D. Tommei t Bonnendie nu geldig zijn\ Vleeschdistributie?? J. H. Ittmann Üq&nda fSTADSNIEUWS I IN MEMORIAM D. TOMMEL Concert van de S.S. A.U.V.-Nieuws verschenen GEEN NOOD! GLASTRA Telefoon 4092 Diefstal van dure postzegels Invaliditeitswet Ledenvergadering van A.L.T.A. Handel in ondermaatsche visch is verboden Een kapper onder het mes C. VAN DER VECHT DE STEENEN SPREKEN Wielrijder ernstig gewond Fotografie Examens Burgerlijke Stand 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 OCTOBER 1940 V..J Concierge - amanuensis van 't Gymnasium T N den ouderdom van 68 jaar is 1 te dezer stede overleden de heer D. Tommei, eertijds amanuensis van het Gymnasium. Vooral onder de oud-leerlingen van 't Gym zal deze tijding indruk en ontroering teweeg brengen. Want Tommei en daarmede noemen wij den overledene, zooals ieder Gym nasiast hem kende en aansprak was een persoonlijkheid op school. Hij stond als concierge en later ook als amanuensis, tusschen de leera ren en de leerlingen in. Hij was de verbindingsschakel, immer betrouw baar. voorkomend en vriendelijk. Moeilijk was het, om zijn vriendschap te verwerven. Daarvoor toonde hij zich een te gesloten karakter, iemand die wist. waar zijn plichten hem riepen. In tuïtief voelde hij zoo goed, dat het niet aanging, om op een school waar zoovele uiteenloopende menschentypen in de wetenschap geschaafd worden, hechte vriendschapsbanden aan te knoopen.. Maar wel stond hij op ieder oogenidik van den dag klaar, om te helpen, een ieder .of het nu een leerling van de laagste of van de hoogste klasse was, Daaraan mag wel toegeschreven wor den, dat Tommei zoo gezien was op het Gymnasium. Hij maakte geen onder scheid. In zijn oog bleef men steeds leer ling. al den tijd. die er lag tusschen de schroomvallige entrée van den eerste jaar's en den gewichtigen tred. waar mede de geslaagde eindexamenkandi daat het gebouw pleegt te verlaten. Men leefde immers onder hetzelfde dak en of je nu nog heel jong was of wat ouder, je moest zorgen dat ie op tijd was. Wanneer Tommei aan het touw getrokken had, dat de oude buiten-bel aan het voormalige Gymnasiumgebouw deed luiden, dan werd het oppassen en moest, men er bekwamen spoed achter zetten om tijdig binnen te zijn. Geluk kig zag Tommei nog wel eens iets dooi de vingers. Hij deed dan wat langzaam met het sluiten van deuren en liet den laatkomer er door glippen. Nauwelijks zat men in de klas of er Werd geklopt en Tommei stak zijn hoofd om de deur of er nog absenten waren! Zoo dit het geval was. schreef hij den naam op zijn onvergankelijk notitie boekje, de lei met de griffel. Zoo ging het iederen morgen, iederen middag, iederen dag. jaar in. jaar uit. Geen wonder, dat.Tommei met 't oude Gym samengroeide; Hij was er, wanneer men voor 't eerst, kwam en hij bleef, Wanneer je voor goed de schoolbanken yaarwel zéi. Talloos velen zag hij komen en gaan, nimmer kwam en bleef discordia tus- echen concierge en leerling. Dit alles uitgezonderd natuurlijk <ie schoolsohe wetten, waaraan de leer- Jing nu eenmaal onderworpen moet zijn gold ook ten aanzien van de leera ren. Wederzijds mocht men elkaar, was ier volledige medewerking en samen- Werking. Vooral met ir. Schut, wien6 rech terhand Tommei eigenlijk was, in het Schei- en Natuurkunde lokaal. En daar viel eertijds heel wat te be redderen wamt het oude gebouw aan Plantsoen West was wel Intiem, maar ging verder dan ook aan alle practische gemakken mank. Ir. Schut heeft dat in December 1937 bij het afscheid van Tommei, die in 1933 tot amanuensis promoveerde, op treffende wijze naar voren gebracht. Het verheugde hem, dat hij Tommei nu eens goed in het zonnetje kon zetten en dat. hij ronduit kon zeggen, hoe pret tig zij samengewerkt hadden en hoe zeer hij zich met toewijding en liefde van zijn plicht gekweten had. De rec tor, dr B. Keulen, wees toen o.m. ook op de groote sympathie, die Tommei zich verworven had bij een ieder. Tom mei, die gediend heeft onder de recto raten van dr. Moll, dr. Peyrot en dr. Keulen; die aanvankelijk bij de nacht pol itie was, in 1913 concierge werd aan 't Gym en twintig jaar later gebre- vet.ee.rd werd als amanuensis. In die laatste functie de heer Schoenman werd concierge diende hij nog ruim vier jaar. En wel in een ge heel nieuwe en moderne omgeving, in het fraaie gebouw aan de B.W.