Roosevelt confereert met Cordell Huil LAATSTE BERICHTEN Identiteits bewijzen De telegrammen van overzee worden bestudeerd Amerikaansch schip te Hongkong De Mexicaansche petroleum Ter dood veroordeeld Verbetering rijksweg Vianen- Gorinchem-Breda Vlotter verkeer over de rijksveren Nog geen Duitsch commentaar op Hitler's besprekingen De houding van Frankrijk en Spanje Het Italiaansche weermachts- bericht Opgebroken straten te Amsterdam niet meer verlicht NIEUWE INTERNEERINGEN VEREENIGING SCHOTERMAN'S OUDE OENEVER Utr.str. 17 Bommen op een' fabriek te Puttershoek PEIL VAN HET IJSSELMEER STADSNIEUWS j Nog eens: Werk gegund Loggen's poffers en wafels HULPACTIE VOOR ROTTERDAM Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 OCTOBER 1940 WASHINGTON. 25 Oct. (D.N.B.) Het Witte Huis maakt, bekend, dat president Roosevelt, na het bestudee- ren van telegrammen van overzee, den minister van bwitenlandsche zaken. Cordell Huil. bij zich ont boden heef! voor een onderhoud. De secretaris van het Witte Huis, Earlv, ontweek het antwoord op de vraag, of dit duidde op een critieken toe stand. De Fransche ambassadeur te Washing ton. Have. heeft gisteravond een onder houd gehad met den vice-minister van buitenlandsche zaken. Welles. Over den aard der bespreking werd niets bekend gemaakt. De Amerikaansche ambassa deur te Londen, Kennedy, is per vlieg tuig te Lissabon aangekomen. Hij werd verwelkomd door dep Amerikaanschen zaakgelastigde te Lissabon. Kennedy is „voornemens met den eerstvolgende clip per naar de Ver. Staten te reizen. De minister van oorlog. Stimson. heeft in een persconferentie verklaard, dat.het departement van oorlog de nieuwe weer- afdeelingen van geweren zal voorzien De weerafdeelingen zijn vai de grootste beteekenis, aldus Stimson. voor de natio nale verdediging, vooral indien de Ver. Staten weer in een oorlog betrokken zou den worden. De minister van handel, Jones, heeft bekend gemaakt, dat Engeland in het eerste jaar van den oorlog voor 780 mil- lioen dollar Amerikaansche vliegtuigen, springstoffen, vuurwapens, staalproduc- ten, werktuigmachines, petroleumpro- ducten en chemicaliën heeft gekocht. In het eerste oorlogsjaar waren de versche pingen naar Groot-Brittannië 57 procent hooger dan in dezelfde periode van het voorafgaande jaar. Nadat Roosevelt een haastige gedach tenwisseling had gevoerd met staats secretaris Hull, in verband waarmede de persconferentie van den staatssecre taris moest vervallen, zijn in den loop van den middag de plaatsvervangende minister van oorlog. Patterson, en de chef van den generalen staf. Marshall, ontboden voor overleg op het Witte Huis. Men verrpoedt, dat zoowel de toe stand in Europa als die in het Verre Oosten werd besproken. Geladen met munitie WASHINGTON, 24 Oct. (A.N.P.). Naar Transozean meldt, heeft da ernstigste, tot dusver bekend gewor den openlijke schending van de Ame rikaansche neutraliteitswet door het Amerikaansche schip „President Monroe", dat de haven van Hong kong is binnengeloopen, in isolatio nistische kringen een zeer pijnlijk opzien gewekt. Dit passagiersschip is boordevol met munitie geladen, waarvan klaarblijkelijk een gedeelte voor Hongkong en een ge deelte voor Singapore is bestemd, terwijl de rest via Rangoon naar Tsjoengking zal worden verstuurd. De Amerikaan sche neutraliteitswet verbiedt uitdruk kelijk, dat Amerikaansche schepen gela den met oorlogsmateriaal de haven van een oorlogvoerend.land binnenloopen. Het binnenloopen in de haven van Hongkong door de president Monroe vormt derhalve een schending van de .cash en carry' voorschriften. Zoowel in offieieele als een officieuze kringen als mede in scheepvaartkringen weigert men een of andere opgave te doen over de reis van de president Monroe, het geen als een indirecte bevestiging van dit sensationeele bericht wordt be schouwd. Overeenkomst met Japan opgezegd MEXICOSTAD. 