men optreden tegen „joy-riders" op paarden spannen? AMSTERDAM, 21 Oct. Sinds de auto's voor een belangrijk deel van de straten verdwenen zijn, is het aantal diefstallen van deze voertui gen vrijwel tot nul gereduceerd en daarmede is ook een einde gekomen aan het zoogenaamde „Joy-riding". Toen de eerste gevallen van dezen vorm van diefstal zich voordeden, bleek men volgens de Nederlandsche wetten slechts diefstal van de bij het rijden verbruikte benzine ten laste te kunnen leggen. Immers de auto's zelf werden niet gestolen in den zin der wet. Nu is naar wij onlangs melden bij het politiebureau Leidscheplein aangifte ge daan van diefstal van eén landauer be spannen met een paard. Dit gespan is op de Bernard Zweerskade aangetroffen zonder dat iets vermist wordt, waaruit mag worden geconcludeerd, dat hier eveneens van „Joy-riding" gesproken kan worden. Diefstal van benzine kan den daders niet ten laste worden gelegd en op welke gronden de officier van justitie tegen hen eventueel wel een vervolging zou kunnen doen instellen, is nog'niet vast gesteld. al maakt dit probleem deel uit van gedachte wisselingen in politiekrin gen. Men vreest n.l. dat nu deze voer tuigen meer en meer in de straten ver schijnen, de animo voor een kosteloos rit je toe zal nemen. Voorshands lijkt de eenige oplossing, dat de voerman scherp oog houdt op zijn gespan, al kunnen wij ons moeilijk indenken, dat de politie lij delijk zou toezien op een dergelijken vorm van wat wij toch „diefstal" zouden noemen. Bijdragen verzocht voor het Winterhulpwerk der Ostmarkers AMSTERDAM. 21 Oct. Het A.N.P, ontving den volgenden oproep: Op ons verzoek plaatsten de dagbla den in Augustus 1.1. onder het opschrift „D<ank aan de Oostmark" een oproep aan de ouders der kinderen welke naar de Ostmark werden uitgezonden, om als dank voor hetgeen hun kinderen aldaar genoten hadden, iets bij te dragen voor het Winterhulpwerk der Ostmarkers. De dankbaarheid van vele ouders nam in woord en geschrift zoodanige afme tingen aan. dat de redactie van een on zer dagbladen moest mededeelen, dat zij haar kolommen niet meer beschikbaar kon stellen voor de vele enthousiaste verhalen en dankbetuigingen van opge togen ouders. Het aantal hunner evenwel, dat ge volg gaf aan bovenstaanden oproep en waarmede zij met ter daad hun dank baarheid konden toonen was tot nog toe gezien het groote aantal uitgezonden kinderen veel te klein. Wij herinneren er aan dat voor hen welke hun dankbaarheid alsnog in een daad willen omzetten, daartoe nog ge legenheid bestaat door voor 31 October a.s. hunne bijdragen te storten per post wissel of op post-girorekening no. 82093 ten name van den heer C. J. Verschuur, Stationsplein no. 66 Den Haag. Het totaal bedrag der bijdragen zal na 31 October worden overgemaakt aan den Ober Gauwleider der Ostmark en wor den verantwoord in de pers. C. J. VERSCHUUR, Stationsplein 66, Den Haag. W. HOLTZAPFEL. De la Reijweg 11, Den Haag. De afkondiging van voor schriften In het Verordeningenblad is de vol gende verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de wijze van bekend making van bepaalde rechtsvoorschrif ten opgenomen: Artikel 1. (1) Algemeen rechtsverbin- dende voorschriften, welke door de se cretarissen-generaal van de Nederland sche departementen van algemeen be stuur worden uitgevaardigd, kunnen in plaats van in het Verordeningsblad voor het bezette Nederlandsche gebied in de Nederlandsche staatscourant worden afgekondigd. (2) In het geval van afkondiging van niet algemeen rechtsverbindende voor schriften van de secretarissen-generaal geschiedt zulks in de Nederlandsche Staatscourant. Artikel 2. Worden rechtsvoorschriften, als bedoeld in het eerste lid van artikel 1. in het verordeningenblad voor het be zette Nederlandsche gebied afgekondigd, dan kunnen deze ter verdere bekendma king ook in het Staatsblad worden open baar gemaakt; de bekendmaking in het Staatsblad geschiedt niet eerder dan de afkondiging in het Verordeningenblad. BIJ HET VOETBALLEN GEWOND AMSTERDAM, 21 Oct. Tijdens een voetbalwedstrijd op het terrein aan den Velserweg heeft Zondagmiddag de 33- jarige speler van het elftal T.V.K. een trap tegen een der beenen gekregen, waardoor het onderheen brak. De G.G. en G.D. vervoerde hem naar het. zie kenhuis, waar hij ter verpleging is op genomen. LANGESTRAAT 63TEL. 3324AMERSFOORT ALLE SOORTEN MATRASSEN REPARATIEN IN EEN DAG

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8