-laan. Wij weten niet of Tommei zich daar hee- lemaal op zijn gemak gevoeld heeft, in leder geval was hij zoo verknocht aan het, oude gedoe in 't Plantsoen, dat deze overgang moeilijk en vreemd voor hem geweest, moet zijn. Langzaam maar zeker naderde toen ook voor hem de tijd van heen gaan. Zijn afscheid was glorieus, als na een welgeslaagd eindexamen. De man die zoovelen het vaarwel had toegeroepen werd op 22 December in de aula onder welgemeende toe spraken van den rector, leeraren, oud-leerlingen en leerlingen, alsme de in tegenwoordigheid van curato ren en ouders uitgeleide gedaan. Voor goed. Nimmer zou Tommei meer zijn hel luiden, absenten „op halen", koffie en thee brengen in de leeraarskamer of een bemoedi gend woordje spreken tot jongens of meisjes, die in angst zaten voor rapport of eindexamen. Hpt rapport, dat hij bij zijn afscheid kreeg, was zeer voldoende. Zijn beoor deeling sloeg niet op de kennis van ve lerlei vakken, maar was ppn maatstaf van dankbaarheid en sympathie, een stemmig uitgebracht door allen, die van zijn afscheid wisten. En men kan er ze ker van zijn. dat zij. die verweg waren, ook hun goedkeuring aan gehecht zou den hebben. Tommei heeft helaas niet lang van zijn welverdiende rust kunnen genie ten. Woensdag j.l. is hij overleden: Heel velen zullen hem Zaterdag a.s. door hun aanwezigheid of in gedachten oor den allerlaatsten keer uitgeleide doen. \17EINIGEN zullen vermoed hebc vv ben, toen Tommei nog geen drie jaar geleden als flinke man afscheid nam van zijn werk aan het Stedelijk Gymnasium, dat er zoo spoedig een einde zou komen aan,'dit werkzame leven. Het heeft zoo moeten zijn. De oorlog heeft ook in dit gezin en in den kring van rijn vrienden diepen rouw gebracht, want door de eva cuatie is zijn gezondheid ernstig geschokt en nadien is hij niet meer de oude geweest. Hij is van ons weggenomen. Tommei. die veel méér was dan een trouw en goed ambtenaar, die aan spraak mocht maken op den naam van: een goed mensch. Een goed mensch in den waren zin van het woord, en de velen die met hem hebben gewerkt in de lange reeks van jaren, dat. hii aan ons Gymna sium was verhonden, zullen zijn nagedachtenis in hooge eere hou den. Hij ruste in yrede. P. SCHUT. Vandaag zal het muziekkorps van het artillerie-regiment der S.S. op het auto park tusschen 5 en uur een concert in onze stad geven Het programma luidt: 1. Er weicht der Sonne nicht., Marsch Kaiser. 2. Ouverture z. Op. „Die Nürnberger Puppe", Adam. 3. Die Geheimniese der Etsch, Walzer, Carena. 4. Standchen im Laubengang, Fischer. Fackeltanz, Stieberitz. Heidemirie, Marschlied Berbuer. 7. Potpourri a.d. Operette „Der Ober steiger", Zeiler. 8. Treue um Treue. Marsch. Teike. Herinneringen aan den record-winter DE Amersfoortsche IJsvereeniging heeft haar leden met een nieuwe attractie verrast: Zij heeft, een zeer lezenswaardig, smakelijk verzorgd club- orgaan de wereld in gestuurd, onder den naam „A.IJ.V.-nieuws". Het op frisch, groen papier gedrukte nieuws voert de gedachten nog eens terug naar den afgeloopen winter, die een record-winter was bij uitstek en waarvan we in het A.IJ.V.-nieuws lezen: „een winter, die ons nog lang zal heugen met zijn 54 rijdagen, zijn vele ijsfeesten en interessante belevenissen, de talrijke vriendschapsbanden, kortom: een winter om nooit te vergeten. Het blad vermeldt, dat het buffet van de consumptietent van een aardige be timmering is voorzien, terwijl voorts een vestiaire is aangebracht, waardoor het interieur veel aan gezelligheid heeft ge wonnen. Dit kon gebeuren omdat de af geloopen winter met zijn kampioens- koude extra geld in 't laadje bracht. Men is natuurlijk benieuwd naar wat deze winter zal brengen. Uit den aard der zaak zal er wel niemand zijn, die voor het komende seizoen op nog zoo'n temperatuur hoopt Maar wél hopen er natuurlijk velen, dat zij straks nog eens de