24 Oct (D.N.B.) De Mexicaansche regeering heeft vandaag het contract over het geo logische en geophvsische onderzoek van een gebied van 100.000 hectare, dat eerst tien dagen geleden was gesloten met de petroleummaat- schappij Compania Pctrolera Vera- cruzana, waarbij Japansclie belan gen betrokken zijn, opgezegd. In breede kringen is men van oor deel. dat de, Vereenigde Staten deze op zegging door pressie hebben bewerkt. Verder beweert men. dat Mexico op wensch van de Vereenigde Staten den uitvoer van groote hoeveelheden kwik zilver en van 18.000 ton ijzerschroot naar Janan heeft verboden. Hef blad Universales meldt, dat inge nieurs van bet staatspetroleumhedrijf Petroleos Mexieanos een aanvang heb ben gemaakt met den bouw van een pijpleiding lusschen Coatzacoalcos aan de kust van de Mexicaansche golf en Salinacruz aan den Stillen Oceaan. Te vens zullen bier wegen en vliegvelden worden aangelegd. HANDHAVING VAN DEN ZOMERTIJD IN ENGELAND LONDEN. 25 Oct. (D.N.B.). In het Lagerhuis heeft de Britsche minister van hinnenlan'dsche zaken. Morrison, medegedeeld, dat deze winter de zomer tijd,zal worden gehandhaafd in verband met de bijzondere omstandigheden. De admiraal Muselier en de kapi teins Dannebotin en Vuillemin GENEVE, 25 October. (D.N.B.). Het militaire gerechtshof van Tou lon heeft Woensdag bij verstek den afgezetten admiraal Muselier ter dood en tot militaire degradatie ver oordeeld. Hetzelfde vonnis werd door den krijgsraad geveld tegen de vroe gere kapiteins der marine Dannebo tin en Vuillemin. Luitenant ter zee Paranthoen werd tot 20 jaar dwang arbeid en tot militaire degradatie veroordeeld. De aanklacht bestond uit de volgende punten: In gevaar brengen van de vei ligheid van den staat, uitnoodiging tot desertie en tuchteloosheid. Oud-admiraal Muselier werd een aantal jaren geleden reeds om zijn ongedisciplineerde hou ding door een Franschen krijgsraad ver oordeeld. In het begin van.den oorlog werd hij belast met de functie van be velhebber der marine in Marseille. Kor ten tijd later werd hem dit commando echter weer ontnomen. Op het oogenblik is hij in dienst der Engelschen. BINNENLAND Ter verbetering van den Rijksweg Via- nen—Gorinchem—Breda is tusschen Lex- mond en een punt ten zuiden van de Merwede in de gemeente De Werken en Sleeuwijk een nieuw tracé ontworpen ten westen van den bestaanden ,weg. Van dit. tracé, waarvan reeds vakken in uitvoering zn, wordt, zoo schrijft ons de A.N.VV.B. den 12den November a.s. door den Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage aanbesteéd de aanleg voor de aardebaan tusschen den Haarweg onder de ge meente Gorinchem en de Achterkade onder Hoog Blokland met bijkomende werken. De aan te leggen aardebaan, ter lengte van bijna 6 km, verkrijgt een normale kruinsbreedte van 29 m, welke is be stemd voor twee rijbanen, gescheiden door een middenberm. Bij den Haarweg zal dit wegvak aansluiten aan een ten zuiden van dezen weg ontworpen weg vak. dat. reeds in uitvoering is genomen gelijktijdig met het nog ontbrekende ge deelte van Rijksweg No. 15 benoorden Gorinchem. De kruising van beide nieuwe Rijks wegen wordt gevormd door een groot verkeèrsplein met een middellijn van 118 m. Het geheele werk zal 600 dagen na den datum van aanvang moeten zijn voltooid. Invoering van week- en maandabonnementen In verband met de moeilijkheden, welke tijdens de spitsuren bestaan bij den kaartverkoop aan het Rijksveer te Nijmegen, heeft de A.N.W.B. aan het Departement van Financiën verzocht om instelling van week- of maandabonne menten en voor reizigers, die onregel matig van het veer gebruik maken, om het invoeren van boekjes of knipkaarten. Naar aanleiding van dit»verzoek heeft de A.N.W.B. thans bericht ontvangen, dat bij dit veer evenals bij de Rijksveren te Arnhem en Zaltbommel, week- en maandabonnementen zullen worden in gevoerd .teneinde aan de bezwaren tege moet te komen. Met hef ook op 'een goede controle kunnen echter geen bon hoekjes of knipkaarten beschikbaar wor den gesteld. Voor de geregelde gebrui kers van deze veren is de nieuwe rege ling van groot belang, aangezien daar door hii pronte drukte zal worden voor komen. dat de reizigers lang aan de loketten moeten wachten met het daar aan verbonden risico, dat zij de pont niet meer kunnen halen en daardoor den trein of de bus missen. BUITENLAND BERLIJN, 25 Oct (D.N.B.) De berichten over de bijeenkomst van gisteren tussohen den Führer en het hoofd van den Franschen staat, maarschalk Pétain, worden door de Berlijnsche ochtendbladen in den grootsten opmaak weergegeven/ Daardoor reeds leggen de bladen, die nog geen commentaar bevatten, nadruk op de groote beteekenis. welke zij aan de bespreking tus schen de beide staatshoofden in te genwoordigheid van hun ministers van buitenlandsche zaken hechten., Uitingen van politieke kringen wa ren vanmorgen eveneens nog niet aanwezig. De Berlijnsche ochtendbladen maken in lange commentaren melding van den indruk, dien de bijeenkomst tusschen den Führer en den Caudillo bij dp open bare meening ter Wereld, en vooral in de Spaansche pers, heeft gewekt. Men constateert daarbij, dat deze gebeurte nis in Londen groote verwarring heeft gewekt. De oorzaak voor deze verwarring wordt door de Berliner Boersenzeitung gekarakteriseerd met de volgende woor den: „Het door eeuwenlangen roof op getrokken gebouw van de Engelsche Middellandsche Zee-politiek is ineenge stort. De zuilen van Gibraltar en Suez, van Malta, Cyprus en Haifa zijn gebar sten. De volken van de ruimte der Mid- dellandsohe Zee hebben in groote meer derheid ingezien, dat zij lang genoeg pionnen zijn geweest op het Britsche schaakbord. In Spanje is dit inzicht bij zonder duidelijk geworden. Engelsche dwingburchten zijn rijp voor afbraak." De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft onder den titel: „Engeland beschimpt Spanje": „Wanneer de Engelsche pers spreekt over een af persing op Spanje door Duitsah- land, ziet zij daarbij over het hoofd, dat zij daarmede, afgezien van de verdraaiing der feiten," Spanje de ergste beleediging doet ondergaan op een oogenblik, waarop Spanje de meest vrije wilsbeschikking voltrekt in zijn geschiedenis sedert den on dergang van de Armada." Frankrijk's antwoord op Churchill's rede „Het antwoord van Frinkrijk". aldu: schrijft het Spaansch avondblad Medio Dia boven zijn commentaar op het ver. band tusschen de rede van Churchill en de conferentie van Hitler met Laval „Wmneer Laval met Hitier een bespre king heeft, is dit het heete antwoord, dat Frankrijk kan geven." Het blad besluit zijn commentaar als volgt: „In deze dagen zal de geheele wereld zien, wat voor een indruk de rede van Churchill .in Frankrijk heeft gemaakt en welke gevolgen zij zxl hebben. Enge land zal de gevolgen voelen en ze waar schijnlijk ter harte nemen". In het commentaar van het avondblad Tarde verklaart de schrijver, dat het Britsche dreigement uitsluitend een uit vloeisel is vin „sadistische bevliegin gen." Doch Frankrijk heeft niets verge ten en te veel geleerd om zich voor En geland in moeilijkheden te storten. Britsch échec in Turkije? Naar Transozean' meldt, is in politie ke kringen te Ankara de indruk ver sterkt, dat de Engelsche pogingen om dp houding van Turkije ten gunste van En geland te beinvloeden mislukt zijn. De Engelsche ambassade verkliarde Woen: dag op éen desbetreffende vraag, dat de Britsche minister van oorlog Anthony Eden niet naar Ankara zal komen. Hier in zien Turksche.politieke kringen een bekentenis van Engeland, dit de Engel sche diplomatie de hoop heeft opgege ven, dat Eden door persoonlijk druk uit te oefenen een verandering in de hou ding van Turkije zou kunnen bewerk stelligen. ERGENS IN ITALIË. 