ijzers onder zullen kunnen binden. Zal er dezen win ter 's avonds gereden kunnen worden? De redactie van A.IJ.V.nieuws heeft zich dit ook afgevraagd en geeft (met een glimlach) het. volgende idee ter over denking: „Als wij allen lichtgevende speldjes dragen op elke schoen en op onze borst, en desgewenscht nog één op den rug van 'n heer en twee op den rug van een dame, dan kan het niet. anders of het avondrijden wordt een reuze succes". Voorts bevat het. blad gevarieerde nieuwtjes, waarbij vermeld wordt, dat het 'bestuur ook voor dit seizoen een ge zellige avond-bijeenkomst van alle leden op het oog heeft. Tenslotte iets over de balans: Deze sluit met een bedrag van 4064,24. Er is een saldo-verlies van 283.09. Ds. v. d. Linden bedankt Naar wij vernemen, heeft ds. J. v. d. Linden, predikant, te Kootwijk, gisteren een schrijven tot den Kerkeraad ge richt, waarin hij voor het beroep als predikant bij de Ned. Hervormde Ge meente te dezer stede bedankt. >oooooooooooooooooooooooooooocx>ooo<xxx>oo<x>oóocooooooooo< Van 21 Oct. t.e.m. 27 Oct. zijn de met 11 genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. De bonnen, welke 27 October nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t.e.m. 29 October, echter niet in hotels of restaurants. Bon 13 (boterkaart) 21/* ons boter. Bon 13 (vetkaart) 21/» ons margarine of 21/» ons boter. Beide geldig van 19 t.e.m25 Oct. Niet gebruikte bons tot en met 1 November. Bon 26: een ons kaas. Geldig van 21 October tot en met 3 November. Bon 109: een kilo suiker tot en met 25 October. Bon 114: Va pond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November. Bon 78: Va pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 1 November. Bon 76: Va pond rijst of rijstemeel tot en met 1 November. Bon 77: Va pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 7 November. Bon 28: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November. Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bon 05 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 05 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst- soorten, of 125 gram lev er-art'kelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 21 Oct. t.e.m- 27 October. Bons. die op 27 Oct. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 3 November, echter niet in hotels of restaurants. Pelroleamzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov(alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode a. Geldig t.e.m10 November. Geeft recht op 2 L. petroleum. Bon 55: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoud- zeep, of 200 gram zachte zeep. óf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken. óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, óf 200 gram vloeibare zeep. tot en met 12 November. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke per- sonen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant- soenen toiletzeep beschikbaar gesteld Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep- Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee I doen tot 24 Januari 1941. Op bon no. 4 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor J 1 honden van: Groep 1: 10 kg- hondenbrood. Groep 2: 10 kg. hondenbrood. Groep 3: 8 kg- hondenbrood. Groen 4: 5 kg- hondenbrood. Groep 5: 4 kg. hondenbrood. Groep 6: 3 kg- hondenbrood. Op bon no- 4 van de voederkaart voor katten wordt /Va kg- kattenbrood beschikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t.e-m. 31 October. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND OCTOBER Per bon kan men 1 eenheid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Voor October ziin geldig: BON Van bonkaart distributie 01. 02, 03 Vaste Brandstoffen. HAARDEN. KACHELS BON Van dezelfde kaart, met 04. 05, 06 dien verstande dat men recht heeft op: öf deze maand 1 eenheid TURF per bon: óf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. BON Van bonkaart distributie 01. 02, 03' Vaste brandstoffen. 04. 05. 