25 Oct. (Stefani) In zijn weermachtsbericht nr. 140 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: In Noord-Afrika hebben onze vooruit geschoven colonnes ten Oosten van Sidi el Barrani vijandelijke gemechaniseer de afdeelingen op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties bombardeerden de havenwerken van Port Said, het vlieg veld Catbhur ten Noordwesten van Cairo, de installatie te Aboukir ten Oosten van Alexandrië, Maaten-Bagush, het vliegveld Foeka, El Daha en de sta tions van die plaats en van Marsa Ma troeh. Overal werden enorme resul taten waargenomen en ontstonden zwa- ra branden. Al onze vliegtuigen keerden terug. De vijandelijke luchtmacht deed aanvallen op Tobroek zonder eenige uitwerking alsmede op Benghazi, waar een Libyer gedood werd en Arahische huizen beschadigd werden. De militaire doelen leden geen schade. In Oost-Afrika waren gevechten tus schen gemechaniseerde afdeelingen in de zóne "ran Cassala en Setit. welke voor de Italianen gunstig verliepen. Onze luchtmacht bombardeerde sche pen in de haven van Port Soedan Vijandelijke vliegtuigen wierpen bum- men op Azozo en Cassala, waar vijf personen gewond werden, alsmede op Decamere, Asmara.. El Oeak, El Gabo (Somaliland) zonder eenige uitwer king. BINNENLAND Burgemeester en wethouders van Am sterdam hebben hekend gemaakt, dat het. in verband met, de sc.haarschte aan petroleum, met ingang van 1 November a.s. niet langer mogelijk zal zijn, alle straatopbrekingen. defecten aan het wegdek óf obstakels op den openbaren weg. zooals tot dusver gebruikelijk was. aan te geven door midrlel van een af scherming of staketsel, verlicht door z.g. stormlantaarns. Deze verlichting zal met Ingang van 13 Nov. a s. geheel moeten worden gestaakt. Bij de straat; ophrPkingcn zullen in verhand daar mede witte of wit-rond gehinkte scherin gen of staketsels worden geplaatst, zon der verlichting. De opmerkzaamheid van het publiek wordt hierop gevestigd opdat het gewaarschuwd zii en hij het gebruiken van d,en openharen weg tij dëns de duisternis de uiterste voorzich tigheid betrachte. „VREUGDE EN ARBEID" AMSTERDAM. 25 Oct. Naar wij vernemen zal de heer A. van het Hart. de leidpr van dë Nederlandsche arhei- ders-nré8nisatie ..Vreugde en Arbeid", hedenavond van 6.45 uur tot 7 uur voor den zendér Jaarsveld mededeelingen doen over de organisatie van de zoo juist opgerichte organisatie. 's GRAVENHAGE, 25 Oct - Wij vernemen dat in het kader van de Duitsche represaillemaat regelen in verband met de behan deling van Duitsche onderdanen in Nederlandsch-Indië, wederom een aantal Nederlanders hier te lande is geïnterneerd. Ook deze personen worden, evenals de reeds eerder geïnterneerden, ge acht in Nederlandsch-Indïe éen begrip te vertegenwoordigen. „MOLEST- RISICO" AMSTERDAM. 25 Oct. Onder zeer groote belangstelling van de leden vond Donderdagmiddag in de groote zaal van Krasnapolsky te Amsterdam ónder' de leiding van den voorzitter dér vereeni ging. den heer K.'C. Honig Mzn., de jaarlijksche algemeene ledenvergadering plaats van de vereeniging „Molest-Ri- sico". Nadat het verslag, de balans en de re kening en verantwoording over 1939 wa ren goedgekeurd, en in verschillende va catures in dé commissie van toezicht, de rekeningscommissie en de commissie van arbitrage was voorzien, deed mr. J. J. Hage, lid van de directie der coöpera tieve vereeniging „Centraal Beheer" G A. wel ke ^tevens de directie van „Molest- Risico" voert, verschillende mededeelin gen betreffende de snelle toeneming van het aantal leden en het verzekerde be drag gedurende het afgeloopen boekjaar. Bedroeg op 1 Januari 1939 het verzeker de bedrag 1.196.205.257,— op 31 Decem ber van dat jaar was dit bedrag tot 1.879.207.292,gestegen. Op 21 October 1940 beliep het f 2.236 050.812.