06 CENTR. VERWARMING Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 EENHEID is gelijk: J hl. van max. 75 kg. anthraciet, steen kolen, industrie- of eierbriketten: 2'/s hl- kolenslik: 2 hl. (max. 100 kg baggerturf 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gas- cokes) 110 kg. bruinkolenbriketten; 450 stuks (200 kg.) baggerturf: 300 stuks (195 kg.) versturf: 175 kg. fabrieksturf: 200 kg. overige soorten turf- De veel gebruikte inhoudsmaat 1 mud 1 hl. UITKNIPPEN EN BEWAREN Prima versche Zeevisch, Zoetwatervisch Gebakken Visch, Gerookte Visch Gestoomde Visch, Versche garnalen Zoutevisch EEN PRACHT COLLECTIE VISCHCONSERVEN UTRECHTSCHESTRAAT 40 25-jarige W. M. uil Amsterdam bekent zijn schuld P verzoek van de Amersfoort- sche politie is door de recher ché te Amsterdam de 25-jarige W. M., woonachtig in de hoofdstad, aangehouden. Hij werd ervan ver- dacht zich in de oorlogsdagen gedu rende de evacuatie schuldig ge maakt te hebben aan diefstal van waardevolle postzegels ten nadeele van een postzegelverzamelaar al hier. W. M. is inmiddels ter beschik king gesteld van de Amersfoortsche politie. Tijdens het verhoor, heeft Ihij bekend. De postzegels vertegenwoordig den een waarde van ongeveer f 600. De benadeelde zal weinig meer van zijn zegels terugzien, daar het grootste gedeelte reeds door M. verkocht is. M. is zelf verzamelaar van zegels en kon dezen diefstal vrij gemakkelijk plegen, daar de inwoners in die dagen geëvacu eerd waren en door het feit dat hij vrij geregeld bij den benadeelde over den vloer kwam. M. zal ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld worden. Blijkens een opgave van den Raad van Arbeid is de stahd van de invaliditeits wet op 1 October j.l.: Geneeskundige behandeling of ver pleging. Over het geheele land bedraagt het totaal aantal gevallen, waarin kostelooze geneeskundige behandeling en/óf ver pleging werd toegestaan: 70436. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 2353 gevallen, Invaliditeits renten. Over het geheele land bedraagt het totaal aantal loopende Invaliditeitsren- ten 82557 tot een totaal bedrag van f 12.220.522,90 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 2393 gevallen tot een totaal bedrag van 357.213,85 per jaar. Ouderdomsrenten. Over het, geheele land bedraagt bet totaal aantal loopende ouderdomsrenten 109922 tot. een totaal bedrag van 16.905.449,64 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 2816 gevallen tot een totaal bedrag van 434.642.per jaar. Weduwenrenten. Over het geheele land bedraagt het totaal aantal loopende Weduwenrenten 46982 tot een totaal bedrag van 7.186.978,19 per jaar. Hiervan in he gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1135 gevallen tot een totaal bedrag van f 175.004,95 per jaar. Weezenrenten. Over het geheele land bedraagt het totaal aantal loopende Weezenrenten 15149 tot een totaal bedrag van 1.837.820,63 per jaar. Hiervan in bet. gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort. 413 gevallen tot. een totaal bedrag van 49.220,82 per jaar. De Amersfoortsche Lawntennisclub A.L.T.A. heeft gistera\ond in „De Wa penroem" haar algemeene najaarsver gadering gehouden onder voorzitter schap van 'den heer A. R. Mennega. Na het openingswoord werden de traditio- neele agendapunten vlot afgewerkt. Uit de financiëele bescheiden bleek, dat A.L.T.A. een gunstig seizoen achter den rug heeft. Vijf obligaties werden uitgeloot. Besloten werd om in de komende wintermaanden eenige gezellige bijeen komsten voor de leden te organiseeren. Ook de kwestie van de ballenvoorzie- ning voor het volgend jaar werd be sproken. Een beslissing daaromtrent kon niet genomen worden, daar over dit moeilijke punt, nog maar zeer wei nig bekend is. In 'de wedstrijd-commissie hieven zit ting houden mevrouw Sormani en de heeren Sevenhüysen en Keyser. KANTONGERECHT Strubbelingen over een verlicht raam „De Boemelbaron" voor den laatsten keer Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie vindt hedenavond rle laatste opvoering plaats van „De Boemelbaron". Gezien het groote succes, dat deze operette de afgeloopen twee dagen heeft gehad het. theater was heide dagen uitverkocht behoeft het geen betoog, dat