—. Een geanimeerde discussie ontspon zich naar aanleiding van het feit,, rial de commissie van toezicht gemeend heeft een voorschot ad 25. procent, van den maximum onislag alvast van de leden te moeten vragen, en in verband met het voorstel om den omslag in drie termijnen te heffen. Tevens werd uit voerig van gedachten gewisseld over hot voorstel om in het reglement der ver eeniging een dusdanige wijziging aan te brengen, dat de commissie van toe zicht de bevoegdheid zou krijgen om aan leden, die schade hebben geleden, onder door haar te stellen voorwaarden en tot een door haar vast. te stellen per centage een leening te verstrekken. Met zeer groote meerderheid werden beide voorstellen van de commissie van toezicht aanvaard. In de commissie van toezicht werden benoemd de heeren Leo Spanjaard, te Borne (aftredend). B. A. Po ui ie Wijk ens t-> Veendam. en mr. D. U. Slikker, te Amsterdam. Tot voorzitter van de com missie van arbitrage werd. wegens be danken van den heer mr. P' W. J. H. Gort van dér Linden te Groningen, aan gewezen de heer mr. J. A. de Wilde te 's Gravenhage. die totnogtoe plaatsver vangend voorzitter was. Tot plaatsver vancend voorzittpr der commissie van arbitrage werd henopmd de heer mr. H. G. W. Worst te Amsterdam. per kruik f 3.45 bij 6 kr. a f 3.25 bij 12 kr. a f 3.15 99 lel. 3450 Ao 187S Vijfentwintig dooden en vele gewonden 's GRAVENHAGE, 25 Oct. (A.N.P.). Tot de gemeenten, welke in den afgeloopen nacht alsmede in den vroegen morgen in meer of mindere mate geteisterd zijn door de bombardementen der Engelsche vliegers, behoort ook het dorp Puttershoek op het Zuid- Hollandsche eiland Beyerland. waar eenige projectielen zijn te rechtgekomen op een fabriek van voedingsmiddelen. De gevolgen waren ontzettend: 25 arbeiders, van wie de meesten reeds met hun dagelijkschen arbeid waren be gonnen, werden gedood en ver scheidene anderen gewond. Het juiste aantal der gewonden is nog niet vastgesteld. In de fabriek brak brand uit, die later op den dag is gebluscht. Op een woonwijk in Vlissingen wier pen de Engelschen 12 bommen, waar door 10 huizen werden vernield en vele andere woningen werden beschadigd Wonder boven wonder zijn hier geen dooden of gewonden te betreuren. Nabij Pijnacker vielen bommen in hét open veld, tengevolge waarvan enkele stuks vee werden gedood. Een aantal bommen, dat op het eiland Texel terecht kwart, veroorzaakte geen schade. Bij het Groningsche dorp Beerta wer den ongeveer 20 brandbommen afgewor pen. Er ontstond eenige onbeteekenen- de. schade aan het electrisch bovennet. In Friesland werden op enkele plaat sen boerenhoeven door Engelsche bom men beschadigd. Een bom, welke een Engelsche vlieger afwierp hoven Rotterdam, beschadigde een baggermolen, welke lag gemeerd in de Nieuwe Maas. Ook bommen op Sliedrecht SLIEDRECHT. 25 OcL Vanoch tend heeft een Engèlsch vliegtuig een viertal bommen boven het wes telijk deel van Sliedrecht laten val len. Een groot aantal huizen werd beschadigd, waarvan eenige zeer ernstig. Honderden ruiten zijn ge broken. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Omtrent de bomaanval op Den Helder van den afgeloopen nacht wordt nader gemeld, dat explosieve bommen zijn te recht gekomen op een weiland aan den Middenweg achter de Huygensstraat en op een terrein tusschen dé Hector Treub- straat en Bderhaavestraat. waardoor van enkele honderden huizen de ruiten en daken zijn vernield. De bommen lieten groote trechters na en in de Hector Treubstraat hebben zij een aantal huizen geheel in puin doen storten. Doordat de meeste bewo ners vannacht niet. aanwezig waren, zijn- er, voor zoover ons bekend, geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De schade strekt zich echter uit tot een groot gedeelte van deze wijk. Zoowel in de Boerhaavestraat als in de Hector Treubstraat. Van Leeuwenhoekstraat, Huvgensstraat. Middenweg, Sluisdijk straat en Parallelweg zijn de ruiten verniélü. Tien tot vijftien brandbommen kwa men terecht in woningen in de Covers- straat. Parallelweg, Bassstraat en