het onk dezen laatsten avond aan belangstelling niet zal ontbreken. Naar wij vernamen zijn er on alle rangen nog goede plaatsen verkrijgbaar, zoodat men aan de cassa niet. teleurgesteld wqrdt.' Overwerk zonder vergunning IN het laatst van Augustus werd de vischventer F. R. uit Spaken burg geverbaliseerd omdat hij snoek baarzen. die onder de maat waren, vervoerde. Vanmorgen moest hij zich verantwoorden voor den kan tonrechter. Hij had wel geweten, dat hij een verboden handeling verrichtte. Te gen den rijksveldwachter had hij ge zegd: „Als er anders niets te verdie nen valt, leef ik van den verkoop van ondermaatsche visch en ik ben heelemaal niet van plan, daarmee op te houden." Gelukkig voor hem, was hij inmiddels op dit standpunt teruggekomen. De ambtenaar van het O.M. beschouwde dit als een goed teeken en hield er rekening mee bij de bepaling van de straf. Het in den handel brengen van te kleine visch neemt den laatsten tijd on rustbarende vormen aan, aldus rar. Al- barda. Het is inderdaad een moeilijke tijd voor de visschers van Bunschoten en Spakenburg, maar het gaat toch niet op om dan de wet maar te ontduiken. Bovendien is het voor den vischstand moordend. Als men maar doorgaat met het vangen van ondermaatsche visch, valt er over een paar jaar in het IJssel- meer niet veel meer te verdienen. Maar in ieder geval wilde hij rekening houden met het feit, dat verdachte zijn oude praktijken heeft laten varen. Hij eischte 6,— boete. De kantonrechter mr, R. P. v. d. Mark, deed uitspraak conform den eisch. De kapper De heer L, had te Hoogland 'het hee- renkappersbedrijf uitgeoefend onder om standigheden, die bij de wet niet zijn toe gestaan. 'Het geschiedde in een ruimte achter een schoenmakersbedrijf en de outillage leek naar niets. Bovendien was de Vestigingswet gepasseerd. Verdachte had echter niet geweten, dat hij dusdanig in overtreding was. Toen hij den stand van zaken vernam, vroeg hij inlichtingen aan de Kamer van Koophandel. Sindsdien gaai hij zijn Hoog- landsche klanten huis aan huis af. het geen wèl is toegestaan. De heer L. heeft dus zijn leven gebe terd, oordeelde'mr. Al'barda. Bovendien had verdachte zich slechts zeer kort op de bij de wet verboden paden bewogen. Een en ander was oorzaak, dat het O.M. slechts een boete van 10,wilde eischen. Mr. v. d. Mark veroordeelde den ver dachte tot een boete van f 5, Overwerk De heer v. R„ directeur van een vet- smeliersbedrijf, had acht personen over- erk laten verrichten, zonder daarvoor toestemming te hebben ontvangen. Hij verklaarde, dat hij geen andere, methode had gezien om zijn zaak behoorlijk op gang te houden. Aan dat overwerk viel niet te ontkomen, want de distributie maatregelen en de aanvoer veroorzaak ten groote onregelmatigheden. Thans heeft hij echter een betere rege ling getroffen. Hij heeft een bonboekje ontvangen voor bedrijven met onregelma tige werktijden, zoodat hij het overwerk- problee'm thans kan oplossen op een wijze, die hem niet. meer met den kan tonrechter in aanraking zal brengen. Mr. v. d. Mark veroordeelde hem con form den eisch tot een geldboete van acht maal 1, Verduisteringsdebat Een bewoner van den Utrechtsche- weg stond terecht voor het feit, dat hij een raam van zijn woning niet voldoen de. verduisterd had. Verdachte was al eens eerder over datzelfde raam ge waarschuwd door leden van den lucht beschermingsdienst.. In den avond van '27 Augustus maakten zij proces-verbaal op, daar zij order- hadden gekregen niet meer te waarschuwen. Verdachte, door mr. v. d. Mark on dervraagd. zeide dat het hem ten laste gelegde onmogelijk was. Het betrof hier een groot raam aan de achterzijde van rijn huis en dat zou alleen maar te constateeren geweest zijn vanuit de Westerstraat, dus van grooten afstand. De verbalisanten moesten wel abuis ge weest zijn. Trouwens al zijn ramen waren reeds lang oor eerder dan 27 Augustus tegen uitstralend licht ver duisterd door middel van triplexplaten. Hierna werden de verbalisanten als getuigen gehoord. Zoowel F. B. als B. verklaarden onder eede dat zij de over treding geconstateerd hadden ten aan zien van het raam van verdachte's wo ning. Verdachte was al eerder gewaar schuwd en dit raam genoot, bij den luchtbeschermingspost bekendheid. Verdachte repliceerde hierop, dat hij niet wist. waarvoor men hem toenmaals gewaarschuwd had. Hii bleef pertinent ontkennen. Desondanks achtte het O.M. het wet tig en overtuigend bewijs on grond van de verklaringen van de beide getuigen geleverd. De eisch luidde ,f 15 subs. 10 dagen. Verdachte protesteerde hiertegen en zeide. dat een agent van politie hem gecomplimenteerd had met de - wijze waarop hij alles verduisterd had. Hij vond de houding van de getuigen un fair en schreef dit toe aan een van hen. die 'zijn buurman is en hem dwars wil de zitten. Zii moesten echter zelf maar weten, wat zij'op hun geweten gehaald hadden. Toen mr. v. d. Mark conform den eisch veroordeelde, zeide verdachte, zich omkeerend, dat de heele kwestie hem te min was om verder over te praten en dat je 't maar van je buren moest hebben! Nogmaals: het licht De heer C. had 's nachts licht, laten branden, dat in een helle bundel door zijn onverduisterde zolderraam scheen. Het was een eigenaardige geschiedenis met dat licht. Het was vanzelf aange gaan. Hoe onwaarschijnlijk het ook moge lijken: verdachte C. sprak de waarheid! Een electricicri, die den volgenden mor gen de zaak onderzocht, stelde vast, dat er eejn stukje metaal in <Te schake laar was losgebroken. Dit had contact gemaakt en daardoor was het licht gaan «branden Het kon dan ook pas uitgedraaid worden door middel van hoofdschakelaar. Dit was dus wel een buitengewoon ongelukkige samenloop van omstan digheden. De ambtenaar van het O.M. verklaarde, dat hii daar rekening mee wilde houden en eischte een boete van 6.-. Waarna de kantonrechter verdachte veroordeelde tot 3. f 9.75 Voorhanden bij: BOEKHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 46 TELEFOON 6608 Ruim negen uur hedenmoi'gen heeft op den hoek Wijersstraatvan Pereeyn- etraat een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Door den bestuurder van een zwaren vrachtauto werd ter plaatse een onver wachte manoeuvre gemaakt tengevolge waarvan de wielrijder G. J. S. uit de van Perseynst.raat in botsing kwam met. de achterzijde van. den wagen. S. werd tegen den trottoirband geslingerd en heeft ernstig letsel aan zijn rug be komen. Een tweetal doktoren verleende de eerste hulp, waarna overbrenging naar het ziekenhuis volgde. In den elfden fotokamp van het foto- blad „Cosmorama" behaalde onze stad genoot, de heer C. Weers, den eersten prijs, een zilveren medaille. Deze onder scheiding gaat vergezeld van een zeer loffelijke critiek over het ingezonden werk. Te Delft slaagde voor het candidaats- examen voor Natuurkundig Ingenieur onze stadgenoot de heer J. B. Ie Poole. Te Groningen slaagde voor het exa men apothekers-assistente onze stadge- noote Mej. A. H. van Bienema. Geboren: Petrus Hendricus Maria, z. van Hendrikus Johannes van Daatselaar en Martha Maria van 't Klooster. Getrouwd: Johannes Wilhelmus Ising en Maria Wilhelmina Beyer; Carolus Maria Snijders en Francisea Geertruida Kok; "Wil lem Geldorp en Jacoba Helena Cornelia Hue- Ting: Albertus Marinus van den Esschert en Helena Johanna Elisa Eibers. Overleden: Jitske Franzen. oud 81 jaar, weduwe van Nicolaas Anthonius Hermanua Jansen. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag IS t.m. 21 October vertooning van de film „De dorpsrechter". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.S0, 6.00 en 8.15 uur. Vrijdag en Maandag om 8 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 18 t.m. Donderdag 24 October vertooning van de film „Marijntje Gijzen's jeugd". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45. 4.00, 6.15 en 8.30- Zaterdag om 2.S0, 6.00 en 8.15 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinée om 2.30 *»ur. REMBRANDT THEATER. - Vertooning van de film „Je moet maar boffen". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor ahe meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. HerfsttentoonsteL ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5