aan grenzende straten. Ook hier waren de meeste bewoners afwezig, doch door het kranige en doortastende optreden van een der "bewoners van de Goversstraat. den heer van Meer, die verschillende brandbommen uit woningen wist te ver wijderen. is voorkomen, dat hier groo te branden ontstonden. De pnlitiebrand- weer heeft nog enkele kleine branden gebluscht. r A Het oude peil van 13 c.m. onder N.A.P. wordt niet meer ge handhaafd AMSTERDAM 24 Oct. - Het hoofd van den dienst der Zuiderzeewerken deelt mede. dat het peil van 13 j;m, nn. der N.A.P. op hoi IJsselmeer niet meei 'ordt gehandhaafd. Voortaan wordt gestreefd naar de vol gende peilen: In den winter (15 October—15 April! 40 cm: onder N.A.P. In den zompr (15 April15 October) 20 cm. onder N.A.NP. Deze-peilen zullen niet sieeds volledie kunnen worden gehandhaafd, ook zul len tengevolge van on- en afwaaien herhaaldelijk plaatselijke afwijkingen voorkomen. De controle begint op 1 November a.s. Op 1 October j.l. moest iedere Neder lander, die den leeftijd van 15 jaren heeft bereikt en in het bezette Neder landsche gebied woont of verblijf houdt, in het bezit van een identiteitsbewijs zijn. De contréle of dit inderdaad het ge-> val is. zal voor de gemeente Amersfoort worden uitgeoefend met ingang van 1 November a.s. Eenige weken geleden is van gemeen tewege aan een ieder de gelegenheid gegeven zioh in het bezit van een iden titeitsbewijs te stellen door de dist.ribu- tiestamkaart daarvoor geldig te laten maken. Ook aan de aanvragen van zieken en 'van thuiszittende ouden van dagen is voldaan. Alle inwoners zijn dus thans in staat gesteld te zoreen. dat. zij aan het voor schrift in het bezit van een identi teitsbewijs te zijn konden voldoen. Mochten er nu nog inwoners zijn, die geen identiteitsbewijs hebben, dan worden deze voor het laatst-en met grooten nadruk er op gewezen, dat mét ingang van 1 November a.s. de controle op hun identiteitsbewijs begint Dit geldt ook voor zieken en hen, die niet buitenshuis plegen te komen. Zij, die bij die controle dit bewijs niet. kunnen toonen, hebben aan een hun opgelegde verplichting niet voldaan. Het risico voor die nalatigheid komt geheel voor hun ne rekening. B. en W. van Soest hebben het over dekken van de open schuilloopgraven te Soesterberg. na gehouden aanbeste ding. gegund aan de laagste inschrijf- ster, de firma Groen te dezer stede. Een oude traditie getrouw, heeft onze stad weer bezoek gekregen van Loggen's Soffertjes en wafelbakkerii. Een bezoek at bij een ieder wel in den smaak zal vallen, temeer daar Amersfoort de eer te beurt valt om een aanval te mogen doen op de laatste goede kwaliteiten van deze lekkernijen. En nog wel zon der bon! Evenals in vorige jaren, heeft Loggen zijn standplaats genomen op het terras van Amicitia. Men leze voor nadere bij zonderheden de desbetreffende adver tentie in dit blad. NED. HERVORMDE KERK Aangenomen naar Over-Langbroek: cand. H. N. van Hensbergen, alhier. Initiatief van den Rijkscommis saris ten bate van de getroffenen 's-GRAVENHAGE. 25 Oct Onder de gemeenten, welke door de oor logshandelingen bijzonder zwaar te lijden hebben gehad, neemt Botter dam een aparte plaats in. Een groot deel der bevolking bevindt zich in een ernstigen noodtoestand. De Rijkscommissaris heeft daarom be sloten tot een hulpactie voor alle Nederlandsche staatsonderdanen te Rotterdam, die deze hulp behoeven. Deze hulp zal eenmaal worden ver leend. De voorbereidingen van den vertegen woordiger van den Rijkscommissaris voor Rotterdam, Dr. Vólckers, zijn reeds geëindigd, zoodat de uitbetaling reeds in de eerstkomende dagen zal kunnen plaats hebben. De burgemeester en de directeur van maatschappelijk hulpbetoon hebben de outillage van maatschappelijk hulpbe- loon voor de uitbetalingen ter beschik king gesteld en volle medewerking toe gezegd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3